Results for Gurrasimmet 2018
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider |
Tvling | Gurrasimmet | Utskriftsdatum | 03 juni 2018 | |||
Tvlingsort | Gustavsberg | Utskriftstid | 12:35 | |||
Arrangr | Gustavsbergs Simsllskap | |||||
Bassng | 25m | |||||
Tvlingsdatum | 03 juni 2018 |
Gren 11, 4X50m Frisim Damer, Finaler 12 r och yngre |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Saltis Lag 2 Damer Fritt | 2006 | Saltsjbadens Idrottsfrening | 2:31.63 | ||||||
Anna Maria Olympia Rosenqvist | 2008 | 38.93 | 38.93 | |||||||
Cornelia Svenarud | 2008 | 40.73 | 1:19.66 | |||||||
Laura Midby | 2006 | 37.61 | 1:57.27 | |||||||
Anna Kristiansson | 2007 | 34.36 | 2:31.63 | |||||||
2 | Danderyd Damer [2006] | 2006 | Danderyds Sim | 2:33.06 | ||||||
Rebecka Barkvall | 2007 | 32.88 | 32.88 | |||||||
Elsa Ekenbck | 2006 | 34.15 | 1:07.03 | |||||||
Julia Anttila | 2006 | 36.10 | 1:43.13 | |||||||
Ellen Rosander | 2009 | 49.93 | 2:33.06 | |||||||
3 | Gustavsber [2006] | 2006 | Gustavsbergs Simsllskap | 2:35.26 | ||||||
My Wiker | 2006 | 40.73 | 40.73 | |||||||
Isabelle Sandstrm | 2007 | 36.88 | 1:17.61 | |||||||
Hanna Lanner | 2006 | 40.11 | 1:57.72 | |||||||
Bonnie Tham | 2006 | 37.54 | 2:35.26 | |||||||
4 | Skuru Ik Damer Lag 5 | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 2:36.82 | ||||||
Lilly Winblad | 2007 | 41.69 | 41.69 | |||||||
Elisia Berg | 2006 | 37.61 | 1:19.30 | |||||||
Laura Nelson | 2006 | 38.59 | 1:57.89 | |||||||
Julia Rodriguez Rms | 2007 | 38.93 | 2:36.82 | |||||||
5 | Skuru Ik Damer Lag 4 | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 2:37.76 | ||||||
Iris Flykt-Rosn | 2007 | 40.63 | 40.63 | |||||||
Tilde Furingsten | 2008 | 41.16 | 1:21.79 | |||||||
Filippa Bergman | 2005 | 37.39 | 1:59.18 | |||||||
Alicia Sthlberg | 2007 | 38.58 | 2:37.76 | |||||||
6 | SS04 Damer [2006] | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 2:53.45 | ||||||
Louise Axland | 2007 | 43.68 | 43.68 | |||||||
Anna Gomez | 2007 | 43.69 | 1:27.37 | |||||||
Ida Muhic | 2007 | 43.76 | 2:11.13 | |||||||
Olivia Nietzsche | 2006 | 42.32 | 2:53.45 | |||||||
7 | Saltis Lag 3 Damer Fritt | 2006 | Saltsjbadens Idrottsfrening | 3:24.71 | ||||||
Elvira Hilbers Larsen | 2007 | 44.89 | 44.89 | |||||||
Hedvig Kinnunen | 2009 | 55.57 | 1:40.46 | |||||||
Moa Olsson | 2008 | 54.01 | 2:34.47 | |||||||
Julia Jonsson | 2007 | 50.24 | 3:24.71 | |||||||
Gren 11, 4X50m Frisim Damer, Finaler 13 - 99 r |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Skuru Ik Damer Lag 1 | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 2:01.69 | ||||||
Elin Furingsten | 2004 | 30.19 | 30.19 | |||||||
Elsa Bckstrm | 2004 | 29.95 | 1:00.14 | |||||||
Olivia stlund | 2003 | 30.37 | 1:30.51 | |||||||
Klara Hjalt | 2003 | 31.18 | 2:01.69 | |||||||
2 | Liding Simklubb 1 | 2000 | Liding Simklubb | 2:04.08 | ||||||
Amanda Andersson | 2003 | 31.00 | 31.00 | |||||||
Johanna Torell | 2005 | 30.78 | 1:01.78 | |||||||
Lovisa Klingberg | 2004 | 31.34 | 1:33.12 | |||||||
Hanna Carlberg | 2003 | 30.96 | 2:04.08 | |||||||
3 | Danderyd Damer [2005] | 2005 | Danderyds Sim | 2:04.53 | ||||||
Louise Blomqvist | 2004 | 31.65 | 31.65 | |||||||
Sofia Montan | 2004 | 30.60 | 1:02.25 | |||||||
Tova Lindbom | 2002 | 31.27 | 1:33.52 | |||||||
Ebba Rosander | 2005 | 31.01 | 2:04.53 | |||||||
4 | Tby Sim 1 | 2003 | Tby Sim | 2:07.26 | ||||||
Hannah Haux | 2004 | 32.57 | 32.57 | |||||||
Alice Davies | 2004 | 31.71 | 1:04.28 | |||||||
Elin Andersson | 2003 | 30.90 | 1:35.18 | |||||||
Amanda Borgfors | 2004 | 32.08 | 2:07.26 | |||||||
5 | Tby Sim 2 | 2003 | Tby Sim | 2:08.98 | ||||||
Nina Takolander | 2003 | 32.27 | 32.27 | |||||||
Maja Lingham | 2004 | 31.91 | 1:04.18 | |||||||
Rebecka Hedbeck | 2004 | 33.13 | 1:37.31 | |||||||
Emma Sommar | 2004 | 31.67 | 2:08.98 | |||||||
6 | Skuru Ik Damer Lag 2 | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 2:12.29 | ||||||
Nora Kovacs | 2006 | 32.69 | 32.69 | |||||||
Linnea Bckstrm | 2006 | 33.98 | 1:06.67 | |||||||
Emma Lidell | 2005 | 32.97 | 1:39.64 | |||||||
Alva Furingsten | 2006 | 32.65 | 2:12.29 | |||||||
7 | Liding Simklubb 2 | 2000 | Liding Simklubb | 2:14.12 | ||||||
Elin Glifberg | 2004 | 34.25 | 34.25 | |||||||
Eleonora Engstrm | 2004 | 33.31 | 1:07.56 | |||||||
Beata Liljeberg | 2003 | 32.20 | 1:39.76 | |||||||
Alice Fahln | 2003 | 34.36 | 2:14.12 | |||||||
8 | Skuru Ik Damer Lag 3 | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 2:16.82 | ||||||
Isabelle Persson | 2004 | 32.62 | 32.62 | |||||||
Frida Nilsson | 2004 | 34.73 | 1:07.35 | |||||||
Emma Lundberg | 2005 | 32.28 | 1:39.63 | |||||||
Tilda Hgbom | 2005 | 37.19 | 2:16.82 | |||||||
9 | Saltis Lag 1 Damer Fritt | 2000 | Saltsjbadens Idrottsfrening | 2:19.40 | ||||||
Alva Karn | 2005 | 36.85 | 36.85 | |||||||
Britta Palmborg | 2005 | 33.73 | 1:10.58 | |||||||
Ebba Kinnunen | 2006 | 35.33 | 1:45.91 | |||||||
Cornelia Dahln | 2004 | 33.49 | 2:19.40 | |||||||
10 | Gss Flickor 1 | 2004 | Gustavsbergs Simsllskap | 2:29.16 | ||||||
Nicole Wahlstrm | 2005 | 36.02 | 36.02 | |||||||
Johanna Espeland | 2005 | 40.75 | 1:16.77 | |||||||
Josefine Gylling | 2004 | 36.21 | 1:52.98 | |||||||
Sva Hglund Lundeberg | 2005 | 36.18 | 2:29.16 | |||||||
11 | Gss Flickor 2 | 2004 | Gustavsbergs Simsllskap | 2:34.63 | ||||||
Linnea Eldebrandt | 2004 | 36.35 | 36.35 | |||||||
Felicia Westerdahl | 2006 | 39.61 | 1:15.96 | |||||||
Agnes Ovemar | 2004 | 42.50 | 1:58.46 | |||||||
Isa Lindqvist | 2005 | 36.17 | 2:34.63 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 03 juni 2018 |
Licensierad till: Gustavsbergs Simsllskap | Utskriftstid | 12:35 |