Resultat för Triton Open 2018
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Triton Open 2018 | Udskriftsdato | 14 april 2018 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 18:05 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 13 april 2018 |
Løb 21, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Simone Jørgensen | 1999 | 529 | 30.42 | 1:03.90 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:04.38 | |||||||||
2 | Emilie Nyegaard | 2001 | 528 | 30.24 | 1:03.95 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:02.32 | |||||||||
3 | Carolina Sahl Rasmussen | 2001 | 516 | 30.89 | 1:04.43 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:03.90 | |||||||||
4 | Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | 496 | 31.85 | 1:05.29 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:04.37 | |||||||||
5 | Thilde Rud Iversen | 2001 | 456 | 32.60 | 1:07.15 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:03.60 | |||||||||
6 | Ida Larsen | 2000 | 442 | 32.58 | 1:07.84 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:03.87 | |||||||||
7 | Asta H Jensen | 2000 | 338 | 35.79 | 1:14.19 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:10.29 | |||||||||
- | Clara Marott Schelde | 2000 | DNS | |||||||
Farum Svømmeklub | 1:05.25 | |||||||||
Løb 21, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | 617 | 30.43 | 1:00.73 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:03.45 | |||||||||
2 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | 600 | 29.72 | 1:01.28 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:00.94 | |||||||||
3 | Isabella Bach | 2002 | 569 | 29.27 | 1:02.38 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:03.08 | |||||||||
4 | Emma Fjordside Jensen | 2003 | 567 | 30.37 | 1:02.46 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:01.66 | |||||||||
5 | Emilia Naledi Madonsela | 2003 | 532 | 31.47 | 1:03.80 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:03.98 | |||||||||
6 | Laura Janner | 2002 | 522 | 30.76 | 1:04.20 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:02.59 | |||||||||
7 | Mikala Ravn Borch | 2003 | 510 | 31.00 | 1:04.72 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:05.31 | |||||||||
8 | Rebekka Giessing | 2003 | 506 | 30.95 | 1:04.87 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:04.28 | |||||||||
9 | Liva Buchholt Johansen | 2003 | 500 | 31.28 | 1:05.15 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:03.78 | |||||||||
10 | Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | 486 | 31.68 | 1:05.76 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:03.90 | |||||||||
11 | Mia Lindberg | 2003 | 471 | 32.06 | 1:06.45 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:06.02 | |||||||||
12 | Mathilde Yde Munkebæk | 2003 | 467 | 31.96 | 1:06.64 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:06.74 | |||||||||
13 | Amalie Michelsen | 2003 | 466 | 32.35 | 1:06.66 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:07.93 | |||||||||
14 | Emma Enevoldsen | 2003 | 461 | 32.40 | 1:06.90 | |||||
Roskilde Svømning | 1:06.18 | |||||||||
15 | Josephine Wismann | 2002 | 460 | 32.12 | 1:06.95 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:04.34 | |||||||||
16 | Mie Mørkedal | 2003 | 460 | 32.20 | 1:06.97 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:07.11 | |||||||||
17 | Maj Jensen | 2003 | 454 | 32.12 | 1:07.24 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:06.63 | |||||||||
18 | Carla Lyhne Weiner | 2003 | 449 | 32.94 | 1:07.52 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:06.96 | |||||||||
19 | Astrid Thimmer | 2003 | 443 | 32.40 | 1:07.79 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:05.46 | |||||||||
20 | Freja Gjerløv | 2003 | 442 | 32.60 | 1:07.86 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:07.32 | |||||||||
21 | Julie Bruun Jørgensen | 2003 | 437 | 32.05 | 1:08.14 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:04.11 | |||||||||
22 | Nynne Nørlem | 2002 | 435 | 33.14 | 1:08.24 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:05.87 | |||||||||
23 | Cathrine Wismann | 2002 | 433 | 32.41 | 1:08.32 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:05.13 | |||||||||
24 | Olivia Mammen | 2003 | 421 | 32.58 | 1:08.97 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:06.12 | |||||||||
25 | Natascha Laigaard | 2002 | 420 | 32.73 | 1:09.02 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:07.88 | |||||||||
26 | Lea Andersen | 2003 | 418 | 33.76 | 1:09.15 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:05.80 | |||||||||
27 | Mia Krüger | 2002 | 417 | 33.14 | 1:09.17 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:08.94 | |||||||||
28 | Emma M. Andersen | 2003 | 386 | 34.16 | 1:10.96 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:08.28 | |||||||||
29 | Marike Nevermann | 2003 | 376 | 33.64 | 1:11.63 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:08.12 | |||||||||
30 | Johanne Jonstrup Liisberg | 2003 | 375 | 34.51 | 1:11.70 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:08.16 | |||||||||
31 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | 370 | 33.47 | 1:11.97 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:04.39 | |||||||||
32 | Ida Kjølby | 2003 | 368 | 34.21 | 1:12.10 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:09.26 | |||||||||
33 | Ida-Marie Frydenlund | 2003 | 350 | 34.83 | 1:13.33 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:13.84 | |||||||||
34 | Astrid Nørret Schmidt | 2002 | 337 | 35.70 | 1:14.24 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:13.17 | |||||||||
- | Elena Westmark Holm | 2003 | DNS | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:01.57 | |||||||||
- | Mia Kølbæk Hansen | 2003 | DNS | |||||||
Holstebro Svømme Club | 1:10.09 | |||||||||
Løb 21, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frida Bang Stanelt | 2004 | 584 | 29.81 | 1:01.83 | |||||
Kalundborg SK | 58.48 | |||||||||
2 | Martha Hjuler Britze | 2004 | 498 | 31.78 | 1:05.21 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:03.31 | |||||||||
3 | Fiona Andrea Have | 2004 | 491 | 32.57 | 1:05.53 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:04.41 | |||||||||
4 | Anastasia Smirnov | 2004 | 488 | 31.73 | 1:05.66 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:06.52 | |||||||||
5 | Josefine Zebitz | 2004 | 483 | 32.29 | 1:05.89 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:05.05 | |||||||||
6 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | 478 | 31.43 | 1:06.10 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:01.90 | |||||||||
7 | Maya Ehlers Hansen | 2004 | 475 | 31.18 | 1:06.26 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:05.56 | |||||||||
8 | Olivia Callesen | 2004 | 472 | 32.09 | 1:06.41 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:03.76 | |||||||||
9 | Thea Kaiser | 2004 | 457 | 33.34 | 1:07.12 | |||||
Kalundborg SK | 1:05.68 | |||||||||
10 | Line Thode Møller | 2004 | 449 | 32.55 | 1:07.48 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:08.92 | |||||||||
11 | Sarah Holm Clausen | 2004 | 445 | 32.92 | 1:07.69 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:08.92 | |||||||||
12 | Anna Nørskov | 2004 | 432 | 33.61 | 1:08.40 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:04.70 | |||||||||
13 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | 427 | 33.45 | 1:08.65 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:05.87 | |||||||||
14 | Mikkeline Mailund Clan | 2004 | 422 | 33.65 | 1:08.90 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:05.94 | |||||||||
15 | Malou Soelberg | 2004 | 422 | 33.85 | 1:08.92 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:08.96 | |||||||||
16 | Caroline Koch | 2005 | 421 | 33.21 | 1:08.95 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:10.46 | |||||||||
17 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | 419 | 33.09 | 1:09.06 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:06.29 | |||||||||
18 | Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | 415 | 33.71 | 1:09.30 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:10.15 | |||||||||
19 | Mille Korndal-Henriksen | 2005 | 414 | 33.51 | 1:09.35 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:11.34 | |||||||||
20 | Asta Palmund | 2005 | 413 | 33.45 | 1:09.40 | |||||
Roskilde Svømning | 1:06.21 | |||||||||
21 | Karoline K. Larsen | 2004 | 405 | 33.75 | 1:09.84 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:20.37 | |||||||||
22 | Juliane Bo Andersen | 2005 | 403 | 33.97 | 1:09.96 | |||||
Roskilde Svømning | 1:09.01 | |||||||||
23 | Nanette Skou Clausen | 2005 | 402 | 34.08 | 1:10.05 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:09.75 | |||||||||
24 | Sofie Lykke Petersen | 2005 | 389 | 34.44 | 1:10.81 | |||||
Roskilde Svømning | 1:08.36 | |||||||||
25 | Esther Haudrum Larsen | 2005 | 388 | 33.68 | 1:10.85 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:10.76 | |||||||||
26 | Laura Bang | 2004 | 388 | 34.25 | 1:10.89 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:10.84 | |||||||||
27 | Lise Refsgaard | 2005 | 385 | 32.85 | 1:11.07 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:09.70 | |||||||||
28 | Dagmar Boeck | 2004 | 383 | 32.70 | 1:11.16 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:15.50 | |||||||||
29 | Laura Vangkilde | 2004 | 379 | 33.88 | 1:11.43 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:09.33 | |||||||||
30 | Alma Olivarius | 2005 | 375 | 34.21 | 1:11.65 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:14.64 | |||||||||
31 | Mathilde Thor Møller | 2005 | 373 | 33.03 | 1:11.80 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:18.24 | |||||||||
32 | Frederikke Elster | 2004 | 371 | 34.48 | 1:11.93 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:11.85 | |||||||||
33 | Ida Marie Bundgaard Ravn | 2004 | 355 | 34.50 | 1:13.01 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:11.74 | |||||||||
34 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | 354 | 34.97 | 1:13.08 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:11.59 | |||||||||
35 | Ulrika Paaske | 2004 | 352 | 34.56 | 1:13.19 | |||||
Roskilde Svømning | 1:09.57 | |||||||||
36 | Mathilde Pihl | 2005 | 351 | 35.42 | 1:13.27 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:17.27 | |||||||||
37 | Amalie Frost Fischer | 2005 | 348 | 36.54 | 1:13.45 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:16.14 | |||||||||
38 | Ida-Marie Nørgaard | 2005 | 347 | 36.02 | 1:13.56 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:13.94 | |||||||||
39 | Signe Holm Hansen | 2005 | 345 | 35.28 | 1:13.68 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:10.29 | |||||||||
40 | Alba Seneca | 2005 | 344 | 35.65 | 1:13.75 | |||||
Kalundborg SK | 1:13.25 | |||||||||
41 | Martha Bødker Thomsen | 2005 | 337 | 35.37 | 1:14.24 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:14.14 | |||||||||
42 | Sasha Nezdiikovskaia | 2005 | 337 | 36.06 | 1:14.26 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:12.52 | |||||||||
43 | Signe Bagge Møller | 2004 | 329 | 36.46 | 1:14.84 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:12.82 | |||||||||
44 | Patricia Petersen | 2005 | 321 | 36.72 | 1:15.51 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:18.44 | |||||||||
45 | Marie Juul-Olsen | 2004 | 321 | 36.42 | 1:15.52 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:18.49 | |||||||||
46 | Filippa Walløe | 2005 | 320 | 36.37 | 1:15.60 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:19.63 | |||||||||
47 | Emma Philip | 2005 | 319 | 36.54 | 1:15.65 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:14.55 | |||||||||
48 | Kaisa Falkenberg Lending | 2005 | 314 | 36.95 | 1:16.05 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:15.45 | |||||||||
49 | Emilie Larsen | 2005 | 313 | 37.27 | 1:16.08 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:18.34 | |||||||||
50 | Isabella Ravn Jensen | 2004 | 312 | 36.66 | 1:16.20 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:12.91 | |||||||||
51 | Agnete Høyer | 2005 | 308 | 37.30 | 1:16.55 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:14.97 | |||||||||
52 | Sarah Møller Jakobsen | 2004 | 306 | 36.38 | 1:16.68 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:15.20 | |||||||||
53 | Line Høj | 2004 | 306 | 36.35 | 1:16.72 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:18.85 | |||||||||
54 | Isabella Holme Bjerborg | 2005 | 300 | 37.66 | 1:17.23 | |||||
Kalundborg SK | 1:16.86 | |||||||||
55 | Ella Bødker Thomsen | 2005 | 281 | 38.30 | 1:18.90 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:19.12 | |||||||||
56 | Malou Hansen | 2004 | 273 | 37.80 | 1:19.67 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:16.56 | |||||||||
57 | Pauline Andersen | 2005 | 270 | 38.88 | 1:19.97 | |||||
Kalundborg SK | 1:17.85 | |||||||||
58 | Sofie Riis | 2005 | 244 | 38.17 | 1:22.65 | |||||
Albertslund IF | 1:30.73 | |||||||||
59 | Freja Johanna Kepser | 2005 | 229 | 40.34 | 1:24.43 | |||||
Albertslund IF | 1:22.53 | |||||||||
60 | Emma Skjold Sørensen | 2004 | 221 | 39.73 | 1:25.49 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:24.60 | |||||||||
61 | Frida Karoline Ikkala | 2005 | 211 | 41.49 | 1:26.82 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:25.41 | |||||||||
62 | Lianne Jing Nielsen | 2005 | 150 | 45.47 | 1:37.29 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:33.49 | |||||||||
63 | Anine Munch Kofoed | 2005 | 148 | 45.76 | 1:37.58 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:33.29 | |||||||||
64 | Nanna Holmegaard Larsen | 2005 | 105 | 51.80 | 1:49.41 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:37.35 | |||||||||
- | Emily Maack | 2004 | DNS | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:07.51 | |||||||||
- | Malou Nielsen | 2005 | DNS | |||||||
Farum Svømmeklub | 1:09.19 | |||||||||
- | Maya Baltser | 2004 | DNS | |||||||
Nakskov Svømme Klub | 1:07.22 | |||||||||
- | Antoinette Zafra | 2005 | DSQ | Over 15m u/vand star | ||||||
Roskilde Svømning | 1:06.12 | |||||||||
Løb 21, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Malu Melody Christensen | 2006 | 477 | 32.52 | 1:06.15 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:03.12 | |||||||||
2 | Mathilde Severs | 2006 | 459 | 32.03 | 1:07.03 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:06.17 | |||||||||
3 | Sofie Ravn Herche | 2007 | 410 | 33.12 | 1:09.55 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:06.74 | |||||||||
4 | Alberte Pedersen | 2006 | 402 | 33.95 | 1:10.02 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:09.03 | |||||||||
5 | Cille Winskov Rasmussen | 2006 | 382 | 34.95 | 1:11.21 | |||||
Roskilde Svømning | 1:08.71 | |||||||||
6 | Isabella Pedersen | 2007 | 371 | 35.42 | 1:11.93 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:11.05 | |||||||||
7 | Emma Hansen | 2007 | 367 | 35.89 | 1:12.19 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:12.83 | |||||||||
8 | Malouca Laura Bruun | 2007 | 350 | 34.86 | 1:13.34 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:16.10 | |||||||||
9 | Matilde Maagøe | 2007 | 348 | 34.99 | 1:13.45 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:10.58 | |||||||||
10 | Leonora M Postgaard | 2006 | 338 | 35.32 | 1:14.18 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:13.83 | |||||||||
11 | Molly Namensen | 2006 | 335 | 35.84 | 1:14.44 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:11.23 | |||||||||
12 | Sara Kaarup Andersen | 2006 | 326 | 36.30 | 1:15.07 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:12.72 | |||||||||
13 | Zoe Overby Traberg | 2006 | 321 | 36.81 | 1:15.50 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:13.39 | |||||||||
14 | Regitze Rosenkrantz | 2006 | 320 | 34.25 | 1:15.56 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:17.84 | |||||||||
15 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | 318 | 35.32 | 1:15.68 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:08.95 | |||||||||
16 | Juliane Sarauw Lundsgaard | 2006 | 318 | 37.29 | 1:15.70 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:13.99 | |||||||||
17 | Julie Philip | 2007 | 317 | 36.90 | 1:15.78 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:14.23 | |||||||||
18 | Ida Villemoes Poulsen | 2007 | 313 | 36.25 | 1:16.09 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:18.78 | |||||||||
19 | Sofie Amalie Krag | 2006 | 313 | 36.09 | 1:16.12 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:14.63 | |||||||||
20 | Mikkeline Steen Stokkebro | 2007 | 311 | 37.32 | 1:16.25 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:15.03 | |||||||||
21 | Beatrice Buhr Müller | 2006 | 311 | 36.32 | 1:16.28 | |||||
Kalundborg SK | 1:14.41 | |||||||||
22 | Emily Reuter | 2006 | 292 | 37.32 | 1:17.87 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:16.85 | |||||||||
23 | Josefine Meng Langhorn | 2006 | 289 | 37.83 | 1:18.16 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:14.85 | |||||||||
24 | Katja Poulsen | 2006 | 289 | 36.44 | 1:18.17 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:17.39 | |||||||||
25 | Laura Cecilie Salling | 2006 | 287 | 37.87 | 1:18.36 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:16.91 | |||||||||
26 | Asta Hindborg | 2007 | 280 | 37.94 | 1:18.99 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:16.35 | |||||||||
27 | Lara W. S. Olsen | 2006 | 275 | 38.42 | 1:19.51 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:16.73 | |||||||||
28 | Andrea Strandby | 2007 | 271 | 37.54 | 1:19.82 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:16.81 | |||||||||
29 | Astrid Høyer | 2007 | 263 | 38.88 | 1:20.67 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:21.53 | |||||||||
30 | Katharina Beyer Hansen | 2006 | 262 | 38.47 | 1:20.77 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:22.36 | |||||||||
31 | Petrea Hostrup Stærke | 2006 | 259 | 37.13 | 1:21.02 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:20.03 | |||||||||
31 | Silje Nygaard Engedal | 2007 | 259 | 37.93 | 1:21.02 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:16.04 | |||||||||
33 | Rebecca Skov Vinding | 2007 | 259 | 37.84 | 1:21.11 | |||||
Kalundborg SK | 1:21.14 | |||||||||
34 | Vigga Jacoby | 2007 | 256 | 39.10 | 1:21.34 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:25.20 | |||||||||
35 | Sofie Bierbaum-Pedersen | 2006 | 252 | 39.31 | 1:21.76 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:20.86 | |||||||||
36 | Lise H. V. Waarst | 2007 | 252 | 39.41 | 1:21.80 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:17.38 | |||||||||
37 | Amalie Carlsen Risager | 2006 | 245 | 40.73 | 1:22.58 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:24.58 | |||||||||
38 | Ronja Skriver Fabricius | 2006 | 244 | 40.63 | 1:22.65 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:21.78 | |||||||||
39 | Maria Kjer Rasmussen | 2007 | 242 | 38.39 | 1:22.94 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:17.64 | |||||||||
40 | Smilla Hauge | 2007 | 239 | 39.84 | 1:23.30 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:25.85 | |||||||||
41 | Natasja Boesgaard | 2007 | 238 | 38.91 | 1:23.38 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:27.55 | |||||||||
42 | Ingeborg Fleron Qvant | 2007 | 237 | 39.86 | 1:23.49 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:26.20 | |||||||||
43 | Maila Anker | 2007 | 232 | 39.05 | 1:24.09 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:20.58 | |||||||||
44 | Amalie Helfelt | 2006 | 227 | 39.35 | 1:24.76 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:18.87 | |||||||||
45 | Maria Stoklund | 2006 | 226 | 40.79 | 1:24.77 | |||||
Kalundborg SK | 1:23.15 | |||||||||
46 | Daniella Li West | 2006 | 224 | 40.56 | 1:25.12 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:25.30 | |||||||||
47 | Mathilde Johansen | 2007 | 223 | 42.60 | 1:25.25 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:36.79 | |||||||||
48 | Anna Fiona Nybøll | 2007 | 221 | 39.76 | 1:25.42 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:28.23 | |||||||||
49 | Mollie Kaustrup Lindemose | 2007 | 221 | 40.01 | 1:25.51 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:28.43 | |||||||||
50 | Amanda Aidinian | 2007 | 219 | 41.25 | 1:25.66 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:28.28 | |||||||||
51 | Isabella Fam | 2006 | 210 | 40.49 | 1:26.96 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:29.19 | |||||||||
52 | Laura Jørgensen | 2007 | 209 | 41.91 | 1:27.10 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:25.36 | |||||||||
53 | Oline Ludvigsen | 2007 | 192 | 42.36 | 1:29.53 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:33.09 | |||||||||
54 | Sofie Wettendorff Hasling | 2007 | 189 | 41.56 | 1:30.07 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:53.41 | |||||||||
55 | Laura Kaysfeld | 2007 | 188 | 42.38 | 1:30.23 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:42.13 | |||||||||
56 | Emma Andersen | 2007 | 185 | 43.27 | 1:30.69 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:31.61 | |||||||||
57 | Freja Fyller Jacobsen | 2007 | 177 | 43.99 | 1:31.93 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:34.36 | |||||||||
58 | Mie Bysand | 2007 | 176 | 41.42 | 1:32.16 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:39.01 | |||||||||
59 | Anna Dicte Bøgeskov | 2007 | 174 | 43.68 | 1:32.45 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:32.73 | |||||||||
60 | Leonora Wahl-Brink | 2007 | 167 | 45.67 | 1:33.90 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:33.12 | |||||||||
61 | Astrid Pries Hansen | 2007 | 159 | 43.68 | 1:35.27 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:27.28 | |||||||||
62 | Ida Celine Sangstad Holst | 2007 | 158 | 47.33 | 1:35.52 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:33.50 | |||||||||
63 | Sophie Harborg Fuchs | 2007 | 154 | 42.77 | 1:36.41 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:35.74 | |||||||||
64 | Ingrid Ellehøj | 2007 | 143 | 45.14 | 1:38.85 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:40.30 | |||||||||
65 | Josephine Michelsen | 2007 | 142 | 46.71 | 1:39.00 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:43.48 | |||||||||
66 | Rosa Rank Solhart | 2007 | 138 | 49.01 | 1:39.86 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:36.97 | |||||||||
67 | Ella Kjærebye | 2007 | 134 | 48.10 | 1:41.04 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:50.89 | |||||||||
68 | Anna Powers | 2007 | 129 | 49.03 | 1:42.21 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:48.22 | |||||||||
69 | Astrid Østerby | 2007 | 124 | 50.55 | 1:43.47 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:47.84 | |||||||||
70 | Rebecca Kjær | 2006 | 115 | 49.57 | 1:46.10 | |||||
Albertslund IF | 1:54.51 | |||||||||
- | Nellie Fisker | 2006 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
- | Sofia Yuwei Zhang | 2006 | DNS | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:19.16 | |||||||||
Løb 21, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alma Sofie A. Bløcher | 2008 | 289 | 37.59 | 1:18.18 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:18.38 | |||||||||
2 | Vigga Jørgensen | 2008 | 221 | 40.83 | 1:25.41 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:32.29 | |||||||||
3 | Emma Nørskov | 2009 | 213 | 40.96 | 1:26.58 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:26.25 | |||||||||
4 | Ella Stensgaard | 2008 | 201 | 40.83 | 1:28.16 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:26.26 | |||||||||
5 | Betty Bibeyron-Wara | 2008 | 197 | 42.92 | 1:28.84 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:29.41 | |||||||||
6 | Zenia Englund | 2008 | 192 | 41.73 | 1:29.57 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:28.85 | |||||||||
7 | Lea F. H. Jespersen | 2008 | 188 | 41.52 | 1:30.12 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:24.81 | |||||||||
8 | Augusta Blom | 2008 | 176 | 41.89 | 1:32.27 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:30.59 | |||||||||
9 | Flora Rebecca Profeta | 2008 | 169 | 47.80 | 1:33.38 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:33.35 | |||||||||
10 | Siena Serizawa | 2008 | 169 | 43.99 | 1:33.42 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:30.86 | |||||||||
11 | Kirsten Vedsted | 2008 | 168 | 45.02 | 1:33.60 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:34.74 | |||||||||
12 | Marie Munk | 2008 | 164 | 45.11 | 1:34.33 | |||||
Albertslund IF | 1:35.22 | |||||||||
13 | Alvilde Gemmer Hanghøj | 2008 | 160 | 46.37 | 1:35.11 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:39.21 | |||||||||
14 | Vigga Skou | 2008 | 153 | 46.46 | 1:36.57 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:36.08 | |||||||||
15 | Liva Ladefoged Jepsen | 2008 | 139 | 47.72 | 1:39.73 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:38.24 | |||||||||
16 | Thilde Thomsen | 2008 | 136 | 43.97 | 1:40.40 | |||||
Kalundborg SK | 1:45.11 | |||||||||
17 | Sarah Zargarov Hansen | 2008 | 127 | 49.40 | 1:42.76 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:54.92 | |||||||||
18 | Andrea Busk Strodtmann | 2008 | 124 | 49.58 | 1:43.53 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:48.24 | |||||||||
19 | Victoria Brammer Kærgaard | 2008 | 122 | 48.58 | 1:44.12 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:42.47 | |||||||||
20 | Freya Valentin | 2008 | 117 | 48.66 | 1:45.68 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:41.80 | |||||||||
21 | Ella Boisen Tvermoes | 2008 | 113 | 49.62 | 1:46.81 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:54.28 | |||||||||
22 | Thilde Gammelvind | 2008 | 109 | 48.18 | 1:48.21 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:46.36 | |||||||||
23 | Clara Vestergaard | 2008 | 100 | 52.03 | 1:51.40 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:48.58 | |||||||||
24 | Katrine Hermansen | 2008 | 63 | 1:02.42 | 2:09.64 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:09.60 | |||||||||
- | Helena Gagnér | 2008 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
- | Katrine Schou Jagd | 2008 | DNS | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:41.02 | |||||||||
- | Mathilde Birn Stender | 2008 | DSQ | Afsæt bund 40M | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:04.79 | |||||||||
- | Petrea Asferg Larsson | 2008 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:30.67 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 14 april 2018 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 18:05 |