Results for DM/JDM 2018 (Skåne-Blekinge)
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Gren 38 (Finaler) Senior - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 38 (Finaler) Senior - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
DM-JDM |
|
Utskriftsdatum |
03 juni 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Simrishamn |
|
Utskriftstid |
19:04 |
|
|
Arrangör |
Skånes Simförbund - Ystad Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
02 juni 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 38, 200m Ryggsim Damer, Funktionsnedsättning: |
Sponsor: Allé på Österlen |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Julia Stenhård |
2000 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
34.48 |
1:11.45 |
1:48.57 |
|
2:25.20 |
|
2 |
Isabella Revstedt |
2001 |
Simklubben Ran |
|
34.19 |
1:11.77 |
1:50.69 |
|
2:27.88 |
|
3 |
Alicia Johansson |
2003 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
35.33 |
1:13.53 |
1:53.34 |
|
2:30.25 |
|
4 |
Alice Persson |
2003 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
34.70 |
1:12.84 |
1:52.51 |
|
2:31.48 |
|
5 |
Mollie Morfelt |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
35.85 |
1:15.93 |
1:55.41 |
|
2:32.24 |
|
6 |
Viktoria Dellhede |
2003 |
Landskrona Simsällskap |
|
35.54 |
1:14.90 |
1:54.86 |
|
2:33.28 |
|
7 |
Matilda Hoff |
2003 |
Landskrona Simsällskap |
|
35.27 |
1:15.32 |
1:54.61 |
|
2:33.46 |
|
8 |
Emma Persson |
1999 |
Simklubben Lödde |
|
36.44 |
1:15.27 |
1:54.94 |
|
2:34.64 |
|
9 |
Emma Ljungcrantz |
2001 |
Karlskrona Simsällskap |
|
36.04 |
1:15.00 |
1:55.35 |
|
2:35.11 |
|
10 |
Davilda Lareva |
2000 |
Trelleborg Sim |
|
35.57 |
1:15.21 |
1:55.67 |
|
2:35.28 |
|
11 |
Thea Wicknertz |
2005 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
36.59 |
1:16.59 |
1:57.17 |
|
2:36.51 |
|
12 |
Alice Skoglund |
2003 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
36.46 |
1:16.84 |
1:58.06 |
|
2:38.00 |
|
13 |
Josefin Dellhede |
2003 |
Landskrona Simsällskap |
|
37.94 |
1:18.27 |
1:59.04 |
|
2:38.81 |
|
14 |
Agnes Cato |
2001 |
Osby Simsällskap |
|
36.79 |
1:17.88 |
2:00.14 |
|
2:39.09 |
|
15 |
Simone Karlsson |
2001 |
Osby Simsällskap |
|
37.71 |
1:18.08 |
1:59.49 |
|
2:39.64 |
|
16 |
Wilma Rundblad |
2003 |
Landskrona Simsällskap |
|
37.56 |
1:18.54 |
2:00.68 |
|
2:39.67 |
|
17 |
Emelie Ek-Värn |
2004 |
Landskrona Simsällskap |
|
36.81 |
1:18.67 |
2:01.13 |
|
2:39.79 |
|
18 |
Tyra Öhlin |
2004 |
Simklubben Triton |
|
37.79 |
1:18.67 |
1:59.63 |
|
2:39.86 |
|
19 |
Maja Olofsson |
2004 |
Osby Simsällskap |
|
38.16 |
1:19.18 |
2:01.08 |
|
2:40.73 |
|
20 |
Isabella Lagnerup |
2000 |
Simklubben Sydsim |
|
36.78 |
1:16.80 |
1:59.30 |
|
2:40.94 |
|
21 |
Frida Rödin |
2000 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
37.71 |
1:17.73 |
1:59.80 |
|
2:41.37 |
|
22 |
Hannah Olsson-Lindhé |
2003 |
Trelleborg Sim |
|
36.99 |
1:18.26 |
2:00.06 |
|
2:41.48 |
|
23 |
Ester Eilertsson |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
38.72 |
1:19.38 |
2:01.13 |
|
2:42.19 |
|
24 |
Julia Olsson |
2004 |
Kiviks Simklubb |
|
38.53 |
1:20.97 |
2:02.93 |
|
2:43.17 |
|
25 |
Annie Thulin |
2003 |
Kristianstads SLS |
|
37.16 |
1:19.32 |
2:02.46 |
|
2:44.07 |
|
26 |
Isabel Smideberg |
2004 |
Simklubben Lödde |
|
39.34 |
1:21.55 |
2:03.95 |
|
2:44.36 |
|
27 |
Anna-Luisa Permarker |
2002 |
S71 |
|
38.00 |
1:19.63 |
2:02.44 |
|
2:44.44 |
|
28 |
Johanna Ingner |
2002 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
38.93 |
1:20.07 |
2:03.15 |
|
2:44.82 |
|
29 |
Nelly Hansson |
2004 |
Ängelholms Simsällskap |
|
39.10 |
1:20.90 |
2:03.48 |
|
2:46.41 |
|
30 |
Carolina Åsberg |
2002 |
Simklubben Lödde |
|
40.57 |
1:22.78 |
2:05.05 |
|
2:46.49 |
|
31 |
Matilda Liljekvist |
2004 |
Simklubben Sydsim |
|
37.43 |
1:19.73 |
2:03.17 |
|
2:47.39 |
|
32 |
Tuva Pålsson |
2003 |
Karlskrona Simsällskap |
|
39.45 |
1:24.43 |
2:09.80 |
|
2:52.64 |
|
33 |
Emilia Olsson |
2002 |
Kappsimningsklubben Karpen |
|
40.45 |
1:24.58 |
2:09.22 |
|
2:53.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 38, 200m Ryggsim Damer, Funktionsnedsättning: |
Sponsor: Allé på Österlen |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Julia Stenhård |
2000 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
34.48 |
1:11.45 |
1:48.57 |
|
2:25.20 |
|
2 |
Isabella Revstedt |
2001 |
Simklubben Ran |
|
34.19 |
1:11.77 |
1:50.69 |
|
2:27.88 |
|
3 |
Alicia Johansson |
2003 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
35.33 |
1:13.53 |
1:53.34 |
|
2:30.25 |
|
4 |
Alice Persson |
2003 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
34.70 |
1:12.84 |
1:52.51 |
|
2:31.48 |
|
5 |
Mollie Morfelt |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
35.85 |
1:15.93 |
1:55.41 |
|
2:32.24 |
|
6 |
Viktoria Dellhede |
2003 |
Landskrona Simsällskap |
|
35.54 |
1:14.90 |
1:54.86 |
|
2:33.28 |
|
7 |
Matilda Hoff |
2003 |
Landskrona Simsällskap |
|
35.27 |
1:15.32 |
1:54.61 |
|
2:33.46 |
|
8 |
Emma Persson |
1999 |
Simklubben Lödde |
|
36.44 |
1:15.27 |
1:54.94 |
|
2:34.64 |
|
9 |
Emma Ljungcrantz |
2001 |
Karlskrona Simsällskap |
|
36.04 |
1:15.00 |
1:55.35 |
|
2:35.11 |
|
10 |
Davilda Lareva |
2000 |
Trelleborg Sim |
|
35.57 |
1:15.21 |
1:55.67 |
|
2:35.28 |
|
11 |
Thea Wicknertz |
2005 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
36.59 |
1:16.59 |
1:57.17 |
|
2:36.51 |
|
12 |
Alice Skoglund |
2003 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
36.46 |
1:16.84 |
1:58.06 |
|
2:38.00 |
|
13 |
Josefin Dellhede |
2003 |
Landskrona Simsällskap |
|
37.94 |
1:18.27 |
1:59.04 |
|
2:38.81 |
|
14 |
Agnes Cato |
2001 |
Osby Simsällskap |
|
36.79 |
1:17.88 |
2:00.14 |
|
2:39.09 |
|
15 |
Simone Karlsson |
2001 |
Osby Simsällskap |
|
37.71 |
1:18.08 |
1:59.49 |
|
2:39.64 |
|
16 |
Wilma Rundblad |
2003 |
Landskrona Simsällskap |
|
37.56 |
1:18.54 |
2:00.68 |
|
2:39.67 |
|
17 |
Emelie Ek-Värn |
2004 |
Landskrona Simsällskap |
|
36.81 |
1:18.67 |
2:01.13 |
|
2:39.79 |
|
18 |
Tyra Öhlin |
2004 |
Simklubben Triton |
|
37.79 |
1:18.67 |
1:59.63 |
|
2:39.86 |
|
19 |
Maja Olofsson |
2004 |
Osby Simsällskap |
|
38.16 |
1:19.18 |
2:01.08 |
|
2:40.73 |
|
20 |
Isabella Lagnerup |
2000 |
Simklubben Sydsim |
|
36.78 |
1:16.80 |
1:59.30 |
|
2:40.94 |
|
21 |
Frida Rödin |
2000 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
37.71 |
1:17.73 |
1:59.80 |
|
2:41.37 |
|
22 |
Hannah Olsson-Lindhé |
2003 |
Trelleborg Sim |
|
36.99 |
1:18.26 |
2:00.06 |
|
2:41.48 |
|
23 |
Ester Eilertsson |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
38.72 |
1:19.38 |
2:01.13 |
|
2:42.19 |
|
24 |
Julia Olsson |
2004 |
Kiviks Simklubb |
|
38.53 |
1:20.97 |
2:02.93 |
|
2:43.17 |
|
25 |
Annie Thulin |
2003 |
Kristianstads SLS |
|
37.16 |
1:19.32 |
2:02.46 |
|
2:44.07 |
|
26 |
Isabel Smideberg |
2004 |
Simklubben Lödde |
|
39.34 |
1:21.55 |
2:03.95 |
|
2:44.36 |
|
27 |
Anna-Luisa Permarker |
2002 |
S71 |
|
38.00 |
1:19.63 |
2:02.44 |
|
2:44.44 |
|
28 |
Johanna Ingner |
2002 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
38.93 |
1:20.07 |
2:03.15 |
|
2:44.82 |
|
29 |
Nelly Hansson |
2004 |
Ängelholms Simsällskap |
|
39.10 |
1:20.90 |
2:03.48 |
|
2:46.41 |
|
30 |
Carolina Åsberg |
2002 |
Simklubben Lödde |
|
40.57 |
1:22.78 |
2:05.05 |
|
2:46.49 |
|
31 |
Matilda Liljekvist |
2004 |
Simklubben Sydsim |
|
37.43 |
1:19.73 |
2:03.17 |
|
2:47.39 |
|
32 |
Tuva Pålsson |
2003 |
Karlskrona Simsällskap |
|
39.45 |
1:24.43 |
2:09.80 |
|
2:52.64 |
|
33 |
Emilia Olsson |
2002 |
Kappsimningsklubben Karpen |
|
40.45 |
1:24.58 |
2:09.22 |
|
2:53.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
03 juni 2018 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap |
Utskriftstid |
19:04 |
|