Resultater for H.C. Andersen Swim Cup 2018
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 37 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2018 | Udskriftsdato | 03 juni 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 11:13 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2018 |
Løb 37, 100m Brystsvømning Damer, Indledende |
Sponsor: Mr Pizza |
Rikke Møller Pedersen 89 - FREM-STO95 - 1.09.73 (16.05.2009) |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:13.31 | ||||||
2 | Benedicte Them Jensen | 2004 | Køge Svømmeklub | 1:14.06 | ||||||
3 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 1:15.84 | ||||||
4 | Pernille Jensen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 1:16.60 | ||||||
5 | Mia Rindshøj | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:16.90 | ||||||
6 | Emilie Nyegaard | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:17.04 | ||||||
7 | Anna Wermuth | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:17.15 | ||||||
8 | Cecilie Batz | 2003 | Kolding SK | 1:17.37 | ||||||
9 | Nele Schulze | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 1:18.10 | ||||||
10 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:18.58 | ||||||
11 | Freja Nicholas | 2000 | H2Odense | 1:19.91 | ||||||
12 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 1:20.20 | Deltager ikke i finalen | |||||
13 | Laura Mathilde Elkjær | 1998 | Vejle Svømmeklub | 1:20.67 | ||||||
14 | Johanne A Andersson | 2003 | Frem Odense | 1:20.79 | ||||||
15 | Regitze Gotthard | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 1:21.79 | ||||||
16 | Louise Sjørup Jensen | 2003 | Vejle Svømmeklub | 1:21.82 | ||||||
17 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | Køge Svømmeklub | 1:21.87 | ||||||
18 | Malea Benediktson | 2001 | H2Odense | 1:21.98 | ||||||
19 | Cille Christensen | 2004 | Kolding SK | 1:21.99 | ||||||
20 | Mathilde Thy Asmussen | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 1:23.08 | ||||||
21 | Ida-Marie Frydenlund | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:23.32 | ||||||
22 | Mira Emilie Schmidt | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 1:23.72 | ||||||
23 | Frederikke Asfeldt | 1999 | Herning Svømmeklub | 1:24.83 | ||||||
24 | Kristine Hülsen | 2002 | Vejle Svømmeklub | 1:25.60 | ||||||
25 | Clara Lynggaard | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 1:26.02 | ||||||
26 | Julie Wolter | 2003 | GTI | 1:27.45 | ||||||
27 | Laura Pedersen | 2004 | Herning Svømmeklub | 1:27.77 | ||||||
28 | Alberte Hedevang Petersen | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 1:27.95 | ||||||
29 | Mille Trier Pedersen | 2003 | Vejle Svømmeklub | 1:28.50 | ||||||
30 | Olivia Mammen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:29.97 | ||||||
31 | Luna Holm Møller | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 1:30.23 | ||||||
32 | Sofie Sjøgren | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 1:30.25 | ||||||
33 | Ida Juul Grønning | 2004 | H2Odense | 1:30.29 | ||||||
34 | Sophia Keren-Klaris | 2004 | Vejle Svømmeklub | 1:30.82 | ||||||
35 | Katrine Brolykke Madsen | 2003 | H2Odense | 1:31.54 | ||||||
36 | Amalie Ringkvist | 2002 | H2Odense | 1:33.65 | ||||||
37 | Melanie Petersen | 2004 | Kolding SK | 1:34.12 | ||||||
38 | Josefine Risum Jørgensen | 2004 | H2Odense | 1:34.33 | ||||||
39 | Ea Pakula Jepsen | 2003 | Vejle Svømmeklub | 1:34.63 | ||||||
40 | Emma Karlsson | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 1:35.98 | ||||||
41 | Mette Buur Holt | 2003 | Herning Svømmeklub | 1:37.78 | ||||||
42 | Kaya Yang Eisensee | 2004 | H2Odense | 1:38.13 | ||||||
43 | Josefine S Jørgensen | 2004 | H2Odense | 1:42.94 | ||||||
44 | Line Lindhardt Nielsen | 2004 | Herning Svømmeklub | 1:49.68 | ||||||
- | Alberte Schnieber Klausen | 2002 | Herning Svømmeklub | DSQ | 2flybensp v start | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juni 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:13 |