2018-12-17   11:30:17
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Tampereen Avoimet Mestaruusuinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Lauantai-aamu

Tulokset Laji 5 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Avoimet Mestaruusuinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  05 toukokuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  14:59   
  Järjestäjä  Tampereen Uinnin Tuki ry         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  05 toukokuu 2018         
 
 
Laji 5, 50m SU/BA M, Alkuerät 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Miro Vasko  1993    697          27.11   
  Oulun Uinti 1906  26.17                 
Roope Kastarinen  1994    675          27.40   
  TaTu Tampere  26.57                 
Lauri Elomaa  2000    654          27.69   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  27.60                 
Sergey Kuznetsov  2000    648          27.78   
  Cetus Espoo  25.69                 
Janne Markus Markkanen  1994    632          28.00   
  Swimming Jyväskylä  26.63                 
Jaakko Rautalin  1989    615          28.26   
  Uinti Tampere  25.61                 
Petja Yritys  1993    609          28.35   
  TaTu Tampere  27.00                 
Veeti Haikonen  2001    595          28.57   
  Helsingfors Simsällskap  27.81                 
Topias Nygård  2000    586          28.72   
  Oulun Uinti 1906  27.98                 
10  Roope Eiserbeck  1999    573          28.93   
  Joensuun Uimaseura  28.13                 
11  Toni Knuutila  1993    567          29.04   
  Porin Uimaseura  27.94                 
12  Leevi Lehti  2000    560          29.16   
  Porin Uimaseura  28.35                 
13  Janne Lantto  1994    552          29.29   
  Oulun Lohet  28.86                 
14  Akseli Kontiainen  2002    540          29.52   
  Joensuun Uimaseura  29.40                 
15  Danila Dobrzhanskiy  1998    538          29.54   
  Swimming Jyväskylä  28.47                 
16  Jakob Sievers  2000    523          29.83   
  Uinti Tampere  29.80                 
16  Jiri Järvinen  2001    523          29.83   
  Swimming Jyväskylä  29.84                 
18  Joona Korhonen  2000    515          29.98   
  Uinti Tampere  28.71                 
19  Antti Rantanen  1992    508          30.11   
  Kampuksen Plaani  28.97                 
20  Oskari Hynynen  2001    505          30.17   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  29.05                 
21  Leo Kuusela  1999    505          30.18   
  Uimaseura Aquila  29.54                 
22  Jani-Markus Sula  1999    485          30.58   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  29.96                 
23  Jussi Kause  1997    484          30.61   
  Porin Uimaseura  30.10                 
24  Ethan Brady  2002    475          30.80   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  30.00                 
25  Pietari Virta  1997    471          30.89   
  TaTu Tampere  30.94                 
26  Jaakko Siipola  1999    469          30.92   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  29.41                 
27  Niklas Valkonen  1997    461          31.11   
  Uinti Tampere  30.45                 
28  Leevi Korpinen  2001    460          31.13   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  30.07                 
29  Risto Martikainen  2003    453          31.28   
  Kouvolan Uimarit  30.98                 
30  Eemeli Raninen  2001    436          31.69   
  Helsingfors Simsällskap  29.91                 
31  Perttu Mikkola  2001    435          31.72   
  Nokian Pyry  30.85                 
32  Oliver Kela  2002    424          31.98   
  Swimming Club Rovaniemi  32.94                 
33  Verneri Kaarlenkaski  1999    414          32.25   
  Uinti Tampere  32.35                 
34  Elias Saarinen  2002    385          33.04   
  Riihimäen Uimaseura  32.74                 
35  Onni Äijälä  2004    372          33.42   
  Hyvinkään Uimaseura  32.70                 
36  Akseli Maaranen  2004    351          34.06   
  Hyvinkään Uimaseura  32.84                 
37  Herkko Lajas  2001    338          34.51   
  Riihimäen Uimaseura  32.88                 
Roni Kallström  2001              DNF   
  Cetus Espoo  26.94                 
Emil Hanski  1999              DSQ   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  27.48                 
  SW 5.3 Sukellus yli 15 m lähdön / käännöksen jälkeen               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  05 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  14:59 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner