Results for DM Junior, Kortbane
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
lørdag 09.30
Resultat Løb 28 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ Kortbane | Udskriftsdato | 10 november 2018 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:15 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 november 2018 |
Løb 28, 50m Frisvømning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 21.26 2009-12-13 |
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 22.25 2012-12-02 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Riedel Lentz | 2001 | 679 | 23.04 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 23.22 | |||||||||
2 | Tobias Dan Hansen | 2002 | 676 | 23.08 | ||||||
Herlev Svømning | 23.55 | |||||||||
3 | Felix Lund | 2001 | 663 | 23.23 | ||||||
Herlev Svømning | 23.70 | |||||||||
4 | Frederik Møller | 2002 | 657 | 23.30 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 23.62 | |||||||||
5 | William Textor Broch | 2001 | 651 | 23.37 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 23.58 | |||||||||
6 | Lucas Bruun Strøbek | 2001 | 633 | 23.59 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 23.74 | |||||||||
7 | Laurits Kenskov | 2001 | 628 | 23.65 | ||||||
Herlev Svømning | 24.16 | |||||||||
7 | Oskar Lindholm | 2001 | 628 | 23.65 | Deltager ikke i finalen | |||||
Lyseng IF | 24.11 | |||||||||
9 | Malthe Lindeblad | 2001 | 617 | 23.79 | ||||||
DeltaSwim | 23.71 | |||||||||
10 | Martin H. Abel | 2001 | 611 | 23.87 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 23.91 | |||||||||
11 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | 603 | 23.98 | Deltager ikke i finalen | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 23.94 | |||||||||
12 | Oliver Frølund | 2001 | 599 | 24.03 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 24.03 | |||||||||
13 | Chris Lund Rasmussen | 2001 | 592 | 24.12 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 24.13 | |||||||||
14 | Christoffer Vang-Jensen | 2001 | 591 | 24.14 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 24.56 | |||||||||
14 | Gustav Stahl | 2002 | 591 | 24.14 | ||||||
H2Odense | 24.44 | |||||||||
16 | Magnus Løhr | 2001 | 589 | 24.16 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 25.18 | |||||||||
17 | Johan Bendixen Nissen | 2002 | 586 | 24.20 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 24.62 | |||||||||
18 | Magnus Dyg Holme | 2002 | 583 | 24.25 | Deltager ikke i finalen | |||||
Vejle Svømmeklub | 24.06 | |||||||||
18 | Roar Andersen | 2001 | 583 | 24.25 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 24.57 | |||||||||
20 | Thor Brunsgaard | 2003 | 580 | 24.29 | ||||||
Swim Team Neptun | 24.02 | |||||||||
21 | Lukas Jeppesen | 2001 | 577 | 24.33 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 24.55 | |||||||||
22 | August Schade Cantby | 2002 | 576 | 24.34 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 24.18 | |||||||||
23 | Mads Toft | 2001 | 575 | 24.36 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 24.37 | |||||||||
24 | Anders Bredal Storgaard | 2002 | 573 | 24.38 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 25.07 | |||||||||
24 | Christoffer H. Andersen | 2002 | 573 | 24.38 | Deltager ikke i finalen | |||||
Søllerød Svømmeklub | 24.15 | |||||||||
26 | Simon Perzynski | 2002 | 571 | 24.41 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 25.24 | |||||||||
27 | Villads Bomholt Larsen | 2001 | 566 | 24.49 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 25.17 | |||||||||
28 | Alexander Tullberg | 2003 | 565 | 24.50 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 24.37 | |||||||||
29 | Christian Crone | 2001 | 564 | 24.52 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 24.24 | |||||||||
29 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 564 | 24.52 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 24.67 | |||||||||
29 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | 564 | 24.52 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 24.27 | |||||||||
32 | Joakim Køhn | 2003 | 563 | 24.53 | Deltager ikke i finalen | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 24.55 | |||||||||
33 | Matthias Hansen | 2001 | 559 | 24.58 | Deltager ikke i finalen | |||||
Slagelse Svømmeklub | 24.74 | |||||||||
34 | Rasmus Danielsen | 2001 | 558 | 24.60 | ||||||
Køge Svømmeklub | 24.49 | |||||||||
35 | Carl Heyn Stage | 2003 | 557 | 24.61 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 24.13 | |||||||||
35 | Mathias Vestergaard | 2001 | 557 | 24.61 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 23.88 | |||||||||
37 | Theodor L Munch-Jensen | 2002 | 555 | 24.64 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 25.44 | |||||||||
38 | August Ryom | 2002 | 554 | 24.66 | ||||||
Køge Svømmeklub | 24.37 | |||||||||
39 | Daniel Garne Larsen | 2003 | 552 | 24.69 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 24.36 | |||||||||
40 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | 549 | 24.73 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 24.86 | |||||||||
40 | Jannick Hansen | 2001 | 549 | 24.73 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 24.78 | |||||||||
42 | Jacob Schelde Jensen | 2001 | 538 | 24.90 | ||||||
Kolding SK | 25.03 | |||||||||
42 | Mads Kloster | 2002 | 538 | 24.90 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 25.62 | |||||||||
44 | Sander Linde | 2002 | 535 | 24.95 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 25.33 | |||||||||
45 | Carl Emil Lønborg | 2002 | 534 | 24.96 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 25.38 | |||||||||
45 | Krestian Gelmark-Sørensen | 2001 | 534 | 24.96 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 24.84 | |||||||||
47 | Lawrence Langley | 2001 | 533 | 24.98 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 25.27 | |||||||||
48 | Rasmus Thode Møller | 2002 | 532 | 25.00 | ||||||
Farum Svømmeklub | 24.69 | |||||||||
49 | Andreas Kronborg | 2002 | 531 | 25.01 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 25.33 | |||||||||
50 | Leo Badaker | 2002 | 530 | 25.02 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 24.14 | |||||||||
51 | Alfred Højberg | 2002 | 526 | 25.09 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 24.69 | |||||||||
51 | Christoffer Weiss | 2001 | 526 | 25.09 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 24.81 | |||||||||
51 | Magnus Aasberg | 2001 | 526 | 25.09 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 25.02 | |||||||||
51 | Simon Juul Henriksen | 2001 | 526 | 25.09 | ||||||
H2Odense | 25.13 | |||||||||
55 | Mads Stamholt | 2003 | 525 | 25.10 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 25.41 | |||||||||
56 | Luccas Dam Brenner | 2001 | 525 | 25.11 | ||||||
Herlev Svømning | 25.19 | |||||||||
57 | Rasmus Petersen | 2002 | 524 | 25.12 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 24.72 | |||||||||
58 | Nikolai Pagh Pedersen | 2002 | 522 | 25.16 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | 25.44 | |||||||||
59 | Mikkel Mortensen | 2003 | 519 | 25.20 | ||||||
Kalundborg SK | 24.42 | |||||||||
60 | Mathias Lindberg Laursen | 2003 | 519 | 25.21 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 24.73 | |||||||||
61 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | 518 | 25.22 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 25.58 | |||||||||
62 | Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | 516 | 25.25 | ||||||
Greve Svømmeklub | 25.08 | |||||||||
63 | Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | 514 | 25.29 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 25.12 | |||||||||
64 | Victor Nygaard | 2003 | 511 | 25.33 | ||||||
H2Odense | 26.17 | |||||||||
65 | Simon Blidarevic | 2002 | 506 | 25.41 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 25.56 | |||||||||
66 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | 505 | 25.44 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 25.71 | |||||||||
67 | Julius Henriksen | 2002 | 503 | 25.46 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 25.31 | |||||||||
68 | Mikkel Juul Pedersen | 2002 | 502 | 25.48 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 25.49 | |||||||||
69 | Thorvald Bomholt Larsen | 2003 | 498 | 25.55 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 26.09 | |||||||||
70 | Frederik Emil Bækgaard | 2002 | 496 | 25.58 | ||||||
Vest-Brøndby | 25.98 | |||||||||
71 | Mikkel Hjelm | 2003 | 492 | 25.65 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.04 | |||||||||
72 | Alexander L. Bjørn | 2003 | 492 | 25.66 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 26.04 | |||||||||
72 | Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 492 | 25.66 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 26.15 | |||||||||
74 | Harald Franck | 2003 | 491 | 25.68 | ||||||
Næstved IF | 25.98 | |||||||||
74 | Mads Lind | 2002 | 491 | 25.68 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 25.78 | |||||||||
76 | Mathias Knudsen | 2003 | 490 | 25.69 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 26.13 | |||||||||
77 | Frederik Jørgensen | 2003 | 489 | 25.70 | ||||||
Farum Svømmeklub | 25.62 | |||||||||
78 | Jonathan F. K. Jensen | 2002 | 487 | 25.75 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 25.40 | |||||||||
78 | Markus Toft | 2003 | 487 | 25.75 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 25.97 | |||||||||
80 | Oskar Allerslev | 2002 | 482 | 25.83 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 25.39 | |||||||||
81 | Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | 479 | 25.88 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 26.49 | |||||||||
82 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | 478 | 25.91 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 25.37 | |||||||||
83 | Silas Storm Nielsen | 2002 | 475 | 25.95 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 25.64 | |||||||||
84 | Kasper Johnsen | 2003 | 473 | 26.00 | ||||||
Odder Svømmeklub | 26.10 | |||||||||
84 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | 473 | 26.00 | ||||||
Næstved IF | 26.22 | |||||||||
86 | Marcus Hiort | 2003 | 469 | 26.07 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 26.01 | |||||||||
87 | Niklas Højbjerg | 2003 | 468 | 26.09 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 26.18 | |||||||||
88 | Jacob Lyse Søe | 2003 | 465 | 26.14 | ||||||
Odder Svømmeklub | 26.22 | |||||||||
89 | Frederik P. Michaelsen | 2003 | 462 | 26.20 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 26.33 | |||||||||
90 | Casper Krohn | 2001 | 459 | 26.26 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 26.93 | |||||||||
91 | Malte Egholm Brøns | 2003 | 455 | 26.34 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 26.14 | |||||||||
92 | Asger Johansen | 2003 | 451 | 26.41 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 25.67 | |||||||||
92 | Mikkel Bjellekjær Jensen | 2003 | 451 | 26.41 | ||||||
JGI Svømning | 26.22 | |||||||||
94 | Magnus Østergaard Barslev | 2003 | 445 | 26.53 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 26.89 | |||||||||
95 | Christian Hovmark | 2001 | 438 | 26.66 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 26.53 | |||||||||
96 | Marco Knudsen | 2003 | 435 | 26.72 | ||||||
Greve Svømmeklub | 26.32 | |||||||||
97 | Jeppe Haurum | 2003 | 433 | 26.76 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | 26.02 | |||||||||
98 | Emil Osberg Poulsen | 2003 | 417 | 27.11 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 28.54 | |||||||||
99 | Jakob Bjerg Snekkersten | 2003 | 401 | 27.46 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 27.65 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 10 november 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:15 |