Resultater for Hjørring Park Vendia Swim Cup 2018
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 17 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 17 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Hjørring Park Vendia Swim Cup |
|
Udskriftsdato |
05 maj 2018 |
|
|
Stævne by |
Hjørring |
|
Udskriftstidspunkt |
12:40 |
|
|
Arrangør |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
04 maj 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2005-2018 |
Sponsor: Ekkofonden |
|
|
Løb 17, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Ekkofonden |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kristian B. Rasmussen |
2003 |
|
511 |
31.56 |
|
|
|
1:04.94 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
1:03.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Stian Alexander Pettersen |
2003 |
|
496 |
31.55 |
|
|
|
1:05.60 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
1:03.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Frederik Venø Elling |
2003 |
|
476 |
32.93 |
|
|
|
1:06.48 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
1:04.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Alex Søndergaard |
2003 |
|
414 |
34.06 |
|
|
|
1:09.67 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:06.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mads Peter Hansen |
2004 |
|
399 |
33.72 |
|
|
|
1:10.52 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
1:03.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Lucas Rosenborg |
2004 |
|
393 |
34.61 |
|
|
|
1:10.88 |
|
|
Aarhus Swim |
1:08.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Mads Mikkelsen |
2004 |
|
384 |
34.18 |
|
|
|
1:11.45 |
|
|
Aarhus Swim |
1:08.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Anders Elsborg |
2003 |
|
379 |
34.84 |
|
|
|
1:11.73 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
1:07.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Emil Lykke Grann |
2003 |
|
365 |
35.23 |
|
|
|
1:12.67 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
1:08.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Lucas S Paturel |
2004 |
|
355 |
35.94 |
|
|
|
1:13.30 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
1:10.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Oscar Pedersen |
2004 |
|
333 |
35.85 |
|
|
|
1:14.89 |
|
|
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
1:11.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Arthur Rytter Jacobsen |
2003 |
|
333 |
35.75 |
|
|
|
1:14.93 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
1:13.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
William Sloth |
2003 |
|
328 |
37.38 |
|
|
|
1:15.29 |
|
|
Aarhus Swim |
1:15.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Viktor Enevold Sørensen |
2004 |
|
323 |
35.61 |
|
|
|
1:15.67 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:17.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Frederik P. Michaelsen |
2003 |
|
314 |
36.22 |
|
|
|
1:16.36 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
1:11.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Harald Gold |
2004 |
|
302 |
37.26 |
|
|
|
1:17.37 |
|
|
Brædstrup Svømmeklub |
1:17.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Christopher V. Nielsen |
2004 |
|
301 |
37.95 |
|
|
|
1:17.42 |
|
|
Kolding SK |
1:21.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Andreas Torp |
2004 |
|
276 |
36.95 |
|
|
|
1:19.77 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
1:16.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Marcus Dahl Burholt |
2004 |
|
271 |
39.59 |
|
|
|
1:20.26 |
|
|
Svømmeklubben Søhesten |
1:16.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Magnus Søgaard |
2003 |
|
269 |
38.89 |
|
|
|
1:20.45 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
1:19.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Johan Wågbø |
2004 |
|
261 |
39.89 |
|
|
|
1:21.21 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
1:24.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Ekkofonden |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mads Kloster |
2002 |
|
602 |
29.19 |
|
|
|
1:01.51 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
59.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Patrick Zakaryan Olsen |
2002 |
|
557 |
30.64 |
|
|
|
1:03.09 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
1:01.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Nicolaj Løth Andersen |
2001 |
|
538 |
31.22 |
|
|
|
1:03.84 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
1:01.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Simon Slettevold |
2002 |
|
500 |
31.62 |
|
|
|
1:05.40 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
1:00.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Daniel Gallacher |
2002 |
|
490 |
31.78 |
|
|
|
1:05.88 |
|
|
Aarhus Swim |
1:02.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Alexander Korsager Elkjær |
2001 |
|
456 |
33.14 |
|
|
|
1:07.48 |
|
|
Aarhus Swim |
1:06.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Ruben Nørgaard |
2002 |
|
401 |
34.10 |
|
|
|
1:10.43 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
1:08.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Birk Lee Johansen |
2002 |
|
393 |
34.52 |
|
|
|
1:10.89 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
1:09.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Aksel Skrydstrup |
2001 |
|
391 |
33.77 |
|
|
|
1:10.99 |
|
|
Aarhus Swim |
1:09.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Martin Broch |
2001 |
|
367 |
34.54 |
|
|
|
1:12.54 |
|
|
DeltaSwim |
1:11.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Sebastian Thorsen |
2001 |
|
351 |
34.36 |
|
|
|
1:13.62 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
1:11.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Oliver L Nelander |
2002 |
|
349 |
35.55 |
|
|
|
1:13.76 |
|
|
Ikast Svømmeklub |
1:11.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Mathias M. Nielsen |
2002 |
|
327 |
36.35 |
|
|
|
1:15.34 |
|
|
Ikast Svømmeklub |
1:14.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Erlend Tregde |
2002 |
|
323 |
36.05 |
|
|
|
1:15.69 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
1:10.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Christoffer Juul Jensen |
2001 |
|
286 |
38.03 |
|
|
|
1:18.75 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
1:15.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Anton Gold |
2002 |
|
277 |
38.69 |
|
|
|
1:19.62 |
|
|
Brædstrup Svømmeklub |
1:20.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Simon Finch |
2002 |
|
258 |
39.20 |
|
|
|
1:21.53 |
|
|
Skanderborg Svømmeklub |
1:20.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Christian Ø. Samuelsen |
2001 |
|
257 |
39.59 |
|
|
|
1:21.62 |
|
|
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
1:18.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Sebastian Emil Thomsen |
2002 |
|
54 |
1:02.25 |
|
|
|
2:17.40 |
|
|
Svømmeklubben Søhesten |
1:46.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Oscar Korvald |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Stavanger Svømme Club |
1:13.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Johan Bendixen Nissen |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
neddyk efter 15 m |
|
Skanderborg Svømmeklub |
1:10.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 0-2000 |
Sponsor: Ekkofonden |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Markus Kjeldsen |
2000 |
|
568 |
30.60 |
|
|
|
1:02.69 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
1:01.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mikkel Kirkegaard |
1999 |
|
506 |
31.56 |
|
|
|
1:05.18 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
1:03.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jens Riisgaard |
2000 |
|
449 |
33.25 |
|
|
|
1:07.82 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
1:07.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Anton Borg Hjort |
2000 |
|
442 |
31.99 |
|
|
|
1:08.18 |
|
|
Aarhus Swim |
59.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Rasmus D. Jensen |
1998 |
|
310 |
36.64 |
|
|
|
1:16.70 |
|
|
Brædstrup Svømmeklub |
1:12.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
05 maj 2018 |
Licens til Svømmeklubben S 68 |
Udskriftstidspunkt |
12:40 |
|