2018-12-16   00:47:33
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Tampereen Avoimet Mestaruusuinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Lauantai-aamu

Tulokset Laji 13 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 13 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Avoimet Mestaruusuinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  05 toukokuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  15:13   
  Järjestäjä  Tampereen Uinnin Tuki ry         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  05 toukokuu 2018         
 
 
Laji 13, 50m PU/BU M, Alkuerät 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Riku Pöytäkivi  1993    785          24.31  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Helsingfors Simsällskap  23.64                 
Niko Mäkelä  1998    773          24.44   
  Riihimäen Uimaseura  24.05                 
Ari-Pekka Liukkonen  1989    769          24.48   
  Cetus Espoo  24.02                 
Sergey Kuznetsov  2000    749          24.69   
  Cetus Espoo  24.40                 
Ville Laine  1995    707          25.17   
  TaTu Tampere  25.36                 
Eemil Varho  1997    692          25.35   
  Rauman Uimaseura  25.06                 
Jaakko Rautalin  1989    667          25.66   
  Uinti Tampere  24.84                 
Anton Herrala  1993    654          25.83   
  TaTu Tampere  24.54                 
Miro Vasko  1993    651          25.87   
  Oulun Uinti 1906  25.87                 
10  Janne Markus Markkanen  1994    626          26.21   
  Swimming Jyväskylä  25.48                 
11  Arttu Erkinaro  1992    623          26.25   
  Oulun Uinti 1906  25.29                 
12  Toni Knuutila  1993    623          26.26   
  Porin Uimaseura  25.90                 
13  Tatu Peltonen  1989    613          26.40   
  TaTu Tampere  26.05                 
14  Juha Kollin  1993    600          26.59   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  25.63                 
15  Sami Aaltomaa  1992    597          26.63   
  Oulun Uinti 1906  26.06                 
16  Leevi Lehti  2000    587          26.78   
  Porin Uimaseura  27.30                 
17  Alexander Kislitsyn  2001    577          26.93   
  Swimming Jyväskylä  26.77                 
18  Jaakko Siipola  1999    572          27.01   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  27.31                 
19  Lauri Hatunen  1998    571          27.03   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  26.99                 
20  Danila Dobrzhanskiy  1998    570          27.04   
  Swimming Jyväskylä  26.61                 
21  Janne Lantto  1994    566          27.10   
  Oulun Lohet  25.87                 
22  Tatu Hörkkö  2001    565          27.12   
  Uinti Tampere  27.34                 
23  Santeri Mettälä  1999    563          27.15   
  TaTu Tampere  27.41                 
24  Janne Rissanen  1997    562          27.17   
  Raision Urheilijat  27.32                 
25  Konsta Kallinen  1999    562          27.18   
  Oulun Lohet  27.16                 
26  Martti Tervanen  2000    560          27.21   
  Järvenpään Uintiklubi  27.56                 
27  Topi Lukkarinen  2000    555          27.28   
  Swimming Club Rovaniemi  27.50                 
28  Jani-Markus Sula  1999    553          27.32   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  26.78                 
29  Antti Rantanen  1992    549          27.38   
  Kampuksen Plaani  27.87                 
30  Eemeli Leinonen  2002    543          27.49   
  Uinti Tampere  27.77                 
31  Elias Päivinen  1997    542          27.51   
  Swimming Jyväskylä  27.55                 
32  Oskari Aalto  2002    540          27.53   
  Cetus Espoo  27.48                 
33  Deny Belaic  1998    537          27.59   
  TaTu Tampere  27.72                 
33  Joona Korhonen  2000    537          27.59   
  Uinti Tampere  27.84                 
35  Alex Lassila  2000    532          27.68   
  Cetus Espoo  27.37                 
36  Pietari Virta  1997    529          27.72   
  TaTu Tampere  27.69                 
37  Lassi Grönroos  2000    521          27.87   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  27.20                 
38  Tatu Mäkiaho  1995    513          28.01   
  Raision Urheilijat  28.57                 
39  Atte Alila  2001    508          28.11   
  Uimaseura Aquila  27.84                 
40  Timi Torkkel  2001    505          28.15   
  Hämeenlinnan Uimaseura  27.61                 
41  Verneri Kaarlenkaski  1999    504          28.17   
  Uinti Tampere  28.92                 
42  Jiri Järvinen  2001    501          28.24   
  Swimming Jyväskylä  28.53                 
43  Jami Ihalainen  2003    500          28.26   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  28.55                 
44  Eetu Einto  2001    498          28.29   
  Vanders  28.26                 
45  Väinö Kilpeläinen  1999    496          28.32   
  TaTu Tampere  28.06                 
46  Roope Ruohtula  2000    492          28.41   
  Joensuun Uimaseura  26.92                 
47  Elias Saarinen  2002    491          28.42   
  Riihimäen Uimaseura  27.81                 
48  Akseli Kontiainen  2002    490          28.45   
  Joensuun Uimaseura  28.47                 
49  Arttu Mäenpää  2003    489          28.46   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  28.13                 
50  Elias Laine  2002    487          28.50   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  28.19                 
51  Eetu Malvela  2000    486          28.51   
  Kampuksen Plaani  28.75                 
52  Santeri Kaasinen  1999    486          28.52   
  TaTu Tampere  29.21                 
53  Joonas Maaranen  2004    482          28.60   
  Hyvinkään Uimaseura  29.36                 
54  Niklas Valkonen  1997    479          28.65   
  Uinti Tampere  28.58                 
55  Ville Korpilähde  2002    477          28.70   
  Swimming Club Rovaniemi  28.31                 
56  Zenons Belskis  2001    471          28.82   
  Bjss Ridzene Dsn  29.28                 
57  Emil Hanski  1999    470          28.84   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  28.72                 
58  Teemu Viitanen  2000    467          28.89   
  TaTu Tampere  28.34                 
59  Onni-Kalle Luomala  2002    466          28.92   
  Järvenpään Uintiklubi  28.91                 
60  Pirkka Perkola  2001    459          29.07   
  TaTu Tampere  29.42                 
61  Atte Lindholm  2001    457          29.11   
  Swimming Jyväskylä  29.43                 
62  Hugo Enroth  2001    456          29.12   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  29.26                 
63  Ricards Janis Sniedze  2003    455          29.15   
  Bjss Ridzene Dsn  29.70                 
64  Jussi Kause  1997    454          29.17   
  Porin Uimaseura  29.53                 
65  Jaakko Reinonen  2001    451          29.23   
  Hämeenlinnan Uimaseura  29.62                 
65  Veeti Veijonen  2001    451          29.23   
  Swimming Jyväskylä  28.75                 
67  Eemeli Raninen  2001    439          29.50   
  Helsingfors Simsällskap  28.93                 
68  Perttu Mikkola  2001    435          29.59   
  Nokian Pyry  28.92                 
69  Eerik Tikkakoski  2001    432          29.66   
  TaTu Tampere  29.31                 
70  Niilo Kilpeläinen  2004    429          29.74   
  TaTu Tampere  29.89                 
71  Aapo Kinnunen  2004    427          29.77   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  29.88                 
72  Joona Kortteinen  2003    425          29.83   
  Uinti Tampere  29.72                 
73  Aapo Löyttyniemi  2001    424          29.85   
  Hämeenlinnan Uimaseura  30.84                 
74  Manu Ursin  2002    423          29.87   
  Kouvolan Uimarit  29.71                 
75  Andreas Valkrusman  2003    420          29.93   
  Argo Ujumisklubi  30.06                 
76  Tino Lukkaroinen  2002    412          30.13   
  Riihimäen Uimaseura  30.01                 
77  Matias Tyry  1993    412          30.14   
  TaTu Tampere  26.91                 
78  Nico Peltonen  2005    411          30.15   
  Hyvinkään Uimaseura  31.09                 
79  Aapo Puikkonen  2001    407          30.25   
  TaTu Tampere  30.36                 
80  Leevi Korpinen  2001    401          30.40   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  30.25                 
81  Eelis Hukka  1999    399          30.46   
  Swimming Club Rovaniemi  29.51                 
82  Otto Hoffren  2002    396          30.54   
  Lahden Uimaseura  30.11                 
83  Aleksejs Gorlovics  2003    391          30.67   
  Bjss Ridzene Dsn  30.20                 
84  Eetu Nyrhinen  2000    389          30.72   
  Uinti Tampere  30.62                 
85  Nikita Ivanov  2005    387          30.76   
  Argo Ujumisklubi  31.00                 
86  Herkko Lajas  2001    363          31.43   
  Riihimäen Uimaseura  30.97                 
87  Niklas Hatakka  2003    362          31.47   
  Cetus Espoo  30.49                 
Artturi Kaarlenkaski  1997              DSQ   
  Uinti Tampere  28.99                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  05 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  15:13 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner