2018-09-23   20:26:26
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för SM/Para-SM/JSM (50m) 2018

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Onsdag 4 juli 2018 kl. 10:00

Document
Resultat
SM/Para-SM/JSM (50m) 2018
Arrangör:
Plats: Citadellbadet Svensk Simidrott
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 4 jul 2018 till den 8 jul 2018
Event 8, 1500m Frisim Herrar Senior - Direktfinal
WR: Sun Yang (1991) 14:31.02 2012-08-03
ER: Gregorio Paltrinieri (1994) 14:34.04 2016-05-18
WJ: Mack Horton (1996) 14:51.55 2014-04-06
EJ: JEB 14:48.92 2015-01-01
NR: Pal Joensen (1990) 14:46.33 2011-07-31
SR: Victor Johansson (1998) 15:03.74 2018-04-08
SJ: Victor Johansson (1998) 15:03.74 2018-04-08
MR: Victor Johansson (1998) 15:24.60 2017-06-30
FM: Victor Johansson (1998) 15:24.60
FJ: Victor Johansson (1998) 15:24.60
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Victor Johansson 1998 Jönköpings Simsällskap +0.65 826 15:28.14
50m: 28.62
100m: 58.90
(30.28)
150m: 1:29.37
(30.47)
200m: 1:59.98
(30.61)
250m: 2:30.76
(30.78)
300m: 3:01.53
(30.77)
350m: 3:32.60
(31.07)
400m: 4:03.57
(30.97)
450m: 4:34.62
(31.05)
500m: 5:05.60
(30.98)
550m: 5:36.83
(31.23)
600m: 6:07.67
(30.84)
650m: 6:38.94
(31.27)
700m: 7:10.10
(31.16)
750m: 7:41.39
(31.29)
800m: 8:12.68
(31.29)
850m: 8:44.02
(31.34)
900m: 9:15.14
(31.12)
950m: 9:46.63
(31.49)
1000m: 10:17.81
(31.18)
1050m: 10:49.21
(31.40)
1100m: 11:20.64
(31.43)
1150m: 11:52.26
(31.62)
1200m: 12:23.43
(31.17)
1250m: 12:54.80
(31.37)
1300m: 13:26.15
(31.35)
1350m: 13:57.36
(31.21)
1400m: 14:28.56
(31.20)
1450m: 14:58.79
(30.23)
1500m: 15:28.14
(29.35)
2 Kristian Kron 1992 Simklubben Neptun +0.79 751 15:58.21 +30.07
50m: 29.16
100m: 1:00.83
(31.67)
150m: 1:33.19
(32.36)
200m: 2:05.58
(32.39)
250m: 2:38.09
(32.51)
300m: 3:10.45
(32.36)
350m: 3:43.14
(32.69)
400m: 4:15.58
(32.44)
450m: 4:48.02
(32.44)
500m: 5:20.10
(32.08)
550m: 5:52.71
(32.61)
600m: 6:24.68
(31.97)
650m: 6:57.06
(32.38)
700m: 7:29.19
(32.13)
750m: 8:01.73
(32.54)
800m: 8:34.23
(32.50)
850m: 9:06.79
(32.56)
900m: 9:39.49
(32.70)
950m: 10:12.12
(32.63)
1000m: 10:44.86
(32.74)
1050m: 11:17.49
(32.63)
1100m: 11:50.08
(32.59)
1150m: 12:20.54
(30.46)
1200m: 12:51.70
(31.16)
1250m: 13:23.17
(31.47)
1300m: 13:54.37
(31.20)
1350m: 14:25.59
(31.22)
1400m: 14:57.05
(31.46)
1450m: 15:28.28
(31.23)
1500m: 15:58.21
(29.93)
3 Christopher Jedel 1995 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.82 729 16:07.60 +39.46
50m: 29.46
100m: 1:00.71
(31.25)
150m: 1:33.08
(32.37)
200m: 2:05.04
(31.96)
250m: 2:37.72
(32.68)
300m: 3:09.93
(32.21)
350m: 3:42.48
(32.55)
400m: 4:14.81
(32.33)
450m: 4:47.30
(32.49)
500m: 5:19.77
(32.47)
550m: 5:52.11
(32.34)
600m: 6:24.29
(32.18)
650m: 6:56.62
(32.33)
700m: 7:28.79
(32.17)
750m: 8:01.40
(32.61)
800m: 8:33.95
(32.55)
850m: 9:07.01
(33.06)
900m: 9:39.57
(32.56)
950m: 10:12.56
(32.99)
1000m: 10:45.24
(32.68)
1050m: 11:17.66
(32.42)
1100m: 11:50.46
(32.80)
1150m: 12:22.52
(32.06)
1200m: 12:54.79
(32.27)
1250m: 13:26.93
(32.14)
1300m: 13:59.23
(32.30)
1350m: 14:31.79
(32.56)
1400m: 15:03.94
(32.15)
1450m: 15:36.71
(32.77)
1500m: 16:07.60
(30.89)
4 Isak Vikström 1999 Helsingborgs Simsällskap +0.71 718 16:12.56 +44.42
50m: 29.35
100m: 1:00.91
(31.56)
150m: 1:33.45
(32.54)
200m: 2:05.98
(32.53)
250m: 2:38.38
(32.40)
300m: 3:10.87
(32.49)
350m: 3:43.56
(32.69)
400m: 4:15.90
(32.34)
450m: 4:48.63
(32.73)
500m: 5:21.25
(32.62)
550m: 5:53.74
(32.49)
600m: 6:25.90
(32.16)
650m: 6:58.44
(32.54)
700m: 7:30.51
(32.07)
750m: 8:02.50
(31.99)
800m: 8:34.41
(31.91)
850m: 9:06.32
(31.91)
900m: 9:37.80
(31.48)
950m: 10:09.98
(32.18)
1000m: 10:42.01
(32.03)
1050m: 11:14.76
(32.75)
1100m: 11:47.37
(32.61)
1150m: 12:20.44
(33.07)
1200m: 12:53.54
(33.10)
1250m: 13:27.05
(33.51)
1300m: 14:00.69
(33.64)
1350m: 14:34.82
(34.13)
1400m: 15:08.17
(33.35)
1450m: 15:41.66
(33.49)
1500m: 16:12.56
(30.90)
5 Mattias Glenesk 1994 Simklubben Neptun +0.74 712 16:15.16 +47.02
50m: 29.05
100m: 1:00.41
(31.36)
150m: 1:32.84
(32.43)
200m: 2:05.44
(32.60)
250m: 2:38.17
(32.73)
300m: 3:10.79
(32.62)
350m: 3:43.64
(32.85)
400m: 4:16.46
(32.82)
450m: 4:49.09
(32.63)
500m: 5:21.72
(32.63)
550m: 5:54.00
(32.28)
600m: 6:26.82
(32.82)
650m: 6:59.54
(32.72)
700m: 7:32.59
(33.05)
750m: 8:05.44
(32.85)
800m: 8:38.44
(33.00)
850m: 9:11.50
(33.06)
900m: 9:44.55
(33.05)
950m: 10:17.64
(33.09)
1000m: 10:50.63
(32.99)
1050m: 11:23.09
(32.46)
1100m: 11:55.82
(32.73)
1150m: 12:28.82
(33.00)
1200m: 13:01.47
(32.65)
1250m: 13:34.25
(32.78)
1300m: 14:06.73
(32.48)
1350m: 14:39.65
(32.92)
1400m: 15:12.83
(33.18)
1450m: 15:44.96
(32.13)
1500m: 16:15.16
(30.20)
6 Melker Olsson 2000 Simklubben Elfsborg +0.76 707 16:17.70 +49.56
50m: 29.67
100m: 1:01.27
(31.60)
150m: 1:33.65
(32.38)
200m: 2:05.53
(31.88)
250m: 2:38.33
(32.80)
300m: 3:10.53
(32.20)
350m: 3:43.20
(32.67)
400m: 4:15.18
(31.98)
450m: 4:47.82
(32.64)
500m: 5:20.15
(32.33)
550m: 5:52.80
(32.65)
600m: 6:25.35
(32.55)
650m: 6:58.37
(33.02)
700m: 7:31.19
(32.82)
750m: 8:04.25
(33.06)
800m: 8:37.04
(32.79)
850m: 9:10.25
(33.21)
900m: 9:43.11
(32.86)
950m: 10:16.52
(33.41)
1000m: 10:49.27
(32.75)
1050m: 11:22.10
(32.83)
1100m: 11:54.98
(32.88)
1150m: 12:28.42
(33.44)
1200m: 13:00.75
(32.33)
1250m: 13:34.11
(33.36)
1300m: 14:06.19
(32.08)
1350m: 14:40.02
(33.83)
1400m: 15:13.17
(33.15)
1450m: 15:46.01
(32.84)
1500m: 16:17.70
(31.69)
7 Carl Göransson 2000 Upsala Simsällskap +0.75 694 16:23.63 +55.49
50m: 29.59
100m: 1:01.42
(31.83)
150m: 1:33.72
(32.30)
200m: 2:06.07
(32.35)
250m: 2:38.93
(32.86)
300m: 3:11.46
(32.53)
350m: 3:44.37
(32.91)
400m: 4:16.91
(32.54)
450m: 4:50.04
(33.13)
500m: 5:22.78
(32.74)
550m: 5:55.93
(33.15)
600m: 6:28.68
(32.75)
650m: 7:01.96
(33.28)
700m: 7:34.98
(33.02)
750m: 8:08.09
(33.11)
800m: 8:40.93
(32.84)
850m: 9:14.06
(33.13)
900m: 9:46.81
(32.75)
950m: 10:19.94
(33.13)
1000m: 10:53.00
(33.06)
1050m: 11:26.15
(33.15)
1100m: 11:59.08
(32.93)
1150m: 12:32.33
(33.25)
1200m: 13:05.45
(33.12)
1250m: 13:38.77
(33.32)
1300m: 14:11.80
(33.03)
1350m: 14:45.21
(33.41)
1400m: 15:18.07
(32.86)
1450m: 15:51.28
(33.21)
1500m: 16:23.63
(32.35)
8 Max Sundberg 1999 Väsby Simsällskap +0.76 689 16:25.76 +57.62
50m: 29.35
100m: 1:00.74
(31.39)
150m: 1:33.29
(32.55)
200m: 2:05.64
(32.35)
250m: 2:38.31
(32.67)
300m: 3:10.85
(32.54)
350m: 3:43.56
(32.71)
400m: 4:15.98
(32.42)
450m: 4:48.92
(32.94)
500m: 5:22.00
(33.08)
550m: 5:54.54
(32.54)
600m: 6:26.83
(32.29)
650m: 6:59.78
(32.95)
700m: 7:32.53
(32.75)
750m: 8:05.77
(33.24)
800m: 8:38.50
(32.73)
850m: 9:11.33
(32.83)
900m: 9:44.21
(32.88)
950m: 10:17.57
(33.36)
1000m: 10:50.66
(33.09)
1050m: 11:24.02
(33.36)
1100m: 11:57.23
(33.21)
1150m: 12:30.61
(33.38)
1200m: 13:03.72
(33.11)
1250m: 13:37.62
(33.90)
1300m: 14:11.25
(33.63)
1350m: 14:45.16
(33.91)
1400m: 15:18.83
(33.67)
1450m: 15:52.45
(33.62)
1500m: 16:25.76
(33.31)
9 Elias Fröde 2001 Järfälla Simsällskap +0.68 644 16:48.42 +1:20.28
50m: 29.44
100m: 1:02.48
(33.04)
150m: 1:36.10
(33.62)
200m: 2:09.80
(33.70)
250m: 2:43.93
(34.13)
300m: 3:17.92
(33.99)
350m: 3:51.91
(33.99)
400m: 4:25.25
(33.34)
450m: 4:58.81
(33.56)
500m: 5:32.74
(33.93)
550m: 6:06.63
(33.89)
600m: 6:40.89
(34.26)
650m: 7:14.99
(34.10)
700m: 7:49.21
(34.22)
750m: 8:23.22
(34.01)
800m: 8:57.62
(34.40)
850m: 9:32.05
(34.43)
900m: 10:06.21
(34.16)
950m: 10:40.56
(34.35)
1000m: 11:14.57
(34.01)
1050m: 11:48.91
(34.34)
1100m: 12:22.90
(33.99)
1150m: 12:56.48
(33.58)
1200m: 13:30.89
(34.41)
1250m: 14:05.12
(34.23)
1300m: 14:39.04
(33.92)
1350m: 15:12.32
(33.28)
1400m: 15:45.77
(33.45)
1450m: 16:18.18
(32.41)
1500m: 16:48.42
(30.24)
10 Gabriel Henkel 2001 Stockholms Kappsimningsklubb +0.77 644 16:48.47 +1:20.33
50m: 29.78
100m: 1:02.32
(32.54)
150m: 1:36.08
(33.76)
200m: 2:09.65
(33.57)
250m: 2:43.61
(33.96)
300m: 3:17.72
(34.11)
350m: 3:51.45
(33.73)
400m: 4:24.70
(33.25)
450m: 4:58.62
(33.92)
500m: 5:32.57
(33.95)
550m: 6:06.73
(34.16)
600m: 6:40.46
(33.73)
650m: 7:15.02
(34.56)
700m: 7:49.04
(34.02)
750m: 8:23.18
(34.14)
800m: 8:57.41
(34.23)
850m: 9:31.41
(34.00)
900m: 10:05.77
(34.36)
950m: 10:40.28
(34.51)
1000m: 11:13.95
(33.67)
1050m: 11:47.88
(33.93)
1100m: 12:22.10
(34.22)
1150m: 12:56.52
(34.42)
1200m: 13:30.64
(34.12)
1250m: 14:05.03
(34.39)
1300m: 14:39.15
(34.12)
1350m: 15:12.80
(33.65)
1400m: 15:45.90
(33.10)
1450m: 16:18.51
(32.61)
1500m: 16:48.47
(29.96)
11 Mikael Söderberg 2003 Upsala Simsällskap +0.65 639 16:50.75 +1:22.61
50m: 30.55
100m: 1:04.10
(33.55)
150m: 1:38.19
(34.09)
200m: 2:12.68
(34.49)
250m: 2:46.67
(33.99)
300m: 3:21.05
(34.38)
350m: 3:55.15
(34.10)
400m: 4:29.78
(34.63)
450m: 5:04.13
(34.35)
500m: 5:38.87
(34.74)
550m: 6:12.00
(33.13)
600m: 6:46.23
(34.23)
650m: 7:20.31
(34.08)
700m: 7:54.95
(34.64)
750m: 8:28.91
(33.96)
800m: 9:02.87
(33.96)
850m: 9:36.66
(33.79)
900m: 10:10.78
(34.12)
950m: 10:44.06
(33.28)
1000m: 11:17.38
(33.32)
1050m: 11:50.80
(33.42)
1100m: 12:24.13
(33.33)
1150m: 12:57.56
(33.43)
1200m: 13:31.04
(33.48)
1250m: 14:04.65
(33.61)
1300m: 14:37.92
(33.27)
1350m: 15:11.67
(33.75)
1400m: 15:45.19
(33.52)
1450m: 16:18.35
(33.16)
1500m: 16:50.75
(32.40)
12 Martin Melinder 2001 Väsby Simsällskap +0.69 636 16:52.82 +1:24.68
50m: 29.74
100m: 1:02.37
(32.63)
150m: 1:36.33
(33.96)
200m: 2:10.13
(33.80)
250m: 2:43.99
(33.86)
300m: 3:17.83
(33.84)
350m: 3:52.25
(34.42)
400m: 4:25.37
(33.12)
450m: 4:59.05
(33.68)
500m: 5:33.05
(34.00)
550m: 6:07.15
(34.10)
600m: 6:41.08
(33.93)
650m: 7:15.31
(34.23)
700m: 7:49.35
(34.04)
750m: 8:23.44
(34.09)
800m: 8:57.34
(33.90)
850m: 9:31.69
(34.35)
900m: 10:05.70
(34.01)
950m: 10:39.84
(34.14)
1000m: 11:13.71
(33.87)
1050m: 11:47.86
(34.15)
1100m: 12:21.88
(34.02)
1150m: 12:56.20
(34.32)
1200m: 13:30.53
(34.33)
1250m: 14:04.82
(34.29)
1300m: 14:38.75
(33.93)
1350m: 15:12.73
(33.98)
1400m: 15:45.47
(32.74)
1450m: 16:19.64
(34.17)
1500m: 16:52.82
(33.18)
13 Albin Svenneby 2001 Simklubben Elfsborg +0.76 621 17:00.82 +1:32.68
50m: 31.21
100m: 1:04.60
(33.39)
150m: 1:38.67
(34.07)
200m: 2:12.74
(34.07)
250m: 2:46.81
(34.07)
300m: 3:20.89
(34.08)
350m: 3:54.87
(33.98)
400m: 4:28.63
(33.76)
450m: 5:02.47
(33.84)
500m: 5:36.68
(34.21)
550m: 6:10.37
(33.69)
600m: 6:44.47
(34.10)
650m: 7:18.44
(33.97)
700m: 7:52.14
(33.70)
750m: 8:26.08
(33.94)
800m: 9:00.14
(34.06)
850m: 9:34.07
(33.93)
900m: 10:07.97
(33.90)
950m: 10:42.08
(34.11)
1000m: 11:16.46
(34.38)
1050m: 11:50.82
(34.36)
1100m: 12:24.86
(34.04)
1150m: 12:59.33
(34.47)
1200m: 13:34.22
(34.89)
1250m: 14:08.81
(34.59)
1300m: 14:43.37
(34.56)
1350m: 15:18.19
(34.82)
1400m: 15:52.68
(34.49)
1450m: 16:27.33
(34.65)
1500m: 17:00.82
(33.49)
14 Elias Hysing 2000 Helsingborgs Simsällskap +0.77 618 17:02.53 +1:34.39
50m: 30.31
100m: 1:02.20
(31.89)
150m: 1:34.85
(32.65)
200m: 2:07.84
(32.99)
250m: 2:40.95
(33.11)
300m: 3:14.38
(33.43)
350m: 3:48.00
(33.62)
400m: 4:21.66
(33.66)
450m: 4:55.41
(33.75)
500m: 5:29.02
(33.61)
550m: 6:03.23
(34.21)
600m: 6:37.09
(33.86)
650m: 7:11.41
(34.32)
700m: 7:45.95
(34.54)
750m: 8:20.34
(34.39)
800m: 8:54.72
(34.38)
850m: 9:29.09
(34.37)
900m: 10:03.71
(34.62)
950m: 10:38.61
(34.90)
1000m: 11:13.47
(34.86)
1050m: 11:48.37
(34.90)
1100m: 12:23.41
(35.04)
1150m: 12:58.14
(34.73)
1200m: 13:33.31
(35.17)
1250m: 14:08.72
(35.41)
1300m: 14:44.19
(35.47)
1350m: 15:19.37
(35.18)
1400m: 15:54.57
(35.20)
1450m: 16:29.22
(34.65)
1500m: 17:02.53
(33.31)
15 Petter Hellzén 2000 Ängelholms Simsällskap +0.74 607 17:08.32 +1:40.18
50m: 30.11
100m: 1:02.86
(32.75)
150m: 1:36.47
(33.61)
200m: 2:10.20
(33.73)
250m: 2:44.48
(34.28)
300m: 3:18.53
(34.05)
350m: 3:53.19
(34.66)
400m: 4:26.92
(33.73)
450m: 5:01.27
(34.35)
500m: 5:35.11
(33.84)
550m: 6:09.74
(34.63)
600m: 6:44.15
(34.41)
650m: 7:18.59
(34.44)
700m: 7:52.69
(34.10)
750m: 8:26.89
(34.20)
800m: 9:01.32
(34.43)
850m: 9:35.96
(34.64)
900m: 10:10.63
(34.67)
950m: 10:45.62
(34.99)
1000m: 11:20.94
(35.32)
1050m: 11:56.39
(35.45)
1100m: 12:31.07
(34.68)
1150m: 13:06.36
(35.29)
1200m: 13:41.23
(34.87)
1250m: 14:16.82
(35.59)
1300m: 14:51.63
(34.81)
1350m: 15:26.57
(34.94)
1400m: 16:01.80
(35.23)
1450m: 16:36.99
(35.19)
1500m: 17:08.32
(31.33)
16 Linus Nykvist 2001 Järfälla Simsällskap +0.67 607 17:08.68 +1:40.54
50m: 30.51
100m: 1:03.76
(33.25)
150m: 1:38.06
(34.30)
200m: 2:12.54
(34.48)
250m: 2:46.97
(34.43)
300m: 3:21.07
(34.10)
350m: 3:55.56
(34.49)
400m: 4:29.75
(34.19)
450m: 5:04.76
(35.01)
500m: 5:39.26
(34.50)
550m: 6:13.53
(34.27)
600m: 6:47.84
(34.31)
650m: 7:22.46
(34.62)
700m: 7:56.69
(34.23)
750m: 8:31.08
(34.39)
800m: 9:05.25
(34.17)
850m: 9:39.90
(34.65)
900m: 10:14.67
(34.77)
950m: 10:49.79
(35.12)
1000m: 11:24.52
(34.73)
1050m: 11:59.42
(34.90)
1100m: 12:34.23
(34.81)
1150m: 13:09.06
(34.83)
1200m: 13:43.46
(34.40)
1250m: 14:18.63
(35.17)
1300m: 14:53.22
(34.59)
1350m: 15:28.19
(34.97)
1400m: 16:02.37
(34.18)
1450m: 16:36.69
(34.32)
1500m: 17:08.68
(31.99)
17 Eric Hansson 2002 Väsby Simsällskap +0.69 604 17:10.25 +1:42.11
50m: 30.35
100m: 1:04.08
(33.73)
150m: 1:38.20
(34.12)
200m: 2:12.62
(34.42)
250m: 2:46.82
(34.20)
300m: 3:21.39
(34.57)
350m: 3:55.23
(33.84)
400m: 4:29.38
(34.15)
450m: 5:03.94
(34.56)
500m: 5:38.27
(34.33)
550m: 6:12.25
(33.98)
600m: 6:46.74
(34.49)
650m: 7:20.51
(33.77)
700m: 7:54.97
(34.46)
750m: 8:29.04
(34.07)
800m: 9:03.61
(34.57)
850m: 9:37.43
(33.82)
900m: 10:11.78
(34.35)
950m: 10:46.13
(34.35)
1000m: 11:21.04
(34.91)
1050m: 11:55.42
(34.38)
1100m: 12:29.96
(34.54)
1150m: 13:05.07
(35.11)
1200m: 13:40.14
(35.07)
1250m: 14:15.42
(35.28)
1300m: 14:50.65
(35.23)
1350m: 15:26.02
(35.37)
1400m: 16:01.40
(35.38)
1450m: 16:36.42
(35.02)
1500m: 17:10.25
(33.83)
18 Johan Björklund 1999 Njurunda Simsällskap +0.61 600 17:12.24 +1:44.10
50m: 29.42
100m: 1:01.95
(32.53)
150m: 1:36.28
(34.33)
200m: 2:10.52
(34.24)
250m: 2:44.69
(34.17)
300m: 3:18.77
(34.08)
350m: 3:52.91
(34.14)
400m: 4:26.87
(33.96)
450m: 5:00.61
(33.74)
500m: 5:34.37
(33.76)
550m: 6:08.74
(34.37)
600m: 6:42.77
(34.03)
650m: 7:17.41
(34.64)
700m: 7:52.22
(34.81)
750m: 8:26.91
(34.69)
800m: 9:01.48
(34.57)
850m: 9:36.56
(35.08)
900m: 10:11.09
(34.53)
950m: 10:46.15
(35.06)
1000m: 11:21.09
(34.94)
1050m: 11:56.40
(35.31)
1100m: 12:31.20
(34.80)
1150m: 13:06.21
(35.01)
1200m: 13:41.11
(34.90)
1250m: 14:16.69
(35.58)
1300m: 14:52.17
(35.48)
1350m: 15:27.61
(35.44)
1400m: 16:03.09
(35.48)
1450m: 16:38.07
(34.98)
1500m: 17:12.24
(34.17)
19 Viktor Johansson 1999 Simklubben Elfsborg +0.74 584 17:21.69 +1:53.55
50m: 30.53
100m: 1:04.16
(33.63)
150m: 1:38.27
(34.11)
200m: 2:12.82
(34.55)
250m: 2:47.50
(34.68)
300m: 3:21.99
(34.49)
350m: 3:56.99
(35.00)
400m: 4:31.56
(34.57)
450m: 5:06.55
(34.99)
500m: 5:41.24
(34.69)
550m: 6:16.23
(34.99)
600m: 6:51.25
(35.02)
650m: 7:26.44
(35.19)
700m: 8:01.72
(35.28)
750m: 8:37.40
(35.68)
800m: 9:12.42
(35.02)
850m: 9:47.44
(35.02)
900m: 10:22.45
(35.01)
950m: 10:57.81
(35.36)
1000m: 11:32.84
(35.03)
1050m: 12:07.63
(34.79)
1100m: 12:42.53
(34.90)
1150m: 13:18.21
(35.68)
1200m: 13:53.28
(35.07)
1250m: 14:29.01
(35.73)
1300m: 15:04.08
(35.07)
1350m: 15:39.50
(35.42)
1400m: 16:14.70
(35.20)
1450m: 16:49.29
(34.59)
1500m: 17:21.69
(32.40)
20 Max Fahlén 2001 Västerås Simsällskap +0.86 583 17:22.33 +1:54.19
50m: 31.33
100m: 1:04.61
(33.28)
150m: 1:38.58
(33.97)
200m: 2:13.07
(34.49)
250m: 2:47.43
(34.36)
300m: 3:22.09
(34.66)
350m: 3:56.25
(34.16)
400m: 4:31.10
(34.85)
450m: 5:05.79
(34.69)
500m: 5:40.77
(34.98)
550m: 6:15.33
(34.56)
600m: 6:50.58
(35.25)
650m: 7:25.85
(35.27)
700m: 8:01.25
(35.40)
750m: 8:36.46
(35.21)
800m: 9:11.39
(34.93)
850m: 9:46.98
(35.59)
900m: 10:22.06
(35.08)
950m: 10:57.48
(35.42)
1000m: 11:32.91
(35.43)
1050m: 12:08.05
(35.14)
1100m: 12:43.01
(34.96)
1150m: 13:18.54
(35.53)
1200m: 13:53.85
(35.31)
1250m: 14:29.77
(35.92)
1300m: 15:04.55
(34.78)
1350m: 15:39.30
(34.75)
1400m: 16:14.68
(35.38)
1450m: 16:49.28
(34.60)
1500m: 17:22.33
(33.05)
21 Filip Salbrink 2002 Eslövs Simsällskap +0.69 572 17:28.91 +2:00.77
50m: 30.08
100m: 1:02.94
(32.86)
150m: 1:36.93
(33.99)
200m: 2:10.98
(34.05)
250m: 2:45.53
(34.55)
300m: 3:19.95
(34.42)
350m: 3:55.01
(35.06)
400m: 4:29.35
(34.34)
450m: 5:04.56
(35.21)
500m: 5:39.18
(34.62)
550m: 6:14.64
(35.46)
600m: 6:49.63
(34.99)
650m: 7:25.43
(35.80)
700m: 8:00.27
(34.84)
750m: 8:35.84
(35.57)
800m: 9:11.12
(35.28)
850m: 9:47.11
(35.99)
900m: 10:22.37
(35.26)
950m: 10:58.12
(35.75)
1000m: 11:33.47
(35.35)
1050m: 12:09.17
(35.70)
1100m: 12:44.67
(35.50)
1150m: 13:20.22
(35.55)
1200m: 13:55.79
(35.57)
1250m: 14:31.90
(36.11)
1300m: 15:06.94
(35.04)
1350m: 15:43.05
(36.11)
1400m: 16:18.74
(35.69)
1450m: 16:54.61
(35.87)
1500m: 17:28.91
(34.30)
22 Johan Ekengren 2001 Sundsvalls Simsällskap +0.74 564 17:33.91 +2:05.77
50m: 31.06
100m: 1:04.76
(33.70)
150m: 1:38.94
(34.18)
200m: 2:13.08
(34.14)
250m: 2:47.29
(34.21)
300m: 3:21.43
(34.14)
350m: 3:55.92
(34.49)
400m: 4:29.84
(33.92)
450m: 5:04.21
(34.37)
500m: 5:38.78
(34.57)
550m: 6:13.16
(34.38)
600m: 6:47.68
(34.52)
650m: 7:22.82
(35.14)
700m: 7:58.06
(35.24)
750m: 8:33.90
(35.84)
800m: 9:10.14
(36.24)
850m: 9:47.04
(36.90)
900m: 10:23.33
(36.29)
950m: 11:00.22
(36.89)
1000m: 11:36.96
(36.74)
1050m: 12:14.19
(37.23)
1100m: 12:51.24
(37.05)
1150m: 13:26.87
(35.63)
1200m: 14:02.08
(35.21)
1250m: 14:37.54
(35.46)
1300m: 15:12.93
(35.39)
1350m: 15:49.32
(36.39)
1400m: 16:24.73
(35.41)
1450m: 17:00.03
(35.30)
1500m: 17:33.91
(33.88)
23 Anton Jansson 2002 Simklubben Poseidon +0.74 556 17:38.88 +2:10.74
50m: 30.19
100m: 1:03.74
(33.55)
150m: 1:38.29
(34.55)
200m: 2:12.88
(34.59)
250m: 2:47.72
(34.84)
300m: 3:22.75
(35.03)
350m: 3:57.64
(34.89)
400m: 4:32.63
(34.99)
450m: 5:07.61
(34.98)
500m: 5:42.59
(34.98)
550m: 6:17.75
(35.16)
600m: 6:53.26
(35.51)
650m: 7:28.61
(35.35)
700m: 8:03.97
(35.36)
750m: 8:39.11
(35.14)
800m: 9:14.75
(35.64)
850m: 9:50.30
(35.55)
900m: 10:25.78
(35.48)
950m: 11:01.42
(35.64)
1000m: 11:36.91
(35.49)
1050m: 12:12.65
(35.74)
1100m: 12:48.67
(36.02)
1150m: 13:24.69
(36.02)
1200m: 14:00.97
(36.28)
1250m: 14:37.08
(36.11)
1300m: 15:13.74
(36.66)
1350m: 15:49.69
(35.95)
1400m: 16:26.07
(36.38)
1450m: 17:03.00
(36.93)
1500m: 17:38.88
(35.88)
24 Sam Taheri 2000 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.72 548 17:44.37 +2:16.23
50m: 30.13
100m: 1:02.93
(32.80)
150m: 1:36.81
(33.88)
200m: 2:10.87
(34.06)
250m: 2:45.37
(34.50)
300m: 3:19.93
(34.56)
350m: 3:54.52
(34.59)
400m: 4:29.16
(34.64)
450m: 5:04.10
(34.94)
500m: 5:39.09
(34.99)
550m: 6:14.63
(35.54)
600m: 6:50.24
(35.61)
650m: 7:25.77
(35.53)
700m: 8:01.49
(35.72)
750m: 8:37.85
(36.36)
800m: 9:13.33
(35.48)
850m: 9:49.76
(36.43)
900m: 10:25.90
(36.14)
950m: 11:03.28
(37.38)
1000m: 11:38.90
(35.62)
1050m: 12:15.64
(36.74)
1100m: 12:52.24
(36.60)
1150m: 13:29.06
(36.82)
1200m: 14:05.32
(36.26)
1250m: 14:41.96
(36.64)
1300m: 15:18.47
(36.51)
1350m: 15:55.45
(36.98)
1400m: 16:31.89
(36.44)
1450m: 17:08.87
(36.98)
1500m: 17:44.37
(35.50)
25 Daniel Olsson-Shirazi 1997 Simklubben Sydsim +0.77 538 17:50.48 +2:22.34
50m: 31.34
100m: 1:04.91
(33.57)
150m: 1:39.74
(34.83)
200m: 2:14.21
(34.47)
250m: 2:49.58
(35.37)
300m: 3:24.83
(35.25)
350m: 4:00.19
(35.36)
400m: 4:35.79
(35.60)
450m: 5:11.50
(35.71)
500m: 5:47.10
(35.60)
550m: 6:23.68
(36.58)
600m: 6:59.59
(35.91)
650m: 7:35.89
(36.30)
700m: 8:11.90
(36.01)
750m: 8:48.42
(36.52)
800m: 9:24.74
(36.32)
850m: 10:01.31
(36.57)
900m: 10:37.54
(36.23)
950m: 11:14.17
(36.63)
1000m: 11:50.13
(35.96)
1050m: 12:27.02
(36.89)
1100m: 13:02.97
(35.95)
1150m: 13:39.66
(36.69)
1200m: 14:16.10
(36.44)
1250m: 14:53.17
(37.07)
1300m: 15:29.48
(36.31)
1350m: 16:06.46
(36.98)
1400m: 16:42.59
(36.13)
1450m: 17:16.88
(34.29)
1500m: 17:50.48
(33.60)
- Dennis Wilkman 1998 Stockholmspolisens IF SF +0.76 DSQ
- William Kerman 2001 Helsingborgs Simsällskap DNS
2018-07-04 19:07:57 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: IC Control Media & Sport AB

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner