Resultat för Øst Junior/Senior, Kortbane
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Søndag Indl. 9.00
Resultat Løb 35 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 35 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst JuniorSenior Kortbane |
|
Udskriftsdato |
07 oktober 2018 |
|
|
Stævne by |
|
|
Udskriftstidspunkt |
12:11 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
05 oktober 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 200m Brystsvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:15.21 2013-12-13 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Holm Sørensen (1992) 2:28.11 2008-10-25 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Thea Blomsterberg |
2002 |
|
738 |
35.72 |
1:14.18 |
1:51.35 |
|
2:28.89 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:24.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Clara Rybak-Andersen |
2003 |
|
699 |
34.27 |
1:13.08 |
1:52.40 |
|
2:31.61 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:31.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mia Steen Duus |
2001 |
|
677 |
35.36 |
1:14.19 |
1:53.57 |
|
2:33.22 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:31.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Laura Findahl Andersen |
2001 |
|
638 |
36.06 |
1:15.73 |
1:55.60 |
|
2:36.25 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:32.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Julie K Rose |
2003 |
|
631 |
35.46 |
1:14.96 |
1:55.32 |
|
2:36.85 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:34.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Mathilda Hyldal Jung |
2004 |
|
620 |
35.14 |
1:15.03 |
1:56.12 |
|
2:37.76 |
|
|
Slangerup Svømmeklub |
2:38.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Josephine G. Lauridsen |
2001 |
|
612 |
35.63 |
1:16.04 |
1:57.09 |
|
2:38.47 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:37.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Kirstine Mørk Rasmussen |
2003 |
|
606 |
36.26 |
1:16.90 |
1:58.03 |
|
2:38.98 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:36.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Frederikke Echardt |
2002 |
|
592 |
36.34 |
1:16.91 |
1:57.98 |
|
2:40.19 |
Deltager ikke i finalen |
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:32.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Alberte Kjærsgaard |
2001 |
|
590 |
35.71 |
1:15.96 |
1:57.56 |
|
2:40.42 |
Deltager ikke i finalen |
|
Slangerup Svømmeklub |
2:37.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Emilie Nyegaard |
2001 |
|
585 |
36.22 |
1:17.38 |
1:59.47 |
|
2:40.89 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:35.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Freja Søndergaard |
2004 |
|
570 |
36.50 |
1:17.38 |
1:59.45 |
|
2:42.30 |
|
|
Vordingborg Svømme Klub |
2:47.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Isabel Mass |
1998 |
|
566 |
38.10 |
1:18.80 |
1:59.56 |
|
2:42.59 |
|
|
JGI Svømning |
2:37.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Martha Vitus Tversted |
2002 |
|
559 |
37.57 |
1:18.61 |
2:00.82 |
|
2:43.29 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
2:41.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Pernille Elm Jensen |
2003 |
|
557 |
38.93 |
1:21.41 |
2:03.56 |
|
2:43.53 |
|
|
JGI Svømning |
2:44.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Johanna Berthelsen |
2000 |
|
552 |
37.65 |
1:19.57 |
2:01.64 |
|
2:44.01 |
Deltager ikke i finalen |
|
VAT Copenhagen-MK31 |
2:20.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Julie Bak |
1997 |
|
541 |
36.96 |
1:18.50 |
2:01.13 |
|
2:45.08 |
Deltager ikke i finalen |
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:37.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Caroline Holm |
2004 |
|
539 |
37.32 |
1:19.54 |
2:02.70 |
|
2:45.27 |
|
|
Kalundborg SK |
2:49.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Lærke Blond |
2003 |
|
532 |
36.97 |
1:18.48 |
2:01.61 |
|
2:46.02 |
|
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
2:50.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Anne Sofie Evald |
2004 |
|
532 |
37.64 |
1:19.70 |
2:02.39 |
|
2:46.07 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:48.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Melanie Degner |
2000 |
|
531 |
36.50 |
1:18.80 |
2:02.24 |
|
2:46.16 |
Deltager ikke i finalen |
|
Køge Svømmeklub |
2:40.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Josefine Zebitz |
2004 |
|
529 |
39.01 |
1:21.72 |
2:04.26 |
|
2:46.38 |
Deltager ikke i finalen |
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:44.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Amanda Hietala |
2002 |
|
526 |
37.67 |
1:19.80 |
2:02.48 |
|
2:46.67 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
2:48.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Ida Jensdottir Fremming |
2002 |
|
525 |
36.76 |
1:18.40 |
2:02.16 |
|
2:46.79 |
|
|
Herlev Svømning |
2:40.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Anna Myhre Rottensten |
2003 |
|
519 |
37.81 |
1:20.17 |
2:03.39 |
|
2:47.38 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:48.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Line Nøhr Petersen |
2003 |
|
508 |
38.00 |
1:20.51 |
2:03.92 |
|
2:48.55 |
|
|
Køge Svømmeklub |
2:47.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Clara Toft |
2004 |
|
508 |
37.93 |
1:20.92 |
2:04.58 |
|
2:48.60 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:45.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Nikoline Skovly Larsen |
2003 |
|
507 |
38.15 |
1:20.72 |
2:04.51 |
|
2:48.66 |
|
|
Næstved IF |
2:43.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Freja Møller |
2004 |
|
505 |
38.65 |
1:21.36 |
2:05.59 |
|
2:48.97 |
|
|
Slangerup Svømmeklub |
2:54.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Alba Lyhne Weiner |
2004 |
|
500 |
38.70 |
1:22.22 |
2:06.37 |
|
2:49.44 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
2:48.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Viola Demuth Andersen |
2003 |
|
492 |
37.89 |
1:21.48 |
2:05.84 |
|
2:50.41 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:52.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Dagmar Boeck |
2004 |
|
491 |
37.35 |
1:21.25 |
2:06.12 |
|
2:50.53 |
|
|
Farum Svømmeklub |
2:53.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Christine Henriksen |
2003 |
|
487 |
38.69 |
1:22.15 |
2:06.83 |
|
2:51.04 |
|
|
JGI Svømning |
2:50.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Ida-Marie Frydenlund |
2003 |
|
483 |
38.63 |
1:22.11 |
2:06.78 |
|
2:51.40 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:50.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Anna Marie Nielsen |
2004 |
|
478 |
38.68 |
1:22.42 |
2:07.14 |
|
2:52.06 |
|
|
Hvidovre Svømmeklub |
2:53.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Emma Stoltz |
2004 |
|
476 |
37.94 |
1:21.11 |
2:06.46 |
|
2:52.26 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:42.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Anja Xin Andersen |
2004 |
|
470 |
38.55 |
1:22.68 |
2:07.99 |
|
2:52.97 |
|
|
Herlev Svømning |
2:56.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Malou Carlsen |
2000 |
|
463 |
38.42 |
1:21.97 |
2:07.17 |
|
2:53.90 |
|
|
Nakskov Svømme Klub |
2:46.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
Esther Marie Heunicke |
2003 |
|
461 |
39.24 |
1:23.37 |
2:07.95 |
|
2:54.18 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:50.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
Mathilde Mathiesen |
2004 |
|
453 |
39.22 |
1:24.27 |
2:10.20 |
|
2:55.17 |
|
|
Albertslund IF |
2:57.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
Caroline Vang-Jensen |
2003 |
|
452 |
39.56 |
1:23.93 |
2:09.28 |
|
2:55.29 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:55.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
Maja Buck |
2004 |
|
451 |
39.30 |
1:24.91 |
2:10.52 |
|
2:55.36 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:57.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
Sofie Bak |
2003 |
|
451 |
38.85 |
1:24.10 |
2:10.81 |
|
2:55.46 |
|
|
Hvidovre Svømmeklub |
2:55.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
Nicoline H. Baadsgaard |
2004 |
|
450 |
40.06 |
1:25.38 |
2:09.96 |
|
2:55.54 |
|
|
Tune I.F. Svømmeafdeling |
2:55.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
Amalie Schou |
2003 |
|
424 |
40.08 |
1:25.49 |
2:12.06 |
|
2:59.06 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:58.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
Ida Zeiler Terkildsen |
2004 |
|
422 |
41.00 |
1:26.50 |
2:12.79 |
|
2:59.30 |
|
|
Hillerød Svømmeklub |
2:55.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
Nønne Christensen |
2004 |
|
420 |
39.76 |
1:25.76 |
2:12.43 |
|
2:59.57 |
|
|
VAT Copenhagen-MK31 |
2:52.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
Line Thode Møller |
2004 |
|
409 |
39.80 |
1:25.38 |
2:13.29 |
|
3:01.20 |
|
|
Farum Svømmeklub |
2:53.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
Cornelia Bergqvist |
2003 |
|
407 |
40.56 |
1:26.67 |
2:13.74 |
|
3:01.49 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:50.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
Camilla Hougaard |
2002 |
|
401 |
41.47 |
1:28.17 |
2:15.64 |
|
3:02.48 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:53.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Mia Mørk Kuramoto |
2003 |
|
|
|
|
|
|
|
akut syg |
|
Helsingør Svømmeklub |
2:49.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Emilie Højen Meyer |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
sw 7.6 ESB v 175m |
|
Herlufsholm Svømmeklub |
3:03.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Isabella Ravn Jensen |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
sw 4.4 tyvstart |
|
Lyngby Svømmeklub |
2:50.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
07 oktober 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød |
Udskriftstidspunkt |
12:11 |
|