2020-05-28   18:13:30
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Danske Årgangsmesterskaber Langbane 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag 09.30

Resultat Løb 8 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DM Årgang Langbane    Udskriftsdato  30 juni 2018   
  Stævne by  Bellahøj    Udskriftstidspunkt  14:42   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Hovedstadens Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  30 juni 2018         
 
 
Løb 8, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nickolas Kofoed Thestrup  2003    607  29.77        1:01.22   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  1:01.01                 
                     
Oliver Søgaard-Andersen  2003    578  29.79        1:02.21   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:03.73                 
                     
Kristian B. Rasmussen  2003    546  30.86        1:03.43   
  Svømmeklubben S 68  1:03.45                 
                     
Valdemar Brøns  2003    534  30.80        1:03.90   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:03.03                 
                     
Frederik Venø Elling  2003    510  31.19        1:04.87   
  Silkeborg Svømmeklub  1:05.03                 
                     
Carl Heyn Stage  2003    504  31.51        1:05.15   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:03.34                 
                     
Mikkel Mortensen  2003    494  32.46        1:05.57   
  Kalundborg SK  1:04.81                 
                     
Joshua P. Sidebotham  2003    485  32.05        1:05.95   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:06.75                 
                     
Oscar Cleemann  2003    474  31.90        1:06.48   
  Hvidovre Svømme Klub  1:05.66                 
                     
10  Mikkel Hjelm  2003    473  31.94        1:06.52   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:05.63                 
                     
11  Lukas Stæhr Bentsen  2003    466  32.42        1:06.84   
  H2Odense  1:05.78                 
                     
12  Sander Kudahl Zaccarin  2003    464  32.01        1:06.95   
  Agfs Svømmeafdeling  1:05.12                 
                     
13  Christian Lorey  2003    456  31.97        1:07.32   
  Erritsø Gymnastik Og IF  1:09.47                 
                     
14  Christopher G. Trandum  2003    455  33.17        1:07.39   
  Gentofte Svømme Klub  1:05.78                 
                     
15  Jonas Kjær  2003    451  32.51        1:07.59   
  Esbjerg Svømmeklub  1:07.24                 
                     
16  Zilas Aarestrup  2003    442  32.96        1:08.06   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:08.21                 
                     
17  Marco Knudsen  2003    440  33.03        1:08.15   
  Greve Svømmeklub  1:06.69                 
                     
18  Daniel Østerballe  2003    435  32.70        1:08.41   
  Viborg Svømme Klub  1:06.41                 
                     
19  Marcus Hiort  2003    434  32.18        1:08.48   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:06.37                 
                     
20  Kasper Aagaard Jeppesen  2003    430  32.00        1:08.69   
  Lyngby Svømmeklub  1:07.02                 
                     
21  Alex Søndergaard  2003    429  32.83        1:08.72   
  Thisted Svømmeklub  1:06.63                 
                     
22  Tobias Davidsen  2003    429  33.15        1:08.74   
  Vest-Brøndby  1:07.33                 
                     
23  Anders Elsborg  2003    417  34.10        1:09.37   
  Viborg Svømme Klub  1:07.65                 
                     
24  Jonas Krammer Knudsen  2003    405  33.93        1:10.03   
  Esbjerg Svømmeklub  1:08.03                 
                     
25  Phillip Quist  2003    372  35.22        1:12.06   
  Rønne Svømme Klub  1:10.31                 
                     
26  Lauritz Baad Ellekjær  2003    367  35.01        1:12.40   
  Vejle Svømmeklub  1:11.54                 
                     
27  Frederik P. Michaelsen  2003    367  34.38        1:12.41   
  Svømmeklubben S 68  1:11.09                 
                     
28  Jakob Legaard  2003    336  36.10        1:14.52   
  Sigma Swim Allerød  1:11.78                 
                     
Rasmus Skarby Madsen  2003              DNS   
  Slangerup Svømmeklub  1:07.55                 
                     
Thor Brunsgaard  2003              DNS   
  Swim Team Neptun  1:01.29                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  30 juni 2018 
Licens til Hovedstadens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:42 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark