2020-08-07   19:41:10
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för DM (50m) 2018, Stockholm

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 Lördag 2 juni

Document
Resultat
DM 50m 2018
Arrangör:
Plats: Eriksdalsbadet Stockholms simförbund, SKK & Tyresö SS
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 2 jun 2018 till den 3 jun 2018
Event 2, 4X100m Frisim Damer - Final
SR: Väsby SS                  (1900) 3:44.34 2008-07-18
SR Juniorer: Helsingborgs S            (1900) 3:49.11 2016-07-06
Distriktrekord Seniorer: Väsby SS 3:44.34 2008-07-18
Distriktrekord Juniorer: Södertörns SS 3:50.92 2009-07-01
Plac Namn Född Förening FINA Tid Diff
1 Söderätlje SS Damer 1 1996 Södertälje Simsällskap 677 3:59.83
Emma Sundstrand 2001 AJ3201 +0.75 28.61 59.32 59.32
Hilma Ramdén 2000 AF4600 +0.43 28.45 1:00.51 1:59.83
Emilia Christiansen 1999 AL8499 +0.32 29.49 1:00.89 3:00.72
Alida Ramdén 1997 AP0297 +0.30 28.06 59.11 3:59.83
2 Väsby SS Damer 1 1990 Väsby Simsällskap 661 4:01.75 +1.92
Tova Andersson 2001 AH8201 +0.70 28.95 1:00.23 1:00.23
Louise Halldén 1998 AW2498 0.00 28.26 59.34 1:59.57
Ebba Andersson 2001 AL2601 +0.31 29.53 1:00.89 3:00.46
Anna Miram 1999 AG7299 +0.60 29.18 1:01.29 4:01.75
3 SK Neptun Damer 1990 Simklubben Neptun 641 4:04.20 +4.37
Eygló Òsk Gústafsdóttir 1995 BY3495 +0.77 28.84 1:00.05 1:00.05
Tuva Glimmerud-Gullbjörk 2000 BP6600 +0.41 27.94 58.65 1:58.70
Alexandra Vartiainen 2001 BW1801 +0.36 29.71 1:02.49 3:01.19
Isa Lundgren Sonnergren 2004 AW5404 +0.42 30.04 1:03.01 4:04.20
4 Täby Sim Damer 1 1990 Täby Sim 625 4:06.36 +6.53
Cornelia Jerresand 2000 AG6800 +0.74 28.97 1:00.60 1:00.60
Ellen Banestig 2002 BT1802 +0.32 29.48 1:02.75 2:03.35
Esther Rydbeck Nordén 2001 BN8801 +0.31 29.37 1:01.02 3:04.37
Alexandra Jensen 2001 BG6801 +0.01 29.68 1:01.99 4:06.36
5 Spårvägen Sim Damer 1 1990 Spårvägen Simförening 614 4:07.79 +7.96
Emma Sundstedt 1998 BE7498 +0.74 29.35 1:00.34 1:00.34
Linn Herlin 2002 AU6402 +0.35 30.06 1:03.04 2:03.38
Nina Bring 1999 AR8699 +0.12 30.00 1:04.04 3:07.42
Malin Wallén 1997 AZ7897 +0.20 28.84 1:00.37 4:07.79
6 Skk Damer 2001 Stockholms Kappsimningsklubb 593 4:10.61 +10.78
Smilla Lönnberg 2001 AQ0801 +0.74 29.31 1:00.67 1:00.67
Caroline Wallenborg 2000 AL3800 +0.51 29.73 1:01.55 2:02.22
Amanda Eriksson 2001 AH9801 +0.23 30.09 1:03.86 3:06.08
Nora Segerström 2002 BM0802 +0.56 30.66 1:04.53 4:10.61
7 SS04 Damer Lag 1 1998 Solna Sundbyberg SS 04 588 4:11.33 +11.50
Tova Magnusson 2002 AC5802 -.-- 1:02.44 1:02.44
Filippa Berndtson 1997 BD4297 -.-- 29.98 1:03.67 2:06.11
Therese Baltzarsson 2001 AE5201 -.-- 29.87 1:02.07 3:08.18
Isabel Nordström 2001 BH1801 -.-- 30.50 1:03.15 4:11.33
8 Tyresö SS Damer 1990 Tyresö Simsällskap 580 4:12.54 +12.71
Sara Olsson 1999 AR6899 -.-- 1:02.07 1:02.07
Josefin Ossmyr 1999 AS0299 -.-- 28.90 1:01.34 2:03.41
Frida Björkman 1999 AU7499 -.-- 30.44 1:05.06 3:08.47
Josefin Alm 2001 AJ8201 -.-- 30.19 1:04.07 4:12.54
9 Väsby SS Damer 3 1990 Väsby Simsällskap 571 4:13.82 +13.99
Elin Peng 2003 AJ7603 -.-- 1:01.53 1:01.53
Amanda Takala 2004 AP3804 -.-- 30.58 1:04.59 2:06.12
Michelle Wissinger 2004 BN3604 -.-- 29.72 1:03.84 3:09.96
Roya Tittelbach 2003 AF7603 -.-- 29.96 1:03.86 4:13.82
10 Täby Sim Damer 2 1990 Täby Sim 563 4:15.01 +15.18
Anna Ladis 2001 BH7801 -.-- 1:04.37 1:04.37
Smilla Malm 2003 AQ4203 -.-- 29.83 1:03.51 2:07.88
Thilda Ström 2003 AT5803 -.-- 29.64 1:01.62 3:09.50
Embla Börjesson 2002 AZ1802 -.-- 30.89 1:05.51 4:15.01
11 Järfälla Honor Lag 1 1990 Järfälla Simsällskap 553 4:16.61 +16.78
Ella Arrhén Andersson 2002 AX8402 +0.80 30.09 1:03.62 1:03.62
Tone Sandsjö 2003 AF5403 +0.47 30.44 1:03.92 2:07.54
Sandra Bergerstam 2001 AI1401 +0.45 30.77 1:04.85 3:12.39
Isabelle Hanson 1998 AB4298 +0.40 30.40 1:04.22 4:16.61
12 Södertälje SS Damer 2 2000 Södertälje Simsällskap 543 4:18.08 +18.25
Tina Huslid 2000 AF0600 -.-- 1:03.66 1:03.66
Isabel Teglöf 2003 AZ3203 -.-- 30.39 1:04.09 2:07.75
Vilma Lindberg 2004 AL9204 -.-- 30.42 1:05.53 3:13.28
Sofia Tossavainen 2005 AJ2805 -.-- 30.58 1:04.80 4:18.08
13 Spårvägen Sim Damer 2 1990 Spårvägen Simförening 541 4:18.40 +18.57
Johanna Bagelius 2004 BB4604 -.-- 1:03.41 1:03.41
Julia Augustsson 2000 BC9200 -.-- 30.34 1:03.97 2:07.38
Anna Viinapuu 2000 AH8400 -.-- 30.22 1:03.96 3:11.34
Agnes Fährlin 1998 AR1498 -.-- 31.30 1:07.06 4:18.40
14 Väsby SS Damer 2 1990 Väsby Simsällskap 539 4:18.81 +18.98
Linnea Lindgren 2001 AQ2801 +0.73 31.74 1:06.19 1:06.19
Louise Peacock 2001 AL3601 +0.18 30.49 1:04.28 2:10.47
Lucrezia Vespertini 2002 AX3602 +0.24 30.69 1:04.65 3:15.12
Hanne Romstad 1999 AK2499 +0.07 30.94 1:03.69 4:18.81
15 Järfälla Honor Lag 2 1990 Järfälla Simsällskap 511 4:23.39 +23.56
Josefine Iwarson 2003 AT1603 -.-- 1:03.52 1:03.52
Sara Strand 2002 AQ1802 -.-- 30.82 1:05.11 2:08.63
Emma Hansson 2002 AQ9602 -.-- 32.79 1:07.59 3:16.22
Rebecca Policastro 2003 AI2403 -.-- 31.07 1:07.17 4:23.39
16 Skuru Ik Damer 1990 Skuru Idrottsklubb 510 4:23.59 +23.76
Wilma Åhlen 2005 AO8205 -.-- 1:04.53 1:04.53
Felicia Östlund 2002 BD6202 -.-- 30.84 1:04.79 2:09.32
Felicia Heintz 2004 AU8204 -.-- 31.85 1:07.03 3:16.35
Elin Furingsten 2004 AT1404 -.-- 31.59 1:07.24 4:23.59
2018-06-02 09:54:01 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Demo license

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner