Results for Handelsbanken Grand-Prix 2009
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Grand-Prix 2009 | Udskriftsdato | 21 november 2009 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 21:16 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub |
Løb 17, 4X50m Rygsvømning Mix, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Stm 1 | 0 | Swim Team Midtjylland | 2:04.64 | ||||||
Mathilde Balle | 1989 | 32.24 | 32.24 | |||||||
Tea L. Christensen | 1989 | |||||||||
Jens Glent Abildgaard | 1991 | |||||||||
Mathias Hansen | 1993 | 2:04.64 | 2:04.64 | |||||||
2 | Stm 2 | 0 | Swim Team Midtjylland | 2:09.00 | ||||||
Camilla Andersen | 1993 | 34.95 | 34.95 | |||||||
Nanna Lunding | 1991 | |||||||||
Rasmus Stendorph Hansen | 1990 | |||||||||
Lars Otteskov | 1986 | 2:09.00 | 2:09.00 | |||||||
3 | Stm 3 | 0 | Swim Team Midtjylland | 2:09.09 | ||||||
Simone Friis Hansen | 1995 | 34.28 | 34.28 | |||||||
Anne-Kirstine Knudsen | 1997 | |||||||||
Tonni Kristensen | 1992 | |||||||||
Casper Iversen | 1991 | 2:09.09 | 2:09.09 | |||||||
4 | Stm 4 | 0 | Swim Team Midtjylland | 2:14.81 | ||||||
Emilie Nordfeldt West | 1996 | 35.51 | 35.51 | |||||||
Iben Rohde | 1994 | |||||||||
Andreas B. Hiltmar | 1993 | |||||||||
Stefan B. Høgild | 1991 | 2:14.81 | 2:14.81 | |||||||
5 | Stm 7 | 0 | Swim Team Midtjylland | 2:19.91 | ||||||
Cecilia Jespersen | 1993 | 36.64 | 36.64 | |||||||
Stine Malle | 1990 | |||||||||
Laust Moesgaard | 1996 | |||||||||
Lasse Meineche | 1994 | 2:19.91 | 2:19.91 | |||||||
6 | Stm 5 | 0 | Swim Team Midtjylland | 2:19.98 | ||||||
Cecilie Termøhlen | 1993 | 36.40 | 36.40 | |||||||
Cecilie Christensen | 1995 | |||||||||
Lasse Sangild | 1990 | |||||||||
Mads Pedersen | 1991 | 2:19.98 | 2:19.98 | |||||||
7 | Stm 6 | 0 | Swim Team Midtjylland | 2:23.90 | ||||||
Mille Kjær Hindhede | 1997 | 37.42 | 37.42 | |||||||
Sisse Sørensen | 1996 | |||||||||
Alexander Rosager | 1991 | |||||||||
Jonas Poulsen | 1994 | 2:23.90 | 2:23.90 | |||||||
8 | Nyborg 1 | 0 | Nyborg Svømmeklub | 2:24.19 | ||||||
Steven Carney | 1994 | 33.92 | 33.92 | |||||||
Nadia S. Skyggelund | 1993 | |||||||||
Stine Johansen | 1997 | |||||||||
Jens Høj Jørgensen | 1996 | 2:24.19 | 2:24.19 | |||||||
9 | Silkeborg Mix 1 | 0 | Silkeborg Svømmeklub | 2:27.24 | ||||||
Rued Dalby | 1996 | 34.28 | 34.28 | |||||||
Line H. Vestergaard | 1996 | |||||||||
Katrine M. Johannsen | 1996 | |||||||||
Mikkel Grønbo | 1996 | 2:27.24 | 2:27.24 | |||||||
10 | Aarhus 1900 Mix | 0 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 2:32.56 | ||||||
Sebastian Johansen | 1995 | 35.44 | 35.44 | |||||||
Malthe Wellendorf | 1993 | |||||||||
Helene Frasez Sørensen | 1995 | |||||||||
Lærke B Pedersen | 1996 | 2:32.56 | 2:32.56 | |||||||
11 | Stm 8 | 0 | Swim Team Midtjylland | 2:33.07 | ||||||
Tasha Mac Brayd | 1993 | 39.74 | 39.74 | |||||||
Tina Bæk | 1994 | |||||||||
Robert Asfeldt | 1996 | |||||||||
Alexander Frederiksen | 1994 | 2:33.07 | 2:33.07 | |||||||
12 | Stm 9 | 0 | Swim Team Midtjylland | 2:39.03 | ||||||
Emma Ø. Nielsen | 1995 | 38.95 | 38.95 | |||||||
Nanna Fallesen | 1995 | |||||||||
Tobias Skov | 1995 | |||||||||
Alexander Frederiksen | 1994 | 2:39.03 | 2:39.03 | |||||||
13 | Silkeborg Mix 2 | 0 | Silkeborg Svømmeklub | 2:39.52 | ||||||
Mads S. Ljungstrøm | 1996 | 36.73 | 36.73 | |||||||
Sofie Emilie B. Andersen | 1997 | |||||||||
Cecilie Bach Bertelsen | 1997 | |||||||||
Mathias Beck | 1996 | 2:39.52 | 2:39.52 | |||||||
14 | Stm 10 | 0 | Swim Team Midtjylland | 2:43.71 | ||||||
Emma Sørensen | 1997 | 40.82 | 40.82 | |||||||
Lea Moesgaard | 1998 | |||||||||
Mark Andersen | 1997 | |||||||||
Peter Guldberg | 1996 | 2:43.71 | 2:43.71 | |||||||
15 | Struer Mix 1 | 0 | Struer Svømmeklub | 2:44.77 | ||||||
Morten Thomsen | 1997 | 38.14 | 38.14 | |||||||
Line Hatting | 1996 | |||||||||
Alex Terp | 1997 | |||||||||
Mai Rossau Noer | 1997 | 2:44.77 | 2:44.77 | |||||||
16 | Nyborg 2 | 0 | Nyborg Svømmeklub | 2:49.17 | ||||||
Silke Meyer | 1998 | 44.96 | 44.96 | |||||||
Marc Nøhr Andersen | 1996 | |||||||||
Anton Holten Lambert | 1997 | |||||||||
Johanne Carr | 1999 | 2:49.17 | 2:49.17 | |||||||
17 | Stm 11 | 0 | Swim Team Midtjylland | 2:53.94 | ||||||
Cecilia Hansen | 1997 | 41.46 | 41.46 | |||||||
Emma Hiltmar | 1996 | |||||||||
Daniel Nielsen | 1997 | |||||||||
Simon Jakobsen | 1998 | 2:53.94 | 2:53.94 | |||||||
18 | Isk 4 | 0 | Ikast Svømmeklub | 2:54.50 | ||||||
Ana Cecilia Woetmann | 1996 | 40.59 | 40.59 | |||||||
Nicklas B. Nielsen | 1995 | |||||||||
Bastian Kristensen | 1997 | |||||||||
Louise Mosegaard Tromborg | 1996 | 2:54.50 | 2:54.50 | |||||||
19 | Silkeborg Mix 3 | 0 | Silkeborg Svømmeklub | 2:58.29 | ||||||
Jens Nielsen | 1997 | 41.25 | 41.25 | |||||||
Camilla Mikkelsen | 1998 | |||||||||
Anne K. Larsen | 1997 | |||||||||
Alexander Gilberg | 1995 | 2:58.29 | 2:58.29 | |||||||
20 | Isk 2 | 0 | Ikast Svømmeklub | 3:02.80 | ||||||
Lisa Brayd | 1997 | 50.04 | 50.04 | |||||||
Mikkel Hvolgaard | 1995 | |||||||||
Vishnu Illankumaran | 1995 | |||||||||
Anne-Sofie Thygesen | 1997 | 3:02.80 | 3:02.80 | |||||||
21 | Stm 12 | 0 | Swim Team Midtjylland | 3:11.10 | ||||||
Johanne Kølbæk | 1996 | 41.07 | 41.07 | |||||||
Lonnie Meineche | 1996 | |||||||||
Laurits B. Henriksen | 1998 | |||||||||
Simon Bak Jeppesen | 1997 | 3:11.10 | 3:11.10 | |||||||
22 | Struer Mix 2 | 0 | Struer Svømmeklub | 3:13.96 | ||||||
Michael Terp Olesen | 1999 | |||||||||
Lisa Terp | 1999 | |||||||||
Frederik Vejby Nielsen | 1997 | |||||||||
Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 3:13.96 | 3:13.96 | |||||||
23 | Hsc 2 - Mix | 0 | Holstebro Svømme Club | 3:21.01 | ||||||
Gry Nikolejsen | 1998 | |||||||||
Christian Carlsen | 1999 | |||||||||
Maren Bielefeldt | 1999 | |||||||||
Christian Rasmussen | 1998 | 3:21.01 | 3:21.01 | |||||||
24 | Stm 14 | 0 | Swim Team Midtjylland | 3:22.25 | ||||||
Michelle Lesler | 1994 | 50.24 | 50.24 | |||||||
Trine Kjøngerskov | 2000 | |||||||||
Alexander Nygaard | 1996 | |||||||||
Daniel Christensen | 1997 | 3:22.25 | 3:22.25 | |||||||
25 | Fars Unger 1 Bsk | 0 | Brædstrup Svømmeklub | 3:27.44 | ||||||
Rasmus D. Jensen | 1998 | 56.91 | 56.91 | |||||||
Joelle Nieüandt | 1996 | |||||||||
Nicolai Vad Kruse | 1999 | |||||||||
Maria Fuglsang Frandsen | 1997 | 3:27.44 | 3:27.44 | |||||||
26 | Stm 15 | 0 | Swim Team Midtjylland | 3:28.78 | ||||||
Emma Rohde | 1997 | |||||||||
Trine Guldberg | 1999 | |||||||||
Emil Træholt | 1997 | |||||||||
Joachim Poulsen | 1999 | 3:28.78 | 3:28.78 | |||||||
- | Stm 13 | 0 | Swim Team Midtjylland | DSQ | 3.sv glid på maven | |||||
Sofie Møller | 1997 | 43.31 | 43.31 | |||||||
- | Stm 16 | 0 | Swim Team Midtjylland | DSQ | På maven i mål | |||||
Christine Hansen | 1996 | 43.99 | 43.99 | |||||||
- | Hsc 1 - Mix | 0 | Holstebro Svømme Club | DSQ | aktive ben vend 75m | |||||
Helle Dohn | 1998 | 39.23 | 39.23 | |||||||
- | Isk 3 | 0 | Ikast Svømmeklub | DSQ | Tyvstart 2. svømmer | |||||
Louise Sander | 1995 | 39.65 | 39.65 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.24 | Udskriftsdato | 21 november 2009 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 21:16 |