2018-09-26   11:37:33
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Bockstensdoppet 2018

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 1

Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Bockstensdoppet 2018    Utskriftsdatum  06 juli 2018   
  Tävlingsort  Varberg    Utskriftstid  11:26   
  Arrangör  Varbergs Sim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  06 juli 2018         
 
 
Gren 10, 200m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Boel Bergquist  2003  Simklubben Poseidon    31.77  1:05.75  1:40.95    2:15.89   
Isabella Lagnerup  2000  Simklubben Sydsim    31.53  1:06.32  1:42.49    2:17.43   
Ditte Oredsson  2003  Simklubben Poseidon    31.77  1:06.33  1:42.74    2:18.80   
Lovisa Svensson  2002  Värnamo Simsällskap    32.38  1:07.15  1:43.62    2:19.69   
Stella Warborn  2003  Varberg Sim    32.17  1:07.20  1:44.12    2:19.75   
Isabella Källén  2001  Kungsbacka Simsällskap    32.10  1:07.52  1:44.54    2:21.65   
Nelly Antlöv  2002  Falu Simsällskap    33.68  1:10.06  1:47.44    2:24.45   
Matilda Torén  2001  Uddevalla Sim    34.06  1:10.92  1:48.99    2:26.12   
Clara Balslev  2001  Varberg Sim    33.63  1:11.96  1:51.24    2:26.79   
10  Ronja Berggren  2003  Varberg Sim    34.58  1:11.38  1:49.77    2:27.32   
11  Olivia Svensson  2003  Väsby Simsällskap    32.05  1:09.28  1:48.40    2:27.39   
12  Daniela Fredriksson  2000  Kungsbacka Simsällskap    33.44  1:10.16  1:49.40    2:27.67   
13  Emily Must  2002  Asker Svømmeklubb    34.33  1:12.61  1:51.14    2:28.69   
14  Sofia Hake  2003  Simklubben Poseidon    34.24  1:11.66  1:51.67    2:29.33   
15  Julia Voss  2001  Kungsbacka Simsällskap    34.13  1:11.84  1:50.91    2:29.42   
16  Mathilde Skjøth-Rasmussen  2003  Helsingør Svømmeklub    33.88  1:12.60  1:52.20    2:29.91   
17  Ellie Geigel  2003  Varberg Sim    33.78  1:11.42  1:51.61    2:31.95   
18  Victoria Hyllestad Moland  2001  Sandefjord Svømmeklubb    34.02  1:12.16  1:51.90    2:32.80   
19  Josefin Andersson  2003  Järfälla Simsällskap    34.21  1:12.54  1:53.20    2:33.61   
20  Maja Baugerød  2001  Sandefjord Svømmeklubb    33.80  1:13.79  1:54.34    2:34.42   
21  Ellen Kampe  2003  Mariestads Simsällskap    35.61  1:16.69  1:58.24    2:36.38   
22  Matilda Bengtsson  2002  Kungsbacka Simsällskap    34.20  1:13.41  1:54.41    2:36.40   
23  Emilia Simonsson  2002  Uddevalla Sim    35.67  1:15.48  1:56.42    2:36.74   
24  Marte Vike  2002  Sandefjord Svømmeklubb    35.66  1:16.11  1:58.23    2:38.66   
25  Vilde Skjærum  2002  Skien Svømmeklubb    35.62  1:16.62  1:58.66    2:41.66   
26  Alma Lindberg  2002  Simklubben Poseidon    35.89  1:17.38  2:00.41    2:42.05   
27  Alexandra Olausson  2003  Varberg Sim    36.11  1:17.63  2:00.54    2:43.26   
28  Johanna Kuylenstjerna  2003  Varberg Sim    36.77  1:18.67  2:02.80    2:45.52   
29  Linnea Andersson  2003  Uddevalla Sim    37.55  1:22.95  2:10.38    2:56.30   
Idunn Jørgensen Mohr  2002  Asker Svømmeklubb            DNS   
Linnea Mattila  2003  Järfälla Simsällskap            DNS   
Thea Carlsson  2002  Varberg Sim            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.14  Utskriftsdatum  06 juli 2018 
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim  Utskriftstid  11:26 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner