2020-08-06   18:12:12
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Nordea Midsommercup 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Nordea Midsommercup 2018    Udskriftsdato  09 juni 2018   
  Stævne by  Ikast    Udskriftstidspunkt  15:25   
  Arrangør  Ikast Svømme Klub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  09 juni 2018         
 
 
Løb 15, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2001 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Rasmus Nørfjand  2000  Holstebro Svømme Club    27.37        59.37   
Mikkel Thagaard Jakobsen  2000  Holstebro Svømme Club    28.32        1:00.26   
Christian Rasmussen  1998  Holstebro Svømme Club    29.19        1:00.56   
Kasper Laursen  1998  Holstebro Svømme Club    30.79        1:03.15   
Morten Baxter  1996  Erritsø Gymnastik Og IF    30.47        1:05.32   
Mathias Rasmussen  2001  Holstebro Svømme Club    31.33        1:05.68   
Wiktor Poznachowski  1998  Horsens Svømmeklub    30.51        1:05.85   
Kristoffer Desmareth  2000  Ringe Svømme Klub    30.40        1:06.79   
Rasmus D. Jensen  1998  Brædstrup Svømmeklub    32.32        1:09.09   
10  Robert Versteegen  2001  Brædstrup Svømmeklub    33.32        1:09.68   
11  Anders S. Andreasen  1998  Ringe Svømme Klub    33.03        1:09.81   
12  Andreas Hansen  2001  Brædstrup Svømmeklub    33.89        1:11.03   
13  Rasmus Abildgaard  2000  Aabybro Idrætsforening    32.84        1:11.07   
14  Simon Andersen  2000  Aabybro Idrætsforening    34.35        1:12.79   
15  Philip Hørup  2001  Skive Svømmeklub Poseidon    33.87        1:14.65   
16  Christoffer Nedergaard  1995  Munkebo Svømme- og Kondiklub    34.70        1:14.66   
17  Jesper Thyssen  1995  Grenaa Svømmeklub    34.94        1:15.17   
18  Anders Mikkelsen  2001  Aabybro Idrætsforening    38.47        1:19.03   
19  Mathias Ringtved  2001  H.G.F. Svømning    35.73        1:19.34   
20  Frederik Klüver  1998  Munkebo Svømme- og Kondiklub    34.41        1:20.11   
Martin Lønstrup  1993  Struer Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 15, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mathias Lindberg Laursen  2003  Holstebro Svømme Club    28.30        1:00.55   
Oskar Allerslev  2002  Holstebro Svømme Club    29.91        1:04.15   
Alexander L. Bjørn  2003  Ikast Svømmeklub    31.81        1:07.29   
Mads Lund  2002  Holstebro Svømme Club    32.49        1:07.87   
Christian Johannesen  2003  Horsens Svømmeklub    33.70        1:08.09   
Magnus Østergaard Barslev  2003  Aabybro Idrætsforening    32.19        1:08.90   
Oliver L Nelander  2002  Ikast Svømmeklub    32.66        1:10.39   
Rasmus Pedersen  2003  Holstebro Svømme Club    33.79        1:10.83   
Magnus Alexandersen  2002  Skive Svømmeklub Poseidon    31.73        1:11.46   
10  Christian Lorey  2003  Erritsø Gymnastik Og IF    33.37        1:12.56   
11  Sophus Lund Øe  2003  Skanderborg Svømmeklub    35.12        1:14.34   
12  Axel Hvam  2003  Swim Team Neptun    35.96        1:16.94   
13  Rasmus Remme Svendsen  2003  Holstebro Svømme Club    35.38        1:17.08   
14  Mathias Jelle Thomsen  2002  Svømmeklubben Søhesten    36.44        1:17.36   
15  Jeppe Søgaard Rasmussen  2002  Erritsø Gymnastik Og IF    35.66        1:17.73   
16  Malthe Theisen  2003  Ikast Svømmeklub    36.43        1:17.91   
17  Anton Gold  2002  Brædstrup Svømmeklub    34.84        1:18.34   
18  Andreas Christensen  2003  Svømmeklubben Søhesten    38.66        1:18.82   
19  Mads Toft Andersen  2002  Munkebo Svømme- og Kondiklub    38.31        1:21.00   
20  Joachim Norup Frøjk  2003  Holstebro Svømme Club    37.12        1:21.36   
21  Noah Lebæk Andersen  2003  Holstebro Svømme Club    36.85        1:21.78   
22  Oskar Møller Olesen  2003  Struer Svømmeklub    40.70        1:25.29   
23  Jonas Abildgaard  2003  Aabybro Idrætsforening    40.13        1:26.98   
24  Victor Haunstrup  2003  Aabybro Idrætsforening    41.70        1:28.10   
25  Nikolaj Kiel Johansen  2003  Ringe Svømme Klub    43.84        1:31.01   
Oliver Feldthusen  2003  Brønderslev SK08            DNS   
Arthur Rytter Jacobsen  2003  Horsens Svømmeklub            DSQ  ryg afsl påmave 
Jeppe Borgen Elvensø  2003  Aabybro Idrætsforening            DSQ  afsl på mave v 50m 
                     
 
Løb 15, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Rasmus Håkonsson  2004  Ikast Svømmeklub    32.52        1:08.08   
Sebastian Emil F. Klicman  2005  Frem Odense    34.01        1:11.80   
Anton Poulsen  2004  Skive Svømmeklub Poseidon    34.38        1:12.70   
Mads Drechsler  2005  Holstebro Svømme Club    34.37        1:13.28   
Anton Christiansen  2004  Ikast Svømmeklub    35.35        1:14.76   
Gustav K Kjeldsen  2004  Holstebro Svømme Club    35.77        1:15.30   
Theis Nelander  2005  Ikast Svømmeklub    35.78        1:15.51   
Peter Rom Poulsen  2005  Erritsø Gymnastik Og IF    35.30        1:15.64   
Marcus Dahl Burholt  2004  Svømmeklubben Søhesten    35.95        1:16.49   
10  Luca Hertzog  2005  Ringe Svømme Klub    36.12        1:17.58   
11  Rasmus Rytter  2004  Skive Svømmeklub Poseidon    36.21        1:18.12   
12  Kristian Sabroe Sørensen  2005  Horsens Svømmeklub    36.94        1:18.85   
13  Kasper Jensen  2005  Ikast Svømmeklub    39.24        1:19.25   
14  Harald Gold  2004  Brædstrup Svømmeklub    35.59        1:19.30   
15  Frej Liltorp  2004  Skanderborg Svømmeklub    40.07        1:20.79   
16  Noah Brendholdt  2004  Skive Svømmeklub Poseidon    39.11        1:20.97   
17  Jakob Krag Sørensen  2004  Svømmeklubben Koral    36.67        1:20.98   
18  Søren Winther Hald  2005  Struer Svømmeklub    39.75        1:21.53   
19  Bastian Stausholm Larsen  2005  Aabybro Idrætsforening    38.04        1:22.04   
20  Kasper Lund Tange  2004  Ikast Svømmeklub    38.73        1:23.52   
21  Mads Himmelstrup Andersen  2004  Ringe Svømme Klub    38.82        1:24.57   
22  Sebastian Stoltenborg  2004  Skanderborg Svømmeklub    39.30        1:27.55   
23  Gustav Brix Rasmussen  2004  Aabybro Idrætsforening    41.97        1:27.86   
24  Magnus Tranekjer  2005  Munkebo Svømme- og Kondiklub    41.43        1:30.62   
25  Magnus Andersen  2005  Svømmeklubben Koral    43.96        1:31.21   
26  Magnus M. Baun-Nielsen  2005  Erritsø Gymnastik Og IF    44.18        1:32.11   
27  Sebastian Dalgaard  2005  Svømmeklubben S 68    42.30        1:32.28   
28  Asger Nielsen  2005  Erritsø Gymnastik Og IF    48.71        1:38.75   
29  Mads Rager Larsen  2005  Swim Team Neptun    48.96        1:39.17   
30  Andreas Visby Hansen  2004  Horsens Svømmeklub    47.43        1:46.57   
Kristian Jensen  2004  Svømmeklubben Søhesten            DNS   
Noah Schou  2005  Munkebo Svømme- og Kondiklub            DNS   
Mikkel Borreskov  2005  Holstebro Svømme Club            DSQ  afsl ryg på maven 
                     
 
Løb 15, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Kasper Petersen  2006  Skanderborg Svømmeklub    39.40        1:21.74   
Mikkel Møller Nielsen  2006  Ringe Svømme Klub    36.93        1:23.03   
Lasse Klint Nielsen  2006  Struer Svømmeklub    40.78        1:23.59   
Julius Schier  2006  Ringe Svømme Klub    40.52        1:24.61   
Frederik Bisgaard  2006  Skanderborg Svømmeklub    39.46        1:24.92   
Mads Mølgaard  2006  Aabybro Idrætsforening    40.44        1:25.49   
Johan H Brorson  2006  Swim Team Neptun    42.00        1:26.42   
Frederik Bak Mathiasen  2006  Struer Svømmeklub    41.55        1:27.72   
Peter Kristensen  2007  Ringe Svømme Klub    45.28        1:33.80   
10  Elliott Mitaine  2006  Skanderborg Svømmeklub    41.59        1:34.92   
11  Mathias Løth Andersen  2007  Horsens Svømmeklub    45.45        1:35.37   
12  Elias Alminde Pedersen  2006  H.G.F. Svømning    45.96        1:37.27   
13  Frederik Jørgensen  2006  Svømmeklubben S 68    48.53        1:39.66   
14  Sebastian Stormes  2007  H.G.F. Svømning    47.87        1:41.13   
15  Rasmus Gandrup Nejmann  2007  Swim Team Neptun    49.56        1:44.88   
16  Holger Schjemte Skov  2006  Skanderborg Svømmeklub    48.49        1:44.89   
17  Valdemar Theisen  2007  Ikast Svømmeklub    54.84        1:46.21   
18  Noah Hald Schultz  2006  Skanderborg Svømmeklub    51.60        1:47.48   
19  Emil Askov Møller Peterse  2007  Skanderborg Svømmeklub    54.27        1:47.96   
20  Thor Aaskoven Jørgensen  2007  Horsens Svømmeklub    53.23        1:48.92   
21  Jacob Taudorf  2007  Skanderborg Svømmeklub    57.53        1:57.24   
22  Sophus Heningsen  2007  H.G.F. Svømning    55.43        1:58.57   
Elias Vand  2007  Skanderborg Svømmeklub            DSQ  assynk arm v start 
Frederik N Jensen  2007  Holstebro Svømme Club            DSQ  afsl på mave v 50m 
Jonas Golczyk Jensen  2007  Holstebro Svømme Club            DSQ  udsvøm på maven v 25 
Magnus Ringgaard  2006  Holstebro Svømme Club            DSQ  svøm på mave v 30m 
Tobias Damsgaard  2006  Ringe Svømme Klub            DSQ  afsl ryg på mave 
                     
 
Løb 15, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2008-2018 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Morten Holst-Jensen  2008  Swim Team Neptun            DSQ  svøm på mave v 30m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  09 juni 2018 
Licens til Ikast Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:25 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark