2018-12-10   02:14:09
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Tampereen Avoimet Mestaruusuinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Lauantai-aamu

Tulokset Laji 15 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 15 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Avoimet Mestaruusuinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  05 toukokuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  14:58   
  Järjestäjä  Tampereen Uinnin Tuki ry         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  05 toukokuu 2018         
 
 
Laji 15, 200m VU/FR M, Alkuerät 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Elias Herlevi  2000    672  28.10  57.59  1:27.44    1:56.44   
  Helsingfors Simsällskap  1:56.01                 
                     
Miikka Ruohoniemi  1993    621  27.06  57.59  1:28.61    1:59.52   
  Swimming Jyväskylä  1:51.20                 
                     
Kirill Egorov  2000    617  28.62  58.92  1:29.85    1:59.77   
  Helsingfors Simsällskap  1:56.46                 
                     
Emil Perkkiö  2000    607  28.32  58.82  1:30.14    2:00.42   
  Helsingfors Simsällskap  1:58.57                 
                     
Erik Nurmi  2001    605  28.77  59.21  1:30.14    2:00.54  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Vanders  1:59.94                 
                     
Roope Eiserbeck  1999    599  27.63  58.40  1:29.91    2:00.98   
  Joensuun Uimaseura  2:04.66                 
                     
Jakob Sievers  2000    596  27.61  58.00  1:29.85    2:01.16   
  Uinti Tampere  2:00.32                 
                     
Jasper Pullinen  1999    592  28.69  59.21  1:30.47    2:01.41   
  Riihimäen Uimaseura  2:02.74                 
                     
Oscar Skjäl  2002    577  28.81  59.80  1:31.59    2:02.52   
  Cetus Espoo  2:01.41                 
                     
10  Kasper Envalds  2001    575  28.30  59.21  1:31.54    2:02.64   
  Vanders  2:02.32                 
                     
11  Juho Eerola  1995    569  28.62  1:00.17  1:31.92    2:03.03   
  TaTu Tampere  1:56.35                 
                     
12  Aaro Tähtivuori  1998    567  28.48  59.77  1:31.95    2:03.22   
  Helsingfors Simsällskap  1:58.00                 
                     
13  Tapio Roiko-Jokela  1996    566  29.10  1:00.82  1:31.85    2:03.30   
  Swimming Jyväskylä  1:57.92                 
                     
14  Matias Hjelm  2002    561  28.52  1:00.23  1:32.35    2:03.63   
  Vanders  2:03.18                 
                     
15  Claes Fjellström  2001    560  28.78  59.95  1:32.29    2:03.68   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:01.17                 
                     
16  Leevi Suhonen  1999    540  28.78  59.83  1:32.49    2:05.19   
  Swimming Jyväskylä  2:05.63                 
                     
17  Eetu Isosuo  2000    536  29.84  1:01.46  1:33.67    2:05.53   
  Cetus Espoo  2:03.16                 
                     
18  Leo Kuusela  1999    536  29.15  1:00.94  1:33.38    2:05.54   
  Uimaseura Aquila  2:03.11                 
                     
19  Herman Widbom  2001    535  29.23  1:00.70  1:33.66    2:05.59   
  Cetus Espoo  2:05.97                 
                     
20  Veeti Laine  2000    533  28.77  1:00.55  1:33.55    2:05.77   
  Cetus Espoo  2:06.43                 
                     
21  Sergei Kuzmin  2002    524  29.93  1:03.09  1:36.12    2:06.51   
  Argo Ujumisklubi  2:05.00                 
                     
22  Ethan Brady  2002    522  29.28  1:01.49  1:34.58    2:06.62   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:03.77                 
                     
23  Santeri Hulkko  2000    515  29.36  1:01.68  1:34.13    2:07.18   
  Lahden Uimaseura  2:00.47                 
                     
24  Robin Söderholm  2002    505  29.96  1:02.69  1:36.92    2:08.08   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:04.83                 
                     
25  Hermanni Taimisto  2000    502  30.53  1:03.27  1:35.12    2:08.30   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:04.17                 
                     
26  Martti Tervanen  2000    496  29.33  1:01.76  1:35.12    2:08.78   
  Järvenpään Uintiklubi  2:02.27                 
                     
27  Miiro Vartiainen  2001    495  29.64  1:02.63  1:36.16    2:08.87   
  Joensuun Uimaseura  2:04.71                 
                     
28  Andreas Valkrusman  2003    492  29.78  1:02.45  1:36.34    2:09.14   
  Argo Ujumisklubi  2:07.00                 
                     
29  Jonni Aho  1999    482  29.69  1:02.45  1:36.61    2:10.05   
  Cetus Espoo  2:05.38                 
                     
30  Oskari Hynynen  2001    477  28.86  1:00.73  1:35.56    2:10.54   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:00.24                 
                     
31  Antti Leppänen  2002    461  29.52  1:02.47  1:36.35    2:11.97   
  Lahden Uimaseura  2:03.97                 
                     
32  Marcus Forsel  2003    431  30.32  1:04.21  1:39.36    2:14.99   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:03.73                 
                     
Jani Hartikainen  1993              DNF   
  Swimming Jyväskylä  2:05.13                 
                     
Rami Rissanen  1999              DNF   
  Porin Uimaseura  2:03.74                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  05 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  14:58 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner