2020-09-23   20:14:45
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Øst Junior/Senior, Kortbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag 16.00

Resultat Løb 8 (Indledende) - Med point uden mellemtider
Resultat Løb 8 (Indledende) - Med point uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst JuniorSenior Kortbane    Udskriftsdato  07 oktober 2018   
  Stævne by      Udskriftstidspunkt  12:37   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 oktober 2018         
 
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Magnus Jakupsson (1994) 23.84 2015-12-06 
Dansk Rekord Junior: Morten Bak Hansen (1995) 24.87 2012-11-30 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Magnus Jákupsson  1994    632          25.88  Deltager ikke i finalen 
  Farum Svømmeklub  24.23                 
Nicklas Östman Pedersen  2002    617          26.09   
  Herlev Svømning  25.72                 
Gustav Friberg  1997    605          26.27   
  Sigma Swim Birkerød  24.69                 
Tobias Dan Hansen  2002    569          26.81   
  Herlev Svømning  26.26                 
Frederik Riedel Lentz  2001    554          27.04  Deltager ikke i finalen 
  Gladsaxe Svømmeklub  26.95                 
Peter Vangsgaard  2000    551          27.09   
  Gentofte Svømme Klub  26.70                 
Luccas Dam Brenner  2001    548          27.14   
  Herlev Svømning  26.18                 
Alexander Eggers  1999    542          27.24   
  Sigma Swim Birkerød  26.71                 
Filip Bækgaard  2000    539          27.29  Deltager ikke i finalen 
  Herlufsholm Svømmeklub  26.76                 
10  Frederik O. Møller  1999    530          27.45  Deltager ikke i finalen 
  Hovedstadens Svømmeklub  26.45                 
11  Christoffer Vang-Jensen  2001    525          27.53   
  Gentofte Svømme Klub  27.21                 
12  Lucas Bruun Strøbek  2001    506          27.87  Deltager ikke i finalen 
  Gentofte Svømme Klub  27.83                 
13  Gustav Klit Stjernholm  2002    506          27.88  Deltager ikke i finalen 
  Svømmeklubben Triton Ballerup  27.84                 
14  Gustav Jørgensen  2000    503          27.93   
  Slagelse Svømmeklub  27.34                 
15  Jakob Strunge Nissen  2002    499          28.00   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  27.01                 
16  Oliver Søgaard-Andersen  2003    484          28.30  Deltager ikke i finalen 
  Hovedstadens Svømmeklub  28.15                 
17  Christian Crone  2001    477          28.43  Deltager ikke i finalen 
  Gladsaxe Svømmeklub  28.33                 
18  Frederik Møller  2002    463          28.71   
  Ringsted Svømme Klub  27.91                 
19  Laurits Kenskov  2001    458          28.82  Deltager ikke i finalen 
  Herlev Svømning  28.30                 
20  Thor Malmby Jørgin  2001    457          28.83   
  Dragsholm Svømmeklub  28.88                 
21  Jonas Hansen  2001    454          28.90   
  Slagelse Svømmeklub  28.36                 
22  Rasmus Danielsen  2001    452          28.95   
  Køge Svømmeklub  27.85                 
23  Nickolas Kofoed Thestrup  2003    450          28.99   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  28.06                 
24  Tobias Daniel Larsen  2001    447          29.04   
  Slagelse Svømmeklub  28.88                 
25  Theodor L Munch-Jensen  2002    444          29.11   
  Solrød Svømmeklub  29.39                 
26  Daniel Berg Wenk  2000    426          29.51   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  28.08                 
27  Lucas Emil Christensen  2003    426          29.52   
  Sigma Swim Allerød  28.75                 
28  Mert Kaya  2001    420          29.66   
  Køge Svømmeklub  28.91                 
29  Carl-Emil Lønborg  2002    419          29.69   
  Gentofte Svømme Klub  28.60                 
30  Oscar Cleemann  2003    416          29.75   
  Hvidovre Svømmeklub  29.64                 
31  Magnus Bækgaard Andersen  2001    412          29.84   
  Hørsholm Svømmeforening  28.67                 
32  Marcus Skøtt Haslev  2002    407          29.98  Deltager ikke i finalen 
  Hovedstadens Svømmeklub  29.24                 
33  Kasper Aagaard Jeppesen  2003    406          30.00   
  Lyngby Svømmeklub  30.42                 
34  Carl Heyn Stage  2003    397          30.21   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  28.80                 
35  Marcus Hiort  2003    388          30.45   
  Gladsaxe Svømmeklub  29.71                 
36  Emil Carstensen  2002    386          30.51   
  Ringsted Svømme Klub  29.49                 
37  Marco Knudsen  2003    374          30.82   
  Greve Svømmeklub  30.63                 
38  Tobias Davidsen  2003    374          30.83   
  Vest-Brøndby  30.75                 
Johan Heeno Rasmussen  2002              DSQ  SW4.4 tyvstart 
  Helsingør Svømmeklub  28.95                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  07 oktober 2018 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  12:37 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark