Tulokset DM Junior, Kortbane
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 24 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | DMJ Kortbane | Udskriftsdato | 10 november 2018 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 17:21 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 november 2018 |
Løb 24, 200m Frisvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:55.04 2013-12-15 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:56.70 2011-11-27 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 27.98 | 58.21 | 1:29.75 | 2:01.12 | |||
2 | Naya Modin Thomsen | 2003 | Køge Svømmeklub | 28.48 | 59.47 | 1:30.98 | 2:01.67 | |||
3 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | Vejle Svømmeklub | 28.17 | 58.84 | 1:30.31 | 2:01.69 | |||
4 | Johanne Hingebjerg | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.97 | 1:00.37 | 1:31.55 | 2:03.11 | |||
5 | Karoline Sørensen | 2002 | Thisted Svømmeklub | 29.26 | 1:00.56 | 1:32.92 | 2:04.49 | |||
6 | Julie K Rose | 2003 | Sigma Swim Allerød | 29.36 | 1:00.72 | 1:32.62 | 2:04.64 | |||
7 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.96 | 1:00.35 | 1:32.32 | 2:04.87 | |||
8 | Emilie Krog | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.74 | 1:01.89 | 1:34.31 | 2:06.23 | |||
9 | Caroline Laursen | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 29.18 | 1:00.54 | 1:32.62 | 2:04.95 | |||
10 | Thea Søe Bach | 2002 | Thisted Svømmeklub | 29.22 | 1:01.38 | 1:33.87 | 2:05.88 | |||
11 | Tine Petersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.51 | 1:01.97 | 1:34.35 | 2:06.48 | |||
12 | Lærke Rask Sander | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 29.64 | 1:01.80 | 1:34.89 | 2:07.68 | |||
13 | My Phuong Bui | 2003 | H2Odense | 29.35 | 1:02.11 | 1:34.93 | 2:07.79 | |||
14 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | Svømmeklubben Laksen | 29.84 | 1:02.53 | 1:35.66 | 2:08.56 | |||
15 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | Vest-Brøndby | 29.99 | 1:02.95 | 1:36.04 | 2:08.87 | |||
16 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 29.75 | 1:02.32 | 1:36.32 | 2:10.76 | |||
17 | Jasmin Philip | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.43 | 1:03.42 | 1:35.84 | 2:07.34 | |||
17 | Martha Bjerg | 2004 | Lyseng IF | 30.04 | 1:02.45 | 1:35.56 | 2:07.34 | |||
19 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | Gladsaxe Svømmeklub | 30.35 | 1:02.97 | 1:36.63 | 2:08.10 | |||
20 | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | Aalborg Svømmeklub | 29.85 | 1:02.42 | 1:35.63 | 2:08.34 | |||
21 | Frida Bang Stanelt | 2004 | Kalundborg SK | 29.87 | 1:02.48 | 1:35.99 | 2:09.39 | |||
22 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | Køge Svømmeklub | 29.12 | 1:02.29 | 1:36.56 | 2:09.60 | |||
22 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 29.90 | 1:02.65 | 1:36.36 | 2:09.60 | |||
24 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 30.04 | 1:03.01 | 1:37.13 | 2:09.94 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 10 november 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:21 |