2020-01-22   12:39:33
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Øst Junior/Senior, Kortbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag 16.00

Resultat Løb 3 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst JuniorSenior Kortbane    Udskriftsdato  05 oktober 2018   
  Stævne by      Udskriftstidspunkt  17:43   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 oktober 2018         
 
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 29.87 2013-12-12 
Dansk Rekord Junior: Josefine B. Pedersen (1999) 31.50 2015-12-11 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anna Wermuth  1996    702          32.40  Deltager ikke i finalen 
  Hovedstadens Svømmeklub  31.43                 
Thea Blomsterberg  2002    684          32.68   
  Sigma Swim Birkerød  31.82                 
Julie Kepp Jensen  2000    676          32.81   
  JGI Svømning  32.96                 
Emma Bjørnholdt  2000    642          33.37   
  Lyngby Svømmeklub  33.21                 
Julie Bak  1997    609          33.96   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  33.31                 
Martha Vitus Tversted  2002    607          34.00   
  Søllerød Svømmeklub  34.90                 
Julie K Rose  2003    605          34.05   
  Sigma Swim Allerød  33.13                 
Mathilda Hyldal Jung  2004    600          34.13   
  Slangerup Svømmeklub  34.75                 
Amalie Kruse Enemærke  2003    593          34.28   
  Herlev Svømning  35.46                 
10  Pernille Elm Jensen  2003    590          34.32   
  JGI Svømning  34.25                 
11  Dagmar Boeck  2004    587          34.39   
  Farum Svømmeklub  34.93                 
12  Sara Damkjær Bartels  2004    584          34.44  Deltager ikke i finalen 
  Gladsaxe Svømmeklub  33.46                 
13  Johanna Berthelsen  2000    581          34.51   
  VAT Copenhagen-MK31  33.17                 
14  Liva Schmid  2000    577          34.58   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  34.60                 
15  Kirstine Mørk Rasmussen  2003    574          34.64   
  Holbæk Svømme Klub  33.65                 
16  Regitze Gaard  2001    569          34.75   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  33.62                 
17  Alberte Kjærsgaard  2001    567          34.79   
  Slangerup Svømmeklub  34.18                 
17  Josephine G. Lauridsen  2001    567          34.79   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  34.30                 
19  Benedicte Them Jensen  2004    565          34.83   
  Køge Svømmeklub  33.53                 
19  Laura Findahl Andersen  2001    565          34.83   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  34.03                 
21  Celine Termark Brock  2000    563          34.86   
  Herlev Svømning  34.64                 
22  Malou Carlsen  2000    561          34.90   
  Nakskov Svømme Klub  34.70                 
23  Signe Krag Andersen  2004    560          34.93   
  Sigma Swim Allerød  35.31                 
24  Melanie Degner  2000    559          34.95  Deltager ikke i finalen 
  Køge Svømmeklub  33.99                 
25  Johanne Hingebjerg  2002    558          34.98  Deltager ikke i finalen 
  Hovedstadens Svømmeklub  35.34                 
26  Lærke Blond  2003    556          35.02   
  Vallensbæk IF Af 1939  36.57                 
27  Emilie Meng  2003    551          35.11   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  34.08                 
28  Isabel Mass  1998    551          35.12   
  JGI Svømning  34.23                 
28  Viola Demuth Andersen  2003    551          35.12   
  Gentofte Svømme Klub  34.89                 
30  Liva Buchholt Johansen  2003    550          35.13  Deltager ikke i finalen 
  Hovedstadens Svømmeklub  33.78                 
31  Amalie Michelsen  2003    542          35.32   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  34.31                 
32  Amalie H. Falck-Schmith  1989    540          35.36  Deltager ikke i finalen 
  Hovedstadens Svømmeklub  33.83                 
33  Ida Jensdottir Fremming  2002    535          35.47   
  Herlev Svømning  34.29                 
34  Clara Carlquist  2003    532          35.54   
  Gentofte Svømme Klub  36.50                 
35  Emma Stoltz  2004    527          35.65   
  Sigma Swim Allerød  33.81                 
36  Anna Myhre Rottensten  2003    525          35.69   
  Lyngby Svømmeklub  35.81                 
37  Anne Sofie Evald  2004    516          35.90   
  Gentofte Svømme Klub  35.79                 
37  Caroline Holm  2004    516          35.90   
  Kalundborg SK  35.79                 
39  Anja Xin Andersen  2004    508          36.08   
  Herlev Svømning  36.88                 
40  Sofie Maagøe  2003    505          36.15  Deltager ikke i finalen 
  Hovedstadens Svømmeklub  35.74                 
41  Alba Lyhne Weiner  2004    504          36.17   
  Søllerød Svømmeklub  36.26                 
42  Clara Toft  2004    500          36.28   
  Gentofte Svømme Klub  35.64                 
43  Caroline Wiuff Jensen  2004    498          36.32   
  Vest-Brøndby  35.11                 
44  Frida Hvirring Kragh  2004    494          36.42   
  Hvidovre Svømmeklub  36.34                 
45  Anna Marie Nielsen  2004    482          36.71   
  Hvidovre Svømmeklub  36.10                 
46  Esther Marie Heunicke  2003    480          36.78   
  Sigma Swim Birkerød  35.49                 
47  Maja Buck  2004    478          36.81   
  Holbæk Svømme Klub  36.11                 
48  Christine Henriksen  2003    476          36.86   
  JGI Svømning  36.37                 
49  Emma Mikkelsen  2001    476          36.88   
  Vest-Brøndby  36.35                 
49  Ida-Marie Frydenlund  2003    476          36.88   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  35.14                 
51  Nicoline H. Baadsgaard  2004    457          37.37   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  36.82                 
52  Line Thode Møller  2004    452          37.50   
  Farum Svømmeklub  37.37                 
53  Elisabeth Them Jensen  2004    450          37.56   
  Køge Svømmeklub  37.50                 
54  Freja Møller  2004    450          37.58   
  Slangerup Svømmeklub  38.73                 
55  Isabella Ravn Jensen  2004    445          37.72   
  Lyngby Svømmeklub  36.43                 
56  Amalie Brammer Kærgaard  2004    442          37.78  Deltager ikke i finalen 
  Gladsaxe Svømmeklub  37.42                 
57  Nønne Christensen  2004    424          38.33   
  VAT Copenhagen-MK31  37.36                 
58  Emilie Højen Meyer  2004    407          38.85   
  Herlufsholm Svømmeklub  37.50                 
Freja Søndergaard  2004              DNS   
  Vordingborg Svømme Klub  36.97                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 oktober 2018 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  17:43 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark