Results for Nordea Midsommercup 2018
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Midsommercup 2018 | Udskriftsdato | 10 juni 2018 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 11:08 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 juni 2018 |
Løb 26, 4X100m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2018 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Hsc Damer 1 | 0 | Holstebro Svømme Club | 4:23.67 | ||||||
Mette Flaskager | 1999 | 32.13 | 1:06.00 | 1:06.00 | ||||||
Annika Hausgaard Godt | 2003 | 36.22 | 1:15.32 | 2:21.32 | ||||||
Helena Rosendahl Bach | 2000 | 28.66 | 1:01.03 | 3:22.35 | ||||||
Emma Fjordside Jensen | 2003 | 29.02 | 1:01.32 | 4:23.67 | ||||||
2 | Hsc Damer 2 | 0 | Holstebro Svømme Club | 4:38.17 | ||||||
Cecilie Christiansen | 2003 | 33.29 | 1:08.10 | 1:08.10 | ||||||
Thilde Rud Iversen | 2001 | 34.15 | 1:13.74 | 2:21.84 | ||||||
Isabella Bach | 2002 | 32.01 | 1:10.00 | 3:31.84 | ||||||
Julie Hoffmann | 2003 | 31.44 | 1:06.33 | 4:38.17 | ||||||
3 | Horsens Piger 1 | 2001 | Horsens Svømmeklub | 4:38.65 | ||||||
Mille C. Berg | 2001 | 33.59 | 1:07.58 | 1:07.58 | ||||||
Jennifer Thorius Bek | 2000 | 37.30 | 1:20.42 | 2:28.00 | ||||||
Karoline Lagoni | 2003 | 31.38 | 1:10.03 | 3:38.03 | ||||||
Sofie Amalie J. Bisgaard | 2000 | 28.41 | 1:00.62 | 4:38.65 | ||||||
4 | Bsk Piger | 1997 | Brædstrup Svømmeklub | 4:42.39 | ||||||
Sofie Trekær Klausen | 2003 | 33.11 | 1:07.01 | 1:07.01 | ||||||
Julia Harpøth | 2002 | 35.55 | 1:17.62 | 2:24.63 | ||||||
Sofie Le Fevre | 2004 | 33.16 | 1:13.01 | 3:37.64 | ||||||
Trine G. Sørensen | 1997 | 30.18 | 1:04.75 | 4:42.39 | ||||||
5 | Rsk Damer 1 | 0 | Ringe Svømme Klub | 4:54.37 | ||||||
Thilde Rosen Lundsfryd | 2004 | 36.35 | 1:15.16 | 1:15.16 | ||||||
Anna Rønn | 2005 | 39.02 | 1:24.07 | 2:39.23 | ||||||
Trine Johansen | 2002 | 32.58 | 1:12.68 | 3:51.91 | ||||||
Caroline Broholm | 2003 | 29.64 | 1:02.46 | 4:54.37 | ||||||
6 | Neptun Piger 1 | 2004 | Swim Team Neptun | 4:56.44 | ||||||
Alberte Kempel Christense | 2004 | 36.85 | 1:14.86 | 1:14.86 | ||||||
Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | 37.20 | 1:20.70 | 2:35.56 | ||||||
Katrine Rasmussen | 2004 | 33.94 | 1:15.21 | 3:50.77 | ||||||
Sofie Rasmussen | 2005 | 31.36 | 1:05.67 | 4:56.44 | ||||||
7 | Erritsø Piger 1 | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 5:04.56 | ||||||
Luna Holm Møller | 2004 | 40.38 | 1:22.32 | 1:22.32 | ||||||
Mathilde Thy Asmussen | 2004 | 38.78 | 1:22.15 | 2:44.47 | ||||||
Louise Jensen | 2003 | 32.90 | 1:12.05 | 3:56.52 | ||||||
Emma Karlsson | 2003 | 33.69 | 1:08.04 | 5:04.56 | ||||||
8 | Poseidon Piger 3 | 2003 | Skive Svømmeklub Poseidon | 5:04.60 | ||||||
Maja G. Pedersen | 2002 | 38.11 | 1:18.15 | 1:18.15 | ||||||
Dicte Skov Forsberg | 2004 | 37.10 | 1:19.45 | 2:37.60 | ||||||
Alberte Skov Forsberg | 2003 | 37.11 | 1:21.56 | 3:59.16 | ||||||
Nicoline Bang Mosegaard | 2005 | 31.26 | 1:05.44 | 5:04.60 | ||||||
9 | Aabybro Ladies | 2001 | Aabybro Idrætsforening | 5:10.95 | ||||||
Emma Viborg Larsen | 2001 | 36.12 | 1:14.41 | 1:14.41 | ||||||
Ida Troldborg | 2003 | 40.69 | 1:28.52 | 2:42.93 | ||||||
Sille Lindberg | 2003 | 37.27 | 1:21.82 | 4:04.75 | ||||||
Ophelia Kronborg Jensen | 2005 | 31.22 | 1:06.20 | 5:10.95 | ||||||
10 | S68 - 1 | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 5:10.97 | ||||||
Lærke Høgsted | 2003 | 35.21 | 1:12.63 | 1:12.63 | ||||||
Pernille Christensen | 2003 | 41.30 | 1:27.74 | 2:40.37 | ||||||
Amalije Kristensen | 2002 | 35.30 | 1:17.61 | 3:57.98 | ||||||
Sofie Jakobsen | 2003 | 34.63 | 1:12.99 | 5:10.97 | ||||||
11 | Sksv Piger 1 | 0 | Skanderborg Svømmeklub | 5:16.03 | ||||||
Amalie Holst | 2004 | 38.28 | 1:18.41 | 1:18.41 | ||||||
Ida Kjærgaard | 2003 | 38.81 | 1:21.82 | 2:40.23 | ||||||
Sara Mette Kvitzau | 2003 | 38.96 | 1:26.92 | 4:07.15 | ||||||
Kirstine Kjær Sørensen | 2003 | 32.93 | 1:08.88 | 5:16.03 | ||||||
12 | Frem Piger 1 | 0 | Frem Odense | 5:19.94 | ||||||
Veronika Krogh | 2004 | 42.60 | 1:27.42 | 1:27.42 | ||||||
Jenny Cao | 2003 | 40.25 | 1:26.24 | 2:53.66 | ||||||
Emilie Podiss Petersen | 2004 | 35.79 | 1:16.52 | 4:10.18 | ||||||
Mai Jørgensen | 2003 | 33.82 | 1:09.76 | 5:19.94 | ||||||
13 | Isk Stærke Piger | 0 | Ikast Svømmeklub | 5:20.87 | ||||||
Louise Amanda Nielsen | 2003 | 40.05 | 1:21.80 | 1:21.80 | ||||||
Agnete Riis | 2003 | 40.94 | 1:30.62 | 2:52.42 | ||||||
Marie Graff Esbensen | 2003 | 35.66 | 1:18.57 | 4:10.99 | ||||||
Julie B. Andersen | 2002 | 32.19 | 1:09.88 | 5:20.87 | ||||||
14 | Rsk Damer 2 | 0 | Ringe Svømme Klub | 5:27.32 | ||||||
Maja Rasmussen | 2003 | 41.62 | 1:28.55 | 1:28.55 | ||||||
Maria Mortensen | 1999 | 40.64 | 1:29.59 | 2:58.14 | ||||||
Julie Krog Christensen | 2001 | 36.80 | 1:21.73 | 4:19.87 | ||||||
Katrine Hvistendal Hansen | 1997 | 31.73 | 1:07.45 | 5:27.32 | ||||||
15 | Neptun Piger 2 | 2002 | Swim Team Neptun | 5:39.82 | ||||||
Vibe Pjengaard | 2003 | 46.73 | 1:35.67 | 1:35.67 | ||||||
Mia Sommer Johansen | 2002 | 40.21 | 1:25.70 | 3:01.37 | ||||||
Nete Kirial | 2003 | 41.00 | 1:31.19 | 4:32.56 | ||||||
Maja Volke | 2002 | 32.21 | 1:07.26 | 5:39.82 | ||||||
16 | Dream Cows | 1997 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 5:42.26 | ||||||
Maja Dørk | 2002 | 1:32.20 | 1:32.20 | |||||||
Julie Martinussen | 1997 | 41.00 | 1:29.21 | 3:01.41 | ||||||
Janni Martinussen | 2001 | 37.59 | 1:22.84 | 4:24.25 | ||||||
Line Virkelyst Johansen | 2003 | 36.54 | 1:18.01 | 5:42.26 | ||||||
17 | Aabybro Muffins Eaters | 2001 | Aabybro Idrætsforening | 5:50.13 | ||||||
Cathrine Boe Andersen | 2001 | 39.57 | 1:22.92 | 1:22.92 | ||||||
Therese J Helt | 2006 | 46.24 | 1:40.57 | 3:03.49 | ||||||
Ida Rønnow | 2006 | 41.61 | 1:29.31 | 4:32.80 | ||||||
Julie Heby Kanstrup | 2002 | 35.99 | 1:17.33 | 5:50.13 | ||||||
18 | Hgf Dolphins Damer 1 | 2002 | H.G.F. Svømning | 6:05.41 | ||||||
Marie Lund Sørensen | 2003 | 49.46 | 1:40.24 | 1:40.24 | ||||||
Trine Ydemann Pedersen | 2003 | 48.25 | 1:45.25 | 3:25.49 | ||||||
Line Heise | 2003 | 41.42 | 1:29.71 | 4:55.20 | ||||||
Carolina D. Agerbæk | 2002 | 32.87 | 1:10.21 | 6:05.41 | ||||||
19 | Koral Piger | 2003 | Svømmeklubben Koral | 6:14.73 | ||||||
Kirstine Buch | 2005 | 41.45 | 1:24.78 | 1:24.78 | ||||||
Freya Thorsgaard | 2006 | 44.32 | 1:33.84 | 2:58.62 | ||||||
Sara Høi Graversen | 2003 | 47.57 | 1:44.42 | 4:43.04 | ||||||
Sara Holst Gregersen | 2006 | 42.24 | 1:31.69 | 6:14.73 | ||||||
20 | Sksv Piger 3 | 0 | Skanderborg Svømmeklub | 6:22.21 | ||||||
Ida K. Laursen | 2007 | 48.68 | 1:40.67 | 1:40.67 | ||||||
Gertrud Skov | 2003 | 45.03 | 1:36.33 | 3:17.00 | ||||||
Katrine Bisgaard | 2003 | 43.85 | 1:36.32 | 4:53.32 | ||||||
Philippa Anker | 2006 | 41.60 | 1:28.89 | 6:22.21 | ||||||
- | Erritsø Piger 2 | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | DNS | ||||||
Anna Lykke Vangsgaard | 2005 | |||||||||
Rose Pernille Simon | 2004 | |||||||||
Emma Karlsson | 2003 | |||||||||
Maiken Knudsen | 2004 | DNS | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 10 juni 2018 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:08 |