2019-07-20   08:12:28
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Tampereen Avoimet Mestaruusuinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Lauantai-aamu

Tulokset Laji 10 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Avoimet Mestaruusuinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  05 toukokuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  16:09   
  Järjestäjä  Tampereen Uinnin Tuki ry         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  05 toukokuu 2018         
 
 
Laji 10, 100m RU/BR N/W,T/G-15,13, Alkuerät 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ellen Kaituri  2006    514  36.95        1:20.05   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:18.60                 
                     
Daniela Lietzén  2006    436  39.91        1:24.56   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:25.44                 
                     
Aino Koskelo  2005    411  40.27        1:26.19   
  Nurmijärven Uinti  1:27.03                 
                     
Ella Suominen  2005    400  40.78        1:27.02   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:28.22                 
                     
Veera Välivainio  2005    395  40.23        1:27.40   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:28.65                 
                     
Pihla Äkkinen  2005    385  41.58        1:28.08   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:28.53                 
                     
Sivi Juvakka  2005    381  42.97        1:28.46   
  Nokian Pyry  1:26.92                 
                     
Hilla Penttilä  2005    368  42.39        1:29.44   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:28.09                 
                     
Enni Kinnunen  2005    366  42.40        1:29.63   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:32.99                 
                     
10  Maura Bergström  2005    357  42.88        1:30.32   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:32.63                 
                     
11  Vilja Saarinen  2005    343  43.11        1:31.58   
  Riihimäen Uimaseura  1:33.54                 
                     
12  Ilona Niemi  2005    340  42.88        1:31.87   
  Uinti Tampere  1:35.79                 
                     
13  Minttu Kiili  2005    340  43.34        1:31.88   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:30.22                 
                     
14  Tara Salli  2005    334  43.67        1:32.39   
  Uinti Tampere  1:34.18                 
                     
15  Isla Leinonen  2006    330  44.10        1:32.77   
  Uinti Tampere  1:33.63                 
                     
16  Heidi Helenius  2005    313  44.38        1:34.37   
  Uinti Tampere  1:38.19                 
                     
17  Ida Ekebohm  2005    305  45.39        1:35.27   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:35.15                 
                     
17  Olivia Talvitie  2006    305  46.65        1:35.27   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:39.89                 
                     
19  Aino Lepola  2005    303  44.82        1:35.48   
  TaTu Tampere  1:35.88                 
                     
20  Lila Niskala  2006    301  45.72        1:35.64   
  Uinti Tampere  1:37.64                 
                     
21  Riina Niemi  2005    298  45.11        1:35.99   
  Swimming Club Rovaniemi  1:39.96                 
                     
22  Fanny Savia  2005    298  44.98        1:36.00   
  Nokian Pyry  1:34.36                 
                     
23  Eeva Toroi  2005    292  45.91        1:36.56   
  Uinti Tampere  1:35.68                 
                     
24  Viivi Lehtonen  2005    289  46.77        1:36.93   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:34.73                 
                     
25  Hilda Mäkelä  2005    286  44.34        1:37.27   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:34.60                 
                     
26  Ippi Ranta  2006    277  46.81        1:38.29   
  Uinti Tampere  1:39.46                 
                     
27  Inger Isaksen  2005    277  46.87        1:38.37   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:38.46                 
                     
28  Emmi Lapikisto  2005    270  48.42        1:39.17   
  Uinti Tampere  1:37.67                 
                     
29  Hanni Koski  2007    268  47.51        1:39.43   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:36.41                 
                     
30  Kaisu Leinonen  2005    265  46.31        1:39.74   
  Uinti Tampere  1:39.85                 
                     
31  Aino Ruottinen  2007    260  46.72        1:40.41   
  Uinti Tampere  1:39.56                 
                     
32  Julia Rauhala  2006    258  48.31        1:40.72   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:37.70                 
                     
33  Nella Kortteinen  2007    256  48.32        1:40.96   
  Uinti Tampere  1:39.68                 
                     
34  Enni Halttunen  2005    248  48.49        1:41.97   
  Uinti Tampere  1:38.14                 
                     
 
Laji 10, 100m RU/BR N/W,T/G-15,13, Alkuerät 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ieva Maluka  2003    655  35.07        1:13.83   
  Bjss Ridzene Dsn  1:16.14                 
                     
Emma Haglund  2003    593  35.61        1:16.30   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:14.59                 
                     
Meeri Yli-Äyhö  2004    581  37.22        1:16.82   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:18.88                 
                     
Martta Ruuska  2003    555  36.79        1:17.99   
  Swimming Jyväskylä  1:14.53                 
                     
Siiri Ala-Karvia  2004    552  36.61        1:18.16   
  Uinti Tampere  1:17.36                 
                     
Sohvi Kallinen  2004    547  37.18        1:18.37   
  Lahden Uimaseura  1:16.83                 
                     
Julia Sairanen  2003    543  36.64        1:18.58  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Lahden Uimaseura  1:18.67                 
                     
Jenna Pulkkinen  2004    536  37.86        1:18.90   
  Kouvolan Uimarit  1:15.53                 
                     
Kanerva Kinnunen  2004    534  37.58        1:19.00   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:16.85                 
                     
10  Aida Pasma  2003    528  36.83        1:19.31   
  Riihimäen Uimaseura  1:18.36                 
                     
11  Laura Markuksela  2004    515  37.23        1:19.99   
  Oulun Lohet  1:19.90                 
                     
12  Aada Hakala  2004    502  37.65        1:20.69   
  Uinti Tampere  1:21.16                 
                     
13  Roosa Kärkkäinen  2003    500  38.16        1:20.75   
  Oulun Lohet  1:18.91                 
                     
14  Milla-Lotta Tapanainen  2003    498  38.46        1:20.87   
  Cetus Espoo  1:20.68                 
                     
15  Marta Valkovska  2004    493  37.17        1:21.16   
  Bjss Ridzene Dsn  1:22.75                 
                     
16  Inka Elamaa  2004    478  38.87        1:21.99   
  Oulun Lohet  1:21.32                 
                     
17  Jessika Liimatta  2004    477  37.92        1:22.04   
  TaTu Tampere  1:23.28                 
                     
18  Vlada Guljajeva  2004    477  38.47        1:22.06   
  Hyvinkään Uimaseura  1:23.08                 
                     
19  Jessica Mäkinen  2004    472  39.14        1:22.32   
  Uinti Tampere  1:21.91                 
                     
20  Kerttu Nurmi  2003    471  38.84        1:22.37   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:23.11                 
                     
21  Iiris Yli-Jama  2003    471  39.05        1:22.42   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:19.60                 
                     
22  Aada Taiponen  2004    460  39.89        1:23.03   
  Riihimäen Uimaseura  1:22.75                 
                     
23  Emma Jormanainen  2003    458  39.34        1:23.18   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:22.99                 
                     
24  Emma Hämäläinen  2003    457  38.71        1:23.23   
  Vieskan Uimarit  1:20.27                 
                     
25  Annukka Pihkamäki  2004    443  39.54        1:24.08   
  Riihimäen Uimaseura  1:23.98                 
                     
26  Lotta Hermonen  2004    437  39.08        1:24.50   
  Kouvolan Uimarit  1:25.99                 
                     
27  Inka Metiäinen  2003    431  40.47        1:24.88   
  Swimming Jyväskylä  1:23.56                 
                     
28  Helmi Lehtonen  2004    430  39.36        1:24.94   
  Järvenpään Uintiklubi  1:25.27                 
                     
29  Essi Turkki  2004    429  39.91        1:25.00   
  Uinti Tampere  1:25.80                 
                     
30  Aino Jerohin  2003    412  40.42        1:26.13   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:23.92                 
                     
31  Nea Parkatti  2004    412  39.90        1:26.18   
  Swimming Jyväskylä  1:25.66                 
                     
32  Ida Lehtovaara  2003    411  40.54        1:26.21   
  Uimaseura Aquila  1:28.18                 
                     
33  Siiri Reinonen  2004    409  40.20        1:26.38   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:25.54                 
                     
34  Julia Tuura  2004    403  40.99        1:26.77   
  Riihimäen Uimaseura  1:27.79                 
                     
35  Anni Ranta-Valkama  2004    402  40.22        1:26.86   
  Swimming Club Rovaniemi  1:24.56                 
                     
35  Pirita Hautala  2004    402  41.52        1:26.86   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:26.25                 
                     
37  Viivi Lehtonen  2004    402  40.95        1:26.89   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:25.68                 
                     
38  Aamu Knuuttila  2004    398  41.78        1:27.13   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:26.47                 
                     
39  Sofia Långström  2003    390  41.44        1:27.72   
  Cetus Espoo  1:26.01                 
                     
40  Noora Kuparinen  2004    389  40.65        1:27.82   
  Swimming Jyväskylä  1:29.41                 
                     
41  Liina Rajaniemi  2003    384  40.94        1:28.20   
  Rovaniemen Uimaseura  1:29.84                 
                     
42  Vilma Niskanen  2004    383  40.65        1:28.28   
  Oulun Lohet  1:30.38                 
                     
43  Peppi-Stiina Ahti  2003    381  41.15        1:28.43   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:27.61                 
                     
44  Ranja Ruotoistenmäki  2004    380  42.08        1:28.49   
  Uinti Tampere  1:31.17                 
                     
45  Aada Viitamäki  2003    369  40.99        1:29.35   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:30.90                 
                     
46  Eveliina Koivula  2003    363  42.35        1:29.87   
  Uinti Tampere  1:25.95                 
                     
47  Ella Ekman  2003    362  42.37        1:29.94   
  Uinti Tampere  1:27.81                 
                     
48  Erica Tomperi  2004    361  43.32        1:30.05   
  Nokian Pyry  1:29.95                 
                     
49  Anna Kajosmäki  2004    356  41.77        1:30.43   
  Swimming Jyväskylä  1:30.53                 
                     
49  Kiona Inkilä  2004    356  43.01        1:30.43   
  Uinti Tampere  1:31.39                 
                     
51  Ronja Hellberg  2003    354  42.53        1:30.65   
  Riihimäen Uimaseura  1:30.01                 
                     
52  Ida Töyrylä  2004    348  42.61        1:31.13   
  Uinti Tampere  1:28.81                 
                     
53  Ella Uusitalo  2003    334  42.86        1:32.36   
  Kampuksen Plaani  1:31.85                 
                     
54  Viivi Kylkisalo  2004    333  44.03        1:32.43   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:31.11                 
                     
55  Noora Pätiälä  2004    313  44.64        1:34.42   
  Uinti Tampere  1:32.50                 
                     
56  Kia Leinonen  2003    308  45.38        1:34.92   
  Oulun Lohet  1:33.08                 
                     
57  Cinja Åvist  2003    303  43.36        1:35.39   
  Hyvinkään Uimaseura  1:31.39                 
                     
Carola Huntus  2003              DNF   
  Swimming Jyväskylä  1:21.37                 
                     
 
Laji 10, 100m RU/BR N/W,T/G-15,13, Alkuerät 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ida Hulkko  1998    822  32.30        1:08.45   
  TaTu Tampere  1:08.40                 
                     
Veera Kivirinta  1995    717  33.33        1:11.63   
  Oulun Uinti 1906  1:08.99                 
                     
Charlotta Edelman  2001    675  34.34        1:13.08   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:12.85                 
                     
Nelli Ohvo  2001    618  35.17        1:15.26   
  Cetus Espoo  1:16.00                 
                     
Fanny Grönvall  2000    615  36.27        1:15.38   
  Uinti Tampere  1:14.80                 
                     
Vilma Ruotsalainen  1996    606  36.20        1:15.78   
  Helsingfors Simsällskap  1:14.95                 
                     
Aliisa Liukkonen  1999    596  35.43        1:16.20  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:15.21                 
                     
Pinja Partinen  1999    558  36.02        1:17.85   
  Joensuun Uimaseura  1:20.13                 
                     
Janna Appelberg  2001    545  38.22        1:18.48   
  Helsingfors Simsällskap  1:16.20                 
                     
10  Ella Lammi  1998    523  36.34        1:19.57   
  TaTu Tampere  1:20.93                 
                     
11  Lotta Aho  1999    513  37.29        1:20.06   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:16.81                 
                     
12  Enni Lahtinen  2002    507  38.19        1:20.40   
  Uinti Tampere  1:17.44                 
                     
13  Jenny Nieminen  2001    481  37.78        1:21.82   
  Hyvinkään Uimaseura  1:21.05                 
                     
14  Riika Huttula  2001    478  37.75        1:21.98   
  Oulun Lohet  1:18.72                 
                     
15  Amalia Siekkinen  2002    461  39.48        1:22.96   
  Oulun Lohet  1:23.07                 
                     
16  Johanna Suova  1999    437  39.26        1:24.49   
  Uinti Tampere  1:19.42                 
                     
17  Peppi Palokangas  2002    437  40.29        1:24.50   
  Swimming Jyväskylä  1:22.07                 
                     
18  Hanni Riikonen  2002    428  38.26        1:25.06   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:24.75                 
                     
19  Millariina Bruce  2001    426  39.74        1:25.22   
  Uimaseura Aquila  1:24.67                 
                     
20  Enni Määttä  1999    423  40.14        1:25.42   
  Uinti Tampere  1:24.31                 
                     
21  Niina Roiko-Jokela  2001    414  39.76        1:25.98   
  Swimming Jyväskylä  1:25.12                 
                     
22  Ronja Nätynki  2002    413  41.99        1:26.10   
  Swimming Club Rovaniemi  1:25.33                 
                     
23  Saija Mikkonen  2001    401  39.66        1:26.94   
  Helsingfors Simsällskap  1:20.40                 
                     
24  Vilhelmiina Wegelius  2002    397  40.21        1:27.22   
  Joensuun Uimaseura  1:22.08                 
                     
25  Viivi Jokiniemi  2001    378  41.90        1:28.63   
  Uinti Tampere  1:26.00                 
                     
26  Sofia Nieminen  2002    349  41.67        1:31.05   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:24.53                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  05 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  16:09 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner