2020-09-23   20:02:48
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Øst Junior/Senior, Kortbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag 16.00

Resultat Løb 1 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst JuniorSenior Kortbane    Udskriftsdato  05 oktober 2018   
  Stævne by      Udskriftstidspunkt  17:14   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 oktober 2018         
 
 
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 23.49 2015-12-12 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 24.80 2011-12-09 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Julie Kepp Jensen  2000    757          25.49   
  JGI Svømning  24.52                 
Caroline Erichsen  1998    701          26.16   
  Sigma Swim Birkerød  25.41                 
Elisabeth Sabroe Ebbesen  2002    700          26.17   
  Gentofte Svømme Klub  25.75                 
Kristina Thomsen  1991    699          26.18  Deltager ikke i finalen 
  Gladsaxe Svømmeklub  25.25                 
Maria Grandt  1998    689          26.30   
  Hovedstadens Svømmeklub  26.19                 
Karoline Barrett  2002    686          26.34   
  Greve Svømmeklub  24.95                 
Johanne Hingebjerg  2002    673          26.51   
  Hovedstadens Svømmeklub  25.60                 
Lærke Toft Ruby  1999    658          26.71   
  JGI Svømning  26.27                 
Amalie Mikkelsen  1997    657          26.72  Deltager ikke i finalen 
  Gladsaxe Svømmeklub  26.04                 
10  Marie Voigt Lauridsen  1995    643          26.92   
  Hovedstadens Svømmeklub  26.02                 
11  Julie Krøyer Svendsen  2002    636          27.01   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  26.39                 
12  Anna Wermuth  1996    631          27.09   
  Hovedstadens Svømmeklub  26.40                 
13  Mathilde Maria Thorsen  2004    620          27.24   
  Helsingør Svømmeklub  26.66                 
14  Julie K Rose  2003    619          27.26   
  Sigma Swim Allerød  28.57                 
15  Anna Wrist-Elkjær  2003    618          27.27   
  Herlev Svømning  27.61                 
16  Emilie Meng  2003    616          27.31   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  27.75                 
17  Andrea Paaske  2001    614          27.34   
  JGI Svømning  26.55                 
18  Clara Schade Cantby  2000    613          27.35   
  Slagelse Svømmeklub  26.12                 
19  Victoria Bierre  2000    612          27.37   
  Gladsaxe Svømmeklub  26.47                 
20  Frida Bang Stanelt  2004    611          27.38   
  Kalundborg SK  27.63                 
21  Gro Grinda Rasmussen  2003    610          27.40  Deltager ikke i finalen 
  Gladsaxe Svømmeklub  27.54                 
21  Sofie Hansen  2002    610          27.40   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  27.76                 
23  Marina Nissen Jakobsen  2000    606          27.45   
  Hørsholm Svømmeforening  26.90                 
24  Martha Vitus Tversted  2002    605          27.47   
  Søllerød Svømmeklub  26.85                 
25  Julie Darlem Brandt  2001    604          27.48   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  26.63                 
26  Liva Stjernholm  2004    604          27.49   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  26.85                 
27  Camilla Dufour  1996    603          27.50   
  Sigma Swim Allerød  27.21                 
28  Stine Saaby Schmidt  2002    600          27.54   
  Farum Svømmeklub  27.02                 
29  Sarah Missing  2001    595          27.62   
  Vest-Brøndby  26.96                 
30  Cecilie Wiuff  2000    591          27.68   
  JGI Svømning  27.37                 
31  Benedicte Them Jensen  2004    588          27.74   
  Køge Svømmeklub  27.00                 
31  Liva Palmund  2002    588          27.74   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  26.96                 
33  Johanna Berthelsen  2000    586          27.76   
  VAT Copenhagen-MK31  26.95                 
34  Cecilie Daluiso Salmonsen  2001    582          27.82   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  27.28                 
34  Luna Donde Feilberg  2000    582          27.82   
  Hovedstadens Svømmeklub  27.21                 
34  Sarah Sirek Hansen  2003    582          27.82   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  27.28                 
37  Maria Szokody  2002    579          27.88   
  Ringsted Svømme Klub  27.32                 
38  Emilia C. R. Olsen  2004    576          27.93   
  VAT Copenhagen-MK31  27.95                 
39  Jasmin Philip  2004    569          28.04   
  Hovedstadens Svømmeklub  27.63                 
40  Signe Krag Andersen  2004    568          28.05   
  Sigma Swim Allerød  27.72                 
41  Julie Stampe  2002    568          28.06   
  Sigma Swim Allerød  28.06                 
42  Katja Korbo Petersson  2001    566          28.08   
  JGI Svømning  27.29                 
43  Alma Heyn Stage  2004    563          28.14   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  28.42                 
44  Caroline Gøttrup Bagge  2003    560          28.18   
  Køge Svømmeklub  28.05                 
45  Mathilda Hyldal Jung  2004    558          28.22   
  Slangerup Svømmeklub  28.75                 
45  Regitze Gotthard  2002    558          28.22   
  Slagelse Svømmeklub  27.48                 
47  Mia Wennecke  1999    557          28.24   
  Helsingør Svømmeklub  26.89                 
48  Line Nøhr Petersen  2003    554          28.29   
  Køge Svømmeklub  28.15                 
49  Sofie Maagøe  2003    553          28.31   
  Hovedstadens Svømmeklub  27.55                 
50  Zara Wendel  2002    550          28.36   
  Holbæk Svømme Klub  27.63                 
51  Caroline Wiuff Jensen  2004    548          28.39   
  Vest-Brøndby  27.53                 
51  Sofie Lund-Scherbeck  2003    548          28.39   
  Værløse Svømmeklub  28.69                 
53  Nicoline Ingeman-Petersen  2002    547          28.41   
  Herlev Svømning  28.23                 
54  Linnea Hietala  2004    546          28.43   
  Helsingør Svømmeklub  27.41                 
55  Caroline Hørlykke  2000    545          28.45   
  Gentofte Svømme Klub  27.64                 
56  Amalie W. Olsen  2001    543          28.47   
  Herlufsholm Svømmeklub  27.62                 
57  Melanie Eggertsen  2002    535          28.62   
  Nakskov Svømme Klub  28.08                 
58  Pil Sylvander  2003    531          28.69   
  Helsingør Svømmeklub  28.64                 
59  Mathilde Yde Munkebæk  2003    529          28.73   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  28.79                 
60  Thea Kaiser  2004    528          28.74   
  Kalundborg SK  29.31                 
61  Elena Westmark Holm  2003    527          28.77   
  Hørsholm Svømmeforening  28.23                 
62  Therese Sand Frederiksen  2003    526          28.78   
  Sigma Swim Allerød  28.27                 
63  Ida Holm Hansen  2002    525          28.79   
  Værløse Svømmeklub  28.35                 
64  Sofie Bruun Høvring  2004    525          28.80   
  VAT Copenhagen-MK31  27.70                 
65  Frederikke Falk-List  2004    520          28.90   
  Gentofte Svømme Klub  28.59                 
66  Luna Emilie Olsen  2003    518          28.93   
  Slangerup Svømmeklub  27.69                 
67  Katja Skovdal Lorentzen  2003    515          28.98   
  Solrød Svømmeklub  28.61                 
68  Laura Borre Jacobsen  2004    515          28.99   
  Lyngby Svømmeklub  28.35                 
69  Liva Søby  2004    514          29.00   
  VAT Copenhagen-MK31  28.44                 
70  Martha Hjuler Britze  2004    512          29.04   
  Hørsholm Svømmeforening  28.47                 
71  Claudia Sperling  2002    509          29.09   
  Lyngby Svømmeklub  28.17                 
71  Emma Zambrano Thorsen  2004    509          29.09   
  Vest-Brøndby  28.88                 
71  Lærke Vinneck Hansen  2004    509          29.09   
  Lyngby Svømmeklub  29.27                 
74  Katrine Duus  2003    506          29.15   
  Næstved IF  29.41                 
75  Mikala Ravn Borch  2003    505          29.18   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  28.43                 
75  Sidse M. Ø. Engsbro  2004    505          29.18   
  Greve Svømmeklub  28.43                 
77  Anna Larsen  2004    504          29.20   
  Kalundborg SK  29.13                 
78  Katrine Bonefeld  2004    503          29.21   
  Sigma Swim Birkerød  28.84                 
79  Johanna Juul Bay-Smidt  2002    501          29.25   
  Helsingør Svømmeklub  28.41                 
80  Johanne Baes Aaholst  2004    498          29.31   
  Hillerød Svømmeklub  28.83                 
81  Maya Ehlers Hansen  2004    497          29.33   
  Farum Svømmeklub  29.07                 
82  Emma Bækgaard  2002    493          29.40   
  Herlufsholm Svømmeklub  28.88                 
83  Carla Lyhne Weiner  2003    491          29.44   
  Søllerød Svømmeklub  28.70                 
84  Emma Stoltz  2004    487          29.53   
  Sigma Swim Allerød  28.82                 
85  Wilma Anker  2004    483          29.61   
  Ringsted Svømme Klub  29.25                 
86  Anna Nørskov  2004    482          29.63   
  Søllerød Svømmeklub  29.03                 
87  Olivia Møller  2004    479          29.70   
  Køge Svømmeklub  28.75                 
88  Luna Trojlsgaard  2004    473          29.82   
  Frederiksværk Svømmeklub  29.33                 
88  Nicoline H. Baadsgaard  2004    473          29.82   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  28.93                 
90  Mikkeline Mailund Clan  2004    459          30.11   
  Søllerød Svømmeklub  30.61                 
91  Amalie Brammer Kærgaard  2004    447          30.38  Deltager ikke i finalen 
  Gladsaxe Svømmeklub  32.12                 
92  Nicoline Hansen  2004    437          30.62   
  Haslev Svømmeklub  29.33                 
93  Cornelia Vámosi  2004    425          30.90   
  Helsingør Svømmeklub  30.18                 
93  Ida Bruhn  2004    425          30.90   
  Herlufsholm Svømmeklub  30.84                 
Mie Ø. Nielsen  1996              DNS   
  Aalborg Svømmeklub  25.25                 
Thippe de Neergaard  2003              DNS   
  VAT Copenhagen-MK31  27.88                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 oktober 2018 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  17:14 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark