2018-08-18   20:20:44
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Norrländska Mästerskapen/ Bottnia Open 50M

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Document
Resultat
Norrländska Mästerskapen  / Botnia open 50m
Arrangör:
Plats: Navet Umeå Simsällskap
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 19 maj 2018 till den 20 maj 2018
Event 4, 200m Frisim Damer Seniorer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Sabina Alman 2003 Luleå Simsällskap +0.72 633 2:11.53
50m: 29.81
100m: 1:03.11
(33.30)
150m: 1:37.38
(34.27)
200m: 2:11.53
(34.15)
2 Elsa Bergh 2002 Söderhamns Simsällskap +0.71 594 2:14.40 +2.87
50m: 30.93
100m: 1:05.23
(34.30)
150m: 1:40.48
(35.25)
200m: 2:14.40
(33.92)
3 Maja Byström 2003 Örnsköldsviks Allmänna SS +0.74 562 2:16.88 +5.35
50m: 31.09
100m: 1:06.25
(35.16)
150m: 1:42.29
(36.04)
200m: 2:16.88
(34.59)
4 Selma Zachrisson 2003 Simklubben Ägir +0.76 511 2:21.24 +9.71
50m: 32.68
100m: 1:09.14
(36.46)
150m: 1:46.10
(36.96)
200m: 2:21.24
(35.14)
5 Filippa Eklund 2004 Söderhamns Simsällskap +0.78 511 2:21.29 +9.76
50m: 32.22
100m: 1:08.02
(35.80)
150m: 1:45.42
(37.40)
200m: 2:21.29
(35.87)
6 Saga Persson 2003 Njurunda Simsällskap +0.77 508 2:21.57 +10.04
50m: 31.93
100m: 1:07.61
(35.68)
150m: 1:44.62
(37.01)
200m: 2:21.57
(36.95)
7 Clara Bergh 2004 Söderhamns Simsällskap +0.68 503 2:22.05 +10.52
50m: 32.05
100m: 1:08.00
(35.95)
150m: 1:45.79
(37.79)
200m: 2:22.05
(36.26)
8 Agnes Jakobsson 2005 Simklubben Ägir +0.68 502 2:22.10 +10.57
50m: 31.09
100m: 1:05.44
(34.35)
150m: 1:42.88
(37.44)
200m: 2:22.10
(39.22)
9 Sofia Boije 2003 Simklubben Ägir +0.90 499 2:22.44 +10.91
50m: 31.86
100m: 1:08.11
(36.25)
150m: 1:45.90
(37.79)
200m: 2:22.44
(36.54)
10 Nathalie Pettersson 2002 Sundsvalls Simsällskap +0.79 498 2:22.53 +11.00
50m: 32.44
100m: 1:08.36
(35.92)
150m: 1:44.90
(36.54)
200m: 2:22.53
(37.63)
11 Ingrid Sälg 2002 Umeå Simsällskap +0.74 482 2:24.00 +12.47
50m: 32.74
100m: 1:09.06
(36.32)
150m: 1:46.80
(37.74)
200m: 2:24.00
(37.20)
12 Tindra Norling 2003 Umeå Simsällskap +0.64 477 2:24.58 +13.05
50m: 32.36
100m: 1:08.78
(36.42)
150m: 1:46.40
(37.62)
200m: 2:24.58
(38.18)
13 Maja Jakobsson 2000 Njurunda Simsällskap 476 2:24.64 +13.11
50m: 33.06
100m: 1:09.18
(36.12)
150m: 1:46.81
(37.63)
200m: 2:24.64
(37.83)
14 Ida Sundholm 2005 Njurunda Simsällskap +0.74 461 2:26.18 +14.65
50m: 32.96
100m: 1:09.96
(37.00)
150m: 1:48.85
(38.89)
200m: 2:26.18
(37.33)
15 Moa Gustavsson 2001 Luleå Simsällskap +0.70 460 2:26.30 +14.77
50m: 30.79
100m: 1:06.78
(35.99)
150m: 1:46.34
(39.56)
200m: 2:26.30
(39.96)
16 Tina Ylipää 2002 Luleå Simsällskap +0.77 458 2:26.55 +15.02
50m: 32.42
100m: 1:08.96
(36.54)
150m: 1:47.54
(38.58)
200m: 2:26.55
(39.01)
17 Melina Sundström 2002 Sundsvalls Simsällskap +0.87 451 2:27.26 +15.73
50m: 32.80
100m: 1:09.87
(37.07)
150m: 1:48.73
(38.86)
200m: 2:27.26
(38.53)
18 Lisa Drugge 2001 Umeå Simsällskap +0.80 434 2:29.16 +17.63
50m: 33.13
100m: 1:10.47
(37.34)
150m: 1:49.66
(39.19)
200m: 2:29.16
(39.50)
19 Hedda Ferm 2002 Umeå Simsällskap +0.71 433 2:29.28 +17.75
50m: 34.74
100m: 1:12.83
(38.09)
150m: 1:51.87
(39.04)
200m: 2:29.28
(37.41)
20 Agnes Olsson 2004 Bureå Simsällskap +0.64 427 2:30.03 +18.50
50m: 33.04
100m: 1:10.23
(37.19)
150m: 1:50.75
(40.52)
200m: 2:30.03
(39.28)
21 Agnes Gustafsson 2003 Umeå Simsällskap +0.91 424 2:30.32 +18.79
50m: 34.27
100m: 1:13.05
(38.78)
150m: 1:51.38
(38.33)
200m: 2:30.32
(38.94)
22 Klara Lindqvist 2005 Luleå Simsällskap +0.66 415 2:31.46 +19.93
50m: 32.64
100m: 1:11.74
(39.10)
150m: 1:52.31
(40.57)
200m: 2:31.46
(39.15)
23 Alice Eriksson 2004 Simklubben Ägir +0.62 410 2:32.00 +20.47
50m: 34.00
100m: 1:11.86
(37.86)
150m: 1:51.62
(39.76)
200m: 2:32.00
(40.38)
24 Isa Forsberg 2002 Simklubben Ägir +0.69 403 2:32.86 +21.33
50m: 34.25
100m: 1:12.98
(38.73)
150m: 1:53.49
(40.51)
200m: 2:32.86
(39.37)
25 Vilma Fagerström 2005 IKSU Simning +0.83 402 2:32.99 +21.46
50m: 33.44
100m: 1:11.78
(38.34)
150m: 1:52.94
(41.16)
200m: 2:32.99
(40.05)
26 Lotta Larsson Wermelin 2002 Njurunda Simsällskap +0.79 382 2:35.62 +24.09
50m: 34.26
100m: 1:13.46
(39.20)
150m: 1:55.05
(41.59)
200m: 2:35.62
(40.57)
27 Astrid Gustafsson 2003 Umeå Simsällskap +0.77 378 2:36.21 +24.68
50m: 34.20
100m: 1:14.30
(40.10)
150m: 1:55.54
(41.24)
200m: 2:36.21
(40.67)
28 Johanna Persson 2003 Härnösands Simsällskap +0.57 360 2:38.71 +27.18
50m: 34.50
100m: 1:14.27
(39.77)
150m: 1:56.35
(42.08)
200m: 2:38.71
(42.36)
29 Wilma Wenden 2002 Bureå Simsällskap +0.77 344 2:41.15 +29.62
50m: 34.50
100m: 1:15.62
(41.12)
150m: 1:59.14
(43.52)
200m: 2:41.15
(42.01)
2018-05-19 10:52:04 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Umeå Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner