2020-01-18   12:31:47
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Nordea Midsommercup 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Nordea Midsommercup 2018    Udskriftsdato  09 juni 2018   
  Stævne by  Ikast    Udskriftstidspunkt  16:08   
  Arrangør  Ikast Svømme Klub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  09 juni 2018         
 
 
Løb 16, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2001 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mette Flaskager  1999  Holstebro Svømme Club    30.75        1:08.43   
Sofie Amalie J. Bisgaard  2000  Horsens Svømmeklub    32.69        1:10.46   
Jennifer Thorius Bek  2000  Horsens Svømmeklub    33.88        1:13.16   
Mille C. Berg  2001  Horsens Svømmeklub    35.23        1:13.81   
Emma Viborg Larsen  2001  Aabybro Idrætsforening    35.01        1:14.80   
Trine G. Sørensen  1997  Brædstrup Svømmeklub    36.70        1:17.08   
Lærke Cassøe Alexandersen  2001  Skive Svømmeklub Poseidon    37.14        1:17.27   
Julie Krog Christensen  2001  Ringe Svømme Klub    36.72        1:18.85   
Maria Mortensen  1999  Ringe Svømme Klub    37.09        1:18.89   
10  Katrine Hvistendal Hansen  1997  Ringe Svømme Klub    38.55        1:20.41   
11  Julie Martinussen  1997  Munkebo Svømme- og Kondiklub    37.86        1:20.68   
12  Cathrine Boe Andersen  2001  Aabybro Idrætsforening    37.40        1:22.50   
13  Sofie Astrup  2001  Struer Svømmeklub    39.79        1:24.48   
14  Ea Thomsen  2001  Munkebo Svømme- og Kondiklub    48.80        1:50.21   
Thilde Rud Iversen  2001  Holstebro Svømme Club            DNS   
                     
 
Løb 16, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Cecilie Christiansen  2003  Holstebro Svømme Club    31.84        1:09.46   
Isabella Bach  2002  Holstebro Svømme Club    31.56        1:09.66   
Annika Hausgaard Godt  2003  Holstebro Svømme Club    35.37        1:10.61   
Caroline Broholm  2003  Ringe Svømme Klub    32.27        1:10.66   
Julia Harpøth  2002  Brædstrup Svømmeklub    34.34        1:10.72   
Lærke Høgsted  2003  Svømmeklubben S 68    33.55        1:11.72   
Emma Fjordside Jensen  2003  Holstebro Svømme Club    31.91        1:12.09   
Sofie Trekær Klausen  2003  Brædstrup Svømmeklub    33.67        1:15.00   
Amalije Kristensen  2002  Svømmeklubben S 68    35.93        1:16.40   
10  Trine Johansen  2002  Ringe Svømme Klub    34.71        1:17.29   
11  Maja G. Pedersen  2002  Skive Svømmeklub Poseidon    36.78        1:17.34   
12  Jenny Cao  2003  Frem Odense    36.68        1:17.47   
13  Stinne Holst Gregersen  2003  Horsens Svømmeklub    35.00        1:17.89   
14  Marie Graff Esbensen  2003  Ikast Svømmeklub    35.76        1:18.11   
15  Pernille Christensen  2003  Svømmeklubben S 68    36.85        1:18.52   
16  Line Vestergaard Hansen  2003  Ringe Svømme Klub    36.56        1:18.53   
17  Mai Jørgensen  2003  Frem Odense    37.31        1:18.81   
18  Julie T. Sørensen  2003  Ringe Svømme Klub    36.81        1:19.12   
19  Julie Hoffmann  2003  Holstebro Svømme Club    37.65        1:19.36   
20  Julie B. Andersen  2002  Ikast Svømmeklub    37.15        1:19.60   
21  Sofia Lysgaard Hammer  2003  Struer Svømmeklub    37.23        1:20.50   
22  Kirstine Kjær Sørensen  2003  Skanderborg Svømmeklub    37.28        1:21.02   
23  Mia Sommer Johansen  2002  Swim Team Neptun    39.50        1:21.16   
24  Emma Jensen  2003  Svømmeklubben S 68    39.05        1:22.24   
25  Emma Karlsson  2003  Erritsø Gymnastik Og IF    38.86        1:22.66   
26  Ida Troldborg  2003  Aabybro Idrætsforening    39.16        1:22.69   
27  Carolina D. Agerbæk  2002  H.G.F. Svømning    38.33        1:22.76   
28  Sara Mette Kvitzau  2003  Skanderborg Svømmeklub    37.62        1:24.01   
29  Sofie Jakobsen  2003  Svømmeklubben S 68    37.91        1:24.02   
30  Line Virkelyst Johansen  2003  Munkebo Svømme- og Kondiklub    38.86        1:24.81   
31  Zille-Marie Lund Christen  2003  Odsherred Svømmeklub    39.97        1:25.44   
32  Alma Jørgensen  2002  Grenaa Svømmeklub    39.96        1:26.24   
33  Trine Ydemann Pedersen  2003  H.G.F. Svømning    41.58        1:26.78   
34  Agnete Riis  2003  Ikast Svømmeklub    41.08        1:27.22   
35  Maja Rasmussen  2003  Ringe Svømme Klub    41.77        1:27.43   
36  Signe Møller Winther  2002  Svømmeklubben Søhesten    41.03        1:28.66   
37  Sisse Ø. Nielsen  2003  Svømmeklubben Søhesten    39.58        1:28.82   
38  Nete Kirial  2003  Swim Team Neptun    40.07        1:29.18   
39  Katrine Bisgaard  2003  Skanderborg Svømmeklub    41.74        1:29.66   
40  Gertrud Skov  2003  Skanderborg Svømmeklub    43.97        1:30.28   
41  Theresa Bertel-Ørum  2003  Skive Svømmeklub Poseidon    43.05        1:31.41   
42  Laura Mai Stephansen  2003  Ikast Svømmeklub    45.76        1:34.96   
43  Maja Dørk  2002  Munkebo Svømme- og Kondiklub    44.49        1:35.32   
44  Camilla B. Witt  2003  Erritsø Gymnastik Og IF    52.01        1:48.03   
Ida Raabjerg Møller  2003  Erritsø Gymnastik Og IF            DNS   
Maja Stie Svensgaard  2002  Struer Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 16, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Freja Røjkjær Rasmussen  2004  Swim Team Neptun    33.97        1:11.63   
Emilie Podiss Petersen  2004  Frem Odense    34.48        1:13.34   
Katrine Rasmussen  2004  Swim Team Neptun    35.83        1:14.20   
Anna Munk Fuglsang  2005  Svømmeklubben S 68    35.42        1:15.30   
Anne Terp  2004  Struer Svømmeklub    36.12        1:15.39   
Mathilde Thy Asmussen  2004  Erritsø Gymnastik Og IF    38.37        1:17.55   
Clara Matilde Carstensen  2004  Horsens Svømmeklub    36.32        1:17.65   
Mille Broholm Brixen  2005  Holstebro Svømme Club    35.96        1:18.04   
Karoline Thagård Jakobsen  2004  Struer Svømmeklub    36.65        1:18.19   
10  Weronika L. Bjørn  2005  Ikast Svømmeklub    38.60        1:18.88   
11  Nicoline Bang Mosegaard  2005  Skive Svømmeklub Poseidon    37.61        1:19.16   
12  Victoria Broch  2004  Brædstrup Svømmeklub    36.49        1:19.22   
13  Maja Fjordside Jensen  2005  Holstebro Svømme Club    38.56        1:20.21   
14  Thilde Rosen Lundsfryd  2004  Ringe Svømme Klub    36.85        1:20.28   
15  Caroline Bomholt Jensen  2005  Brønderslev SK08    37.43        1:21.89   
16  Mathilde Thirup  2005  Svømmeklubben S 68    41.25        1:22.41   
17  Luna Holm Møller  2004  Erritsø Gymnastik Og IF    39.62        1:22.51   
18  Emma Nygaard  2005  Frem Odense    40.47        1:23.31   
19  Thea Brøndum  2004  Swim Team Neptun    38.97        1:23.62   
20  Katrine Krogh  2005  Ikast Svømmeklub    39.89        1:23.93   
21  Kristine Vestergaard  2005  Brønderslev SK08    39.93        1:24.23   
22  Malou Sophie Stormes  2005  H.G.F. Svømning    39.98        1:24.66   
23  Cecilie Jinshun Leth Bay  2005  Holstebro Svømme Club    38.98        1:24.68   
24  Rose Pernille Simon  2004  Erritsø Gymnastik Og IF    41.81        1:24.97   
25  Mathilde Stilund  2005  Frem Odense    40.32        1:25.57   
26  Amalie Holst  2004  Skanderborg Svømmeklub    38.70        1:25.83   
27  Nanna Svensgaard  2004  Struer Svømmeklub    39.42        1:26.17   
28  Lucca Filipowicz  2005  Grenaa Svømmeklub    40.06        1:26.52   
29  Emilie Væring Nielsen  2005  Ikast Svømmeklub    41.46        1:26.79   
30  Ida Kristensen  2004  Ikast Svømmeklub    40.05        1:27.31   
31  Mie Asmussen  2005  Svømmeklubben S 68    41.40        1:27.35   
32  Maria Nedergaard Jensen  2004  Holstebro Svømme Club    40.41        1:27.53   
33  Kirstine Buch  2005  Svømmeklubben Koral    41.44        1:27.72   
34  Melek Canpolat  2005  Frem Odense    40.78        1:28.50   
35  Veronika Krogh  2004  Frem Odense    41.87        1:29.33   
36  Emma Bergene Hansen  2005  Horsens Svømmeklub    42.84        1:29.57   
37  Sarah Brix  2004  Svømmeklubben Søhesten    41.05        1:29.82   
38  Nikoline Thygesen  2005  Munkebo Svømme- og Kondiklub    41.39        1:29.91   
39  Nikoline Kaae  2005  Frem Odense    41.32        1:30.11   
40  Olivia Wittrup-Jensen  2004  Brædstrup Svømmeklub    42.13        1:31.32   
41  Josefine Wohlfeld Hornbæk  2004  Swim Team Neptun    42.07        1:31.59   
42  Louise Brendholdt Winkel  2004  Holstebro Svømme Club    43.14        1:31.89   
43  Anna Lykke Vangsgaard  2005  Erritsø Gymnastik Og IF    41.57        1:31.94   
44  Anne Vorup Iversen  2005  Holstebro Svømme Club    42.56        1:32.07   
45  Ane K. Zachariassen  2005  Brædstrup Svømmeklub    42.85        1:32.25   
46  Emma Oleander  2004  Horsens Svømmeklub    43.75        1:33.36   
47  Andrea Sønderby  2004  Holstebro Svømme Club    43.50        1:34.32   
48  Maiken Knudsen  2004  Erritsø Gymnastik Og IF    43.79        1:34.49   
49  Cecilie Egemose Gregersen  2005  Horsens Svømmeklub    43.19        1:35.44   
50  Alberte Fauerby  2005  Erritsø Gymnastik Og IF    47.24        1:39.74   
51  Anna Madsby Rohde  2005  Erritsø Gymnastik Og IF    49.30        1:40.63   
52  Sofie Holm Rasmussen  2004  Munkebo Svømme- og Kondiklub    49.54        1:42.67   
53  Julie Møller  2005  Skanderborg Svømmeklub    48.80        1:42.92   
54  Ida F. Klaris  2005  Vildbjerg Svømmeklub    50.59        1:43.23   
55  Leonora Druett  2004  Erritsø Gymnastik Og IF    48.00        1:43.32   
56  Anna Dørk  2004  Munkebo Svømme- og Kondiklub    49.60        1:43.70   
57  Linnea Persson  2004  H.G.F. Svømning    50.14        1:43.96   
58  Thea Dahl Madsen  2005  Vildbjerg Svømmeklub    52.54        1:45.32   
59  Julie Langberg Olesen  2005  Horsens Svømmeklub    54.10        1:47.80   
60  Nanna W Povlsen  2005  Erritsø Gymnastik Og IF    52.14        1:50.33   
61  Mathilde Vammen  2004  Swim Team Neptun            1:50.49   
62  Sofie Duelune  2005  Swim Team Neptun    55.92        1:54.72   
63  Rikke Sørensen  2004  Erritsø Gymnastik Og IF    53.37        1:56.81   
Sofie Bjerre  2005  Holstebro Svømme Club            DNS   
Kathrine Linnet Jørgensen  2005  Skive Svømmeklub Poseidon            DSQ  1 hånd i vend 75 m 
Laura B. Nielsen  2004  Munkebo Svømme- og Kondiklub            DSQ  Tyvstart 
Maria Fiil Jensen  2004  Ikast Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 16, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2007 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Ida Rønnow  2006  Aabybro Idrætsforening    37.17        1:19.09   
Laura Håkonsson  2006  Ikast Svømmeklub    38.28        1:21.71   
Anna Bach  2006  Holstebro Svømme Club    39.59        1:22.83   
Laura Snebang V. Jensen  2006  Ikast Svømmeklub    39.16        1:23.97   
Olivia Hemmeløff  2006  Ringe Svømme Klub    42.35        1:26.45   
Katrine Stoltenhoff  2006  Brædstrup Svømmeklub    41.29        1:28.54   
Selma Nygreen Sakic  2006  Svømmeklubben S 68    42.21        1:29.05   
Christine Mols  2006  Ringe Svømme Klub    45.05        1:30.94   
Mathilde Kirkegaard Lindb  2006  Skive Svømmeklub Poseidon    44.56        1:31.55   
10  Freya Thorsgaard  2006  Svømmeklubben Koral    47.42        1:33.89   
11  Sophie Nielsen  2006  Odsherred Svømmeklub    44.63        1:33.99   
12  Emilie Bech Kjælgaard  2007  Erritsø Gymnastik Og IF    44.16        1:34.22   
13  Nora Louise Rebouh  2006  Holstebro Svømme Club    45.18        1:34.38   
14  Philippa Anker  2006  Skanderborg Svømmeklub    44.76        1:36.15   
15  Patricia Nættermann  2007  Svømmeklubben S 68    48.26        1:37.11   
16  Jasmin Haaning  2007  Skive Svømmeklub Poseidon    46.09        1:37.31   
17  Nikoline Michaelsen  2007  Svømmeklubben S 68    47.55        1:37.58   
18  Lærke Rosen Lundsfryd  2006  Ringe Svømme Klub    48.59        1:38.38   
19  Rikke Ydemann Pedersen  2006  H.G.F. Svømning    49.26        1:41.90   
20  Andrea Skjelmose  2007  Horsens Svømmeklub    49.33        1:42.07   
21  Cathrine Grønhøj  2007  Horsens Svømmeklub    50.51        1:43.91   
22  Sidsel Tang Christensen  2007  Holstebro Svømme Club    50.14        1:45.35   
23  Nana Fjordside Jensen  2007  Holstebro Svømme Club    48.64        1:45.56   
24  Ida K. Laursen  2007  Skanderborg Svømmeklub    49.84        1:47.02   
25  Neya Damgaard  2007  Brønderslev SK08    52.38        1:47.44   
26  Maja Broholm Brixen  2007  Holstebro Svømme Club    50.24        1:48.25   
27  Laura Mikkelsen  2007  Holstebro Svømme Club    53.92        1:48.45   
28  Sara Holst Gregersen  2006  Svømmeklubben Koral    52.55        1:48.96   
29  Malou Brogaard  2007  Brønderslev SK08    55.12        1:53.53   
30  Sofie L. Christensen  2006  Odsherred Svømmeklub    54.51        1:55.41   
31  Silje Drechsler  2007  Holstebro Svømme Club    57.03        1:58.54   
32  Elsa Mørkøre Juul  2007  Brønderslev SK08    58.74        2:00.12   
33  Trine Pors Rasmussen  2007  Horsens Svømmeklub    58.82        2:03.33   
34  Lærke Scheffman  2007  Skanderborg Svømmeklub    1:03.54        2:08.50   
Astrid Bentzen  2007  Horsens Svømmeklub            DNS   
Caroline van Vliet  2006  Erritsø Gymnastik Og IF            DNS   
Freja Mollerup Hansen  2007  Holstebro Svømme Club            DNS   
Laura Søby  2006  Holstebro Svømme Club            DNS   
Frederikke Wiese Jacobsen  2007  Swim Team Neptun            DSQ  Afslt på mave 50m 
Isabella L Christoffersen  2007  Holstebro Svømme Club            DSQ  Afslut ryg på mave 
Silje Zobbe Henriksen  2006  Vildbjerg Svømmeklub            DSQ  Assym arm fly 
Sofie Dyrelund Rasmussen  2007  Ringe Svømme Klub            DSQ  Assym arme i fly 
                     
 
Løb 16, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2008-2018 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Emilie Hemmeløff  2008  Ringe Svømme Klub    45.21        1:38.56   
Sille Augustesen  2008  Brædstrup Svømmeklub    47.47        1:41.62   
Iben Thomasen  2008  Brønderslev SK08    52.10        1:47.68   
Caroline Petersen  2008  Skanderborg Svømmeklub    49.91        1:48.03   
Mille Marie B Jensen  2008  Brønderslev SK08    54.13        1:56.10   
Zenia Lüneborg  2008  Skanderborg Svømmeklub    1:04.74        2:21.24   
Alma Nygreen Sakic  2008  Svømmeklubben S 68            DSQ  Tyvstart 
Victoria Krabbe  2008  Holstebro Svømme Club            DSQ  Afslut ryg på mave 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  09 juni 2018 
Licens til Ikast Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  16:08 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark