2018-12-10   16:45:38
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Bockstensdoppet 2018

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 1

Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Bockstensdoppet 2018    Utskriftsdatum  06 juli 2018   
  Tävlingsort  Varberg    Utskriftstid  10:43   
  Arrangör  Varbergs Sim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  06 juli 2018         
 
 
Gren 6, 200m Frisim Herrar, Finaler 
Sponsor: Fortinova 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Anton Jansson  2002  Simklubben Poseidon    28.20  58.92  1:31.08    2:02.13   
Pontus Hake  2001  Simklubben Poseidon    28.93  1:00.79  1:34.44    2:07.18   
Axel Hörestrand  2002  Simklubben Poseidon    29.20  1:02.22  1:35.31    2:07.66   
Erik Klasson  2003  Simklubben 1970    30.30  1:02.60  1:35.49    2:07.84   
Joakim Tronstad  2003  Asker Svømmeklubb    30.66  1:04.02  1:38.45    2:12.16   
Alexander Waldo  1998  Simklubben Poseidon    29.52  1:02.18  1:37.21    2:12.93   
Anton Bäckman  2003  Värnamo Simsällskap    31.06  1:04.65  1:39.57    2:14.34   
Luke Postema  1995  Simklubben Poseidon    30.98  1:05.82  1:41.75    2:17.13   
Ivan Sivolov  2003  Simklubben Poseidon    31.30  1:06.64  1:42.76    2:17.20   
10  Oscar Smeby Iden  2003  Asker Svømmeklubb    30.54  1:05.76  1:43.02    2:19.87   
11  Joel Henriksson  2003  Simklubben Poseidon    31.31  1:06.52  1:43.70    2:20.29   
12  Sondre Reiersen  2001  Skien Svømmeklubb    31.42  1:06.61  1:44.66    2:20.65   
13  Alf Valdes  2003  Sandefjord Svømmeklubb    32.14  1:09.38  1:46.86    2:24.03   
14  Szymon Dziedzic  2003  Asker Svømmeklubb    31.89  1:08.93  1:48.41    2:25.34   
15  Jesper Franzén  2002  Simklubben Sydsim    32.65  1:10.65  1:50.50    2:28.50   
16  Jonathan Zachrisson  2002  Kungsbacka Simsällskap    32.56  1:11.99  1:51.84    2:28.67   
17  Albin Hanson  2003  Uddevalla Sim    32.97  1:10.88  1:50.16    2:28.84   
18  Simon Andersson  2003  Uddevalla Sim    34.25  1:11.86  1:51.19    2:28.96   
19  Viking Josefson  2002  Varberg Sim    32.67  1:10.49  1:49.67    2:29.61   
20  Leo Strand  2003  Asker Svømmeklubb    34.50  1:13.23  1:53.18    2:31.05   
21  Eivind Andre Wetting  2003  Skien Svømmeklubb    31.89  1:09.27  1:50.74    2:31.36   
22  Viktor Hansson  2002  Trelleborg Sim    32.68  1:11.51  1:52.01    2:31.73   
23  Mathias Presthagen  2002  Skien Svømmeklubb    34.48  1:13.23  1:55.12    2:36.20   
24  Hugo Hilmersson  2002  Kungsbacka Simsällskap    34.94  1:15.46  1:57.82    2:39.15   
25  Jørgen Berggren  2003  Sandefjord Svømmeklubb    37.69  1:21.21  2:05.95    2:46.96   
Georg Trischler Vinje  2002  Asker Svømmeklubb            DNS   
Noa Carlenius  2002  Varberg Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.14  Utskriftsdatum  06 juli 2018 
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim  Utskriftstid  10:43 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner