2018-10-18   18:58:41
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Norrländska Mästerskapen/ Bottnia Open 50M

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Document
Resultat
Norrländska Mästerskapen  / Botnia open 50m
Arrangör:
Plats: Navet Umeå Simsällskap
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 19 maj 2018 till den 20 maj 2018
Event 19, 4x200m Frisim Damer Seniorer - Final
Plac Namn Född Förening FINA Tid Diff
1 SK ÄGIR damer lag 1 1984 Simklubben Ägir 601 9:07.33
Agnes Jakobsson 2005 AF2805 +0.79 32.20 1:06.69 2:19.48 2:19.48
Ebba Rosenquist 1989 AI6489 +0.32 30.23 1:03.23 2:10.92 4:30.40
Sofia Boije 2003 BC2803 +0.27 30.58 1:06.07 2:17.38 6:47.78
Selma Zachrisson 2003 AS6803 +0.18 31.85 1:07.17 2:19.55 9:07.33
2 LSS Damer 2000 Luleå Simsällskap 548 9:24.37 +17.04
Sabina Alman 2003 AL0403 +0.73 29.68 1:03.09 2:12.10 2:12.10
Moa Gustavsson 2001 AS8201 +0.06 30.83 1:08.20 2:23.90 4:36.00
Randi Arnesen 2005 AW8405 +0.33 32.26 1:09.70 2:23.02 6:59.02
Klara Lindqvist 2005 AD1605 +0.15 32.04 1:09.11 2:25.35 9:24.37
3 SÖDERHAMN damer [2oo2) 1998 Söderhamns Simsällskap 540 9:27.26 +19.93
Clara Bergh 2004 AD0404 +0.72 32.26 1:08.71 2:22.99 2:22.99
Filippa Eklund 2004 AS6204 +0.56 32.09 1:09.11 2:22.34 4:45.33
Junia Eklund 2006 AH0806 +0.51 33.98 1:11.90 2:28.08 7:13.41
Elsa Bergh 2002 AG7202 +0.46 30.66 1:04.96 2:13.85 9:27.26
4 UMEÅ SS damer lag 2 1974 Umeå Simsällskap 497 9:43.11 +35.78
Wilma Henriksson 2001 BM9601 +0.67 33.89 1:10.97 2:27.54 2:27.54
Camilla Johansson-Sponseller 1974 AA7274 +0.01 32.94 1:10.17 2:21.18 4:48.72
Agnes Gustafsson 2003 AJ1803 +0.43 34.16 1:12.85 2:28.80 7:17.52
Astrid Gustafsson 2003 AV9603 +0.35 32.40 1:09.52 2:25.59 9:43.11
5 NJURUNDA damer [1998] 1998 Njurunda Simsällskap 469 9:54.67 +47.34
Saga Persson 2003 AI1203 +0.73 32.60 1:09.03 2:22.03 2:22.03
Ida Sundholm 2005 AG2205 +0.49 34.01 1:11.23 2:28.35 4:50.38
Isabelle Grönlund 2004 AR7604 +0.27 33.72 1:12.41 2:33.56 7:23.94
Hanna Jonasson 2004 AR0604 +0.43 33.26 1:11.13 2:30.73 9:54.67
6 SK ÄGIR damer lag 2 2002 Simklubben Ägir 464 9:56.54 +49.21
Filippa Jakobsson 2003 AY0603 +0.87 33.28 1:10.22 2:28.25 2:28.25
Tove Rehnstedt 2005 AT7405 +0.20 33.35 1:12.39 2:30.52 4:58.77
Ebba Hann 2004 AN6804 +0.03 32.46 1:10.11 2:26.58 7:25.35
Isa Forsberg 2002 BB5202 +0.25 34.01 1:12.90 2:31.19 9:56.54
7 IKSU damer [1999] 1999 IKSU Simning 442 10:06.50 +59.17
Eveline Westberg 1997 AH8297 +0.75 33.06 1:10.56 2:30.40 2:30.40
Sanna Tykesson 1996 BS9896 -0.03 32.98 1:11.32 2:31.44 5:01.84
Henrietta Nieminen 1994 CC4494 +0.19 33.62 1:12.37 2:32.51 7:34.35
Vilma Fagerström 2005 AM5805 +0.25 34.14 1:13.07 2:32.15 10:06.50
8 SK ÄGIR damer lag 3 2003 Simklubben Ägir 389 10:32.57 +1:25.2
Alice Eriksson 2004 BQ0604 +0.79 34.03 1:11.49 2:30.14 2:30.14
Tess Viggeborn 2003 BE5203 +0.47 34.69 1:15.51 2:40.64 5:10.78
Arwen Wikström 2006 AT0606 +0.11 35.74 1:16.59 2:38.80 7:49.58
Ida Nyberg 2004 BB1204 +0.14 34.73 1:17.66 2:42.99 10:32.57
- SUNDSVALL damer  lag1 1999 Sundsvalls Simsällskap DSQ Övervä
Wilma Persson 2001 AC0401 +0.84 31.34 1:05.60 2:15.26 2:15.26
Joyce Muzito 2001 BT4401 +0.36 31.11 1:05.98 2:17.58 4:32.84
Melina Sundström 2002 AP8202 +0.36 32.20 1:08.16 2:23.13 6:55.97
Elise Öberg 2002 AE8402 -0.06
- UMEÅ SS damer lag 1 2002 Umeå Simsällskap DSQ Övervä
Marie-Chantal Ballnus 2002 BX7602 +0.85 34.82 1:12.57 2:27.17 2:27.17
Ingrid Sälg 2002 AH1802 -0.12
Tindra Norling 2003 BH7203 +0.12
Hedda Ferm 2002 AH4802 +0.48
2018-05-19 13:53:11 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Umeå Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner