2018-04-23   19:37:50
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for FynRundt4 - 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 1 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  FynRundt 4 - 2018    Udskriftsdato  21 april 2018   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  11:30   
  Arrangør  FREM         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  21 april 2018         
 
 
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mathilde Stilund  2005  Frem Odense            1:11.34   
Cathrine Høst  2004  Nyborg Svømmeklub            1:15.62   
Mathilde Vestergaard  2006  Nyborg Svømmeklub            1:17.50   
Amalie F. Piiters  2006  H2Odense            1:19.35   
Klara Amalie Nielsen  2006  Nyborg Svømmeklub            1:22.20   
Inge Madsen  2002  Svømmeklubben Søløven            1:22.74   
Lærke Rosen Lundsfryd  2006  Ringe Svømme Klub            1:23.18   
Dagmar Stahl  2007  H2Odense            1:24.50   
Maja Løve Nielsen  2006  Ringe Svømme Klub            1:25.00   
10  Julija Bliucukis  2006  H2Odense            1:26.33   
11  Mille Buch  2006  H2Odense            1:28.18   
12  Lærke D Huusfeldt  2006  Svendborg Svømme Klub            1:28.86   
13  Sofie Dyrelund Rasmussen  2007  Ringe Svømme Klub            1:30.30   
14  Andrea Høi Rasmusssen  2007  Frem Odense            1:31.57   
15  Kim Hanh Vu  2004  Frem Odense            1:33.17   
16  Anna Mathilde Kruse  2006  Frem Odense            1:34.09   
17  Liv Rose Skaastrup  2007  Ringe Svømme Klub            1:34.98   
18  Helena Bett Andersen  2007  Frem Odense            1:35.10   
18  Marie Hartmann Johansen  2007  Frem Odense            1:35.10   
20  Sofie Bak  2008  Ringe Svømme Klub            1:35.68   
21  Matilde A. B. Buch  2008  H2Odense            1:40.53   
22  Frederikke Ekholdt  2007  H2Odense            1:41.81   
23  Ella Gersbo-Møller  2008  Nyborg Svømmeklub            1:43.99   
24  Lea Romer Jørgensen  2008  Svendborg Svømme Klub            1:45.15   
25  Sara Lund Larsen  2008  Ringe Svømme Klub            1:46.15   
26  Carla Korsgaard  2009  Ringe Svømme Klub            1:48.63   
27  Caroline Søgaard  2006  Ringe Svømme Klub            1:50.43   
28  Klara Kaysen  2008  Nyborg Svømmeklub            1:53.59   
29  Atalie R. L. Pedersen  2007  H2Odense            1:54.05   
30  Lisa Bergmann Jensen  2007  Frem Odense            2:01.35   
31  Signe Christiansen  2008  Nyborg Svømmeklub            2:02.92   
32  Asta C. K. Johansen  2008  H2Odense            2:05.57   
33  Thea Keinicke  2007  Ringe Svømme Klub            2:06.97   
34  Maya K. Alstrup-Lopez  2007  Frem Odense            2:09.21   
Luna Gilling  2008  H2Odense            DNS   
Ida Juhl Rasmussen  2008  Ringe Svømme Klub            DSQ  tyvstart 
Sisse Plaugborg  2009  Ringe Svømme Klub            DSQ  ej berør 25m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  21 april 2018 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  11:30 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 2 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  FynRundt 4 - 2018    Udskriftsdato  21 april 2018   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  12:27   
  Arrangør  FREM         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  21 april 2018         
 
 
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Alfred Feldskov  2003  Svendborg Svømme Klub            1:01.70   
Andreas Pedersen  2003  Nyborg Svømmeklub            1:02.74   
Piotr Stadnicki  2004  Nyborg Svømmeklub            1:07.11   
Oliver Londero  2004  Frem Odense            1:09.39   
Oskar Mühring  2006  Nyborg Svømmeklub            1:12.11   
William Romer Jørgensen  2005  Svendborg Svømme Klub            1:12.84   
Asger Østergaard  2005  Svendborg Svømme Klub            1:15.07   
Christoffer Mejdal  2005  Frem Odense            1:15.18   
Mads Kristensen  2005  Svendborg Svømme Klub            1:15.90   
10  Peter Kristensen  2007  Ringe Svømme Klub            1:17.85   
11  Willas Kazhel  2006  Nyborg Svømmeklub            1:18.31   
12  Julius Schier  2006  Ringe Svømme Klub            1:19.02   
13  Magnus A. H. Gerstrøm  2004  H2Odense            1:19.81   
13  Tobias Hansen  2005  Nyborg Svømmeklub            1:19.81   
15  Josef Assing Hvidt  2006  Frem Odense            1:20.09   
16  Jim Louis Thomsen  2005  Svendborg Svømme Klub            1:20.18   
17  Alexander R. S. Pedersen  2006  H2Odense            1:22.15   
18  Lukas Skov Christiansen  2005  Nyborg Svømmeklub            1:22.85   
19  Emil B. Mortensen  2006  Nyborg Svømmeklub            1:23.49   
20  Malthe Bak Wallentin  2008  Frem Odense            1:28.20   
21  Anders Langholm  2007  Nyborg Svømmeklub            1:31.76   
22  Adrian Vaarning  2007  Nyborg Svømmeklub            1:33.66   
23  Jonas Bergmann  2006  H2Odense            1:35.51   
24  Rasmus Bjerre  2008  Ringe Svømme Klub            1:37.81   
25  Kristoffer S. Haue  2006  Frem Odense            1:37.87   
26  Rasmus Brenøe Jensen  2005  H2Odense            1:39.66   
27  Lucas Dyrelund Rasmussen  2007  Ringe Svømme Klub            1:40.45   
28  Alexander Kirk  2008  Nyborg Svømmeklub            1:43.92   
29  Gilbert Eskildsen  2008  Nyborg Svømmeklub            1:44.43   
30  Marius Lundsfryd  2008  Ringe Svømme Klub            1:44.73   
31  Louis Stæhr Bentsen  2010  H2Odense            1:51.02   
32  Danilo Vaarning  2009  Nyborg Svømmeklub            1:52.93   
33  Jannik Kjellerup  2009  Ringe Svømme Klub            2:07.29   
34  Jonathan R. S. Pedersen  2011  H2Odense            2:33.82   
35  Vitus Stæhr Bentsen  2012  H2Odense            2:37.80   
Christoffer Rose Skaastru  2005  Ringe Svømme Klub            DNS   
Elias Skjold  2008  Ringe Svømme Klub            DNS   
Laurits Damsted Lund  2007  Ringe Svømme Klub            DNS   
Oliver Skjerning  2004  Svømmeklubben Søløven            DSQ  tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  21 april 2018 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  12:27 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 3 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  FynRundt 4 - 2018    Udskriftsdato  21 april 2018   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  11:58   
  Arrangør  FREM         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  21 april 2018         
 
 
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Tenna Marie Nielsen  2004  Nyborg Svømmeklub            1:22.75   
Melek Canpolat  2005  Frem Odense            1:23.97   
Victoria Juul Larsen  2006  Frem Odense            1:36.74   
Frida Ploug  2007  Ringe Svømme Klub            1:36.76   
Lærke Rosen Lundsfryd  2006  Ringe Svømme Klub            1:38.66   
Maja Løve Nielsen  2006  Ringe Svømme Klub            1:39.31   
Vigga Londero  2006  Frem Odense            1:39.71   
Isabella Aurbo Herold  2007  Svendborg Svømme Klub            1:45.04   
Sava Mathilde Simonsen  2008  Frem Odense            1:49.30   
10  Trille Elmelund Nielsen  2005  Svømmeklubben Søløven            1:49.35   
11  Marie Hartmann Johansen  2007  Frem Odense            1:50.44   
12  Andrea Høi Rasmusssen  2007  Frem Odense            1:51.88   
13  Lise Kronborg  2007  Nyborg Svømmeklub            1:53.83   
14  Oceane Cailho  2008  Nyborg Svømmeklub            1:57.70   
15  Karoline Kvist  2008  Ringe Svømme Klub            2:01.48   
16  Freya Knudsen  2005  Svømmeklubben Søløven            2:12.23   
17  Liv Emilie Poulsen  2007  Svendborg Svømme Klub            2:22.15   
Eszter Vad  2007  Nyborg Svømmeklub            DNS   
Anna Mathilde Kruse  2006  Frem Odense            DSQ  ej fort bevæg25m 
Helena Bett Andersen  2007  Frem Odense            DSQ  ej fort bevæg 50m 
Julija Bliucukis  2006  H2Odense            DSQ  ej fort bevæg75m 
Kim Hanh Vu  2004  Frem Odense            DSQ  ej fort bevæg50m 
Sofie Bolvig Christensen  2006  Svømmeklubben Søløven            DSQ  ej fort bevæg50m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  21 april 2018 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  11:58 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 4 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  FynRundt 4 - 2018    Udskriftsdato  21 april 2018   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  12:12   
  Arrangør  FREM         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  21 april 2018         
 
 
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mikkel Møller Nielsen  2006  Ringe Svømme Klub            1:17.81   
Julian Vitus Pedersen  2007  H2Odense            1:22.38   
Meng-Joon Koh  2005  Frem Odense            1:23.85   
Oliver Londero  2004  Frem Odense            1:25.57   
Christoffer Mejdal  2005  Frem Odense            1:30.33   
Nikolaj Kobbernagel  2007  Nyborg Svømmeklub            1:38.11   
Sylvester Neto  2007  Frem Odense            1:46.91   
Anders Hammam Saayda  2006  Frem Odense            1:46.93   
Mathias Møller Nielsen  2008  Ringe Svømme Klub            1:49.55   
10  Malthe Petersen  2008  Frem Odense            1:59.25   
11  Marius Lundsfryd  2008  Ringe Svømme Klub            2:05.55   
12  Viggo Hartung  2007  Nyborg Svømmeklub            2:10.46   
13  Vitus F P Sørensen  2007  H2Odense            2:15.91   
Anders Langholm  2007  Nyborg Svømmeklub            DSQ  ej fort bevæg50m 
Conrad Elsborg Gorecki  2008  Frem Odense            DSQ  ej fort bevæg75m 
Johannes Erik Geisler  2006  Frem Odense            DSQ  ej fort bevæg25m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  21 april 2018 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  12:12 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 5 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  FynRundt 4 - 2018    Udskriftsdato  21 april 2018   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  12:13   
  Arrangør  FREM         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  21 april 2018         
 
 
Løb 5, 200m Frisvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Clara Lindstedt  2006  Nyborg Svømmeklub            3:03.14   
Sille Grønfeldt  2008  Nyborg Svømmeklub            3:03.76   
Lisa Lindgren Jeppesen  2005  Frem Odense            3:09.49   
Ella Gersbo-Møller  2008  Nyborg Svømmeklub            3:48.78   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  21 april 2018 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  12:13 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 6 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  FynRundt 4 - 2018    Udskriftsdato  21 april 2018   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  12:18   
  Arrangør  FREM         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  21 april 2018         
 
 
Løb 6, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Kasper Duch  2005  Frem Odense            2:32.27   
Mathias Westergaard  2004  Svendborg Svømme Klub            2:44.66   
Abdelrahman Doudar  2005  Frem Odense            2:47.24   
Nikolaj Kiel Johansen  2003  Ringe Svømme Klub            2:48.49   
Harald Heyde Engvad  2007  Frem Odense            2:56.76   
Lukas Skov Christiansen  2005  Nyborg Svømmeklub            2:57.31   
Sebastian Rahr  2006  Nyborg Svømmeklub            3:03.27   
Anders Hammam Saayda  2006  Frem Odense            3:20.80   
Sylvester Neto  2007  Frem Odense            3:27.01   
10  Vitus F P Sørensen  2007  H2Odense            3:50.25   
11  Conrad Elsborg Gorecki  2008  Frem Odense            3:52.63   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  21 april 2018 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  12:18 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 7 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  FynRundt 4 - 2018    Udskriftsdato  21 april 2018   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  12:20   
  Arrangør  FREM         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  21 april 2018         
 
 
Løb 7, 100m Butterfly Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mathilde Stilund  2005  Frem Odense            1:31.70   
Mathilde Vestergaard  2006  Nyborg Svømmeklub            1:33.78   
Inge Madsen  2002  Svømmeklubben Søløven            2:21.49   
Sofie Bolvig Christensen  2006  Svømmeklubben Søløven            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  21 april 2018 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  12:20 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 8 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  FynRundt 4 - 2018    Udskriftsdato  21 april 2018   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  12:21   
  Arrangør  FREM         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  21 april 2018         
 
 
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Piotr Stadnicki  2004  Nyborg Svømmeklub            1:23.25   
Lucas Dyrelund Rasmussen  2007  Ringe Svømme Klub            2:05.68   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  21 april 2018 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  12:21 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 9 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  FynRundt 4 - 2018    Udskriftsdato  21 april 2018   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  12:30   
  Arrangør  FREM         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  21 april 2018         
 
 
Løb 9, 200m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Klara Amalie Nielsen  2006  Nyborg Svømmeklub            3:26.49   
Maya K. Alstrup-Lopez  2007  Frem Odense            4:52.32   
Eszter Vad  2007  Nyborg Svømmeklub            DNS   
Louise Kipper Pedersen  2006  Nyborg Svømmeklub            DSQ  afslut på mav100m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  21 april 2018 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  12:30 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 10 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  FynRundt 4 - 2018    Udskriftsdato  21 april 2018   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  12:46   
  Arrangør  FREM         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  21 april 2018         
 
 
Løb 10, 200m Medley Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Andreas Pedersen  2003  Nyborg Svømmeklub            2:42.09   
Frederik Nielsen  2006  Nyborg Svømmeklub            2:46.47   
Mathias Lykke Sandison  2007  Nyborg Svømmeklub            2:54.61   
Meng-Joon Koh  2005  Frem Odense            2:55.00   
Julian Vitus Pedersen  2007  H2Odense            3:00.27   
Oskar Mühring  2006  Nyborg Svømmeklub            3:00.51   
Toke Hjalmar Nielsen  2006  Nyborg Svømmeklub            3:07.44   
Mads Kristensen  2005  Svendborg Svømme Klub            3:09.40   
Mathias Westergaard  2004  Svendborg Svømme Klub            3:11.86   
10  Willas Kazhel  2006  Nyborg Svømmeklub            3:13.37   
11  Asger Østergaard  2005  Svendborg Svømme Klub            3:15.23   
12  William Romer Jørgensen  2005  Svendborg Svømme Klub            3:17.03   
13  Tobias Hansen  2005  Nyborg Svømmeklub            3:19.40   
14  Harald Heyde Engvad  2007  Frem Odense            3:26.00   
15  Mathias Gramstrup Madsen  2006  Nyborg Svømmeklub            3:33.70   
16  Sebastian Rahr  2006  Nyborg Svømmeklub            3:46.79   
17  Johannes Erik Geisler  2006  Frem Odense            3:49.01   
18  Malthe Petersen  2008  Frem Odense            4:19.72   
Emil B. Mortensen  2006  Nyborg Svømmeklub            DSQ  2armt f va bry125m 
Josef Assing Hvidt  2006  Frem Odense            DSQ  tyvstart 
Nikolaj Kobbernagel  2007  Nyborg Svømmeklub            DSQ  afslut mave100m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  21 april 2018 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  12:46 
 
Resultat Løb 11 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 11 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  FynRundt 4 - 2018    Udskriftsdato  21 april 2018   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  13:17   
  Arrangør  FREM         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  21 april 2018         
 
 
Løb 11, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Jenny Cao  2003  Frem Odense            1:24.54   
Vigga Londero  2006  Frem Odense            1:43.12   
Amalie F. Piiters  2006  H2Odense            1:43.78   
Mathilde Hvidberg  2007  Ringe Svømme Klub            1:48.36   
Mille Buch  2006  H2Odense            1:51.33   
Victoria Juul Larsen  2006  Frem Odense            1:51.87   
Dagmar Stahl  2007  H2Odense            1:54.01   
Sofie Dyrelund Rasmussen  2007  Ringe Svømme Klub            1:54.44   
Sille Grønfeldt  2008  Nyborg Svømmeklub            1:57.55   
10  Matilde A. B. Buch  2008  H2Odense            2:03.43   
11  Atalie R. L. Pedersen  2007  H2Odense            2:06.35   
12  Ella Krogager Jensen  2008  Svendborg Svømme Klub            2:13.55   
13  Trille Elmelund Nielsen  2005  Svømmeklubben Søløven            2:16.77   
14  Thea Keinicke  2007  Ringe Svømme Klub            2:17.34   
15  Selma Lübker Adamsen  2007  Svendborg Svømme Klub            2:21.10   
16  Caroline Søgaard  2006  Ringe Svømme Klub            2:23.97   
17  Nanna Steen Mühring  2009  Nyborg Svømmeklub            2:24.08   
18  Klara Kaysen  2008  Nyborg Svømmeklub            2:25.02   
19  Sara Lund Larsen  2008  Ringe Svømme Klub            2:27.48   
20  Lise Kronborg  2007  Nyborg Svømmeklub            2:27.85   
21  Signe Christiansen  2008  Nyborg Svømmeklub            3:03.69   
Carla Korsgaard  2009  Ringe Svømme Klub            DSQ  ej udvendt fød25m 
Frida Steen Mühring  2009  Nyborg Svømmeklub            DSQ  ej udvendt fødder 
Ida Kofod Bjørnsten  2008  H2Odense            DSQ  tyvstart 
Lisa Lindgren Jeppesen  2005  Frem Odense            DSQ  tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  21 april 2018 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  13:17 
 
Resultat Løb 12 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 12 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  FynRundt 4 - 2018    Udskriftsdato  21 april 2018   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  13:25   
  Arrangør  FREM         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  21 april 2018         
 
 
Løb 12, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Kasper Duch  2005  Frem Odense            1:26.94   
Frederik Nielsen  2006  Nyborg Svømmeklub            1:29.66   
Ludvig L. Møller  2006  H2Odense            1:35.64   
Jim Louis Thomsen  2005  Svendborg Svømme Klub            1:39.03   
Alexander R. S. Pedersen  2006  H2Odense            1:45.80   
Oliver Skjerning  2004  Svømmeklubben Søløven            1:49.03   
Gustav Halle  2007  H2Odense            1:50.30   
Nicklas Bay Rasmussen  2007  H2Odense            1:59.43   
Johan Lundsgaard Palm  2008  Nyborg Svømmeklub            2:18.40   
10  Viggo Hartung  2007  Nyborg Svømmeklub            2:21.26   
Elias Skjold  2008  Ringe Svømme Klub            DNS   
Frey Nielsen Memborg  2010  Nyborg Svømmeklub            DSQ  ej synkro ben23m 
Noah Á Fløtti Thomsen  2007  Ringe Svømme Klub            DSQ  fl armt u vand start 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  21 april 2018 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  13:25 
 
Resultat Løb 13 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 13 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  FynRundt 4 - 2018    Udskriftsdato  21 april 2018   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  13:51   
  Arrangør  FREM         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  21 april 2018         
 
 
Løb 13, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Cathrine Høst  2004  Nyborg Svømmeklub            2:55.77   
Mathilde Vestergaard  2006  Nyborg Svømmeklub            3:22.37   
Lærke D Huusfeldt  2006  Svendborg Svømme Klub            3:37.01   
Sava Mathilde Simonsen  2008  Frem Odense            3:57.78   
Lisa Bergmann Jensen  2007  Frem Odense            DSQ  ej fort bevæg75m 
Marie Hartmann Johansen  2007  Frem Odense            DSQ  ej fort bevæg125m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  21 april 2018 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  13:51 
 
Resultat Løb 14 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 14 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  FynRundt 4 - 2018    Udskriftsdato  21 april 2018   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  13:41   
  Arrangør  FREM         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  21 april 2018         
 
 
Løb 14, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Toke Hjalmar Nielsen  2006  Nyborg Svømmeklub            3:08.02   
Nicklas Bay Rasmussen  2007  H2Odense            3:20.20   
Tobias Hansen  2005  Nyborg Svømmeklub            3:21.92   
Malthe Bak Wallentin  2008  Frem Odense            3:49.90   
Malthe Petersen  2008  Frem Odense            4:12.79   
Kristoffer S. Haue  2006  Frem Odense            4:20.69   
Anders Hammam Saayda  2006  Frem Odense            DSQ  ej fort bevæg25m 
Johannes Erik Geisler  2006  Frem Odense            DSQ  ej fort bevæg50m 
Josef Assing Hvidt  2006  Frem Odense            DSQ  ej fort bevæg50m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  21 april 2018 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  13:41 
 
Resultat Løb 15 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 15 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  FynRundt 4 - 2018    Udskriftsdato  21 april 2018   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  14:25   
  Arrangør  FREM         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  21 april 2018         
 
 
Løb 15, 100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Melek Canpolat  2005  Frem Odense            1:27.24   
Mathilde Hvidberg  2007  Ringe Svømme Klub            1:35.65   
Clara Lindstedt  2006  Nyborg Svømmeklub            1:36.42   
Vigga Londero  2006  Frem Odense            1:36.61   
Frida Ploug  2007  Ringe Svømme Klub            1:37.73   
Mille Buch  2006  H2Odense            1:40.27   
Victoria Juul Larsen  2006  Frem Odense            1:40.37   
Dagmar Stahl  2007  H2Odense            1:46.01   
Andrea Høi Rasmusssen  2007  Frem Odense            1:46.37   
10  Matilde A. B. Buch  2008  H2Odense            1:52.54   
11  Liv Rose Skaastrup  2007  Ringe Svømme Klub            1:54.80   
12  Sava Mathilde Simonsen  2008  Frem Odense            2:01.03   
13  Oceane Cailho  2008  Nyborg Svømmeklub            2:02.21   
14  Sofie Bak  2008  Ringe Svømme Klub            2:03.76   
15  Ella Gersbo-Møller  2008  Nyborg Svømmeklub            2:04.93   
16  Maya K. Alstrup-Lopez  2007  Frem Odense            2:15.71   
17  Sisse Plaugborg  2009  Ringe Svømme Klub            2:29.79   
18  Karoline Kvist  2008  Ringe Svømme Klub            2:31.91   
Amalie F. Piiters  2006  H2Odense            DSQ  tyvstart 
Frida Steen Mühring  2009  Nyborg Svømmeklub            DSQ  ej udadvendt fød60m 
Ida Juhl Rasmussen  2008  Ringe Svømme Klub            DSQ  ej samt berør75m 
Lisa Bergmann Jensen  2007  Frem Odense            DSQ  ej udafvendt fød75m 
Nanna Steen Mühring  2009  Nyborg Svømmeklub            DSQ  crawlben 70m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  21 april 2018 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  14:25 
 
Resultat Løb 16 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 16 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  FynRundt 4 - 2018    Udskriftsdato  21 april 2018   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  14:44   
  Arrangør  FREM         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  21 april 2018         
 
 
Løb 16, 100m Medley Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Alfred Feldskov  2003  Svendborg Svømme Klub            1:11.73   
Andreas Pedersen  2003  Nyborg Svømmeklub            1:15.27   
Mikkel Møller Nielsen  2006  Ringe Svømme Klub            1:23.51   
Asger Østergaard  2005  Svendborg Svømme Klub            1:27.38   
Jim Louis Thomsen  2005  Svendborg Svømme Klub            1:28.47   
Ludvig L. Møller  2006  H2Odense            1:30.01   
Julius Schier  2006  Ringe Svømme Klub            1:30.61   
Abdelrahman Doudar  2005  Frem Odense            1:30.93   
Mathias Westergaard  2004  Svendborg Svømme Klub            1:31.17   
10  Nikolaj Kiel Johansen  2003  Ringe Svømme Klub            1:33.55   
11  Alexander R. S. Pedersen  2006  H2Odense            1:34.83   
12  Peter Kristensen  2007  Ringe Svømme Klub            1:35.49   
13  Gustav Halle  2007  H2Odense            1:40.43   
14  Nicklas Bay Rasmussen  2007  H2Odense            1:41.72   
15  Lukas Skov Christiansen  2005  Nyborg Svømmeklub            1:44.79   
16  Adrian Vaarning  2007  Nyborg Svømmeklub            1:46.39   
17  Jonas Bergmann  2006  H2Odense            1:57.47   
18  Christoffer Rose Skaastru  2005  Ringe Svømme Klub            2:02.05   
19  Frey Nielsen Memborg  2010  Nyborg Svømmeklub            2:02.92   
20  Vitus F P Sørensen  2007  H2Odense            2:03.99   
21  Alexander Kirk  2008  Nyborg Svømmeklub            2:05.09   
22  Mathias Møller Nielsen  2008  Ringe Svømme Klub            2:05.93   
23  Noah Á Fløtti Thomsen  2007  Ringe Svømme Klub            2:07.62   
Laurits Damsted Lund  2007  Ringe Svømme Klub            DNS   
Conrad Elsborg Gorecki  2008  Frem Odense            DSQ  1hånd vend75m 
Danilo Vaarning  2009  Nyborg Svømmeklub            DSQ  fører hænd forbi70m 
Jannik Kjellerup  2009  Ringe Svømme Klub            DSQ  ej udadvendt fød75m 
Johan Lundsgaard Palm  2008  Nyborg Svømmeklub            DSQ  ej udadvendt fød75m 
Kristoffer S. Haue  2006  Frem Odense            DSQ  ej udadvendt fød70m 
Rasmus Bjerre  2008  Ringe Svømme Klub            DSQ  mavelig afslut50m 
Sylvester Neto  2007  Frem Odense            DSQ  ej udadvendt fød70m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  21 april 2018 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  14:44 
 
Resultat Løb 17 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 17 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  FynRundt 4 - 2018    Udskriftsdato  21 april 2018   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  14:30   
  Arrangør  FREM         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  21 april 2018         
 
 
Løb 17, 50m Frisvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mathilde Stilund  2005  Frem Odense            32.61   
Tenna Marie Nielsen  2004  Nyborg Svømmeklub            33.15   
Inge Madsen  2002  Svømmeklubben Søløven            34.34   
Lisa Lindgren Jeppesen  2005  Frem Odense            37.52   
Lærke D Huusfeldt  2006  Svendborg Svømme Klub            38.44   
Julija Bliucukis  2006  H2Odense            38.55   
Sille Grønfeldt  2008  Nyborg Svømmeklub            38.63   
Louise Kipper Pedersen  2006  Nyborg Svømmeklub            38.66   
Kim Hanh Vu  2004  Frem Odense            40.98   
10  Trille Elmelund Nielsen  2005  Svømmeklubben Søløven            43.66   
11  Lea Romer Jørgensen  2008  Svendborg Svømme Klub            43.93   
12  Isabella Aurbo Herold  2007  Svendborg Svømme Klub            44.09   
13  Ella Krogager Jensen  2008  Svendborg Svømme Klub            44.24   
14  Frederikke Ekholdt  2007  H2Odense            45.51   
15  Sofie Bolvig Christensen  2006  Svømmeklubben Søløven            47.61   
16  Freya Knudsen  2005  Svømmeklubben Søløven            47.72   
17  Oceane Cailho  2008  Nyborg Svømmeklub            49.96   
18  Thea Keinicke  2007  Ringe Svømme Klub            50.84   
19  Liv Emilie Poulsen  2007  Svendborg Svømme Klub            53.69   
20  Selma Lübker Adamsen  2007  Svendborg Svømme Klub            54.35   
21  Signe Christiansen  2008  Nyborg Svømmeklub            54.48   
22  Ida Kofod Bjørnsten  2008  H2Odense            58.29   
23  Asta C. K. Johansen  2008  H2Odense            59.97   
24  Mille Ea Sølbek  2008  H2Odense            1:02.44   
Alyssa Cao  2005  Frem Odense            DNS   
Luna Gilling  2008  H2Odense            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  21 april 2018 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  14:30 
 
Resultat Løb 18 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 18 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  FynRundt 4 - 2018    Udskriftsdato  21 april 2018   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  14:42   
  Arrangør  FREM         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  21 april 2018         
 
 
Løb 18, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Alfred Feldskov  2003  Svendborg Svømme Klub            27.32   
Piotr Stadnicki  2004  Nyborg Svømmeklub            30.35   
Mathias Lykke Sandison  2007  Nyborg Svømmeklub            30.57   
Meng-Joon Koh  2005  Frem Odense            31.29   
Kasper Duch  2005  Frem Odense            31.53  OD2 
Oliver Londero  2004  Frem Odense            31.53  OD1 
Julian Vitus Pedersen  2007  H2Odense            31.74   
Toke Hjalmar Nielsen  2006  Nyborg Svømmeklub            33.73   
Christoffer Mejdal  2005  Frem Odense            34.19   
10  Abdelrahman Doudar  2005  Frem Odense            35.19   
11  Gustav Halle  2007  H2Odense            36.86   
12  Magnus A. H. Gerstrøm  2004  H2Odense            37.74   
13  Adrian Vaarning  2007  Nyborg Svømmeklub            40.99   
14  Sebastian Rahr  2006  Nyborg Svømmeklub            41.07   
15  Jonas Bergmann  2006  H2Odense            41.63   
16  Rasmus Brenøe Jensen  2005  H2Odense            42.32   
17  Alexander Kirk  2008  Nyborg Svømmeklub            45.32   
18  Louis Stæhr Bentsen  2010  H2Odense            45.34   
19  Gilbert Eskildsen  2008  Nyborg Svømmeklub            46.43   
20  Vitus Stæhr Bentsen  2012  H2Odense            59.48   
21  Jonathan R. S. Pedersen  2011  H2Odense            1:05.88   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  21 april 2018 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  14:42 
 
Resultat Løb 19 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 19 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  FynRundt 4 - 2018    Udskriftsdato  21 april 2018   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  14:36   
  Arrangør  FREM         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  21 april 2018         
 
 
Løb 19, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Cathrine Høst  2004  Nyborg Svømmeklub            3:26.87   
Klara Amalie Nielsen  2006  Nyborg Svømmeklub            3:37.73   
Anna Mathilde Kruse  2006  Frem Odense            4:06.23   
Helena Bett Andersen  2007  Frem Odense            4:16.15   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  21 april 2018 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  14:36 
 
Resultat Løb 20 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 20 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  FynRundt 4 - 2018    Udskriftsdato  21 april 2018   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  14:53   
  Arrangør  FREM         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  21 april 2018         
 
 
Løb 20, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
William Romer Jørgensen  2005  Svendborg Svømme Klub            3:18.11   
Ludvig L. Møller  2006  H2Odense            3:21.93   
Willas Kazhel  2006  Nyborg Svømmeklub            3:22.80   
Mads Kristensen  2005  Svendborg Svømme Klub            3:24.65   
Mathias Gramstrup Madsen  2006  Nyborg Svømmeklub            3:56.20   
Harald Heyde Engvad  2007  Frem Odense            3:56.48   
Malthe Bak Wallentin  2008  Frem Odense            DSQ  ej samt hænd75m 
Oliver Skjerning  2004  Svømmeklubben Søløven            DSQ  ej synkron ben180m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  21 april 2018 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  14:53 
 
Resultat Løb 21 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 21 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  FynRundt 4 - 2018    Udskriftsdato  21 april 2018   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  15:13   
  Arrangør  FREM         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  21 april 2018         
 
 
Løb 21, 4X50m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Frem Årgangs Piger 1  Frem Odense            3:00.35   
  Lisa Lindgren Jeppesen  2005      46.18        46.18   
  Kim Hanh Vu  2004                 
  Victoria Juul Larsen  2006                 
  Vigga Londero  2006      3:00.35        3:00.35   
                     
Nyborg Piger 1  Nyborg Svømmeklub            3:00.35   
  Cathrine Høst  2004      46.18        46.18   
  Louise Kipper Pedersen  2006                 
  Mathilde Vestergaard  2006                 
  Clara Lindstedt  2006      3:00.35        3:00.35   
                     
Nyborg Piger 2  Nyborg Svømmeklub            3:00.93   
  Ella Gersbo-Møller  2008      54.38        54.38   
  Klara Amalie Nielsen  2006                 
  Tenna Marie Nielsen  2004                 
  Sille Grønfeldt  2008      3:00.93        3:00.93   
                     
Rsk Piger 1  Ringe Svømme Klub            3:09.04   
  Maja Løve Nielsen  2006      44.36        44.36   
  Mathilde Hvidberg  2007                 
  Frida Ploug  2007                 
  Caroline Søgaard  2006      3:09.04        3:09.04   
                     
H2Odense Piger  H2Odense            3:11.36   
  Mille Buch  2006      51.61        51.61   
  Dagmar Stahl  2007                 
  Amalie F. Piiters  2006                 
  Matilde A. B. Buch  2008      3:11.36        3:11.36   
                     
Rsk Piger 2  Ringe Svømme Klub            3:30.72   
  Sofie Bak  2008      50.78        50.78   
  Sofie Dyrelund Rasmussen  2007                 
  Sara Lund Larsen  2008                 
  Liv Rose Skaastrup  2007      3:30.72        3:30.72   
                     
Svendborg Piger 1  Svendborg Svømme Klub            3:34.54   
  Isabella Aurbo Herold  2007      53.19        53.19   
  Lea Romer Jørgensen  2008                 
  Lærke D Huusfeldt  2006                 
  Ella Krogager Jensen  2008      3:34.54        3:34.54   
                     
Rsk Piger 3  Ringe Svømme Klub            4:30.79   
  Ida Juhl Rasmussen  2008      53.26        53.26   
  Sisse Plaugborg  2009                 
  Ea Victoria Pedersen  2008                 
  Carla Korsgaard  2009      4:30.79        4:30.79   
                     
Frem Talent Piger  Frem Odense            DSQ  afslut mave25m 
                     
Nyborg Piger 3  Nyborg Svømmeklub            DSQ  asynkron arm60m 
  Oceane Cailho  2008      57.74        57.74   
  Lise Kronborg  2007                 
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  21 april 2018 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  15:13 
 
Resultat Løb 22 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 22 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  FynRundt 4 - 2018    Udskriftsdato  21 april 2018   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  15:24   
  Arrangør  FREM         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  21 april 2018         
 
 
Løb 22, 4X50m Medley Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Frem Årgangs Drenge 1  Frem Odense            2:29.70   
  Oliver Londero  2004      39.38        39.38   
  Christoffer Mejdal  2005                 
  Meng-Joon Koh  2005                 
  Kasper Duch  2005      2:29.70        2:29.70   
                     
Svendborg Drenge 1  Svendborg Svømme Klub            2:29.71   
  Asger Østergaard  2005      41.01        41.01   
  William Romer Jørgensen  2005                 
  Alfred Feldskov  2003                 
  Mathias Westergaard  2004      2:29.71        2:29.71   
                     
Nyborg Drenge 1  Nyborg Svømmeklub            2:29.87   
  Frederik Nielsen  2006      37.38        37.38   
  Willas Kazhel  2006                 
  Toke Hjalmar Nielsen  2006                 
  Mathias Lykke Sandison  2007      2:29.87        2:29.87   
                     
Nyborg Drenge 2  Nyborg Svømmeklub            2:31.36   
  Andreas Pedersen  2003      35.98        35.98   
  Tobias Hansen  2005                 
  Piotr Stadnicki  2004                 
  Oskar Mühring  2006      2:31.36        2:31.36   
                     
H2Odense 2. Holdet  H2Odense            2:48.65   
  Alexander R. S. Pedersen  2006      41.24        41.24   
  Ludvig L. Møller  2006                 
  Nicklas Bay Rasmussen  2007                 
  Gustav Halle  2007      2:48.65        2:48.65   
                     
Rsk Drenge 1  Ringe Svømme Klub            2:55.05   
  Mikkel Møller Nielsen  2006      37.22        37.22   
  Julius Schier  2006                 
  Lucas Dyrelund Rasmussen  2007                 
  Peter Kristensen  2007      2:55.05        2:55.05   
                     
Nyborg Drenge 3  Nyborg Svømmeklub            3:26.74   
  Lukas Skov Christiansen  2005      48.95        48.95   
  Nikolaj Kobbernagel  2007                 
  Emil B. Mortensen  2006                 
  Adrian Vaarning  2007      3:26.74        3:26.74   
                     
H2Odense Drenge  H2Odense            3:29.33   
  Magnus A. H. Gerstrøm  2004      41.96        41.96   
  Vitus F P Sørensen  2007                 
  Jonas Bergmann  2006                 
  Rasmus Brenøe Jensen  2005      3:29.33        3:29.33   
                     
Rsk Drenge 2  Ringe Svømme Klub            3:39.43   
  Mathias Møller Nielsen  2008      54.53        54.53   
  Noah Á Fløtti Thomsen  2007                 
  Rasmus Bjerre  2008                 
  Nikolaj Kiel Johansen  2003      3:39.43        3:39.43   
                     
Frem Talent Drenge 1  Frem Odense            DSQ  ej fort bevæg25m 
                     
Frem Talent Drenge 2  Frem Odense            DSQ  ej udadvendt fødder 
                     
Nyborg Drenge 4  Nyborg Svømmeklub            DSQ  synkron arm55m 
  Frey Nielsen Memborg  2010      50.90        50.90   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  21 april 2018 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  15:24 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare