2019-12-11   18:50:00
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Hela-uinnit 2018

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Hela-uinnit    Tulostuspäivämäärä  10 toukokuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta      Tulostusaika  10:02   
  Järjestäjä  Åbo Simklubb-Uiniklubi Turku & Aurajoen Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  10 toukokuu 2018         
 
 
Laji 1, 100m vu Masters N, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Alisa Ponomareva  1991    548  30.53        1:03.59   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:01.63                 
                     
Laura Kajan-Laine  1991    288  36.11        1:18.83   
  Swimming Team Rauma  1:17.52                 
                     
Johanna Malmsten  1982    261  38.47        1:21.38   
  Swimming Team Rauma  1:21.01                 
                     
Kerstin Rehnström  1957    131  44.90        1:42.28   
  Ekenäs Simsällskap  1:36.40                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  10 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  10:02 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Hela-uinnit    Tulostuspäivämäärä  10 toukokuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta      Tulostusaika  10:04   
  Järjestäjä  Åbo Simklubb-Uiniklubi Turku & Aurajoen Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  10 toukokuu 2018         
 
 
Laji 2, 100m vu Masters M, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jani-Petteri Puustinen  1979    364  31.63        1:05.66   
  Aurajoen Uinti  1:05.56                 
                     
Kari Härkönen  1970    225  33.51        1:17.12   
  Cetus Espoo                   
                     
Tatu Kantonen  1984    147  42.84        1:28.84   
  Raision Urheilijat  1:24.32                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  10 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  10:04 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Hela-uinnit    Tulostuspäivämäärä  10 toukokuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta      Tulostusaika  10:20   
  Järjestäjä  Åbo Simklubb-Uiniklubi Turku & Aurajoen Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  10 toukokuu 2018         
 
 
Laji 3, 50m vu N, T-9, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sofia Danska  2009    187          41.44   
  Uimaseura Kaarina  42.71                 
Emilia Inkeroinen  2009    169          42.89   
  Kouvolan Uimarit  42.17                 
Vilja Suominen  2009    169          42.89   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  45.37                 
Cecilia Lietzén  2009    145          45.10   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
Josefiina Kinos  2009    133          46.48   
  Raision Urheilijat  45.39                 
Skylar Graves  2009    108          49.72   
  Tuusulan Uimaseura  51.81                 
Sanni Mäkinen  2009    98          51.32   
  Rauman Uimaseura  51.74                 
Aada Kanervo  2009    78          55.53   
  Uimaseura Kaarina  53.87                 
Emma Karimäki  2009    72          56.94   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  58.13                 
 
Laji 3, 50m vu N, T-9, Loppukilpailut 10 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tessa Nurminen  1994    743          26.20   
  Eura Swimming Team  25.59                 
Ida Konkka  2000    698          26.74   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  27.72                 
Olivia Weuro  2002    648          27.42   
  Raision Urheilijat  27.09                 
Sini Silvennoinen  2002    639          27.54   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  26.30                 
Emmi Kaunisto  2002    623          27.78   
  Porin Uimaseura  27.73                 
Sara Kazi  1999    619          27.83   
  Raision Urheilijat  27.48                 
Laura Mäki  1997    600          28.12   
  Raision Urheilijat  27.77                 
Oona Laakso  2002    593          28.24   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  27.90                 
Peppi Pinomäki  2002    564          28.72   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  28.57                 
10  Jenni Lampi  2000    545          29.04   
  Swimming Jyväskylä  28.31                 
11  Aino Rantala  2004    544          29.06   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  29.47                 
12  Riikka Niskala  2004    540          29.14   
  Raision Urheilijat  30.05                 
13  Miia Hurskainen  1992    537          29.19   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  28.99                 
14  Elli-Kaisa Saarinen  2001    536          29.21   
  Vesihelmen Uimaseura  29.25                 
15  Kiira Kangasniemi  2003    533          29.25   
  Seinäjoen Uimarit-58  28.99                 
16  Siiri Konkka  2004    532          29.27   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  28.78                 
17  Iris Hanski  2003    517          29.55   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  29.10                 
18  Kaisla Kangas  2002    513          29.64   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  29.98                 
19  Jenni Rantanen  2001    508          29.74   
  HTU Stadi  29.05                 
20  Alida Öhberg  2002    503          29.83   
  Aurajoen Uinti  30.07                 
21  Sonila Selimi  2005    499          29.91   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  29.76                 
22  Julia Kekkonen  2000    498          29.93   
  HTU Stadi  29.88                 
23  Janette Setälä  2001    497          29.95   
  Aurajoen Uinti  28.75                 
24  Emilia Sihvo  2004    486          30.18   
  Raision Urheilijat  29.12                 
25  Sanni Kalliomäki  2000    481          30.28   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  29.86                 
25  Senni Mattila  2003    481          30.28   
  Porin Uimaseura  29.38                 
27  Saana Vähämaa  2002    480          30.30   
  Rauman Uimaseura  30.74                 
28  Julianna Kurkela  2005    463          30.66   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  30.46                 
29  Sini Salmi  2004    459          30.75   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  31.01                 
30  Viola Penttilä  2004    453          30.89   
  Swimming Team Rauma  31.03                 
31  Olivia Oinas  2003    440          31.18   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  31.04                 
32  Helmi Viitasalo  2002    425          31.55   
  Rauman Uimaseura  31.67                 
33  Minttu Kiili  2005    417          31.75   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  31.21                 
34  Viivi Nurmela  2004    405          32.06   
  Seinäjoen Uimarit-58  31.64                 
35  Odelia Oinas  2003    399          32.22   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  32.32                 
36  Daniela Lietzén  2006    395          32.34   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  33.23                 
37  Alisa Ailanen  2004    391          32.44   
  Swimming Team Rauma  33.14                 
38  Kristina Grimbaum  2005    389          32.49   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  32.62                 
39  My Laverman  2004    379          32.77   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  32.86                 
40  Anni Törmänen  2005    370          33.05   
  Rauman Uimaseura  32.08                 
41  Noora Kekola  2004    359          33.37   
  Seinäjoen Uimarit-58  33.28                 
42  Amanda Koistinen  2005    356          33.48   
  Aurajoen Uinti  32.63                 
43  Anni Haavisto  2002    354          33.53   
  Vesihelmen Uimaseura  32.08                 
44  Enni Huttunen  2005    349          33.69   
  Rauman Uimaseura  34.08                 
45  Ronja Maude  2005    334          34.19   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  35.18                 
46  Viivi Laiho  2005    326          34.47   
  Aurajoen Uinti  36.11                 
47  Noora Ketola  2003    318          34.75   
  Aurajoen Uinti  34.66                 
48  Aada Salminen  2004    315          34.86   
  Uimaseura Kaarina  34.84                 
49  Siiri Haanpää  2001    314          34.89   
  Porin Uimaseura  33.79                 
49  Veera Maijala  2005    314          34.89   
  Rauman Uimaseura  34.97                 
51  Bettina Sandelin  2005    297          35.53   
  Rauman Uimaseura  34.55                 
52  Aino Kurki  2005    293          35.70   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  35.42                 
53  Inka Nirkkonen  2004    289          35.87   
  Aurajoen Uinti  37.56                 
54  Emma Haapanen  2006    287          35.96   
  Aurajoen Uinti  37.16                 
55  Roosa Lahti  2004    277          36.36   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  36.32                 
56  Nella Imponen  2007    269          36.75   
  Aurajoen Uinti  38.88                 
57  Maija Grönholm  2006    248          37.76   
  Aurajoen Uinti  37.96                 
58  Aino Kajonen  2005    245          37.92   
  Aurajoen Uinti  38.05                 
59  Nella Hyvärinen  2004    229          38.76   
  Aurajoen Uinti  39.81                 
60  Riina Jungell  2006    217          39.43   
  Octopus Lohja  43.66                 
61  Laura Lilja  2004    217          39.44   
  Aurajoen Uinti  41.79                 
62  Minttu Mäkihannu  2008    205          40.19   
  TaTu Tampere  41.60                 
63  Amanda Ruusuvaara  2008    202          40.42   
  Uimaseura Kaarina  41.73                 
64  Justiina Junnila  2007    193          41.02   
  Aurajoen Uinti  39.80                 
65  Emilia Pirttijärvi  2000    187          41.43   
  Aurajoen Uinti  39.22                 
66  Kaisa Heikkinen  2008    177          42.19   
  Raision Urheilijat  39.90                 
67  Iina Pihlaja  2008    142          45.44   
  Raision Urheilijat  45.76                 
68  Mandi Hämäläinen  2006    136          46.12   
  Uimaseura Kaarina  45.63                 
69  Minttu Piiroinen  2008    126          47.26   
  Aurajoen Uinti  51.20                 
70  Yasemin Yilmaz  2007    126          47.32   
  Aurajoen Uinti  53.27                 
71  Aliisa Kunttu  2008    109          49.64   
  Aurajoen Uinti  51.25                 
72  Iiris Paloposki  2007    92          52.51   
  Aurajoen Uinti  50.25                 
Pilvi Österman  2005              DNS   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  33.92                 
Sofia Koskinen  2007              DNS   
  Aurajoen Uinti  56.00                 
Annika Uuttu  2004              DSQ   
  Harjavallan Uimaseura  35.02                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Hilla Kortetjärvi  1996              DSQ   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  27.48                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Matilda Lampela  2004              DSQ   
  Harjavallan Uimaseura  34.67                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  10 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  10:20 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Hela-uinnit    Tulostuspäivämäärä  10 toukokuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta      Tulostusaika  10:30   
  Järjestäjä  Åbo Simklubb-Uiniklubi Turku & Aurajoen Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  10 toukokuu 2018         
 
 
Laji 4, 50m vu M, P-10, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Romeo Manner  2008    158          38.67   
  Aurajoen Uinti  40.00                 
Eemeli Varonen  2009    144          39.85   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  41.58                 
Samu-Patrik Sula  2009    117          42.73   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  45.46                 
Oiva Saarinen  2008    106          44.15   
  Aurajoen Uinti  44.91                 
Severi Saario  2008    103          44.48   
  Uinti-Vakka  45.18                 
Erik Constable  2008    96          45.60   
  Aurajoen Uinti  45.50                 
Wille Vantala  2009    83          47.91   
  Aurajoen Uinti  48.16                 
Niilo Lehtinen  2009    81          48.24   
  Aurajoen Uinti  48.83                 
Veikka Lehtonen  2008    74          49.63   
  Aurajoen Uinti  49.06                 
10  Max Kulmala  2008    47          57.54   
  Uimaseura Kaarina  1:05.43                 
11  Jesse Rinne  2010    24          1:12.46   
  Aurajoen Uinti                   
 
Laji 4, 50m vu M, P-10, Loppukilpailut 11 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Otto Rannikko  1999    640          24.26   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  24.05                 
Oskari Hynynen  2001    536          25.73   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  25.49                 
Jani-Markus Sula  1999    535          25.75   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  25.63                 
Marcus Forsel  2003    531          25.82   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  25.31                 
Jere Kekola  2000    513          26.12   
  Seinäjoen Uimarit-58  25.81                 
Lauri-Luukas Jäntti  2002    471          26.86   
  Porin Uimaseura  27.15                 
Samu Petteri Kallio  2002    465          26.98   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  26.98                 
Hugo Enroth  2001    448          27.31   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  27.21                 
Aleksi Nissilä  2001    417          27.98   
  Vesihelmen Uimaseura  28.74                 
10  Sakari Korri  2005    414          28.04   
  Rauman Uimaseura  28.43                 
11  Leevi Korpinen  2001    411          28.12   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  27.65                 
12  Leo Penttilä  2001    406          28.22   
  Swimming Team Rauma  27.08                 
13  Mikael Nurmela  2002    405          28.24   
  Seinäjoen Uimarit-58  28.57                 
14  Elmeri Aho  2004    392          28.56   
  Seinäjoen Uimarit-58  28.96                 
15  Aapo Huhti  2003    379          28.89   
  Vesihelmen Uimaseura  29.05                 
16  Janne Juven  2001    360          29.37   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  29.28                 
17  Tatu Kunttila  2003    360          29.39   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  29.65                 
18  Elias Laine  2003    302          31.16   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  30.78                 
19  Joel Korte  2005    298          31.29   
  Swimming Team Rauma  30.20                 
20  Leevi Jalava  2004    292          31.51   
  Swimming Team Rauma  31.46                 
21  Raman Veisi  2004    281          31.92   
  Raision Urheilijat  32.20                 
22  Casper Leo  2004    257          32.85   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  32.30                 
23  Axel Leppähaara  2004    254          32.98   
  Aurajoen Uinti  33.05                 
24  Onni Kuisma  2004    248          33.25   
  Uinti-Vakka  34.95                 
25  Verner Lammassaari  2004    236          33.81   
  Octopus Lohja  35.82                 
26  Santeri Ahinko  2004    231          34.07   
  Vesihelmen Uimaseura  34.74                 
27  Oskari Pere  2005    226          34.29   
  Harjavallan Uimaseura  36.11                 
28  Ossi Tikka  2007    213          34.96   
  Aurajoen Uinti  35.84                 
29  Aaro Törnström  2006    201          35.69   
  Raision Urheilijat  37.05                 
30  Vilho Okkonen  2006    194          36.10   
  Rauman Uimaseura  37.02                 
31  Paavo Rautava  2004    190          36.35   
  Aurajoen Uinti  38.17                 
32  Nikolas Ruotsalo  2006    170          37.72   
  Octopus Lohja  39.40                 
33  Mike Hongisto  2006    158          38.61   
  Octopus Lohja  41.45                 
34  Aaron Hannula  2005    146          39.68   
  Uimaseura Kaarina  39.59                 
35  Kasper Vira  2006    136          40.60   
  Aurajoen Uinti  43.65                 
36  Kasperi Hauta-Aho  2006    130          41.23   
  Octopus Lohja  42.69                 
37  Patric Meriholvi  2007    128          41.42   
  Raision Urheilijat  40.15                 
38  Roope Käär  2007    124          41.86   
  Raision Urheilijat  41.94                 
39  Juho Erkkilä  2004    105          44.26   
  Vesihelmen Uimaseura  47.57                 
40  Ilmari Kunttu  2006    103          44.60   
  Aurajoen Uinti  48.13                 
41  Aleksi Nurmi  2006    94          45.97   
  Aurajoen Uinti  45.91                 
42  Niko Visuri  2007    88          46.88   
  Aurajoen Uinti  49.35                 
43  Nikke Laine  2007    87          47.07   
  Aurajoen Uinti  48.90                 
44  Oliver Rautala  2007    70          50.70   
  Aurajoen Uinti  46.01                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  10 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  10:30 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Hela-uinnit    Tulostuspäivämäärä  10 toukokuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta      Tulostusaika  10:35   
  Järjestäjä  Åbo Simklubb-Uiniklubi Turku & Aurajoen Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  10 toukokuu 2018         
 
 
Laji 5, 200m pu N, T-15, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Elsa Vira  2006    308  37.72  1:19.85  2:10.09    3:00.36   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Erica Tomperi  2004    305  39.06  1:26.87  2:13.65    3:00.78   
  Nokian Pyry  2:57.00                 
                     
 
Laji 5, 200m pu N, T-15, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Minka Halava  2001    485  32.64  1:12.73  1:53.88    2:34.95   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:32.37                 
                     
Miia Hurskainen  1992    481  33.31  1:12.81  1:53.55    2:35.42   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:30.96                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  10 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  10:35 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Hela-uinnit    Tulostuspäivämäärä  10 toukokuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta      Tulostusaika  10:39   
  Järjestäjä  Åbo Simklubb-Uiniklubi Turku & Aurajoen Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  10 toukokuu 2018         
 
 
Laji 6, 200m pu M, P-16, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Arttu Mäenpää  2003    547  28.49  1:03.26  1:39.32    2:16.28   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:16.47                 
                     
 
Laji 6, 200m pu M, P-16, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Juho Porkkala  2001    509  29.49  1:04.36  1:41.41    2:19.57   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:18.63                 
                     
Aleksi Nissilä  2001    176  36.60  1:25.64  2:21.26    3:18.96   
  Vesihelmen Uimaseura  2:49.61                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  10 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  10:39 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Hela-uinnit    Tulostuspäivämäärä  10 toukokuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta      Tulostusaika  11:05   
  Järjestäjä  Åbo Simklubb-Uiniklubi Turku & Aurajoen Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  10 toukokuu 2018         
 
 
Laji 7, 100m su N, T-12, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ellen Kaituri  2006    398  38.30        1:18.95   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:20.65                 
                     
Mirelle Hirsiniemi  2007    387  37.92        1:19.75   
  Aurajoen Uinti  1:21.85                 
                     
Kaisla Korvonen  2006    370  39.14        1:20.94   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:22.25                 
                     
Sini Mäkilä  2006    360  40.05        1:21.69   
  Raision Urheilijat  1:26.52                 
                     
Kerttu Rantanen  2007    343  40.43        1:22.99   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:23.58                 
                     
Tilda Aaltonen  2006    338  40.18        1:23.38   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:24.64                 
                     
Iida Vartiainen  2006    302  42.61        1:26.57   
  Aurajoen Uinti  1:28.59                 
                     
Wilma Turpeinen  2006    298  41.89        1:26.94   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:26.50                 
                     
Hanna Törmä  2007    291  43.14        1:27.61   
  Porin Uimaseura  1:33.27                 
                     
10  Aino Laine  2007    280  43.40        1:28.75   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:28.82                 
                     
11  Ella Valdolin  2007    271  44.45        1:29.74   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:41.54                 
                     
12  Katriina Kallio  2006    270  43.55        1:29.87   
  Raision Urheilijat  1:28.63                 
                     
13  Ella Jokioinen  2006    261  41.78        1:30.84   
  Aurajoen Uinti  1:31.57                 
                     
14  Ronja Vilska  2006    261  44.69        1:30.86   
  Aurajoen Uinti  1:33.40                 
                     
15  Aino Suomalainen  2007    261  43.27        1:30.87   
  Aurajoen Uinti  1:30.15                 
                     
16  Veera Hautamäki  2006    258  45.95        1:31.27   
  Raision Urheilijat  1:33.52                 
                     
17  Tuuli Peltola  2007    253  42.84        1:31.80   
  Raision Urheilijat  1:28.09                 
                     
18  Rita Heinonen  2006    248  45.83        1:32.40   
  Raision Urheilijat  1:30.74                 
                     
19  Gabriella Vesterkvist  2006    244  45.70        1:32.95   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:32.54                 
                     
20  Maikki Hämäläinen  2006    238  45.92        1:33.66   
  Uimaseura Kaarina  1:32.10                 
                     
21  Linnea Koski  2007    238  44.30        1:33.72   
  Aurajoen Uinti  1:28.68                 
                     
22  Ella Salminen  2006    225  46.15        1:35.51   
  Porin Pyrintö  1:36.76                 
                     
23  Naomi Leo  2007    225  46.77        1:35.54   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:41.23                 
                     
24  Mea Alho  2006    220  46.55        1:36.26   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:33.44                 
                     
25  Tilda Saine  2006    217  47.84        1:36.60   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:36.63                 
                     
26  Emilia Pakkanen  2006    213  47.81        1:37.22   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:34.89                 
                     
27  Nella Imponen  2007    206  49.03        1:38.37   
  Aurajoen Uinti  1:37.43                 
                     
28  Emma Haapanen  2006    205  49.44        1:38.46   
  Aurajoen Uinti  1:41.06                 
                     
29  Kerttu Laaksonen  2006    195  48.48        1:40.11   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:39.30                 
                     
30  Justiina Junnila  2007    192  49.29        1:40.60   
  Aurajoen Uinti  1:46.77                 
                     
31  Emilia Häjänen  2006    188  50.63        1:41.36   
  Raision Urheilijat  1:45.80                 
                     
32  Alina Vanhatalo  2006    182  50.17        1:42.45   
  Uimaseura Kaarina  1:43.98                 
                     
33  Maija Grönholm  2006    174  51.39        1:43.92   
  Aurajoen Uinti  1:46.48                 
                     
34  Ada Riquelme Mac Donald  2006    159  54.35        1:47.17   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:50.03                 
                     
35  Iina Salmivaara  2006    158  51.31        1:47.45   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:48.16                 
                     
36  Minni-Maria Vesma  2007    157  52.41        1:47.67   
  Raision Urheilijat  1:44.58                 
                     
37  Sofia Järvi  2007    150  52.55        1:49.31   
  Raision Urheilijat  1:48.02                 
                     
38  Riina Jungell  2006    141  53.94        1:51.52   
  Octopus Lohja                   
                     
39  Mandi Hämäläinen  2006    133  56.37        1:53.60   
  Uimaseura Kaarina  1:52.07                 
                     
40  Elsa Koskinen  2006    126  56.15        1:55.91   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:49.24                 
                     
41  Malandra Anttonen  2007    100  1:01.71        2:05.20   
  Raision Urheilijat  2:00.16                 
                     
42  Jenni Järvensivu  2006    89  59.39        2:09.90   
  Porin Pyrintö  2:00.27                 
                     
43  Iiris Paloposki  2007    76  1:07.60        2:16.85   
  Aurajoen Uinti  2:09.39                 
                     
Agnes Ruusumo  2007              DSQ  50m 
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:34.50                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
Alexa Korkiakoski  2006              DSQ  50m 
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:44.90                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 7, 100m su N, T-12, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Hilla Kortetjärvi  1996    723  31.30        1:04.74   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:02.99                 
                     
Vilma Iisalo  2001    625  32.56        1:07.95   
  Raision Urheilijat  1:06.36                 
                     
Anniina Kallio  2002    602  33.73        1:08.81   
  Raision Urheilijat  1:04.59                 
                     
Sofia Salospohja  2004    531  35.11        1:11.76   
  Raision Urheilijat  1:11.28                 
                     
Iris Hanski  2003    530  34.80        1:11.80   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:11.34                 
                     
Emilie Pärnänen  2002    528  33.27        1:11.89   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:04.12                 
                     
Salla Puhtimäki  1998    507  34.11        1:12.85   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:10.55                 
                     
Olivia Weuro  2002    506  35.54        1:12.90   
  Raision Urheilijat  1:10.30                 
                     
Kiira Kangasniemi  2003    506  35.13        1:12.93   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:10.41                 
                     
10  Janette Setälä  2001    501  35.08        1:13.14   
  Aurajoen Uinti  1:10.82                 
                     
11  Senni Mattila  2003    488  34.99        1:13.82   
  Porin Uimaseura  1:11.14                 
                     
12  Katariina Niemi  2002    483  34.64        1:14.05   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:10.09                 
                     
13  Aino Rantala  2004    474  35.90        1:14.54   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:12.56                 
                     
14  Sini Salmi  2004    473  35.95        1:14.58   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:12.60                 
                     
15  Jenni Rantanen  2001    468  35.99        1:14.85   
  HTU Stadi  1:14.10                 
                     
16  Ella Nihtilä  2004    466  36.03        1:14.96   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:17.24                 
                     
17  Emmi Heine  2002    458  36.29        1:15.35   
  Rauman Uimaseura  1:15.09                 
                     
18  Viivi Nurmela  2004    367  39.87        1:21.16   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:21.22                 
                     
19  Aada Rantanen  2004    362  39.23        1:21.52   
  Raision Urheilijat  1:21.54                 
                     
20  Sabina Rakhimova  2005    344  41.60        1:22.93   
  Raision Urheilijat  1:25.88                 
                     
21  Enna Simola  1999    340  40.37        1:23.27   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
22  Amanda Koistinen  2005    331  39.67        1:23.98   
  Aurajoen Uinti  1:24.90                 
                     
23  Linnea Ström  2003    316  41.49        1:25.28   
  Uimaseura Kaarina  1:22.84                 
                     
24  Noora Kekola  2004    300  41.90        1:26.81   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:29.12                 
                     
25  Siiri Haanpää  2001    256  43.66        1:31.50   
  Porin Uimaseura  1:27.01                 
                     
26  Aleksandra Hiekka  2004    250  45.89        1:32.22   
  Uimaseura Kaarina  1:37.76                 
                     
27  Mette Peltola  2005    242  44.30        1:33.16   
  Raision Urheilijat  1:31.27                 
                     
28  Maija Gustafsson  2004    230  45.72        1:34.80   
  Raision Urheilijat  1:31.04                 
                     
29  Aada Berg  2004    195  48.41        1:40.09   
  Porin Pyrintö  1:45.81                 
                     
30  Neela Wessman  2005    182  49.19        1:42.52   
  Porin Pyrintö                   
                     
31  Sanni Porkkala  2004    155  52.71        1:47.99   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:52.34                 
                     
Pilvi Österman  2005              DNS   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:29.28                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  10 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  11:05 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Hela-uinnit    Tulostuspäivämäärä  10 toukokuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta      Tulostusaika  11:23   
  Järjestäjä  Åbo Simklubb-Uiniklubi Turku & Aurajoen Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  10 toukokuu 2018         
 
 
Laji 8, 100m su M, P-13, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Juho Törmä  2005    293  37.22        1:18.06   
  Porin Uimaseura  1:19.88                 
                     
Joonatan Davie  2006    284  38.55        1:18.82   
  Aurajoen Uinti  1:20.24                 
                     
Eero Mäenpää  2005    264  39.57        1:20.80   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:22.95                 
                     
Maksim Amosov  2005    231  40.37        1:24.40   
  Aurajoen Uinti  1:23.10                 
                     
Nardi Gabriel Orenshtein  2005    231  39.54        1:24.44   
  Aurajoen Uinti  1:24.25                 
                     
Luka Laaksonen  2005    229  40.59        1:24.66   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:21.33                 
                     
Julius Sandelin  2005    219  41.81        1:25.95   
  Rauman Uimaseura  1:25.37                 
                     
Santeri Holmberg  2006    209  43.02        1:27.26   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:26.83                 
                     
Veeti Valdolin  2005    207  43.09        1:27.57   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:27.71                 
                     
10  Ivan Kovalchuk  2005    204  42.84        1:27.98   
  Aurajoen Uinti  1:26.87                 
                     
11  Roope Koskela  2007    195  43.95        1:29.32   
  Raision Urheilijat  1:27.35                 
                     
12  Veeti Salminen  2006    185  43.94        1:30.89   
  Someron Esa                   
                     
13  Tomas Laine  2006    179  44.61        1:31.94   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:30.63                 
                     
14  Tuomas Mäkinen  2005    175  45.87        1:32.63   
  Rauman Uimaseura  1:34.80                 
                     
15  Oskari Pere  2005    171  45.00        1:33.28   
  Harjavallan Uimaseura                   
                     
16  Alex Mukkulainen  2006    163  45.22        1:34.74   
  Aurajoen Uinti  1:34.19                 
                     
17  Romeo Manner  2008    161  48.20        1:35.31   
  Aurajoen Uinti  1:36.66                 
                     
18  Mike Hongisto  2006    157  46.44        1:35.94   
  Octopus Lohja  1:40.25                 
                     
19  Eemeli Arnell  2005    150  47.25        1:37.45   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:40.34                 
                     
20  Oliver Jokinen  2005    146  47.33        1:38.28   
  Aurajoen Uinti  1:39.23                 
                     
21  Max Allén  2005    144  47.79        1:38.71   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:32.89                 
                     
22  Frans Sandblom  2006    137  48.90        1:40.40   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:41.60                 
                     
23  Nikolas Ruotsalo  2006    136  48.80        1:40.58   
  Octopus Lohja  1:43.36                 
                     
24  Alex Yli-Salomäki  2006    135  47.26        1:40.94   
  Aurajoen Uinti  1:39.44                 
                     
25  Romeo Maranzani  2006    124  51.75        1:43.78   
  Aurajoen Uinti  1:43.49                 
                     
26  Nicolo Manzone  2005    121  51.16        1:44.71   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:43.20                 
                     
27  Jooa Laiho  2006    117  52.31        1:45.73   
  Raision Urheilijat  1:44.42                 
                     
28  Max Yli-Salomäki  2006    116  52.06        1:46.03   
  Aurajoen Uinti  1:45.91                 
                     
29  Nikke Laine  2007    108  51.40        1:48.86   
  Aurajoen Uinti                   
                     
30  Casper Manzone  2005    107  51.40        1:49.03   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:50.52                 
                     
31  Ilari Linderborg  2006    106  54.17        1:49.34   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:52.19                 
                     
32  Kasper Vira  2006    97  54.99        1:52.77   
  Aurajoen Uinti  1:58.17                 
                     
33  Severi Saario  2008    87  58.00        1:56.72   
  Uinti-Vakka  1:53.09                 
                     
34  Aleksi Nurmi  2006    86  57.35        1:57.07   
  Aurajoen Uinti  2:01.47                 
                     
35  Eino Polari  2006    86  56.12        1:57.13   
  Aurajoen Uinti  2:10.75                 
                     
36  Kasperi Hauta-Aho  2006    81  58.44        1:59.79   
  Octopus Lohja                   
                     
37  Ilmari Kunttu  2006    69  59.90        2:06.00   
  Aurajoen Uinti  2:01.28                 
                     
38  Jasper Jakonen  2006    59  1:04.51        2:12.87   
  Porin Pyrintö  2:05.02                 
                     
Matias Cavrag  2005              DSQ  50m 
  Raision Urheilijat  1:24.98                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
Matias Seppä  2006              DSQ  50m 
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:46.84                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
Patrik Reiman  2005              DSQ  50m 
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:29.06                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 8, 100m su M, P-13, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Elias Laine  2002    589  29.73        1:01.84   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:01.48                 
                     
Lauri Elomaa  2000    582  29.17        1:02.09   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:02.01                 
                     
Santeri Herpola  2003    483  31.37        1:06.06   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:03.60                 
                     
Jaakko Siipola  1999    478  31.26        1:06.30   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:02.56                 
                     
Jani-Markus Sula  1999    467  32.18        1:06.79   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:01.88                 
                     
Juho Porkkala  2001    454  32.56        1:07.46   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:07.36                 
                     
Jere Kekola  2000    430  32.57        1:08.68   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:05.46                 
                     
Leevi Korpinen  2001    430  32.66        1:08.69   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:05.20                 
                     
Elmeri Aho  2004    309  37.42        1:16.67   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:16.52                 
                     
10  Tatu Kunttila  2003    299  37.71        1:17.50   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:18.79                 
                     
11  Eerik Rantanen  2004    287  38.09        1:18.53   
  Uimaseura Kaarina  1:23.38                 
                     
12  Santeri Kinnunen  2002    254  38.29        1:21.85   
  Uimaseura Kaarina  1:19.84                 
                     
13  Leevi Jalava  2004    245  38.43        1:22.78   
  Swimming Team Rauma  1:21.40                 
                     
14  Casper Leo  2004    160  45.35        1:35.45   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:30.75                 
                     
Matias Gustafsson  2002              DSQ  50m 
  Raision Urheilijat  1:14.74                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  10 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  11:23 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Hela-uinnit    Tulostuspäivämäärä  14 toukokuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta      Tulostusaika  21:22   
  Järjestäjä  Åbo Simklubb-Uiniklubi Turku & Aurajoen Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  10 toukokuu 2018         
 
 
Laji 9, 200m vu N, T-15, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aino-Kaisa Paatos  2004    584  32.68  1:07.23  1:41.68    2:15.11   
  Raision Urheilijat  2:15.16                 
                     
Maija Nurmi  2003    579  30.89  1:05.37  1:40.77    2:15.53   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:16.21                 
                     
Kiira Kangasniemi  2003    540  31.81  1:06.83  1:43.21    2:18.67   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:17.21                 
                     
Riikka Niskala  2004    518  32.73  1:08.90  1:45.40    2:20.67   
  Raision Urheilijat  2:23.98                 
                     
Siiri Konkka  2004    500  31.72  1:07.32  1:45.30    2:22.28   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:21.78                 
                     
Hilda Helo  2003    486  33.49  1:09.50  1:46.98    2:23.65   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:24.61                 
                     
Kukka Kangas  2005    468  33.19  1:10.85  1:48.22    2:25.43   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:23.67                 
                     
Ella Suominen  2005    463  32.39  1:08.88  1:47.27    2:25.97   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:25.62                 
                     
Sonila Selimi  2005    448  32.87  1:10.26  1:49.14    2:27.58   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:28.65                 
                     
10  Nelli Rauhanen  2005    442  34.05  1:11.80  1:50.99    2:28.24   
  Raision Urheilijat  2:32.77                 
                     
11  Fiona Laakso  2005    441  33.69  1:11.44  1:50.61    2:28.36   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:29.83                 
                     
12  Oona Sirkiä  2004    427  33.34  1:10.44  1:49.95    2:30.03   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:27.77                 
                     
13  Mirella Sauhula  2006    385  34.50  1:13.92  1:55.38    2:35.24   
  Aurajoen Uinti  2:40.84                 
                     
14  Julianna Kurkela  2005    378  34.15  1:13.21  1:50.61    2:36.15   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:30.97                 
                     
15  Erin Gonzalez Catón  2005    353  36.58  1:17.62  1:59.34    2:39.74   
  Aurajoen Uinti  2:43.22                 
                     
16  Joanna Hauhia  2004    291  38.05  1:21.24  2:06.15    2:50.38   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:56.17                 
                     
17  Meeri Nordström  2006    232  39.40  1:25.01  2:16.33    3:03.76   
  Porin Uimaseura  3:07.37                 
                     
18  Jessica Karling  2006    200  42.30  1:31.67  2:26.18    3:12.98   
  Aurajoen Uinti                   
                     
19  Sanni Porkkala  2004    186  43.90  1:33.60  2:26.32    3:17.75   
  Seinäjoen Uimarit-58  3:14.40                 
                     
Milla Järvenpää  2004              DSQ   
  Uimaseura Kaarina  2:39.01                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 9, 200m vu N, T-15, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Hilla Kortetjärvi  1996    659  30.07  1:02.58  1:36.73    2:09.78   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:05.27                 
                     
Emmi Kaunisto  2002    569  30.69  1:06.07  1:41.57    2:16.32   
  Porin Uimaseura  2:17.34                 
                     
Ella-Noora Haanpää  1998    527  31.42  1:06.07  1:42.53    2:19.83   
  Rauman Uimaseura  2:15.20                 
                     
Kaisla Kangas  2002    507  32.86  1:08.87  1:46.03    2:21.65   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:23.27                 
                     
Alida Öhberg  2002    478  33.06  1:09.77  1:47.92    2:24.40   
  Aurajoen Uinti  2:24.75                 
                     
Helmi Viitasalo  2002    434  33.67  1:11.87  1:50.51    2:29.15   
  Rauman Uimaseura  2:26.80                 
                     
Jenni Lehtonen  2000    398  34.95  1:13.84  1:54.03    2:33.56   
  Aurajoen Uinti  2:34.23                 
                     
Ida Konkka  2000              DNS   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:07.81                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  14 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  21:22 
 
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Hela-uinnit    Tulostuspäivämäärä  10 toukokuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta      Tulostusaika  11:49   
  Järjestäjä  Åbo Simklubb-Uiniklubi Turku & Aurajoen Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  10 toukokuu 2018         
 
 
Laji 10, 200m vu M, P-16, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jesper Lietzén  2002    582  28.48  59.40  1:30.75    2:02.12   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:03.06                 
                     
Akira Konttinen  2003    458  29.76  1:02.99  1:37.84    2:12.30   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:16.05                 
                     
Seweryn Pastucha  2004    440  31.67  1:06.25  1:41.33    2:14.07   
  Raision Urheilijat  2:23.79                 
                     
Mikael Nurmela  2002    433  30.37  1:04.48  1:40.55    2:14.75   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:11.10                 
                     
Aapo Kinnunen  2004    422  31.45  1:05.40  1:41.51    2:15.88   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:15.03                 
                     
Otto Nurminen  2004    355  32.74  1:09.62  1:47.02    2:24.04   
  Raision Urheilijat  2:26.71                 
                     
Elias Laine  2003    297  33.83  1:11.66  1:52.72    2:32.78   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:32.00                 
                     
Konsta Vainio  2005    271  34.58  1:15.12  1:58.48    2:37.56   
  Aurajoen Uinti  2:42.33                 
                     
Johan Krister Fredriksson  2003              DNS   
  Helsingfors Simsällskap  2:04.30                 
                     
 
Laji 10, 200m vu M, P-16, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Emil Martikainen  1997    598  27.78  57.53  1:29.31    2:01.06   
  Rauman Uimaseura  1:59.99                 
                     
Oskari Hynynen  2001    558  28.96  1:00.02  1:32.30    2:03.86   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:00.24                 
                     
Eetu Nyman  1999    521  28.52  1:00.54  1:33.97    2:06.70   
  Vesihelmen Uimaseura  2:05.94                 
                     
Juho Porkkala  2001    483  28.20  1:00.69  1:35.39    2:09.92   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:04.93                 
                     
Jere Kekola  2000    455  28.61  1:01.88  1:37.22    2:12.57   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:05.95                 
                     
Jani-Petteri Puustinen  1979    354  33.59  1:10.37  1:47.62    2:24.09   
  Aurajoen Uinti                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  10 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  11:49 
 
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Hela-uinnit    Tulostuspäivämäärä  10 toukokuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta      Tulostusaika  12:17   
  Järjestäjä  Åbo Simklubb-Uiniklubi Turku & Aurajoen Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  10 toukokuu 2018         
 
 
Laji 11, 50m pu N, T-11, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aliisa Soini  2007    329          35.36   
  Rauman Uimaseura  36.42                 
Hanna Törmä  2007    222          40.34   
  Porin Uimaseura  39.51                 
Aino Laine  2007    214          40.84   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  41.54                 
Minea Kumlander  2007    193          42.25   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  43.32                 
Naomi Leo  2007    174          43.69   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  45.13                 
Emilia Tähkänen  2007    164          44.60   
  Uinti-Vakka  45.53                 
Amanda Vuori  2007    137          47.32   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  45.25                 
Vilma Saarimäki  2007    134          47.68   
  Raision Urheilijat  46.60                 
Saara Pakomäki  2008    127          48.57   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  51.05                 
10  Sofia Danska  2009    122          49.24   
  Uimaseura Kaarina  48.31                 
11  Sofia Maude  2008    95          53.38   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
12  Minni-Maria Vesma  2007    91          54.16   
  Raision Urheilijat  52.39                 
13  Lotta Luotola  2008    87          54.95   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  54.25                 
14  Veera Knuutila  2008    83          55.91   
  Aurajoen Uinti  1:01.67                 
15  Iina Pihlaja  2008    80          56.62   
  Raision Urheilijat  57.05                 
16  Amanda Ruusuvaara  2008    79          56.78   
  Uimaseura Kaarina                   
17  Emilie Sjösten  2008    77          57.18   
  Aurajoen Uinti  1:05.02                 
18  Vilja Suominen  2009    53          1:04.97   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
19  Malandra Anttonen  2007    48          1:07.07   
  Raision Urheilijat  1:04.78                 
20  Iiris Paloposki  2007    38          1:12.63   
  Aurajoen Uinti  1:06.51                 
21  Elsa Hanski  2008    29          1:18.64   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:14.37                 
Lumia Ele  2008              DSQ  40m 
  Aurajoen Uinti  56.71                 
  SW 8.3 Rintauinnin potku               
Yasemin Yilmaz  2007              DSQ  40m 
  Aurajoen Uinti  1:11.38                 
  SW 8.3 Rintauinnin potku               
 
Laji 11, 50m pu N, T-11, Loppukilpailut 12 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tessa Nurminen  1994    676          27.83   
  Eura Swimming Team  27.62                 
Laura Mäki  1997    652          28.16   
  Raision Urheilijat  28.40                 
Paula Peltola  2001    604          28.89   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  28.25                 
Alisa Ponomareva  1991    542          29.96   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  29.37                 
Jenni Lampi  2000    524          30.30   
  Swimming Jyväskylä  29.27                 
Salla Puhtimäki  1998    517          30.43   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  30.24                 
Sini Silvennoinen  2002    515          30.47   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  29.36                 
Ella-Noora Haanpää  1998    513          30.51   
  Rauman Uimaseura  29.74                 
Minka Halava  2001    488          31.01   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  30.82                 
10  Jenny Nieminen  2001    462          31.58   
  Hyvinkään Uimaseura  31.76                 
11  Nita Tenho  2004    444          32.00   
  Porin Uimaseura  31.85                 
12  Jenni Rantanen  2001    440          32.11   
  HTU Stadi  31.47                 
13  Oona Sirkiä  2004    433          32.28   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  31.28                 
14  Senni Mattila  2003    421          32.59   
  Porin Uimaseura  32.42                 
15  Sanni Kalliomäki  2000    415          32.75   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  31.36                 
16  Emilia Liven  2002    371          33.98   
  Aurajoen Uinti  33.11                 
17  Viola Penttilä  2004    354          34.52   
  Swimming Team Rauma  34.08                 
18  Maura Bergström  2005    349          34.69   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  36.10                 
19  Jenni Lehtonen  2000    339          35.02   
  Aurajoen Uinti  33.85                 
20  Odelia Oinas  2003    331          35.31   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  37.02                 
21  Viivi Nurmela  2004    330          35.34   
  Seinäjoen Uimarit-58  36.42                 
22  Sofia Karismaa  2002    329          35.36   
  Porin Uimaseura  34.93                 
23  Anni Törmänen  2005    299          36.50   
  Rauman Uimaseura  38.30                 
24  Senni Tuominen  2003    284          37.15   
  Vesihelmen Uimaseura  34.96                 
25  Noora Kekola  2004    273          37.65   
  Seinäjoen Uimarit-58  36.38                 
26  Kristina Grimbaum  2005    264          38.08   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  37.29                 
27  Linnea Ström  2003    258          38.33   
  Uimaseura Kaarina  43.35                 
28  Enna Simola  1999    255          38.50   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  37.50                 
29  Bettina Sandelin  2005    252          38.67   
  Rauman Uimaseura  36.39                 
30  Viola Karismaa  2005    247          38.93   
  Porin Uimaseura  37.70                 
31  Amanda Koistinen  2005    246          38.94   
  Aurajoen Uinti  41.35                 
32  Olivia Oinas  2003    241          39.23   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  37.86                 
33  Ulla Haarala  2004    218          40.56   
  Uimaseura Kaarina  41.52                 
34  Aino Lehtinen  2005    203          41.53   
  Aurajoen Uinti  38.78                 
35  Emma Loo  2004    200          41.71   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  41.40                 
36  Aleksandra Hiekka  2004    182          43.10   
  Uimaseura Kaarina  47.54                 
37  Nella Hyvärinen  2004    171          43.94   
  Aurajoen Uinti  44.36                 
38  Maija Gustafsson  2004    159          45.08   
  Raision Urheilijat  40.07                 
39  Aino Kajonen  2005    144          46.56   
  Aurajoen Uinti  47.07                 
40  Elina Toivonen  2006    128          48.45   
  Aurajoen Uinti  50.21                 
41  Alina Vanhatalo  2006    118          49.72   
  Uimaseura Kaarina  47.64                 
42  Ella Jokioinen  2006    57          1:03.36   
  Aurajoen Uinti                   
Anniina Ahonen  2005              DNS   
  Hyvinkään Uimaseura  34.20                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  10 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  12:17 
 
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Hela-uinnit    Tulostuspäivämäärä  10 toukokuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta      Tulostusaika  12:24   
  Järjestäjä  Åbo Simklubb-Uiniklubi Turku & Aurajoen Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  10 toukokuu 2018         
 
 
Laji 12, 50m pu M, P-12, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Felix Kandolin  2007    254          35.41   
  Aurajoen Uinti  36.28                 
Lauri Aho  2006    218          37.26   
  Raision Urheilijat  36.58                 
Roope Koskela  2007    196          38.57   
  Raision Urheilijat  38.63                 
Joona Talja  2007    184          39.37   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  39.93                 
Aapo Nurminen  2006    184          39.43   
  Raision Urheilijat  41.83                 
Leevi Saarinen  2006    180          39.72   
  Uinti-Vakka  42.21                 
Tomas Laine  2006    158          41.43   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  41.78                 
Julius Linde  2007    155          41.71   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  41.83                 
Veeti Salminen  2006    155          41.74   
  Someron Esa  41.63                 
10  Santeri Holmberg  2006    147          42.48   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  42.35                 
11  Margo Murumäe  2006    134          43.74   
  Raision Urheilijat                   
12  Joonatan Hietarinne  2006    132          44.04   
  Salon Uimarit  42.19                 
13  Vilho Okkonen  2006    114          46.19   
  Rauman Uimaseura  44.19                 
14  Tommi Elers  2006    105          47.40   
  Porin Pyrintö  45.70                 
15  Max Yli-Salomäki  2006    101          48.06   
  Aurajoen Uinti  45.95                 
16  Eelis Lummaa  2007    98          48.56   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  49.17                 
17  Romeo Maranzani  2006    93          49.48   
  Aurajoen Uinti  47.64                 
18  Alvar Kankare  2007    81          51.77   
  Aurajoen Uinti  53.25                 
19  Roope Käär  2007    79          52.19   
  Raision Urheilijat  51.25                 
20  Eino Polari  2006    68          54.69   
  Aurajoen Uinti  1:01.05                 
21  Eemeli Varonen  2009    53          59.59   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:03.50                 
22  Kristian Raski  2006    46          1:02.57   
  Aurajoen Uinti                   
Joel Sulonen  2007              DSQ  25m 
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  55.20                 
  SW 8.3 Rintauinnin potku               
Kasper Vira  2006              DSQ   
  Aurajoen Uinti  58.34                 
  SW 8.3 Rintauinnin potku               
Kevin Mamandi  2007              DSQ   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:05.03                 
  SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike               
Linus Korin  2006              DSQ  50m 
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
  SW 8.3 Rintauinnin potku               
Milo Kallio  2008              DSQ   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Oiva Saarinen  2008              DSQ   
  Aurajoen Uinti  58.73                 
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
 
Laji 12, 50m pu M, P-12, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Otto Rannikko  1999    660          25.76   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  25.37                 
Gustav Carlsson  1993    638          26.05   
  Ålands Simförening  25.71                 
Mikael Laakso  1997    626          26.21   
  Riihimäen Uimaseura  25.72                 
Alexander Kislitsyn  2001    572          27.01   
  Swimming Jyväskylä  26.77                 
Jani-Markus Sula  1999    547          27.42   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  26.78                 
Arttu Mäenpää  2003    532          27.67   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  28.13                 
Lassi Grönroos  2000    532          27.67   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  27.20                 
Jaakko Siipola  1999    525          27.79   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  27.31                 
Atte Lindholm  2001    499          28.27   
  Swimming Jyväskylä  29.43                 
10  Santeri Herpola  2003    491          28.42   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  27.72                 
11  Oskari Hynynen  2001    473          28.77   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  28.48                 
12  Akseli Heino  1999    459          29.07   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  28.77                 
13  Lauri-Luukas Jäntti  2002    458          29.09   
  Porin Uimaseura  29.47                 
14  Leo Penttilä  2001    455          29.16   
  Swimming Team Rauma  29.02                 
15  Sakari Korri  2005    410          30.19   
  Rauman Uimaseura  30.17                 
16  Onni Äijälä  2004    375          31.08   
  Hyvinkään Uimaseura  32.35                 
17  Matias Gustafsson  2002    356          31.63   
  Raision Urheilijat  30.65                 
18  Jeremia Varonen  2004    349          31.83   
  Uimaseura Kaarina  33.20                 
19  Joel Korte  2005    305          33.30   
  Swimming Team Rauma  33.24                 
20  Aleksi Nissilä  2001    298          33.57   
  Vesihelmen Uimaseura  31.76                 
21  Santeri Kinnunen  2002    276          34.44   
  Uimaseura Kaarina  38.14                 
22  Juho Törmä  2005    190          39.01   
  Porin Uimaseura  38.43                 
23  Verner Lammassaari  2004    187          39.18   
  Octopus Lohja  42.39                 
24  Rasmus Rauhala  2004    182          39.52   
  Uimaseura Kaarina  38.27                 
25  Casper Leo  2004    166          40.79   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  39.58                 
26  Samuel Salminen  2003    160          41.26   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  43.94                 
27  Aaron Hannula  2005    107          47.12   
  Uimaseura Kaarina  47.11                 
28  Oliver Jokinen  2005    82          51.52   
  Aurajoen Uinti  50.51                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  10 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  12:24 
 
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Hela-uinnit    Tulostuspäivämäärä  10 toukokuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta      Tulostusaika  12:25   
  Järjestäjä  Åbo Simklubb-Uiniklubi Turku & Aurajoen Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  10 toukokuu 2018         
 
 
Laji 13, 200m ru N, T-15, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Rebekka Luoto  2003    661  36.69  1:16.51  1:58.36    2:39.69   
  Raision Urheilijat  2:39.18                 
                     
Vlada Guljajeva  2004    459  40.60  1:26.57  2:13.29    3:00.26   
  Hyvinkään Uimaseura  3:02.07                 
                     
Kerttu Nurmi  2003    447  40.10  1:26.00  2:13.36    3:01.88   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  3:03.44                 
                     
Senni Tuominen  2003    440  39.74  1:25.81  2:14.18    3:02.81   
  Vesihelmen Uimaseura  3:01.54                 
                     
Alisa Ailanen  2004    420  41.17  1:28.99  2:17.83    3:05.69   
  Swimming Team Rauma  3:06.76                 
                     
Ronja Maude  2005    392  43.42  1:30.16  2:20.60    3:09.95   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  3:15.79                 
                     
Aada Salminen  2004    372  44.24  1:32.79  2:24.42    3:13.29   
  Uimaseura Kaarina  3:26.85                 
                     
Erica Tomperi  2004    358  45.06  1:33.94  2:24.66    3:15.88   
  Nokian Pyry  3:12.52                 
                     
Merituuli Lehtonen  2003    327  46.78  1:38.29  2:30.29    3:21.80   
  Porin Uimaseura  3:23.62                 
                     
10  Venla Salminen  2004    284  46.69  1:39.17  2:35.78    3:31.40   
  Uimaseura Kaarina  3:29.30                 
                     
11  Enni Huttunen  2005    260  47.01  1:44.34  2:41.12    3:37.68   
  Rauman Uimaseura  3:37.97                 
                     
12  Maikki Hämäläinen  2006    237  49.74  1:48.02  2:46.74    3:44.70   
  Uimaseura Kaarina  3:40.58                 
                     
 
Laji 13, 200m ru N, T-15, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Charlotta Edelman  2001    661  34.76  1:14.34  1:55.79    2:39.65   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:35.20                 
                     
Saana Vähämaa  2002    463  39.52  1:25.11  2:13.18    2:59.76   
  Rauman Uimaseura  2:58.87                 
                     
Lotta Aho  2000    462  41.10  1:26.51  2:14.86    2:59.85   
  Aurajoen Uinti  2:54.63                 
                     
Kerstin Rehnström  1957              DNF   
  Ekenäs Simsällskap  3:58.47                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  10 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  12:25 
 
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Hela-uinnit    Tulostuspäivämäärä  10 toukokuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta      Tulostusaika  12:34   
  Järjestäjä  Åbo Simklubb-Uiniklubi Turku & Aurajoen Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  10 toukokuu 2018         
 
 
Laji 14, 200m ru M, P-16, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Mikael Nurmela  2002    421  38.83  1:22.33  2:05.51    2:49.38   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:41.39                 
                     
Akseli Maaranen  2004    388  40.65  1:25.89  2:10.68    2:54.04   
  Hyvinkään Uimaseura  2:54.49                 
                     
Seweryn Pastucha  2004    378  40.80  1:25.89  2:12.49    2:55.66   
  Raision Urheilijat  3:05.49                 
                     
Elmeri Aho  2004    343  39.82  1:26.48  2:14.79    3:01.34   
  Seinäjoen Uimarit-58  3:01.26                 
                     
Santeri Ahinko  2004    303  41.61  1:30.84  2:19.53    3:08.99   
  Vesihelmen Uimaseura  3:13.69                 
                     
Aapo Huhti  2003    290  38.03  1:24.23  2:15.40    3:11.75   
  Vesihelmen Uimaseura  3:07.11                 
                     
Nardi Gabriel Orenshtein  2005    216  45.64  1:38.34  2:34.05    3:31.54   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Samuel Salminen  2003    200  46.86  1:42.28  2:39.49    3:37.09   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  3:21.77                 
                     
Onni Kuisma  2004    149  53.64  1:53.82  2:57.34    3:59.10   
  Uinti-Vakka                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  10 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  12:34 
 
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Hela-uinnit    Tulostuspäivämäärä  10 toukokuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta      Tulostusaika  13:07   
  Järjestäjä  Åbo Simklubb-Uiniklubi Turku & Aurajoen Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  10 toukokuu 2018         
 
 
Laji 15, 400m vu N, T-15, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Maija Nurmi  2003    560  1:08.60  2:22.19  3:35.05    4:46.71   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  4:47.76                 
                     
Senni Mattila  2003    538  1:09.44  2:22.74  3:36.96    4:50.64   
  Porin Uimaseura  4:54.63                 
                     
Aino Rantala  2004    515  1:10.04  2:26.60  3:42.38    4:54.96   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  4:54.77                 
                     
Kukka Kangas  2005    491  1:11.81  2:28.55  3:45.39    4:59.73   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  5:03.71                 
                     
Ella Nihtilä  2004    481  1:11.93  2:28.81  3:46.13    5:01.77   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  5:01.39                 
                     
Ellen Kaituri  2006    469  1:11.99  2:29.87  3:48.72    5:04.29   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  5:13.22                 
                     
Minttu Kiili  2005    468  1:12.44  2:29.64  3:48.11    5:04.48   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  5:08.34                 
                     
Kerttu Rantanen  2007    419  1:14.82  2:36.28  3:57.20    5:15.83   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  5:19.25                 
                     
Daniela Lietzén  2006    406  1:17.13  2:38.84  3:59.83    5:19.13   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  5:29.75                 
                     
10  Elsa Vira  2006    402  1:14.00  2:37.26  4:00.12    5:20.34   
  Aurajoen Uinti  5:21.53                 
                     
11  Mirelle Hirsiniemi  2007    398  1:15.32  2:37.96  4:00.28    5:21.38   
  Aurajoen Uinti  5:29.10                 
                     
12  My Laverman  2004    394  1:14.68  2:36.81  3:59.91    5:22.35   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  5:18.07                 
                     
13  Mirella Sauhula  2006    392  1:16.76  2:39.45  4:02.88    5:22.88   
  Aurajoen Uinti  5:31.31                 
                     
14  Erin Gonzalez Catón  2005    356  1:18.81  2:45.60  4:10.95    5:33.49   
  Aurajoen Uinti  5:40.02                 
                     
15  Ronja Vilska  2006    339  1:18.29  2:46.95  4:15.30    5:38.93   
  Aurajoen Uinti  6:01.16                 
                     
16  Kristina Grimbaum  2005    334  1:20.70  2:49.60  4:16.28    5:40.72   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  5:39.96                 
                     
17  Aino Suomalainen  2007    327  1:20.65  2:49.77  4:17.31    5:43.07   
  Aurajoen Uinti  5:48.98                 
                     
18  Sabina Rakhimova  2005    324  1:22.62  2:49.73  4:17.78    5:44.12   
  Raision Urheilijat  5:53.52                 
                     
19  Tilda Aaltonen  2006    320  1:20.27  2:50.01  4:17.84    5:45.65   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  5:58.49                 
                     
20  Wilma Turpeinen  2006    317  1:21.74  2:51.69  4:21.08    5:46.70   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  5:57.04                 
                     
21  Mia Karolina Müürsepp  2006    316  1:22.18  2:51.13  4:20.33    5:46.91   
  Aurajoen Uinti  5:59.88                 
                     
22  Mathilda Heikiö  2006    306  1:19.76  2:49.30  4:23.27    5:50.69   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  5:51.50                 
                     
23  Rita Heinonen  2006    305  1:23.33  2:53.35  4:23.30    5:51.23   
  Raision Urheilijat  6:00.20                 
                     
24  Aliisa Soini  2007    291  1:21.59  2:54.77  4:29.09    5:56.76   
  Rauman Uimaseura  6:16.10                 
                     
25  Roosa Lahti  2004    285  1:23.45  2:56.20  4:28.05    5:58.98   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  6:03.14                 
                     
26  Linnea Koski  2007    273  1:24.64  2:57.41  4:31.79    6:04.43   
  Aurajoen Uinti  6:02.38                 
                     
27  Iida Vartiainen  2006    272  1:22.86  2:56.89  4:33.05    6:04.51   
  Aurajoen Uinti  6:25.16                 
                     
28  Veera Ele  2006    269  1:23.01  2:57.32  4:33.13    6:06.03   
  Aurajoen Uinti  6:26.26                 
                     
29  Agnes Ruusumo  2007    266  1:24.24  2:58.43  4:34.69    6:07.47   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  6:29.33                 
                     
30  Veera Hautamäki  2006    225  1:27.05  3:05.66  4:47.09    6:28.38   
  Raision Urheilijat                   
                     
31  Vilma Saarimäki  2007    195  1:35.38  3:20.08  5:04.81    6:47.17   
  Raision Urheilijat  6:27.76                 
                     
32  Ella Jokioinen  2006    174  1:37.50  3:27.17  5:16.36    7:03.45   
  Aurajoen Uinti  7:08.27                 
                     
Ella Valdolin  2007              DNF   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
 
Laji 15, 400m vu N, T-15, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Helmi Heinonen  2002    547  1:08.71  2:21.88  3:36.12    4:49.11   
  Raision Urheilijat  4:46.15                 
                     
Peppi Pinomäki  2002    514  1:09.70  2:24.13  3:39.78    4:55.09   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  4:47.15                 
                     
Kaisla Kangas  2002    497  1:10.46  2:26.72  3:43.73    4:58.36   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  5:06.52                 
                     
Sofia Karismaa  2002    432  1:13.60  2:32.21  3:52.49    5:12.70   
  Porin Uimaseura  5:10.73                 
                     
Julia Kekkonen  2000    417  1:55.64  2:35.16  4:38.31    5:16.31   
  HTU Stadi  5:16.82                 
                     
Siiri Haanpää  2001    252  1:20.61  2:55.21  4:36.45    6:14.23   
  Porin Uimaseura  6:07.65                 
                     
Oona Laakso  2002              DNF   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  4:48.66                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  10 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  13:07 
 
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Hela-uinnit    Tulostuspäivämäärä  10 toukokuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta      Tulostusaika  13:33   
  Järjestäjä  Åbo Simklubb-Uiniklubi Turku & Aurajoen Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  10 toukokuu 2018         
 
 
Laji 16, 400m vu M, P-16, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aku Kaila  2003    598  1:02.53  2:08.88  3:15.56    4:21.17   
  Raision Urheilijat  4:22.78                 
                     
Elias Laine  2002    545  1:04.07  2:12.12  3:20.83    4:29.29   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  4:28.75                 
                     
Marcus Forsel  2003    531  1:04.27  2:13.38  3:23.99    4:31.71   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  4:32.73                 
                     
Onni Äijälä  2004    438  1:08.43  2:22.92  3:36.63    4:49.60   
  Hyvinkään Uimaseura  4:53.81                 
                     
Joonas Maaranen  2004    397  1:10.10  2:26.95  3:44.66    4:59.43   
  Hyvinkään Uimaseura  5:25.50                 
                     
Sakari Korri  2005    383  1:09.35  2:28.15  3:48.50    5:03.00   
  Rauman Uimaseura  5:07.58                 
                     
Nico Peltonen  2005    368  1:10.89  2:30.04  3:49.49    5:06.98   
  Hyvinkään Uimaseura  5:23.97                 
                     
Rasmus Rekola  2004    353  1:09.41  2:30.16  3:51.46    5:11.27   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  5:12.50                 
                     
Luka Laaksonen  2005    349  1:13.49  2:34.99  3:56.32    5:12.42   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  5:16.90                 
                     
10  Konsta Vainio  2005    348  1:15.07  2:37.40  3:57.94    5:12.65   
  Aurajoen Uinti  5:22.70                 
                     
11  Julius Sandelin  2005    336  1:15.79  2:37.74  4:00.08    5:16.43   
  Rauman Uimaseura  5:23.74                 
                     
12  Eero Mäenpää  2005    322  1:15.57  2:37.92  3:59.63    5:20.90   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  5:21.27                 
                     
13  Aarni Linderborg  2005    309  1:16.50  2:40.71  4:05.24    5:25.41   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  5:30.01                 
                     
14  Maksim Amosov  2005    304  1:17.33  2:42.14  4:06.61    5:27.18   
  Aurajoen Uinti  5:46.02                 
                     
15  Veeti Valdolin  2005    301  1:18.06  2:41.73  4:06.07    5:28.04   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  5:26.78                 
                     
16  Tuomas Mäkinen  2005    291  1:17.09  2:42.02  4:08.54    5:32.07   
  Rauman Uimaseura  6:01.32                 
                     
17  Jasper Oikarainen  2005    289  1:18.37  2:42.67  4:08.77    5:32.63   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  5:30.44                 
                     
18  Joonatan Davie  2006    288  1:21.36  2:48.51  4:14.93    5:33.20   
  Aurajoen Uinti  5:43.13                 
                     
19  Alexander Nyman  2004    284  1:15.61  2:40.02  4:10.09    5:34.79   
  Hyvinkään Uimaseura  5:26.04                 
                     
20  Aapo Nurminen  2006    248  1:22.76  2:52.49  4:23.71    5:49.97   
  Raision Urheilijat  5:54.41                 
                     
21  Alex Mukkulainen  2006    248  1:23.25  2:53.66  4:24.08    5:50.26   
  Aurajoen Uinti  5:59.80                 
                     
22  Ivan Kovalchuk  2005    243  1:23.94  2:56.84  4:28.25    5:52.44   
  Aurajoen Uinti  6:05.30                 
                     
23  Felix Kandolin  2007    238  1:23.85  2:54.35  4:26.65    5:54.81   
  Aurajoen Uinti  5:58.22                 
                     
24  Ville Suojasto  2006    230  1:24.08  2:55.84  4:28.41    5:59.12   
  Raision Urheilijat  6:14.68                 
                     
25  Santeri Holmberg  2006    216  1:25.32  2:59.18  4:34.98    6:06.45   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  5:51.02                 
                     
 
Laji 16, 400m vu M, P-16, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Emil Martikainen  1997    608  59.42  2:04.69  3:12.04    4:19.72   
  Rauman Uimaseura  4:19.09                 
                     
Hugo Enroth  2001    479  1:04.71  2:15.58  3:28.37    4:41.23   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  4:35.38                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  10 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  13:33 
 
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Hela-uinnit    Tulostuspäivämäärä  10 toukokuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta      Tulostusaika  13:45   
  Järjestäjä  Åbo Simklubb-Uiniklubi Turku & Aurajoen Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  10 toukokuu 2018         
 
 
Laji 17, 200m su N, T-15, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Iris Hanski  2003    518  36.13  1:15.48  1:55.52    2:34.42   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:32.71                 
                     
Kiira Kangasniemi  2003    478  36.50  1:16.42  1:58.15    2:38.61   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:33.81                 
                     
Maura Bergström  2005    436  38.56  1:19.81  2:01.81    2:43.52   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:46.04                 
                     
Aino Koskelo  2005    384  39.97  1:24.53  2:08.89    2:50.64   
  Nurmijärven Uinti                   
                     
Ulla Haarala  2004    321  44.12  1:30.12  2:16.97    3:01.08   
  Uimaseura Kaarina  3:01.54                 
                     
Linnea Ström  2003    318  41.83  1:27.87  2:15.74    3:01.71   
  Uimaseura Kaarina  2:56.97                 
                     
Amanda Koistinen  2005    290  42.97  1:31.69  2:21.07    3:07.37   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Aino Kuusisto  2006              DNS   
  Nurmijärven Uinti                   
                     
Anniina Ahonen  2005              DNS   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Sini Salmi  2004              DNF   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:37.69                 
                     
 
Laji 17, 200m su N, T-15, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Vilma Iisalo  2001    581  34.38  1:11.95  1:50.73    2:28.64   
  Raision Urheilijat  2:25.91                 
                     
Emmi Kaunisto  2002    551  33.94  1:11.99  1:52.70    2:31.27   
  Porin Uimaseura                   
                     
Aino Haarala  2001              DSQ  150m 
  Uimaseura Kaarina  3:11.23                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  10 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  13:45 
 
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Hela-uinnit    Tulostuspäivämäärä  10 toukokuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta      Tulostusaika  13:52   
  Järjestäjä  Åbo Simklubb-Uiniklubi Turku & Aurajoen Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  10 toukokuu 2018         
 
 
Laji 18, 200m su M, P-16, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Seweryn Pastucha  2004    322  38.19  1:21.18  2:04.49    2:43.28   
  Raision Urheilijat  2:38.57                 
                     
Jeremia Varonen  2004    320  37.50  1:19.49  2:03.33    2:43.59   
  Uimaseura Kaarina  2:42.51                 
                     
Akseli Maaranen  2004    276  40.04  1:24.21  2:08.65    2:51.75   
  Hyvinkään Uimaseura  2:45.40                 
                     
Otto Nurminen  2004    236  41.86  1:27.53  2:14.13    3:01.08   
  Raision Urheilijat  2:46.51                 
                     
Elias Laine  2003    203  42.04  1:30.70  2:20.67    3:10.15   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Johan Krister Fredriksson  2003              DNS   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Aaron Hannula  2005              DSQ  50m 
  Uimaseura Kaarina                   
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 18, 200m su M, P-16, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Eemil Varho  1997    547  32.53  1:07.88  1:42.72    2:16.78   
  Rauman Uimaseura                   
                     
Emil Hanski  1999    507  30.63  1:04.48  1:41.11    2:20.29   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:13.30                 
                     
Leevi Korpinen  2001    416  33.57  1:11.70  1:51.50    2:29.81   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:26.44                 
                     
Jere Kekola  2000    408  33.72  1:12.27  1:52.87    2:30.89   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:26.34                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  10 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  13:52 
 
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Hela-uinnit    Tulostuspäivämäärä  10 toukokuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta      Tulostusaika  14:24   
  Järjestäjä  Åbo Simklubb-Uiniklubi Turku & Aurajoen Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  10 toukokuu 2018         
 
 
Laji 19, 100m vu N, T-11, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Mirelle Hirsiniemi  2007    420  32.97        1:09.51   
  Aurajoen Uinti  1:09.99                 
                     
Kerttu Rantanen  2007    419  33.55        1:09.53   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:09.95                 
                     
Aino Laine  2007    354  35.41        1:13.55   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:14.87                 
                     
Tuuli Peltola  2007    339  34.91        1:14.66   
  Raision Urheilijat  1:17.14                 
                     
Hanna Törmä  2007    311  36.24        1:16.83   
  Porin Uimaseura  1:16.88                 
                     
Aino Suomalainen  2007    310  36.63        1:16.87   
  Aurajoen Uinti  1:15.88                 
                     
Minea Kumlander  2007    306  36.86        1:17.20   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:16.66                 
                     
Nella Imponen  2007    242  40.21        1:23.44   
  Aurajoen Uinti  1:23.24                 
                     
Amanda Vuori  2007    238  39.23        1:23.92   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:26.21                 
                     
10  Lotta Luotola  2008    201  42.27        1:28.78   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:31.08                 
                     
11  Emilia Tähkänen  2007    194  42.41        1:29.91   
  Uinti-Vakka  1:30.02                 
                     
12  Minni-Maria Vesma  2007    192  42.79        1:30.16   
  Raision Urheilijat  1:32.12                 
                     
13  Veera Knuutila  2008    183  42.33        1:31.65   
  Aurajoen Uinti  1:33.97                 
                     
14  Justiina Junnila  2007    182  43.98        1:31.72   
  Aurajoen Uinti  1:36.18                 
                     
15  Sofia Maude  2008    172  43.98        1:33.51   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:35.23                 
                     
16  Selma Syrjänen  2009    170  43.42        1:33.87   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:42.03                 
                     
17  Emilia Inkeroinen  2009    168  45.43        1:34.26   
  Kouvolan Uimarit  1:33.39                 
                     
18  Minttu Mäkihannu  2008    163  43.35        1:35.21   
  TaTu Tampere  1:35.79                 
                     
19  Kaisa Heikkinen  2008    157  46.09        1:36.32   
  Raision Urheilijat  1:37.01                 
                     
20  Elsa Constable  2009    156  44.64        1:36.61   
  Aurajoen Uinti  1:40.75                 
                     
21  Saara Pakomäki  2008    154  47.02        1:36.97   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:40.09                 
                     
22  Iina Pihlaja  2008    150  47.12        1:37.84   
  Raision Urheilijat  1:42.25                 
                     
23