Resultater for DM Junior, Kortbane
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 10 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DMJ Kortbane |
|
Udskriftsdato |
08 november 2018 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
12:24 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
08 november 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 800m Frisvømning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 7:39.45 2009-12-12 |
Dansk Rekord Junior: Mads Glæsner (1988) 7:49.67 2006-10-26 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Christoffer Weiss |
2001 |
|
|
58.12 |
2:01.41 |
3:05.44 |
4:09.73 |
8:24.13 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
8:52.42 |
|
|
5:14.21 |
6:18.21 |
7:21.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Christian Boutrup |
2003 |
|
|
1:00.43 |
2:04.38 |
3:08.43 |
4:12.52 |
8:25.06 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
8:43.04 |
|
|
5:16.09 |
6:19.66 |
7:22.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Silas Storm Nielsen |
2002 |
|
|
1:01.11 |
2:05.94 |
3:11.12 |
4:16.07 |
8:32.06 |
|
|
Dragsholm Svømmeklub |
8:40.91 |
|
|
5:20.19 |
6:24.52 |
7:29.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mads Sørensen |
2001 |
|
|
59.21 |
2:03.19 |
3:07.55 |
4:12.95 |
8:32.11 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
8:31.19 |
|
|
5:17.01 |
6:22.30 |
7:28.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jens Bomgaard |
2002 |
|
|
1:01.13 |
2:05.71 |
3:10.66 |
4:16.14 |
8:35.48 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
8:44.27 |
|
|
5:20.93 |
6:25.44 |
7:30.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Alexander Rendlev |
2001 |
|
|
1:01.54 |
2:05.97 |
3:11.02 |
4:16.41 |
8:39.46 |
|
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
8:50.58 |
|
|
5:21.81 |
6:27.80 |
7:34.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Christian Bonde |
2001 |
|
|
1:01.67 |
2:07.23 |
3:12.89 |
4:19.07 |
8:48.89 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
8:48.41 |
|
|
5:26.11 |
6:34.27 |
7:41.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Valdemar Kristensen |
2003 |
|
|
1:00.84 |
2:06.30 |
3:12.33 |
4:19.36 |
8:52.08 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
8:58.90 |
|
|
5:27.00 |
6:35.49 |
7:44.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Mads Lind |
2002 |
|
|
1:04.61 |
2:12.12 |
3:20.09 |
4:27.37 |
8:54.36 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
9:06.46 |
|
|
5:35.05 |
6:42.67 |
7:50.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Lukas Stæhr Bentsen |
2003 |
|
|
1:03.85 |
2:11.37 |
3:19.01 |
4:26.82 |
8:55.25 |
|
|
H2Odense |
9:16.13 |
|
|
5:34.21 |
6:42.41 |
7:50.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Nicolai Therkelsen |
2003 |
|
|
1:04.22 |
2:12.18 |
3:20.49 |
4:29.23 |
9:05.66 |
|
|
Svømmeklubben Laksen |
9:02.04 |
|
|
5:38.38 |
6:47.69 |
7:57.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
08 november 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
12:24 |
|