Results for Danmarksmesterskaber på Langbane DM-L
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 25 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Lb 25 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stvne navn |
Danmarksmesterskaber Langbane |
|
Udskriftsdato |
14 juli 2018 |
|
|
Stvne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
11:04 |
|
|
Arrangr |
Dansk Svmmeunion & H2Odense |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stvne dato |
12 juli 2018 |
|
|
|
|
|
|
Lb 25, 200m Medley Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:09.73 2009-07-27 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 2:17.00 2017-05-28 |
|
|
Plac. |
Navn |
Fdt |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnet |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ellen Nielsen |
2001 |
|
720 |
29.71 |
1:05.06 |
1:47.40 |
|
2:20.65 |
|
|
Esbjerg Svmmeklub |
2:19.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Isabella K. Srensen |
1994 |
|
716 |
29.22 |
1:04.55 |
1:46.28 |
|
2:20.93 |
|
|
Aalborg Svmmeklub |
2:24.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sofie Hansen |
2002 |
|
694 |
30.00 |
1:06.23 |
1:47.68 |
|
2:22.43 |
|
|
Svmmeklubben Kvik, Kastrup |
2:14.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jessica Yu Mortensen |
2000 |
|
682 |
30.18 |
1:08.99 |
1:48.71 |
|
2:23.27 |
|
|
Lyngby Svmmeklub |
2:19.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Line Jrgensen Bruun |
1995 |
|
680 |
31.24 |
1:08.58 |
1:50.87 |
|
2:23.39 |
|
|
Aalborg Svmmeklub |
2:27.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Clara Rybak-Andersen |
2003 |
|
660 |
31.68 |
1:10.18 |
1:49.86 |
|
2:24.80 |
|
|
Gentofte Svmme Klub |
2:22.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Laura Glerup Jensen |
1998 |
|
659 |
29.67 |
1:07.37 |
1:51.91 |
|
2:24.86 |
Deltager ikke i finalen |
|
H2Odense |
2:23.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Josephine Kruse |
2002 |
|
654 |
31.50 |
1:11.47 |
1:50.03 |
|
2:25.24 |
|
|
Sigma Swim Allerd |
2:21.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Maria Grandt |
1998 |
|
654 |
31.06 |
1:10.54 |
1:52.48 |
|
2:25.28 |
Deltager ikke i finalen |
|
Hovedstadens Svmmeklub |
2:14.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Elisabeth Sabroe Ebbesen |
2002 |
|
648 |
30.21 |
1:07.09 |
1:52.45 |
|
2:25.67 |
Deltager ikke i finalen |
|
Gentofte Svmme Klub |
2:22.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Nina Toft |
2000 |
|
645 |
31.98 |
1:08.59 |
1:51.55 |
|
2:25.94 |
Deltager ikke i finalen |
|
Gentofte Svmme Klub |
2:27.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Thea Blomsterberg |
2002 |
|
644 |
31.77 |
1:11.65 |
1:50.65 |
|
2:25.99 |
Deltager ikke i finalen |
|
Sigma Swim Birkerd |
2:25.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Josefine B. Pedersen |
1999 |
|
644 |
31.71 |
1:11.43 |
1:50.35 |
|
2:26.02 |
|
|
VAT Copenhagen-MK31 |
2:24.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Regitze Gaard |
2001 |
|
643 |
30.42 |
1:10.04 |
1:51.90 |
|
2:26.11 |
Deltager ikke i finalen |
|
Svmmeklubben Kvik, Kastrup |
2:20.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Johanne Hingebjerg |
2002 |
|
642 |
31.13 |
1:09.72 |
1:53.84 |
|
2:26.15 |
Deltager ikke i finalen |
|
Hovedstadens Svmmeklub |
2:24.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Liva Schmid |
2000 |
|
623 |
30.27 |
1:10.09 |
1:53.21 |
|
2:27.59 |
|
|
Svmmeklubben Kvik, Kastrup |
2:24.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Christina Kaas Elmgreen |
1996 |
|
623 |
29.55 |
1:08.82 |
1:52.44 |
|
2:27.64 |
Deltager ikke i finalen |
|
Lyngby Svmmeklub |
2:25.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Caroline Hrlykke |
2000 |
|
619 |
31.87 |
1:11.06 |
1:54.18 |
|
2:27.95 |
|
|
Gentofte Svmme Klub |
2:22.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Emma Bjrnholdt |
2000 |
|
617 |
31.79 |
1:12.21 |
1:53.84 |
|
2:28.09 |
|
|
Lyngby Svmmeklub |
2:27.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Kristine Mikkelsen |
2000 |
|
615 |
31.18 |
1:09.43 |
1:53.60 |
|
2:28.29 |
Deltager ikke i finalen |
|
Hvidovre Svmmeklub |
2:23.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Johanna Berthelsen |
2000 |
|
604 |
31.40 |
1:12.91 |
1:53.87 |
|
2:29.18 |
|
|
VAT Copenhagen-MK31 |
2:23.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Sofie Louise Nimb |
2001 |
|
602 |
31.98 |
1:10.56 |
1:54.97 |
|
2:29.35 |
Deltager ikke i finalen |
|
Gentofte Svmme Klub |
2:24.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Freja Gram |
1999 |
|
592 |
32.19 |
1:10.17 |
1:57.69 |
|
2:30.19 |
|
|
Gladsaxe Svmmeklub |
2:28.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Freja A. Skov |
2000 |
|
588 |
31.76 |
1:09.73 |
1:54.97 |
|
2:30.53 |
|
|
Helsingr Svmmeklub |
2:27.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Cecilie Lykke Hansen |
1999 |
|
583 |
31.48 |
1:09.11 |
1:54.46 |
|
2:30.91 |
|
|
Odder Svmmeklub |
2:29.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Laura Findahl Andersen |
2001 |
|
581 |
32.74 |
1:11.82 |
1:55.02 |
|
2:31.11 |
|
|
Svmmeklubben Kvik, Kastrup |
2:22.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Amanda Hjberg |
1998 |
|
577 |
31.54 |
1:13.29 |
1:56.17 |
|
2:31.45 |
|
|
Gladsaxe Svmmeklub |
2:28.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Emilie Meng |
2003 |
|
576 |
31.77 |
1:11.62 |
1:55.61 |
|
2:31.50 |
|
|
Svmmeklubben Kvik, Kastrup |
2:29.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Emma D. Rasmussen |
1996 |
|
561 |
33.20 |
1:14.88 |
1:55.57 |
|
2:32.86 |
Deltager ikke i finalen |
|
Agfs Svmmeafdeling |
2:26.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Katrine Tetzschner Madsen |
2000 |
|
556 |
31.44 |
1:11.12 |
1:57.67 |
|
2:33.33 |
|
|
Gladsaxe Svmmeklub |
2:29.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Signe Villumsen |
2001 |
|
552 |
31.36 |
1:11.76 |
1:58.58 |
|
2:33.67 |
Deltager ikke i finalen |
|
Agfs Svmmeafdeling |
2:33.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Anne-Sofie Lindblad |
1997 |
|
549 |
33.20 |
1:15.09 |
1:56.84 |
|
2:34.01 |
|
|
Svmmeklubben Kvik, Kastrup |
2:24.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
14 juli 2018 |
Licens til H2Odense |
Udskriftstidspunkt |
11:04 |
|