2020-02-20   03:38:38
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Sum-Sim (50m) 2018

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Onsdag 27 juni 2018 kl. 17:00

Document
Resultat
Sum-Sim (50m) 2018
Arrangör:
Plats: Lindängsbadet Svensk Simidrott & Malmö KK
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 27 jun 2018 till den 1 jul 2018
Event 3, 4x200m Frisim P 16-17 - Final
Sponsor: Kiviks Musteri
16-17 år: Jönköpings SS 7:45.27 2014 FM: Jönköpings SS 7:55.41
Plac Namn Född Förening FINA Tid Diff
1 Helsingborgs S 2001 Helsingborgs Simsällskap 707 7:49.70
William Kerman 2001 AA6501 +0.73 28.23 58.23 1:57.33 1:57.33
Johan Rydahl 2001 AF4901 +0.23 26.52 56.06 1:55.47 3:52.80
Daniel Fischer 2002 AC0302 +0.39 28.14 58.49 1:59.50 5:52.30
Dante Vollmer 2001 AH3501 +0.21 26.53 56.24 1:57.40 7:49.70
2 Malmö KK 2003 Malmö Kappsimningsklubb 647 8:03.69 +13.99
Carl Gerstenfeld 2002 AI5902 +0.66 28.08 59.45 2:03.88 2:03.88
Elias Persson 2002 AI7902 +0.32 26.49 55.89 1:54.93 3:58.81
Karl Liljegren 2001 AE7901 +0.18 28.66 1:00.01 2:03.67 6:02.48
Robin Falk 2001 AJ9101 +0.31 26.92 57.59 2:01.21 8:03.69
3 Järfälla S 2001 Järfälla Simsällskap 644 8:04.61 +14.91
Robin Hanson 2001 AA2701 +0.64 25.61 53.19 1:50.11 1:50.11
Linus Nykvist 2001 AH3701 +0.36 27.68 59.36 2:04.20 3:54.31
Elias Fröde 2001 AE9901 +0.36 26.97 57.41 2:01.10 5:55.41
Hugo Malmberg 2001 AH9701 +0.23 27.51 1:00.07 2:09.20 8:04.61
4 Sundsvalls SS 2001 Sundsvalls Simsällskap 640 8:05.44 +15.74
Joel Berglund 2002 AG9702 +0.82 28.33 59.11 2:00.89 2:00.89
Anton Boström 2001 AK0501 +0.10 27.01 57.98 2:03.73 4:04.62
Viktor Näslund 2001 AF1301 +0.39 26.90 57.41 2:02.41 6:07.03
Johan Ekengren 2001 AA6901 +0.33 27.38 57.14 1:58.41 8:05.44
5 Stockholms KK 2002 Stockholms Kappsimningsklubb 616 8:11.81 +22.11
Gabriel Henkel 2001 AS3301 +0.75 28.58 59.06 2:01.62 2:01.62
Carl Wennerholm 2002 AH3902 +0.08 27.21 57.65 2:01.58 4:03.20
Tor Selander 2002 AH4902 +0.42 29.22 1:00.70 2:03.55 6:06.75
Fredrik Jacobsson 2001 AK8701 +0.28 27.83 58.43 2:05.06 8:11.81
6 Helsingborgs S Lag 2 2001 Helsingborgs Simsällskap 607 8:14.19 +24.49
Gustav Lind 2002 AG7702 +0.77 28.37 59.77 2:01.90 2:01.90
Oscar Elfers 2002 AL9102 +0.55 28.74 59.81 2:03.93 4:05.83
August Mathisen 2001 AF5901 +0.37 28.78 1:00.32 2:05.37 6:11.20
Gustaf Hansson 2001 AD5101 +0.30 27.43 59.09 2:02.99 8:14.19
7 Täby S 2001 Täby Sim 602 8:15.56 +25.86
Julius Gustavsson 2002 AD0102 +0.68 28.55 58.81 2:00.01 2:00.01
Axel von Goës 2002 AP1502 +0.24 28.27 1:00.09 2:07.19 4:07.20
Wilhelm Muzikants 2001 AJ2901 +0.01 28.27 59.80 2:02.64 6:09.84
Andres Pöllänen 2001 AM5901 +0.34 28.32 1:00.18 2:05.72 8:15.56
8 Spårvägen SF 2001 Spårvägen Simförening 596 8:17.24 +27.54
Jonas Malmring 2001 AO1701 +0.69 27.01 57.60 2:01.89 2:01.89
Gustav Henriksen 2002 AM1702 +0.28 27.38 58.19 2:01.13 4:03.02
Andreas Wallén 2002 AP9302 +0.17 28.29 1:00.88 2:08.06 6:11.08
Herman Nilsson 2002 AH7702 +0.19 27.20 58.79 2:06.16 8:17.24
9 Väsby SS 2001 Väsby Simsällskap 587 8:19.60 +29.90
Martin Melinder 2001 AG1301 +0.69 27.24 57.74 2:01.36 2:01.36
Eric Hansson 2002 AD0302 +0.31 28.64 59.83 2:03.27 4:04.63
Christopher Lindholm 2002 AQ1702 +0.38 27.53 59.16 2:05.64 6:10.27
Ivar Simonsson 2002 AO9502 +0.02 28.87 1:01.41 2:09.33 8:19.60
10 SK Neptun 2003 Simklubben Neptun 581 8:21.40 +31.70
Karl Palmqvist 2002 AZ6102 +0.75 28.77 1:01.14 2:10.02 2:10.02
Oliver Rehn 2001 AF5101 +0.19 25.97 54.59 1:55.51 4:05.53
Oscar Mogard Linden 2002 AS8702 +0.17 28.74 1:01.23 2:08.80 6:14.33
Morgan Martinsson 2001 AN1701 +0.28 27.53 58.96 2:07.07 8:21.40
11 SK Triton 2001 Simklubben Triton 571 8:24.28 +34.58
Joar Modigh 2001 AO1101 +0.75 27.85 58.28 2:02.72 2:02.72
Gustaf Palmqvist 2001 AC5101 +0.40 28.41 59.50 2:03.43 4:06.15
Jonathan Palminger 2004 AB6504 +0.50 30.09 1:02.92 2:10.14 6:16.29
Arvid Nilsson 2003 AK4303 +0.29 28.15 1:01.05 2:07.99 8:24.28
12 Jönköpings SS 2001 Jönköpings Simsällskap 571 8:24.33 +34.63
Victor Tremblay 2001 BA9501 +0.73 27.69 58.27 1:59.57 1:59.57
Oscar Hegmegi 2001 AB9301 +0.24 27.92 59.27 2:05.51 4:05.08
Eldin Nukovic 2002 AE5102 +0.31 28.68 1:01.14 2:10.13 6:15.21
Patrik Petkoczi 2002 AG3702 +0.14 29.76 1:03.62 2:09.12 8:24.33
13 Uddevalla S 2001 Föreningen Uddevalla Sim 571 8:24.43 +34.73
Oskar Gustafson 2002 AE1302 +0.81 28.21 59.12 2:02.05 2:02.05
Edwin Larsson 2001 AB3501 +0.46 28.06 59.64 2:06.76 4:08.81
Charlie Tranberg 2002 AK5102 +0.39 27.99 59.83 2:04.20 6:13.01
Elias Robertsson 2004 AE8904 +0.23 29.62 1:03.14 2:11.42 8:24.43
14 Linköpings ASS 2001 Linköpings Allmänna SS 557 8:28.41 +38.71
Naevid Kiasat 2001 AF6501 +0.72 29.50 1:01.65 2:07.38 2:07.38
Ruben Staaf 2002 AI2702 +0.27 29.02 1:00.09 2:04.81 4:12.19
Elias Axelsson 2002 AJ9102 +0.31 30.05 1:03.62 2:12.24 6:24.43
Nicola Lundqvist 2002 AM0302 +0.42 27.83 59.58 2:03.98 8:28.41
15 SK Lödde 2002 Simklubben Lödde 557 8:28.55 +38.85
Nils Wergeland 2002 AE4902 +0.63 27.73 58.33 2:02.57 2:02.57
Lukas Miderbäck 2003 AC5903 +0.21 27.84 58.32 2:04.64 4:07.21
Hampus Erdös 2003 AK0303 +0.44 30.24 1:04.89 2:17.96 6:25.17
Ian Hangård 2002 AB5302 +0.23 27.55 58.94 2:03.38 8:28.55
16 Södertälje SS 2001 Södertälje Simsällskap 553 8:29.62 +39.92
Jakob Borrman 2002 BA1102 +0.68 27.96 58.82 2:03.74 2:03.74
John Aldrin 2001 AI8101 +0.28 27.72 1:00.14 2:12.05 4:15.79
Erik Lööw 2003 AH1303 +0.10 27.31 58.70 2:04.16 6:19.95
Robert Hellberg 2001 AE7701 +0.25 28.27 1:00.57 2:09.67 8:29.62
17 SK Poseidon 2001 Simklubben Poseidon 553 8:29.79 +40.09
Axel Hörestrand 2002 AN0702 +0.80 29.60 1:02.31 2:07.58 2:07.58
Anton Jansson 2002 AC4702 +0.25 27.25 57.48 2:00.17 4:07.75
Daniel Li 2002 AL8702 +0.29 29.55 1:03.69 2:15.44 6:23.19
Pontus Hake 2001 AS8501 +0.35 28.02 1:00.48 2:06.60 8:29.79
18 SK Sydsim 2001 Simklubben Sydsim 549 8:31.00 +41.30
Dennie Halilovic 2002 AC0702 +0.73 28.63 59.09 2:02.36 2:02.36
Jens Christiansen 2001 AJ7901 +0.54 26.74 57.40 2:00.41 4:02.77
Jonathan Fröjd 2004 AC8704 +0.51 29.80 1:03.43 2:13.75 6:16.52
David Olofsson 2004 AJ9104 +0.38 29.97 1:04.22 2:14.48 8:31.00
19 Täby S 2001 Täby Sim 542 8:33.13 +43.43
Lukas  Roosmark 2002 AI1702 +0.77 28.16 1:00.49 2:10.35 2:10.35
Jonas Al-Khalili 2002 AI6502 +0.22 29.41 1:02.55 2:08.17 4:18.52
Anton Forsberg 2001 AM4901 +0.27 28.76 1:01.52 2:09.82 6:28.34
Erik Ahlqvist 2001 AT7501 +0.15 27.46 59.42 2:04.79 8:33.13
20 Malmö KK Lag 2 2001 Malmö Kappsimningsklubb 525 8:38.52 +48.82
Gustav Englund 2001 AO6701 +0.75 28.88 1:00.35 2:06.15 2:06.15
Filip Hinderup 2001 AH5101 +0.33 27.74 59.30 2:08.42 4:14.57
Axel Andrén 2001 AD6301 +0.21 28.43 1:00.02 2:08.46 6:23.03
Philip Stenberg 2001 AB9101 +0.14 27.39 1:00.21 2:15.49 8:38.52
21 Sala SS 2001 Sala Simsällskap 521 8:39.85 +50.15
Marcus Johnsson 2002 AN2502 +0.67 28.44 59.60 2:06.86 2:06.86
Elias Nordgren 2001 AE2101 +0.40 27.54 58.82 2:06.10 4:12.96
Joel Larsson 2001 AP9301 +0.17 28.95 1:03.46 2:19.75 6:32.71
Edwin Nystrand 2002 AE8902 +0.28 28.69 1:00.75 2:07.14 8:39.85
22 SK Elfsborg 2005 Simklubben Elfsborg 508 8:44.22 +54.52
Albin Svenneby 2001 AL4301 +0.75 29.30 1:01.22 2:07.63 2:07.63
Kevin Söderqvist 2004 AF9704 +0.12 28.34 1:01.32 2:07.77 4:15.40
Viktor Sjöström 2001 AB2101 +0.32 28.65 1:01.28 2:09.83 6:25.23
Gustav Askengren 2004 AA9904 +0.20 30.04 1:04.91 2:18.99 8:44.22
23 Örebro SA 2002 Örebro Simallians 499 8:47.66 +57.96
Oscar Wilhelmsson 2002 AM3902 +0.68 28.77 1:00.44 2:05.57 2:05.57
Adrijan Danqi 2002 AS2502 +0.20 28.10 1:01.01 2:11.49 4:17.06
Simon Baastad 2002 AC2102 +0.33 29.51 1:04.23 2:16.62 6:33.68
Hannes Börjel 2002 AO4502 +0.22 28.60 1:02.03 2:13.98 8:47.66
24 Växjö SS 2001 Växjö Simsällskap 498 8:47.71 +58.01
Oskar Axandersson 2002 AN7502 +0.66 27.39 58.34 2:03.33 2:03.33
Alvin Eriksson 2003 AQ3703 +0.30 28.42 1:01.29 2:11.57 4:14.90
Anton Strand 2003 AH8903 +0.21 30.21 1:03.94 2:15.18 6:30.08
Emanuel Tidåsen 2002 AQ3702 +0.01 29.08 1:03.35 2:17.63 8:47.71
25 Ystads SS 2001 Ystads Simsällskap 475 8:56.23 +1:06.5
Max Persson 2001 AE9501 +0.71 27.61 58.83 2:04.23 2:04.23
Melker Svensson 2002 AG4702 +0.22 30.87 1:08.05 2:29.60 4:33.83
Gustaf Persson 2001 AJ4301 +0.27 26.31 56.96 2:03.51 6:37.34
Emil Jespersen 2001 AI9901 +0.38 30.65 1:05.42 2:18.89 8:56.23
- Solna Sundbyberg SS 04 2001 Solna Sundbyberg SS 04 DSQ
Kalle Voigt 2001 AK8901 +0.77 29.12 1:00.39 2:07.78 2:07.78
Leonardo Montes 2002 AN2902 -0.21
Leo Jakobsson 2002 AG4302 +0.22
Philip Bentzer 2001 AH6701 +0.33
2018-06-27 19:12:10 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: IC Control Media & Sport AB

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner