Results for Nordea Midsommercup 2018
Below are all results from the competition shown by session.
Søndag
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Midsommercup 2018 | Udskriftsdato | 10 juni 2018 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 11:29 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 juni 2018 |
Løb 28, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2018 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | S68 - 1 | 2004 | Svømmeklubben S 68 | 2:15.76 | ||||||
Kirstine Jørgensen | 2004 | 34.08 | 34.08 | |||||||
Anna Munk Fuglsang | 2005 | 36.46 | 1:10.54 | |||||||
Lærke Kjærsgaard | 2004 | 34.25 | 1:44.79 | |||||||
Mie Asmussen | 2005 | 30.97 | 2:15.76 | |||||||
2 | Hsc Piger 1 Årgang | 2004 | Holstebro Svømme Club | 2:19.82 | ||||||
Anna Bach | 2006 | 36.56 | 36.56 | |||||||
Karoline Andersen Krabbe | 2005 | 40.04 | 1:16.60 | |||||||
Mille Broholm Brixen | 2005 | 32.75 | 1:49.35 | |||||||
Maja Fjordside Jensen | 2005 | 30.47 | 2:19.82 | |||||||
3 | Isk Power Puff Piger | 2006 | Ikast Svømmeklub | 2:21.57 | ||||||
Sofie Dyg Holme | 2005 | 36.08 | 36.08 | |||||||
Weronika L. Bjørn | 2005 | 39.96 | 1:16.04 | |||||||
Katrine Bøeg Thormann | 2006 | 34.03 | 1:50.07 | |||||||
Laura Håkonsson | 2006 | 31.50 | 2:21.57 | |||||||
4 | Rsk Piger | 2004 | Ringe Svømme Klub | 2:23.93 | ||||||
Thilde Rosen Lundsfryd | 2004 | 36.09 | 36.09 | |||||||
Olivia Hemmeløff | 2006 | 40.81 | 1:16.90 | |||||||
Anna Rønn | 2005 | 34.70 | 1:51.60 | |||||||
Christine Mols | 2006 | 32.33 | 2:23.93 | |||||||
5 | Struers Matador Mix | 2004 | Struer Svømmeklub | 2:25.64 | ||||||
Nanna Svensgaard | 2004 | 36.33 | 36.33 | |||||||
Karoline Thagård Jakobsen | 2004 | 38.39 | 1:14.72 | |||||||
Anne Terp | 2004 | 32.35 | 1:47.07 | |||||||
Simone Kappel | 2005 | 38.57 | 2:25.64 | |||||||
6 | Isk Seje Sild | 2006 | Ikast Svømmeklub | 2:26.92 | ||||||
Laura Snebang V. Jensen | 2006 | 35.72 | 35.72 | |||||||
Katrine Krogh | 2005 | 43.69 | 1:19.41 | |||||||
Signe Vestergaard Jensen | 2005 | 34.56 | 1:53.97 | |||||||
Ida Kristensen | 2004 | 32.95 | 2:26.92 | |||||||
7 | Bsk Piger 1 | 2004 | Brædstrup Svømmeklub | 2:27.24 | ||||||
Victoria Broch | 2004 | 35.94 | 35.94 | |||||||
Stella Harpøth | 2006 | 41.55 | 1:17.49 | |||||||
Katrine Stoltenhoff | 2006 | 37.44 | 1:54.93 | |||||||
Ane K. Zachariassen | 2005 | 32.31 | 2:27.24 | |||||||
8 | Frem Piger 1 | 2004 | Frem Odense | 2:30.30 | ||||||
Melek Canpolat | 2005 | 38.75 | 38.75 | |||||||
Emma Nygaard | 2005 | 39.77 | 1:18.52 | |||||||
Mathilde Stilund | 2005 | 38.87 | 1:57.39 | |||||||
Nikoline Kaae | 2005 | 32.91 | 2:30.30 | |||||||
9 | S68 - 2 | 2004 | Svømmeklubben S 68 | 2:30.91 | ||||||
Mathilde Thirup | 2005 | 39.32 | 39.32 | |||||||
Selma Nygreen Sakic | 2006 | 42.00 | 1:21.32 | |||||||
Josefine Høgh | 2005 | 37.65 | 1:58.97 | |||||||
Cecilie Michaelsen | 2005 | 31.94 | 2:30.91 | |||||||
10 | Neptun Piger 3 | 2004 | Swim Team Neptun | 2:33.82 | ||||||
Josefine Wohlfeld Hornbæk | 2004 | 39.66 | 39.66 | |||||||
Sofie Skovgaard Sørensen | 2004 | 42.19 | 1:21.85 | |||||||
Freya Mikkelsen | 2005 | 38.69 | 2:00.54 | |||||||
Thea Brøndum | 2004 | 33.28 | 2:33.82 | |||||||
11 | Hsc Piger 2 Årgang | 2004 | Holstebro Svømme Club | 2:36.68 | ||||||
Amalie Lind Pedersen | 2005 | 39.07 | 39.07 | |||||||
Maria Nedergaard Jensen | 2004 | 45.43 | 1:24.50 | |||||||
Cecilie Jinshun Leth Bay | 2005 | 38.78 | 2:03.28 | |||||||
Mille Dahl Lindholm | 2006 | 33.40 | 2:36.68 | |||||||
12 | Hgf Dolphins Damer 2 | 2004 | H.G.F. Svømning | 2:41.43 | ||||||
Lise Lund Sørensen | 2005 | 40.62 | 40.62 | |||||||
Linnea Persson | 2004 | 45.31 | 1:25.93 | |||||||
Malou Sophie Stormes | 2005 | 39.03 | 2:04.96 | |||||||
Silje Pedersen | 2004 | 36.47 | 2:41.43 | |||||||
13 | Our Cutest Little Ponies | 2004 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 2:41.69 | ||||||
Nikoline Thygesen | 2005 | 38.82 | 38.82 | |||||||
Laura B. Nielsen | 2004 | 47.55 | 1:26.37 | |||||||
Naya Blyn | 2004 | 40.07 | 2:06.44 | |||||||
Rasmine Johansen | 2005 | 35.25 | 2:41.69 | |||||||
14 | Bsk Piger 2 | 2004 | Brædstrup Svømmeklub | 2:45.82 | ||||||
Annemone Rasmussen | 2006 | 40.18 | 40.18 | |||||||
Marie Laursen | 2004 | 46.65 | 1:26.83 | |||||||
Olivia Wittrup-Jensen | 2004 | 39.73 | 2:06.56 | |||||||
Simone Trekær Klausen | 2007 | 39.26 | 2:45.82 | |||||||
15 | Erritsø Piger 3 | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 2:46.88 | ||||||
Anna Lykke Vangsgaard | 2005 | 41.37 | 41.37 | |||||||
Anna Madsby Rohde | 2005 | 46.99 | 1:28.36 | |||||||
Emilie Bech Kjælgaard | 2007 | 42.16 | 2:10.52 | |||||||
Maiken Knudsen | 2004 | 36.36 | 2:46.88 | |||||||
16 | Rsk Piger 2 | 2007 | Ringe Svømme Klub | 2:53.51 | ||||||
Emilie Hemmeløff | 2008 | 43.03 | 43.03 | |||||||
Sofie Dyrelund Rasmussen | 2007 | 51.33 | 1:34.36 | |||||||
Frida Ploug | 2007 | 42.26 | 2:16.62 | |||||||
Lærke Rosen Lundsfryd | 2006 | 36.89 | 2:53.51 | |||||||
17 | Frem Piger 2 | 2004 | Frem Odense | 3:01.03 | ||||||
Lisa Lindgren Jeppesen | 2005 | 49.06 | 49.06 | |||||||
Kim Hanh Vu | 2004 | 48.14 | 1:37.20 | |||||||
Frida Karoline Dall | 2004 | 42.64 | 2:19.84 | |||||||
Bennedikte Kaae | 2006 | 41.19 | 3:01.03 | |||||||
18 | S68 - 3 | 2004 | Svømmeklubben S 68 | 3:06.64 | ||||||
Alma Nygreen Sakic | 2008 | 51.85 | 51.85 | |||||||
Nikoline Michaelsen | 2007 | 48.79 | 1:40.64 | |||||||
Sofia Jørgensen | 2006 | 49.07 | 2:29.71 | |||||||
Patricia Nættermann | 2007 | 36.93 | 3:06.64 | |||||||
19 | Hsc Talentpiger 2 | 2007 | Holstebro Svømme Club | 3:08.26 | ||||||
Silje Drechsler | 2007 | 53.08 | 53.08 | |||||||
Nana Fjordside Jensen | 2007 | 55.21 | 1:48.29 | |||||||
Andrea Sønderby | 2004 | 41.73 | 2:30.02 | |||||||
Sidsel Tang Christensen | 2007 | 38.24 | 3:08.26 | |||||||
20 | Neptun Piger 4 | 2005 | Swim Team Neptun | 3:13.05 | ||||||
Sofie Duelune | 2005 | 53.39 | 53.39 | |||||||
Frederikke Wiese Jacobsen | 2007 | 46.21 | 1:39.60 | |||||||
Maja Brøndum | 2006 | 52.11 | 2:31.71 | |||||||
Mathilde Vammen | 2004 | 41.34 | 3:13.05 | |||||||
21 | Hsc Talentpiger 1 | 2007 | Holstebro Svømme Club | 3:14.49 | ||||||
Victoria Krabbe | 2008 | 54.32 | 54.32 | |||||||
Laura Mikkelsen | 2007 | 54.28 | 1:48.60 | |||||||
Nora Louise Rebouh | 2006 | 44.78 | 2:33.38 | |||||||
Isabella L Christoffersen | 2007 | 41.11 | 3:14.49 | |||||||
22 | The Darlings From Bsk08 | 2007 | Brønderslev SK08 | 3:17.61 | ||||||
Neya Damgaard | 2007 | 45.61 | 45.61 | |||||||
Malou Brogaard | 2007 | 53.31 | 1:38.92 | |||||||
Mille Marie B Jensen | 2008 | 56.60 | 2:35.52 | |||||||
Iben Thomasen | 2008 | 42.09 | 3:17.61 | |||||||
23 | Erritsø Piger 4 | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 3:19.28 | ||||||
Camilla B. Witt | 2003 | 45.53 | 45.53 | |||||||
Leonora Druett | 2004 | 53.62 | 1:39.15 | |||||||
Rikke Sørensen | 2004 | 1:00.94 | 2:40.09 | |||||||
Nanna W Povlsen | 2005 | 39.19 | 3:19.28 | |||||||
24 | Sksv Piger 2 | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 3:29.43 | ||||||
Zenia Lüneborg | 2008 | 53.18 | 53.18 | |||||||
Lærke Scheffman | 2007 | 1:04.09 | 1:57.27 | |||||||
Julie Møller | 2005 | 53.13 | 2:50.40 | |||||||
Caroline Petersen | 2008 | 39.03 | 3:29.43 | |||||||
25 | Bsk Piger 3 | 2004 | Brædstrup Svømmeklub | 3:35.38 | ||||||
Anna Lis Kristensen | 2005 | 49.19 | 49.19 | |||||||
Matilde Helene Sørensen | 2004 | 56.75 | 1:45.94 | |||||||
Sille Augustesen | 2008 | 48.81 | 2:34.75 | |||||||
Ida Friberg | 2008 | 1:00.63 | 3:35.38 | |||||||
- | Horsens Piger | 2004 | Horsens Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Caroline Madsen | 2004 | 33.76 | 33.76 | |||||||
Signe Kristensen | 2006 | 45.18 | 1:18.94 | |||||||
- | Team Hvalros All In | 2004 | Brønderslev SK08 | DSQ | tyvstart | |||||
Kristine Vestergaard | 2005 | 38.19 | 38.19 | |||||||
Emma Kjær Johannesen | 2004 | 52.19 | 1:30.38 | |||||||
- | Vildbjerg Piger | 2004 | Vildbjerg Svømmeklub | DSQ | crawl i bryst v 55m | |||||
Laura Dahl | 2007 | 49.18 | 49.18 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 10 juni 2018 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:29 |