2020-01-17   22:29:35
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Nordea Midsommercup 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Nordea Midsommercup 2018    Udskriftsdato  09 juni 2018   
  Stævne by  Ikast    Udskriftstidspunkt  12:02   
  Arrangør  Ikast Svømme Klub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  09 juni 2018         
 
 
Løb 7, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2001 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Rasmus Nørfjand  2000  Holstebro Svømme Club    28.62        58.21   
Kristoffer Desmareth  2000  Ringe Svømme Klub    30.85        1:02.84   
Andreas Weje  1998  Grenaa Svømmeklub    30.68        1:03.26   
Mathias Rasmussen  2001  Holstebro Svømme Club    31.56        1:04.20   
David Johansen  2001  Svømmeklubben Søhesten    35.15        1:12.98   
Mathias Ringtved  2001  H.G.F. Svømning    35.97        1:14.19   
Robert Versteegen  2001  Brædstrup Svømmeklub    36.00        1:14.40   
                     
 
Løb 7, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Magnus Dyg Holme  2002  Ikast Svømmeklub    29.09        1:00.58   
Mikkel Podiss Petersen  2002  Frem Odense    31.15        1:04.19   
Julius Henriksen  2002  Holstebro Svømme Club    30.83        1:06.63   
Jesper V. Bylling Jensen  2003  Svømmeklubben Koral    33.13        1:07.89   
Nicklas B. Christensen  2002  Skanderborg Svømmeklub    33.15        1:08.29   
Christian Lorey  2003  Erritsø Gymnastik Og IF    32.97        1:09.17   
Christian Jørgensen  2002  Struer Svømmeklub    35.36        1:13.86   
Rasmus Remme Svendsen  2003  Holstebro Svømme Club    36.36        1:14.59   
Joachim Norup Frøjk  2003  Holstebro Svømme Club    37.07        1:15.34   
10  Malthe Theisen  2003  Ikast Svømmeklub    37.91        1:17.64   
11  Andreas Borggard  2002  Odsherred Svømmeklub    39.68        1:21.13   
12  Victor Haunstrup  2003  Aabybro Idrætsforening    43.20        1:28.11   
13  Jeppe Borgen Elvensø  2003  Aabybro Idrætsforening    45.52        1:34.43   
Oliver Feldthusen  2003  Brønderslev SK08            DNS   
                     
 
Løb 7, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Christian Landtved  2004  Ringe Svømme Klub    32.94        1:06.63   
Anton Christiansen  2004  Ikast Svømmeklub    36.48        1:14.89   
Jakob Krag Sørensen  2004  Svømmeklubben Koral    36.88        1:15.71   
Juka Nedergaard  2004  Svømmeklubben S 68    38.61        1:19.81   
Nikolaj Pilgaard  2004  Holstebro Svømme Club    39.20        1:20.18   
Mads Himmelstrup Andersen  2004  Ringe Svømme Klub    39.93        1:21.87   
Anders Mosbæk Johannessen  2005  Frem Odense    40.21        1:22.56   
Jakob Møller Nielsen  2004  Ikast Svømmeklub    40.43        1:22.56   
Frej Liltorp  2004  Skanderborg Svømmeklub    41.39        1:26.21   
10  Sebastian Stoltenborg  2004  Skanderborg Svømmeklub    42.09        1:26.95   
11  Gustav Brix Rasmussen  2004  Aabybro Idrætsforening    43.46        1:26.99   
12  Jacob Bach-Valeur  2004  H.G.F. Svømning    43.61        1:30.57   
13  Sebastian Dalgaard  2005  Svømmeklubben S 68    46.25        1:32.03   
14  Magnus M. Baun-Nielsen  2005  Erritsø Gymnastik Og IF    45.15        1:32.34   
15  Mads Rager Larsen  2005  Swim Team Neptun    47.38        1:36.63   
16  Andreas Visby Hansen  2004  Horsens Svømmeklub    50.97        1:44.90   
17  Mathias Bach  2005  Swim Team Neptun    55.13        1:49.25   
Noah Schou  2005  Munkebo Svømme- og Kondiklub            DNS   
Ivan Hjermitslev  2004  Brønderslev SK08            DSQ  ej forts. bev 25 m 
Kasper Lund Tange  2004  Ikast Svømmeklub            DSQ  ej fort bev 75 m 
                     
 
Løb 7, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mikkel Møller Nielsen  2006  Ringe Svømme Klub    37.99        1:17.03   
Mathias Ø. Barslev  2006  Aabybro Idrætsforening    38.67        1:20.31   
Frederik Bisgaard  2006  Skanderborg Svømmeklub    41.32        1:25.32   
Julius Schier  2006  Ringe Svømme Klub    43.31        1:27.42   
Tobias Damsgaard  2006  Ringe Svømme Klub    42.89        1:29.09   
Frederik Bak Mathiasen  2006  Struer Svømmeklub    44.99        1:31.54   
Peter Kristensen  2007  Ringe Svømme Klub    45.69        1:33.05   
Frederik Jørgensen  2006  Svømmeklubben S 68    48.76        1:36.20   
Rasmus Gandrup Nejmann  2007  Swim Team Neptun    49.13        1:37.36   
10  Andreas Laursen  2006  Swim Team Neptun    50.38        1:41.39   
11  Bertram Knudsen  2006  Ikast Svømmeklub    51.51        1:42.12   
12  Magne Andersen  2007  Brædstrup Svømmeklub    51.01        1:42.84   
13  Daniel Kristensen  2006  Ikast Svømmeklub    1:01.62        2:03.70   
Holger Schjemte Skov  2006  Skanderborg Svømmeklub            DSQ  svøm på mave v 25 m 
                     
 
Løb 7, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2018 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Frederik Billesø Beck  2008  Erritsø Gymnastik Og IF    41.07        1:24.51   
Simon Søholm Vang  2008  Swim Team Neptun    56.28        1:56.70   
William Hemmingsen  2008  Svømmeklubben S 68            DSQ  flere armt. mav. v25 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  09 juni 2018 
Licens til Ikast Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:02 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark