2019-08-22   01:15:26
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Norrländska Mästerskapen/ Bottnia Open 50M

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Document
Resultat
Norrländska Mästerskapen  / Botnia open 50m
Arrangör:
Plats: Navet Umeå Simsällskap
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 19 maj 2018 till den 20 maj 2018
Event 74, 4x100m Frisim Herrar Seniorer - Final
Plac Namn Född Förening FINA Tid Diff
1 SUNDSVALL herrar lag 1 2000 Sundsvalls Simsällskap 556 3:48.89
Johan Ekengren 2001 AA6901 +0.71 27.73 56.34 56.34
Viktor Näslund 2001 AF1301 +0.53 28.01 58.59 1:54.93
Anton Boström 2001 AK0501 +0.18 27.43 58.65 2:53.58
Joel Berglund 2002 AG9702 +0.17 26.54 55.31 3:48.89
2 UMEÅ SS herrar Lag 1 2000 Umeå Simsällskap 540 3:51.09 +2.20
Iyas Kalash 2004 AO4304 +0.73 28.82 59.82 59.82
Felix Bengs-Stattin 2002 AD4702 +0.26 25.68 52.68 1:52.50
Robin  Andersson 2003 AP5503 +0.31 27.88 59.69 2:52.19
Arvid Strömbro 2002 AR4502 +0.49 27.87 58.90 3:51.09
3 LSS Herrar 2000 Luleå Simsällskap 488 3:59.08 +10.19
Albin Eriksson 2003 AF3503 +0.69 28.53 59.52 59.52
Ji An Wang 2003 AA2303 +0.37 27.77 56.81 1:56.33
Theo Ylipää 2004 AB0704 +0.44 29.26 1:02.07 2:58.40
Magnus Lindström 2004 AA4104 +0.08 28.42 1:00.68 3:59.08
4 NJURUNDA herrar [1998] 1998 Njurunda Simsällskap 478 4:00.59 +11.70
Robin Björklund 2002 AA9502 +0.71 28.51 1:00.04 1:00.04
Johan Björklund 1999 AE7199 +0.15 27.01 56.89 1:56.93
Ludvig Utterström 2004 AM7304 +0.39 31.44 1:05.91 3:02.84
Filip Borgström 2001 AK5101 +0.40 27.61 57.75 4:00.59
5 HÄRNÖSAND herrar [1998] 1996 Härnösands Simsällskap 469 4:02.18 +13.29
Joel Westerlind 1996 AD2796 +0.76 26.95 56.31 56.31
Petter Norén Vosveld 1999 AH9599 +0.42 26.35 55.18 1:51.49
Reijk Rombouts 2004 AY2704 +0.60 30.13 1:06.85 2:58.34
Hannes Wikström 2003 AD0303 +0.09 30.00 1:03.84 4:02.18
6 IKSU herrar 1990 IKSU Simning 468 4:02.44 +13.55
Thomas Törnström 1992 AG1592 +0.78 27.27 56.38 56.38
Gustav Wigren 1993 AF6993 +0.48 30.39 1:04.58 2:00.96
Emil Dahlberg 1997 AC6997 +0.35 29.76 1:02.02 3:02.98
Hannes Olsson 1990 BA3490 +0.16 28.58 59.46 4:02.44
7 SK ÄGIR herrar lag 1 2001 Simklubben Ägir 455 4:04.71 +15.82
Jakob Wassberg 2003 AR7103 +0.70 28.74 59.22 59.22
Simon Lundgren 2001 AL0501 +0.53 28.21 58.66 1:57.88
Pontus Pettersson 2000 AR5900 +0.26 29.12 1:02.01 2:59.89
Roine Epäilys 2003 AR3103 +0.28 30.81 1:04.82 4:04.71
8 SUNDSVALL herrar lag 2 2000 Sundsvalls Simsällskap 431 4:09.16 +20.27
Albin Hedlund 2003 AA0903 +0.74 28.40 1:00.14 1:00.14
Jonathan Nilsson 2003 AD5103 +0.42 30.27 1:04.23 2:04.37
Markus Näsman 2003 AD6103 +0.32 30.68 1:04.78 3:09.15
Jonathan Hiltonsson 2000 AH1300 +0.17 28.50 1:00.01 4:09.16
9 UMEÅ SS herrar lag 2 1900 Umeå Simsällskap 428 4:09.66 +20.77
Henrik Lidström 2003 AP0303 +0.87 31.84 1:06.21 1:06.21
Samuel Shry 1991 BA5991 +0.16 27.76 1:00.05 2:06.26
Peter Sundström 2002 AH4302 +0.32 31.08 1:05.32 3:11.58
Hussein Haggag 1987 AN2587 +0.58 27.54 58.08 4:09.66
10 SK ÄGIR herrar lag 2 2000 Simklubben Ägir 253 4:57.35 +1:08.4
Olle Lööf 2002 AX7502 +0.82 34.15 1:12.87 1:12.87
Alexander Rydefjord 2005 AF3105 +0.66 35.69 1:16.83 2:29.70
Harry Högström Nordin 2003 AW4103 +0.65 33.49 1:09.95 3:39.65
Edvin Johansson 2005 AG1905 +0.50 36.46 1:17.70 4:57.35
2018-05-20 18:21:45 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Umeå Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner