2019-08-22   01:45:20
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Norrländska Mästerskapen/ Bottnia Open 50M

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Document
Resultat
Norrländska Mästerskapen  / Botnia open 50m
Arrangör:
Plats: Navet Umeå Simsällskap
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 19 maj 2018 till den 20 maj 2018
Event 35, 200m Ryggsim Damer Seniorer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elise Öberg 2002 Sundsvalls Simsällskap +0.78 634 2:24.38
50m: 34.30
100m: 1:11.29
(36.99)
150m: 1:48.70
(37.41)
200m: 2:24.38
(35.68)
2 Wilma Persson 2001 Sundsvalls Simsällskap +0.66 620 2:25.45 +1.07
50m: 34.25
100m: 1:11.45
(37.20)
150m: 1:48.99
(37.54)
200m: 2:25.45
(36.46)
3 Agnes Gustafsson 2003 Umeå Simsällskap +0.77 510 2:35.20 +10.82
50m: 36.19
100m: 1:15.00
(38.81)
150m: 1:55.15
(40.15)
200m: 2:35.20
(40.05)
4 Marie-Chantal Ballnus 2002 Umeå Simsällskap +0.79 506 2:35.59 +11.21
50m: 35.92
100m: 1:16.02
(40.10)
150m: 1:57.10
(41.08)
200m: 2:35.59
(38.49)
5 Elsa Bergh 2002 Söderhamns Simsällskap +0.79 461 2:40.59 +16.21
50m: 36.96
100m: 1:17.52
(40.56)
150m: 1:59.46
(41.94)
200m: 2:40.59
(41.13)
6 Filippa Jakobsson 2003 Simklubben Ägir +0.79 440 2:43.00 +18.62
50m: 37.25
100m: 1:18.19
(40.94)
150m: 2:01.34
(43.15)
200m: 2:43.00
(41.66)
7 Joyce Muzito 2001 Sundsvalls Simsällskap +0.95 427 2:44.68 +20.30
50m: 37.16
100m: 1:18.35
(41.19)
150m: 2:02.59
(44.24)
200m: 2:44.68
(42.09)
8 Tyra Strömbom 2004 Hudiksvalls Simsällskap +0.74 405 2:47.59 +23.21
50m: 39.19
100m: 1:21.20
(42.01)
150m: 2:04.96
(43.76)
200m: 2:47.59
(42.63)
9 Nellie Luthman 2002 Umeå Simsällskap +0.72 404 2:47.74 +23.36
50m: 39.13
100m: 1:21.82
(42.69)
150m: 2:05.22
(43.40)
200m: 2:47.74
(42.52)
10 Agnes Olsson 2004 Bureå Simsällskap +0.76 398 2:48.52 +24.14
50m: 39.50
100m: 1:22.39
(42.89)
150m: 2:06.14
(43.75)
200m: 2:48.52
(42.38)
11 Tina Ylipää 2002 Luleå Simsällskap +0.98 390 2:49.74 +25.36
50m: 38.76
100m: 1:21.84
(43.08)
150m: 2:05.91
(44.07)
200m: 2:49.74
(43.83)
12 Isabel Åhrström 2002 Örnsköldsviks Allmänna SS +0.82 385 2:50.50 +26.12
50m: 37.88
100m: 1:21.58
(43.70)
150m: 2:07.06
(45.48)
200m: 2:50.50
(43.44)
13 Saga Persson 2003 Njurunda Simsällskap +1.03 382 2:50.96 +26.58
50m: 40.02
100m: 1:23.49
(43.47)
150m: 2:07.78
(44.29)
200m: 2:50.96
(43.18)
14 Nadja Rautiainen 2004 Sundsvalls Simsällskap +0.76 376 2:51.80 +27.42
50m: 40.42
100m: 1:24.58
(44.16)
150m: 2:09.90
(45.32)
200m: 2:51.80
(41.90)
15 Nathalie Pettersson 2002 Sundsvalls Simsällskap +0.93 364 2:53.62 +29.24
50m: 39.06
100m: 1:23.30
(44.24)
150m: 2:09.27
(45.97)
200m: 2:53.62
(44.35)
16 Lotta Larsson Wermelin 2002 Njurunda Simsällskap +0.80 360 2:54.37 +29.99
50m: 39.72
100m: 1:24.27
(44.55)
150m: 2:09.95
(45.68)
200m: 2:54.37
(44.42)
- Maja Byström 2003 Örnsköldsviks Allmänna SS DNS
2018-05-19 19:46:58 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Umeå Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner