2020-08-06   17:18:32
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Nordea Midsommercup 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 19 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 19 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Nordea Midsommercup 2018    Udskriftsdato  09 juni 2018   
  Stævne by  Ikast    Udskriftstidspunkt  16:49   
  Arrangør  Ikast Svømme Klub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  09 juni 2018         
 
 
Løb 19, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Isk Mini Sharks  2005  Ikast Svømmeklub            1:58.01   
  Rasmus Håkonsson  2004      27.52        27.52   
  Anton Christiansen  2004      30.15        57.67   
  Theis Nelander  2005      29.77        1:27.44   
  Kasper Jensen  2005      30.57        1:58.01   
                     
Rsk Drenge  2004  Ringe Svømme Klub            1:59.21   
  Mikkel Møller Nielsen  2006      31.69        31.69   
  Mads Himmelstrup Andersen  2004      31.77        1:03.46   
  Luca Hertzog  2005      30.04        1:33.50   
  Christian Landtved  2004      25.71        1:59.21   
                     
Hsc Drenge 1 Årgang  2004  Holstebro Svømme Club            2:03.15   
  Mads Drechsler  2005      30.34        30.34   
  Nikolaj Pilgaard  2004      32.66        1:03.00   
  Mikkel Borreskov  2005      31.94        1:34.94   
  Gustav K Kjeldsen  2004      28.21        2:03.15   
                     
Aabybro Young Guns  2004  Aabybro Idrætsforening            2:11.50   
  Mads Mølgaard  2006      33.28        33.28   
  Bastian Stausholm Larsen  2005      32.78        1:06.06   
  Mathias Ø. Barslev  2006      31.64        1:37.70   
  Gustav Brix Rasmussen  2004      33.80        2:11.50   
                     
Erritsø Drenge 2  2004  Erritsø Gymnastik Og IF            2:17.44   
  Frederik Billesø Beck  2008      36.56        36.56   
  Magnus M. Baun-Nielsen  2005      34.81        1:11.37   
  Asger Nielsen  2005      36.60        1:47.97   
  Peter Rom Poulsen  2005      29.47        2:17.44   
                     
Bsk Drenge  2004  Brædstrup Svømmeklub            2:17.56   
  Markus Wennerberg  2004      33.96        33.96   
  Malthe Le Fevre  2008      42.52        1:16.48   
  Matti Andersen  2005      32.36        1:48.84   
  Harald Gold  2004      28.72        2:17.56   
                     
Horsens Drenge 2  2004  Horsens Svømmeklub            2:19.17   
  Kristian Sabroe Sørensen  2005      30.19        30.19   
  Mathias Løth Andersen  2007      35.54        1:05.73   
  Jannick Franow  2006      35.46        1:41.19   
  Andreas Visby Hansen  2004      37.98        2:19.17   
                     
Struer Dream Team  2005  Struer Svømmeklub            2:19.49   
  Lasse Klint Nielsen  2006      30.96        30.96   
  Frederik Bak Mathiasen  2006      33.84        1:04.80   
  Søren Egedal  2005      42.63        1:47.43   
  Søren Winther Hald  2005      32.06        2:19.49   
                     
Sksv Drenge 1  2004  Skanderborg Svømmeklub            2:20.25   
  Kasper Petersen  2006      31.96        31.96   
  Elliott Mitaine  2006      39.06        1:11.02   
  Holger Schjemte Skov  2006      37.03        1:48.05   
  Frederik Bisgaard  2006      32.20        2:20.25   
                     
10  Isk Hammer Sharks  2006  Ikast Svømmeklub            2:30.46   
  Jakob Møller Nielsen  2004      33.03        33.03   
  Kasper Lund Tange  2004      33.92        1:06.95   
  Bertram Knudsen  2006      38.25        1:45.20   
  Daniel Kristensen  2006      45.26        2:30.46   
                     
11  S68 - 1  2004  Svømmeklubben S 68            2:31.04   
  Sebastian Dalgaard  2005      37.13        37.13   
  Frederik Jørgensen  2006      40.09        1:17.22   
  Frederik Toft  2008      43.24        2:00.46   
  Juka Nedergaard  2004      30.58        2:31.04   
                     
12  Hgf Dolphins Herrer 2  2004  H.G.F. Svømning            2:35.53   
  Jacob Mørup  2004      35.42        35.42   
  Nordin Max Præstegaard  2005      40.30        1:15.72   
  Alexander Juul Dahl  2006      39.55        1:55.27   
  Rasmus Thulstrup Lemming  2005      40.26        2:35.53   
                     
13  Prins Neptun  2005  Swim Team Neptun            2:44.14   
  Rasmus Gandrup Nejmann  2007      41.35        41.35   
  Morten Holst-Jensen  2008      46.22        1:27.57   
  Mathias Bach  2005      41.05        2:08.62   
  Mads Rager Larsen  2005      35.52        2:44.14   
                     
14  Sksv Drenge 2  2004  Skanderborg Svømmeklub            3:03.88   
  Noah Hald Schultz  2006      40.32        40.32   
  Elias Vand  2007      54.59        1:34.91   
  Emil Askov Møller Peterse  2007      42.96        2:17.87   
  Jacob Taudorf  2007      46.01        3:03.88   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  09 juni 2018 
Licens til Ikast Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  16:49 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark