2020-09-23   20:27:54
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Øst Junior/Senior, Kortbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag 16.00

Resultat Løb 11 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 11 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Øst JuniorSenior Kortbane    Udskriftsdato  05 oktober 2018   
  Stævne by      Udskriftstidspunkt  20:04   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 oktober 2018         
 
 
Løb 11, 4X200m Frisvømning Damer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Sigma NS Damer (1900) 7:55.34 2009-04-19 
Dansk Rekord Junior: KVIK Piger (1900) 8:10.39 2009-10-24 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m      Opnået  Status 











 
Sigma Damer A  Sigma Swim            8:12.50   
  Mia Steen Duus  2001      1:00.36  2:03.62      2:03.62   
  Marina Heller Hansen  1994      58.25  2:00.60      4:04.22   
  Caroline Erichsen  1998      59.90  2:03.12      6:07.34   
  Julie K Rose  2003      59.85  2:05.16      8:12.50   
                     
A6 Piger 1  1998  A6            8:14.20   
  Julie Kepp Jensen  2000      58.52  2:00.84      2:00.84   
  Andrea Paaske  2001      1:00.33  2:04.61      4:05.45   
  Anna Aavang Brendstrup  2000      1:00.41  2:04.28      6:09.73   
  Lærke Toft Ruby  1999      1:00.59  2:04.47      8:14.20   
                     
Hovedstadens Damer 1  1995  Hovedstadens Svømmeklub            8:22.43   
  Maria Grandt  1998      58.84  2:02.40      2:02.40   
  Johanne Hingebjerg  2002      1:00.52  2:04.57      4:06.97   
  Emma Maagøe  1999      1:01.38  2:08.41      6:15.38   
  Luna Donde Feilberg  2000      1:01.03  2:07.05      8:22.43   
                     
Lyngby Damer 1  Lyngby Svømmeklub            8:26.46   
  Emma Bjørnholdt  2000      1:02.16  2:09.18      2:09.18   
  Klara Reeh  1999      1:00.80  2:05.30      4:14.48   
  Jessica Yu Mortensen  2000      1:03.15  2:08.59      6:23.07   
  Anna Brandt Nielsen  1998      59.56  2:03.39      8:26.46   
                     
Gentofte Damer 1  2000  Gentofte Svømme Klub            8:26.64   
  Nina Toft  2000      1:00.58  2:04.95      2:04.95   
  Elisabeth Sabroe Ebbesen  2002      1:00.01  2:05.24      4:10.19   
  Caroline Hørlykke  2000      1:01.88  2:06.72      6:16.91   
  Alberte V. Bisgaard  2003      1:01.38  2:09.73      8:26.64   
                     
Triton Damer 1  Svømmeklubben Triton Ballerup            8:32.61   
  Liva Stjernholm  2004      1:01.86  2:07.52      2:07.52   
  Kamille Auerbach-Lind  2001      1:02.27  2:08.28      4:15.80   
  Julie Darlem Brandt  2001      1:02.50  2:09.00      6:24.80   
  Liva Palmund  2002      1:00.68  2:07.81      8:32.61   
                     
Hovedstadens Damer 3  1995  Hovedstadens Svømmeklub            8:35.96   
  Anna Wermuth  1996      1:01.76  2:06.03      2:06.03   
  Cæcilie Buchholt Johansen  2001      1:04.09  2:13.07      4:19.10   
  Victoria Vorm  2001      1:02.56  2:10.05      6:29.15   
  Josefine Strand Nielsen  2000      1:01.32  2:06.81      8:35.96   
                     
Sigma Damer B  Sigma Swim            8:43.23   
  Thea Blomsterberg  2002      1:01.29  2:07.95      2:07.95   
  Julie Stampe  2002      1:02.84  2:09.30      4:17.25   
  Kajsa G. Christensen  2004      1:04.34  2:13.76      6:31.01   
  Therese Sand Frederiksen  2003      1:03.50  2:12.22      8:43.23   
                     
Hovedstadens Damer 2  2002  Hovedstadens Svømmeklub            8:45.70   
  Emilie Krog  2002      1:02.62  2:09.16      2:09.16   
  Sofie Maagøe  2003      1:04.02  2:12.45      4:21.61   
  Jasmin Philip  2004      1:02.33  2:08.64      6:30.25   
  Josefine Zebitz  2004      1:05.01  2:15.45      8:45.70   
                     
10  Triton Damer 2  Svømmeklubben Triton Ballerup            8:53.68   
  Frederikke Echardt  2002      1:04.59  2:12.36      2:12.36   
  Josephine G. Lauridsen  2001      1:04.25  2:13.29      4:25.65   
  Helena Berg Wenk  2000      1:03.46  2:12.13      6:37.78   
  Sofie Hertzberg  2002      1:05.94  2:15.90      8:53.68   
                     
11  Lyngby Damer 2  Lyngby Svømmeklub            9:03.07   
  Cathrine Toftelund Larsen  2003      1:06.84  2:17.78      2:17.78   
  Claudia Sperling  2002      1:05.62  2:16.93      4:34.71   
  Fiona Andrea Have  2004      1:05.82  2:13.83      6:48.54   
  Anna Myhre Rottensten  2003      1:05.40  2:14.53      9:03.07   
                     
12  Vordingborgnia Gurls  2000  Vordingborg Svømme Klub            9:35.09   
  Freja Søndergaard  2004      1:06.79  2:21.54      2:21.54   
  Freja Petersen  2000      1:05.45  2:21.38      4:42.92   
  Maya Nykjær  2001      1:07.87  2:19.31      7:02.23   
  Léa Zoé Bingler  2000      1:13.61  2:32.86      9:35.09   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 oktober 2018 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  20:04 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark