Tulokset Øst Junior/Senior, Kortbane
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Resultat Løb 1 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst JuniorSenior Kortbane | Udskriftsdato | 05 oktober 2018 | |||
Stævne by | Udskriftstidspunkt | 17:14 | ||||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 oktober 2018 |
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 23.49 2015-12-12 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 24.80 2011-12-09 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Julie Kepp Jensen | 2000 | 757 | 25.49 | ||||||
JGI Svømning | 24.52 | |||||||||
2 | Caroline Erichsen | 1998 | 701 | 26.16 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 25.41 | |||||||||
3 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | 700 | 26.17 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 25.75 | |||||||||
4 | Kristina Thomsen | 1991 | 699 | 26.18 | Deltager ikke i finalen | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 25.25 | |||||||||
5 | Maria Grandt | 1998 | 689 | 26.30 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 26.19 | |||||||||
6 | Karoline Barrett | 2002 | 686 | 26.34 | ||||||
Greve Svømmeklub | 24.95 | |||||||||
7 | Johanne Hingebjerg | 2002 | 673 | 26.51 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 25.60 | |||||||||
8 | Lærke Toft Ruby | 1999 | 658 | 26.71 | ||||||
JGI Svømning | 26.27 | |||||||||
9 | Amalie Mikkelsen | 1997 | 657 | 26.72 | Deltager ikke i finalen | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 26.04 | |||||||||
10 | Marie Voigt Lauridsen | 1995 | 643 | 26.92 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 26.02 | |||||||||
11 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | 636 | 27.01 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 26.39 | |||||||||
12 | Anna Wermuth | 1996 | 631 | 27.09 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 26.40 | |||||||||
13 | Mathilde Maria Thorsen | 2004 | 620 | 27.24 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 26.66 | |||||||||
14 | Julie K Rose | 2003 | 619 | 27.26 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 28.57 | |||||||||
15 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | 618 | 27.27 | ||||||
Herlev Svømning | 27.61 | |||||||||
16 | Emilie Meng | 2003 | 616 | 27.31 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.75 | |||||||||
17 | Andrea Paaske | 2001 | 614 | 27.34 | ||||||
JGI Svømning | 26.55 | |||||||||
18 | Clara Schade Cantby | 2000 | 613 | 27.35 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 26.12 | |||||||||
19 | Victoria Bierre | 2000 | 612 | 27.37 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 26.47 | |||||||||
20 | Frida Bang Stanelt | 2004 | 611 | 27.38 | ||||||
Kalundborg SK | 27.63 | |||||||||
21 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | 610 | 27.40 | Deltager ikke i finalen | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 27.54 | |||||||||
21 | Sofie Hansen | 2002 | 610 | 27.40 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.76 | |||||||||
23 | Marina Nissen Jakobsen | 2000 | 606 | 27.45 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 26.90 | |||||||||
24 | Martha Vitus Tversted | 2002 | 605 | 27.47 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 26.85 | |||||||||
25 | Julie Darlem Brandt | 2001 | 604 | 27.48 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.63 | |||||||||
26 | Liva Stjernholm | 2004 | 604 | 27.49 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.85 | |||||||||
27 | Camilla Dufour | 1996 | 603 | 27.50 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 27.21 | |||||||||
28 | Stine Saaby Schmidt | 2002 | 600 | 27.54 | ||||||
Farum Svømmeklub | 27.02 | |||||||||
29 | Sarah Missing | 2001 | 595 | 27.62 | ||||||
Vest-Brøndby | 26.96 | |||||||||
30 | Cecilie Wiuff | 2000 | 591 | 27.68 | ||||||
JGI Svømning | 27.37 | |||||||||
31 | Benedicte Them Jensen | 2004 | 588 | 27.74 | ||||||
Køge Svømmeklub | 27.00 | |||||||||
31 | Liva Palmund | 2002 | 588 | 27.74 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.96 | |||||||||
33 | Johanna Berthelsen | 2000 | 586 | 27.76 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 26.95 | |||||||||
34 | Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | 582 | 27.82 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 27.28 | |||||||||
34 | Luna Donde Feilberg | 2000 | 582 | 27.82 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 27.21 | |||||||||
34 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | 582 | 27.82 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.28 | |||||||||
37 | Maria Szokody | 2002 | 579 | 27.88 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 27.32 | |||||||||
38 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | 576 | 27.93 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 27.95 | |||||||||
39 | Jasmin Philip | 2004 | 569 | 28.04 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 27.63 | |||||||||
40 | Signe Krag Andersen | 2004 | 568 | 28.05 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 27.72 | |||||||||
41 | Julie Stampe | 2002 | 568 | 28.06 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 28.06 | |||||||||
42 | Katja Korbo Petersson | 2001 | 566 | 28.08 | ||||||
JGI Svømning | 27.29 | |||||||||
43 | Alma Heyn Stage | 2004 | 563 | 28.14 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.42 | |||||||||
44 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 560 | 28.18 | ||||||
Køge Svømmeklub | 28.05 | |||||||||
45 | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | 558 | 28.22 | ||||||
Slangerup Svømmeklub | 28.75 | |||||||||
45 | Regitze Gotthard | 2002 | 558 | 28.22 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 27.48 | |||||||||
47 | Mia Wennecke | 1999 | 557 | 28.24 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 26.89 | |||||||||
48 | Line Nøhr Petersen | 2003 | 554 | 28.29 | ||||||
Køge Svømmeklub | 28.15 | |||||||||
49 | Sofie Maagøe | 2003 | 553 | 28.31 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 27.55 | |||||||||
50 | Zara Wendel | 2002 | 550 | 28.36 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 27.63 | |||||||||
51 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 548 | 28.39 | ||||||
Vest-Brøndby | 27.53 | |||||||||
51 | Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | 548 | 28.39 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 28.69 | |||||||||
53 | Nicoline Ingeman-Petersen | 2002 | 547 | 28.41 | ||||||
Herlev Svømning | 28.23 | |||||||||
54 | Linnea Hietala | 2004 | 546 | 28.43 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 27.41 | |||||||||
55 | Caroline Hørlykke | 2000 | 545 | 28.45 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 27.64 | |||||||||
56 | Amalie W. Olsen | 2001 | 543 | 28.47 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 27.62 | |||||||||
57 | Melanie Eggertsen | 2002 | 535 | 28.62 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | 28.08 | |||||||||
58 | Pil Sylvander | 2003 | 531 | 28.69 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 28.64 | |||||||||
59 | Mathilde Yde Munkebæk | 2003 | 529 | 28.73 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.79 | |||||||||
60 | Thea Kaiser | 2004 | 528 | 28.74 | ||||||
Kalundborg SK | 29.31 | |||||||||
61 | Elena Westmark Holm | 2003 | 527 | 28.77 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 28.23 | |||||||||
62 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | 526 | 28.78 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 28.27 | |||||||||
63 | Ida Holm Hansen | 2002 | 525 | 28.79 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 28.35 | |||||||||
64 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | 525 | 28.80 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 27.70 | |||||||||
65 | Frederikke Falk-List | 2004 | 520 | 28.90 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 28.59 | |||||||||
66 | Luna Emilie Olsen | 2003 | 518 | 28.93 | ||||||
Slangerup Svømmeklub | 27.69 | |||||||||
67 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | 515 | 28.98 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 28.61 | |||||||||
68 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | 515 | 28.99 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 28.35 | |||||||||
69 | Liva Søby | 2004 | 514 | 29.00 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 28.44 | |||||||||
70 | Martha Hjuler Britze | 2004 | 512 | 29.04 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 28.47 | |||||||||
71 | Claudia Sperling | 2002 | 509 | 29.09 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 28.17 | |||||||||
71 | Emma Zambrano Thorsen | 2004 | 509 | 29.09 | ||||||
Vest-Brøndby | 28.88 | |||||||||
71 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | 509 | 29.09 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 29.27 | |||||||||
74 | Katrine Duus | 2003 | 506 | 29.15 | ||||||
Næstved IF | 29.41 | |||||||||
75 | Mikala Ravn Borch | 2003 | 505 | 29.18 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.43 | |||||||||
75 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | 505 | 29.18 | ||||||
Greve Svømmeklub | 28.43 | |||||||||
77 | Anna Larsen | 2004 | 504 | 29.20 | ||||||
Kalundborg SK | 29.13 | |||||||||
78 | Katrine Bonefeld | 2004 | 503 | 29.21 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 28.84 | |||||||||
79 | Johanna Juul Bay-Smidt | 2002 | 501 | 29.25 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 28.41 | |||||||||
80 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | 498 | 29.31 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 28.83 | |||||||||
81 | Maya Ehlers Hansen | 2004 | 497 | 29.33 | ||||||
Farum Svømmeklub | 29.07 | |||||||||
82 | Emma Bækgaard | 2002 | 493 | 29.40 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 28.88 | |||||||||
83 | Carla Lyhne Weiner | 2003 | 491 | 29.44 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 28.70 | |||||||||
84 | Emma Stoltz | 2004 | 487 | 29.53 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 28.82 | |||||||||
85 | Wilma Anker | 2004 | 483 | 29.61 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 29.25 | |||||||||
86 | Anna Nørskov | 2004 | 482 | 29.63 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 29.03 | |||||||||
87 | Olivia Møller | 2004 | 479 | 29.70 | ||||||
Køge Svømmeklub | 28.75 | |||||||||
88 | Luna Trojlsgaard | 2004 | 473 | 29.82 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 29.33 | |||||||||
88 | Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | 473 | 29.82 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 28.93 | |||||||||
90 | Mikkeline Mailund Clan | 2004 | 459 | 30.11 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 30.61 | |||||||||
91 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | 447 | 30.38 | Deltager ikke i finalen | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 32.12 | |||||||||
92 | Nicoline Hansen | 2004 | 437 | 30.62 | ||||||
Haslev Svømmeklub | 29.33 | |||||||||
93 | Cornelia Vámosi | 2004 | 425 | 30.90 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 30.18 | |||||||||
93 | Ida Bruhn | 2004 | 425 | 30.90 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 30.84 | |||||||||
- | Mie Ø. Nielsen | 1996 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | 25.25 | |||||||||
- | Thippe de Neergaard | 2003 | DNS | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 27.88 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 oktober 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 17:14 |
Resultat Løb 1 (Finaler) - Med point uden mellemtider |
Stævne navn | Øst JuniorSenior Kortbane | Udskriftsdato | 06 oktober 2018 | |||
Stævne by | Udskriftstidspunkt | 20:08 | ||||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 oktober 2018 |
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 23.49 2015-12-12 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 24.80 2011-12-09 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Julie Kepp Jensen | 2000 | 834 | 24.68 | ||||||
JGI Svømning | 24.52 | |||||||||
2 | Karoline Barrett | 2002 | 733 | 25.77 | ||||||
Greve Svømmeklub | 24.95 | |||||||||
3 | Caroline Erichsen | 1998 | 723 | 25.89 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 25.41 | |||||||||
4 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | 699 | 26.18 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 25.75 | |||||||||
5 | Maria Grandt | 1998 | 694 | 26.24 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 26.19 | |||||||||
6 | Johanne Hingebjerg | 2002 | 652 | 26.80 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 25.60 | |||||||||
7 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | 649 | 26.83 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 26.39 | |||||||||
8 | Lærke Toft Ruby | 1999 | 633 | 27.06 | ||||||
JGI Svømning | 26.27 | |||||||||
9 | Marie Voigt Lauridsen | 1995 | 631 | 27.09 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 26.02 | |||||||||
10 | Anna Wermuth | 1996 | 620 | 27.25 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 26.40 | |||||||||
11 | Mathilde Maria Thorsen | 2004 | 605 | 27.47 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 26.66 | |||||||||
12 | Julie K Rose | 2003 | 593 | 27.66 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 28.57 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 06 oktober 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 20:08 |
Resultat Løb 2 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst JuniorSenior Kortbane | Udskriftsdato | 05 oktober 2018 | |||
Stævne by | Udskriftstidspunkt | 17:30 | ||||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 oktober 2018 |
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 21.26 2009-12-13 |
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 22.25 2012-12-02 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kevin Witt Christensen | 1995 | 646 | 23.43 | ||||||
Farum Svømmeklub | 23.31 | |||||||||
2 | Frederik Rindshøj | 1999 | 643 | 23.47 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 22.52 | |||||||||
3 | Sebastian Ovesen | 1994 | 623 | 23.72 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 23.03 | |||||||||
4 | Rasmus Nickelsen | 2003 | 619 | 23.76 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 23.28 | |||||||||
5 | Oliver Jacobsen | 1997 | 609 | 23.89 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 22.89 | |||||||||
6 | Peter Vangsgaard | 2000 | 606 | 23.93 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 23.29 | |||||||||
7 | William Textor Broch | 2001 | 603 | 23.97 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 23.66 | |||||||||
8 | Felix Lund | 2001 | 599 | 24.03 | ||||||
Herlev Svømning | 23.54 | |||||||||
9 | Lucas Bruun Strøbek | 2001 | 597 | 24.05 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 23.74 | |||||||||
10 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 596 | 24.07 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 22.60 | |||||||||
10 | Sebastian Tullberg | 2000 | 596 | 24.07 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 22.68 | |||||||||
12 | Tobias Dan Hansen | 2002 | 591 | 24.14 | ||||||
Herlev Svømning | 23.55 | |||||||||
13 | Alexander Eggers | 1999 | 589 | 24.16 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 23.43 | |||||||||
14 | Frederik Møller | 2002 | 588 | 24.18 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 23.62 | |||||||||
15 | Laurits Kenskov | 2001 | 582 | 24.26 | ||||||
Herlev Svømning | 24.16 | |||||||||
16 | Tobias Andersen | 1998 | 580 | 24.28 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 23.73 | |||||||||
17 | Anton Borring Andersen | 1999 | 575 | 24.36 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 24.34 | |||||||||
18 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | 573 | 24.39 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 24.26 | |||||||||
19 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 571 | 24.42 | ||||||
Herlev Svømning | 24.11 | |||||||||
20 | Christian Crone | 2001 | 565 | 24.50 | Deltager ikke i finalen | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 24.24 | |||||||||
21 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | 560 | 24.57 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 23.98 | |||||||||
21 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | 560 | 24.57 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 24.15 | |||||||||
23 | Pierre Høgenhaug | 1999 | 558 | 24.60 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 24.07 | |||||||||
24 | Mathias Vestergaard | 2001 | 553 | 24.67 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 24.04 | |||||||||
25 | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | 552 | 24.69 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 24.40 | |||||||||
26 | Gustav Klit Stjernholm | 2002 | 549 | 24.74 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 24.32 | |||||||||
27 | Christoffer Vang-Jensen | 2001 | 548 | 24.75 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 24.56 | |||||||||
28 | Simon Brixner | 2000 | 541 | 24.86 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 23.78 | |||||||||
29 | Gustav Jørgensen | 2000 | 540 | 24.87 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 24.33 | |||||||||
30 | Filip Bækgaard | 2000 | 537 | 24.92 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 24.99 | |||||||||
31 | Carl Heyn Stage | 2003 | 535 | 24.95 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 24.13 | |||||||||
32 | Frederik O. Møller | 1999 | 532 | 24.99 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 24.04 | |||||||||
32 | Magnus Løhr | 2001 | 532 | 24.99 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 25.16 | |||||||||
34 | Alvi Hjelm | 1996 | 532 | 25.00 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 25.07 | |||||||||
35 | Emil Mølholm Johansen | 2000 | 529 | 25.04 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 24.58 | |||||||||
36 | Mads Toft | 2001 | 529 | 25.05 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 24.37 | |||||||||
37 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 527 | 25.07 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 24.93 | |||||||||
38 | Daniel Garne Larsen | 2003 | 525 | 25.10 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 24.36 | |||||||||
39 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | 523 | 25.14 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 24.86 | |||||||||
40 | Matthias Hansen | 2001 | 520 | 25.18 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 24.74 | |||||||||
41 | Alexander Tullberg | 2003 | 515 | 25.26 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 24.37 | |||||||||
42 | August Ryom | 2002 | 513 | 25.30 | ||||||
Køge Svømmeklub | 24.37 | |||||||||
43 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | 511 | 25.33 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 24.93 | |||||||||
44 | Mads Steen Petersen | 1997 | 511 | 25.34 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 24.46 | |||||||||
45 | Markus Bøjsen | 1999 | 510 | 25.35 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 24.54 | |||||||||
46 | Carl-Emil Lønborg | 2002 | 508 | 25.38 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 25.68 | |||||||||
47 | August Schade Cantby | 2002 | 506 | 25.42 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 24.18 | |||||||||
47 | Mads Ottosen | 1997 | 506 | 25.42 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 24.44 | |||||||||
49 | Andreas Gram Peters | 2001 | 503 | 25.47 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 25.63 | |||||||||
50 | Roar Andersen | 2001 | 502 | 25.48 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 24.77 | |||||||||
51 | Joakim Køhn | 2003 | 500 | 25.51 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 24.55 | |||||||||
51 | Thor Malmby Jørgin | 2001 | 500 | 25.51 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 25.74 | |||||||||
53 | Thomas Svane-From | 2000 | 500 | 25.52 | ||||||
Herlev Svømning | 24.42 | |||||||||
54 | Theodor L Munch-Jensen | 2002 | 499 | 25.53 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 25.44 | |||||||||
55 | Simon Blidarevic | 2002 | 498 | 25.56 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 25.84 | |||||||||
56 | Nikolai Pagh Pedersen | 2002 | 496 | 25.58 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | 25.56 | |||||||||
57 | Rasmus Danielsen | 2001 | 495 | 25.60 | ||||||
Køge Svømmeklub | 24.49 | |||||||||
58 | Frederik Jørgensen | 2003 | 494 | 25.62 | ||||||
Farum Svømmeklub | 26.19 | |||||||||
59 | Jakob Bjerre Eriksen | 2000 | 493 | 25.63 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 24.80 | |||||||||
59 | Jakob Gersholm Baktoft | 2000 | 493 | 25.63 | ||||||
Roskilde Svømning | 24.85 | |||||||||
61 | Christopher H. Brown | 2002 | 492 | 25.65 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 25.44 | |||||||||
62 | Nicklas Andersen | 2001 | 492 | 25.66 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 24.62 | |||||||||
63 | Magnus Aasberg | 2001 | 489 | 25.71 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 25.02 | |||||||||
64 | Rasmus Thode Møller | 2002 | 488 | 25.73 | ||||||
Farum Svømmeklub | 24.69 | |||||||||
65 | Alfred Højberg | 2002 | 485 | 25.78 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 24.69 | |||||||||
66 | Victor Bendix Beiter | 2001 | 484 | 25.79 | ||||||
Herlev Svømning | 25.67 | |||||||||
67 | Luccas Dam Brenner | 2001 | 481 | 25.85 | ||||||
Herlev Svømning | 25.19 | |||||||||
68 | Christoffer Weiss | 2001 | 480 | 25.86 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 24.81 | |||||||||
69 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | 479 | 25.88 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 25.58 | |||||||||
69 | Jacob Jensen | 1995 | 479 | 25.88 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 25.25 | |||||||||
69 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | 479 | 25.88 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 24.98 | |||||||||
72 | Lucas Emil Christensen | 2003 | 475 | 25.95 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 26.35 | |||||||||
73 | Filip Bruhn | 2003 | 472 | 26.02 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 25.63 | |||||||||
74 | Jonathan F. K. Jensen | 2002 | 471 | 26.03 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 25.94 | |||||||||
75 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | 470 | 26.04 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 25.37 | |||||||||
76 | Jacob Sanchez Witthøfft | 2001 | 470 | 26.05 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | 25.31 | |||||||||
77 | Lauge Bastian Maar | 2001 | 467 | 26.10 | ||||||
Næstved IF | 25.39 | |||||||||
78 | Alexander Ravn Borch | 2001 | 467 | 26.11 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 25.67 | |||||||||
79 | Frederik Emil Bækgaard | 2002 | 466 | 26.12 | ||||||
Vest-Brøndby | 25.98 | |||||||||
80 | Harald Franck | 2003 | 465 | 26.15 | ||||||
Næstved IF | 25.98 | |||||||||
81 | Christoffer Jensen | 2002 | 464 | 26.16 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | 26.29 | |||||||||
81 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 464 | 26.16 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 25.76 | |||||||||
83 | Frederik Kongstad Hansen | 2001 | 463 | 26.17 | ||||||
Haslev Svømmeklub | 25.56 | |||||||||
84 | Carl Terp Larsen | 2001 | 462 | 26.19 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 25.71 | |||||||||
85 | Mads Lind | 2002 | 460 | 26.24 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 25.78 | |||||||||
85 | Thorvald Bomholt Larsen | 2003 | 460 | 26.24 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 26.58 | |||||||||
87 | Silas Storm Nielsen | 2002 | 451 | 26.40 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 26.03 | |||||||||
88 | Noel Sander Vestergaard | 2003 | 448 | 26.47 | ||||||
Haslev Svømmeklub | 26.53 | |||||||||
89 | Frederik Pedersen | 2002 | 444 | 26.54 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 26.03 | |||||||||
89 | Ole Hovmand | 2003 | 444 | 26.54 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 26.78 | |||||||||
91 | Malte Egholm Brøns | 2003 | 443 | 26.56 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 26.14 | |||||||||
91 | Mikkel Bjellekjær Jensen | 2003 | 443 | 26.56 | ||||||
JGI Svømning | 26.78 | |||||||||
93 | Peter Holm | 2003 | 437 | 26.68 | ||||||
Herlev Svømning | 26.86 | |||||||||
94 | Thorbjørn Jari Ikkala | 2002 | 436 | 26.71 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 26.25 | |||||||||
95 | Marco Knudsen | 2003 | 435 | 26.72 | ||||||
Greve Svømmeklub | 26.43 | |||||||||
96 | Oscar Cleemann | 2003 | 435 | 26.73 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 26.39 | |||||||||
97 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | 433 | 26.77 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 26.58 | |||||||||
98 | Mikkel Møller-Jensen | 1995 | 432 | 26.79 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 26.02 | |||||||||
99 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | 430 | 26.83 | ||||||
Næstved IF | 26.22 | |||||||||
100 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | 427 | 26.89 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.29 | |||||||||
100 | Thor Bols Jeppesen | 2002 | 427 | 26.89 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 25.99 | |||||||||
102 | Valdemar Ditlev Kragh | 2003 | 424 | 26.95 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 26.35 | |||||||||
103 | Nicolai Therkelsen | 2003 | 423 | 26.98 | ||||||
Svømmeklubben Laksen | 26.87 | |||||||||
104 | Magnus Juul Hansen | 2003 | 418 | 27.09 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 26.79 | |||||||||
105 | Victor Holm Larsen | 2003 | 412 | 27.22 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 26.86 | |||||||||
106 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | 404 | 27.39 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 26.86 | |||||||||
107 | Oliver Lystlund | 2003 | 398 | 27.53 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 26.55 | |||||||||
108 | Zilas Aarestrup | 2003 | 377 | 28.04 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 29.22 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 oktober 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 17:30 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Med point uden mellemtider |
Stævne navn | Øst JuniorSenior Kortbane | Udskriftsdato | 06 oktober 2018 | |||
Stævne by | Udskriftstidspunkt | 20:08 | ||||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 oktober 2018 |
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 21.26 2009-12-13 |
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 22.25 2012-12-02 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kevin Witt Christensen | 1995 | 642 | 23.48 | ||||||
Farum Svømmeklub | 23.31 | |||||||||
2 | Oliver Jacobsen | 1997 | 633 | 23.59 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 22.89 | |||||||||
3 | Sebastian Ovesen | 1994 | 625 | 23.69 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 23.03 | |||||||||
4 | Frederik Rindshøj | 1999 | 619 | 23.76 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 22.52 | |||||||||
5 | Rasmus Nickelsen | 2003 | 616 | 23.81 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 23.28 | |||||||||
6 | Peter Vangsgaard | 2000 | 610 | 23.88 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 23.29 | |||||||||
7 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 607 | 23.92 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 22.60 | |||||||||
8 | William Textor Broch | 2001 | 603 | 23.97 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 23.66 | |||||||||
9 | Sebastian Tullberg | 2000 | 603 | 23.98 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 22.68 | |||||||||
10 | Lucas Bruun Strøbek | 2001 | 597 | 24.06 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 23.74 | |||||||||
11 | Felix Lund | 2001 | 590 | 24.15 | ||||||
Herlev Svømning | 23.54 | |||||||||
12 | Tobias Dan Hansen | 2002 | 582 | 24.26 | ||||||
Herlev Svømning | 23.55 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 06 oktober 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 20:08 |
Resultat Løb 3 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst JuniorSenior Kortbane | Udskriftsdato | 05 oktober 2018 | |||
Stævne by | Udskriftstidspunkt | 17:43 | ||||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 oktober 2018 |
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 29.87 2013-12-12 |
Dansk Rekord Junior: Josefine B. Pedersen (1999) 31.50 2015-12-11 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anna Wermuth | 1996 | 702 | 32.40 | Deltager ikke i finalen | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 31.43 | |||||||||
2 | Thea Blomsterberg | 2002 | 684 | 32.68 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 31.82 | |||||||||
3 | Julie Kepp Jensen | 2000 | 676 | 32.81 | ||||||
JGI Svømning | 32.96 | |||||||||
4 | Emma Bjørnholdt | 2000 | 642 | 33.37 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 33.21 | |||||||||
5 | Julie Bak | 1997 | 609 | 33.96 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.31 | |||||||||
6 | Martha Vitus Tversted | 2002 | 607 | 34.00 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 34.90 | |||||||||
7 | Julie K Rose | 2003 | 605 | 34.05 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 33.13 | |||||||||
8 | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | 600 | 34.13 | ||||||
Slangerup Svømmeklub | 34.75 | |||||||||
9 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | 593 | 34.28 | ||||||
Herlev Svømning | 35.46 | |||||||||
10 | Pernille Elm Jensen | 2003 | 590 | 34.32 | ||||||
JGI Svømning | 34.25 | |||||||||
11 | Dagmar Boeck | 2004 | 587 | 34.39 | ||||||
Farum Svømmeklub | 34.93 | |||||||||
12 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | 584 | 34.44 | Deltager ikke i finalen | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 33.46 | |||||||||
13 | Johanna Berthelsen | 2000 | 581 | 34.51 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 33.17 | |||||||||
14 | Liva Schmid | 2000 | 577 | 34.58 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.60 | |||||||||
15 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | 574 | 34.64 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 33.65 | |||||||||
16 | Regitze Gaard | 2001 | 569 | 34.75 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.62 | |||||||||
17 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | 567 | 34.79 | ||||||
Slangerup Svømmeklub | 34.18 | |||||||||
17 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | 567 | 34.79 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.30 | |||||||||
19 | Benedicte Them Jensen | 2004 | 565 | 34.83 | ||||||
Køge Svømmeklub | 33.53 | |||||||||
19 | Laura Findahl Andersen | 2001 | 565 | 34.83 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.03 | |||||||||
21 | Celine Termark Brock | 2000 | 563 | 34.86 | ||||||
Herlev Svømning | 34.64 | |||||||||
22 | Malou Carlsen | 2000 | 561 | 34.90 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | 34.70 | |||||||||
23 | Signe Krag Andersen | 2004 | 560 | 34.93 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 35.31 | |||||||||
24 | Melanie Degner | 2000 | 559 | 34.95 | Deltager ikke i finalen | |||||
Køge Svømmeklub | 33.99 | |||||||||
25 | Johanne Hingebjerg | 2002 | 558 | 34.98 | Deltager ikke i finalen | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 35.34 | |||||||||
26 | Lærke Blond | 2003 | 556 | 35.02 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 36.57 | |||||||||
27 | Emilie Meng | 2003 | 551 | 35.11 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.08 | |||||||||
28 | Isabel Mass | 1998 | 551 | 35.12 | ||||||
JGI Svømning | 34.23 | |||||||||
28 | Viola Demuth Andersen | 2003 | 551 | 35.12 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 34.89 | |||||||||
30 | Liva Buchholt Johansen | 2003 | 550 | 35.13 | Deltager ikke i finalen | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 33.78 | |||||||||
31 | Amalie Michelsen | 2003 | 542 | 35.32 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.31 | |||||||||
32 | Amalie H. Falck-Schmith | 1989 | 540 | 35.36 | Deltager ikke i finalen | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 33.83 | |||||||||
33 | Ida Jensdottir Fremming | 2002 | 535 | 35.47 | ||||||
Herlev Svømning | 34.29 | |||||||||
34 | Clara Carlquist | 2003 | 532 | 35.54 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 36.50 | |||||||||
35 | Emma Stoltz | 2004 | 527 | 35.65 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 33.81 | |||||||||
36 | Anna Myhre Rottensten | 2003 | 525 | 35.69 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 35.81 | |||||||||
37 | Anne Sofie Evald | 2004 | 516 | 35.90 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 35.79 | |||||||||
37 | Caroline Holm | 2004 | 516 | 35.90 | ||||||
Kalundborg SK | 35.79 | |||||||||
39 | Anja Xin Andersen | 2004 | 508 | 36.08 | ||||||
Herlev Svømning | 36.88 | |||||||||
40 | Sofie Maagøe | 2003 | 505 | 36.15 | Deltager ikke i finalen | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 35.74 | |||||||||
41 | Alba Lyhne Weiner | 2004 | 504 | 36.17 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 36.26 | |||||||||
42 | Clara Toft | 2004 | 500 | 36.28 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 35.64 | |||||||||
43 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 498 | 36.32 | ||||||
Vest-Brøndby | 35.11 | |||||||||
44 | Frida Hvirring Kragh | 2004 | 494 | 36.42 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 36.34 | |||||||||
45 | Anna Marie Nielsen | 2004 | 482 | 36.71 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 36.10 | |||||||||
46 | Esther Marie Heunicke | 2003 | 480 | 36.78 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 35.49 | |||||||||
47 | Maja Buck | 2004 | 478 | 36.81 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 36.11 | |||||||||
48 | Christine Henriksen | 2003 | 476 | 36.86 | ||||||
JGI Svømning | 36.37 | |||||||||
49 | Emma Mikkelsen | 2001 | 476 | 36.88 | ||||||
Vest-Brøndby | 36.35 | |||||||||
49 | Ida-Marie Frydenlund | 2003 | 476 | 36.88 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.14 | |||||||||
51 | Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | 457 | 37.37 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 36.82 | |||||||||
52 | Line Thode Møller | 2004 | 452 | 37.50 | ||||||
Farum Svømmeklub | 37.37 | |||||||||
53 | Elisabeth Them Jensen | 2004 | 450 | 37.56 | ||||||
Køge Svømmeklub | 37.50 | |||||||||
54 | Freja Møller | 2004 | 450 | 37.58 | ||||||
Slangerup Svømmeklub | 38.73 | |||||||||
55 | Isabella Ravn Jensen | 2004 | 445 | 37.72 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 36.43 | |||||||||
56 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | 442 | 37.78 | Deltager ikke i finalen | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 37.42 | |||||||||
57 | Nønne Christensen | 2004 | 424 | 38.33 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 37.36 | |||||||||
58 | Emilie Højen Meyer | 2004 | 407 | 38.85 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 37.50 | |||||||||
- | Freja Søndergaard | 2004 | DNS | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | 36.97 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 oktober 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 17:43 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst JuniorSenior Kortbane | Udskriftsdato | 07 oktober 2018 | |||
Stævne by | Udskriftstidspunkt | 16:56 | ||||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 oktober 2018 |
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 29.87 2013-12-12 |
Dansk Rekord Junior: Josefine B. Pedersen (1999) 31.50 2015-12-11 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Thea Blomsterberg | 2002 | 706 | 32.33 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 31.82 | |||||||||
2 | Julie Kepp Jensen | 2000 | 662 | 33.03 | ||||||
JGI Svømning | 32.96 | |||||||||
3 | Emma Bjørnholdt | 2000 | 637 | 33.47 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 33.21 | |||||||||
4 | Julie Bak | 1997 | 626 | 33.65 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.31 | |||||||||
5 | Martha Vitus Tversted | 2002 | 601 | 34.11 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 34.90 | |||||||||
6 | Julie K Rose | 2003 | 595 | 34.23 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 33.13 | |||||||||
7 | Dagmar Boeck | 2004 | 612 | 33.91 | ||||||
Farum Svømmeklub | 34.93 | |||||||||
8 | Pernille Elm Jensen | 2003 | 594 | 34.25 | ||||||
JGI Svømning | 34.25 | |||||||||
9 | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | 593 | 34.27 | ||||||
Slangerup Svømmeklub | 34.75 | |||||||||
10 | Johanna Berthelsen | 2000 | 588 | 34.36 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 33.17 | |||||||||
11 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | 578 | 34.56 | ||||||
Herlev Svømning | 35.46 | |||||||||
12 | Liva Schmid | 2000 | 553 | 35.07 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.60 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 07 oktober 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 16:56 |
Resultat Løb 4 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst JuniorSenior Kortbane | Udskriftsdato | 07 oktober 2018 | |||
Stævne by | Udskriftstidspunkt | 11:24 | ||||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 oktober 2018 |
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Tobias B. Bjerg (1998) 27.09 2015-12-20 |
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 27.09 2015-12-20 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Niels Ottosen | 1998 | 651 | 29.12 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 28.26 | |||||||||
2 | Rasmus Steenberg | 2000 | 597 | 29.98 | Deltager ikke i finalen | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 29.47 | |||||||||
3 | Antoine Montier | 1993 | 571 | 30.43 | Deltager ikke i finalen | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 29.09 | |||||||||
4 | Mikkel S. Hansen | 2000 | 570 | 30.44 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.62 | |||||||||
5 | Asger Væver Hartvig | 2002 | 569 | 30.47 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 29.33 | |||||||||
6 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | 567 | 30.50 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 30.16 | |||||||||
7 | Oliver Steenberg | 2002 | 565 | 30.53 | Deltager ikke i finalen | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 31.59 | |||||||||
8 | Joakim Brønnum | 1997 | 556 | 30.70 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 28.91 | |||||||||
9 | Christian Crone | 2001 | 554 | 30.74 | Deltager ikke i finalen | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 30.19 | |||||||||
10 | Alexander Eggers | 1999 | 547 | 30.86 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 29.98 | |||||||||
11 | Gustav Klit Stjernholm | 2002 | 546 | 30.89 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.42 | |||||||||
12 | Pierre Høgenhaug | 1999 | 540 | 30.99 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 30.18 | |||||||||
13 | Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | 538 | 31.04 | Deltager ikke i finalen | |||||
Greve Svømmeklub | 30.16 | |||||||||
14 | Andreas L. Damgård | 2000 | 530 | 31.20 | ||||||
Køge Svømmeklub | 30.47 | |||||||||
15 | Riyan Salem | 1998 | 526 | 31.27 | ||||||
Roskilde Svømning | 29.88 | |||||||||
16 | Carl Terp Larsen | 2001 | 519 | 31.41 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 31.48 | |||||||||
17 | Casper Davidsen | 1999 | 518 | 31.42 | Deltager ikke i finalen | |||||
Vest-Brøndby | 30.63 | |||||||||
18 | Elias Rought | 2003 | 508 | 31.63 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 31.73 | |||||||||
19 | Alexander Søgaard | 2002 | 506 | 31.67 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 31.77 | |||||||||
20 | Owais Hamid | 2000 | 498 | 31.84 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 30.44 | |||||||||
21 | Oliver Bak Jensen | 2002 | 485 | 32.12 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 32.41 | |||||||||
22 | Emil Andersen | 1992 | 475 | 32.35 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.08 | |||||||||
23 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | 464 | 32.60 | ||||||
Vest-Brøndby | 31.99 | |||||||||
24 | Mert Kaya | 2001 | 460 | 32.69 | ||||||
Køge Svømmeklub | 32.21 | |||||||||
25 | Daniel Garne Larsen | 2003 | 459 | 32.71 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 31.61 | |||||||||
26 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | 452 | 32.89 | Deltager ikke i finalen | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 32.83 | |||||||||
27 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | 441 | 33.15 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 31.99 | |||||||||
28 | Gustav Nissen | 2001 | 436 | 33.28 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 32.39 | |||||||||
29 | Villads Kruse | 2003 | 434 | 33.33 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 33.26 | |||||||||
30 | Harald Wiehe Struberg | 2003 | 431 | 33.42 | ||||||
Herlev Svømning | 34.37 | |||||||||
31 | Oliver Lystlund | 2003 | 426 | 33.54 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 32.84 | |||||||||
32 | Mikkel Jørgensen | 2003 | 419 | 33.72 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.42 | |||||||||
33 | Harald Franck | 2003 | 411 | 33.94 | ||||||
Næstved IF | 34.20 | |||||||||
34 | Victor Toftehøj | 2003 | 404 | 34.15 | ||||||
JGI Svømning | 34.49 | |||||||||
35 | Tobias Lindberg | 2003 | 400 | 34.25 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | 34.02 | |||||||||
36 | Oscar Cleemann | 2003 | 397 | 34.35 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 33.40 | |||||||||
37 | Anders Lundin Brockdorff | 2003 | 396 | 34.38 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 33.88 | |||||||||
38 | Filip Bruhn | 2003 | 389 | 34.58 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 33.95 | |||||||||
39 | Jesse Refsgaard | 2003 | 384 | 34.73 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 34.69 | |||||||||
40 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | 382 | 34.79 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 34.05 | |||||||||
41 | Frederik Bach Mindested | 2003 | 376 | 34.96 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 34.51 | |||||||||
42 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | 375 | 35.00 | ||||||
Næstved IF | 33.97 | |||||||||
- | Asger Johansen | 2003 | DNS | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 32.20 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 07 oktober 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 11:24 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst JuniorSenior Kortbane | Udskriftsdato | 07 oktober 2018 | |||
Stævne by | Udskriftstidspunkt | 16:56 | ||||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 oktober 2018 |
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Tobias B. Bjerg (1998) 27.09 2015-12-20 |
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 27.09 2015-12-20 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Niels Ottosen | 1998 | 676 | 28.77 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 28.26 | |||||||||
2 | Mikkel S. Hansen | 2000 | 573 | 30.40 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.62 | |||||||||
3 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | 563 | 30.57 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 30.16 | |||||||||
4 | Asger Væver Hartvig | 2002 | 561 | 30.61 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 29.33 | |||||||||
5 | Alexander Eggers | 1999 | 551 | 30.79 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 29.98 | |||||||||
6 | Pierre Høgenhaug | 1999 | 573 | 30.39 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 30.18 | |||||||||
7 | Gustav Klit Stjernholm | 2002 | 561 | 30.61 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.42 | |||||||||
8 | Riyan Salem | 1998 | 541 | 30.97 | ||||||
Roskilde Svømning | 29.88 | |||||||||
9 | Andreas L. Damgård | 2000 | 511 | 31.58 | ||||||
Køge Svømmeklub | 30.47 | |||||||||
10 | Elias Rought | 2003 | 501 | 31.78 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 31.73 | |||||||||
11 | Carl Terp Larsen | 2001 | 495 | 31.91 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 31.48 | |||||||||
- | Joakim Brønnum | 1997 | DSQ | sw. 7.1 fl flyb 25m | ||||||
Sigma Swim Allerød | 28.91 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 07 oktober 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 16:56 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst JuniorSenior Kortbane | Udskriftsdato | 05 oktober 2018 | |||
Stævne by | Udskriftstidspunkt | 17:53 | ||||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 oktober 2018 |
Løb 5, 400m Frisvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 3:58.02 2011-12-10 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 4:06.51 2011-10-23 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Maria Grandt | 1998 | 784 | 1:02.47 | 2:08.09 | 3:12.76 | 4:14.31 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:14.30 | |||||||||
2 | Marina Heller Hansen | 1994 | 782 | 1:02.10 | 2:07.84 | 3:12.82 | 4:14.52 | |||
Sigma Swim Allerød | 4:08.97 | |||||||||
3 | Amalie Søby Mortensen | 2001 | 763 | 1:03.20 | 2:08.93 | 3:13.60 | 4:16.64 | |||
Holbæk Svømme Klub | 4:17.19 | |||||||||
4 | Sara Sylvest | 2000 | 733 | 1:03.18 | 2:09.62 | 3:15.05 | 4:20.10 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:25.52 | |||||||||
5 | Mia Steen Duus | 2001 | 725 | 1:03.16 | 2:09.88 | 3:15.93 | 4:20.99 | |||
Sigma Swim Birkerød | 4:17.87 | |||||||||
6 | Klara Reeh | 1999 | 710 | 1:03.14 | 2:09.76 | 3:16.44 | 4:22.76 | |||
Lyngby Svømmeklub | 4:14.78 | |||||||||
7 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | 710 | 1:03.09 | 2:09.50 | 3:16.07 | 4:22.79 | |||
JGI Svømning | 4:21.44 | |||||||||
8 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | 709 | 1:03.57 | 2:09.99 | 3:15.78 | 4:22.91 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:18.63 | |||||||||
9 | Nina Toft | 2000 | 708 | 1:03.08 | 2:09.50 | 3:15.80 | 4:23.11 | |||
Gentofte Svømme Klub | 4:17.36 | |||||||||
10 | Emilie Krog | 2002 | 693 | 1:03.88 | 2:10.88 | 3:18.00 | 4:24.91 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:26.99 | |||||||||
11 | Sofie Louise Nimb | 2001 | 683 | 1:03.81 | 2:12.18 | 3:19.82 | 4:26.19 | |||
Gentofte Svømme Klub | 4:30.09 | |||||||||
12 | Michelle Mortensen | 2002 | 679 | 1:04.76 | 2:12.21 | 3:19.82 | 4:26.73 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:26.40 | |||||||||
13 | Naya Modin Thomsen | 2003 | 673 | 1:04.36 | 2:12.41 | 3:20.60 | 4:27.52 | |||
Køge Svømmeklub | 4:31.24 | |||||||||
14 | Kamille Auerbach-Lind | 2001 | 667 | 1:04.41 | 2:12.23 | 3:20.75 | 4:28.30 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:26.06 | |||||||||
15 | Sofie Nielsen | 2001 | 666 | 1:03.15 | 2:11.27 | 3:20.05 | 4:28.52 | |||
Slagelse Svømmeklub | 4:37.63 | |||||||||
16 | Anna Boutrup | 1998 | 664 | 1:04.13 | 2:11.81 | 3:20.61 | 4:28.78 | |||
Sigma Swim Birkerød | 4:18.72 | |||||||||
17 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | 663 | 1:01.27 | 2:08.71 | 3:18.26 | 4:28.85 | |||
Gentofte Svømme Klub | 4:27.85 | |||||||||
18 | Tine Petersen | 2003 | 658 | 1:04.54 | 2:12.60 | 3:20.42 | 4:29.51 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:21.44 | |||||||||
19 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | 631 | 1:05.00 | 2:14.17 | 3:24.19 | 4:33.40 | |||
Gentofte Svømme Klub | 4:43.31 | |||||||||
20 | Laura Findahl Andersen | 2001 | 630 | 1:05.44 | 2:13.89 | 3:23.49 | 4:33.45 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:27.43 | |||||||||
21 | Mai Andersen | 2000 | 629 | 1:06.76 | 2:16.02 | 3:25.99 | 4:33.58 | |||
Holbæk Svømme Klub | 4:28.34 | |||||||||
22 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | 629 | 1:04.94 | 2:13.06 | 3:22.48 | 4:33.70 | |||
Lyngby Svømmeklub | 4:24.06 | |||||||||
23 | Liva Schmid | 2000 | 626 | 1:06.32 | 2:15.21 | 3:24.46 | 4:34.05 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:33.95 | |||||||||
24 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 626 | 1:06.95 | 2:17.26 | 3:26.20 | 4:34.12 | |||
Køge Svømmeklub | 4:38.93 | |||||||||
25 | Helena Hvid Hansen | 2001 | 625 | 1:06.01 | 2:15.77 | 3:25.42 | 4:34.20 | |||
Helsingør Svømmeklub | 4:36.61 | |||||||||
26 | Lærke Rask Sander | 2002 | 622 | 1:06.26 | 2:16.48 | 3:26.12 | 4:34.62 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 4:36.08 | |||||||||
27 | Katja Kjær Nielsen | 2002 | 619 | 1:06.39 | 2:16.35 | 3:25.90 | 4:35.09 | |||
Ringsted Svømme Klub | 4:35.08 | |||||||||
28 | Victoria Vorm | 2001 | 612 | 1:07.19 | 2:17.41 | 3:27.05 | 4:36.16 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:34.85 | |||||||||
29 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | 610 | 1:06.28 | 2:16.00 | 3:26.73 | 4:36.38 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 4:42.91 | |||||||||
30 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | 610 | 1:06.72 | 2:16.72 | 3:26.96 | 4:36.39 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:34.85 | |||||||||
31 | Helena Berg Wenk | 2000 | 608 | 1:04.36 | 2:14.52 | 3:26.04 | 4:36.70 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:36.84 | |||||||||
32 | Fiona Andrea Have | 2004 | 608 | 1:08.41 | 2:19.04 | 3:28.35 | 4:36.80 | |||
Lyngby Svømmeklub | 4:37.98 | |||||||||
33 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | 604 | 1:06.25 | 2:16.00 | 3:27.23 | 4:37.29 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 4:35.58 | |||||||||
34 | Hannah Höesch | 2003 | 603 | 1:07.33 | 2:17.78 | 3:27.95 | 4:37.49 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:42.54 | |||||||||
35 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | 599 | 1:06.34 | 2:18.12 | 3:29.55 | 4:38.06 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:48.33 | |||||||||
36 | Mia Lindberg | 2003 | 594 | 1:06.12 | 2:17.03 | 3:28.11 | 4:38.86 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:37.46 | |||||||||
37 | Anna Myhre Rottensten | 2003 | 574 | 1:08.64 | 2:20.56 | 3:31.55 | 4:42.03 | |||
Lyngby Svømmeklub | 4:45.76 | |||||||||
38 | Sofie Hertzberg | 2002 | 571 | 1:08.47 | 2:19.21 | 3:31.01 | 4:42.53 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:42.06 | |||||||||
39 | Kajsa G. Christensen | 2004 | 568 | 1:07.21 | 2:19.26 | 3:31.87 | 4:43.02 | |||
Sigma Swim Birkerød | 4:34.10 | |||||||||
40 | Sophie Grandjean | 2003 | 564 | 1:07.46 | 2:19.62 | 3:31.95 | 4:43.78 | |||
Ringsted Svømme Klub | 4:37.27 | |||||||||
41 | Josefine Zebitz | 2004 | 564 | 1:08.00 | 2:20.46 | 3:33.06 | 4:43.84 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:41.09 | |||||||||
42 | Chastine Melhede | 2002 | 557 | 1:07.16 | 2:19.28 | 3:31.90 | 4:44.89 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:37.49 | |||||||||
43 | Caroline Brink | 2003 | 553 | 1:07.65 | 2:19.74 | 3:32.05 | 4:45.56 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:31.89 | |||||||||
44 | Alberte M Hansen | 2000 | 551 | 1:07.60 | 2:20.10 | 3:32.96 | 4:45.92 | |||
Herlev Svømning | 4:31.23 | |||||||||
45 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 551 | 1:09.56 | 2:24.35 | 3:36.13 | 4:45.96 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:39.50 | |||||||||
46 | Isabella Victoria Nimb | 2004 | 551 | 1:07.51 | 2:19.81 | 3:32.93 | 4:46.06 | |||
Sigma Swim Birkerød | 4:45.04 | |||||||||
47 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | 550 | 1:08.66 | 2:21.97 | 3:34.92 | 4:46.16 | |||
Greve Svømmeklub | 4:54.20 | |||||||||
48 | Olivia Callesen | 2004 | 547 | 1:08.91 | 2:21.18 | 3:34.33 | 4:46.65 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:44.81 | |||||||||
49 | Rebekka Giessing | 2003 | 547 | 1:06.98 | 2:19.36 | 3:33.16 | 4:46.74 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:38.43 | |||||||||
50 | Clara Toft | 2004 | 546 | 1:09.58 | 2:22.15 | 3:35.67 | 4:46.83 | |||
Gentofte Svømme Klub | 4:46.04 | |||||||||
51 | Mathilde Nielsen | 2003 | 542 | 1:09.47 | 2:22.11 | 3:34.96 | 4:47.58 | |||
Holbæk Svømme Klub | 4:45.75 | |||||||||
52 | Line Nøhr Petersen | 2003 | 536 | 1:07.76 | 2:21.80 | 3:35.86 | 4:48.66 | |||
Køge Svømmeklub | 4:48.70 | |||||||||
53 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | 525 | 1:10.52 | 2:24.61 | 3:37.79 | 4:50.67 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 4:48.40 | |||||||||
54 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | 525 | 1:10.78 | 2:25.36 | 3:39.71 | 4:50.71 | |||
Hillerød Svømmeklub | 4:38.48 | |||||||||
55 | Elisabeth Roskær | 2004 | 510 | 1:07.89 | 2:22.14 | 3:37.85 | 4:53.51 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 4:49.36 | |||||||||
56 | Nønne Christensen | 2004 | 469 | 1:09.62 | 2:26.38 | 3:44.23 | 5:01.78 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 4:50.42 | |||||||||
- | Thippe de Neergaard | 2003 | DNS | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 4:45.88 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 oktober 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 17:53 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst JuniorSenior Kortbane | Udskriftsdato | 05 oktober 2018 | |||
Stævne by | Udskriftstidspunkt | 18:41 | ||||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 oktober 2018 |
Løb 6, 400m Frisvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 3:36.82 2009-12-10 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 3:45.45 2009-12-10 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | 791 | 55.54 | 1:53.17 | 2:51.27 | 3:49.42 | |||
Sigma Swim Birkerød | 3:47.68 | |||||||||
2 | Óli Mortensen | 1996 | 738 | 56.54 | 1:55.67 | 2:55.70 | 3:54.80 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:48.67 | |||||||||
3 | Sebastian Ovesen | 1994 | 735 | 56.78 | 1:57.08 | 2:56.61 | 3:55.09 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:51.04 | |||||||||
4 | Christoffer H. Andersen | 2002 | 734 | 56.57 | 1:55.98 | 2:55.71 | 3:55.29 | |||
Søllerød Svømmeklub | 3:54.57 | |||||||||
5 | Frans Johannessen | 1992 | 700 | 55.72 | 1:56.03 | 2:56.87 | 3:59.03 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:48.01 | |||||||||
6 | Alvi Hjelm | 1996 | 698 | 57.55 | 1:57.82 | 2:58.18 | 3:59.18 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:55.27 | |||||||||
7 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 694 | 59.18 | 2:00.61 | 3:00.72 | 3:59.67 | |||
Lyngby Svømmeklub | 4:00.04 | |||||||||
8 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | 685 | 58.19 | 1:59.91 | 3:01.50 | 4:00.69 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:03.88 | |||||||||
9 | Mads Rishøj | 1999 | 685 | 59.32 | 2:01.21 | 3:02.11 | 4:00.73 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:59.82 | |||||||||
10 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | 680 | 58.07 | 1:59.16 | 3:00.36 | 4:01.27 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:10.40 | |||||||||
11 | Frederik Bojesen | 2002 | 675 | 58.48 | 1:58.33 | 2:59.77 | 4:01.93 | |||
JGI Svømning | 4:04.58 | |||||||||
12 | Mads Holm | 1998 | 663 | 59.00 | 2:01.07 | 3:02.72 | 4:03.39 | |||
Nakskov Svømme Klub | 3:56.80 | |||||||||
13 | Lucas Bruun Strøbek | 2001 | 662 | 57.62 | 1:59.58 | 3:02.00 | 4:03.48 | |||
Gentofte Svømme Klub | 4:03.29 | |||||||||
14 | Christopher H. Brown | 2002 | 644 | 58.98 | 2:01.09 | 3:03.22 | 4:05.72 | |||
Holbæk Svømme Klub | 4:03.73 | |||||||||
15 | David Arneskov | 2002 | 642 | 57.75 | 1:59.72 | 3:02.45 | 4:05.96 | |||
Holbæk Svømme Klub | 4:17.61 | |||||||||
16 | Anders Nielsen | 2001 | 624 | 58.43 | 2:00.04 | 3:03.13 | 4:08.28 | |||
Ringsted Svømme Klub | 4:06.35 | |||||||||
17 | Alfred August Grubert | 2001 | 619 | 59.74 | 2:02.44 | 3:05.61 | 4:08.95 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:10.88 | |||||||||
18 | Rasmus Nickelsen | 2003 | 619 | 57.50 | 2:00.84 | 3:05.45 | 4:08.96 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:08.12 | |||||||||
19 | Marius Rasmussen | 1999 | 617 | 59.63 | 2:02.61 | 3:05.16 | 4:09.21 | |||
Svømmeklubben Syd | 4:06.87 | |||||||||
20 | Christoffer Weiss | 2001 | 611 | 58.82 | 4:10.12 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 4:10.05 | |||||||||
21 | Leo Badaker | 2002 | 606 | 56.85 | 2:00.17 | 3:06.14 | 4:10.80 | |||
Gentofte Svømme Klub | 4:07.53 | |||||||||
22 | Jens Bomgaard | 2002 | 605 | 59.21 | 2:03.25 | 3:07.74 | 4:10.90 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:13.19 | |||||||||
23 | Markus Bøjsen | 1999 | 601 | 1:00.21 | 2:03.61 | 3:07.38 | 4:11.44 | |||
Holbæk Svømme Klub | 4:06.63 | |||||||||
24 | Simon Brixner | 2000 | 594 | 1:01.07 | 2:04.61 | 3:09.35 | 4:12.49 | |||
Holbæk Svømme Klub | 4:10.47 | |||||||||
25 | Mads Steen Petersen | 1997 | 593 | 1:01.23 | 2:04.87 | 3:09.16 | 4:12.52 | |||
Helsinge Svømmeklub | 4:12.52 | |||||||||
26 | Alexander Rendlev | 2001 | 593 | 1:00.19 | 2:03.94 | 3:08.06 | 4:12.60 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 4:12.16 | |||||||||
27 | Christian Boutrup | 2003 | 583 | 1:00.09 | 2:04.78 | 3:10.11 | 4:13.93 | |||
Sigma Swim Birkerød | 4:06.55 | |||||||||
28 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | 583 | 58.11 | 2:02.01 | 3:08.48 | 4:13.97 | |||
Køge Svømmeklub | 4:04.03 | |||||||||
29 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | 582 | 1:01.64 | 2:07.17 | 3:09.21 | 4:14.09 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:13.29 | |||||||||
30 | Silas Storm Nielsen | 2002 | 581 | 1:00.75 | 2:04.77 | 3:09.93 | 4:14.30 | |||
Dragsholm Svømmeklub | 4:11.20 | |||||||||
31 | Mads Ottosen | 1997 | 578 | 1:00.79 | 2:05.00 | 3:09.96 | 4:14.79 | |||
Holbæk Svømme Klub | 4:15.16 | |||||||||
32 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | 574 | 1:01.02 | 2:05.55 | 3:09.55 | 4:15.25 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:07.28 | |||||||||
33 | Ferdinand Wahl | 2000 | 574 | 59.97 | 2:04.63 | 3:10.35 | 4:15.26 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:06.44 | |||||||||
34 | Jacob Sanchez Witthøfft | 2001 | 569 | 1:01.59 | 2:06.34 | 3:11.67 | 4:16.08 | |||
Nakskov Svømme Klub | 4:20.38 | |||||||||
35 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | 566 | 1:01.16 | 2:06.44 | 3:11.22 | 4:16.47 | |||
Sigma Swim Birkerød | 4:17.72 | |||||||||
36 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | 566 | 1:00.74 | 2:06.02 | 3:11.33 | 4:16.59 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:16.57 | |||||||||
37 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | 565 | 1:00.10 | 2:04.48 | 3:10.63 | 4:16.73 | |||
Sigma Swim Birkerød | 4:19.17 | |||||||||
38 | Mads Lind | 2002 | 551 | 1:02.84 | 2:08.87 | 3:14.60 | 4:18.77 | |||
Hvidovre Svømmeklub | 4:24.82 | |||||||||
39 | Christian Andersen | 1999 | 549 | 1:01.32 | 2:07.19 | 3:13.80 | 4:19.21 | |||
Søllerød Svømmeklub | 4:14.94 | |||||||||
39 | Valdemar Kristensen | 2003 | 549 | 1:00.41 | 2:06.16 | 3:12.93 | 4:19.21 | |||
Søllerød Svømmeklub | 4:25.43 | |||||||||
41 | Roar Andersen | 2001 | 545 | 1:01.33 | 2:08.21 | 3:14.70 | 4:19.72 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:14.78 | |||||||||
42 | Thomas Svane-From | 2000 | 543 | 1:01.22 | 2:07.29 | 3:14.84 | 4:20.01 | |||
Herlev Svømning | 4:14.58 | |||||||||
43 | Mads Midtbøll | 1998 | 541 | 59.58 | 2:04.57 | 3:12.05 | 4:20.40 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:07.35 | |||||||||
44 | Christoffer Weiss | 2002 | 532 | 1:03.83 | 2:09.91 | 3:16.08 | 4:21.94 | |||
Søllerød Svømmeklub | 4:26.30 | |||||||||
45 | Ole Hovmand | 2003 | 531 | 1:03.24 | 2:09.41 | 3:15.96 | 4:22.00 | |||
Svømmeklubben Syd | 4:25.03 | |||||||||
46 | Lauge Bastian Maar | 2001 | 531 | 1:01.82 | 2:08.05 | 3:14.70 | 4:22.02 | |||
Næstved IF | 4:12.62 | |||||||||
47 | Emil Carstensen | 2002 | 528 | 1:02.47 | 2:09.49 | 3:15.90 | 4:22.59 | |||
Ringsted Svømme Klub | 4:27.59 | |||||||||
48 | Nicolai Therkelsen | 2003 | 524 | 1:02.00 | 2:09.08 | 3:16.38 | 4:23.23 | |||
Svømmeklubben Laksen | 4:29.99 | |||||||||
49 | Andreas Hoffmann | 2003 | 519 | 1:02.11 | 2:09.06 | 3:16.67 | 4:24.06 | |||
Sigma Swim Birkerød | 4:25.04 | |||||||||
50 | Thor Bols Jeppesen | 2002 | 513 | 1:03.22 | 2:10.06 | 3:17.90 | 4:25.06 | |||
Helsinge Svømmeklub | 4:24.44 | |||||||||
51 | Mikkel Hjelm | 2003 | 511 | 1:04.37 | 2:11.83 | 3:18.94 | 4:25.35 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:22.83 | |||||||||
52 | Mathias Aner | 2001 | 505 | 1:01.34 | 2:08.17 | 3:16.87 | 4:26.46 | |||
Svømmeklubben Syd | 4:16.97 | |||||||||
53 | Valdemar Ditlev Kragh | 2003 | 503 | 1:04.91 | 2:12.53 | 3:20.16 | 4:26.86 | |||
Lyngby Svømmeklub | 4:34.26 | |||||||||
54 | Christopher G. Trandum | 2003 | 499 | 1:02.90 | 2:11.64 | 3:20.69 | 4:27.49 | |||
Gentofte Svømme Klub | 4:29.33 | |||||||||
55 | Benjamin Bodal | 2003 | 499 | 1:03.29 | 2:11.25 | 3:20.25 | 4:27.59 | |||
Ringsted Svømme Klub | 4:28.17 | |||||||||
56 | Frede Meincke | 2002 | 493 | 1:04.27 | 2:12.56 | 3:20.02 | 4:28.56 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:20.75 | |||||||||
57 | Nicolai Wiuff | 2002 | 472 | 1:01.99 | 2:10.77 | 3:21.72 | 4:32.42 | |||
JGI Svømning | 4:26.34 | |||||||||
58 | Xander Pontoppidan | 2003 | 449 | 1:05.33 | 2:15.26 | 3:26.02 | 4:37.13 | |||
Hvidovre Svømmeklub | 4:34.07 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 oktober 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 18:41 |
Resultat Løb 7 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst JuniorSenior Kortbane | Udskriftsdato | 05 oktober 2018 | |||
Stævne by | Udskriftstidspunkt | 19:54 | ||||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 oktober 2018 |
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 26.39 2014-12-05 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 26.98 2012-03-31 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Julie Kepp Jensen | 2000 | 725 | 28.57 | ||||||
JGI Svømning | 26.42 | |||||||||
2 | Caroline Erichsen | 1998 | 716 | 28.69 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 28.27 | |||||||||
3 | Victoria Bierre | 2000 | 714 | 28.71 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 27.48 | |||||||||
4 | Liva Palmund | 2002 | 682 | 29.15 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.61 | |||||||||
5 | Sara Sylvest | 2000 | 670 | 29.33 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.26 | |||||||||
6 | Karoline Barrett | 2002 | 652 | 29.59 | ||||||
Greve Svømmeklub | 28.94 | |||||||||
7 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | 632 | 29.91 | Deltager ikke i finalen | |||||
Lyngby Svømmeklub | 27.76 | |||||||||
8 | Katharina Nekhorochko | 2000 | 627 | 29.99 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 29.30 | |||||||||
9 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | 622 | 30.07 | Deltager ikke i finalen | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 30.08 | |||||||||
10 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | 620 | 30.10 | ||||||
Farum Svømmeklub | 29.63 | |||||||||
11 | Nicoline Ingeman-Petersen | 2002 | 619 | 30.12 | ||||||
Herlev Svømning | 29.77 | |||||||||
12 | Frederikke Mertins | 2000 | 605 | 30.34 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 30.43 | |||||||||
12 | Sofie Hansen | 2002 | 605 | 30.34 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.36 | |||||||||
14 | Ella Stenholt | 2003 | 599 | 30.44 | Deltager ikke i finalen | |||||
Lyngby Svømmeklub | 30.73 | |||||||||
15 | Mia Rindshøj | 2003 | 599 | 30.45 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 29.81 | |||||||||
16 | Clara Schade Cantby | 2000 | 596 | 30.49 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 30.02 | |||||||||
17 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | 592 | 30.56 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 30.26 | |||||||||
18 | Emma Maagøe | 1999 | 591 | 30.58 | Deltager ikke i finalen | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 29.77 | |||||||||
19 | Nina Toft | 2000 | 584 | 30.70 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 30.80 | |||||||||
20 | Melanie Eggertsen | 2002 | 577 | 30.82 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | 30.29 | |||||||||
21 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | 567 | 31.00 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 30.67 | |||||||||
22 | Lærke Rask Sander | 2002 | 567 | 31.01 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 31.38 | |||||||||
23 | Cæcilie Buchholt Johansen | 2001 | 562 | 31.09 | Deltager ikke i finalen | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 29.99 | |||||||||
24 | Zenia Aarestrup | 2001 | 562 | 31.10 | Deltager ikke i finalen | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 30.50 | |||||||||
25 | Amalie Mikkelsen | 1997 | 560 | 31.13 | Deltager ikke i finalen | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 31.58 | |||||||||
25 | Julie Stampe | 2002 | 560 | 31.13 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 31.48 | |||||||||
27 | Frida Bang Stanelt | 2004 | 552 | 31.29 | ||||||
Kalundborg SK | 30.51 | |||||||||
28 | Cecilie Elkjær | 2001 | 551 | 31.31 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 30.56 | |||||||||
29 | Linnea Hietala | 2004 | 550 | 31.33 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 31.10 | |||||||||
30 | Maria Lund | 2003 | 546 | 31.39 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 31.39 | |||||||||
31 | Caroline Mathiesen | 2001 | 545 | 31.42 | ||||||
Albertslund IF | 30.52 | |||||||||
32 | Katrine Bonefeld | 2004 | 542 | 31.48 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 31.64 | |||||||||
32 | Zara Wendel | 2002 | 542 | 31.48 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 30.21 | |||||||||
34 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | 538 | 31.55 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 30.73 | |||||||||
35 | Astrid M. Østergaard | 2004 | 537 | 31.58 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 31.30 | |||||||||
36 | Camilla Dufour | 1996 | 533 | 31.66 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 31.23 | |||||||||
37 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | 527 | 31.77 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.02 | |||||||||
38 | Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | 526 | 31.79 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 31.52 | |||||||||
39 | Josephine Holst Vinther | 2004 | 526 | 31.80 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 32.66 | |||||||||
40 | Frederikke Echardt | 2002 | 524 | 31.83 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.86 | |||||||||
41 | Mia Wennecke | 1999 | 521 | 31.89 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 30.06 | |||||||||
42 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | 520 | 31.92 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 32.02 | |||||||||
43 | Jasmin Philip | 2004 | 519 | 31.93 | Deltager ikke i finalen | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 32.27 | |||||||||
44 | Sofie Maagøe | 2003 | 518 | 31.95 | Deltager ikke i finalen | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 31.37 | |||||||||
45 | Matilde Mantzius Mosegård | 2003 | 514 | 32.03 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 31.49 | |||||||||
46 | Kristine Mikkelsen | 2000 | 513 | 32.05 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 31.50 | |||||||||
46 | Thea F. Johansen | 2003 | 513 | 32.05 | ||||||
Herlev Svømning | 31.57 | |||||||||
48 | Sofie Nielsen | 2001 | 510 | 32.11 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 31.65 | |||||||||
49 | Klara Reeh | 1999 | 507 | 32.19 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 31.86 | |||||||||
50 | Esther Else Grubert | 2003 | 506 | 32.20 | Deltager ikke i finalen | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 32.54 | |||||||||
51 | Isabel Mass | 1998 | 505 | 32.23 | ||||||
JGI Svømning | 31.39 | |||||||||
52 | Maj Jensen | 2003 | 501 | 32.32 | ||||||
Farum Svømmeklub | 32.41 | |||||||||
53 | Pernille Pedersen | 2001 | 498 | 32.38 | ||||||
Køge Svømmeklub | 31.77 | |||||||||
54 | Claudia Sperling | 2002 | 494 | 32.46 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 31.83 | |||||||||
55 | Anne Sofie Evald | 2004 | 489 | 32.57 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 33.28 | |||||||||
56 | Alma Heyn Stage | 2004 | 488 | 32.60 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.51 | |||||||||
57 | Sille Andersen | 2003 | 484 | 32.69 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 32.83 | |||||||||
58 | Isa Hovmand | 2000 | 474 | 32.91 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 31.52 | |||||||||
59 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | 468 | 33.04 | ||||||
Slangerup Svømmeklub | 31.82 | |||||||||
60 | Carla Lyhne Weiner | 2003 | 467 | 33.07 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 32.54 | |||||||||
61 | Viola Demuth Andersen | 2003 | 466 | 33.09 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 32.95 | |||||||||
62 | Johanna Juul Bay-Smidt | 2002 | 466 | 33.10 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 32.36 | |||||||||
62 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | 466 | 33.10 | ||||||
Køge Svømmeklub | 33.54 | |||||||||
64 | Josefine Arbo Sørensen | 2004 | 463 | 33.16 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 33.55 | |||||||||
65 | Emma Zambrano Thorsen | 2004 | 462 | 33.19 | ||||||
Vest-Brøndby | 32.39 | |||||||||
66 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | 461 | 33.22 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.38 | |||||||||
67 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | 460 | 33.25 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 32.86 | |||||||||
68 | Josefine Zebitz | 2004 | 457 | 33.32 | Deltager ikke i finalen | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 32.51 | |||||||||
69 | Mikala Ravn Borch | 2003 | 447 | 33.56 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.02 | |||||||||
70 | Katja Korbo Petersson | 2001 | 444 | 33.63 | ||||||
JGI Svømning | 31.65 | |||||||||
71 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | 440 | 33.74 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 33.35 | |||||||||
72 | Karoline K. Larsen | 2004 | 437 | 33.81 | ||||||
Farum Svømmeklub | 33.48 | |||||||||
73 | Josefine Krumbak | 2004 | 431 | 33.98 | ||||||
Køge Svømmeklub | 34.30 | |||||||||
74 | Malou Soelberg | 2004 | 429 | 34.01 | Deltager ikke i finalen | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 34.03 | |||||||||
75 | Anna Larsen | 2004 | 426 | 34.09 | ||||||
Kalundborg SK | 34.29 | |||||||||
76 | Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | 425 | 34.12 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | 34.43 | |||||||||
77 | Martha Hjuler Britze | 2004 | 423 | 34.19 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 34.40 | |||||||||
78 | Freja Gjerløv | 2003 | 422 | 34.22 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.00 | |||||||||
79 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | 421 | 34.25 | ||||||
Næstved IF | 33.04 | |||||||||
80 | Liva Søby | 2004 | 417 | 34.34 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 34.06 | |||||||||
81 | Ida Bruhn | 2004 | 400 | 34.83 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 34.12 | |||||||||
82 | Mathilde Mathiesen | 2004 | 397 | 34.91 | ||||||
Albertslund IF | 34.58 | |||||||||
83 | Olivia Møller | 2004 | 383 | 35.32 | ||||||
Køge Svømmeklub | 34.39 | |||||||||
84 | Cornelia Vámosi | 2004 | 382 | 35.35 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 34.40 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 oktober 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 19:54 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst JuniorSenior Kortbane | Udskriftsdato | 07 oktober 2018 | |||
Stævne by | Udskriftstidspunkt | 16:42 | ||||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 oktober 2018 |
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 26.39 2014-12-05 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 26.98 2012-03-31 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Julie Kepp Jensen | 2000 | 852 | 27.07 | ||||||
JGI Svømning | 26.42 | |||||||||
2 | Caroline Erichsen | 1998 | 735 | 28.44 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 28.27 | |||||||||
3 | Victoria Bierre | 2000 | 714 | 28.71 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 27.48 | |||||||||
4 | Karoline Barrett | 2002 | 680 | 29.18 | ||||||
Greve Svømmeklub | 28.94 | |||||||||
5 | Sara Sylvest | 2000 | 667 | 29.37 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.26 | |||||||||
6 | Liva Palmund | 2002 | 666 | 29.39 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.61 | |||||||||
7 | Sofie Hansen | 2002 | 658 | 29.51 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.36 | |||||||||
8 | Nicoline Ingeman-Petersen | 2002 | 656 | 29.53 | ||||||
Herlev Svømning | 29.77 | |||||||||
9 | Katharina Nekhorochko | 2000 | 636 | 29.84 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 29.30 | |||||||||
10 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | 614 | 30.19 | ||||||
Farum Svømmeklub | 29.63 | |||||||||
11 | Frederikke Mertins | 2000 | 609 | 30.28 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 30.43 | |||||||||
11 | Mia Rindshøj | 2003 | 609 | 30.28 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 29.81 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 07 oktober 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 16:42 |
Resultat Løb 8 (Indledende) - Med point uden mellemtider |
Stævne navn | Øst JuniorSenior Kortbane | Udskriftsdato | 07 oktober 2018 | |||
Stævne by | Udskriftstidspunkt | 12:37 | ||||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 oktober 2018 |
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Magnus Jakupsson (1994) 23.84 2015-12-06 |
Dansk Rekord Junior: Morten Bak Hansen (1995) 24.87 2012-11-30 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Magnus Jákupsson | 1994 | 632 | 25.88 | Deltager ikke i finalen | |||||
Farum Svømmeklub | 24.23 | |||||||||
2 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 617 | 26.09 | ||||||
Herlev Svømning | 25.72 | |||||||||
3 | Gustav Friberg | 1997 | 605 | 26.27 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 24.69 | |||||||||
4 | Tobias Dan Hansen | 2002 | 569 | 26.81 | ||||||
Herlev Svømning | 26.26 | |||||||||
5 | Frederik Riedel Lentz | 2001 | 554 | 27.04 | Deltager ikke i finalen | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 26.95 | |||||||||
6 | Peter Vangsgaard | 2000 | 551 | 27.09 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 26.70 | |||||||||
7 | Luccas Dam Brenner | 2001 | 548 | 27.14 | ||||||
Herlev Svømning | 26.18 | |||||||||
8 | Alexander Eggers | 1999 | 542 | 27.24 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 26.71 | |||||||||
9 | Filip Bækgaard | 2000 | 539 | 27.29 | Deltager ikke i finalen | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 26.76 | |||||||||
10 | Frederik O. Møller | 1999 | 530 | 27.45 | Deltager ikke i finalen | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 26.45 | |||||||||
11 | Christoffer Vang-Jensen | 2001 | 525 | 27.53 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 27.21 | |||||||||
12 | Lucas Bruun Strøbek | 2001 | 506 | 27.87 | Deltager ikke i finalen | |||||
Gentofte Svømme Klub | 27.83 | |||||||||
13 | Gustav Klit Stjernholm | 2002 | 506 | 27.88 | Deltager ikke i finalen | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.84 | |||||||||
14 | Gustav Jørgensen | 2000 | 503 | 27.93 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 27.34 | |||||||||
15 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | 499 | 28.00 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.01 | |||||||||
16 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 484 | 28.30 | Deltager ikke i finalen | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 28.15 | |||||||||
17 | Christian Crone | 2001 | 477 | 28.43 | Deltager ikke i finalen | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 28.33 | |||||||||
18 | Frederik Møller | 2002 | 463 | 28.71 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 27.91 | |||||||||
19 | Laurits Kenskov | 2001 | 458 | 28.82 | Deltager ikke i finalen | |||||
Herlev Svømning | 28.30 | |||||||||
20 | Thor Malmby Jørgin | 2001 | 457 | 28.83 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 28.88 | |||||||||
21 | Jonas Hansen | 2001 | 454 | 28.90 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 28.36 | |||||||||
22 | Rasmus Danielsen | 2001 | 452 | 28.95 | ||||||
Køge Svømmeklub | 27.85 | |||||||||
23 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | 450 | 28.99 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 28.06 | |||||||||
24 | Tobias Daniel Larsen | 2001 | 447 | 29.04 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 28.88 | |||||||||
25 | Theodor L Munch-Jensen | 2002 | 444 | 29.11 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 29.39 | |||||||||
26 | Daniel Berg Wenk | 2000 | 426 | 29.51 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.08 | |||||||||
27 | Lucas Emil Christensen | 2003 | 426 | 29.52 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 28.75 | |||||||||
28 | Mert Kaya | 2001 | 420 | 29.66 | ||||||
Køge Svømmeklub | 28.91 | |||||||||
29 | Carl-Emil Lønborg | 2002 | 419 | 29.69 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 28.60 | |||||||||
30 | Oscar Cleemann | 2003 | 416 | 29.75 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 29.64 | |||||||||
31 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | 412 | 29.84 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 28.67 | |||||||||
32 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 407 | 29.98 | Deltager ikke i finalen | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 29.24 | |||||||||
33 | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | 406 | 30.00 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 30.42 | |||||||||
34 | Carl Heyn Stage | 2003 | 397 | 30.21 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.80 | |||||||||
35 | Marcus Hiort | 2003 | 388 | 30.45 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 29.71 | |||||||||
36 | Emil Carstensen | 2002 | 386 | 30.51 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 29.49 | |||||||||
37 | Marco Knudsen | 2003 | 374 | 30.82 | ||||||
Greve Svømmeklub | 30.63 | |||||||||
38 | Tobias Davidsen | 2003 | 374 | 30.83 | ||||||
Vest-Brøndby | 30.75 | |||||||||
- | Johan Heeno Rasmussen | 2002 | DSQ | SW4.4 tyvstart | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 28.95 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 07 oktober 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 12:37 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst JuniorSenior Kortbane | Udskriftsdato | 07 oktober 2018 | |||
Stævne by | Udskriftstidspunkt | 16:42 | ||||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 oktober 2018 |
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Magnus Jakupsson (1994) 23.84 2015-12-06 |
Dansk Rekord Junior: Morten Bak Hansen (1995) 24.87 2012-11-30 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gustav Friberg | 1997 | 618 | 26.08 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 24.69 | |||||||||
2 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 614 | 26.14 | ||||||
Herlev Svømning | 25.72 | |||||||||
3 | Peter Vangsgaard | 2000 | 578 | 26.67 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 26.70 | |||||||||
4 | Alexander Eggers | 1999 | 541 | 27.26 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 26.71 | |||||||||
5 | Luccas Dam Brenner | 2001 | 526 | 27.52 | ||||||
Herlev Svømning | 26.18 | |||||||||
6 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | 508 | 27.83 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.01 | |||||||||
7 | Gustav Jørgensen | 2000 | 486 | 28.25 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 27.34 | |||||||||
8 | Thor Malmby Jørgin | 2001 | 477 | 28.43 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 28.88 | |||||||||
9 | Frederik Møller | 2002 | 473 | 28.51 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 27.91 | |||||||||
10 | Jonas Hansen | 2001 | 466 | 28.65 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 28.36 | |||||||||
- | Christoffer Vang-Jensen | 2001 | DSQ | sw 4.4 tyvstart | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 27.21 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 07 oktober 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 16:42 |
Resultat Løb 9 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst JuniorSenior Kortbane | Udskriftsdato | 06 oktober 2018 | |||
Stævne by | Udskriftstidspunkt | 09:10 | ||||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 oktober 2018 |
Løb 9, 50m Butterfly Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 24.71 2014-12-05 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 26.45 2003-12-12 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jeanette Ottesen | 1987 | 776 | 26.52 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 26.05 | |||||||||
2 | Caroline Erichsen | 1998 | 746 | 26.87 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 25.88 | |||||||||
3 | Amalie Mikkelsen | 1997 | 680 | 27.72 | Deltager ikke i finalen | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 26.20 | |||||||||
4 | Regitze Gaard | 2001 | 663 | 27.95 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.43 | |||||||||
5 | Karoline Barrett | 2002 | 659 | 28.01 | ||||||
Greve Svømmeklub | 26.33 | |||||||||
6 | Kristina Thomsen | 1991 | 651 | 28.13 | Deltager ikke i finalen | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 27.21 | |||||||||
7 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | 633 | 28.38 | Deltager ikke i finalen | |||||
Gentofte Svømme Klub | 27.67 | |||||||||
8 | Cecilie Wiuff | 2000 | 625 | 28.50 | ||||||
JGI Svømning | 27.67 | |||||||||
9 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | 624 | 28.53 | Deltager ikke i finalen | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 30.39 | |||||||||
10 | Liva Schmid | 2000 | 620 | 28.58 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.71 | |||||||||
11 | Anna Wermuth | 1996 | 619 | 28.60 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 27.71 | |||||||||
12 | Marie Voigt Lauridsen | 1995 | 618 | 28.61 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 27.69 | |||||||||
13 | Victoria Bierre | 2000 | 609 | 28.75 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 28.28 | |||||||||
14 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | 606 | 28.80 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.02 | |||||||||
15 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | 600 | 28.89 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 28.70 | |||||||||
16 | Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | 594 | 29.00 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 28.05 | |||||||||
17 | Sofie Hansen | 2002 | 592 | 29.02 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.02 | |||||||||
18 | Camilla Dufour | 1996 | 580 | 29.22 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 28.04 | |||||||||
19 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | 579 | 29.24 | ||||||
Herlev Svømning | 29.46 | |||||||||
20 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | 570 | 29.40 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 27.92 | |||||||||
21 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | 566 | 29.46 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 29.16 | |||||||||
22 | Ida Maria Nielsen | 2000 | 558 | 29.60 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 28.47 | |||||||||
23 | Luna Donde Feilberg | 2000 | 556 | 29.64 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 28.36 | |||||||||
24 | Klara Reeh | 1999 | 553 | 29.70 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 29.27 | |||||||||
25 | Julie K Rose | 2003 | 552 | 29.72 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 30.21 | |||||||||
26 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | 549 | 29.76 | ||||||
Herlev Svømning | 29.49 | |||||||||
26 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | 549 | 29.76 | ||||||
JGI Svømning | 29.19 | |||||||||
28 | Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | 547 | 29.80 | Deltager ikke i finalen | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 29.23 | |||||||||
29 | Ella Stenholt | 2003 | 544 | 29.86 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 29.81 | |||||||||
29 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | 544 | 29.86 | Deltager ikke i finalen | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 30.05 | |||||||||
31 | Mathilde Menck Nielsen | 2002 | 540 | 29.93 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 29.56 | |||||||||
32 | Johanna Berthelsen | 2000 | 539 | 29.94 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 28.42 | |||||||||
33 | Frida Bang Stanelt | 2004 | 534 | 30.05 | ||||||
Kalundborg SK | 29.63 | |||||||||
34 | Mathilde Maria Thorsen | 2004 | 533 | 30.06 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 29.81 | |||||||||
35 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | 532 | 30.08 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 28.51 | |||||||||
36 | Mia Rindshøj | 2003 | 527 | 30.18 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 29.10 | |||||||||
37 | Astrid M. Østergaard | 2004 | 526 | 30.20 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 30.34 | |||||||||
38 | Sarah Missing | 2001 | 525 | 30.22 | ||||||
Vest-Brøndby | 28.58 | |||||||||
39 | Josephine Holst Vinther | 2004 | 524 | 30.23 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 30.59 | |||||||||
40 | Elena Westmark Holm | 2003 | 517 | 30.37 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 29.75 | |||||||||
41 | Emma Bjørnholdt | 2000 | 513 | 30.44 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 29.32 | |||||||||
42 | Luna Emilie Olsen | 2003 | 512 | 30.46 | ||||||
Slangerup Svømmeklub | 29.61 | |||||||||
43 | Liva Stjernholm | 2004 | 509 | 30.53 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.94 | |||||||||
44 | Stine Saaby Schmidt | 2002 | 505 | 30.60 | ||||||
Farum Svømmeklub | 29.88 | |||||||||
45 | Esther Else Grubert | 2003 | 505 | 30.61 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 30.18 | |||||||||
46 | Freya Nørlund Wentzel | 2003 | 502 | 30.66 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.85 | |||||||||
46 | Marie Uglebjerg | 2002 | 502 | 30.66 | ||||||
Kalundborg SK | 30.25 | |||||||||
48 | Zara Wendel | 2002 | 502 | 30.67 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 29.27 | |||||||||
49 | Clara Carlquist | 2003 | 497 | 30.76 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 30.40 | |||||||||
50 | Signe Krag Andersen | 2004 | 495 | 30.81 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 30.60 | |||||||||
51 | Benedicte Them Jensen | 2004 | 494 | 30.84 | ||||||
Køge Svømmeklub | 30.35 | |||||||||
52 | Camilla Hougaard | 2002 | 493 | 30.86 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.28 | |||||||||
53 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | 483 | 31.07 | ||||||
Køge Svømmeklub | 30.43 | |||||||||
54 | Anna Nørskov | 2004 | 476 | 31.22 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 31.34 | |||||||||
55 | Olivia Møller | 2004 | 471 | 31.32 | ||||||
Køge Svømmeklub | 30.52 | |||||||||
56 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | 470 | 31.35 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 30.48 | |||||||||
57 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 469 | 31.37 | ||||||
Vest-Brøndby | 30.73 | |||||||||
57 | Wilma Anker | 2004 | 469 | 31.37 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 30.93 | |||||||||
59 | Pernille Elm Jensen | 2003 | 465 | 31.46 | ||||||
JGI Svømning | 30.91 | |||||||||
60 | Fiona Andrea Have | 2004 | 464 | 31.48 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 31.76 | |||||||||
61 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | 463 | 31.51 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 31.26 | |||||||||
62 | Ulrikke Juul Søeborg | 2003 | 456 | 31.67 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 30.98 | |||||||||
63 | Mikkeline Mentz | 2001 | 446 | 31.90 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 33.94 | |||||||||
64 | Fiona Burmester | 2003 | 444 | 31.94 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 30.95 | |||||||||
65 | Anna Marie Nielsen | 2004 | 443 | 31.96 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 31.75 | |||||||||
66 | Sarah Holm Clausen | 2004 | 438 | 32.10 | ||||||
Farum Svømmeklub | 31.11 | |||||||||
67 | Josefine Arbo Sørensen | 2004 | 437 | 32.12 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 31.20 | |||||||||
68 | Emma Bækgaard | 2002 | 435 | 32.16 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 32.03 | |||||||||
69 | Ida Rishøj | 2002 | 433 | 32.22 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.01 | |||||||||
70 | Elisabeth Them Jensen | 2004 | 431 | 32.26 | ||||||
Køge Svømmeklub | 30.57 | |||||||||
71 | Josefine Krumbak | 2004 | 428 | 32.34 | ||||||
Køge Svømmeklub | 31.68 | |||||||||
72 | Liva Søby | 2004 | 422 | 32.48 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 31.69 | |||||||||
73 | Emilie Højen Meyer | 2004 | 386 | 33.47 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 33.27 | |||||||||
- | Alberte V. Bisgaard | 2003 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 30.78 | |||||||||
- | Thippe de Neergaard | 2003 | DNS | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 29.68 | |||||||||
- | Emma Zambrano Thorsen | 2004 | DSQ | B.L. 8.2 fl tøj | ||||||
Vest-Brøndby | 30.93 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 06 oktober 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 09:10 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Med point uden mellemtider |
Stævne navn | Øst JuniorSenior Kortbane | Udskriftsdato | 06 oktober 2018 | |||
Stævne by | Udskriftstidspunkt | 20:08 | ||||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 oktober 2018 |
Løb 9, 50m Butterfly Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 24.71 2014-12-05 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 26.45 2003-12-12 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jeanette Ottesen | 1987 | 815 | 26.09 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 26.05 | |||||||||
2 | Caroline Erichsen | 1998 | 770 | 26.59 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 25.88 | |||||||||
3 | Karoline Barrett | 2002 | 732 | 27.04 | ||||||
Greve Svømmeklub | 26.33 | |||||||||
4 | Regitze Gaard | 2001 | 655 | 28.06 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.43 | |||||||||
5 | Cecilie Wiuff | 2000 | 621 | 28.57 | ||||||
JGI Svømning | 27.67 | |||||||||
6 | Liva Schmid | 2000 | 616 | 28.65 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.71 | |||||||||
7 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | 634 | 28.37 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 28.70 | |||||||||
8 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | 622 | 28.56 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.02 | |||||||||
9 | Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | 621 | 28.57 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 28.05 | |||||||||
10 | Victoria Bierre | 2000 | 620 | 28.59 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 28.28 | |||||||||
11 | Anna Wermuth | 1996 | 594 | 29.00 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 27.71 | |||||||||
11 | Marie Voigt Lauridsen | 1995 | 594 | 29.00 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 27.69 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 06 oktober 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 20:08 |
Resultat Løb 10 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst JuniorSenior Kortbane | Udskriftsdato | 05 oktober 2018 | |||
Stævne by | Udskriftstidspunkt | 20:15 | ||||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 oktober 2018 |
Løb 10, 50m Butterfly Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.79 2009-12-13 |
Dansk Rekord Junior: Jakob S. Andkjær (1985) 24.04 2003-12-14 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rasmus Nickelsen | 2003 | 707 | 24.46 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 24.65 | |||||||||
2 | Tobias Dan Hansen | 2002 | 656 | 25.08 | ||||||
Herlev Svømning | 23.86 | |||||||||
3 | Philip Greve | 1998 | 648 | 25.18 | ||||||
Farum Svømmeklub | 26.07 | |||||||||
4 | Sebastian Ovesen | 1994 | 630 | 25.42 | Deltager ikke i finalen | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 24.16 | |||||||||
5 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 624 | 25.50 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 24.67 | |||||||||
6 | Oliver Jacobsen | 1997 | 596 | 25.89 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 26.56 | |||||||||
7 | Kasper Bonnichsen | 2002 | 595 | 25.91 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 25.63 | |||||||||
8 | Gustav Klit Stjernholm | 2002 | 589 | 26.00 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 25.12 | |||||||||
9 | Lars Thor Sørensen | 1999 | 582 | 26.11 | ||||||
Vest-Brøndby | 25.53 | |||||||||
9 | Sebastian Tullberg | 2000 | 582 | 26.11 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 24.96 | |||||||||
11 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | 579 | 26.15 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 25.46 | |||||||||
12 | Frederik Riedel Lentz | 2001 | 578 | 26.16 | Deltager ikke i finalen | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 25.90 | |||||||||
13 | Laurits Kenskov | 2001 | 576 | 26.20 | ||||||
Herlev Svømning | 24.56 | |||||||||
13 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 576 | 26.20 | ||||||
Herlev Svømning | 25.70 | |||||||||
15 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 573 | 26.24 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 25.08 | |||||||||
15 | Joakim Køhn | 2003 | 573 | 26.24 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 25.76 | |||||||||
15 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 573 | 26.24 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 26.11 | |||||||||
18 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | 571 | 26.27 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 25.67 | |||||||||
19 | Niels Ottosen | 1998 | 560 | 26.44 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 26.17 | |||||||||
19 | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | 560 | 26.44 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 25.39 | |||||||||
21 | Felix Lund | 2001 | 554 | 26.53 | ||||||
Herlev Svømning | 25.96 | |||||||||
22 | Joakim Brønnum | 1997 | 554 | 26.54 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 25.54 | |||||||||
23 | Pierre Høgenhaug | 1999 | 553 | 26.55 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 25.93 | |||||||||
24 | William Textor Broch | 2001 | 549 | 26.62 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 26.37 | |||||||||
25 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | 548 | 26.63 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 26.65 | |||||||||
26 | Rasmus Danielsen | 2001 | 541 | 26.75 | ||||||
Køge Svømmeklub | 25.97 | |||||||||
27 | Rasmus Steenberg | 2000 | 540 | 26.76 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 26.03 | |||||||||
28 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | 537 | 26.81 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 26.31 | |||||||||
29 | Valdemar Brøns | 2003 | 537 | 26.82 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 27.43 | |||||||||
30 | Antoine Montier | 1993 | 533 | 26.88 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 25.95 | |||||||||
31 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | 529 | 26.95 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 26.23 | |||||||||
32 | August Ryom | 2002 | 526 | 27.00 | ||||||
Køge Svømmeklub | 26.92 | |||||||||
32 | Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | 526 | 27.00 | ||||||
Greve Svømmeklub | 27.05 | |||||||||
34 | Filip Bækgaard | 2000 | 522 | 27.06 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 26.55 | |||||||||
35 | David Arneskov | 2002 | 522 | 27.07 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 27.22 | |||||||||
35 | Thomas Bech | 1998 | 522 | 27.07 | ||||||
Farum Svømmeklub | 25.68 | |||||||||
37 | Daniel Berg Wenk | 2000 | 518 | 27.14 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.13 | |||||||||
38 | Jakob Gersholm Baktoft | 2000 | 517 | 27.15 | ||||||
Roskilde Svømning | 26.43 | |||||||||
39 | Magnus Løhr | 2001 | 512 | 27.25 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 26.20 | |||||||||
40 | Frederik Møller | 2002 | 510 | 27.27 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 26.35 | |||||||||
41 | Christoffer Weiss | 2002 | 506 | 27.34 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 26.14 | |||||||||
42 | August Schade Cantby | 2002 | 505 | 27.36 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 26.72 | |||||||||
43 | Theodor L Munch-Jensen | 2002 | 504 | 27.38 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 27.39 | |||||||||
44 | Mads Hauge Sørensen | 1997 | 502 | 27.42 | ||||||
Køge Svømmeklub | 27.05 | |||||||||
45 | Roar Andersen | 2001 | 500 | 27.45 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.60 | |||||||||
46 | Carl Terp Larsen | 2001 | 499 | 27.48 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 27.14 | |||||||||
46 | Frederik Emil Bækgaard | 2002 | 499 | 27.48 | ||||||
Vest-Brøndby | 27.18 | |||||||||
46 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | 499 | 27.48 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 27.22 | |||||||||
49 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | 497 | 27.51 | ||||||
Vest-Brøndby | 26.24 | |||||||||
50 | Rasmus Langvad | 2000 | 497 | 27.52 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 28.23 | |||||||||
51 | Alexander Tullberg | 2003 | 495 | 27.54 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 26.90 | |||||||||
52 | Alexander Ravn Borch | 2001 | 493 | 27.59 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.08 | |||||||||
53 | Christian Crone | 2001 | 491 | 27.62 | Deltager ikke i finalen | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 27.16 | |||||||||
54 | Tobias Daniel Larsen | 2001 | 487 | 27.69 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 27.19 | |||||||||
55 | Oliver Steenberg | 2002 | 485 | 27.74 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 28.30 | |||||||||
56 | Simon Brixner | 2000 | 484 | 27.75 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 26.59 | |||||||||
57 | Victor Bendix Beiter | 2001 | 483 | 27.77 | ||||||
Herlev Svømning | 27.44 | |||||||||
58 | Nikolai Pagh Pedersen | 2002 | 482 | 27.79 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | 27.64 | |||||||||
59 | Andreas Gram Peters | 2001 | 479 | 27.85 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 27.56 | |||||||||
60 | Asger Væver Hartvig | 2002 | 476 | 27.92 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 28.24 | |||||||||
61 | Mads Toft | 2001 | 475 | 27.93 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 27.51 | |||||||||
62 | Jacob Jensen | 1995 | 474 | 27.95 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 28.61 | |||||||||
62 | Joshua P. Sidebotham | 2003 | 474 | 27.95 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 27.74 | |||||||||
64 | Leo Badaker | 2002 | 467 | 28.08 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 27.77 | |||||||||
65 | Mikkel Jørgensen | 2003 | 466 | 28.11 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.45 | |||||||||
66 | Emil Mølholm Johansen | 2000 | 461 | 28.21 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 27.93 | |||||||||
67 | Nicolai Wiuff | 2002 | 458 | 28.28 | ||||||
JGI Svømning | 27.82 | |||||||||
67 | Noah Bred | 2003 | 458 | 28.28 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 28.39 | |||||||||
69 | Lucas Burmester | 2002 | 457 | 28.29 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 27.61 | |||||||||
70 | Christopher G. Trandum | 2003 | 455 | 28.34 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 27.28 | |||||||||
71 | Malte Egholm Brøns | 2003 | 454 | 28.36 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 28.36 | |||||||||
72 | Oscar Cleemann | 2003 | 453 | 28.37 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 28.09 | |||||||||
73 | Mikkel Hjelm | 2003 | 450 | 28.43 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.32 | |||||||||
74 | Lars Reber Knudsen | 2003 | 448 | 28.48 | ||||||
Farum Svømmeklub | 29.28 | |||||||||
74 | Mikkel Gummer | 2002 | 448 | 28.48 | ||||||
Greve Svømmeklub | 29.51 | |||||||||
76 | Carl Adelsten Kirchhoff | 2002 | 448 | 28.49 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 27.98 | |||||||||
77 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | 446 | 28.52 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 28.76 | |||||||||
78 | Luccas Dam Brenner | 2001 | 446 | 28.53 | ||||||
Herlev Svømning | 27.28 | |||||||||
79 | Carl Magnus Krievs | 2002 | 444 | 28.57 | ||||||
Vest-Brøndby | 27.88 | |||||||||
80 | Thorvald Bomholt Larsen | 2003 | 443 | 28.58 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 28.41 | |||||||||
81 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | 442 | 28.60 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 28.32 | |||||||||
82 | Jonathan F. K. Jensen | 2002 | 435 | 28.75 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 28.07 | |||||||||
83 | Frederik Kongstad Hansen | 2001 | 429 | 28.89 | ||||||
Haslev Svømmeklub | 29.12 | |||||||||
83 | Thomas Høgenhaug | 2003 | 429 | 28.89 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 29.35 | |||||||||
85 | Lucas Hagbarth Jørgensen | 2002 | 423 | 29.02 | ||||||
Roskilde Svømning | 28.46 | |||||||||
86 | Jonathan Eskildsen | 2003 | 423 | 29.04 | ||||||
Køge Svømmeklub | 28.07 | |||||||||
87 | Tobias Davidsen | 2003 | 413 | 29.27 | ||||||
Vest-Brøndby | 29.06 | |||||||||
88 | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | 410 | 29.33 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 29.09 | |||||||||
89 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | 409 | 29.35 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 27.82 | |||||||||
90 | Benjamin Bodal | 2003 | 407 | 29.40 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 29.46 | |||||||||
91 | Frederik Bach Mindested | 2003 | 407 | 29.41 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 29.85 | |||||||||
92 | Emil Osberg Poulsen | 2003 | 406 | 29.42 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 30.71 | |||||||||
93 | Marcus Hiort | 2003 | 394 | 29.73 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 28.58 | |||||||||
94 | Magnus Juul Hansen | 2003 | 390 | 29.83 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 28.85 | |||||||||
95 | Noel Sander Vestergaard | 2003 | 362 | 30.58 | ||||||
Haslev Svømmeklub | 32.35 | |||||||||
- | Asger Johansen | 2003 | DNS | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 28.21 | |||||||||
- | Nicklas Andersen | 2001 | DNS | |||||||
Helsinge Svømmeklub | 27.13 | |||||||||
- | William Kristensen | 2003 | DNS | |||||||
Søllerød Svømmeklub | 29.05 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 oktober 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 20:15 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Med point uden mellemtider |
Stævne navn | Øst JuniorSenior Kortbane | Udskriftsdato | 06 oktober 2018 | |||
Stævne by | Udskriftstidspunkt | 20:08 | ||||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 oktober 2018 |
Løb 10, 50m Butterfly Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.79 2009-12-13 |
Dansk Rekord Junior: Jakob S. Andkjær (1985) 24.04 2003-12-14 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rasmus Nickelsen | 2003 | 663 | 25.00 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 24.65 | |||||||||
2 | Philip Greve | 1998 | 629 | 25.44 | ||||||
Farum Svømmeklub | 26.07 | |||||||||
3 | Tobias Dan Hansen | 2002 | 611 | 25.68 | ||||||
Herlev Svømning | 23.86 | |||||||||
4 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 608 | 25.72 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 24.67 | |||||||||
5 | Oliver Jacobsen | 1997 | 594 | 25.92 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 26.56 | |||||||||
6 | Kasper Bonnichsen | 2002 | 587 | 26.03 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 25.63 | |||||||||
7 | Lars Thor Sørensen | 1999 | 587 | 26.03 | ||||||
Vest-Brøndby | 25.53 | |||||||||
8 | Laurits Kenskov | 2001 | 586 | 26.04 | ||||||
Herlev Svømning | 24.56 | |||||||||
9 | Gustav Klit Stjernholm | 2002 | 586 | 26.05 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 25.12 | |||||||||
10 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | 581 | 26.12 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 25.46 | |||||||||
11 | Sebastian Tullberg | 2000 | 576 | 26.20 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 24.96 | |||||||||
12 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 573 | 26.24 | ||||||
Herlev Svømning | 25.70 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 06 oktober 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 20:08 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Øst JuniorSenior Kortbane | Udskriftsdato | 05 oktober 2018 | |||
Stævne by | Udskriftstidspunkt | 20:04 | ||||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 oktober 2018 |
Løb 11, 4X200m Frisvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Sigma NS Damer (1900) 7:55.34 2009-04-19 |
Dansk Rekord Junior: KVIK Piger (1900) 8:10.39 2009-10-24 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | Opnået | Status | |||
1 | Sigma Damer A | 0 | Sigma Swim | 8:12.50 | ||||||
Mia Steen Duus | 2001 | 1:00.36 | 2:03.62 | 2:03.62 | ||||||
Marina Heller Hansen | 1994 | 58.25 | 2:00.60 | 4:04.22 | ||||||
Caroline Erichsen | 1998 | 59.90 | 2:03.12 | 6:07.34 | ||||||
Julie K Rose | 2003 | 59.85 | 2:05.16 | 8:12.50 | ||||||
2 | A6 Piger 1 | 1998 | A6 | 8:14.20 | ||||||
Julie Kepp Jensen | 2000 | 58.52 | 2:00.84 | 2:00.84 | ||||||
Andrea Paaske | 2001 | 1:00.33 | 2:04.61 | 4:05.45 | ||||||
Anna Aavang Brendstrup | 2000 | 1:00.41 | 2:04.28 | 6:09.73 | ||||||
Lærke Toft Ruby | 1999 | 1:00.59 | 2:04.47 | 8:14.20 | ||||||
3 | Hovedstadens Damer 1 | 1995 | Hovedstadens Svømmeklub | 8:22.43 | ||||||
Maria Grandt | 1998 | 58.84 | 2:02.40 | 2:02.40 | ||||||
Johanne Hingebjerg | 2002 | 1:00.52 | 2:04.57 | 4:06.97 | ||||||
Emma Maagøe | 1999 | 1:01.38 | 2:08.41 | 6:15.38 | ||||||
Luna Donde Feilberg | 2000 | 1:01.03 | 2:07.05 | 8:22.43 | ||||||
4 | Lyngby Damer 1 | 0 | Lyngby Svømmeklub | 8:26.46 | ||||||
Emma Bjørnholdt | 2000 | 1:02.16 | 2:09.18 | 2:09.18 | ||||||
Klara Reeh | 1999 | 1:00.80 | 2:05.30 | 4:14.48 | ||||||
Jessica Yu Mortensen | 2000 | 1:03.15 | 2:08.59 | 6:23.07 | ||||||
Anna Brandt Nielsen | 1998 | 59.56 | 2:03.39 | 8:26.46 | ||||||
5 | Gentofte Damer 1 | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 8:26.64 | ||||||
Nina Toft | 2000 | 1:00.58 | 2:04.95 | 2:04.95 | ||||||
Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | 1:00.01 | 2:05.24 | 4:10.19 | ||||||
Caroline Hørlykke | 2000 | 1:01.88 | 2:06.72 | 6:16.91 | ||||||
Alberte V. Bisgaard | 2003 | 1:01.38 | 2:09.73 | 8:26.64 | ||||||
6 | Triton Damer 1 | 0 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 8:32.61 | ||||||
Liva Stjernholm | 2004 | 1:01.86 | 2:07.52 | 2:07.52 | ||||||
Kamille Auerbach-Lind | 2001 | 1:02.27 | 2:08.28 | 4:15.80 | ||||||
Julie Darlem Brandt | 2001 | 1:02.50 | 2:09.00 | 6:24.80 | ||||||
Liva Palmund | 2002 | 1:00.68 | 2:07.81 | 8:32.61 | ||||||
7 | Hovedstadens Damer 3 | 1995 | Hovedstadens Svømmeklub | 8:35.96 | ||||||
Anna Wermuth | 1996 | 1:01.76 | 2:06.03 | 2:06.03 | ||||||
Cæcilie Buchholt Johansen | 2001 | 1:04.09 | 2:13.07 | 4:19.10 | ||||||
Victoria Vorm | 2001 | 1:02.56 | 2:10.05 | 6:29.15 | ||||||
Josefine Strand Nielsen | 2000 | 1:01.32 | 2:06.81 | 8:35.96 | ||||||
8 | Sigma Damer B | 0 | Sigma Swim | 8:43.23 | ||||||
Thea Blomsterberg | 2002 | 1:01.29 | 2:07.95 | 2:07.95 | ||||||
Julie Stampe | 2002 | 1:02.84 | 2:09.30 | 4:17.25 | ||||||
Kajsa G. Christensen | 2004 | 1:04.34 | 2:13.76 | 6:31.01 | ||||||
Therese Sand Frederiksen | 2003 | 1:03.50 | 2:12.22 | 8:43.23 | ||||||
9 | Hovedstadens Damer 2 | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 8:45.70 | ||||||
Emilie Krog | 2002 | 1:02.62 | 2:09.16 | 2:09.16 | ||||||
Sofie Maagøe | 2003 | 1:04.02 | 2:12.45 | 4:21.61 | ||||||
Jasmin Philip | 2004 | 1:02.33 | 2:08.64 | 6:30.25 | ||||||
Josefine Zebitz | 2004 | 1:05.01 | 2:15.45 | 8:45.70 | ||||||
10 | Triton Damer 2 | 0 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 8:53.68 | ||||||
Frederikke Echardt | 2002 | 1:04.59 | 2:12.36 | 2:12.36 | ||||||
Josephine G. Lauridsen | 2001 | 1:04.25 | 2:13.29 | 4:25.65 | ||||||
Helena Berg Wenk | 2000 | 1:03.46 | 2:12.13 | 6:37.78 | ||||||
Sofie Hertzberg | 2002 | 1:05.94 | 2:15.90 | 8:53.68 | ||||||
11 | Lyngby Damer 2 | 0 | Lyngby Svømmeklub | 9:03.07 | ||||||
Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | 1:06.84 | 2:17.78 | 2:17.78 | ||||||
Claudia Sperling | 2002 | 1:05.62 | 2:16.93 | 4:34.71 | ||||||
Fiona Andrea Have | 2004 | 1:05.82 | 2:13.83 | 6:48.54 | ||||||
Anna Myhre Rottensten | 2003 | 1:05.40 | 2:14.53 | 9:03.07 | ||||||
12 | Vordingborgnia Gurls | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 9:35.09 | ||||||
Freja Søndergaard | 2004 | 1:06.79 | 2:21.54 | 2:21.54 | ||||||
Freja Petersen | 2000 | 1:05.45 | 2:21.38 | 4:42.92 | ||||||
Maya Nykjær | 2001 | 1:07.87 | 2:19.31 | 7:02.23 | ||||||
Léa Zoé Bingler | 2000 | 1:13.61 | 2:32.86 | 9:35.09 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 oktober 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 20:04 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Øst JuniorSenior Kortbane | Udskriftsdato | 05 oktober 2018 | |||
Stævne by | Udskriftstidspunkt | 20:22 | ||||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 oktober 2018 |
Løb 12, 4X200m Frisvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: VAT CPH (1900) 7:10.91 2012-04-01 |
Dansk Rekord Junior: Farum Drenge (1900) 7:23.04 2008-10-23 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | Opnået | Status | |||
1 | Sigma Herrer A | 0 | Sigma Swim | 7:27.75 | ||||||
Frederik Rindshøj | 1999 | 54.09 | 1:51.02 | 1:51.02 | ||||||
Sebastian Tullberg | 2000 | 55.69 | 1:54.62 | 3:45.64 | ||||||
Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 54.46 | 1:52.80 | 5:38.44 | ||||||
Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | 53.64 | 1:49.31 | 7:27.75 | ||||||
2 | Gentofte Herrer 1 | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 7:33.93 | ||||||
Lucas Bruun Strøbek | 2001 | 54.83 | 1:52.28 | 1:52.28 | ||||||
Tomas Stensballe Larsen | 2000 | 55.59 | 1:55.08 | 3:47.36 | ||||||
Peter Vangsgaard | 2000 | 53.79 | 1:51.76 | 5:39.12 | ||||||
Carl-Emil Lønborg | 2002 | 54.97 | 1:54.81 | 7:33.93 | ||||||
3 | Triton Herrer 1 | 0 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 7:39.32 | ||||||
Frans Johannessen | 1992 | 54.33 | 1:51.65 | 1:51.65 | ||||||
Mads Rishøj | 1999 | 55.68 | 1:55.72 | 3:47.37 | ||||||
Niels Paulli Sparholt | 2000 | 56.20 | 1:57.69 | 5:45.06 | ||||||
Tobias Andersen | 1998 | 54.46 | 1:54.26 | 7:39.32 | ||||||
4 | Hovedstadens Herrer 2 | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 7:53.88 | ||||||
Bertram Dreyer Riis | 2002 | 57.89 | 1:59.28 | 1:59.28 | ||||||
Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 58.59 | 1:59.78 | 3:59.06 | ||||||
Jens Bomgaard | 2002 | 56.64 | 1:58.19 | 5:57.25 | ||||||
Valdemar Brøns | 2003 | 56.05 | 1:56.63 | 7:53.88 | ||||||
5 | Sigma Herrer B | 0 | Sigma Swim | 7:55.70 | ||||||
Frederik Eg Ibsen | 2002 | 56.89 | 1:56.85 | 1:56.85 | ||||||
Alfred Højberg | 2002 | 48.65 | 2:01.38 | 3:58.23 | ||||||
Daniel Garne Larsen | 2003 | 57.52 | 2:01.48 | 5:59.71 | ||||||
Alexander Tullberg | 2003 | 56.43 | 1:55.99 | 7:55.70 | ||||||
6 | Lyngby Herrer 1 | 0 | Lyngby Svømmeklub | 7:59.84 | ||||||
Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 54.82 | 1:51.82 | 1:51.82 | ||||||
William Textor Broch | 2001 | 55.18 | 1:56.42 | 3:48.24 | ||||||
Valdemar Ditlev Kragh | 2003 | 59.81 | 2:04.56 | 5:52.80 | ||||||
Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | 59.74 | 2:07.04 | 7:59.84 | ||||||
7 | Triton Herrer 2 | 0 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 8:01.26 | ||||||
Mads Tornow Rasmussen | 2000 | 56.61 | 1:55.90 | 1:55.90 | ||||||
Daniel Berg Wenk | 2000 | 59.43 | 2:02.48 | 3:58.38 | ||||||
Lasse Darlem Brandt | 2003 | 58.08 | 2:00.39 | 5:58.77 | ||||||
Mikkel Hjelm | 2003 | 58.69 | 2:02.49 | 8:01.26 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 oktober 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 20:22 |
Resultat Løb 13 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst JuniorSenior Kortbane | Udskriftsdato | 06 oktober 2018 | |||
Stævne by | Udskriftstidspunkt | 09:58 | ||||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 oktober 2018 |
Løb 13, 400m Medley Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 4:32.39 2009-04-18 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 4:41.33 2015-11-29 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emilie Krog | 2002 | 1:11.35 | 2:29.45 | 3:58.37 | 5:06.20 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:08.05 | |||||||||
2 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | 1:08.40 | 2:30.17 | 3:56.10 | 5:06.70 | ||||
VAT Copenhagen-MK31 | 5:03.80 | |||||||||
3 | Cæcilie Buchholt Johansen | 2001 | 1:11.01 | 2:26.18 | 3:57.32 | 5:07.15 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:14.62 | |||||||||
4 | Line Strandby | 2001 | 1:14.02 | 2:32.51 | 4:00.68 | 5:11.04 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 5:13.37 | |||||||||
5 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | 1:07.01 | 2:31.25 | 4:01.73 | 5:13.14 | ||||
JGI Svømning | 4:58.53 | |||||||||
6 | Emilie Meng | 2003 | 1:11.22 | 2:31.07 | 3:59.70 | 5:14.33 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:20.98 | |||||||||
7 | Ella Stenholt | 2003 | 1:10.61 | 2:32.04 | 4:01.16 | 5:14.63 | ||||
Lyngby Svømmeklub | 5:19.58 | |||||||||
8 | Helena Berg Wenk | 2000 | 1:11.59 | 2:30.76 | 4:03.42 | 5:14.82 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 5:11.83 | |||||||||
9 | Kajsa G. Christensen | 2004 | 1:10.68 | 2:31.16 | 4:05.06 | 5:15.00 | ||||
Sigma Swim Birkerød | 5:14.54 | |||||||||
10 | Regitze Gotthard | 2002 | 1:12.71 | 2:36.06 | 4:03.26 | 5:15.64 | ||||
Slagelse Svømmeklub | 5:13.93 | |||||||||
11 | Clara Carlquist | 2003 | 1:12.66 | 2:33.82 | 4:06.26 | 5:17.29 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 5:17.53 | |||||||||
12 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | 1:14.85 | 2:34.25 | 4:04.36 | 5:17.91 | ||||
Sigma Swim Allerød | 5:25.12 | |||||||||
13 | Esther Else Grubert | 2003 | 1:08.48 | 2:28.76 | 4:04.83 | 5:18.90 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:15.11 | |||||||||
14 | Mai Andersen | 2000 | 1:14.94 | 2:38.26 | 4:12.61 | 5:19.48 | ||||
Holbæk Svømme Klub | 5:17.96 | |||||||||
15 | Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | 1:07.56 | 2:27.12 | 4:04.10 | 5:20.03 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 5:16.80 | |||||||||
16 | Caroline Brink | 2003 | 1:10.74 | 2:38.51 | 4:04.57 | 5:21.87 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:03.81 | |||||||||
17 | Olivia Callesen | 2004 | 1:14.31 | 2:37.88 | 4:10.89 | 5:22.18 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:17.36 | |||||||||
18 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 1:12.04 | 2:36.53 | 4:10.68 | 5:22.36 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 5:18.36 | |||||||||
19 | Sofie Hertzberg | 2002 | 1:11.98 | 2:34.59 | 4:08.61 | 5:22.72 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 5:15.64 | |||||||||
20 | Freya Nørlund Wentzel | 2003 | 1:07.22 | 2:28.65 | 4:06.54 | 5:24.81 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:21.71 | |||||||||
21 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | 1:13.87 | 2:34.41 | 4:12.56 | 5:25.29 | ||||
Greve Svømmeklub | 5:25.00 | |||||||||
22 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | 1:14.66 | 2:37.12 | 5:28.14 | |||||
Sigma Swim Allerød | 5:33.37 | |||||||||
23 | Amalie Michelsen | 2003 | 1:12.65 | 2:40.66 | 4:11.21 | 5:28.74 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:26.08 | |||||||||
24 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | 1:18.10 | 2:46.11 | 5:29.38 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 5:35.23 | |||||||||
25 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | 1:16.41 | 2:37.93 | 4:14.51 | 5:30.74 | ||||
Sigma Swim Allerød | 5:25.34 | |||||||||
26 | Emma Mikkelsen | 2001 | 1:16.17 | 2:44.47 | 4:13.69 | 5:30.80 | ||||
Vest-Brøndby | 5:19.79 | |||||||||
27 | Alberte M Hansen | 2000 | 1:15.96 | 2:41.07 | 4:18.87 | 5:31.36 | ||||
Herlev Svømning | 5:19.33 | |||||||||
28 | Malou Soelberg | 2004 | 1:16.94 | 2:41.31 | 4:16.13 | 5:31.93 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:30.75 | |||||||||
29 | Alba Lyhne Weiner | 2004 | 1:17.51 | 2:42.58 | 5:33.24 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 5:38.93 | |||||||||
30 | Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | 1:14.74 | 2:37.67 | 5:33.36 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 5:36.55 | |||||||||
31 | Amalie Schou | 2003 | 1:16.09 | 2:42.92 | 5:34.20 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 5:33.25 | |||||||||
32 | Luna Fyller Jacobsen | 2003 | 1:15.35 | 2:42.91 | 4:16.75 | 5:35.34 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:27.85 | |||||||||
33 | Emma Kjer Rasmussen | 2004 | 1:18.05 | 2:44.56 | 4:19.07 | 5:36.30 | ||||
Hvidovre Svømmeklub | 5:40.02 | |||||||||
34 | Mikala Ravn Borch | 2003 | 1:17.48 | 2:39.61 | 4:20.06 | 5:36.95 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 5:31.34 | |||||||||
35 | Josefine Arbo Sørensen | 2004 | 1:17.11 | 2:43.39 | 5:38.70 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 5:37.72 | |||||||||
36 | Nønne Christensen | 2004 | 1:19.01 | 2:46.95 | 4:21.81 | 5:41.79 | ||||
VAT Copenhagen-MK31 | 5:41.73 | |||||||||
37 | Martha Hjuler Britze | 2004 | 1:15.01 | 2:41.97 | 4:25.75 | 5:46.91 | ||||
Hørsholm Svømmeforening | 5:39.39 | |||||||||
- | Hannah Höesch | 2003 | DSQ | sw 6.4 efb/175 m | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:22.39 | |||||||||
- | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | DSQ | sw 7.6 esb v 225m | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 5:08.37 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 06 oktober 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 09:58 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Med point uden mellemtider |
Stævne navn | Øst JuniorSenior Kortbane | Udskriftsdato | 06 oktober 2018 | |||
Stævne by | Udskriftstidspunkt | 20:09 | ||||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 oktober 2018 |
Løb 13, 400m Medley Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 4:32.39 2009-04-18 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 4:41.33 2015-11-29 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mia Steen Duus | 2001 | 755 | 4:44.93 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 4:44.25 | |||||||||
2 | Maria Grandt | 1998 | 676 | 4:55.52 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:44.98 | |||||||||
3 | Frederikke Echardt | 2002 | 656 | 4:58.51 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:57.65 | |||||||||
4 | Sofie Louise Nimb | 2001 | 650 | 4:59.39 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 4:56.76 | |||||||||
5 | Laura Findahl Andersen | 2001 | 635 | 5:01.83 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:49.76 | |||||||||
6 | Emilie Krog | 2002 | 608 | 5:06.20 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:08.05 | |||||||||
7 | Caroline Hørlykke | 2000 | 607 | 5:06.41 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 4:55.75 | |||||||||
8 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | 605 | 5:06.70 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 5:03.80 | |||||||||
9 | Cæcilie Buchholt Johansen | 2001 | 602 | 5:07.15 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:14.62 | |||||||||
10 | Line Strandby | 2001 | 580 | 5:11.04 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 5:13.37 | |||||||||
11 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | 568 | 5:13.14 | ||||||
JGI Svømning | 4:58.53 | |||||||||
12 | Emilie Meng | 2003 | 562 | 5:14.33 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:20.98 | |||||||||
13 | Ella Stenholt | 2003 | 560 | 5:14.63 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 5:19.58 | |||||||||
14 | Helena Berg Wenk | 2000 | 559 | 5:14.82 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 5:11.83 | |||||||||
15 | Kajsa G. Christensen | 2004 | 558 | 5:15.00 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 5:14.54 | |||||||||
16 | Regitze Gotthard | 2002 | 555 | 5:15.64 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 5:13.93 | |||||||||
17 | Clara Carlquist | 2003 | 546 | 5:17.29 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 5:17.53 | |||||||||
18 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | 543 | 5:17.91 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 5:25.12 | |||||||||
19 | Esther Else Grubert | 2003 | 538 | 5:18.90 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:15.11 | |||||||||
20 | Mai Andersen | 2000 | 535 | 5:19.48 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 5:17.96 | |||||||||
21 | Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | 532 | 5:20.03 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 5:16.80 | |||||||||
22 | Caroline Brink | 2003 | 523 | 5:21.87 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:03.81 | |||||||||
23 | Olivia Callesen | 2004 | 522 | 5:22.18 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:17.36 | |||||||||
24 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 521 | 5:22.36 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 5:18.36 | |||||||||
25 | Sofie Hertzberg | 2002 | 519 | 5:22.72 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 5:15.64 | |||||||||
26 | Freya Nørlund Wentzel | 2003 | 509 | 5:24.81 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:21.71 | |||||||||
27 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | 507 | 5:25.29 | ||||||
Greve Svømmeklub | 5:25.00 | |||||||||
28 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | 494 | 5:28.14 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 5:33.37 | |||||||||
29 | Amalie Michelsen | 2003 | 491 | 5:28.74 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:26.08 | |||||||||
30 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | 488 | 5:29.38 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 5:35.23 | |||||||||
31 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | 482 | 5:30.74 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 5:25.34 | |||||||||
32 | Emma Mikkelsen | 2001 | 482 | 5:30.80 | ||||||
Vest-Brøndby | 5:19.79 | |||||||||
33 | Alberte M Hansen | 2000 | 480 | 5:31.36 | ||||||
Herlev Svømning | 5:19.33 | |||||||||
34 | Malou Soelberg | 2004 | 477 | 5:31.93 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:30.75 | |||||||||
35 | Alba Lyhne Weiner | 2004 | 471 | 5:33.24 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 5:38.93 | |||||||||
36 | Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | 471 | 5:33.36 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 5:36.55 | |||||||||
37 | Amalie Schou | 2003 | 467 | 5:34.20 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 5:33.25 | |||||||||
38 | Luna Fyller Jacobsen | 2003 | 463 | 5:35.34 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:27.85 | |||||||||
39 | Emma Kjer Rasmussen | 2004 | 459 | 5:36.30 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 5:40.02 | |||||||||
40 | Mikala Ravn Borch | 2003 | 456 | 5:36.95 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 5:31.34 | |||||||||
41 | Josefine Arbo Sørensen | 2004 | 449 | 5:38.70 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 5:37.72 | |||||||||
42 | Nønne Christensen | 2004 | 437 | 5:41.79 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 5:41.73 | |||||||||
43 | Martha Hjuler Britze | 2004 | 418 | 5:46.91 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 5:39.39 | |||||||||
- | Hannah Höesch | 2003 | DSQ | sw 6.4 efb/175 m | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:22.39 | |||||||||
- | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | DSQ | sw 7.6 esb v 225m | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 5:08.37 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 06 oktober 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 20:09 |
Resultat Løb 14 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst JuniorSenior Kortbane | Udskriftsdato | 06 oktober 2018 | |||
Stævne by | Udskriftstidspunkt | 10:45 | ||||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 oktober 2018 |
Løb 14, 200m Frisvømning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 1:43.77 2009-11-15 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 1:45.25 2009-12-13 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frans Johannessen | 1992 | 711 | 25.60 | 54.34 | 1:23.47 | 1:51.33 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:46.81 | |||||||||
2 | Frederik Rindshøj | 1999 | 698 | 26.60 | 55.29 | 1:23.56 | 1:51.98 | |||
Sigma Swim Allerød | 1:52.18 | |||||||||
3 | Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | 694 | 26.78 | 55.88 | 1:24.38 | 1:52.23 | |||
Sigma Swim Birkerød | 1:49.73 | |||||||||
4 | Sebastian Ovesen | 1994 | 693 | 26.54 | 55.16 | 1:23.60 | 1:52.27 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:45.82 | |||||||||
5 | Christoffer H. Andersen | 2002 | 683 | 26.35 | 54.94 | 1:23.72 | 1:52.82 | |||
Søllerød Svømmeklub | 1:50.61 | |||||||||
6 | Peter Vangsgaard | 2000 | 673 | 26.48 | 54.74 | 1:23.83 | 1:53.36 | |||
Gentofte Svømme Klub | 1:49.93 | |||||||||
7 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | 665 | 26.69 | 55.57 | 1:25.09 | 1:53.84 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:53.01 | |||||||||
8 | Simon Brixner | 2000 | 660 | 27.12 | 55.62 | 1:24.72 | 1:54.10 | |||
Holbæk Svømme Klub | 1:52.29 | |||||||||
9 | Rasmus Nickelsen | 2003 | 658 | 27.10 | 56.02 | 1:25.29 | 1:54.23 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:52.38 | |||||||||
10 | Alvi Hjelm | 1996 | 654 | 26.89 | 55.86 | 1:25.04 | 1:54.45 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:53.17 | |||||||||
11 | Frederik Bojesen | 2002 | 646 | 26.67 | 55.85 | 1:25.30 | 1:54.93 | |||
JGI Svømning | 1:55.43 | |||||||||
12 | Sebastian Tullberg | 2000 | 640 | 26.29 | 55.15 | 1:25.41 | 1:55.26 | Deltager ikke i finalen | ||
Sigma Swim Birkerød | 1:48.03 | |||||||||
13 | Marius Rasmussen | 1999 | 635 | 27.01 | 56.46 | 1:26.27 | 1:55.57 | |||
Svømmeklubben Syd | 1:52.38 | |||||||||
14 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | 629 | 27.46 | 56.55 | 1:25.86 | 1:55.97 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:54.73 | |||||||||
15 | Pierre Høgenhaug | 1999 | 620 | 27.02 | 56.51 | 1:26.68 | 1:56.48 | |||
Søllerød Svømmeklub | 1:56.89 | |||||||||
16 | Joakim Brønnum | 1997 | 620 | 27.14 | 56.45 | 1:26.11 | 1:56.49 | |||
Sigma Swim Allerød | 1:53.14 | |||||||||
17 | Anton Borring Andersen | 1999 | 620 | 27.15 | 56.18 | 1:26.25 | 1:56.52 | |||
Sigma Swim Allerød | 1:56.39 | |||||||||
18 | Alexander Tullberg | 2003 | 617 | 27.24 | 57.20 | 1:27.24 | 1:56.67 | |||
Sigma Swim Birkerød | 1:54.28 | |||||||||
19 | Christopher H. Brown | 2002 | 615 | 27.72 | 57.16 | 1:26.86 | 1:56.79 | |||
Holbæk Svømme Klub | 1:54.02 | |||||||||
20 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | 614 | 27.32 | 57.57 | 1:27.69 | 1:56.89 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:55.30 | |||||||||
21 | Alfred August Grubert | 2001 | 612 | 27.59 | 57.37 | 1:27.33 | 1:57.04 | Deltager ikke i finalen | ||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:57.70 | |||||||||
22 | Roar Andersen | 2001 | 611 | 27.26 | 56.36 | 1:26.41 | 1:57.09 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:00.38 | |||||||||
23 | Mads Holm | 1998 | 609 | 27.35 | 56.73 | 1:27.00 | 1:57.20 | |||
Nakskov Svømme Klub | 1:52.40 | |||||||||
24 | Tobias Andersen | 1998 | 608 | 26.96 | 56.30 | 1:26.71 | 1:57.28 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:54.14 | |||||||||
25 | Anders Nielsen | 2001 | 604 | 28.06 | 57.91 | 1:27.74 | 1:57.55 | |||
Ringsted Svømme Klub | 1:57.07 | |||||||||
25 | William Textor Broch | 2001 | 604 | 26.86 | 56.81 | 1:27.18 | 1:57.55 | |||
Lyngby Svømmeklub | 1:54.66 | |||||||||
27 | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | 599 | 27.01 | 56.97 | 1:27.58 | 1:57.86 | |||
Gentofte Svømme Klub | 1:55.11 | |||||||||
28 | Mads Toft | 2001 | 596 | 27.94 | 57.92 | 1:28.18 | 1:58.07 | |||
Holbæk Svømme Klub | 1:56.47 | |||||||||
29 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | 595 | 27.94 | 57.98 | 1:28.15 | 1:58.11 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:57.65 | |||||||||
30 | Carl-Emil Lønborg | 2002 | 590 | 27.50 | 57.34 | 1:27.77 | 1:58.46 | |||
Gentofte Svømme Klub | 1:58.58 | |||||||||
31 | Christoffer Weiss | 2001 | 588 | 27.96 | 57.94 | 1:28.36 | 1:58.58 | |||
Gentofte Svømme Klub | 1:57.80 | |||||||||
32 | Leo Badaker | 2002 | 586 | 26.74 | 56.55 | 1:27.48 | 1:58.71 | |||
Gentofte Svømme Klub | 1:56.53 | |||||||||
33 | Valdemar Brøns | 2003 | 586 | 27.63 | 57.79 | 1:28.64 | 1:58.74 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:57.84 | |||||||||
34 | Frederik O. Møller | 1999 | 585 | 27.76 | 58.35 | 1:29.03 | 1:58.78 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:55.31 | |||||||||
35 | Frederik Møller | 2002 | 580 | 28.24 | 58.52 | 1:28.65 | 1:59.11 | |||
Ringsted Svømme Klub | 1:55.91 | |||||||||
36 | Markus Bøjsen | 1999 | 579 | 27.24 | 56.81 | 1:27.54 | 1:59.19 | |||
Holbæk Svømme Klub | 1:53.86 | |||||||||
37 | Mads Steen Petersen | 1997 | 578 | 27.67 | 57.40 | 1:28.32 | 1:59.25 | |||
Helsinge Svømmeklub | 1:56.96 | |||||||||
38 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | 574 | 27.14 | 57.39 | 1:28.42 | 1:59.51 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:56.13 | |||||||||
39 | Mads Ottosen | 1997 | 574 | 28.12 | 57.96 | 1:28.47 | 1:59.54 | |||
Holbæk Svømme Klub | 1:57.46 | |||||||||
40 | Felix Lund | 2001 | 572 | 26.93 | 56.41 | 1:28.36 | 1:59.68 | |||
Herlev Svømning | 1:57.44 | |||||||||
41 | Jannick Hansen | 2001 | 571 | 27.31 | 57.04 | 1:28.40 | 1:59.77 | |||
Søllerød Svømmeklub | 1:57.38 | |||||||||
42 | Oliver Jacobsen | 1997 | 569 | 26.35 | 55.87 | 1:27.23 | 1:59.88 | |||
Hvidovre Svømmeklub | 1:53.48 | |||||||||
43 | Lucas Emil Christensen | 2003 | 564 | 27.63 | 57.79 | 1:29.25 | 2:00.24 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:02.61 | |||||||||
44 | Christian Boutrup | 2003 | 561 | 28.35 | 59.05 | 1:29.88 | 2:00.43 | |||
Sigma Swim Birkerød | 1:59.66 | |||||||||
45 | Frederik Bornemann | 2001 | 561 | 28.30 | 59.27 | 1:30.35 | 2:00.46 | |||
Sigma Swim Allerød | 1:59.03 | |||||||||
46 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | 559 | 27.41 | 58.07 | 1:29.81 | 2:00.60 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:57.98 | |||||||||
47 | Rasmus Danielsen | 2001 | 558 | 27.38 | 57.94 | 1:29.36 | 2:00.70 | |||
Køge Svømmeklub | 1:57.68 | |||||||||
48 | Ferdinand Wahl | 2000 | 556 | 27.91 | 58.70 | 1:30.38 | 2:00.84 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:58.63 | |||||||||
49 | Christian Andersen | 1999 | 554 | 27.63 | 58.30 | 1:29.36 | 2:00.94 | |||
Søllerød Svømmeklub | 1:58.92 | |||||||||
50 | Lauge Bastian Maar | 2001 | 554 | 27.84 | 58.13 | 1:29.41 | 2:00.97 | |||
Næstved IF | 1:58.92 | |||||||||
51 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | 549 | 28.40 | 59.12 | 1:29.90 | 2:01.30 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:01.69 | |||||||||
52 | Silas Storm Nielsen | 2002 | 548 | 28.09 | 58.58 | 1:30.43 | 2:01.42 | |||
Dragsholm Svømmeklub | 1:58.75 | |||||||||
53 | Jacob Sanchez Witthøfft | 2001 | 545 | 28.37 | 59.01 | 1:30.60 | 2:01.59 | |||
Nakskov Svømme Klub | 1:59.42 | |||||||||
54 | Daniel Garne Larsen | 2003 | 539 | 28.39 | 58.78 | 1:30.24 | 2:02.03 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:01.64 | |||||||||
55 | Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | 538 | 28.03 | 58.64 | 1:30.13 | 2:02.12 | |||
Greve Svømmeklub | 2:00.63 | |||||||||
56 | Alfred Højberg | 2002 | 531 | 28.41 | 59.76 | 1:30.91 | 2:02.70 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:02.50 | |||||||||
57 | Ole Hovmand | 2003 | 529 | 28.71 | 59.89 | 1:31.54 | 2:02.83 | |||
Svømmeklubben Syd | 2:06.29 | |||||||||
58 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | 528 | 27.39 | 57.80 | 1:30.34 | 2:02.87 | |||
Køge Svømmeklub | 1:55.11 | |||||||||
59 | Carl Heyn Stage | 2003 | 527 | 27.30 | 57.37 | 1:29.39 | 2:02.98 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:59.13 | |||||||||
60 | Mads Midtbøll | 1998 | 525 | 27.99 | 58.54 | 1:30.89 | 2:03.14 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:57.14 | |||||||||
61 | Frederik Jørgensen | 2003 | 524 | 1:00.53 | 1:31.57 | 2:03.19 | ||||
Farum Svømmeklub | 2:04.81 | |||||||||
62 | Mads Lind | 2002 | 522 | 28.15 | 58.86 | 1:31.33 | 2:03.34 | |||
Hvidovre Svømmeklub | 2:03.96 | |||||||||
62 | Thomas Svane-From | 2000 | 522 | 27.44 | 57.60 | 1:30.31 | 2:03.34 | |||
Herlev Svømning | 1:56.56 | |||||||||
64 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | 522 | 28.40 | 59.19 | 1:31.01 | 2:03.38 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:00.92 | |||||||||
65 | Valdemar Kristensen | 2003 | 522 | 27.84 | 58.71 | 1:31.42 | 2:03.41 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:04.09 | |||||||||
66 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 520 | 28.34 | 59.13 | 1:31.17 | 2:03.52 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:58.70 | |||||||||
67 | August Ryom | 2002 | 517 | 27.54 | 58.89 | 1:31.36 | 2:03.81 | |||
Køge Svømmeklub | 2:01.16 | |||||||||
68 | Magnus Aasberg | 2001 | 513 | 28.36 | 59.89 | 1:32.26 | 2:04.11 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:02.29 | |||||||||
69 | Thor Bols Jeppesen | 2002 | 512 | 28.74 | 59.98 | 1:32.02 | 2:04.21 | |||
Helsinge Svømmeklub | 2:04.55 | |||||||||
70 | Joshua P. Sidebotham | 2003 | 505 | 28.49 | 1:00.03 | 1:32.69 | 2:04.76 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:04.16 | |||||||||
71 | Tobias Davidsen | 2003 | 501 | 29.26 | 1:00.63 | 1:32.61 | 2:05.10 | |||
Vest-Brøndby | 2:05.78 | |||||||||
72 | Marcus Hiort | 2003 | 498 | 28.72 | 1:00.14 | 1:32.85 | 2:05.35 | Deltager ikke i finalen | ||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:06.48 | |||||||||
73 | Benjamin Bodal | 2003 | 492 | 28.86 | 1:00.69 | 1:33.46 | 2:05.85 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:04.17 | |||||||||
74 | Nicolai Therkelsen | 2003 | 487 | 29.66 | 1:01.44 | 1:33.83 | 2:06.22 | |||
Svømmeklubben Laksen | 2:05.89 | |||||||||
74 | Valdemar Ditlev Kragh | 2003 | 487 | 29.33 | 1:00.88 | 1:33.43 | 2:06.22 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:04.15 | |||||||||
76 | Christoffer Jensen | 2002 | 475 | 29.60 | 1:01.50 | 1:33.93 | 2:07.32 | |||
Nakskov Svømme Klub | 2:13.35 | |||||||||
77 | Malte Egholm Brøns | 2003 | 465 | 28.90 | 1:00.88 | 1:34.19 | 2:08.23 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:03.44 | |||||||||
78 | Frederik Pedersen | 2002 | 464 | 29.05 | 1:01.90 | 1:35.38 | 2:08.30 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:03.87 | |||||||||
79 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | 458 | 29.98 | 1:04.05 | 1:37.11 | 2:08.83 | |||
Næstved IF | 2:08.12 | |||||||||
80 | Oliver Lystlund | 2003 | 457 | 29.63 | 1:03.21 | 1:36.74 | 2:08.96 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:08.22 | |||||||||
81 | Mikkel Bjellekjær Jensen | 2003 | 456 | 29.76 | 1:03.33 | 1:37.25 | 2:09.05 | |||
JGI Svømning | 2:07.20 | |||||||||
82 | Zilas Aarestrup | 2003 | 450 | 29.67 | 1:02.87 | 1:36.69 | 2:09.60 | Deltager ikke i finalen | ||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:12.66 | |||||||||
83 | Frede Meincke | 2002 | 443 | 29.82 | 1:01.58 | 1:35.23 | 2:10.29 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:04.06 | |||||||||
84 | Victor Holm Larsen | 2003 | 417 | 29.97 | 1:04.08 | 1:38.57 | 2:12.95 | |||
Dragsholm Svømmeklub | 2:10.87 | |||||||||
85 | Peter Holm | 2003 | 409 | 29.37 | 1:02.70 | 1:38.50 | 2:13.83 | |||
Herlev Svømning | 2:13.30 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 06 oktober 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 10:45 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Med point uden mellemtider |
Stævne navn | Øst JuniorSenior Kortbane | Udskriftsdato | 06 oktober 2018 | |||
Stævne by | Udskriftstidspunkt | 20:09 | ||||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 oktober 2018 |
Løb 14, 200m Frisvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 1:43.77 2009-11-15 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 1:45.25 2009-12-13 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sebastian Ovesen | 1994 | 714 | 1:51.15 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:45.82 | |||||||||
2 | Frans Johannessen | 1992 | 710 | 1:51.37 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:46.81 | |||||||||
3 | Frederik Rindshøj | 1999 | 705 | 1:51.65 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:52.18 | |||||||||
4 | Christoffer H. Andersen | 2002 | 704 | 1:51.66 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 1:50.61 | |||||||||
5 | Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | 635 | 1:55.55 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:49.73 | |||||||||
6 | Peter Vangsgaard | 2000 | 628 | 1:56.01 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:49.93 | |||||||||
7 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | 681 | 1:52.94 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:53.01 | |||||||||
8 | Alvi Hjelm | 1996 | 661 | 1:54.03 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:53.17 | |||||||||
9 | Simon Brixner | 2000 | 657 | 1:54.29 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:52.29 | |||||||||
10 | Frederik Bojesen | 2002 | 649 | 1:54.76 | ||||||
JGI Svømning | 1:55.43 | |||||||||
11 | Rasmus Nickelsen | 2003 | 631 | 1:55.85 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:52.38 | |||||||||
12 | Marius Rasmussen | 1999 | 628 | 1:56.01 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 1:52.38 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 06 oktober 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 20:09 |
Resultat Løb 15 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst JuniorSenior Kortbane | Udskriftsdato | 06 oktober 2018 | |||
Stævne by | Udskriftstidspunkt | 11:34 | ||||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 oktober 2018 |
Løb 15, 200m Frisvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:55.04 2013-12-15 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:56.70 2011-11-27 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Marina Heller Hansen | 1994 | 760 | 28.82 | 59.92 | 1:30.79 | 2:01.38 | |||
Sigma Swim Allerød | 1:58.46 | |||||||||
2 | Mie Ø. Nielsen | 1996 | 741 | 29.71 | 1:01.57 | 1:33.17 | 2:02.38 | Deltager ikke i finalen | ||
Aalborg Svømmeklub | 1:57.01 | |||||||||
3 | Amalie Søby Mortensen | 2001 | 727 | 29.68 | 1:00.79 | 1:32.43 | 2:03.20 | |||
Holbæk Svømme Klub | 1:59.90 | |||||||||
4 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | 709 | 28.42 | 59.62 | 1:31.91 | 2:04.22 | |||
Gentofte Svømme Klub | 1:59.82 | |||||||||
5 | Andrea Paaske | 2001 | 696 | 28.73 | 1:00.04 | 1:32.44 | 2:04.96 | |||
JGI Svømning | 2:02.70 | |||||||||
6 | Mia Steen Duus | 2001 | 682 | 29.75 | 1:02.03 | 1:34.44 | 2:05.81 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:03.40 | |||||||||
7 | Nina Toft | 2000 | 675 | 30.02 | 1:01.77 | 1:33.85 | 2:06.27 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:03.07 | |||||||||
8 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | 673 | 29.69 | 1:01.36 | 1:33.72 | 2:06.39 | Deltager ikke i finalen | ||
JGI Svømning | 2:06.32 | |||||||||
9 | Klara Reeh | 1999 | 665 | 29.25 | 1:01.23 | 1:34.06 | 2:06.86 | Deltager ikke i finalen | ||
Lyngby Svømmeklub | 2:04.30 | |||||||||
10 | Sarah Missing | 2001 | 662 | 29.99 | 1:02.29 | 1:35.08 | 2:07.06 | |||
Vest-Brøndby | 2:05.93 | |||||||||
11 | Camilla Dufour | 1996 | 661 | 29.62 | 1:01.42 | 1:34.13 | 2:07.13 | Deltager ikke i finalen | ||
Sigma Swim Allerød | 2:08.97 | |||||||||
12 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | 654 | 29.56 | 1:01.51 | 1:34.40 | 2:07.56 | Deltager ikke i finalen | ||
Lyngby Svømmeklub | 2:01.07 | |||||||||
13 | Julie K Rose | 2003 | 654 | 29.19 | 1:01.49 | 1:34.44 | 2:07.59 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:11.99 | |||||||||
14 | Karoline Barrett | 2002 | 649 | 29.21 | 1:02.20 | 1:34.98 | 2:07.89 | Deltager ikke i finalen | ||
Greve Svømmeklub | 2:06.65 | |||||||||
15 | Marie Voigt Lauridsen | 1995 | 649 | 30.06 | 1:02.26 | 1:35.05 | 2:07.90 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:07.23 | |||||||||
16 | Naya Modin Thomsen | 2003 | 647 | 29.56 | 1:01.68 | 1:34.92 | 2:08.04 | |||
Køge Svømmeklub | 2:05.26 | |||||||||
17 | Liva Stjernholm | 2004 | 643 | 30.27 | 1:02.91 | 1:35.76 | 2:08.33 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:04.59 | |||||||||
18 | Tine Petersen | 2003 | 640 | 30.41 | 1:02.70 | 1:35.73 | 2:08.54 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:07.49 | |||||||||
19 | Kamille Auerbach-Lind | 2001 | 638 | 30.24 | 1:02.87 | 1:36.19 | 2:08.66 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:06.38 | |||||||||
20 | Luna Donde Feilberg | 2000 | 636 | 30.72 | 1:03.69 | 1:36.44 | 2:08.79 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:05.94 | |||||||||
21 | Julie Darlem Brandt | 2001 | 635 | 30.11 | 1:02.60 | 1:36.05 | 2:08.83 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:06.75 | |||||||||
22 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | 633 | 29.27 | 1:02.09 | 1:35.55 | 2:09.00 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:04.94 | |||||||||
23 | Emilie Krog | 2002 | 626 | 30.94 | 1:03.84 | 1:36.82 | 2:09.44 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:08.69 | |||||||||
24 | Sofie Maagøe | 2003 | 625 | 31.09 | 1:04.01 | 1:37.22 | 2:09.53 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:08.51 | |||||||||
25 | Emma Bjørnholdt | 2000 | 622 | 30.18 | 1:03.14 | 1:36.24 | 2:09.73 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:09.56 | |||||||||
26 | Michelle Mortensen | 2002 | 620 | 30.29 | 1:02.68 | 1:36.06 | 2:09.88 | Deltager ikke i finalen | ||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:12.78 | |||||||||
27 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 619 | 29.92 | 1:03.42 | 1:37.09 | 2:09.98 | |||
Køge Svømmeklub | 2:10.22 | |||||||||
28 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | 611 | 29.85 | 1:03.15 | 1:37.04 | 2:10.50 | |||
Herlev Svømning | 2:09.93 | |||||||||
29 | Jasmin Philip | 2004 | 610 | 30.57 | 1:03.57 | 1:37.18 | 2:10.62 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:08.51 | |||||||||
30 | Emma Maagøe | 1999 | 608 | 30.35 | 1:02.83 | 1:36.45 | 2:10.74 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:07.82 | |||||||||
31 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | 603 | 30.32 | 1:03.47 | 1:37.58 | 2:11.06 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:09.13 | |||||||||
32 | Martha Vitus Tversted | 2002 | 601 | 30.80 | 1:03.82 | 1:37.80 | 2:11.24 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:09.33 | |||||||||
33 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | 601 | 29.87 | 1:02.14 | 1:36.64 | 2:11.25 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:08.07 | |||||||||
34 | Mai Andersen | 2000 | 598 | 30.79 | 1:04.07 | 1:37.97 | 2:11.47 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:07.45 | |||||||||
35 | Lærke Rask Sander | 2002 | 590 | 30.70 | 1:04.79 | 1:38.73 | 2:12.02 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:10.19 | |||||||||
36 | Mathilde Maria Thorsen | 2004 | 588 | 29.34 | 1:02.11 | 1:36.48 | 2:12.17 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:11.81 | |||||||||
37 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | 587 | 31.03 | 1:04.98 | 1:39.23 | 2:12.24 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:11.05 | |||||||||
38 | Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | 580 | 30.32 | 1:03.75 | 1:37.88 | 2:12.82 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:09.28 | |||||||||
39 | Fiona Andrea Have | 2004 | 579 | 31.32 | 1:05.36 | 1:39.40 | 2:12.85 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:11.54 | |||||||||
40 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 579 | 30.33 | 1:03.81 | 1:38.99 | 2:12.88 | |||
Vest-Brøndby | 2:11.87 | |||||||||
41 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | 578 | 30.82 | 1:04.41 | 1:38.79 | 2:12.97 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:15.78 | |||||||||
42 | Anna Myhre Rottensten | 2003 | 575 | 31.91 | 1:05.73 | 1:40.10 | 2:13.21 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:15.96 | |||||||||
43 | Mie Bidsted Hansen | 2003 | 573 | 30.93 | 1:03.96 | 1:38.41 | 2:13.34 | |||
Hvidovre Svømmeklub | 2:11.87 | |||||||||
44 | Line Nøhr Petersen | 2003 | 570 | 31.04 | 1:05.50 | 1:40.32 | 2:13.55 | |||
Køge Svømmeklub | 2:14.71 | |||||||||
45 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | 563 | 30.88 | 1:05.05 | 1:39.48 | 2:14.13 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:09.77 | |||||||||
46 | Chastine Melhede | 2002 | 561 | 31.32 | 1:05.41 | 1:39.99 | 2:14.30 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:12.67 | |||||||||
47 | Mia Lindberg | 2003 | 552 | 31.20 | 1:05.35 | 1:40.24 | 2:15.01 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:13.15 | |||||||||
48 | Liva Buchholt Johansen | 2003 | 550 | 31.28 | 1:05.70 | 1:40.67 | 2:15.16 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:15.72 | |||||||||
49 | Sophie Grandjean | 2003 | 541 | 30.93 | 1:05.33 | 1:41.12 | 2:15.90 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:14.42 | |||||||||
50 | Mathilde Yde Munkebæk | 2003 | 540 | 31.93 | 1:06.14 | 1:41.37 | 2:16.03 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:16.05 | |||||||||
51 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | 537 | 31.73 | 1:05.69 | 1:40.86 | 2:16.23 | |||
Hillerød Svømmeklub | 2:13.65 | |||||||||
51 | Olivia Callesen | 2004 | 537 | 32.66 | 1:08.17 | 1:42.35 | 2:16.23 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:15.80 | |||||||||
53 | Katrine Duus | 2003 | 535 | 31.62 | 1:07.07 | 1:42.01 | 2:16.43 | |||
Næstved IF | 2:16.12 | |||||||||
54 | Maria Szokody | 2002 | 532 | 30.76 | 1:05.24 | 1:41.13 | 2:16.66 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:13.71 | |||||||||
55 | Elisabeth Them Jensen | 2004 | 532 | 31.64 | 1:06.43 | 1:41.81 | 2:16.69 | |||
Køge Svømmeklub | 2:17.54 | |||||||||
56 | Astrid M. Østergaard | 2004 | 531 | 31.44 | 1:06.35 | 1:41.45 | 2:16.72 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:16.30 | |||||||||
57 | Wilma Anker | 2004 | 526 | 31.51 | 1:05.84 | 1:41.82 | 2:17.17 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:16.69 | |||||||||
58 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | 525 | 31.47 | 1:06.48 | 1:42.06 | 2:17.32 | Deltager ikke i finalen | ||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:16.78 | |||||||||
59 | Mikkeline Mentz | 2001 | 522 | 33.00 | 1:07.46 | 1:42.55 | 2:17.55 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:17.07 | |||||||||
60 | Mathilde Nielsen | 2003 | 522 | 31.85 | 1:06.07 | 1:41.84 | 2:17.57 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:15.62 | |||||||||
61 | Caroline Holm | 2004 | 522 | 32.21 | 1:07.50 | 1:42.96 | 2:17.58 | |||
Kalundborg SK | 2:18.40 | |||||||||
62 | Sarah Aarslew Jensen | 2000 | 521 | 31.62 | 1:07.00 | 1:42.76 | 2:17.63 | Deltager ikke i finalen | ||
Køge Svømmeklub | 2:19.79 | |||||||||
63 | Rebekka Giessing | 2003 | 518 | 30.95 | 1:05.47 | 1:41.70 | 2:17.88 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:13.66 | |||||||||
64 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | 518 | 31.98 | 1:06.76 | 1:42.17 | 2:17.93 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:17.77 | |||||||||
65 | Isabella Rosenberg | 2003 | 513 | 32.57 | 1:07.32 | 1:42.89 | 2:18.37 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:18.79 | |||||||||
66 | Thippe de Neergaard | 2003 | 511 | 30.96 | 1:05.87 | 1:41.90 | 2:18.52 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:13.65 | |||||||||
67 | Elisabeth Roskær | 2004 | 499 | 32.34 | 1:07.66 | 1:43.85 | 2:19.61 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:18.98 | |||||||||
68 | Mikkeline Mailund Clan | 2004 | 495 | 32.71 | 1:08.53 | 1:45.79 | 2:19.99 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:18.82 | |||||||||
69 | Martha Hjuler Britze | 2004 | 490 | 32.14 | 1:07.75 | 1:43.95 | 2:20.47 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:18.62 | |||||||||
70 | Luna Fyller Jacobsen | 2003 | 484 | 32.24 | 1:07.86 | 1:44.30 | 2:21.03 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:16.03 | |||||||||
71 | Cornelia Bergqvist | 2003 | 482 | 32.74 | 1:08.44 | 1:44.85 | 2:21.27 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:13.24 | |||||||||
72 | Liva Søby | 2004 | 467 | 32.16 | 1:08.78 | 1:45.85 | 2:22.69 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:17.89 | |||||||||
73 | Olivia Møller | 2004 | 450 | 31.74 | 1:08.47 | 1:46.51 | 2:24.51 | |||
Køge Svømmeklub | 2:19.44 | |||||||||
- | Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | DSQ | sw 4.4 tyvstart | ||||||
Ishøj Svømme Klub | 2:20.89 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 06 oktober 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 11:34 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Med point uden mellemtider |
Stævne navn | Øst JuniorSenior Kortbane | Udskriftsdato | 06 oktober 2018 | |||
Stævne by | Udskriftstidspunkt | 20:09 | ||||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 oktober 2018 |
Løb 15, 200m Frisvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:55.04 2013-12-15 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:56.70 2011-11-27 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Marina Heller Hansen | 1994 | 747 | 2:02.08 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:58.46 | |||||||||
2 | Amalie Søby Mortensen | 2001 | 747 | 2:02.09 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:59.90 | |||||||||
3 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | 696 | 2:05.00 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:59.82 | |||||||||
4 | Andrea Paaske | 2001 | 692 | 2:05.22 | ||||||
JGI Svømning | 2:02.70 | |||||||||
5 | Nina Toft | 2000 | 684 | 2:05.68 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:03.07 | |||||||||
6 | Mia Steen Duus | 2001 | 658 | 2:07.35 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 2:03.40 | |||||||||
7 | Liva Stjernholm | 2004 | 689 | 2:05.42 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:04.59 | |||||||||
8 | Naya Modin Thomsen | 2003 | 685 | 2:05.65 | ||||||
Køge Svømmeklub | 2:05.26 | |||||||||
9 | Julie K Rose | 2003 | 678 | 2:06.04 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 2:11.99 | |||||||||
10 | Tine Petersen | 2003 | 671 | 2:06.48 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:07.49 | |||||||||
11 | Marie Voigt Lauridsen | 1995 | 657 | 2:07.40 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:07.23 | |||||||||
12 | Sarah Missing | 2001 | 651 | 2:07.80 | ||||||
Vest-Brøndby | 2:05.93 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 06 oktober 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 20:09 |
Resultat Løb 16 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst JuniorSenior Kortbane | Udskriftsdato | 06 oktober 2018 | |||
Stævne by | Udskriftstidspunkt | 11:39 | ||||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 oktober 2018 |
Løb 16, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Anders Jensen (1987) 51.54 2009-12-19 |
Dansk Rekord Junior: Morten Bak Hansen (1995) 53.51 2012-11-29 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 671 | 26.99 | 55.87 | |||||
Herlev Svømning | 55.69 | |||||||||
2 | Gustav Friberg | 1997 | 655 | 56.32 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 52.99 | |||||||||
3 | Frederik Riedel Lentz | 2001 | 648 | 56.52 | Deltager ikke i finalen | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 57.74 | |||||||||
4 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 611 | 28.64 | 57.65 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 57.41 | |||||||||
5 | Luccas Dam Brenner | 2001 | 608 | 27.89 | 57.73 | |||||
Herlev Svømning | 57.38 | |||||||||
6 | Gustav Jørgensen | 2000 | 598 | 28.53 | 58.05 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 57.04 | |||||||||
7 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | 573 | 58.88 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 57.36 | |||||||||
8 | Filip Bækgaard | 2000 | 564 | 27.90 | 59.19 | Deltager ikke i finalen | ||||
Herlufsholm Svømmeklub | 58.13 | |||||||||
9 | Christoffer Vang-Jensen | 2001 | 557 | 28.70 | 59.43 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 58.86 | |||||||||
10 | Jakob Bjerre Eriksen | 2000 | 535 | 1:00.24 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 59.28 | |||||||||
11 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | 533 | 29.34 | 1:00.30 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 59.49 | |||||||||
12 | David Arneskov | 2002 | 522 | 1:00.72 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:00.93 | |||||||||
13 | Lars Thor Sørensen | 1999 | 517 | 1:00.92 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:01.27 | |||||||||
14 | Matthias Hansen | 2001 | 515 | 29.50 | 1:01.03 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:01.02 | |||||||||
15 | Tobias Daniel Larsen | 2001 | 513 | 29.81 | 1:01.11 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:01.37 | |||||||||
16 | Jonas Hansen | 2001 | 511 | 29.74 | 1:01.16 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:00.31 | |||||||||
17 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | 493 | 30.61 | 1:01.90 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:01.67 | |||||||||
18 | Frederik Møller | 2002 | 481 | 30.53 | 1:02.40 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:02.18 | |||||||||
18 | Johan Heeno Rasmussen | 2002 | 481 | 30.48 | 1:02.40 | Deltager ikke i finalen | ||||
Helsingør Svømmeklub | 1:02.70 | |||||||||
20 | Mert Kaya | 2001 | 464 | 30.87 | 1:03.18 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:02.84 | |||||||||
21 | Jens Bomgaard | 2002 | 458 | 31.01 | 1:03.46 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:03.17 | |||||||||
22 | Mikkel Hjelm | 2003 | 455 | 30.92 | 1:03.59 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:03.78 | |||||||||
23 | Lucas Emil Christensen | 2003 | 455 | 31.09 | 1:03.60 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:01.06 | |||||||||
24 | Theodor L Munch-Jensen | 2002 | 451 | 29.58 | 1:03.78 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:04.52 | |||||||||
25 | Malte Egholm Brøns | 2003 | 443 | 31.66 | 1:04.14 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:04.83 | |||||||||
26 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 436 | 31.42 | 1:04.47 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:01.56 | |||||||||
27 | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | 433 | 31.35 | 1:04.64 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:05.62 | |||||||||
28 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | 432 | 31.78 | 1:04.67 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:03.23 | |||||||||
29 | Frederik Pedersen | 2002 | 430 | 32.18 | 1:04.78 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:03.93 | |||||||||
30 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | 417 | 31.09 | 1:05.46 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:02.51 | |||||||||
31 | Oscar Cleemann | 2003 | 412 | 31.47 | 1:05.71 | |||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:04.26 | |||||||||
32 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | 410 | 32.01 | 1:05.80 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:06.34 | |||||||||
33 | Alfred Højberg | 2002 | 403 | 32.01 | 1:06.21 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:04.07 | |||||||||
34 | August Hertz Bugge | 2000 | 397 | 32.43 | 1:06.56 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:05.66 | |||||||||
34 | Marco Knudsen | 2003 | 397 | 32.37 | 1:06.56 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:05.29 | |||||||||
36 | Tobias Davidsen | 2003 | 347 | 32.94 | 1:09.58 | |||||
Vest-Brøndby | 1:05.93 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 06 oktober 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 11:39 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Med point uden mellemtider |
Stævne navn | Øst JuniorSenior Kortbane | Udskriftsdato | 06 oktober 2018 | |||
Stævne by | Udskriftstidspunkt | 20:09 | ||||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 oktober 2018 |
Løb 16, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Anders Jensen (1987) 51.54 2009-12-19 |
Dansk Rekord Junior: Morten Bak Hansen (1995) 53.51 2012-11-29 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gustav Friberg | 1997 | 673 | 55.80 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 52.99 | |||||||||
2 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 650 | 56.47 | ||||||
Herlev Svømning | 55.69 | |||||||||
3 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 614 | 57.55 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 57.41 | |||||||||
4 | Gustav Jørgensen | 2000 | 589 | 58.33 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 57.04 | |||||||||
5 | Luccas Dam Brenner | 2001 | 580 | 58.65 | ||||||
Herlev Svømning | 57.38 | |||||||||
6 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | 569 | 59.01 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 57.36 | |||||||||
7 | Christoffer Vang-Jensen | 2001 | 571 | 58.94 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 58.86 | |||||||||
8 | Jakob Bjerre Eriksen | 2000 | 550 | 59.70 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 59.28 | |||||||||
9 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | 524 | 1:00.65 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 59.49 | |||||||||
10 | David Arneskov | 2002 | 518 | 1:00.91 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:00.93 | |||||||||
11 | Matthias Hansen | 2001 | 511 | 1:01.16 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 1:01.02 | |||||||||
12 | Lars Thor Sørensen | 1999 | 460 | 1:03.37 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:01.27 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 06 oktober 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 20:09 |
Resultat Løb 17 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst JuniorSenior Kortbane | Udskriftsdato | 06 oktober 2018 | |||
Stævne by | Udskriftstidspunkt | 11:53 | ||||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 oktober 2018 |
Løb 17, 100m Rygsvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 55.99 2013-12-13 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 57.57 2011-12-09 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mie Ø. Nielsen | 1996 | 697 | 31.49 | 1:02.04 | Deltager ikke i finalen | ||||
Aalborg Svømmeklub | 57.39 | |||||||||
2 | Liva Palmund | 2002 | 688 | 30.26 | 1:02.31 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:01.25 | |||||||||
3 | Caroline Erichsen | 1998 | 677 | 30.30 | 1:02.67 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:00.49 | |||||||||
4 | Victoria Bierre | 2000 | 669 | 30.65 | 1:02.92 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59.17 | |||||||||
5 | Katharina Nekhorochko | 2000 | 654 | 30.85 | 1:03.38 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:02.53 | |||||||||
6 | Sara Sylvest | 2000 | 651 | 31.32 | 1:03.48 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:00.31 | |||||||||
7 | Cæcilie Buchholt Johansen | 2001 | 649 | 31.01 | 1:03.55 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:04.09 | |||||||||
8 | Marina Heller Hansen | 1994 | 643 | 31.39 | 1:03.73 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:02.98 | |||||||||
9 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | 623 | 31.19 | 1:04.40 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:01.42 | |||||||||
10 | Nina Toft | 2000 | 615 | 31.52 | 1:04.69 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:04.42 | |||||||||
11 | Frederikke Mertins | 2000 | 611 | 31.32 | 1:04.84 | Deltager ikke i finalen | ||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:04.86 | |||||||||
12 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | 602 | 31.75 | 1:05.14 | Deltager ikke i finalen | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:06.43 | |||||||||
13 | Katrine Bonefeld | 2004 | 599 | 32.00 | 1:05.27 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:06.71 | |||||||||
14 | Nicoline Ingeman-Petersen | 2002 | 597 | 31.59 | 1:05.33 | |||||
Herlev Svømning | 1:04.66 | |||||||||
15 | Karoline Barrett | 2002 | 593 | 31.26 | 1:05.49 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:05.75 | |||||||||
16 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | 592 | 32.01 | 1:05.52 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:05.18 | |||||||||
17 | Julie Stampe | 2002 | 591 | 31.86 | 1:05.57 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:06.24 | |||||||||
18 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | 586 | 31.13 | 1:05.74 | Deltager ikke i finalen | ||||
Lyngby Svømmeklub | 1:00.48 | |||||||||
19 | Melanie Eggertsen | 2002 | 585 | 32.05 | 1:05.77 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:04.55 | |||||||||
20 | Mia Rindshøj | 2003 | 582 | 31.66 | 1:05.90 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:04.40 | |||||||||
21 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | 570 | 32.20 | 1:06.35 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:06.16 | |||||||||
22 | Zenia Aarestrup | 2001 | 568 | 32.40 | 1:06.44 | Deltager ikke i finalen | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:04.36 | |||||||||
23 | Alma Heyn Stage | 2004 | 560 | 32.59 | 1:06.76 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:06.31 | |||||||||
24 | Johanne Hingebjerg | 2002 | 559 | 32.20 | 1:06.77 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:04.80 | |||||||||
25 | Zara Wendel | 2002 | 559 | 31.60 | 1:06.78 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:05.96 | |||||||||
26 | Emma Maagøe | 1999 | 559 | 32.68 | 1:06.80 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:04.70 | |||||||||
27 | Caroline Mathiesen | 2001 | 557 | 32.69 | 1:06.88 | |||||
Albertslund IF | 1:04.11 | |||||||||
28 | Lærke Rask Sander | 2002 | 556 | 32.54 | 1:06.92 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:07.06 | |||||||||
29 | Sofie Louise Nimb | 2001 | 551 | 32.94 | 1:07.09 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:06.97 | |||||||||
30 | Frederikke Echardt | 2002 | 551 | 32.69 | 1:07.11 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:07.23 | |||||||||
31 | Cecilie Elkjær | 2001 | 548 | 32.39 | 1:07.22 | |||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:06.20 | |||||||||
32 | Esther Else Grubert | 2003 | 542 | 33.25 | 1:07.46 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:07.06 | |||||||||
33 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | 535 | 32.48 | 1:07.76 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:08.20 | |||||||||
34 | Sofie Nielsen | 2001 | 535 | 33.04 | 1:07.77 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:07.08 | |||||||||
35 | Astrid M. Østergaard | 2004 | 534 | 32.72 | 1:07.79 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:07.22 | |||||||||
36 | Maria Lund | 2003 | 534 | 32.90 | 1:07.81 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:06.64 | |||||||||
37 | Ella Stenholt | 2003 | 533 | 32.39 | 1:07.83 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:05.93 | |||||||||
38 | Linnea Hietala | 2004 | 530 | 32.19 | 1:07.99 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:07.38 | |||||||||
39 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | 527 | 33.40 | 1:08.09 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:09.27 | |||||||||
40 | Kristine Mikkelsen | 2000 | 520 | 33.31 | 1:08.39 | |||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:07.55 | |||||||||
41 | Josephine Holst Vinther | 2004 | 519 | 33.60 | 1:08.46 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:07.79 | |||||||||
42 | Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | 506 | 33.29 | 1:09.04 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:08.45 | |||||||||
43 | Anne Sofie Evald | 2004 | 503 | 32.97 | 1:09.17 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:11.26 | |||||||||
44 | Sille Andersen | 2003 | 502 | 1:09.24 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:10.55 | |||||||||
45 | Thea F. Johansen | 2003 | 495 | 33.60 | 1:09.54 | |||||
Herlev Svømning | 1:07.39 | |||||||||
46 | Pernille Pedersen | 2001 | 493 | 33.91 | 1:09.63 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:07.42 | |||||||||
47 | Clara Carlquist | 2003 | 491 | 34.06 | 1:09.75 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:09.77 | |||||||||
48 | Jasmin Philip | 2004 | 489 | 33.95 | 1:09.82 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:09.83 | |||||||||
49 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | 487 | 33.62 | 1:09.94 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:08.11 | |||||||||
50 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | 479 | 33.43 | 1:10.29 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:09.26 | |||||||||
51 | Celia Puggaard | 2003 | 478 | 33.80 | 1:10.37 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:08.99 | |||||||||
52 | Maj Jensen | 2003 | 474 | 1:10.56 | 1:10.56 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:11.15 | |||||||||
53 | Mikala Ravn Borch | 2003 | 472 | 35.20 | 1:10.64 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:10.31 | |||||||||
54 | Matilde Mantzius Mosegård | 2003 | 468 | 33.51 | 1:10.85 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:08.23 | |||||||||
55 | Carla Lyhne Weiner | 2003 | 468 | 34.54 | 1:10.87 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:08.67 | |||||||||
56 | Freja Gjerløv | 2003 | 467 | 1:10.91 | 1:10.91 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:10.31 | |||||||||
57 | Ida Holm Hansen | 2002 | 462 | 34.76 | 1:11.14 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:10.30 | |||||||||
58 | Viola Demuth Andersen | 2003 | 461 | 34.42 | 1:11.22 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:08.51 | |||||||||
59 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | 459 | 1:11.30 | 1:11.30 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:10.34 | |||||||||
60 | Emilie Holst Lange | 2002 | 459 | 33.95 | 1:11.31 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:09.68 | |||||||||
61 | Emma Zambrano Thorsen | 2004 | 448 | 35.10 | 1:11.87 | |||||
Vest-Brøndby | 1:09.44 | |||||||||
62 | Josefine Krumbak | 2004 | 448 | 35.19 | 1:11.90 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:13.00 | |||||||||
63 | Maya Ehlers Hansen | 2004 | 441 | 35.15 | 1:12.25 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:12.41 | |||||||||
64 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | 440 | 1:12.34 | 1:12.34 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:11.21 | |||||||||
65 | Fiona Burmester | 2003 | 425 | 35.41 | 1:13.19 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:14.37 | |||||||||
66 | Johanna Juul Bay-Smidt | 2002 | 418 | 35.48 | 1:13.56 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:08.69 | |||||||||
67 | Nanna Udby Laugesen | 2004 | 417 | 35.47 | 1:13.63 | |||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:14.51 | |||||||||
68 | Luna Emilie Olsen | 2003 | 413 | 36.01 | 1:13.84 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:11.23 | |||||||||
69 | Thea Kaiser | 2004 | 409 | 35.49 | 1:14.12 | |||||
Kalundborg SK | 1:17.96 | |||||||||
70 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | 400 | 1:14.67 | 1:14.67 | |||||
Næstved IF | 1:10.57 | |||||||||
71 | Ida Bruhn | 2004 | 396 | 36.40 | 1:14.92 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:13.71 | |||||||||
- | Claudia Sperling | 2002 | DSQ | sw 6.4 efb 50m | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:07.81 | |||||||||
- | Frederikke Falk-List | 2004 | DSQ | sw 6.2 spm 25m | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:08.43 | |||||||||
- | Sofie Hansen | 2002 | DSQ | sw 4.4 tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:00.10 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 06 oktober 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 11:53 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Med point uden mellemtider |
Stævne navn | Øst JuniorSenior Kortbane | Udskriftsdato | 06 oktober 2018 | |||
Stævne by | Udskriftstidspunkt | 20:09 | ||||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 oktober 2018 |
Løb 17, 100m Rygsvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 55.99 2013-12-13 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 57.57 2011-12-09 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Victoria Bierre | 2000 | 709 | 1:01.69 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59.17 | |||||||||
2 | Liva Palmund | 2002 | 688 | 1:02.32 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:01.25 | |||||||||
3 | Sara Sylvest | 2000 | 687 | 1:02.34 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:00.31 | |||||||||
4 | Caroline Erichsen | 1998 | 678 | 1:02.64 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:00.49 | |||||||||
5 | Katharina Nekhorochko | 2000 | 657 | 1:03.29 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:02.53 | |||||||||
6 | Cæcilie Buchholt Johansen | 2001 | 631 | 1:04.13 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:04.09 | |||||||||
7 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | 661 | 1:03.17 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:01.42 | |||||||||
8 | Marina Heller Hansen | 1994 | 657 | 1:03.28 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:02.98 | |||||||||
9 | Karoline Barrett | 2002 | 622 | 1:04.45 | ||||||
Greve Svømmeklub | 1:05.75 | |||||||||
10 | Nina Toft | 2000 | 621 | 1:04.50 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:04.42 | |||||||||
11 | Katrine Bonefeld | 2004 | 600 | 1:05.23 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:06.71 | |||||||||
12 | Nicoline Ingeman-Petersen | 2002 | 592 | 1:05.52 | ||||||
Herlev Svømning | 1:04.66 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 06 oktober 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 20:09 |
Resultat Løb 18 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst JuniorSenior Kortbane | Udskriftsdato | 06 oktober 2018 | |||
Stævne by | Udskriftstidspunkt | 12:12 | ||||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 oktober 2018 |
Løb 18, 200m Butterfly Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Viktor B. Bromer (1993) 1:51.62 2015-12-06 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 1:58.37 2010-12-04 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sebastian Ovesen | 1994 | 679 | 27.89 | 59.68 | 1:31.41 | 2:03.46 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:01.56 | |||||||||
2 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 667 | 28.59 | 1:01.23 | 1:32.43 | 2:04.20 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:00.34 | |||||||||
3 | Kasper Bonnichsen | 2002 | 650 | 28.02 | 59.82 | 1:32.10 | 2:05.27 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:04.98 | |||||||||
4 | Óli Mortensen | 1996 | 643 | 28.64 | 1:00.83 | 1:33.68 | 2:05.74 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:03.94 | |||||||||
5 | Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | 643 | 28.66 | 1:00.74 | 1:33.08 | 2:05.77 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:08.27 | |||||||||
6 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 617 | 28.60 | 1:01.36 | 1:33.48 | 2:07.48 | |||
Herlev Svømning | 2:04.29 | |||||||||
7 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 577 | 28.96 | 1:02.97 | 1:37.39 | 2:10.33 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:07.51 | |||||||||
8 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | 570 | 29.33 | 1:02.26 | 1:36.28 | 2:10.88 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:08.20 | |||||||||
9 | Joakim Køhn | 2003 | 568 | 28.91 | 1:01.19 | 1:35.08 | 2:11.04 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:17.68 | |||||||||
10 | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | 565 | 28.53 | 1:01.45 | 1:35.61 | 2:11.26 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:08.20 | |||||||||
11 | Lucas Bruun Strøbek | 2001 | 565 | 29.31 | 1:02.69 | 1:36.69 | 2:11.31 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:10.89 | |||||||||
12 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | 560 | 29.23 | 1:02.56 | 1:36.67 | 2:11.68 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:08.86 | |||||||||
13 | Sebastian Tullberg | 2000 | 555 | 28.44 | 1:01.75 | 1:36.37 | 2:12.03 | Deltager ikke i finalen | ||
Sigma Swim Birkerød | 2:07.79 | |||||||||
14 | Daniel Berg Wenk | 2000 | 553 | 29.47 | 1:03.38 | 1:38.01 | 2:12.25 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:10.07 | |||||||||
15 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | 551 | 29.45 | 1:02.06 | 1:36.08 | 2:12.41 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:10.64 | |||||||||
16 | Oliver Steenberg | 2002 | 550 | 29.89 | 1:03.28 | 1:37.50 | 2:12.46 | Deltager ikke i finalen | ||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:18.94 | |||||||||
17 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | 546 | 28.78 | 1:02.72 | 1:37.56 | 2:12.76 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:14.25 | |||||||||
18 | Laurits Kenskov | 2001 | 545 | 28.08 | 1:01.05 | 1:36.72 | 2:12.86 | |||
Herlev Svømning | 2:08.09 | |||||||||
19 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | 542 | 29.00 | 1:02.64 | 1:38.05 | 2:13.10 | Deltager ikke i finalen | ||
Køge Svømmeklub | 2:09.49 | |||||||||
20 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | 535 | 28.65 | 1:01.43 | 1:36.49 | 2:13.71 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:05.31 | |||||||||
21 | Alexander Rendlev | 2001 | 531 | 30.72 | 1:04.39 | 1:38.90 | 2:14.04 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:14.13 | |||||||||
22 | David Arneskov | 2002 | 529 | 30.00 | 1:03.74 | 1:38.32 | 2:14.23 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:11.97 | |||||||||
23 | Thomas Bech | 1998 | 528 | 29.82 | 1:03.50 | 1:38.64 | 2:14.28 | |||
Farum Svømmeklub | 2:11.31 | |||||||||
24 | Frederik Bojesen | 2002 | 527 | 28.93 | 1:02.93 | 1:38.16 | 2:14.33 | Deltager ikke i finalen | ||
JGI Svømning | 2:10.46 | |||||||||
25 | Christoffer Weiss | 2002 | 516 | 30.73 | 1:05.41 | 1:40.12 | 2:15.27 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:16.04 | |||||||||
26 | Mads Hauge Sørensen | 1997 | 508 | 29.34 | 1:03.13 | 1:38.63 | 2:15.97 | Deltager ikke i finalen | ||
Køge Svømmeklub | 2:08.92 | |||||||||
26 | Rasmus Langvad | 2000 | 508 | 29.90 | 1:04.57 | 1:41.19 | 2:15.97 | |||
Glostrup Svømmeklub | 2:14.22 | |||||||||
28 | Christopher H. Brown | 2002 | 504 | 30.47 | 1:04.97 | 1:40.59 | 2:16.39 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:16.48 | |||||||||
29 | August Schade Cantby | 2002 | 485 | 30.02 | 1:04.45 | 1:40.67 | 2:18.11 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:16.34 | |||||||||
30 | Leo Badaker | 2002 | 485 | 29.18 | 1:02.94 | 1:39.58 | 2:18.14 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:11.62 | |||||||||
31 | Nicolai Wiuff | 2002 | 482 | 29.48 | 1:03.57 | 1:40.03 | 2:18.44 | |||
JGI Svømning | 2:16.67 | |||||||||
32 | Mikkel Møller-Jensen | 1995 | 470 | 30.24 | 1:04.76 | 1:41.33 | 2:19.56 | |||
Hvidovre Svømmeklub | 2:14.11 | |||||||||
33 | Magnus Løhr | 2001 | 469 | 29.35 | 1:04.36 | 1:41.59 | 2:19.71 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:20.89 | |||||||||
34 | Christopher G. Trandum | 2003 | 466 | 30.75 | 1:07.07 | 1:43.48 | 2:19.94 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:15.41 | |||||||||
35 | Andreas Hoffmann | 2003 | 454 | 31.19 | 1:07.11 | 1:43.50 | 2:21.19 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:22.43 | |||||||||
36 | William S. Michaelsen | 2001 | 445 | 30.76 | 1:06.04 | 1:43.52 | 2:22.18 | |||
Frederikssund Svømmeklub | 2:20.43 | |||||||||
37 | Thomas Høgenhaug | 2003 | 439 | 31.10 | 1:06.88 | 1:44.06 | 2:22.82 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:27.15 | |||||||||
38 | Carl Magnus Krievs | 2002 | 431 | 30.96 | 1:07.52 | 1:45.22 | 2:23.69 | |||
Vest-Brøndby | 2:21.81 | |||||||||
39 | Christoffer Weiss | 2001 | 427 | 31.41 | 1:07.47 | 1:45.45 | 2:24.13 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:20.05 | |||||||||
40 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | 416 | 31.99 | 1:09.78 | 1:49.07 | 2:25.33 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:26.60 | |||||||||
41 | Malte Egholm Brøns | 2003 | 410 | 31.47 | 1:08.32 | 1:45.70 | 2:26.12 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:18.49 | |||||||||
42 | Mikkel Gummer | 2002 | 408 | 31.13 | 1:07.63 | 1:46.18 | 2:26.27 | |||
Greve Svømmeklub | 2:20.94 | |||||||||
43 | Noah Bred | 2003 | 405 | 31.77 | 1:08.77 | 1:48.51 | 2:26.66 | Deltager ikke i finalen | ||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:30.71 | |||||||||
44 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | 402 | 32.11 | 1:09.13 | 1:47.35 | 2:27.05 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:29.29 | |||||||||
45 | Emil Osberg Poulsen | 2003 | 400 | 31.74 | 1:08.37 | 1:46.64 | 2:27.31 | |||
Dragsholm Svømmeklub | 2:26.23 | |||||||||
46 | William Kristensen | 2003 | 388 | 31.12 | 1:08.24 | 1:47.88 | 2:28.76 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:24.33 | |||||||||
47 | Lars Reber Knudsen | 2003 | 387 | 30.79 | 1:07.59 | 1:47.15 | 2:28.95 | |||
Farum Svømmeklub | 2:32.41 | |||||||||
48 | Mathias Parkhøi | 2003 | 334 | 33.40 | 1:12.78 | 1:54.03 | 2:36.46 | |||
Hvidovre Svømmeklub | 2:35.41 | |||||||||
49 | Bror Textor-Broch | 2003 | 324 | 32.83 | 1:11.48 | 1:53.65 | 2:38.02 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:32.62 | |||||||||
- | Mikkel Jørgensen | 2003 | DSQ | sw. 8.4 mgl ber 175m | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:21.88 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 06 oktober 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 12:12 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Med point uden mellemtider |
Stævne navn | Øst JuniorSenior Kortbane | Udskriftsdato | 06 oktober 2018 | |||
Stævne by | Udskriftstidspunkt | 20:09 | ||||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 oktober 2018 |
Løb 18, 200m Butterfly Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Viktor B. Bromer (1993) 1:51.62 2015-12-06 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 1:58.37 2010-12-04 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 672 | 2:03.91 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:00.34 | |||||||||
2 | Sebastian Ovesen | 1994 | 666 | 2:04.26 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:01.56 | |||||||||
3 | Kasper Bonnichsen | 2002 | 650 | 2:05.29 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:04.98 | |||||||||
4 | Óli Mortensen | 1996 | 647 | 2:05.51 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:03.94 | |||||||||
5 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 531 | 2:14.06 | ||||||
Herlev Svømning | 2:04.29 | |||||||||
6 | Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | 457 | 2:20.92 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 2:08.27 | |||||||||
7 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 602 | 2:08.54 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:07.51 | |||||||||
8 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | 601 | 2:08.60 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:08.20 | |||||||||
9 | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | 569 | 2:10.95 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:08.20 | |||||||||
10 | Joakim Køhn | 2003 | 545 | 2:12.88 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:17.68 | |||||||||
11 | Daniel Berg Wenk | 2000 | 531 | 2:14.06 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:10.07 | |||||||||
12 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | 523 | 2:14.66 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:08.86 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 06 oktober 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 20:09 |
Resultat Løb 19 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst JuniorSenior Kortbane | Udskriftsdato | 06 oktober 2018 | |||
Stævne by | Udskriftstidspunkt | 13:24 | ||||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 oktober 2018 |
Løb 19, 200m Butterfly Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Micha Østergaard (1987) 2:04.98 2009-11-15 |
Dansk Rekord Junior: Trine Kjøngerskov (2000) 2:12.62 2015-12-13 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Marina Heller Hansen | 1994 | 700 | 30.69 | 1:05.29 | 1:40.34 | 2:14.67 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:10.44 | |||||||||
2 | Regitze Gaard | 2001 | 696 | 30.87 | 1:05.69 | 1:40.30 | 2:14.92 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:10.61 | |||||||||
3 | Luna Donde Feilberg | 2000 | 659 | 31.99 | 1:07.29 | 1:42.37 | 2:17.40 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:12.97 | |||||||||
4 | Mia Steen Duus | 2001 | 657 | 30.96 | 1:06.01 | 1:41.57 | 2:17.58 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:16.18 | |||||||||
5 | Cecilie Wiuff | 2000 | 652 | 30.92 | 1:05.89 | 1:42.01 | 2:17.92 | |||
JGI Svømning | 2:16.66 | |||||||||
6 | Sarah Missing | 2001 | 597 | 32.26 | 1:08.56 | 1:45.64 | 2:22.03 | |||
Vest-Brøndby | 2:18.47 | |||||||||
7 | Marie Uglebjerg | 2002 | 586 | 31.82 | 1:07.75 | 1:44.33 | 2:22.87 | |||
Kalundborg SK | 2:19.41 | |||||||||
8 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | 575 | 32.88 | 1:10.24 | 1:47.35 | 2:23.77 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:23.44 | |||||||||
9 | Lærke Toft Ruby | 1999 | 569 | 31.27 | 1:07.39 | 1:45.56 | 2:24.28 | Deltager ikke i finalen | ||
JGI Svømning | 2:20.24 | |||||||||
10 | Katja Kjær Nielsen | 2002 | 560 | 32.65 | 1:08.96 | 1:46.49 | 2:25.05 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:23.77 | |||||||||
11 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | 554 | 31.57 | 1:07.77 | 1:45.84 | 2:25.58 | |||
JGI Svømning | 2:15.52 | |||||||||
12 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | 541 | 31.22 | 1:07.30 | 1:45.93 | 2:26.73 | Deltager ikke i finalen | ||
Herlev Svømning | 2:24.70 | |||||||||
13 | Laura Lange | 2001 | 541 | 32.49 | 1:09.29 | 1:47.73 | 2:26.75 | Deltager ikke i finalen | ||
Hvidovre Svømmeklub | 2:25.31 | |||||||||
14 | Camilla Hougaard | 2002 | 529 | 32.58 | 1:11.30 | 1:49.77 | 2:27.84 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:28.03 | |||||||||
15 | Liva Schmid | 2000 | 524 | 31.58 | 1:08.70 | 1:47.22 | 2:28.36 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:24.49 | |||||||||
16 | Ida Maria Nielsen | 2000 | 518 | 32.72 | 1:10.32 | 1:49.65 | 2:28.86 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:27.50 | |||||||||
17 | Sofie Maagøe | 2003 | 513 | 32.82 | 1:09.73 | 1:48.29 | 2:29.32 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:21.29 | |||||||||
18 | Michelle Mortensen | 2002 | 505 | 32.61 | 1:11.31 | 1:50.87 | 2:30.18 | Deltager ikke i finalen | ||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:26.46 | |||||||||
19 | Naya Modin Thomsen | 2003 | 469 | 32.94 | 1:12.10 | 1:53.42 | 2:33.86 | Deltager ikke i finalen | ||
Køge Svømmeklub | 2:34.53 | |||||||||
20 | Kajsa G. Christensen | 2004 | 464 | 32.24 | 1:11.65 | 1:53.01 | 2:34.40 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:26.62 | |||||||||
21 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | 463 | 32.81 | 1:11.04 | 1:51.54 | 2:34.53 | Deltager ikke i finalen | ||
Køge Svømmeklub | 2:41.74 | |||||||||
22 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | 463 | 34.35 | 1:13.48 | 1:55.04 | 2:34.56 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:38.52 | |||||||||
23 | Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | 455 | 33.22 | 1:10.95 | 1:51.68 | 2:35.48 | |||
Hvidovre Svømmeklub | 2:24.78 | |||||||||
24 | Josephine Holst Vinther | 2004 | 446 | 33.99 | 1:12.47 | 1:53.20 | 2:36.50 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:37.20 | |||||||||
25 | Ida Rishøj | 2002 | 433 | 33.63 | 1:14.40 | 1:55.84 | 2:38.08 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:32.05 | |||||||||
26 | Anna Nørskov | 2004 | 428 | 34.14 | 1:13.84 | 1:55.35 | 2:38.69 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:34.83 | |||||||||
27 | Josefine Arbo Sørensen | 2004 | 420 | 34.93 | 1:15.78 | 1:59.53 | 2:39.63 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:37.29 | |||||||||
28 | Olivia Callesen | 2004 | 407 | 35.79 | 1:16.23 | 1:58.53 | 2:41.36 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:31.78 | |||||||||
29 | Malou Soelberg | 2004 | 402 | 36.00 | 1:16.61 | 1:59.23 | 2:41.94 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:38.52 | |||||||||
30 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | 400 | 35.55 | 1:17.07 | 2:00.48 | 2:42.30 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:44.95 | |||||||||
31 | Luna Trojlsgaard | 2004 | 375 | 35.88 | 1:18.26 | 2:01.96 | 2:45.79 | |||
Frederiksværk Svømmeklub | 2:48.92 | |||||||||
32 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | 369 | 36.35 | 1:18.47 | 2:02.57 | 2:46.74 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:40.18 | |||||||||
- | Freya Nørlund Wentzel | 2003 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:28.94 | |||||||||
- | Camilla Dufour | 1996 | Akut syg | |||||||
Sigma Swim Allerød | 2:18.15 | |||||||||
- | Isabella Victoria Nimb | 2004 | DSQ | sw 8.3 asynkr ben | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 2:46.74 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 06 oktober 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 13:24 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Med point uden mellemtider |
Stævne navn | Øst JuniorSenior Kortbane | Udskriftsdato | 06 oktober 2018 | |||
Stævne by | Udskriftstidspunkt | 20:09 | ||||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 oktober 2018 |
Løb 19, 200m Butterfly Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Micha Østergaard (1987) 2:04.98 2009-11-15 |
Dansk Rekord Junior: Trine Kjøngerskov (2000) 2:12.62 2015-12-13 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Regitze Gaard | 2001 | 701 | 2:14.63 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:10.61 | |||||||||
2 | Marina Heller Hansen | 1994 | 671 | 2:16.58 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 2:10.44 | |||||||||
3 | Luna Donde Feilberg | 2000 | 669 | 2:16.74 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:12.97 | |||||||||
4 | Mia Steen Duus | 2001 | 627 | 2:19.72 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 2:16.18 | |||||||||
5 | Sarah Missing | 2001 | 588 | 2:22.76 | ||||||
Vest-Brøndby | 2:18.47 | |||||||||
6 | Cecilie Wiuff | 2000 | 566 | 2:24.52 | ||||||
JGI Svømning | 2:16.66 | |||||||||
7 | Marie Uglebjerg | 2002 | 625 | 2:19.84 | ||||||
Kalundborg SK | 2:19.41 | |||||||||
8 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | 609 | 2:21.09 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:23.44 | |||||||||
9 | Katja Kjær Nielsen | 2002 | 598 | 2:21.92 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 2:23.77 | |||||||||
10 | Camilla Hougaard | 2002 | 533 | 2:27.46 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:28.03 | |||||||||
11 | Liva Schmid | 2000 | 524 | 2:28.28 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:24.49 | |||||||||
- | Ingrid Bo Andersen | 2001 | akut syg | |||||||
JGI Svømning | 2:15.52 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 06 oktober 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 20:09 |
Resultat Løb 20 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst JuniorSenior Kortbane | Udskriftsdato | 06 oktober 2018 | |||
Stævne by | Udskriftstidspunkt | 13:00 | ||||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 oktober 2018 |
Løb 20, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 58.78 2009-12-19 |
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 59.23 2015-12-20 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Rindshøj | 1999 | 697 | 29.84 | 1:02.70 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:02.34 | |||||||||
2 | Niels Ottosen | 1998 | 679 | 29.46 | 1:03.25 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:01.48 | |||||||||
3 | Rasmus Steenberg | 2000 | 630 | 30.78 | 1:04.84 | Deltager ikke i finalen | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:04.16 | |||||||||
4 | Peter Vangsgaard | 2000 | 625 | 30.56 | 1:05.03 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:06.11 | |||||||||
5 | Joakim Brønnum | 1997 | 603 | 31.05 | 1:05.82 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:04.01 | |||||||||
6 | Asger Væver Hartvig | 2002 | 581 | 31.55 | 1:06.61 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:04.45 | |||||||||
7 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | 564 | 31.87 | 1:07.29 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:05.83 | |||||||||
8 | Christian Crone | 2001 | 558 | 31.24 | 1:07.51 | Deltager ikke i finalen | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:07.27 | |||||||||
9 | Alexander Eggers | 1999 | 557 | 31.48 | 1:07.58 | Deltager ikke i finalen | ||||
Sigma Swim Birkerød | 1:05.49 | |||||||||
10 | Riyan Salem | 1998 | 556 | 31.63 | 1:07.62 | Deltager ikke i finalen | ||||
Roskilde Svømning | 1:03.92 | |||||||||
11 | Gustav Klit Stjernholm | 2002 | 543 | 31.19 | 1:08.15 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:04.61 | |||||||||
12 | Frederik Junker Neldeberg | 2000 | 541 | 31.44 | 1:08.24 | Deltager ikke i finalen | ||||
Helsinge Svømmeklub | 1:06.41 | |||||||||
13 | Alexander Søgaard | 2002 | 534 | 32.46 | 1:08.53 | Deltager ikke i finalen | ||||
Ringsted Svømme Klub | 1:08.40 | |||||||||
14 | Casper Davidsen | 1999 | 530 | 32.38 | 1:08.71 | Deltager ikke i finalen | ||||
Vest-Brøndby | 1:06.60 | |||||||||
15 | Mads Midtbøll | 1998 | 507 | 32.84 | 1:09.74 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:09.46 | |||||||||
16 | Mads Haugård Hansen | 2000 | 503 | 32.35 | 1:09.92 | |||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:09.92 | |||||||||
17 | Simon Brixner | 2000 | 502 | 32.57 | 1:09.93 | Deltager ikke i finalen | ||||
Holbæk Svømme Klub | 1:09.21 | |||||||||
18 | Oliver Bak Jensen | 2002 | 502 | 32.82 | 1:09.95 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:10.15 | |||||||||
19 | Ferdinand Wahl | 2000 | 500 | 33.12 | 1:10.05 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:08.79 | |||||||||
20 | Carl Terp Larsen | 2001 | 495 | 32.83 | 1:10.27 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:07.72 | |||||||||
21 | Carl-Emil Lønborg | 2002 | 495 | 32.69 | 1:10.28 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:09.11 | |||||||||
22 | Elias Rought | 2003 | 492 | 32.24 | 1:10.41 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:09.49 | |||||||||
23 | Antoine Montier | 1993 | 487 | 33.54 | 1:10.66 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:08.39 | |||||||||
24 | Gustav Nissen | 2001 | 480 | 33.34 | 1:11.00 | Deltager ikke i finalen | ||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:11.56 | |||||||||
25 | Owais Hamid | 2000 | 476 | 33.02 | 1:11.21 | |||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:08.69 | |||||||||
26 | Andreas L. Damgård | 2000 | 475 | 33.14 | 1:11.27 | Deltager ikke i finalen | ||||
Køge Svømmeklub | 1:07.41 | |||||||||
27 | Victor Bendix Beiter | 2001 | 474 | 33.33 | 1:11.30 | |||||
Herlev Svømning | 1:10.15 | |||||||||
28 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | 464 | 33.83 | 1:11.83 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:09.90 | |||||||||
29 | Daniel Garne Larsen | 2003 | 455 | 33.93 | 1:12.30 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:08.99 | |||||||||
30 | Emil Andersen | 1992 | 451 | 33.14 | 1:12.48 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:08.01 | |||||||||
31 | Marcus Hiort | 2003 | 445 | 34.19 | 1:12.82 | Deltager ikke i finalen | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:11.35 | |||||||||
32 | Villads Kruse | 2003 | 441 | 34.44 | 1:13.04 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:11.89 | |||||||||
33 | Oliver Lystlund | 2003 | 436 | 34.35 | 1:13.29 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:11.97 | |||||||||
34 | Anders Lundin Brockdorff | 2003 | 433 | 34.70 | 1:13.45 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:13.32 | |||||||||
35 | William S. Michaelsen | 2001 | 430 | 34.74 | 1:13.62 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:11.60 | |||||||||
36 | Frederik Emil Bækgaard | 2002 | 426 | 35.26 | 1:13.87 | |||||
Vest-Brøndby | 1:14.36 | |||||||||
37 | Theodor L Munch-Jensen | 2002 | 419 | 33.93 | 1:14.27 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:14.69 | |||||||||
38 | Tobias Lindberg | 2003 | 419 | 34.20 | 1:14.31 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:14.01 | |||||||||
39 | Jesse Refsgaard | 2003 | 418 | 34.97 | 1:14.32 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:16.00 | |||||||||
40 | Harald Wiehe Struberg | 2003 | 416 | 34.81 | 1:14.44 | |||||
Herlev Svømning | 1:16.62 | |||||||||
41 | Bror Textor-Broch | 2003 | 413 | 35.18 | 1:14.67 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:15.70 | |||||||||
42 | Christoffer W Frederiksen | 2003 | 409 | 34.65 | 1:14.90 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:11.96 | |||||||||
43 | Emil Carstensen | 2002 | 407 | 35.12 | 1:14.98 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:14.46 | |||||||||
44 | Esben Brasch Jensen | 2003 | 405 | 35.19 | 1:15.11 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:16.88 | |||||||||
45 | Simon Blidarevic | 2002 | 400 | 35.33 | 1:15.44 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:15.10 | |||||||||
46 | Filip Bruhn | 2003 | 397 | 34.11 | 1:15.63 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:15.69 | |||||||||
47 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | 389 | 35.88 | 1:16.13 | |||||
Næstved IF | 1:14.64 | |||||||||
48 | Victor Toftehøj | 2003 | 388 | 35.25 | 1:16.21 | |||||
JGI Svømning | 1:15.50 | |||||||||
49 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | 383 | 35.67 | 1:16.53 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:15.17 | |||||||||
50 | Frederik Bach Mindested | 2003 | 367 | 36.34 | 1:17.61 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:16.50 | |||||||||
- | Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | DSQ | sw 4.4 tyvstart | ||||||
Greve Svømmeklub | 1:05.20 | |||||||||
- | Mikkel S. Hansen | 2000 | DSQ | sw 7.1 fl flyb v st | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:05.46 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 06 oktober 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 13:00 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Med point uden mellemtider |
Stævne navn | Øst JuniorSenior Kortbane | Udskriftsdato | 06 oktober 2018 | |||
Stævne by | Udskriftstidspunkt | 20:09 | ||||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 oktober 2018 |
Løb 20, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 58.78 2009-12-19 |
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 59.23 2015-12-20 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Niels Ottosen | 1998 | 695 | 1:02.77 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:01.48 | |||||||||
2 | Frederik Rindshøj | 1999 | 663 | 1:03.77 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:02.34 | |||||||||
3 | Peter Vangsgaard | 2000 | 621 | 1:05.16 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:06.11 | |||||||||
4 | Joakim Brønnum | 1997 | 610 | 1:05.54 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:04.01 | |||||||||
5 | Asger Væver Hartvig | 2002 | 580 | 1:06.68 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:04.45 | |||||||||
6 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | 561 | 1:07.39 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:05.83 | |||||||||
7 | Gustav Klit Stjernholm | 2002 | 571 | 1:07.02 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:04.61 | |||||||||
8 | Mads Midtbøll | 1998 | 527 | 1:08.81 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:09.46 | |||||||||
9 | Oliver Bak Jensen | 2002 | 512 | 1:09.47 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 1:10.15 | |||||||||
10 | Mads Haugård Hansen | 2000 | 507 | 1:09.70 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:09.92 | |||||||||
11 | Carl Terp Larsen | 2001 | 499 | 1:10.09 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:07.72 | |||||||||
12 | Ferdinand Wahl | 2000 | 317 | 1:21.48 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:08.79 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 06 oktober 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 20:09 |
Resultat Løb 21 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst JuniorSenior Kortbane | Udskriftsdato | 06 oktober 2018 | |||
Stævne by | Udskriftstidspunkt | 13:35 | ||||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 oktober 2018 |
Løb 21, 100m Brystsvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:03.74 2013-08-10 |
Dansk Rekord Junior: Josefine B. Pedersen (1999) 1:07.72 2015-12-11 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Thea Blomsterberg | 2002 | 697 | 34.79 | 1:10.31 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:08.77 | |||||||||
2 | Anna Wermuth | 1996 | 692 | 32.98 | 1:10.47 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:08.16 | |||||||||
3 | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | 660 | 33.78 | 1:11.60 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:14.23 | |||||||||
4 | Emma Bjørnholdt | 2000 | 617 | 34.83 | 1:13.22 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:14.35 | |||||||||
5 | Maria Grandt | 1998 | 612 | 34.51 | 1:13.44 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:13.64 | |||||||||
6 | Pernille Elm Jensen | 2003 | 611 | 35.22 | 1:13.48 | |||||
JGI Svømning | 1:15.30 | |||||||||
7 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | 596 | 34.44 | 1:14.08 | Deltager ikke i finalen | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:12.17 | |||||||||
8 | Julie Bak | 1997 | 595 | 35.56 | 1:14.12 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:11.88 | |||||||||
9 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | 592 | 35.28 | 1:14.24 | |||||
Herlev Svømning | 1:14.65 | |||||||||
10 | Frederikke Echardt | 2002 | 589 | 35.58 | 1:14.36 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:13.91 | |||||||||
11 | Regitze Gaard | 2001 | 588 | 35.35 | 1:14.41 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:11.70 | |||||||||
12 | Benedicte Them Jensen | 2004 | 582 | 35.57 | 1:14.66 | Deltager ikke i finalen | ||||
Køge Svømmeklub | 1:11.57 | |||||||||
13 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | 582 | 35.40 | 1:14.69 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:12.38 | |||||||||
14 | Laura Findahl Andersen | 2001 | 578 | 35.58 | 1:14.86 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:13.12 | |||||||||
15 | Martha Vitus Tversted | 2002 | 577 | 35.46 | 1:14.87 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:14.87 | |||||||||
16 | Emilie Nyegaard | 2001 | 571 | 35.48 | 1:15.13 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:13.96 | |||||||||
17 | Lærke Blond | 2003 | 570 | 35.40 | 1:15.19 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:18.52 | |||||||||
18 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | 567 | 35.65 | 1:15.34 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:13.43 | |||||||||
18 | Melanie Degner | 2000 | 567 | 34.82 | 1:15.34 | Deltager ikke i finalen | ||||
Køge Svømmeklub | 1:13.84 | |||||||||
20 | Johanna Berthelsen | 2000 | 560 | 36.04 | 1:15.62 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:12.20 | |||||||||
21 | Dagmar Boeck | 2004 | 555 | 34.77 | 1:15.88 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:16.72 | |||||||||
22 | Isabel Mass | 1998 | 553 | 36.05 | 1:15.97 | |||||
JGI Svømning | 1:14.21 | |||||||||
23 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | 551 | 35.88 | 1:16.05 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:13.89 | |||||||||
24 | Zenia Aarestrup | 2001 | 546 | 36.38 | 1:16.27 | Deltager ikke i finalen | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:16.54 | |||||||||
25 | Hannah Höesch | 2003 | 538 | 36.40 | 1:16.67 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:17.10 | |||||||||
26 | Liva Buchholt Johansen | 2003 | 537 | 35.64 | 1:16.70 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:14.88 | |||||||||
27 | Amanda Hietala | 2002 | 537 | 36.43 | 1:16.71 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:18.42 | |||||||||
28 | Caroline Holm | 2004 | 533 | 36.58 | 1:16.91 | |||||
Kalundborg SK | 1:18.10 | |||||||||
28 | Malou Carlsen | 2000 | 533 | 35.97 | 1:16.91 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:15.50 | |||||||||
30 | Ida Jensdottir Fremming | 2002 | 532 | 36.07 | 1:16.92 | |||||
Herlev Svømning | 1:14.50 | |||||||||
31 | Freja Søndergaard | 2004 | 529 | 36.04 | 1:17.06 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:18.35 | |||||||||
32 | Anne Sofie Evald | 2004 | 528 | 36.38 | 1:17.15 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:18.22 | |||||||||
33 | Amalie H. Falck-Schmith | 1989 | 525 | 36.08 | 1:17.29 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:12.51 | |||||||||
34 | Amalie Michelsen | 2003 | 518 | 36.43 | 1:17.63 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:18.03 | |||||||||
34 | Signe Krag Andersen | 2004 | 518 | 35.83 | 1:17.63 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:17.54 | |||||||||
36 | Viola Demuth Andersen | 2003 | 517 | 36.35 | 1:17.67 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:16.74 | |||||||||
37 | Kristine Mikkelsen | 2000 | 515 | 36.20 | 1:17.76 | |||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:16.32 | |||||||||
38 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 513 | 36.55 | 1:17.86 | |||||
Vest-Brøndby | 1:16.83 | |||||||||
39 | Frida Hvirring Kragh | 2004 | 508 | 36.38 | 1:18.11 | |||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:21.58 | |||||||||
40 | Emma Stoltz | 2004 | 506 | 36.45 | 1:18.24 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:13.68 | |||||||||
41 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 504 | 36.72 | 1:18.34 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:18.45 | |||||||||
42 | Alba Lyhne Weiner | 2004 | 503 | 37.08 | 1:18.39 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:18.36 | |||||||||
43 | Clara Toft | 2004 | 500 | 36.52 | 1:18.52 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:19.55 | |||||||||
44 | Line Nøhr Petersen | 2003 | 498 | 37.47 | 1:18.64 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:18.40 | |||||||||
45 | Anna Myhre Rottensten | 2003 | 491 | 36.74 | 1:19.00 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:18.80 | |||||||||
46 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | 489 | 37.19 | 1:19.11 | |||||
Næstved IF | 1:17.26 | |||||||||
47 | Ida-Marie Frydenlund | 2003 | 483 | 37.32 | 1:19.45 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:18.26 | |||||||||
48 | Christine Henriksen | 2003 | 480 | 37.81 | 1:19.64 | |||||
JGI Svømning | 1:19.65 | |||||||||
48 | Emma Mikkelsen | 2001 | 480 | 37.97 | 1:19.64 | |||||
Vest-Brøndby | 1:18.01 | |||||||||
50 | Esther Marie Heunicke | 2003 | 479 | 37.67 | 1:19.65 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:17.61 | |||||||||
51 | Freja Møller | 2004 | 476 | 38.23 | 1:19.85 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:21.78 | |||||||||
52 | Anja Xin Andersen | 2004 | 473 | 38.20 | 1:20.01 | |||||
Herlev Svømning | 1:20.89 | |||||||||
53 | Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | 472 | 37.81 | 1:20.04 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:21.20 | |||||||||
54 | Isabella Ravn Jensen | 2004 | 471 | 38.57 | 1:20.10 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:20.50 | |||||||||
55 | Anna Marie Nielsen | 2004 | 463 | 37.18 | 1:20.56 | |||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:18.76 | |||||||||
56 | Mia Mørk Kuramoto | 2003 | 458 | 37.47 | 1:20.86 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:18.59 | |||||||||
57 | Caroline Vang-Jensen | 2003 | 445 | 38.37 | 1:21.63 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:22.59 | |||||||||
58 | Mathilde Mathiesen | 2004 | 445 | 38.37 | 1:21.67 | |||||
Albertslund IF | 1:24.34 | |||||||||
59 | Maja Buck | 2004 | 441 | 39.00 | 1:21.89 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:19.68 | |||||||||
60 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | 438 | 38.88 | 1:22.10 | Deltager ikke i finalen | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:22.20 | |||||||||
61 | Ida Zeiler Terkildsen | 2004 | 424 | 39.07 | 1:22.96 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:22.82 | |||||||||
62 | Line Thode Møller | 2004 | 418 | 38.63 | 1:23.34 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:21.47 | |||||||||
63 | Nønne Christensen | 2004 | 407 | 39.14 | 1:24.13 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:21.00 | |||||||||
64 | Sarah Aarslew Jensen | 2000 | 397 | 40.36 | 1:24.82 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:25.63 | |||||||||
- | Celine Termark Brock | 2000 | DNS | |||||||
Herlev Svømning | 1:15.62 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 06 oktober 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 13:35 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Med point uden mellemtider |
Stævne navn | Øst JuniorSenior Kortbane | Udskriftsdato | 06 oktober 2018 | |||
Stævne by | Udskriftstidspunkt | 20:09 | ||||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 oktober 2018 |
Løb 21, 100m Brystsvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:03.74 2013-08-10 |
Dansk Rekord Junior: Josefine B. Pedersen (1999) 1:07.72 2015-12-11 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Thea Blomsterberg | 2002 | 785 | 1:07.58 | Dansk Juniorrekord | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:08.77 | |||||||||
2 | Anna Wermuth | 1996 | 687 | 1:10.65 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:08.16 | |||||||||
3 | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | 674 | 1:11.12 | ||||||
Slangerup Svømmeklub | 1:14.23 | |||||||||
4 | Emma Bjørnholdt | 2000 | 629 | 1:12.78 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:14.35 | |||||||||
5 | Pernille Elm Jensen | 2003 | 610 | 1:13.49 | ||||||
JGI Svømning | 1:15.30 | |||||||||
6 | Maria Grandt | 1998 | 593 | 1:14.22 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:13.64 | |||||||||
7 | Regitze Gaard | 2001 | 625 | 1:12.91 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:11.70 | |||||||||
8 | Julie Bak | 1997 | 617 | 1:13.22 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:11.88 | |||||||||
9 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | 611 | 1:13.46 | ||||||
Herlev Svømning | 1:14.65 | |||||||||
10 | Frederikke Echardt | 2002 | 561 | 1:15.58 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:13.91 | |||||||||
11 | Laura Findahl Andersen | 2001 | 548 | 1:16.18 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:13.12 | |||||||||
- | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | DSQ | BL 8.3 Ej godk FINAd | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:12.38 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 06 oktober 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 20:09 |
Resultat Løb 22 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst JuniorSenior Kortbane | Udskriftsdato | 06 oktober 2018 | |||
Stævne by | Udskriftstidspunkt | 13:54 | ||||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 oktober 2018 |
Løb 22, 200m Medley Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Viktor B. Bromer (1993) 1:54.86 2013-11-14 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 1:58.14 2011-04-09 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 661 | 27.67 | 59.45 | 1:36.67 | 2:05.83 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:01.90 | |||||||||
2 | Lucas Bruun Strøbek | 2001 | 643 | 27.89 | 1:01.05 | 1:37.50 | 2:06.98 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:02.34 | |||||||||
3 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | 638 | 28.10 | 1:00.47 | 1:36.33 | 2:07.34 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:00.27 | |||||||||
4 | Alvi Hjelm | 1996 | 631 | 27.83 | 59.94 | 1:37.41 | 2:07.76 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:02.85 | |||||||||
5 | Frans Johannessen | 1992 | 630 | 27.50 | 1:01.75 | 1:37.15 | 2:07.84 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:58.93 | |||||||||
6 | Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | 601 | 28.23 | 1:01.78 | 1:40.19 | 2:09.87 | Deltager ikke i finalen | ||
Sigma Swim Birkerød | 2:09.85 | |||||||||
7 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 596 | 27.29 | 58.95 | 1:37.79 | 2:10.24 | Deltager ikke i finalen | ||
Herlev Svømning | 2:12.16 | |||||||||
8 | Gustav Klit Stjernholm | 2002 | 590 | 27.85 | 1:00.93 | 1:40.06 | 2:10.69 | Deltager ikke i finalen | ||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:06.97 | |||||||||
9 | David Arneskov | 2002 | 590 | 28.15 | 1:01.94 | 1:40.00 | 2:10.70 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:11.20 | |||||||||
10 | Joakim Brønnum | 1997 | 588 | 27.87 | 1:03.08 | 1:40.14 | 2:10.79 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:08.21 | |||||||||
11 | Alfred August Grubert | 2001 | 586 | 28.42 | 1:02.29 | 1:41.51 | 2:10.95 | Deltager ikke i finalen | ||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:10.11 | |||||||||
12 | Mikkel S. Hansen | 2000 | 585 | 28.57 | 1:03.17 | 1:40.14 | 2:11.06 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:06.14 | |||||||||
13 | Niels Ottosen | 1998 | 583 | 27.60 | 1:04.22 | 1:39.87 | 2:11.20 | Deltager ikke i finalen | ||
Holbæk Svømme Klub | 2:08.72 | |||||||||
14 | Tobias Andersen | 1998 | 581 | 28.06 | 1:01.87 | 1:40.73 | 2:11.34 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:10.27 | |||||||||
15 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | 575 | 29.17 | 1:02.84 | 1:41.14 | 2:11.81 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:12.13 | |||||||||
16 | Carl-Emil Lønborg | 2002 | 565 | 29.22 | 1:02.49 | 1:41.86 | 2:12.61 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:09.17 | |||||||||
17 | Christoffer H. Andersen | 2002 | 560 | 28.84 | 1:02.96 | 1:41.80 | 2:12.97 | Deltager ikke i finalen | ||
Søllerød Svømmeklub | 2:10.85 | |||||||||
18 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | 557 | 28.24 | 1:01.29 | 1:41.62 | 2:13.17 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:08.31 | |||||||||
19 | Rasmus Nickelsen | 2003 | 550 | 26.86 | 1:00.70 | 1:42.77 | 2:13.80 | Deltager ikke i finalen | ||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:21.36 | |||||||||
20 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | 546 | 28.81 | 1:03.22 | 1:43.11 | 2:14.11 | Deltager ikke i finalen | ||
Køge Svømmeklub | 2:11.80 | |||||||||
21 | Gustav Jørgensen | 2000 | 543 | 27.37 | 1:00.46 | 1:43.17 | 2:14.33 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:10.69 | |||||||||
22 | Asger Væver Hartvig | 2002 | 541 | 29.08 | 1:06.36 | 1:42.58 | 2:14.54 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:14.14 | |||||||||
23 | Luccas Dam Brenner | 2001 | 534 | 29.21 | 1:01.34 | 1:43.43 | 2:15.05 | |||
Herlev Svømning | 2:16.41 | |||||||||
24 | Alexander Tullberg | 2003 | 528 | 28.57 | 1:03.98 | 1:45.60 | 2:15.56 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:13.73 | |||||||||
25 | Jakob Bjerre Eriksen | 2000 | 527 | 28.59 | 1:02.33 | 1:44.05 | 2:15.67 | Deltager ikke i finalen | ||
Hillerød Svømmeklub | 2:15.56 | |||||||||
26 | Felix Lund | 2001 | 520 | 27.69 | 1:02.69 | 1:44.44 | 2:16.32 | |||
Herlev Svømning | 2:11.86 | |||||||||
27 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | 514 | 28.54 | 1:05.43 | 1:47.61 | 2:16.78 | Deltager ikke i finalen | ||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:12.86 | |||||||||
28 | Daniel Berg Wenk | 2000 | 513 | 29.23 | 1:03.98 | 1:46.24 | 2:16.88 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:14.20 | |||||||||
29 | Mads Toft | 2001 | 512 | 29.02 | 1:05.78 | 1:46.05 | 2:16.98 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:14.55 | |||||||||
30 | Joshua P. Sidebotham | 2003 | 510 | 29.42 | 1:04.90 | 1:46.10 | 2:17.14 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:15.47 | |||||||||
31 | Oliver Steenberg | 2002 | 507 | 29.06 | 1:05.91 | 1:43.93 | 2:17.45 | Deltager ikke i finalen | ||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:16.75 | |||||||||
32 | Mathias Vestergaard | 2001 | 505 | 28.61 | 1:03.50 | 1:44.51 | 2:17.59 | Deltager ikke i finalen | ||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:11.68 | |||||||||
33 | Lauge Bastian Maar | 2001 | 505 | 30.56 | 1:05.56 | 1:46.37 | 2:17.64 | |||
Næstved IF | 2:17.26 | |||||||||
34 | Tobias Dan Hansen | 2002 | 505 | 26.53 | 59.69 | 1:43.07 | 2:17.66 | |||
Herlev Svømning | 2:19.87 | |||||||||
35 | Jannick Hansen | 2001 | 502 | 29.96 | 1:08.08 | 1:48.55 | 2:17.91 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:16.48 | |||||||||
36 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | 500 | 29.32 | 1:07.18 | 1:45.18 | 2:18.08 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:16.60 | |||||||||
37 | Christoffer Weiss | 2002 | 499 | 28.67 | 1:04.43 | 1:45.98 | 2:18.15 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:15.38 | |||||||||
38 | Frederik Bornemann | 2001 | 493 | 29.60 | 1:04.45 | 1:47.82 | 2:18.71 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:16.13 | |||||||||
39 | Tobias Daniel Larsen | 2001 | 492 | 29.37 | 1:05.75 | 1:46.72 | 2:18.79 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:19.35 | |||||||||
40 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 491 | 28.80 | 1:04.48 | 1:47.86 | 2:18.91 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:16.64 | |||||||||
41 | Mert Kaya | 2001 | 487 | 29.32 | 1:04.20 | 1:46.39 | 2:19.25 | |||
Køge Svømmeklub | 2:14.19 | |||||||||
42 | Christoffer Weiss | 2001 | 481 | 29.97 | 1:06.73 | 1:47.64 | 2:19.85 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:15.47 | |||||||||
43 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | 477 | 30.97 | 1:05.73 | 1:48.31 | 2:20.26 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:21.74 | |||||||||
44 | Laurits Kenskov | 2001 | 477 | 28.35 | 1:04.40 | 1:49.92 | 2:20.27 | |||
Herlev Svømning | 2:18.48 | |||||||||
45 | Alfred Højberg | 2002 | 476 | 29.62 | 1:06.59 | 1:48.79 | 2:20.39 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:16.09 | |||||||||
45 | Mikkel Hjelm | 2003 | 476 | 29.80 | 1:05.48 | 1:48.15 | 2:20.39 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:20.42 | |||||||||
47 | Carl Terp Larsen | 2001 | 473 | 29.69 | 1:07.07 | 1:46.56 | 2:20.68 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:18.56 | |||||||||
48 | Silas Storm Nielsen | 2002 | 472 | 31.16 | 1:07.11 | 1:49.25 | 2:20.80 | |||
Dragsholm Svømmeklub | 2:19.27 | |||||||||
49 | Mikkel Jørgensen | 2003 | 460 | 28.93 | 1:06.11 | 1:48.35 | 2:21.98 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:19.59 | |||||||||
50 | Ole Hovmand | 2003 | 451 | 30.84 | 1:08.02 | 1:51.13 | 2:22.86 | |||
Svømmeklubben Syd | 2:24.09 | |||||||||
51 | Villads Kruse | 2003 | 447 | 32.07 | 1:08.37 | 1:50.25 | 2:23.28 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:24.00 | |||||||||
52 | Elias Rought | 2003 | 439 | 32.35 | 1:10.49 | 1:50.07 | 2:24.16 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:21.77 | |||||||||
53 | Christopher G. Trandum | 2003 | 433 | 29.75 | 1:05.72 | 1:52.30 | 2:24.85 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:23.67 | |||||||||
54 | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | 425 | 31.40 | 1:07.73 | 1:51.84 | 2:25.72 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:25.75 | |||||||||
55 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | 419 | 28.80 | 1:05.29 | 1:50.03 | 2:26.47 | |||
Hvidovre Svømmeklub | 2:19.27 | |||||||||
56 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | 410 | 30.49 | 1:09.64 | 1:52.84 | 2:27.53 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:19.25 | |||||||||
57 | Jonathan Eskildsen | 2003 | 392 | 30.12 | 1:07.68 | 1:54.05 | 2:29.68 | |||
Køge Svømmeklub | 2:23.90 | |||||||||
- | Frederik Riedel Lentz | 2001 | DSQ | sw 6.5 ej afsl p ryg | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:13.50 | |||||||||
- | Malte Egholm Brøns | 2003 | DSQ | sw 7.6 en hånd v 125 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 2:18.75 | |||||||||
- | Valdemar Brøns | 2003 | DSQ | sw 6.5 ej afsl p ryg | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:14.77 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 06 oktober 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 13:54 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Med point uden mellemtider |
Stævne navn | Øst JuniorSenior Kortbane | Udskriftsdato | 06 oktober 2018 | |||
Stævne by | Udskriftstidspunkt | 20:09 | ||||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 oktober 2018 |
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Viktor B. Bromer (1993) 1:54.86 2013-11-14 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 1:58.14 2011-04-09 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | 684 | 2:04.40 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:00.27 | |||||||||
2 | Frans Johannessen | 1992 | 646 | 2:06.78 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:58.93 | |||||||||
3 | Lucas Bruun Strøbek | 2001 | 643 | 2:06.96 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:02.34 | |||||||||
4 | Alvi Hjelm | 1996 | 638 | 2:07.30 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:02.85 | |||||||||
5 | David Arneskov | 2002 | 606 | 2:09.48 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 2:11.20 | |||||||||
6 | Mikkel S. Hansen | 2000 | 607 | 2:09.46 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:06.14 | |||||||||
7 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | 591 | 2:10.60 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:08.31 | |||||||||
8 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | 582 | 2:11.27 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 2:12.13 | |||||||||
9 | Joakim Brønnum | 1997 | 578 | 2:11.57 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 2:08.21 | |||||||||
10 | Tobias Andersen | 1998 | 578 | 2:11.59 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:10.27 | |||||||||
11 | Carl-Emil Lønborg | 2002 | 577 | 2:11.67 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:09.17 | |||||||||
- | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | DSQ | sw 4.4 tyvstart | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:01.90 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 06 oktober 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 20:09 |
Resultat Løb 23 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst JuniorSenior Kortbane | Udskriftsdato | 06 oktober 2018 | |||
Stævne by | Udskriftstidspunkt | 13:40 | ||||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 oktober 2018 |
Løb 23, 100m Medley Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.34 2014-10-05 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.97 2011-11-24 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Caroline Erichsen | 1998 | 712 | 29.41 | 1:03.44 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:01.32 | |||||||||
2 | Julie Kepp Jensen | 2000 | 678 | 28.47 | 1:04.48 | |||||
JGI Svømning | 1:02.33 | |||||||||
3 | Maria Grandt | 1998 | 666 | 30.25 | 1:04.88 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:05.23 | |||||||||
4 | Regitze Gaard | 2001 | 661 | 30.49 | 1:05.03 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:03.10 | |||||||||
5 | Marina Heller Hansen | 1994 | 657 | 29.50 | 1:05.16 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:05.16 | |||||||||
6 | Sofie Hansen | 2002 | 651 | 30.12 | 1:05.38 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:03.53 | |||||||||
7 | Victoria Bierre | 2000 | 649 | 28.96 | 1:05.44 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:04.60 | |||||||||
8 | Thea Blomsterberg | 2002 | 642 | 31.11 | 1:05.66 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:06.57 | |||||||||
9 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | 635 | 31.46 | 1:05.90 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:04.03 | |||||||||
10 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | 632 | 29.39 | 1:06.03 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:06.74 | |||||||||
11 | Liva Palmund | 2002 | 624 | 29.64 | 1:06.31 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:05.31 | |||||||||
12 | Anna Wermuth | 1996 | 611 | 32.02 | 1:06.75 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:06.70 | |||||||||
13 | Mia Rindshøj | 2003 | 605 | 30.83 | 1:06.99 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:05.46 | |||||||||
14 | Julie K Rose | 2003 | 601 | 31.63 | 1:07.12 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:08.50 | |||||||||
15 | Emilie Meng | 2003 | 600 | 31.45 | 1:07.17 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:06.76 | |||||||||
16 | Johanne Hingebjerg | 2002 | 599 | 30.95 | 1:07.22 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:04.53 | |||||||||
17 | Emma Bjørnholdt | 2000 | 596 | 32.57 | 1:07.32 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:06.83 | |||||||||
18 | Julie Stampe | 2002 | 595 | 30.39 | 1:07.37 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:08.88 | |||||||||
19 | Liva Schmid | 2000 | 594 | 31.14 | 1:07.39 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:05.76 | |||||||||
20 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | 588 | 30.90 | 1:07.62 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:06.73 | |||||||||
21 | Liva Stjernholm | 2004 | 581 | 31.65 | 1:07.89 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:07.80 | |||||||||
22 | Sofie Nielsen | 2001 | 579 | 31.51 | 1:07.99 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:07.43 | |||||||||
23 | Laura Findahl Andersen | 2001 | 574 | 32.19 | 1:08.18 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:07.79 | |||||||||
24 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | 570 | 32.95 | 1:08.34 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:07.21 | |||||||||
25 | Kristine Mikkelsen | 2000 | 566 | 31.35 | 1:08.50 | |||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:07.71 | |||||||||
26 | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | 564 | 32.52 | 1:08.58 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:08.25 | |||||||||
27 | Naya Modin Thomsen | 2003 | 559 | 32.13 | 1:08.76 | Deltager ikke i finalen | ||||
Køge Svømmeklub | 1:08.27 | |||||||||
28 | Ella Stenholt | 2003 | 555 | 32.24 | 1:08.95 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:10.70 | |||||||||
29 | Johanna Berthelsen | 2000 | 549 | 33.21 | 1:09.19 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:05.70 | |||||||||
30 | Marina Nissen Jakobsen | 2000 | 547 | 32.93 | 1:09.26 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:08.71 | |||||||||
31 | Clara Schade Cantby | 2000 | 546 | 31.06 | 1:09.30 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:07.30 | |||||||||
32 | Maria Lund | 2003 | 542 | 31.66 | 1:09.48 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:11.10 | |||||||||
33 | Melanie Eggertsen | 2002 | 542 | 31.01 | 1:09.49 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:10.36 | |||||||||
34 | Line Strandby | 2001 | 541 | 32.95 | 1:09.53 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:09.25 | |||||||||
35 | Caroline Hørlykke | 2000 | 538 | 32.86 | 1:09.67 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:07.23 | |||||||||
36 | Freja Stenbækgård | 2003 | 537 | 32.87 | 1:09.70 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:11.15 | |||||||||
37 | Katrine Bonefeld | 2004 | 529 | 32.96 | 1:10.05 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:11.18 | |||||||||
37 | Martha Vitus Tversted | 2002 | 529 | 33.47 | 1:10.05 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:08.05 | |||||||||
39 | Lærke Rask Sander | 2002 | 528 | 31.69 | 1:10.09 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:09.15 | |||||||||
40 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 527 | 34.38 | 1:10.13 | |||||
Vest-Brøndby | 1:08.87 | |||||||||
41 | Katja Korbo Petersson | 2001 | 525 | 31.48 | 1:10.23 | |||||
JGI Svømning | 1:07.50 | |||||||||
42 | Matilde Mantzius Mosegård | 2003 | 522 | 31.95 | 1:10.34 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:10.75 | |||||||||
43 | Zara Wendel | 2002 | 521 | 31.69 | 1:10.39 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:09.01 | |||||||||
44 | Jasmin Philip | 2004 | 514 | 32.29 | 1:10.72 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:11.71 | |||||||||
45 | Melanie Degner | 2000 | 514 | 33.55 | 1:10.73 | Deltager ikke i finalen | ||||
Køge Svømmeklub | 1:08.46 | |||||||||
46 | Celia Puggaard | 2003 | 513 | 31.85 | 1:10.77 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:10.64 | |||||||||
47 | Clara Toft | 2004 | 509 | 33.23 | 1:10.97 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:13.61 | |||||||||
48 | Frederikke Falk-List | 2004 | 505 | 32.37 | 1:11.16 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:09.49 | |||||||||
49 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | 504 | 33.63 | 1:11.19 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:13.37 | |||||||||
50 | Signe Krag Andersen | 2004 | 503 | 34.10 | 1:11.24 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:13.11 | |||||||||
51 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | 502 | 32.57 | 1:11.30 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:09.40 | |||||||||
52 | Line Nøhr Petersen | 2003 | 496 | 34.66 | 1:11.59 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:11.91 | |||||||||
52 | Pernille Elm Jensen | 2003 | 496 | 35.88 | 1:11.59 | |||||
JGI Svømning | 1:11.10 | |||||||||
54 | Caroline Brink | 2003 | 489 | 34.63 | 1:11.92 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:08.86 | |||||||||
55 | Thippe de Neergaard | 2003 | 488 | 32.52 | 1:11.97 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:11.42 | |||||||||
56 | Elisabeth Them Jensen | 2004 | 487 | 33.48 | 1:11.99 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:12.46 | |||||||||
57 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | 485 | 33.60 | 1:12.11 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:11.89 | |||||||||
58 | Luna Emilie Olsen | 2003 | 482 | 33.04 | 1:12.24 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:10.03 | |||||||||
59 | Emilie Holst Lange | 2002 | 480 | 32.75 | 1:12.34 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:10.62 | |||||||||
60 | Christine Henriksen | 2003 | 476 | 34.08 | 1:12.55 | |||||
JGI Svømning | 1:11.98 | |||||||||
61 | Emma Stoltz | 2004 | 473 | 34.75 | 1:12.69 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:13.86 | |||||||||
62 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | 472 | 31.67 | 1:12.77 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:10.98 | |||||||||
63 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | 465 | 33.66 | 1:13.14 | |||||
Næstved IF | 1:11.07 | |||||||||
64 | Freja Søndergaard | 2004 | 464 | 34.66 | 1:13.20 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:12.88 | |||||||||
65 | Amalie Schou | 2003 | 457 | 34.06 | 1:13.54 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:15.23 | |||||||||
66 | Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | 456 | 34.04 | 1:13.59 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:13.78 | |||||||||
67 | Viktoria Bæts Kristensen | 2002 | 454 | 34.00 | 1:13.69 | |||||
Næstved IF | 1:10.74 | |||||||||
68 | Liva Søby | 2004 | 443 | 33.51 | 1:14.32 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:13.14 | |||||||||
69 | Ida Zeiler Terkildsen | 2004 | 431 | 35.54 | 1:15.02 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:15.20 | |||||||||
70 | Josefine Krumbak | 2004 | 429 | 35.28 | 1:15.13 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:13.91 | |||||||||
71 | Nønne Christensen | 2004 | 420 | 35.79 | 1:15.63 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:13.37 | |||||||||
72 | Nanna Udby Laugesen | 2004 | 406 | 34.85 | 1:16.49 | |||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:19.32 | |||||||||
73 | Wilma Anker | 2004 | 399 | 35.46 | 1:16.95 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:13.25 | |||||||||
74 | Cornelia Bergqvist | 2003 | 377 | 36.90 | 1:18.44 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:11.54 | |||||||||
- | Mie Ø. Nielsen | 1996 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | 1:01.08 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 06 oktober 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 13:40 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Med point uden mellemtider |
Stævne navn | Øst JuniorSenior Kortbane | Udskriftsdato | 06 oktober 2018 | |||
Stævne by | Udskriftstidspunkt | 20:09 | ||||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 oktober 2018 |
Løb 23, 100m Medley Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.34 2014-10-05 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.97 2011-11-24 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Julie Kepp Jensen | 2000 | 839 | 1:00.08 | ||||||
JGI Svømning | 1:02.33 | |||||||||
2 | Caroline Erichsen | 1998 | 751 | 1:02.33 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:01.32 | |||||||||
3 | Maria Grandt | 1998 | 683 | 1:04.34 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:05.23 | |||||||||
4 | Marina Heller Hansen | 1994 | 654 | 1:05.28 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:05.16 | |||||||||
5 | Sofie Hansen | 2002 | 636 | 1:05.88 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:03.53 | |||||||||
6 | Regitze Gaard | 2001 | 623 | 1:06.35 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:03.10 | |||||||||
7 | Thea Blomsterberg | 2002 | 671 | 1:04.72 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:06.57 | |||||||||
8 | Anna Wermuth | 1996 | 662 | 1:05.02 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:06.70 | |||||||||
9 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | 643 | 1:05.63 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:04.03 | |||||||||
10 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | 640 | 1:05.74 | ||||||
Farum Svømmeklub | 1:06.74 | |||||||||
11 | Victoria Bierre | 2000 | 622 | 1:06.36 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:04.60 | |||||||||
12 | Liva Palmund | 2002 | 581 | 1:07.88 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:05.31 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 06 oktober 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 20:09 |
Resultat Løb 24 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Øst JuniorSenior Kortbane | Udskriftsdato | 06 oktober 2018 | |||
Stævne by | Udskriftstidspunkt | 14:14 | ||||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 oktober 2018 |
Løb 24, 1500m Frisvømning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 14:26.74 2009-12-12 |
Dansk Rekord Junior: Mads Glæsner (1988) 14:50.72 2006-10-28 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Jens Bomgaard | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:04.04 | 2:09.61 | 3:16.08 | 4:23.54 | 16:44.05 | ||
5:31.15 | 6:39.20 | 7:47.23 | 8:55.19 | |||||||
10:02.98 | 11:11.23 | 12:18.84 | 13:26.16 | |||||||
14:32.70 | 15:38.81 | |||||||||
2 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:04.32 | 2:12.11 | 3:19.43 | 4:27.06 | 16:51.14 | ||
5:35.01 | 6:42.88 | 7:50.78 | 8:58.52 | |||||||
10:05.98 | 11:13.80 | 12:20.52 | 13:27.71 | |||||||
14:35.74 | 15:44.16 | |||||||||
3 | Alexander Rendlev | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:03.24 | 2:09.71 | 3:16.63 | 4:24.01 | 17:01.94 | ||
5:31.47 | 6:39.26 | 7:47.53 | 8:56.13 | |||||||
10:04.95 | 11:14.77 | 12:24.52 | 13:34.64 | |||||||
14:45.02 | 15:54.83 | |||||||||
4 | Valdemar Kristensen | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 1:06.46 | 2:16.19 | 3:25.65 | 4:35.48 | 17:15.08 | ||
5:45.01 | 6:54.24 | 8:03.56 | 9:12.59 | |||||||
10:21.31 | 11:30.39 | 12:39.64 | 13:49.78 | |||||||
14:59.03 | 16:08.75 | |||||||||
5 | Valdemar Solok | 2001 | Søllerød Svømmeklub | 1:04.45 | 2:12.54 | 3:22.03 | 4:31.93 | 17:18.64 | ||
5:42.50 | 6:52.68 | 8:03.30 | 9:13.83 | |||||||
10:23.59 | 11:33.29 | 12:42.97 | 13:52.20 | |||||||
15:01.92 | 16:10.79 | |||||||||
6 | Mathias Aner | 2001 | Svømmeklubben Syd | 1:04.85 | 2:14.43 | 3:24.52 | 4:35.33 | 17:29.69 | ||
5:45.80 | 6:56.53 | 8:07.79 | 9:17.68 | |||||||
10:28.50 | 11:39.21 | 12:49.66 | 13:59.88 | |||||||
15:10.14 | 16:20.78 | |||||||||
7 | Mads Lind | 2002 | Hvidovre Svømmeklub | 1:05.63 | 2:13.88 | 3:23.07 | 4:32.73 | 17:33.46 | ||
5:42.94 | 6:53.15 | 8:03.66 | 9:14.31 | |||||||
10:25.14 | 11:36.52 | 12:48.77 | 14:01.06 | |||||||
15:13.40 | 16:24.78 | |||||||||
8 | Carl Heyn Stage | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:04.88 | 2:15.13 | 3:26.44 | 4:37.44 | 17:33.49 | ||
5:49.26 | 7:01.07 | 8:12.82 | 9:24.71 | |||||||
10:35.76 | 11:46.43 | 12:57.00 | 14:06.41 | |||||||
15:16.60 | 16:26.46 | |||||||||
9 | Joakim Køhn | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:05.42 | 2:15.35 | 3:25.90 | 4:36.31 | 17:37.64 | ||
5:46.65 | 6:57.06 | 8:07.65 | 9:18.60 | |||||||
10:30.11 | 11:41.64 | 12:52.88 | 14:04.24 | |||||||
15:15.50 | 16:27.00 | |||||||||
10 | Andreas Hoffmann | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:06.83 | 2:18.50 | 3:31.50 | 4:44.87 | 17:46.90 | ||
5:56.92 | 7:09.44 | 8:22.25 | 9:34.31 | |||||||
10:45.84 | 11:58.32 | 13:08.94 | 14:19.44 | |||||||
15:29.63 | 16:39.70 | |||||||||
11 | Xander Pontoppidan | 2003 | Hvidovre Svømmeklub | 1:08.71 | 2:20.19 | 3:32.21 | 4:44.84 | 18:07.64 | ||
5:57.62 | 7:10.42 | 8:22.94 | 9:35.98 | |||||||
10:48.88 | 12:01.52 | 13:14.78 | 14:28.31 | |||||||
15:42.06 | 16:55.23 | |||||||||
12 | Frede Meincke | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:08.25 | 2:18.13 | 3:29.47 | 4:41.20 | 18:12.29 | ||
5:54.10 | 7:04.63 | 8:17.07 | 9:29.97 | |||||||
10:43.64 | 11:58.09 | 13:11.82 | 14:26.93 | |||||||
15:42.02 | 16:57.06 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 06 oktober 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 14:14 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Med point uden mellemtider |
Stævne navn | Øst JuniorSenior Kortbane | Udskriftsdato | 06 oktober 2018 | |||
Stævne by | Udskriftstidspunkt | 20:10 | ||||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 oktober 2018 |
Løb 24, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 14:26.74 2009-12-12 |
Dansk Rekord Junior: Mads Glæsner (1988) 14:50.72 2006-10-28 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Rishøj | 1999 | 727 | 15:42.92 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 15:54.99 | |||||||||
2 | Mads Holm | 1998 | 704 | 15:53.24 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | 15:28.58 | |||||||||
3 | Anders Nielsen | 2001 | 671 | 16:08.38 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 16:10.20 | |||||||||
4 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | 608 | 16:40.69 | ||||||
Køge Svømmeklub | 16:08.85 | |||||||||
5 | Frederik Bornemann | 2001 | 607 | 16:41.29 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 16:12.10 | |||||||||
6 | Jens Bomgaard | 2002 | 602 | 16:44.05 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 16:40.92 | |||||||||
7 | Ferdinand Wahl | 2000 | 593 | 16:49.36 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 16:30.25 | |||||||||
8 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | 589 | 16:51.14 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 17:00.84 | |||||||||
9 | Alexander Rendlev | 2001 | 571 | 17:01.94 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 16:43.06 | |||||||||
10 | Valdemar Kristensen | 2003 | 549 | 17:15.08 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 17:28.18 | |||||||||
11 | Valdemar Solok | 2001 | 544 | 17:18.64 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 17:02.24 | |||||||||
12 | Mathias Aner | 2001 | 527 | 17:29.69 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 17:10.12 | |||||||||
13 | Mads Lind | 2002 | 521 | 17:33.46 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 17:12.84 | |||||||||
14 | Carl Heyn Stage | 2003 | 521 | 17:33.49 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 17:40.41 | |||||||||
15 | Joakim Køhn | 2003 | 515 | 17:37.64 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 17:51.55 | |||||||||
16 | Andreas Hoffmann | 2003 | 502 | 17:46.90 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 17:36.79 | |||||||||
17 | Xander Pontoppidan | 2003 | 474 | 18:07.64 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 17:56.63 | |||||||||
18 | Frede Meincke | 2002 | 468 | 18:12.29 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 17:33.82 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 06 oktober 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 20:10 |
Resultat Løb 25 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Øst JuniorSenior Kortbane | Udskriftsdato | 06 oktober 2018 | |||
Stævne by | Udskriftstidspunkt | 14:47 | ||||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 oktober 2018 |
Løb 25, 800m Frisvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 8:04.61 2009-11-14 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 8:22.38 2004-12-10 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Fiona Andrea Have | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:08.56 | 2:20.33 | 3:32.25 | 4:43.21 | 9:22.40 | ||
5:54.62 | 7:05.35 | 8:15.03 | ||||||||
2 | Katja Kjær Nielsen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 1:08.44 | 2:19.29 | 3:30.65 | 4:42.79 | 9:26.54 | ||
5:54.12 | 7:05.44 | 8:16.70 | ||||||||
3 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | Køge Svømmeklub | 1:07.68 | 2:19.48 | 3:31.71 | 4:43.32 | 9:26.91 | ||
5:54.93 | 7:06.24 | 8:17.61 | ||||||||
4 | Helena Hvid Hansen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 1:08.02 | 2:18.47 | 3:28.97 | 4:39.65 | 9:27.57 | ||
5:51.16 | 7:03.11 | 8:15.44 | ||||||||
5 | Sofie Hertzberg | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:09.45 | 2:22.10 | 3:33.72 | 4:45.05 | 9:30.84 | ||
5:56.23 | 7:08.03 | 8:19.80 | ||||||||
6 | Hannah Höesch | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:07.89 | 2:19.74 | 3:31.93 | 4:44.56 | 9:36.38 | ||
5:58.06 | 7:11.70 | 8:24.50 | ||||||||
7 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:08.64 | 2:20.80 | 3:32.63 | 4:45.37 | 9:36.77 | ||
5:58.55 | 7:12.40 | 8:25.38 | ||||||||
8 | Mia Lindberg | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:07.60 | 2:18.90 | 3:30.47 | 4:43.14 | 9:37.36 | ||
5:56.45 | 7:10.16 | 8:24.45 | ||||||||
9 | Isabella Victoria Nimb | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:10.24 | 2:23.31 | 3:36.89 | 4:50.57 | 9:41.38 | ||
6:03.24 | 7:16.00 | 8:29.12 | ||||||||
10 | Isabella Rosenberg | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:09.95 | 2:23.37 | 3:36.89 | 4:50.20 | 9:45.01 | ||
6:03.60 | 7:16.89 | 8:31.12 | ||||||||
11 | Rebekka Giessing | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:08.60 | 2:21.62 | 3:35.43 | 4:49.42 | 9:45.83 | ||
6:03.18 | 7:17.72 | 8:32.15 | ||||||||
12 | Mathilde Nielsen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 1:11.87 | 2:27.24 | 3:42.97 | 4:58.49 | 9:55.33 | ||
6:13.63 | 7:28.35 | 8:42.61 | ||||||||
13 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 1:12.24 | 2:28.97 | 3:44.37 | 5:00.26 | 9:56.76 | ||
6:16.00 | 7:30.97 | 8:44.79 | ||||||||
14 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:08.32 | 2:21.74 | 3:35.79 | 4:50.91 | 9:57.25 | ||
6:08.40 | 7:25.74 | 8:42.10 | ||||||||
15 | Sophie Grandjean | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 1:08.94 | 2:22.29 | 3:36.72 | 4:51.93 | 9:58.50 | ||
6:08.53 | 7:24.97 | 8:42.37 | ||||||||
16 | Olivia Ida Madsen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 1:11.85 | 2:27.05 | 3:42.93 | 4:59.74 | 10:02.08 | ||
6:15.82 | 7:32.12 | 8:48.26 | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 06 oktober 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 14:47 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Med point uden mellemtider |
Stævne navn | Øst JuniorSenior Kortbane | Udskriftsdato | 06 oktober 2018 | |||
Stævne by | Udskriftstidspunkt | 20:10 | ||||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 oktober 2018 |
Løb 25, 800m Frisvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 8:04.61 2009-11-14 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 8:22.38 2004-12-10 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | 719 | 8:55.03 | ||||||
JGI Svømning | 9:07.77 | |||||||||
2 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | 716 | 8:55.60 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 8:54.07 | |||||||||
3 | Sara Sylvest | 2000 | 689 | 9:02.48 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 8:58.30 | |||||||||
4 | Emilie Krog | 2002 | 674 | 9:06.57 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 9:09.54 | |||||||||
5 | Kamille Auerbach-Lind | 2001 | 660 | 9:10.35 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 9:08.23 | |||||||||
6 | Tine Petersen | 2003 | 658 | 9:11.08 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 9:11.38 | |||||||||
7 | Fiona Andrea Have | 2004 | 619 | 9:22.40 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 9:26.88 | |||||||||
8 | Katja Kjær Nielsen | 2002 | 605 | 9:26.54 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 9:34.03 | |||||||||
9 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 604 | 9:26.91 | ||||||
Køge Svømmeklub | 9:40.67 | |||||||||
10 | Helena Hvid Hansen | 2001 | 602 | 9:27.57 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 9:23.21 | |||||||||
11 | Sofie Hertzberg | 2002 | 592 | 9:30.84 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 9:42.09 | |||||||||
12 | Hannah Höesch | 2003 | 575 | 9:36.38 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 9:36.25 | |||||||||
13 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 574 | 9:36.77 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 9:27.07 | |||||||||
14 | Mia Lindberg | 2003 | 572 | 9:37.36 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 9:29.82 | |||||||||
15 | Isabella Victoria Nimb | 2004 | 560 | 9:41.38 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 9:48.30 | |||||||||
16 | Isabella Rosenberg | 2003 | 550 | 9:45.01 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 9:49.40 | |||||||||
17 | Rebekka Giessing | 2003 | 547 | 9:45.83 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 9:46.71 | |||||||||
18 | Mathilde Nielsen | 2003 | 521 | 9:55.33 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 9:46.01 | |||||||||
19 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | 518 | 9:56.76 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 9:49.01 | |||||||||
20 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | 516 | 9:57.25 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 9:44.27 | |||||||||
21 | Sophie Grandjean | 2003 | 513 | 9:58.50 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 9:30.11 | |||||||||
22 | Olivia Ida Madsen | 2003 | 504 | 10:02.08 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 9:49.04 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 06 oktober 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 20:10 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Øst JuniorSenior Kortbane | Udskriftsdato | 06 oktober 2018 | |||
Stævne by | Udskriftstidspunkt | 19:39 | ||||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 oktober 2018 |
Løb 26, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: VAT CPH (1900) 3:15.42 2011-11-24 |
Dansk Rekord Junior: Elite Svøm Esbjerg (1900) 3:22.59 2009-12-19 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Sigma Herrer A | 0 | Sigma Swim | 3:24.57 | ||||||
Frederik Rindshøj | 1999 | 24.89 | 50.89 | 50.89 | ||||||
Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 24.45 | 51.30 | 1:42.19 | ||||||
Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | 24.39 | 50.89 | 2:33.08 | ||||||
Sebastian Tullberg | 2000 | 24.69 | 51.49 | 3:24.57 | ||||||
2 | Kvik Drenge 1 | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:26.42 | ||||||
Rasmus Nickelsen | 2003 | 25.08 | 52.19 | 52.19 | ||||||
Sebastian Ovesen | 1994 | 23.80 | 49.97 | 1:42.16 | ||||||
Jacob M. Jørgensen | 1997 | 24.86 | 51.44 | 2:33.60 | ||||||
Jonas M. Jørgensen | 2001 | 24.57 | 52.82 | 3:26.42 | ||||||
3 | Triton Herrer 1 | 0 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:28.83 | ||||||
Mads Tornow Rasmussen | 2000 | 25.15 | 53.28 | 53.28 | ||||||
Frans Johannessen | 1992 | 24.49 | 51.06 | 1:44.34 | ||||||
Gustav Klit Stjernholm | 2002 | 24.77 | 52.48 | 2:36.82 | ||||||
Tobias Andersen | 1998 | 24.53 | 52.01 | 3:28.83 | ||||||
4 | Gentofte Herrer 1 | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 3:29.68 | ||||||
Peter Vangsgaard | 2000 | 25.30 | 52.23 | 52.23 | ||||||
Lucas Bruun Strøbek | 2001 | 24.55 | 51.69 | 1:43.92 | ||||||
Tomas Stensballe Larsen | 2000 | 24.81 | 52.74 | 2:36.66 | ||||||
Leo Badaker | 2002 | 25.38 | 53.02 | 3:29.68 | ||||||
5 | Sigma Herrer C | 0 | Sigma Swim | 3:30.57 | ||||||
Anton Borring Andersen | 1999 | 25.57 | 52.30 | 52.30 | ||||||
Alexander Eggers | 1999 | 24.75 | 51.53 | 1:43.83 | ||||||
Joakim Brønnum | 1997 | 25.34 | 53.09 | 2:36.92 | ||||||
Niklas Broch Thielemann | 1994 | 25.74 | 53.65 | 3:30.57 | ||||||
6 | Herlev Herrer I | 2001 | Herlev Svømning | 3:31.55 | ||||||
Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 26.03 | 53.23 | 53.23 | ||||||
Laurits Kenskov | 2001 | 25.04 | 52.52 | 1:45.75 | ||||||
Thomas Svane-From | 2000 | 25.52 | 53.73 | 2:39.48 | ||||||
Felix Lund | 2001 | 24.10 | 52.07 | 3:31.55 | ||||||
7 | Holbæk Herre | 0 | Holbæk Svømme Klub | 3:31.58 | ||||||
Simon Brixner | 2000 | 25.38 | 52.82 | 52.82 | ||||||
Niels Ottosen | 1998 | 25.17 | 53.36 | 1:46.18 | ||||||
Mads Ottosen | 1997 | 25.03 | 52.82 | 2:39.00 | ||||||
David Arneskov | 2002 | 25.00 | 52.58 | 3:31.58 | ||||||
8 | Lyngby Herrer 1 | 0 | Lyngby Svømmeklub | 3:31.88 | ||||||
Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 24.47 | 50.71 | 50.71 | ||||||
William Textor Broch | 2001 | 24.38 | 52.13 | 1:42.84 | ||||||
Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 25.24 | 52.28 | 2:35.12 | ||||||
Valdemar Ditlev Kragh | 2003 | 27.11 | 56.76 | 3:31.88 | ||||||
9 | Søllerød Boys | 0 | Søllerød Svømmeklub | 3:33.29 | ||||||
Pierre Høgenhaug | 1999 | 25.36 | 52.07 | 52.07 | ||||||
Christoffer H. Andersen | 2002 | 24.63 | 51.81 | 1:43.88 | ||||||
Christian Andersen | 1999 | 26.03 | 55.27 | 2:39.15 | ||||||
Jannick Hansen | 2001 | 26.20 | 54.14 | 3:33.29 | ||||||
10 | Sigma Herrer B | 0 | Sigma Swim | 3:36.03 | ||||||
Frederik Eg Ibsen | 2002 | 26.05 | 53.99 | 53.99 | ||||||
Daniel Garne Larsen | 2003 | 25.78 | 54.17 | 1:48.16 | ||||||
Lucas Emil Christensen | 2003 | 25.93 | 54.76 | 2:42.92 | ||||||
Alexander Tullberg | 2003 | 25.05 | 53.11 | 3:36.03 | ||||||
11 | Kvik Drenge 2 | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:36.69 | ||||||
Jakob Strunge Nissen | 2002 | 26.36 | 54.57 | 54.57 | ||||||
Joakim Køhn | 2003 | 25.99 | 54.82 | 1:49.39 | ||||||
Roar Andersen | 2001 | 25.08 | 52.68 | 2:42.07 | ||||||
Carl Heyn Stage | 2003 | 26.20 | 54.62 | 3:36.69 | ||||||
12 | Triton Herrer 2 | 0 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:36.71 | ||||||
Oliver Thor Sørensen | 2000 | 25.57 | 53.84 | 53.84 | ||||||
Niels Paulli Sparholt | 2000 | 26.02 | 55.15 | 1:48.99 | ||||||
Kasper Bonnichsen | 2002 | 24.89 | 52.83 | 2:41.82 | ||||||
Magnus Aasberg | 2001 | 25.70 | 54.89 | 3:36.71 | ||||||
13 | Hovedstadens Herrer 2 | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:39.02 | ||||||
Bertram Dreyer Riis | 2002 | 27.24 | 56.00 | 56.00 | ||||||
Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 26.17 | 55.20 | 1:51.20 | ||||||
Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 25.56 | 54.28 | 2:45.48 | ||||||
Valdemar Brøns | 2003 | 25.90 | 53.54 | 3:39.02 | ||||||
14 | Gentofte Herrer 2 | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 3:40.82 | ||||||
Christoffer Vang-Jensen | 2001 | 25.91 | 54.14 | 54.14 | ||||||
Carl-Emil Lønborg | 2002 | 26.08 | 54.19 | 1:48.33 | ||||||
Christoffer Weiss | 2001 | 26.54 | 54.93 | 2:43.26 | ||||||
Christopher G. Trandum | 2003 | 27.23 | 57.56 | 3:40.82 | ||||||
15 | Holbæk Herre 2 | 0 | Holbæk Svømme Klub | 3:41.56 | ||||||
Christopher H. Brown | 2002 | 25.99 | 54.50 | 54.50 | ||||||
Mads Toft | 2001 | 25.63 | 53.22 | 1:47.72 | ||||||
Frederik Pedersen | 2002 | 27.41 | 56.24 | 2:43.96 | ||||||
Oliver Lystlund | 2003 | 27.43 | 57.60 | 3:41.56 | ||||||
16 | Hs Red Stags | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 3:42.54 | ||||||
Martin Vennick Haugbølle | 2001 | 26.73 | 55.59 | 55.59 | ||||||
Filip Bruhn | 2003 | 25.84 | 56.07 | 1:51.66 | ||||||
Malte Egholm Brøns | 2003 | 26.53 | 55.55 | 2:47.21 | ||||||
Asger Væver Hartvig | 2002 | 26.44 | 55.33 | 3:42.54 | ||||||
17 | A6 Drenge | 2002 | A6 | 3:43.62 | ||||||
Frederik Bojesen | 2002 | 25.87 | 53.46 | 53.46 | ||||||
Mikkel Bjellekjær Jensen | 2003 | 26.94 | 56.99 | 1:50.45 | ||||||
Nicolai Therkelsen | 2003 | 28.10 | 58.41 | 2:48.86 | ||||||
Nicolai Wiuff | 2002 | 25.56 | 54.76 | 3:43.62 | ||||||
18 | Vat Cph Herrer 1 | 1999 | VAT Copenhagen | 3:47.00 | ||||||
Alexander Rendlev | 2001 | 27.80 | 57.47 | 57.47 | ||||||
Carl Terp Larsen | 2001 | 26.96 | 56.61 | 1:54.08 | ||||||
August Hertz Bugge | 2000 | 26.98 | 56.71 | 2:50.79 | ||||||
Antoine Montier | 1993 | 27.12 | 56.21 | 3:47.00 | ||||||
19 | Farum Herrer | 0 | Farum Svømmeklub | 3:50.18 | ||||||
Rasmus Thode Møller | 2002 | 26.39 | 56.30 | 56.30 | ||||||
Frederik Jørgensen | 2003 | 26.25 | 55.58 | 1:51.88 | ||||||
Lars Reber Knudsen | 2003 | 27.85 | 58.83 | 2:50.71 | ||||||
Christian Ong Hansen | 2001 | 27.41 | 59.47 | 3:50.18 | ||||||
20 | Herlev Herrer Ii | 2001 | Herlev Svømning | 3:52.71 | ||||||
Victor Bendix Beiter | 2001 | 26.77 | 56.58 | 56.58 | ||||||
Mathias Jelshøj | 2001 | 28.95 | 1:02.27 | 1:58.85 | ||||||
Luccas Dam Brenner | 2001 | 26.16 | 55.08 | 2:53.93 | ||||||
Peter Holm | 2003 | 27.10 | 58.78 | 3:52.71 | ||||||
21 | Lyngby Herrer 2 | 0 | Lyngby Svømmeklub | 3:55.65 | ||||||
Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | 28.28 | 58.20 | 58.20 | ||||||
Christoffer W Frederiksen | 2003 | 27.88 | 58.33 | 1:56.53 | ||||||
Anders Lundin Brockdorff | 2003 | 27.72 | 58.46 | 2:54.99 | ||||||
Bror Textor-Broch | 2003 | 28.61 | 1:00.66 | 3:55.65 | ||||||
- | Hovedstadens Herrer 1 | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | sw 10.11 Tyvstart | |||||
Frederik O. Møller | 1999 | 25.46 | 52.62 | 52.62 | ||||||
Joshua P. Sidebotham | 2003 | 27.00 | 56.65 | 1:49.27 | ||||||
Jens Bomgaard | 2002 | 25.90 | 54.21 | 2:43.48 | ||||||
- | Vat Cph Herrer 2 | 2000 | VAT Copenhagen | DSQ | sw 10.11 tyvstart | |||||
Peter Vinge-Maigaard | 2003 | 27.53 | 58.78 | 58.78 | ||||||
Rasmus Hatting Petersen | 2002 | 27.25 | 57.56 | 1:56.34 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 06 oktober 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 19:39 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Øst JuniorSenior Kortbane | Udskriftsdato | 06 oktober 2018 | |||
Stævne by | Udskriftstidspunkt | 20:02 | ||||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 oktober 2018 |
Løb 27, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Lyngby Damer (1900) 3:38.94 2014-04-06 |
Dansk Rekord Junior: KVIK Kastrup (1900) 3:46.63 2009-12-09 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Sigma Piger A | 0 | Sigma Swim | 3:47.06 | ||||||
Caroline Erichsen | 1998 | 26.90 | 55.77 | 55.77 | ||||||
Mia Steen Duus | 2001 | 27.67 | 57.81 | 1:53.58 | ||||||
Julie K Rose | 2003 | 27.33 | 57.54 | 2:51.12 | ||||||
Marina Heller Hansen | 1994 | 26.61 | 55.94 | 3:47.06 | ||||||
2 | A6 Piger 1 | 1998 | A6 | 3:48.27 | ||||||
Lærke Toft Ruby | 1999 | 27.81 | 58.72 | 58.72 | ||||||
Julie Kepp Jensen | 2000 | 25.51 | 53.74 | 1:52.46 | ||||||
Cecilie Wiuff | 2000 | 27.81 | 58.75 | 2:51.21 | ||||||
Andrea Paaske | 2001 | 27.04 | 57.06 | 3:48.27 | ||||||
3 | Hovedstadens Damer 1 | 1995 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:48.78 | ||||||
Marie Voigt Lauridsen | 1995 | 27.46 | 57.05 | 57.05 | ||||||
Luna Donde Feilberg | 2000 | 27.77 | 57.83 | 1:54.88 | ||||||
Emma Maagøe | 1999 | 27.64 | 58.64 | 2:53.52 | ||||||
Maria Grandt | 1998 | 26.30 | 55.26 | 3:48.78 | ||||||
4 | Kvik Piger 1 | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:52.56 | ||||||
Regitze Gaard | 2001 | 28.07 | 58.48 | 58.48 | ||||||
Sara Sylvest | 2000 | 27.57 | 57.70 | 1:56.18 | ||||||
Sofie Hansen | 2002 | 28.21 | 58.75 | 2:54.93 | ||||||
Julie Krøyer Svendsen | 2002 | 26.88 | 57.63 | 3:52.56 | ||||||
5 | Vat Cph Damer 1 | 1987 | VAT Copenhagen | 3:52.98 | ||||||
Emilia C. R. Olsen | 2004 | 29.00 | 1:00.44 | 1:00.44 | ||||||
Johanna Berthelsen | 2000 | 28.11 | 58.86 | 1:59.30 | ||||||
Sofie Bruun Høvring | 2004 | 28.21 | 59.65 | 2:58.95 | ||||||
Jeanette Ottesen | 1987 | 26.10 | 54.03 | 3:52.98 | ||||||
6 | Gentofte Damer 1 | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 3:54.47 | ||||||
Nina Toft | 2000 | 28.38 | 59.07 | 59.07 | ||||||
Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | 26.81 | 56.34 | 1:55.41 | ||||||
Caroline Hørlykke | 2000 | 28.64 | 59.59 | 2:55.00 | ||||||
Sofie Louise Nimb | 2001 | 28.88 | 59.47 | 3:54.47 | ||||||
7 | Lyngby Damer 1 | 0 | Lyngby Svømmeklub | 3:55.46 | ||||||
Emma Bjørnholdt | 2000 | 29.02 | 1:00.07 | 1:00.07 | ||||||
Jessica Yu Mortensen | 2000 | 28.52 | 59.04 | 1:59.11 | ||||||
Klara Reeh | 1999 | 28.27 | 59.64 | 2:58.75 | ||||||
Anna Brandt Nielsen | 1998 | 27.07 | 56.71 | 3:55.46 | ||||||
8 | Triton Damer 1 | 0 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:55.78 | ||||||
Liva Stjernholm | 2004 | 28.39 | 59.20 | 59.20 | ||||||
Frederikke Echardt | 2002 | 28.21 | 59.05 | 1:58.25 | ||||||
Liva Palmund | 2002 | 27.73 | 58.51 | 2:56.76 | ||||||
Julie Darlem Brandt | 2001 | 28.25 | 59.02 | 3:55.78 | ||||||
9 | Hovedstadens Damer 2 | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:56.39 | ||||||
Johanne Hingebjerg | 2002 | 28.54 | 57.32 | 57.32 | ||||||
Jasmin Philip | 2004 | 28.62 | 59.14 | 1:56.46 | ||||||
Sofie Maagøe | 2003 | 28.20 | 59.37 | 2:55.83 | ||||||
Emilie Krog | 2002 | 29.19 | 1:00.56 | 3:56.39 | ||||||
10 | Gentofte Damer 2 | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 3:57.92 | ||||||
Asta Poulsen Dolan | 2004 | 29.22 | 1:00.30 | 1:00.30 | ||||||
Clara Rybak-Andersen | 2003 | 27.70 | 58.02 | 1:58.32 | ||||||
Alberte V. Bisgaard | 2003 | 28.56 | 59.23 | 2:57.55 | ||||||
Mia Rindshøj | 2003 | 28.45 | 1:00.37 | 3:57.92 | ||||||
11 | Helsingør Damer 1 | 0 | Helsingør Svømmeklub | 3:58.45 | ||||||
Mathilde Maria Thorsen | 2004 | 28.39 | 59.36 | 59.36 | ||||||
Freja Stenbækgård | 2003 | 28.80 | 1:00.07 | 1:59.43 | ||||||
Linnea Hietala | 2004 | 28.48 | 1:00.27 | 2:59.70 | ||||||
Mathilde Menck Nielsen | 2002 | 27.49 | 58.75 | 3:58.45 | ||||||
12 | Kvik Piger 2 | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:58.73 | ||||||
Sarah Sirek Hansen | 2003 | 28.78 | 59.94 | 59.94 | ||||||
Tine Petersen | 2003 | 29.16 | 1:00.70 | 2:00.64 | ||||||
Emilie Meng | 2003 | 28.16 | 58.84 | 2:59.48 | ||||||
Liva Schmid | 2000 | 28.15 | 59.25 | 3:58.73 | ||||||
13 | Holbæk Damer | 0 | Holbæk Svømme Klub | 3:59.42 | ||||||
Amalie Søby Mortensen | 2001 | 28.11 | 57.53 | 57.53 | ||||||
Zara Wendel | 2002 | 29.00 | 1:01.31 | 1:58.84 | ||||||
Ida Maria Nielsen | 2000 | 28.47 | 59.58 | 2:58.42 | ||||||
Mai Andersen | 2000 | 29.34 | 1:01.00 | 3:59.42 | ||||||
14 | Hovedstadens Damer 3 | 1995 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:59.78 | ||||||
Anna Wermuth | 1996 | 28.90 | 59.41 | 59.41 | ||||||
Josefine Strand Nielsen | 2000 | 28.38 | 59.18 | 1:58.59 | ||||||
Mathilde Hager | 2001 | 28.66 | 1:00.33 | 2:58.92 | ||||||
Cæcilie Buchholt Johansen | 2001 | 29.03 | 1:00.86 | 3:59.78 | ||||||
15 | Sigma Piger B | 0 | Sigma Swim | 4:02.52 | ||||||
Julie Stampe | 2002 | 28.85 | 59.95 | 59.95 | ||||||
Therese Sand Frederiksen | 2003 | 28.85 | 1:00.89 | 2:00.84 | ||||||
Caroline Buhl Schrøder | 2003 | 29.30 | 1:01.48 | 3:02.32 | ||||||
Maria Lund | 2003 | 28.60 | 1:00.20 | 4:02.52 | ||||||
16 | Piger Kalundborg | 0 | Kalundborg SK | 4:04.80 | ||||||
Thea Kaiser | 2004 | 29.83 | 1:02.27 | 1:02.27 | ||||||
Frida Bang Stanelt | 2004 | 27.85 | 57.97 | 2:00.24 | ||||||
Caroline Holm | 2004 | 29.48 | 1:02.19 | 3:02.43 | ||||||
Anna Larsen | 2004 | 29.07 | 1:02.37 | 4:04.80 | ||||||
17 | Herlev Damer I | 2002 | Herlev Svømning | 4:05.26 | ||||||
Amalie Kruse Enemærke | 2003 | 29.76 | 1:01.87 | 1:01.87 | ||||||
Nicoline Ingeman-Petersen | 2002 | 28.64 | 1:00.86 | 2:02.73 | ||||||
Anna Wrist-Elkjær | 2003 | 28.31 | 58.99 | 3:01.72 | ||||||
Alberte M Hansen | 2000 | 30.40 | 1:03.54 | 4:05.26 | ||||||
18 | A6 Piger 2 | 0 | A6 | 4:05.76 | ||||||
Anna Aavang Brendstrup | 2000 | 29.11 | 59.76 | 59.76 | ||||||
Mathilda Hyldal Jung | 2004 | 29.42 | 1:02.29 | 2:02.05 | ||||||
Christine Henriksen | 2003 | 29.75 | 1:03.41 | 3:05.46 | ||||||
Katja Korbo Petersson | 2001 | 27.86 | 1:00.30 | 4:05.76 | ||||||
19 | Triton Damer 2 | 0 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:07.24 | ||||||
Line Strandby | 2001 | 29.99 | 1:01.82 | 1:01.82 | ||||||
Kamille Auerbach-Lind | 2001 | 29.09 | 1:00.52 | 2:02.34 | ||||||
Mikala Ravn Borch | 2003 | 30.25 | 1:03.51 | 3:05.85 | ||||||
Helena Berg Wenk | 2000 | 29.19 | 1:01.39 | 4:07.24 | ||||||
20 | Vg17 Damer | 2001 | VG 17 | 4:07.32 | ||||||
Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 29.32 | 1:00.91 | 1:00.91 | ||||||
Emma Mikkelsen | 2001 | 30.79 | 1:04.56 | 2:05.47 | ||||||
Emma Zambrano Thorsen | 2004 | 30.06 | 1:03.06 | 3:08.53 | ||||||
Sarah Missing | 2001 | 28.31 | 58.79 | 4:07.32 | ||||||
21 | Vat Cph Damer 2 | 2001 | VAT Copenhagen | 4:09.02 | ||||||
Lærke Rask Sander | 2002 | 29.08 | 1:00.03 | 1:00.03 | ||||||
Josephine B. U. Danielsen | 2003 | 30.36 | 1:03.00 | 2:03.03 | ||||||
Thippe de Neergaard | 2003 | 29.77 | 1:02.40 | 3:05.43 | ||||||
Liva Søby | 2004 | 30.08 | 1:03.59 | 4:09.02 | ||||||
22 | Lyngby Damer 2 | 0 | Lyngby Svømmeklub | 4:09.41 | ||||||
Fiona Andrea Have | 2004 | 30.39 | 1:02.26 | 1:02.26 | ||||||
Claudia Sperling | 2002 | 30.36 | 1:03.79 | 2:06.05 | ||||||
Laura Borre Jacobsen | 2004 | 29.90 | 1:02.11 | 3:08.16 | ||||||
Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | 28.88 | 1:01.25 | 4:09.41 | ||||||
23 | Farum Damer | 0 | Farum Svømmeklub | 4:10.56 | ||||||
Stine Saaby Schmidt | 2002 | 28.87 | 59.90 | 59.90 | ||||||
Maj Jensen | 2003 | 29.07 | 1:03.55 | 2:03.45 | ||||||
Maya Ehlers Hansen | 2004 | 29.52 | 1:02.20 | 3:05.65 | ||||||
Dagmar Boeck | 2004 | 30.67 | 1:04.91 | 4:10.56 | ||||||
24 | Søllerød Junior | 0 | Søllerød Svømmeklub | 4:12.66 | ||||||
Mikkeline Mailund Clan | 2004 | 30.56 | 1:03.44 | 1:03.44 | ||||||
Anna Nørskov | 2004 | 29.52 | 1:02.82 | 2:06.26 | ||||||
Alba Lyhne Weiner | 2004 | 30.79 | 1:04.14 | 3:10.40 | ||||||
Carla Lyhne Weiner | 2003 | 29.46 | 1:02.26 | 4:12.66 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 06 oktober 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 20:02 |
Resultat Løb 28 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst JuniorSenior Kortbane | Udskriftsdato | 07 oktober 2018 | |||
Stævne by | Udskriftstidspunkt | 09:24 | ||||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 oktober 2018 |
Løb 28, 400m Medley Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 4:05.98 2009-12-11 |
Dansk Rekord Junior: Mads Jensen (1991) 4:16.97 2009-12-19 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | 1:03.09 | 2:12.36 | 3:29.09 | 4:33.78 | ||||
Sigma Swim Birkerød | 4:35.10 | |||||||||
2 | Ferdinand Wahl | 2000 | 1:03.95 | 2:20.07 | 3:41.90 | 4:46.58 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:45.82 | |||||||||
3 | Christopher H. Brown | 2002 | 1:04.89 | 2:21.68 | 3:43.69 | 4:48.04 | ||||
Holbæk Svømme Klub | 4:49.28 | |||||||||
4 | Joakim Køhn | 2003 | 1:04.19 | 2:17.93 | 3:42.92 | 4:48.67 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:48.89 | |||||||||
5 | Mads Midtbøll | 1998 | 1:03.97 | 2:20.77 | 3:43.43 | 4:50.89 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:45.96 | |||||||||
6 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | 1:02.74 | 2:16.67 | 3:42.81 | 4:51.75 | ||||
Køge Svømmeklub | 4:38.99 | |||||||||
7 | Christian Boutrup | 2003 | 1:08.66 | 2:24.18 | 3:48.08 | 4:52.29 | ||||
Sigma Swim Birkerød | 4:47.22 | |||||||||
8 | Ole Hovmand | 2003 | 1:06.60 | 2:21.27 | 3:50.94 | 4:57.62 | ||||
Svømmeklubben Syd | 5:07.44 | |||||||||
9 | Alfred Højberg | 2002 | 1:06.07 | 2:21.62 | 3:49.65 | 4:58.26 | ||||
Sigma Swim Birkerød | 5:00.08 | |||||||||
10 | Malte Egholm Brøns | 2003 | 1:05.92 | 2:23.28 | 3:54.14 | 5:02.20 | ||||
Hørsholm Svømmeforening | 4:54.48 | |||||||||
11 | Mikkel Jørgensen | 2003 | 1:08.01 | 2:26.41 | 3:53.88 | 5:02.43 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:00.24 | |||||||||
12 | Esben Brasch Jensen | 2003 | 1:09.71 | 2:28.22 | 3:54.77 | 5:07.26 | ||||
Greve Svømmeklub | 5:06.13 | |||||||||
13 | Nicolai Therkelsen | 2003 | 1:10.41 | 2:30.00 | 3:58.75 | 5:07.32 | ||||
Svømmeklubben Laksen | 5:00.91 | |||||||||
14 | Mathias Parkhøi | 2003 | 1:12.17 | 2:36.06 | 4:03.90 | 5:14.90 | ||||
Hvidovre Svømmeklub | 5:11.53 | |||||||||
- | Christoffer W Frederiksen | 2003 | DSQ | sw.7.6 esb v 225m | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 5:02.75 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 07 oktober 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 09:24 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst JuniorSenior Kortbane | Udskriftsdato | 07 oktober 2018 | |||
Stævne by | Udskriftstidspunkt | 17:10 | ||||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 oktober 2018 |
Løb 28, 400m Medley Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 4:05.98 2009-12-11 |
Dansk Rekord Junior: Mads Jensen (1991) 4:16.97 2009-12-19 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | 737 | 1:00.26 | 2:08.00 | 3:21.00 | 4:20.65 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:15.04 | |||||||||
2 | Lucas Bruun Strøbek | 2001 | 709 | 1:01.38 | 2:07.34 | 3:24.08 | 4:24.05 | |||
Gentofte Svømme Klub | 4:21.56 | |||||||||
3 | Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | 690 | 59.10 | 2:05.43 | 3:25.13 | 4:26.44 | |||
Sigma Swim Birkerød | 4:25.02 | |||||||||
4 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | 645 | 1:02.39 | 2:10.60 | 3:28.97 | 4:32.48 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:31.79 | |||||||||
5 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | 636 | 1:03.09 | 2:12.36 | 3:29.09 | 4:33.78 | |||
Sigma Swim Birkerød | 4:35.10 | |||||||||
6 | Frans Johannessen | 1992 | 629 | 59.89 | 2:49.38 | 3:29.14 | 4:34.84 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:08.93 | |||||||||
7 | David Arneskov | 2002 | 618 | 1:02.54 | 2:12.99 | 3:32.57 | 4:36.42 | |||
Holbæk Svømme Klub | 4:33.51 | |||||||||
8 | Ferdinand Wahl | 2000 | 554 | 1:03.95 | 2:20.07 | 3:41.90 | 4:46.58 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:45.82 | |||||||||
9 | Christopher H. Brown | 2002 | 546 | 1:04.89 | 2:21.68 | 3:43.69 | 4:48.04 | |||
Holbæk Svømme Klub | 4:49.28 | |||||||||
10 | Joakim Køhn | 2003 | 542 | 1:04.19 | 2:17.93 | 3:42.92 | 4:48.67 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:48.89 | |||||||||
11 | Mads Midtbøll | 1998 | 530 | 1:03.97 | 2:20.77 | 3:43.43 | 4:50.89 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:45.96 | |||||||||
12 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | 525 | 1:02.74 | 2:16.67 | 3:42.81 | 4:51.75 | |||
Køge Svømmeklub | 4:38.99 | |||||||||
13 | Christian Boutrup | 2003 | 523 | 1:08.66 | 2:24.18 | 3:48.08 | 4:52.29 | |||
Sigma Swim Birkerød | 4:47.22 | |||||||||
14 | Ole Hovmand | 2003 | 495 | 1:06.60 | 2:21.27 | 3:50.94 | 4:57.62 | |||
Svømmeklubben Syd | 5:07.44 | |||||||||
15 | Alfred Højberg | 2002 | 492 | 1:06.07 | 2:21.62 | 3:49.65 | 4:58.26 | |||
Sigma Swim Birkerød | 5:00.08 | |||||||||
16 | Malte Egholm Brøns | 2003 | 473 | 1:05.92 | 2:23.28 | 3:54.14 | 5:02.20 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 4:54.48 | |||||||||
17 | Mikkel Jørgensen | 2003 | 472 | 1:08.01 | 2:26.41 | 3:53.88 | 5:02.43 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:00.24 | |||||||||
18 | Esben Brasch Jensen | 2003 | 450 | 1:09.71 | 2:28.22 | 3:54.77 | 5:07.26 | |||
Greve Svømmeklub | 5:06.13 | |||||||||
19 | Nicolai Therkelsen | 2003 | 449 | 1:10.41 | 2:30.00 | 3:58.75 | 5:07.32 | |||
Svømmeklubben Laksen | 5:00.91 | |||||||||
20 | Mathias Parkhøi | 2003 | 418 | 1:12.17 | 2:36.06 | 4:03.90 | 5:14.90 | |||
Hvidovre Svømmeklub | 5:11.53 | |||||||||
- | Christoffer W Frederiksen | 2003 | DSQ | sw.7.6 esb v 225m | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 5:02.75 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 07 oktober 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 17:10 |
Resultat Løb 29 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst JuniorSenior Kortbane | Udskriftsdato | 07 oktober 2018 | |||
Stævne by | Udskriftstidspunkt | 10:00 | ||||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 oktober 2018 |
Løb 29, 100m Frisvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 51.90 2009-12-20 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 53.55 2011-11-26 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Karoline Barrett | 2002 | 747 | 26.43 | 56.10 | |||||
Greve Svømmeklub | 54.92 | |||||||||
2 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | 717 | 27.66 | 56.86 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 55.34 | |||||||||
3 | Marina Heller Hansen | 1994 | 698 | 27.58 | 57.37 | |||||
Sigma Swim Allerød | 56.59 | |||||||||
4 | Naya Modin Thomsen | 2003 | 663 | 28.28 | 58.37 | |||||
Køge Svømmeklub | 57.54 | |||||||||
5 | Andrea Paaske | 2001 | 659 | 27.93 | 58.49 | |||||
JGI Svømning | 57.09 | |||||||||
6 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | 648 | 28.53 | 58.83 | |||||
Farum Svømmeklub | 59.61 | |||||||||
7 | Julie K Rose | 2003 | 645 | 28.54 | 58.92 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:02.08 | |||||||||
8 | Regitze Gaard | 2001 | 641 | 28.51 | 59.03 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 58.08 | |||||||||
9 | Lærke Toft Ruby | 1999 | 637 | 28.24 | 59.16 | |||||
JGI Svømning | 58.84 | |||||||||
10 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | 630 | 28.44 | 59.37 | |||||
Herlev Svømning | 1:00.71 | |||||||||
11 | Frida Bang Stanelt | 2004 | 626 | 28.75 | 59.51 | |||||
Kalundborg SK | 58.48 | |||||||||
12 | Ida Maria Nielsen | 2000 | 625 | 28.69 | 59.52 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 59.73 | |||||||||
12 | Lærke Rask Sander | 2002 | 625 | 29.15 | 59.52 | Deltager ikke i finalen | ||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:00.38 | |||||||||
14 | Martha Vitus Tversted | 2002 | 625 | 28.60 | 59.54 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 58.46 | |||||||||
15 | Thea Blomsterberg | 2002 | 624 | 28.64 | 59.56 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:00.92 | |||||||||
16 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | 613 | 28.91 | 59.93 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 58.65 | |||||||||
17 | Julie Darlem Brandt | 2001 | 612 | 29.03 | 59.96 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 58.27 | |||||||||
18 | Clara Schade Cantby | 2000 | 610 | 28.26 | 1:00.02 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 57.41 | |||||||||
19 | Stine Saaby Schmidt | 2002 | 606 | 29.29 | 1:00.13 | |||||
Farum Svømmeklub | 59.33 | |||||||||
20 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | 606 | 29.24 | 1:00.15 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 59.95 | |||||||||
21 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | 605 | 29.08 | 1:00.17 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 58.91 | |||||||||
22 | Liva Stjernholm | 2004 | 603 | 29.07 | 1:00.23 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 58.00 | |||||||||
23 | Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | 603 | 29.20 | 1:00.24 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:00.11 | |||||||||
24 | Freja Stenbækgård | 2003 | 603 | 28.91 | 1:00.25 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 59.04 | |||||||||
25 | Mathilde Maria Thorsen | 2004 | 599 | 28.91 | 1:00.37 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 58.85 | |||||||||
26 | Johanna Berthelsen | 2000 | 595 | 29.34 | 1:00.51 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 58.21 | |||||||||
26 | Regitze Gotthard | 2002 | 595 | 29.32 | 1:00.51 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 59.78 | |||||||||
26 | Sofie Nielsen | 2001 | 595 | 29.20 | 1:00.51 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 59.95 | |||||||||
29 | Benedicte Them Jensen | 2004 | 586 | 29.43 | 1:00.83 | |||||
Køge Svømmeklub | 59.97 | |||||||||
30 | Tine Petersen | 2003 | 585 | 29.41 | 1:00.86 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 58.90 | |||||||||
31 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 584 | 29.25 | 1:00.90 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:00.30 | |||||||||
32 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | 579 | 29.46 | 1:01.07 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 59.48 | |||||||||
33 | Amalie W. Olsen | 2001 | 576 | 29.44 | 1:01.16 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 59.35 | |||||||||
34 | Anna Boutrup | 1998 | 572 | 29.56 | 1:01.32 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:00.10 | |||||||||
35 | Line Nøhr Petersen | 2003 | 563 | 29.90 | 1:01.63 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:01.90 | |||||||||
36 | Maria Szokody | 2002 | 560 | 29.26 | 1:01.73 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:03.32 | |||||||||
37 | Katja Korbo Petersson | 2001 | 559 | 28.91 | 1:01.79 | |||||
JGI Svømning | 59.33 | |||||||||
37 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | 559 | 29.61 | 1:01.79 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:01.04 | |||||||||
39 | Caroline Hørlykke | 2000 | 554 | 29.74 | 1:01.97 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 59.02 | |||||||||
40 | Chastine Melhede | 2002 | 553 | 29.81 | 1:02.00 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:01.39 | |||||||||
40 | Ida Holm Hansen | 2002 | 553 | 29.88 | 1:02.00 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:00.75 | |||||||||
42 | Frederikke Falk-List | 2004 | 548 | 30.07 | 1:02.18 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:01.82 | |||||||||
43 | Linnea Hietala | 2004 | 542 | 29.76 | 1:02.42 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:00.45 | |||||||||
44 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | 540 | 30.39 | 1:02.49 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:02.39 | |||||||||
45 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | 536 | 30.57 | 1:02.66 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:02.05 | |||||||||
46 | Martha Hjuler Britze | 2004 | 536 | 29.99 | 1:02.67 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:02.88 | |||||||||
47 | Elisabeth Them Jensen | 2004 | 535 | 29.93 | 1:02.68 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:03.41 | |||||||||
47 | Mie Bidsted Hansen | 2003 | 535 | 30.48 | 1:02.68 | |||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:01.24 | |||||||||
49 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | 533 | 30.80 | 1:02.77 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:01.90 | |||||||||
50 | Caroline Brink | 2003 | 529 | 30.31 | 1:02.94 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:00.67 | |||||||||
51 | Fiona Andrea Have | 2004 | 528 | 30.66 | 1:02.96 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:01.95 | |||||||||
52 | Anna Larsen | 2004 | 527 | 30.06 | 1:02.99 | |||||
Kalundborg SK | 1:01.97 | |||||||||
53 | Thea Kaiser | 2004 | 526 | 30.39 | 1:03.06 | |||||
Kalundborg SK | 1:03.45 | |||||||||
54 | Mathilde Yde Munkebæk | 2003 | 525 | 30.61 | 1:03.09 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:04.66 | |||||||||
55 | Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | 522 | 30.64 | 1:03.21 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:01.93 | |||||||||
56 | Signe Krag Andersen | 2004 | 522 | 29.82 | 1:03.22 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:02.33 | |||||||||
57 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | 518 | 30.68 | 1:03.39 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:02.43 | |||||||||
58 | Luna Fyller Jacobsen | 2003 | 517 | 30.52 | 1:03.40 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:02.46 | |||||||||
59 | Maya Ehlers Hansen | 2004 | 515 | 30.29 | 1:03.48 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:02.01 | |||||||||
60 | Caroline Holm | 2004 | 514 | 30.77 | 1:03.54 | |||||
Kalundborg SK | 1:03.31 | |||||||||
60 | Thippe de Neergaard | 2003 | 514 | 30.07 | 1:03.54 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:00.64 | |||||||||
62 | Katrine Duus | 2003 | 512 | 30.21 | 1:03.61 | |||||
Næstved IF | 1:03.62 | |||||||||
63 | Wilma Anker | 2004 | 510 | 30.85 | 1:03.71 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:02.93 | |||||||||
64 | Anna Nørskov | 2004 | 509 | 30.63 | 1:03.75 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:03.51 | |||||||||
65 | Mikkeline Mailund Clan | 2004 | 506 | 30.88 | 1:03.88 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:03.53 | |||||||||
66 | Emma Zambrano Thorsen | 2004 | 505 | 30.90 | 1:03.93 | |||||
Vest-Brøndby | 1:03.09 | |||||||||
67 | Zara Wendel | 2002 | 502 | 30.36 | 1:04.03 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:00.95 | |||||||||
68 | Caroline Vang-Jensen | 2003 | 493 | 31.24 | 1:04.43 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:04.38 | |||||||||
69 | Liva Søby | 2004 | 488 | 30.75 | 1:04.66 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:02.67 | |||||||||
70 | Ulrikke Juul Søeborg | 2003 | 486 | 31.35 | 1:04.75 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:06.11 | |||||||||
71 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | 482 | 31.09 | 1:04.90 | |||||
Herlev Svømning | 1:02.20 | |||||||||
72 | Anna Marie Nielsen | 2004 | 480 | 31.20 | 1:05.02 | |||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:03.82 | |||||||||
73 | Cornelia Bergqvist | 2003 | 477 | 31.54 | 1:05.13 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:02.45 | |||||||||
74 | Viktoria Bæts Kristensen | 2002 | 472 | 31.29 | 1:05.36 | |||||
Næstved IF | 1:03.29 | |||||||||
75 | Olivia Møller | 2004 | 463 | 31.32 | 1:05.80 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:03.99 | |||||||||
76 | Nønne Christensen | 2004 | 449 | 31.86 | 1:06.46 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:03.76 | |||||||||
- | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | DSQ | sw 4.4 tyvstart | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:02.42 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 07 oktober 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 10:00 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst JuniorSenior Kortbane | Udskriftsdato | 07 oktober 2018 | |||
Stævne by | Udskriftstidspunkt | 17:17 | ||||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 oktober 2018 |
Løb 29, 100m Frisvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 51.90 2009-12-20 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 53.55 2011-11-26 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | 729 | 27.53 | 56.55 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 55.34 | |||||||||
2 | Karoline Barrett | 2002 | 725 | 27.01 | 56.66 | |||||
Greve Svømmeklub | 54.92 | |||||||||
3 | Marina Heller Hansen | 1994 | 717 | 27.53 | 56.86 | |||||
Sigma Swim Allerød | 56.59 | |||||||||
4 | Andrea Paaske | 2001 | 662 | 28.11 | 58.41 | |||||
JGI Svømning | 57.09 | |||||||||
5 | Naya Modin Thomsen | 2003 | 649 | 28.39 | 58.80 | |||||
Køge Svømmeklub | 57.54 | |||||||||
6 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | 638 | 28.76 | 59.13 | |||||
Farum Svømmeklub | 59.61 | |||||||||
7 | Regitze Gaard | 2001 | 638 | 28.29 | 59.12 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 58.08 | |||||||||
8 | Julie K Rose | 2003 | 635 | 28.39 | 59.22 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:02.08 | |||||||||
9 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | 629 | 28.55 | 59.40 | |||||
Herlev Svømning | 1:00.71 | |||||||||
9 | Frida Bang Stanelt | 2004 | 629 | 28.65 | 59.40 | |||||
Kalundborg SK | 58.48 | |||||||||
11 | Lærke Toft Ruby | 1999 | 629 | 28.62 | 59.41 | |||||
JGI Svømning | 58.84 | |||||||||
12 | Ida Maria Nielsen | 2000 | 609 | 28.64 | 1:00.03 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 59.73 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 07 oktober 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 17:17 |
Resultat Løb 30 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst JuniorSenior Kortbane | Udskriftsdato | 07 oktober 2018 | |||
Stævne by | Udskriftstidspunkt | 10:00 | ||||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 oktober 2018 |
Løb 30, 100m Frisvømning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 47.44 2007-12-14 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 48.61 2009-12-05 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Philip Greve | 1998 | 675 | 24.43 | 51.22 | |||||
Farum Svømmeklub | 50.28 | |||||||||
2 | Frederik Rindshøj | 1999 | 664 | 24.77 | 51.51 | |||||
Sigma Swim Allerød | 49.85 | |||||||||
3 | Sebastian Ovesen | 1994 | 661 | 24.92 | 51.58 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 49.16 | |||||||||
4 | Simon Brixner | 2000 | 641 | 25.37 | 52.11 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 51.37 | |||||||||
5 | Lucas Bruun Strøbek | 2001 | 635 | 25.61 | 52.28 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 52.02 | |||||||||
6 | Oliver Jacobsen | 1997 | 634 | 24.99 | 52.31 | |||||
Hvidovre Svømmeklub | 50.71 | |||||||||
7 | Peter Vangsgaard | 2000 | 632 | 25.44 | 52.34 | Deltager ikke i finalen | ||||
Gentofte Svømme Klub | 50.60 | |||||||||
8 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 630 | 25.49 | 52.42 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 49.41 | |||||||||
9 | Alexander Eggers | 1999 | 616 | 25.48 | 52.81 | Deltager ikke i finalen | ||||
Sigma Swim Birkerød | 50.87 | |||||||||
10 | Anton Borring Andersen | 1999 | 614 | 25.91 | 52.85 | |||||
Sigma Swim Allerød | 51.31 | |||||||||
11 | Pierre Høgenhaug | 1999 | 613 | 25.71 | 52.89 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 53.03 | |||||||||
12 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | 603 | 25.94 | 53.17 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 52.29 | |||||||||
13 | Frederik Møller | 2002 | 592 | 25.80 | 53.51 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 52.30 | |||||||||
14 | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | 587 | 25.55 | 53.67 | Deltager ikke i finalen | ||||
Gentofte Svømme Klub | 53.51 | |||||||||
15 | Tobias Andersen | 1998 | 586 | 26.09 | 53.70 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 51.77 | |||||||||
16 | Roar Andersen | 2001 | 584 | 25.99 | 53.74 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 53.98 | |||||||||
17 | Alexander Tullberg | 2003 | 582 | 26.09 | 53.80 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 52.33 | |||||||||
18 | Marius Rasmussen | 1999 | 576 | 26.10 | 54.00 | |||||
Svømmeklubben Syd | 52.57 | |||||||||
19 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | 573 | 26.12 | 54.10 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 54.34 | |||||||||
20 | Matthias Hansen | 2001 | 571 | 26.27 | 54.16 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 53.90 | |||||||||
21 | Mads Ottosen | 1997 | 570 | 26.36 | 54.19 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 52.88 | |||||||||
21 | Rasmus Danielsen | 2001 | 570 | 26.41 | 54.19 | |||||
Køge Svømmeklub | 53.01 | |||||||||
23 | Felix Lund | 2001 | 569 | 26.01 | 54.22 | |||||
Herlev Svømning | 52.69 | |||||||||
24 | Christoffer H. Andersen | 2002 | 567 | 25.82 | 54.28 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 53.01 | |||||||||
25 | Laurits Kenskov | 2001 | 563 | 25.86 | 54.40 | |||||
Herlev Svømning | 52.66 | |||||||||
26 | Mads Steen Petersen | 1997 | 562 | 26.03 | 54.43 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 52.73 | |||||||||
27 | Markus Bøjsen | 1999 | 560 | 26.19 | 54.49 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 52.78 | |||||||||
28 | Jannick Hansen | 2001 | 559 | 26.04 | 54.54 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 53.99 | |||||||||
29 | Thomas Svane-From | 2000 | 545 | 26.42 | 55.01 | |||||
Herlev Svømning | 52.43 | |||||||||
30 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | 544 | 26.32 | 55.02 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 53.59 | |||||||||
31 | David Arneskov | 2002 | 544 | 26.22 | 55.04 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 54.56 | |||||||||
32 | Christoffer Weiss | 2001 | 539 | 26.60 | 55.19 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 54.31 | |||||||||
33 | August Ryom | 2002 | 537 | 26.24 | 55.28 | |||||
Køge Svømmeklub | 53.81 | |||||||||
34 | Daniel Garne Larsen | 2003 | 534 | 26.61 | 55.38 | |||||
Sigma Swim Allerød | 54.38 | |||||||||
35 | Mads Toft | 2001 | 530 | 26.77 | 55.51 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 53.49 | |||||||||
36 | Lucas Emil Christensen | 2003 | 522 | 26.91 | 55.79 | |||||
Sigma Swim Allerød | 55.40 | |||||||||
37 | Lauge Bastian Maar | 2001 | 514 | 27.31 | 56.08 | |||||
Næstved IF | 55.15 | |||||||||
38 | Jacob Sanchez Witthøfft | 2001 | 510 | 26.98 | 56.22 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 54.88 | |||||||||
39 | Alfred Højberg | 2002 | 510 | 27.04 | 56.23 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 55.12 | |||||||||
40 | Theodor L Munch-Jensen | 2002 | 509 | 27.16 | 56.25 | |||||
Solrød Svømmeklub | 56.22 | |||||||||
41 | Magnus Aasberg | 2001 | 498 | 27.06 | 56.68 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 54.87 | |||||||||
42 | August Schade Cantby | 2002 | 495 | 26.54 | 56.81 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 54.31 | |||||||||
43 | Simon Blidarevic | 2002 | 494 | 27.23 | 56.84 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 57.38 | |||||||||
44 | Thorvald Bomholt Larsen | 2003 | 493 | 26.86 | 56.87 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 57.63 | |||||||||
45 | Frederik Jørgensen | 2003 | 491 | 26.85 | 56.94 | |||||
Farum Svømmeklub | 56.73 | |||||||||
46 | Emil Mølholm Johansen | 2000 | 484 | 26.98 | 57.20 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 56.61 | |||||||||
46 | Mikkel Hjelm | 2003 | 484 | 27.12 | 57.20 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 56.81 | |||||||||
48 | Rasmus Thode Møller | 2002 | 482 | 26.76 | 57.28 | |||||
Farum Svømmeklub | 55.65 | |||||||||
49 | Mikkel Bjellekjær Jensen | 2003 | 480 | 27.88 | 57.39 | |||||
JGI Svømning | 57.11 | |||||||||
50 | Valdemar Kristensen | 2003 | 474 | 27.58 | 57.60 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 57.11 | |||||||||
51 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | 474 | 27.06 | 57.61 | |||||
Hvidovre Svømmeklub | 55.51 | |||||||||
52 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | 473 | 27.52 | 57.64 | |||||
Næstved IF | 57.75 | |||||||||
53 | Valdemar Ditlev Kragh | 2003 | 470 | 27.92 | 57.78 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 56.30 | |||||||||
54 | Benjamin Bodal | 2003 | 453 | 28.23 | 58.50 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 57.87 | |||||||||
54 | Christoffer Jensen | 2002 | 453 | 28.03 | 58.50 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 57.56 | |||||||||
56 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | 452 | 27.93 | 58.54 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 57.62 | |||||||||
57 | Emil Andersen | 1992 | 445 | 27.96 | 58.82 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:03.78 | |||||||||
58 | Oliver Lystlund | 2003 | 430 | 28.86 | 59.50 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 57.78 | |||||||||
59 | Thorbjørn Jari Ikkala | 2002 | 430 | 28.50 | 59.52 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 59.66 | |||||||||
60 | Marco Knudsen | 2003 | 420 | 29.10 | 59.99 | |||||
Greve Svømmeklub | 57.65 | |||||||||
61 | Victor Holm Larsen | 2003 | 417 | 28.55 | 1:00.14 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 59.99 | |||||||||
62 | Peter Holm | 2003 | 416 | 28.72 | 1:00.17 | |||||
Herlev Svømning | 1:00.37 | |||||||||
63 | Harald Wiehe Struberg | 2003 | 367 | 30.23 | 1:02.72 | |||||
Herlev Svømning | 1:07.22 | |||||||||
- | Mohammed Ghizzaui | 2003 | DNS | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 57.52 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 07 oktober 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 10:00 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst JuniorSenior Kortbane | Udskriftsdato | 07 oktober 2018 | |||
Stævne by | Udskriftstidspunkt | 17:21 | ||||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 oktober 2018 |
Løb 30, 100m Frisvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 47.44 2007-12-14 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 48.61 2009-12-05 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Rindshøj | 1999 | 689 | 24.66 | 50.86 | |||||
Sigma Swim Allerød | 49.85 | |||||||||
2 | Sebastian Ovesen | 1994 | 670 | 24.69 | 51.35 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 49.16 | |||||||||
3 | Philip Greve | 1998 | 659 | 24.44 | 51.63 | |||||
Farum Svømmeklub | 50.28 | |||||||||
4 | Lucas Bruun Strøbek | 2001 | 640 | 25.36 | 52.14 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 52.02 | |||||||||
5 | Oliver Jacobsen | 1997 | 636 | 24.85 | 52.25 | |||||
Hvidovre Svømmeklub | 50.71 | |||||||||
6 | Simon Brixner | 2000 | 635 | 25.34 | 52.27 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 51.37 | |||||||||
7 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 673 | 24.46 | 51.26 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 49.41 | |||||||||
8 | Pierre Høgenhaug | 1999 | 636 | 25.36 | 52.24 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 53.03 | |||||||||
9 | Anton Borring Andersen | 1999 | 610 | 25.57 | 52.97 | |||||
Sigma Swim Allerød | 51.31 | |||||||||
10 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | 588 | 26.39 | 53.63 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 52.29 | |||||||||
11 | Tobias Andersen | 1998 | 585 | 26.40 | 53.72 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 51.77 | |||||||||
12 | Frederik Møller | 2002 | 565 | 26.08 | 54.34 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 52.30 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 07 oktober 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 17:21 |
Resultat Løb 31 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst JuniorSenior Kortbane | Udskriftsdato | 07 oktober 2018 | |||
Stævne by | Udskriftstidspunkt | 10:46 | ||||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 oktober 2018 |
Løb 31, 200m Rygsvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Pernille Larsen (1992) 2:03.50 2009-12-13 |
Dansk Rekord Junior: Pernille Larsen (1992) 2:06.27 2008-12-14 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Hansen | 2002 | 702 | 31.98 | 1:05.68 | 1:39.97 | 2:14.15 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:09.92 | |||||||||
2 | Victoria Bierre | 2000 | 687 | 32.46 | 1:06.88 | 1:41.86 | 2:15.12 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:08.39 | |||||||||
3 | Sara Sylvest | 2000 | 673 | 32.07 | 1:05.99 | 1:40.66 | 2:16.00 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:10.89 | |||||||||
4 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | 671 | 32.20 | 1:06.81 | 1:41.55 | 2:16.13 | Deltager ikke i finalen | ||
Gentofte Svømme Klub | 2:17.93 | |||||||||
5 | Marina Heller Hansen | 1994 | 659 | 33.25 | 1:08.46 | 1:42.70 | 2:16.99 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:12.15 | |||||||||
6 | Nina Toft | 2000 | 650 | 31.55 | 1:05.64 | 1:41.38 | 2:17.62 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:15.43 | |||||||||
7 | Liva Palmund | 2002 | 645 | 31.94 | 1:06.61 | 1:42.20 | 2:17.96 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:14.24 | |||||||||
8 | Julie Stampe | 2002 | 641 | 32.62 | 1:07.85 | 1:43.00 | 2:18.27 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:20.74 | |||||||||
9 | Melanie Eggertsen | 2002 | 598 | 33.83 | 1:09.73 | 1:45.54 | 2:21.51 | |||
Nakskov Svømme Klub | 2:19.20 | |||||||||
10 | Kristine Mikkelsen | 2000 | 596 | 33.19 | 1:08.23 | 1:44.85 | 2:21.61 | |||
Hvidovre Svømmeklub | 2:19.09 | |||||||||
11 | Katrine Bonefeld | 2004 | 591 | 33.17 | 1:08.79 | 1:45.20 | 2:22.04 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:22.43 | |||||||||
12 | Mia Steen Duus | 2001 | 590 | 33.66 | 1:10.06 | 1:46.74 | 2:22.11 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:23.93 | |||||||||
13 | Sofie Louise Nimb | 2001 | 590 | 34.82 | 1:10.69 | 1:46.05 | 2:22.12 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:22.22 | |||||||||
14 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | 589 | 34.33 | 1:10.52 | 1:46.35 | 2:22.19 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:21.17 | |||||||||
15 | Frederikke Mertins | 2000 | 585 | 32.74 | 1:07.93 | 1:44.91 | 2:22.48 | |||
Hvidovre Svømmeklub | 2:24.68 | |||||||||
16 | Katharina Nekhorochko | 2000 | 582 | 32.76 | 1:08.62 | 1:45.58 | 2:22.77 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:18.26 | |||||||||
17 | Mia Rindshøj | 2003 | 574 | 34.01 | 1:10.37 | 1:47.35 | 2:23.39 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:23.36 | |||||||||
18 | Astrid M. Østergaard | 2004 | 568 | 34.31 | 1:10.27 | 1:47.02 | 2:23.92 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:26.86 | |||||||||
19 | Cecilie Elkjær | 2001 | 556 | 34.06 | 1:10.52 | 1:47.18 | 2:24.98 | |||
Hvidovre Svømmeklub | 2:24.62 | |||||||||
20 | Nicoline Ingeman-Petersen | 2002 | 555 | 33.33 | 1:10.02 | 1:47.59 | 2:25.01 | |||
Herlev Svømning | 2:26.22 | |||||||||
21 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | 544 | 34.88 | 1:11.90 | 1:49.29 | 2:26.00 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:27.64 | |||||||||
22 | Sofie Nielsen | 2001 | 539 | 34.19 | 1:11.04 | 1:48.82 | 2:26.43 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:20.31 | |||||||||
23 | Alma Heyn Stage | 2004 | 535 | 34.82 | 1:12.07 | 1:50.16 | 2:26.80 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:28.07 | |||||||||
24 | Josephine Holst Vinther | 2004 | 533 | 35.47 | 1:12.12 | 1:49.35 | 2:26.97 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:25.14 | |||||||||
25 | Clara Carlquist | 2003 | 530 | 35.29 | 1:12.17 | 1:49.57 | 2:27.24 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:32.52 | |||||||||
26 | Zara Wendel | 2002 | 530 | 34.16 | 1:11.06 | 1:49.19 | 2:27.29 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:23.18 | |||||||||
27 | Josefine Zebitz | 2004 | 514 | 34.76 | 1:12.15 | 1:50.99 | 2:28.78 | Deltager ikke i finalen | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:27.77 | |||||||||
28 | Caroline Mathiesen | 2001 | 513 | 35.02 | 1:12.12 | 1:50.06 | 2:28.92 | |||
Albertslund IF | 2:18.59 | |||||||||
29 | Isa Hovmand | 2000 | 497 | 34.89 | 1:12.90 | 1:51.99 | 2:30.48 | |||
Svømmeklubben Syd | 2:24.11 | |||||||||
30 | Mikala Ravn Borch | 2003 | 495 | 35.96 | 1:15.05 | 1:53.98 | 2:30.64 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:32.14 | |||||||||
31 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | 495 | 35.34 | 1:13.32 | 1:52.17 | 2:30.71 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:29.86 | |||||||||
32 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | 493 | 34.62 | 1:12.82 | 1:52.04 | 2:30.89 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:29.74 | |||||||||
33 | Sille Andersen | 2003 | 484 | 35.64 | 1:15.13 | 1:55.04 | 2:31.82 | |||
Frederikssund Svømmeklub | 2:32.69 | |||||||||
34 | Carla Lyhne Weiner | 2003 | 484 | 36.22 | 1:14.64 | 1:53.86 | 2:31.85 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:31.52 | |||||||||
35 | Viola Demuth Andersen | 2003 | 481 | 36.16 | 1:14.44 | 1:53.31 | 2:32.08 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:33.23 | |||||||||
36 | Freja Gjerløv | 2003 | 473 | 35.76 | 1:14.23 | 1:53.72 | 2:32.94 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:30.07 | |||||||||
37 | Fiona Burmester | 2003 | 459 | 36.17 | 1:14.32 | 1:54.02 | 2:34.48 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:38.62 | |||||||||
38 | Rebekka Giessing | 2003 | 456 | 36.03 | 1:14.49 | 1:55.04 | 2:34.87 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:31.93 | |||||||||
39 | Josefine Krumbak | 2004 | 448 | 36.23 | 1:15.42 | 1:55.47 | 2:35.71 | |||
Køge Svømmeklub | 2:35.45 | |||||||||
40 | Nanna Udby Laugesen | 2004 | 447 | 36.05 | 1:14.83 | 1:55.58 | 2:35.85 | |||
Hvidovre Svømmeklub | 2:36.84 | |||||||||
41 | Emma Zambrano Thorsen | 2004 | 447 | 36.26 | 1:15.46 | 1:55.71 | 2:35.90 | Deltager ikke i finalen | ||
Vest-Brøndby | 2:34.91 | |||||||||
42 | Thea F. Johansen | 2003 | 445 | 35.29 | 1:14.22 | 1:54.72 | 2:36.12 | |||
Herlev Svømning | 2:30.21 | |||||||||
43 | Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | 432 | 35.63 | 1:14.09 | 1:55.45 | 2:37.69 | |||
Ishøj Svømme Klub | 2:32.67 | |||||||||
44 | Emilie Pyndt Hansen | 2004 | 419 | 38.02 | 1:18.56 | 1:59.38 | 2:39.24 | |||
Frederikssund Svømmeklub | 2:37.69 | |||||||||
- | Maria Lund | 2003 | DNS | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 2:23.30 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 07 oktober 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 10:46 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst JuniorSenior Kortbane | Udskriftsdato | 07 oktober 2018 | |||
Stævne by | Udskriftstidspunkt | 17:35 | ||||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 oktober 2018 |
Løb 31, 200m Rygsvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Pernille Larsen (1992) 2:03.50 2009-12-13 |
Dansk Rekord Junior: Pernille Larsen (1992) 2:06.27 2008-12-14 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Victoria Bierre | 2000 | 726 | 31.75 | 1:05.33 | 1:39.11 | 2:12.60 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:08.39 | |||||||||
2 | Sara Sylvest | 2000 | 686 | 32.74 | 1:07.48 | 1:41.58 | 2:15.16 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:10.89 | |||||||||
3 | Marina Heller Hansen | 1994 | 686 | 32.37 | 1:06.94 | 1:41.87 | 2:15.17 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:12.15 | |||||||||
4 | Sofie Hansen | 2002 | 679 | 32.24 | 1:07.01 | 1:41.76 | 2:15.65 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:09.92 | |||||||||
5 | Liva Palmund | 2002 | 661 | 32.02 | 1:06.69 | 1:42.03 | 2:16.87 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:14.24 | |||||||||
6 | Nina Toft | 2000 | 646 | 32.25 | 1:07.16 | 1:42.52 | 2:17.92 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:15.43 | |||||||||
7 | Julie Stampe | 2002 | 648 | 32.81 | 1:07.63 | 1:42.82 | 2:17.78 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:20.74 | |||||||||
8 | Melanie Eggertsen | 2002 | 637 | 33.66 | 1:08.94 | 1:44.30 | 2:18.54 | |||
Nakskov Svømme Klub | 2:19.20 | |||||||||
9 | Sofie Louise Nimb | 2001 | 617 | 33.81 | 1:09.03 | 1:44.56 | 2:20.01 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:22.22 | |||||||||
10 | Kristine Mikkelsen | 2000 | 610 | 33.57 | 1:08.91 | 1:44.77 | 2:20.57 | |||
Hvidovre Svømmeklub | 2:19.09 | |||||||||
11 | Katrine Bonefeld | 2004 | 608 | 33.26 | 1:08.69 | 1:44.61 | 2:20.72 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:22.43 | |||||||||
12 | Mia Steen Duus | 2001 | 580 | 34.37 | 1:10.93 | 1:47.76 | 2:22.96 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:23.93 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 07 oktober 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 17:35 |
Resultat Løb 32 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst JuniorSenior Kortbane | Udskriftsdato | 07 oktober 2018 | |||
Stævne by | Udskriftstidspunkt | 11:10 | ||||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 oktober 2018 |
Løb 32, 200m Rygsvømning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Anders Jensen (1987) 1:52.33 2009-12-19 |
Dansk Rekord Junior: Marcus Bak (1991) 1:55.80 2009-04-19 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gustav Friberg | 1997 | 640 | 28.79 | 59.29 | 1:30.81 | 2:02.57 | |||
Sigma Swim Birkerød | 1:54.95 | |||||||||
2 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | 615 | 29.31 | 1:00.52 | 1:32.07 | 2:04.16 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:03.14 | |||||||||
3 | Luccas Dam Brenner | 2001 | 613 | 29.44 | 1:01.33 | 1:33.25 | 2:04.28 | |||
Herlev Svømning | 2:05.13 | |||||||||
4 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 604 | 28.86 | 1:00.13 | 1:32.50 | 2:04.92 | |||
Herlev Svømning | 2:01.05 | |||||||||
5 | Gustav Jørgensen | 2000 | 595 | 29.44 | 1:01.14 | 1:33.34 | 2:05.56 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:02.53 | |||||||||
6 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | 562 | 30.44 | 1:03.37 | 1:36.33 | 2:07.97 | Deltager ikke i finalen | ||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:06.09 | |||||||||
7 | Carl-Emil Lønborg | 2002 | 557 | 30.35 | 1:02.36 | 1:35.08 | 2:08.35 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:17.34 | |||||||||
8 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | 553 | 30.74 | 1:03.72 | 1:36.73 | 2:08.63 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:08.36 | |||||||||
9 | Christoffer Vang-Jensen | 2001 | 552 | 29.82 | 1:02.03 | 1:35.70 | 2:08.70 | Deltager ikke i finalen | ||
Gentofte Svømme Klub | 2:09.63 | |||||||||
10 | Jakob Bjerre Eriksen | 2000 | 538 | 30.08 | 1:02.39 | 1:36.21 | 2:09.80 | Deltager ikke i finalen | ||
Hillerød Svømmeklub | 2:08.02 | |||||||||
11 | Anders Nielsen | 2001 | 527 | 31.55 | 1:04.15 | 1:37.48 | 2:10.70 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:14.63 | |||||||||
12 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | 517 | 30.87 | 1:03.51 | 1:37.21 | 2:11.57 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:10.58 | |||||||||
13 | Tobias Daniel Larsen | 2001 | 508 | 31.70 | 1:05.20 | 1:38.86 | 2:12.38 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:11.35 | |||||||||
14 | Leo Badaker | 2002 | 499 | 31.97 | 1:05.11 | 1:39.15 | 2:13.14 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:20.15 | |||||||||
15 | Emil Carstensen | 2002 | 489 | 31.89 | 1:05.96 | 1:40.06 | 2:14.02 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:16.00 | |||||||||
16 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | 487 | 31.70 | 1:05.44 | 1:39.60 | 2:14.23 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:14.67 | |||||||||
17 | Andreas Gram Peters | 2001 | 482 | 31.43 | 1:05.49 | 1:40.09 | 2:14.70 | |||
Helsinge Svømmeklub | 2:16.18 | |||||||||
18 | Mikkel Hjelm | 2003 | 478 | 31.90 | 1:06.31 | 1:40.75 | 2:15.07 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:16.17 | |||||||||
19 | Lauge Bastian Maar | 2001 | 473 | 32.45 | 1:06.94 | 1:41.66 | 2:15.56 | Deltager ikke i finalen | ||
Næstved IF | 2:17.26 | |||||||||
20 | Johan Heeno Rasmussen | 2002 | 458 | 32.39 | 1:07.44 | 1:41.96 | 2:16.96 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:17.91 | |||||||||
21 | Mert Kaya | 2001 | 435 | 32.50 | 1:07.44 | 1:43.72 | 2:19.33 | |||
Køge Svømmeklub | 2:16.57 | |||||||||
22 | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | 430 | 33.30 | 1:09.19 | 1:44.61 | 2:19.87 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:22.96 | |||||||||
23 | Frederik Pedersen | 2002 | 428 | 33.50 | 1:08.86 | 1:44.86 | 2:20.08 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:19.60 | |||||||||
24 | Silas Storm Nielsen | 2002 | 417 | 32.87 | 1:08.21 | 1:44.81 | 2:21.28 | |||
Dragsholm Svømmeklub | 2:16.70 | |||||||||
25 | Carl Heyn Stage | 2003 | 415 | 32.64 | 1:07.61 | 1:44.28 | 2:21.55 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:16.68 | |||||||||
26 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | 411 | 33.19 | 1:08.75 | 1:45.42 | 2:22.02 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:17.92 | |||||||||
27 | Christopher G. Trandum | 2003 | 410 | 33.21 | 1:09.39 | 1:46.04 | 2:22.11 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:19.17 | |||||||||
28 | Alfred Højberg | 2002 | 392 | 33.35 | 1:09.65 | 1:46.90 | 2:24.22 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:18.57 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 07 oktober 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 11:10 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst JuniorSenior Kortbane | Udskriftsdato | 07 oktober 2018 | |||
Stævne by | Udskriftstidspunkt | 17:44 | ||||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 oktober 2018 |
Løb 32, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Anders Jensen (1987) 1:52.33 2009-12-19 |
Dansk Rekord Junior: Marcus Bak (1991) 1:55.80 2009-04-19 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gustav Friberg | 1997 | 657 | 28.61 | 59.46 | 1:30.36 | 2:01.48 | |||
Sigma Swim Birkerød | 1:54.95 | |||||||||
2 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | 622 | 29.63 | 1:01.33 | 1:32.70 | 2:03.70 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:03.14 | |||||||||
3 | Luccas Dam Brenner | 2001 | 606 | 29.56 | 1:01.36 | 1:33.57 | 2:04.81 | |||
Herlev Svømning | 2:05.13 | |||||||||
4 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 599 | 29.40 | 1:01.10 | 1:33.79 | 2:05.29 | |||
Herlev Svømning | 2:01.05 | |||||||||
5 | Gustav Jørgensen | 2000 | 596 | 29.53 | 1:01.39 | 1:33.90 | 2:05.46 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:02.53 | |||||||||
6 | Carl-Emil Lønborg | 2002 | 589 | 29.74 | 1:01.14 | 1:33.40 | 2:05.99 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:17.34 | |||||||||
7 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | 555 | 30.83 | 1:03.66 | 1:36.63 | 2:08.51 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:08.36 | |||||||||
8 | Anders Nielsen | 2001 | 524 | 30.98 | 1:03.76 | 1:37.04 | 2:11.01 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:14.63 | |||||||||
9 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | 510 | 31.39 | 1:04.69 | 1:38.14 | 2:12.19 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:10.58 | |||||||||
10 | Tobias Daniel Larsen | 2001 | 500 | 32.00 | 1:05.18 | 1:39.17 | 2:13.04 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:11.35 | |||||||||
11 | Emil Carstensen | 2002 | 477 | 30.91 | 1:04.67 | 1:39.78 | 2:15.19 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:16.00 | |||||||||
12 | Leo Badaker | 2002 | 462 | 31.36 | 1:05.20 | 1:40.44 | 2:16.56 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:20.15 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 07 oktober 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 17:44 |
Resultat Løb 33 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst JuniorSenior Kortbane | Udskriftsdato | 07 oktober 2018 | |||
Stævne by | Udskriftstidspunkt | 11:16 | ||||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 oktober 2018 |
Løb 33, 100m Butterfly Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 55.10 2015-12-11 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 59.98 2003-12-13 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Julie Kepp Jensen | 2000 | 740 | 28.03 | 1:00.37 | Deltager ikke i finalen | ||||
JGI Svømning | 1:01.13 | |||||||||
2 | Caroline Erichsen | 1998 | 739 | 29.28 | 1:00.40 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 57.89 | |||||||||
3 | Karoline Barrett | 2002 | 695 | 28.24 | 1:01.64 | |||||
Greve Svømmeklub | 59.84 | |||||||||
4 | Marina Heller Hansen | 1994 | 673 | 29.32 | 1:02.31 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:01.90 | |||||||||
5 | Regitze Gaard | 2001 | 653 | 29.22 | 1:02.93 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59.57 | |||||||||
6 | Cecilie Wiuff | 2000 | 650 | 29.58 | 1:03.02 | |||||
JGI Svømning | 1:00.30 | |||||||||
7 | Amalie Søby Mortensen | 2001 | 646 | 29.95 | 1:03.15 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:02.07 | |||||||||
8 | Andrea Paaske | 2001 | 633 | 29.36 | 1:03.58 | Deltager ikke i finalen | ||||
JGI Svømning | 1:01.95 | |||||||||
9 | Liva Schmid | 2000 | 609 | 29.60 | 1:04.42 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:03.56 | |||||||||
10 | Lærke Toft Ruby | 1999 | 598 | 30.70 | 1:04.80 | |||||
JGI Svømning | 1:02.57 | |||||||||
11 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | 593 | 30.67 | 1:04.98 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:03.21 | |||||||||
12 | Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | 592 | 30.35 | 1:05.03 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:03.98 | |||||||||
13 | Marie Uglebjerg | 2002 | 577 | 31.05 | 1:05.57 | |||||
Kalundborg SK | 1:04.77 | |||||||||
14 | Clara Schade Cantby | 2000 | 573 | 30.68 | 1:05.74 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:04.71 | |||||||||
14 | Lærke Rask Sander | 2002 | 573 | 31.17 | 1:05.74 | Deltager ikke i finalen | ||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:07.06 | |||||||||
16 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | 564 | 31.08 | 1:06.07 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:04.55 | |||||||||
17 | Laura Lange | 2001 | 562 | 31.23 | 1:06.16 | |||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:05.78 | |||||||||
18 | Ida Maria Nielsen | 2000 | 558 | 30.64 | 1:06.31 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:02.83 | |||||||||
19 | Kajsa G. Christensen | 2004 | 556 | 30.17 | 1:06.40 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:06.73 | |||||||||
20 | Mathilde Menck Nielsen | 2002 | 555 | 30.85 | 1:06.44 | Deltager ikke i finalen | ||||
Helsingør Svømmeklub | 1:04.68 | |||||||||
21 | Amalie Michelsen | 2003 | 548 | 31.05 | 1:06.70 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:06.74 | |||||||||
21 | Frida Bang Stanelt | 2004 | 548 | 31.70 | 1:06.70 | |||||
Kalundborg SK | 1:05.67 | |||||||||
23 | Cecilie Elkjær | 2001 | 548 | 30.82 | 1:06.72 | |||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:06.29 | |||||||||
24 | Katja Kjær Nielsen | 2002 | 546 | 31.59 | 1:06.79 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:06.11 | |||||||||
25 | Victoria Bierre | 2000 | 539 | 31.37 | 1:07.07 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:03.40 | |||||||||
26 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | 537 | 31.11 | 1:07.17 | |||||
Herlev Svømning | 1:07.44 | |||||||||
27 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | 535 | 31.22 | 1:07.26 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:06.14 | |||||||||
28 | Frederikke Mertins | 2000 | 534 | 31.04 | 1:07.27 | |||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:07.45 | |||||||||
29 | Camilla Hougaard | 2002 | 516 | 31.57 | 1:08.08 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:07.18 | |||||||||
29 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | 516 | 31.59 | 1:08.08 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:10.37 | |||||||||
31 | Frederikke Falk-List | 2004 | 511 | 31.57 | 1:08.28 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:07.53 | |||||||||
32 | Maria Lund | 2003 | 490 | 32.58 | 1:09.25 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:08.52 | |||||||||
33 | Anna Boutrup | 1998 | 488 | 32.07 | 1:09.35 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:06.99 | |||||||||
34 | Josephine Holst Vinther | 2004 | 485 | 31.47 | 1:09.50 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:07.79 | |||||||||
35 | Emilie Holst Lange | 2002 | 482 | 32.02 | 1:09.63 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:08.23 | |||||||||
36 | Emma Bækgaard | 2002 | 482 | 32.19 | 1:09.64 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:08.82 | |||||||||
37 | Fiona Andrea Have | 2004 | 475 | 33.26 | 1:09.96 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:11.28 | |||||||||
38 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | 469 | 32.87 | 1:10.28 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:10.44 | |||||||||
39 | Caroline Brink | 2003 | 468 | 32.61 | 1:10.33 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:10.85 | |||||||||
40 | Josefine Arbo Sørensen | 2004 | 463 | 32.00 | 1:10.56 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:10.31 | |||||||||
41 | Anna Nørskov | 2004 | 463 | 32.97 | 1:10.58 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:10.22 | |||||||||
42 | Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | 459 | 32.68 | 1:10.77 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:10.38 | |||||||||
43 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 458 | 32.69 | 1:10.84 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:09.26 | |||||||||
44 | Luna Emilie Olsen | 2003 | 451 | 32.46 | 1:11.17 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:11.61 | |||||||||
45 | Emilie Meng | 2003 | 451 | 32.69 | 1:11.19 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:11.68 | |||||||||
46 | Ulrikke Juul Søeborg | 2003 | 445 | 32.65 | 1:11.51 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:11.46 | |||||||||
47 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | 442 | 34.09 | 1:11.65 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:13.25 | |||||||||
48 | Emma Zambrano Thorsen | 2004 | 425 | 33.12 | 1:12.60 | Deltager ikke i finalen | ||||
Vest-Brøndby | 1:08.45 | |||||||||
49 | Pil Sylvander | 2003 | 423 | 32.43 | 1:12.70 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:11.45 | |||||||||
50 | Ida Rishøj | 2002 | 420 | 33.58 | 1:12.90 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:11.88 | |||||||||
50 | Thippe de Neergaard | 2003 | 420 | 33.60 | 1:12.90 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:09.06 | |||||||||
52 | Sarah Holm Clausen | 2004 | 419 | 34.39 | 1:12.96 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:12.28 | |||||||||
53 | Maj Jensen | 2003 | 417 | 33.06 | 1:13.06 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:11.79 | |||||||||
54 | Sofie Hertzberg | 2002 | 415 | 33.61 | 1:13.18 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:09.32 | |||||||||
55 | Luna Trojlsgaard | 2004 | 407 | 34.23 | 1:13.67 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:12.98 | |||||||||
56 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | 402 | 34.49 | 1:13.99 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:12.81 | |||||||||
57 | Josefine Krumbak | 2004 | 387 | 34.28 | 1:14.93 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:11.90 | |||||||||
58 | Emma Kjer Rasmussen | 2004 | 373 | 34.91 | 1:15.86 | |||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:15.56 | |||||||||
59 | Isabella Victoria Nimb | 2004 | 368 | 35.11 | 1:16.17 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:12.96 | |||||||||
60 | Olivia Møller | 2004 | 332 | 35.43 | 1:18.82 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:13.25 | |||||||||
- | Ida Jensdottir Fremming | 2002 | DNS | |||||||
Herlev Svømning | 1:09.36 | |||||||||
- | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | DSQ | sw 8.4 ESB v/75m | ||||||
Herlev Svømning | 1:02.77 | |||||||||
- | Liva Søby | 2004 | DSQ | BL 8.3 ej godk FINAd | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:13.44 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 07 oktober 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 11:16 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst JuniorSenior Kortbane | Udskriftsdato | 07 oktober 2018 | |||
Stævne by | Udskriftstidspunkt | 17:55 | ||||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 oktober 2018 |
Løb 33, 100m Butterfly Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 55.10 2015-12-11 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 59.98 2003-12-13 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Caroline Erichsen | 1998 | 804 | 27.48 | 58.72 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 57.89 | |||||||||
2 | Marina Heller Hansen | 1994 | 691 | 29.00 | 1:01.75 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:01.90 | |||||||||
3 | Karoline Barrett | 2002 | 688 | 28.49 | 1:01.85 | |||||
Greve Svømmeklub | 59.84 | |||||||||
4 | Cecilie Wiuff | 2000 | 669 | 29.23 | 1:02.44 | |||||
JGI Svømning | 1:00.30 | |||||||||
5 | Regitze Gaard | 2001 | 666 | 29.35 | 1:02.52 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59.57 | |||||||||
6 | Amalie Søby Mortensen | 2001 | 663 | 29.67 | 1:02.61 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:02.07 | |||||||||
7 | Liva Schmid | 2000 | 623 | 29.61 | 1:03.91 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:03.56 | |||||||||
8 | Lærke Toft Ruby | 1999 | 616 | 30.52 | 1:04.15 | |||||
JGI Svømning | 1:02.57 | |||||||||
9 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | 615 | 29.96 | 1:04.20 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:03.21 | |||||||||
10 | Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | 602 | 30.03 | 1:04.64 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:03.98 | |||||||||
11 | Marie Uglebjerg | 2002 | 596 | 30.43 | 1:04.86 | |||||
Kalundborg SK | 1:04.77 | |||||||||
12 | Clara Schade Cantby | 2000 | 570 | 30.32 | 1:05.84 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:04.71 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 07 oktober 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 17:55 |
Resultat Løb 34 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst JuniorSenior Kortbane | Udskriftsdato | 07 oktober 2018 | |||
Stævne by | Udskriftstidspunkt | 11:13 | ||||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 oktober 2018 |
Løb 34, 100m Butterfly Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Daniel Steen Andersen (1995) 51.14 2014-04-06 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 52.44 2012-12-02 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rasmus Nickelsen | 2003 | 672 | 25.63 | 55.28 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 54.20 | |||||||||
2 | Sebastian Ovesen | 1994 | 646 | 26.24 | 56.03 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 54.11 | |||||||||
3 | Frederik Rindshøj | 1999 | 645 | 26.79 | 56.05 | |||||
Sigma Swim Allerød | 53.99 | |||||||||
4 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 636 | 26.37 | 56.31 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 53.19 | |||||||||
5 | Kasper Bonnichsen | 2002 | 604 | 27.15 | 57.28 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 57.01 | |||||||||
6 | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | 587 | 26.76 | 57.83 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 56.76 | |||||||||
7 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | 580 | 28.22 | 58.07 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 57.38 | |||||||||
8 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | 578 | 27.13 | 58.15 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 56.86 | |||||||||
9 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | 575 | 27.09 | 58.23 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 56.51 | |||||||||
10 | Villads Bomholt Larsen | 2001 | 573 | 27.24 | 58.30 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 59.07 | |||||||||
11 | Anton Borring Andersen | 1999 | 572 | 27.66 | 58.33 | |||||
Sigma Swim Allerød | 55.22 | |||||||||
11 | Laurits Kenskov | 2001 | 572 | 26.92 | 58.33 | |||||
Herlev Svømning | 55.62 | |||||||||
13 | Matthias Hansen | 2001 | 567 | 27.76 | 58.51 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 58.40 | |||||||||
14 | Frederik Møller | 2002 | 558 | 27.43 | 58.83 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 57.29 | |||||||||
15 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | 557 | 27.59 | 58.84 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 58.01 | |||||||||
16 | Joakim Køhn | 2003 | 554 | 27.02 | 58.97 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 57.03 | |||||||||
17 | Oliver Jacobsen | 1997 | 549 | 27.41 | 59.13 | |||||
Hvidovre Svømmeklub | 57.26 | |||||||||
18 | Gustav Klit Stjernholm | 2002 | 545 | 26.99 | 59.27 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 58.21 | |||||||||
19 | Thomas Bech | 1998 | 539 | 27.84 | 59.50 | |||||
Farum Svømmeklub | 56.49 | |||||||||
20 | Nicolai Wiuff | 2002 | 539 | 27.46 | 59.52 | |||||
JGI Svømning | 1:00.39 | |||||||||
21 | Rasmus Danielsen | 2001 | 536 | 27.82 | 59.61 | Deltager ikke i finalen | ||||
Køge Svømmeklub | 59.41 | |||||||||
22 | Christoffer Weiss | 2002 | 526 | 28.21 | 59.98 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 58.69 | |||||||||
23 | August Ryom | 2002 | 525 | 27.64 | 1:00.03 | Deltager ikke i finalen | ||||
Køge Svømmeklub | 59.35 | |||||||||
24 | Daniel Berg Wenk | 2000 | 524 | 27.90 | 1:00.08 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 57.89 | |||||||||
25 | Magnus Løhr | 2001 | 520 | 27.60 | 1:00.20 | Deltager ikke i finalen | ||||
Herlufsholm Svømmeklub | 59.10 | |||||||||
26 | August Schade Cantby | 2002 | 512 | 28.60 | 1:00.52 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 58.37 | |||||||||
27 | Mads Hauge Sørensen | 1997 | 505 | 28.42 | 1:00.81 | Deltager ikke i finalen | ||||
Køge Svømmeklub | 59.20 | |||||||||
28 | Pierre Høgenhaug | 1999 | 492 | 28.65 | 1:01.32 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 58.56 | |||||||||
29 | Frederik Bornemann | 2001 | 491 | 29.05 | 1:01.36 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:00.28 | |||||||||
30 | Nikolai Pagh Pedersen | 2002 | 486 | 28.72 | 1:01.58 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:02.65 | |||||||||
31 | Leo Badaker | 2002 | 476 | 28.26 | 1:02.02 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:00.23 | |||||||||
32 | Mads Haugård Hansen | 2000 | 475 | 28.16 | 1:02.06 | |||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:02.25 | |||||||||
33 | Mikkel Jørgensen | 2003 | 469 | 28.84 | 1:02.33 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:01.30 | |||||||||
34 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | 468 | 28.37 | 1:02.39 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:01.45 | |||||||||
35 | Alexander Ravn Borch | 2001 | 463 | 28.22 | 1:02.60 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:03.24 | |||||||||
36 | Mikkel Møller-Jensen | 1995 | 462 | 29.17 | 1:02.62 | |||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:00.65 | |||||||||
37 | Christopher H. Brown | 2002 | 462 | 29.74 | 1:02.64 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:01.44 | |||||||||
38 | Alexander Rendlev | 2001 | 458 | 29.86 | 1:02.80 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:00.73 | |||||||||
39 | Theodor L Munch-Jensen | 2002 | 458 | 28.51 | 1:02.82 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:02.68 | |||||||||
40 | Lucas Emil Christensen | 2003 | 456 | 29.03 | 1:02.90 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:02.17 | |||||||||
41 | Asger Væver Hartvig | 2002 | 456 | 29.29 | 1:02.91 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:03.59 | |||||||||
42 | Ole Hovmand | 2003 | 455 | 29.29 | 1:02.94 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:04.31 | |||||||||
43 | Christopher G. Trandum | 2003 | 451 | 29.41 | 1:03.13 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:00.06 | |||||||||
44 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | 451 | 29.69 | 1:03.15 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:03.37 | |||||||||
45 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | 450 | 29.74 | 1:03.18 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:03.34 | |||||||||
46 | Mikkel Gummer | 2002 | 443 | 29.69 | 1:03.50 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:02.29 | |||||||||
47 | Thorvald Bomholt Larsen | 2003 | 442 | 28.95 | 1:03.56 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:02.91 | |||||||||
48 | Malte Egholm Brøns | 2003 | 436 | 29.90 | 1:03.88 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:02.39 | |||||||||
49 | Carl Adelsten Kirchhoff | 2002 | 430 | 29.47 | 1:04.17 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:04.54 | |||||||||
50 | Andreas Hoffmann | 2003 | 427 | 30.14 | 1:04.29 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:03.71 | |||||||||
51 | William Kristensen | 2003 | 422 | 29.18 | 1:04.57 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:03.07 | |||||||||
52 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | 422 | 30.24 | 1:04.58 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:03.31 | |||||||||
53 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | 420 | 29.13 | 1:04.68 | |||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:02.37 | |||||||||
54 | Thomas Høgenhaug | 2003 | 415 | 30.56 | 1:04.93 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:05.15 | |||||||||
55 | Emil Osberg Poulsen | 2003 | 397 | 30.75 | 1:05.87 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:05.34 | |||||||||
56 | Valdemar Ditlev Kragh | 2003 | 379 | 31.24 | 1:06.90 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:05.04 | |||||||||
57 | Magnus Juul Hansen | 2003 | 378 | 30.74 | 1:06.99 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:07.00 | |||||||||
58 | Bror Textor-Broch | 2003 | 342 | 31.59 | 1:09.22 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:09.85 | |||||||||
- | Victor Bendix Beiter | 2001 | DNS | |||||||
Herlev Svømning | 1:01.32 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 07 oktober 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 11:13 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst JuniorSenior Kortbane | Udskriftsdato | 07 oktober 2018 | |||
Stævne by | Udskriftstidspunkt | 18:01 | ||||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 oktober 2018 |
Løb 34, 100m Butterfly Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Daniel Steen Andersen (1995) 51.14 2014-04-06 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 52.44 2012-12-02 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sebastian Ovesen | 1994 | 685 | 25.51 | 54.93 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 54.11 | |||||||||
2 | Rasmus Nickelsen | 2003 | 679 | 25.86 | 55.11 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 54.20 | |||||||||
3 | Frederik Rindshøj | 1999 | 666 | 26.21 | 55.45 | |||||
Sigma Swim Allerød | 53.99 | |||||||||
4 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 640 | 26.32 | 56.20 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 53.19 | |||||||||
5 | Kasper Bonnichsen | 2002 | 634 | 26.23 | 56.38 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 57.01 | |||||||||
6 | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | 588 | 26.80 | 57.79 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 56.76 | |||||||||
7 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | 603 | 27.17 | 57.32 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 57.38 | |||||||||
8 | Laurits Kenskov | 2001 | 589 | 26.73 | 57.78 | |||||
Herlev Svømning | 55.62 | |||||||||
9 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | 573 | 27.29 | 58.30 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 56.51 | |||||||||
10 | Anton Borring Andersen | 1999 | 571 | 27.64 | 58.37 | |||||
Sigma Swim Allerød | 55.22 | |||||||||
11 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | 564 | 27.62 | 58.62 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 56.86 | |||||||||
12 | Villads Bomholt Larsen | 2001 | 553 | 27.24 | 59.00 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 59.07 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 07 oktober 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 18:01 |
Resultat Løb 35 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst JuniorSenior Kortbane | Udskriftsdato | 07 oktober 2018 | |||
Stævne by | Udskriftstidspunkt | 12:11 | ||||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 oktober 2018 |
Løb 35, 200m Brystsvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:15.21 2013-12-13 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Holm Sørensen (1992) 2:28.11 2008-10-25 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Thea Blomsterberg | 2002 | 738 | 35.72 | 1:14.18 | 1:51.35 | 2:28.89 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:24.23 | |||||||||
2 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | 699 | 34.27 | 1:13.08 | 1:52.40 | 2:31.61 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:31.85 | |||||||||
3 | Mia Steen Duus | 2001 | 677 | 35.36 | 1:14.19 | 1:53.57 | 2:33.22 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:31.24 | |||||||||
4 | Laura Findahl Andersen | 2001 | 638 | 36.06 | 1:15.73 | 1:55.60 | 2:36.25 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:32.88 | |||||||||
5 | Julie K Rose | 2003 | 631 | 35.46 | 1:14.96 | 1:55.32 | 2:36.85 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:34.97 | |||||||||
6 | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | 620 | 35.14 | 1:15.03 | 1:56.12 | 2:37.76 | |||
Slangerup Svømmeklub | 2:38.65 | |||||||||
7 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | 612 | 35.63 | 1:16.04 | 1:57.09 | 2:38.47 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:37.15 | |||||||||
8 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | 606 | 36.26 | 1:16.90 | 1:58.03 | 2:38.98 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:36.88 | |||||||||
9 | Frederikke Echardt | 2002 | 592 | 36.34 | 1:16.91 | 1:57.98 | 2:40.19 | Deltager ikke i finalen | ||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:32.27 | |||||||||
10 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | 590 | 35.71 | 1:15.96 | 1:57.56 | 2:40.42 | Deltager ikke i finalen | ||
Slangerup Svømmeklub | 2:37.96 | |||||||||
11 | Emilie Nyegaard | 2001 | 585 | 36.22 | 1:17.38 | 1:59.47 | 2:40.89 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:35.96 | |||||||||
12 | Freja Søndergaard | 2004 | 570 | 36.50 | 1:17.38 | 1:59.45 | 2:42.30 | |||
Vordingborg Svømme Klub | 2:47.36 | |||||||||
13 | Isabel Mass | 1998 | 566 | 38.10 | 1:18.80 | 1:59.56 | 2:42.59 | |||
JGI Svømning | 2:37.97 | |||||||||
14 | Martha Vitus Tversted | 2002 | 559 | 37.57 | 1:18.61 | 2:00.82 | 2:43.29 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:41.77 | |||||||||
15 | Pernille Elm Jensen | 2003 | 557 | 38.93 | 1:21.41 | 2:03.56 | 2:43.53 | |||
JGI Svømning | 2:44.21 | |||||||||
16 | Johanna Berthelsen | 2000 | 552 | 37.65 | 1:19.57 | 2:01.64 | 2:44.01 | Deltager ikke i finalen | ||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:20.79 | |||||||||
17 | Julie Bak | 1997 | 541 | 36.96 | 1:18.50 | 2:01.13 | 2:45.08 | Deltager ikke i finalen | ||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:37.48 | |||||||||
18 | Caroline Holm | 2004 | 539 | 37.32 | 1:19.54 | 2:02.70 | 2:45.27 | |||
Kalundborg SK | 2:49.38 | |||||||||
19 | Lærke Blond | 2003 | 532 | 36.97 | 1:18.48 | 2:01.61 | 2:46.02 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:50.53 | |||||||||
20 | Anne Sofie Evald | 2004 | 532 | 37.64 | 1:19.70 | 2:02.39 | 2:46.07 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:48.67 | |||||||||
21 | Melanie Degner | 2000 | 531 | 36.50 | 1:18.80 | 2:02.24 | 2:46.16 | Deltager ikke i finalen | ||
Køge Svømmeklub | 2:40.39 | |||||||||
22 | Josefine Zebitz | 2004 | 529 | 39.01 | 1:21.72 | 2:04.26 | 2:46.38 | Deltager ikke i finalen | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:44.05 | |||||||||
23 | Amanda Hietala | 2002 | 526 | 37.67 | 1:19.80 | 2:02.48 | 2:46.67 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:48.57 | |||||||||
24 | Ida Jensdottir Fremming | 2002 | 525 | 36.76 | 1:18.40 | 2:02.16 | 2:46.79 | |||
Herlev Svømning | 2:40.28 | |||||||||
25 | Anna Myhre Rottensten | 2003 | 519 | 37.81 | 1:20.17 | 2:03.39 | 2:47.38 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:48.25 | |||||||||
26 | Line Nøhr Petersen | 2003 | 508 | 38.00 | 1:20.51 | 2:03.92 | 2:48.55 | |||
Køge Svømmeklub | 2:47.66 | |||||||||
27 | Clara Toft | 2004 | 508 | 37.93 | 1:20.92 | 2:04.58 | 2:48.60 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:45.78 | |||||||||
28 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | 507 | 38.15 | 1:20.72 | 2:04.51 | 2:48.66 | |||
Næstved IF | 2:43.72 | |||||||||
29 | Freja Møller | 2004 | 505 | 38.65 | 1:21.36 | 2:05.59 | 2:48.97 | |||
Slangerup Svømmeklub | 2:54.70 | |||||||||
30 | Alba Lyhne Weiner | 2004 | 500 | 38.70 | 1:22.22 | 2:06.37 | 2:49.44 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:48.82 | |||||||||
31 | Viola Demuth Andersen | 2003 | 492 | 37.89 | 1:21.48 | 2:05.84 | 2:50.41 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:52.01 | |||||||||
32 | Dagmar Boeck | 2004 | 491 | 37.35 | 1:21.25 | 2:06.12 | 2:50.53 | |||
Farum Svømmeklub | 2:53.13 | |||||||||
33 | Christine Henriksen | 2003 | 487 | 38.69 | 1:22.15 | 2:06.83 | 2:51.04 | |||
JGI Svømning | 2:50.98 | |||||||||
34 | Ida-Marie Frydenlund | 2003 | 483 | 38.63 | 1:22.11 | 2:06.78 | 2:51.40 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:50.86 | |||||||||
35 | Anna Marie Nielsen | 2004 | 478 | 38.68 | 1:22.42 | 2:07.14 | 2:52.06 | |||
Hvidovre Svømmeklub | 2:53.08 | |||||||||
36 | Emma Stoltz | 2004 | 476 | 37.94 | 1:21.11 | 2:06.46 | 2:52.26 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:42.85 | |||||||||
37 | Anja Xin Andersen | 2004 | 470 | 38.55 | 1:22.68 | 2:07.99 | 2:52.97 | |||
Herlev Svømning | 2:56.57 | |||||||||
38 | Malou Carlsen | 2000 | 463 | 38.42 | 1:21.97 | 2:07.17 | 2:53.90 | |||
Nakskov Svømme Klub | 2:46.91 | |||||||||
39 | Esther Marie Heunicke | 2003 | 461 | 39.24 | 1:23.37 | 2:07.95 | 2:54.18 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:50.70 | |||||||||
40 | Mathilde Mathiesen | 2004 | 453 | 39.22 | 1:24.27 | 2:10.20 | 2:55.17 | |||
Albertslund IF | 2:57.38 | |||||||||
41 | Caroline Vang-Jensen | 2003 | 452 | 39.56 | 1:23.93 | 2:09.28 | 2:55.29 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:55.39 | |||||||||
42 | Maja Buck | 2004 | 451 | 39.30 | 1:24.91 | 2:10.52 | 2:55.36 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:57.72 | |||||||||
43 | Sofie Bak | 2003 | 451 | 38.85 | 1:24.10 | 2:10.81 | 2:55.46 | |||
Hvidovre Svømmeklub | 2:55.39 | |||||||||
44 | Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | 450 | 40.06 | 1:25.38 | 2:09.96 | 2:55.54 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:55.36 | |||||||||
45 | Amalie Schou | 2003 | 424 | 40.08 | 1:25.49 | 2:12.06 | 2:59.06 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:58.30 | |||||||||
46 | Ida Zeiler Terkildsen | 2004 | 422 | 41.00 | 1:26.50 | 2:12.79 | 2:59.30 | |||
Hillerød Svømmeklub | 2:55.12 | |||||||||
47 | Nønne Christensen | 2004 | 420 | 39.76 | 1:25.76 | 2:12.43 | 2:59.57 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:52.18 | |||||||||
48 | Line Thode Møller | 2004 | 409 | 39.80 | 1:25.38 | 2:13.29 | 3:01.20 | |||
Farum Svømmeklub | 2:53.68 | |||||||||
49 | Cornelia Bergqvist | 2003 | 407 | 40.56 | 1:26.67 | 2:13.74 | 3:01.49 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:50.08 | |||||||||
50 | Camilla Hougaard | 2002 | 401 | 41.47 | 1:28.17 | 2:15.64 | 3:02.48 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:53.39 | |||||||||
- | Mia Mørk Kuramoto | 2003 | akut syg | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 2:49.35 | |||||||||
- | Emilie Højen Meyer | 2004 | DSQ | sw 7.6 ESB v 175m | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 3:03.48 | |||||||||
- | Isabella Ravn Jensen | 2004 | DSQ | sw 4.4 tyvstart | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:50.94 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 07 oktober 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 12:11 |
Resultat Løb 35 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst JuniorSenior Kortbane | Udskriftsdato | 07 oktober 2018 | |||
Stævne by | Udskriftstidspunkt | 18:16 | ||||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 oktober 2018 |
Løb 35, 200m Brystsvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:15.21 2013-12-13 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Holm Sørensen (1992) 2:28.11 2008-10-25 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Thea Blomsterberg | 2002 | 795 | 33.42 | 1:10.06 | 1:47.08 | 2:25.24 | Dansk juniorrekord | ||
Sigma Swim Birkerød | 2:24.23 | |||||||||
2 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | 719 | 34.16 | 1:12.79 | 1:51.50 | 2:30.16 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:31.85 | |||||||||
3 | Mia Steen Duus | 2001 | 694 | 35.07 | 1:13.68 | 1:52.52 | 2:31.97 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:31.24 | |||||||||
4 | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | 661 | 35.07 | 1:13.99 | 1:54.14 | 2:34.48 | |||
Slangerup Svømmeklub | 2:38.65 | |||||||||
5 | Julie K Rose | 2003 | 656 | 35.54 | 1:15.16 | 1:54.85 | 2:34.86 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:34.97 | |||||||||
6 | Laura Findahl Andersen | 2001 | 649 | 35.56 | 1:15.26 | 1:55.23 | 2:35.39 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:32.88 | |||||||||
7 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | 627 | 35.84 | 1:16.10 | 1:56.55 | 2:37.22 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:37.15 | |||||||||
8 | Emilie Nyegaard | 2001 | 626 | 35.85 | 1:16.25 | 1:57.32 | 2:37.27 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:35.96 | |||||||||
9 | Martha Vitus Tversted | 2002 | 583 | 36.79 | 1:18.06 | 1:59.59 | 2:41.02 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:41.77 | |||||||||
10 | Isabel Mass | 1998 | 579 | 37.33 | 1:18.39 | 1:59.75 | 2:41.43 | |||
JGI Svømning | 2:37.97 | |||||||||
11 | Freja Søndergaard | 2004 | 561 | 36.30 | 1:17.42 | 2:00.02 | 2:43.08 | |||
Vordingborg Svømme Klub | 2:47.36 | |||||||||
12 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | 553 | 36.75 | 1:18.10 | 2:01.13 | 2:43.92 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:36.88 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 07 oktober 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 18:16 |
Resultat Løb 36 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst JuniorSenior Kortbane | Udskriftsdato | 07 oktober 2018 | |||
Stævne by | Udskriftstidspunkt | 12:11 | ||||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 oktober 2018 |
Løb 36, 200m Brystsvømning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:05.38 2009-12-13 |
Dansk Rekord Junior: Morten Klarskov (1992) 2:10.02 2009-12-13 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | 610 | 32.17 | 1:08.92 | 1:45.73 | 2:22.04 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:11.21 | |||||||||
2 | Lucas Bruun Strøbek | 2001 | 597 | 31.95 | 1:08.49 | 1:45.67 | 2:23.08 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:19.94 | |||||||||
3 | Joakim Brønnum | 1997 | 584 | 32.14 | 1:09.01 | 1:46.30 | 2:24.09 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:23.56 | |||||||||
4 | Mikkel S. Hansen | 2000 | 566 | 31.72 | 1:08.53 | 1:46.64 | 2:25.61 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:21.19 | |||||||||
5 | Lasse Kriegel Skovrup | 1998 | 563 | 33.31 | 1:10.56 | 1:48.15 | 2:25.84 | |||
Farum Svømmeklub | 2:21.09 | |||||||||
6 | Frans Johannessen | 1992 | 562 | 31.70 | 1:08.77 | 1:47.34 | 2:25.98 | Deltager ikke i finalen | ||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:10.98 | |||||||||
7 | Frederik Junker Neldeberg | 2000 | 504 | 33.20 | 1:11.37 | 1:50.53 | 2:31.30 | Deltager ikke i finalen | ||
Helsinge Svømmeklub | 2:26.57 | |||||||||
8 | Alexander Søgaard | 2002 | 502 | 33.70 | 1:12.38 | 1:51.63 | 2:31.56 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:28.21 | |||||||||
9 | Mads Midtbøll | 1998 | 500 | 33.67 | 1:12.37 | 1:52.36 | 2:31.77 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:31.78 | |||||||||
10 | Elias Rought | 2003 | 466 | 34.83 | 1:14.47 | 1:54.87 | 2:35.31 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:31.63 | |||||||||
11 | Mads Haugård Hansen | 2000 | 463 | 34.34 | 1:13.42 | 1:54.16 | 2:35.72 | |||
Hvidovre Svømmeklub | 2:33.73 | |||||||||
12 | Gustav Nissen | 2001 | 454 | 34.74 | 1:14.21 | 1:54.97 | 2:36.70 | Deltager ikke i finalen | ||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:34.82 | |||||||||
13 | Carl Terp Larsen | 2001 | 437 | 33.99 | 1:12.47 | 1:53.41 | 2:38.76 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:27.11 | |||||||||
14 | Oliver Lystlund | 2003 | 434 | 35.93 | 1:16.72 | 1:58.02 | 2:39.08 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:35.94 | |||||||||
15 | Esben Brasch Jensen | 2003 | 431 | 36.55 | 1:17.67 | 1:59.36 | 2:39.42 | |||
Greve Svømmeklub | 2:40.43 | |||||||||
16 | Jesse Refsgaard | 2003 | 429 | 35.78 | 1:16.87 | 1:57.82 | 2:39.70 | |||
Dragsholm Svømmeklub | 2:41.61 | |||||||||
17 | Anders Lundin Brockdorff | 2003 | 427 | 36.35 | 1:16.71 | 1:57.95 | 2:39.88 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:36.29 | |||||||||
18 | Villads Kruse | 2003 | 427 | 35.99 | 1:17.06 | 1:59.20 | 2:39.93 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:39.23 | |||||||||
19 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | 419 | 36.20 | 1:16.46 | 1:58.49 | 2:40.94 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:29.56 | |||||||||
20 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | 400 | 36.88 | 1:18.86 | 2:00.99 | 2:43.50 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:45.51 | |||||||||
21 | Tobias Lindberg | 2003 | 382 | 37.91 | 1:21.51 | 2:05.14 | 2:45.94 | |||
Nakskov Svømme Klub | 2:45.44 | |||||||||
22 | Victor Toftehøj | 2003 | 372 | 37.26 | 1:20.03 | 2:03.55 | 2:47.50 | |||
JGI Svømning | 2:41.95 | |||||||||
- | Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | akut syg | |||||||
Greve Svømmeklub | 2:20.80 | |||||||||
- | David Arneskov | 2002 | DSQ | sw 7.5 db flyben 50m | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 2:31.41 | |||||||||
- | Niels Ottosen | 1998 | DSQ | sw 4.4 tyvstart | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 2:16.52 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 07 oktober 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 12:11 |
Resultat Løb 36 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst JuniorSenior Kortbane | Udskriftsdato | 07 oktober 2018 | |||
Stævne by | Udskriftstidspunkt | 18:26 | ||||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 oktober 2018 |
Løb 36, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:05.38 2009-12-13 |
Dansk Rekord Junior: Morten Klarskov (1992) 2:10.02 2009-12-13 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | 678 | 31.89 | 1:07.87 | 1:43.31 | 2:17.11 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:11.21 | |||||||||
2 | Joakim Brønnum | 1997 | 597 | 31.87 | 1:08.13 | 1:45.19 | 2:23.02 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:23.56 | |||||||||
3 | Lucas Bruun Strøbek | 2001 | 587 | 32.35 | 1:08.96 | 1:46.40 | 2:23.88 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:19.94 | |||||||||
4 | Lasse Kriegel Skovrup | 1998 | 565 | 33.03 | 1:10.15 | 1:48.15 | 2:25.65 | |||
Farum Svømmeklub | 2:21.09 | |||||||||
5 | Alexander Søgaard | 2002 | 499 | 33.78 | 1:12.05 | 1:51.89 | 2:31.88 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:28.21 | |||||||||
6 | Mads Midtbøll | 1998 | 540 | 34.28 | 1:11.89 | 1:50.30 | 2:27.91 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:31.78 | |||||||||
7 | Elias Rought | 2003 | 471 | 35.30 | 1:15.17 | 1:55.13 | 2:34.74 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:31.63 | |||||||||
8 | Carl Terp Larsen | 2001 | 469 | 35.65 | 1:16.37 | 1:56.25 | 2:35.03 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:27.11 | |||||||||
9 | Mads Haugård Hansen | 2000 | 464 | 34.22 | 1:13.06 | 1:53.68 | 2:35.58 | |||
Hvidovre Svømmeklub | 2:33.73 | |||||||||
10 | Oliver Lystlund | 2003 | 439 | 35.51 | 1:15.87 | 1:57.43 | 2:38.52 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:35.94 | |||||||||
- | Esben Brasch Jensen | 2003 | DNS | |||||||
Greve Svømmeklub | 2:40.43 | |||||||||
- | Mikkel S. Hansen | 2000 | DSQ | sw 7.1 2 flyb v st | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:21.19 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 07 oktober 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 18:26 |
Resultat Løb 37 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst JuniorSenior Kortbane | Udskriftsdato | 07 oktober 2018 | |||
Stævne by | Udskriftstidspunkt | 13:00 | ||||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 oktober 2018 |
Løb 37, 200m Medley Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:07.08 2009-04-18 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 2:11.33 2011-11-25 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mia Steen Duus | 2001 | 688 | 30.05 | 1:07.18 | 1:45.85 | 2:18.01 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:16.03 | |||||||||
2 | Marina Heller Hansen | 1994 | 674 | 29.99 | 1:04.81 | 1:47.00 | 2:18.98 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:15.60 | |||||||||
3 | Sofie Hansen | 2002 | 668 | 30.74 | 1:05.52 | 1:45.97 | 2:19.40 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:11.95 | |||||||||
4 | Frederikke Echardt | 2002 | 643 | 31.76 | 1:07.48 | 1:47.27 | 2:21.14 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:19.76 | |||||||||
5 | Regitze Gaard | 2001 | 626 | 30.68 | 1:07.46 | 1:48.73 | 2:22.42 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:17.56 | |||||||||
6 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | 623 | 30.31 | 1:06.46 | 1:49.79 | 2:22.67 | Deltager ikke i finalen | ||
Gentofte Svømme Klub | 2:19.80 | |||||||||
7 | Sara Sylvest | 2000 | 615 | 31.64 | 1:08.90 | 1:50.73 | 2:23.25 | Deltager ikke i finalen | ||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:20.06 | |||||||||
8 | Sofie Louise Nimb | 2001 | 611 | 31.68 | 1:08.04 | 1:50.59 | 2:23.58 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:22.00 | |||||||||
9 | Liva Schmid | 2000 | 606 | 29.67 | 1:07.58 | 1:49.97 | 2:24.00 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:21.87 | |||||||||
10 | Julie Stampe | 2002 | 601 | 30.72 | 1:05.74 | 1:50.38 | 2:24.36 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:25.97 | |||||||||
11 | Laura Findahl Andersen | 2001 | 598 | 32.22 | 1:09.18 | 1:50.87 | 2:24.61 | Deltager ikke i finalen | ||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:19.41 | |||||||||
12 | Liva Stjernholm | 2004 | 595 | 31.66 | 1:09.21 | 1:51.93 | 2:24.88 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:21.80 | |||||||||
13 | Mia Rindshøj | 2003 | 588 | 31.61 | 1:07.81 | 1:51.04 | 2:25.39 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:23.02 | |||||||||
13 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | 588 | 30.47 | 1:09.08 | 1:51.11 | 2:25.39 | Deltager ikke i finalen | ||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:23.97 | |||||||||
15 | Kristine Mikkelsen | 2000 | 587 | 31.00 | 1:50.46 | 2:25.53 | ||||
Hvidovre Svømmeklub | 2:20.35 | |||||||||
16 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | 583 | 31.78 | 1:10.31 | 1:51.79 | 2:25.79 | |||
Herlev Svømning | 2:25.65 | |||||||||
17 | Sofie Nielsen | 2001 | 582 | 32.51 | 1:08.84 | 1:52.85 | 2:25.92 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:23.19 | |||||||||
18 | Julie Darlem Brandt | 2001 | 581 | 32.61 | 1:09.83 | 1:52.71 | 2:26.00 | Deltager ikke i finalen | ||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:28.60 | |||||||||
19 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | 571 | 32.22 | 1:08.82 | 1:52.27 | 2:26.83 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:29.34 | |||||||||
20 | Benedicte Them Jensen | 2004 | 571 | 31.84 | 1:10.81 | 1:52.35 | 2:26.88 | Deltager ikke i finalen | ||
Køge Svømmeklub | 2:24.09 | |||||||||
21 | Anna Boutrup | 1998 | 569 | 32.97 | 1:11.43 | 1:53.81 | 2:27.03 | Deltager ikke i finalen | ||
Sigma Swim Birkerød | 2:23.54 | |||||||||
22 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | 568 | 31.96 | 1:13.45 | 1:53.91 | 2:27.09 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:25.46 | |||||||||
23 | Regitze Gotthard | 2002 | 564 | 32.16 | 1:11.86 | 1:53.71 | 2:27.41 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:24.67 | |||||||||
24 | Caroline Hørlykke | 2000 | 564 | 31.61 | 1:08.77 | 1:53.48 | 2:27.44 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:19.27 | |||||||||
25 | Naya Modin Thomsen | 2003 | 563 | 31.53 | 1:10.25 | 1:54.72 | 2:27.53 | Deltager ikke i finalen | ||
Køge Svømmeklub | 2:26.46 | |||||||||
26 | Kamille Auerbach-Lind | 2001 | 559 | 32.11 | 1:11.07 | 1:54.02 | 2:27.85 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:27.99 | |||||||||
27 | Line Strandby | 2001 | 556 | 33.42 | 1:10.85 | 1:54.22 | 2:28.12 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:27.85 | |||||||||
28 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | 550 | 33.20 | 1:11.04 | 1:54.78 | 2:28.66 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:28.24 | |||||||||
29 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | 548 | 33.02 | 1:10.37 | 1:53.43 | 2:28.89 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:27.52 | |||||||||
30 | Clara Carlquist | 2003 | 544 | 32.09 | 1:10.43 | 1:54.86 | 2:29.19 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:30.94 | |||||||||
31 | Tine Petersen | 2003 | 541 | 33.15 | 1:11.74 | 1:54.98 | 2:29.48 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:26.35 | |||||||||
32 | Clara Toft | 2004 | 539 | 33.31 | 1:12.51 | 1:54.58 | 2:29.67 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:32.18 | |||||||||
33 | Astrid M. Østergaard | 2004 | 533 | 31.13 | 1:07.88 | 1:56.24 | 2:30.21 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:36.25 | |||||||||
34 | Kajsa G. Christensen | 2004 | 532 | 31.90 | 1:10.42 | 1:56.06 | 2:30.33 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:28.70 | |||||||||
35 | Helena Berg Wenk | 2000 | 531 | 32.36 | 1:10.54 | 1:55.84 | 2:30.43 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:30.34 | |||||||||
36 | Emilie Nyegaard | 2001 | 528 | 32.02 | 1:13.69 | 1:55.06 | 2:30.73 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:28.91 | |||||||||
37 | Amalie W. Olsen | 2001 | 524 | 31.98 | 1:10.33 | 1:55.89 | 2:31.09 | Deltager ikke i finalen | ||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:25.48 | |||||||||
38 | Katrine Bonefeld | 2004 | 522 | 33.39 | 1:11.91 | 1:55.93 | 2:31.29 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:30.00 | |||||||||
39 | Anne Sofie Evald | 2004 | 520 | 32.76 | 1:11.45 | 1:55.48 | 2:31.45 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:30.59 | |||||||||
40 | Melanie Eggertsen | 2002 | 520 | 31.62 | 1:08.80 | 1:56.48 | 2:31.52 | |||
Nakskov Svømme Klub | 2:32.13 | |||||||||
41 | Josefine Zebitz | 2004 | 517 | 34.10 | 1:13.43 | 1:57.93 | 2:31.79 | Deltager ikke i finalen | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:26.69 | |||||||||
42 | Anna Myhre Rottensten | 2003 | 517 | 33.93 | 1:14.06 | 1:57.45 | 2:31.80 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:33.72 | |||||||||
43 | Marie Uglebjerg | 2002 | 516 | 31.84 | 1:11.97 | 1:55.87 | 2:31.88 | |||
Kalundborg SK | 2:29.16 | |||||||||
44 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | 513 | 33.58 | 1:11.59 | 1:57.63 | 2:32.17 | |||
Greve Svømmeklub | 2:34.48 | |||||||||
45 | Amalie Michelsen | 2003 | 513 | 32.48 | 1:13.62 | 1:56.13 | 2:32.19 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:33.63 | |||||||||
46 | Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | 508 | 31.12 | 1:12.30 | 1:55.18 | 2:32.71 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:25.13 | |||||||||
47 | Caroline Brink | 2003 | 507 | 32.60 | 1:14.01 | 1:56.95 | 2:32.80 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:22.11 | |||||||||
48 | Frederikke Falk-List | 2004 | 504 | 32.60 | 1:09.51 | 1:56.82 | 2:33.08 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:30.76 | |||||||||
49 | Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | 501 | 33.42 | 1:12.70 | 1:58.08 | 2:33.35 | |||
Hvidovre Svømmeklub | 2:22.95 | |||||||||
50 | Emilie Holst Lange | 2002 | 490 | 32.22 | 1:11.24 | 1:58.69 | 2:34.55 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:32.32 | |||||||||
51 | Ida Jensdottir Fremming | 2002 | 488 | 32.96 | 1:14.97 | 1:57.68 | 2:34.72 | |||
Herlev Svømning | 2:31.23 | |||||||||
52 | Elisabeth Them Jensen | 2004 | 486 | 33.40 | 1:14.14 | 1:59.70 | 2:34.91 | |||
Køge Svømmeklub | 2:34.96 | |||||||||
53 | Isa Hovmand | 2000 | 485 | 33.63 | 1:13.89 | 1:59.70 | 2:35.05 | |||
Svømmeklubben Syd | 2:29.03 | |||||||||
54 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 485 | 32.55 | 1:14.47 | 1:59.44 | 2:35.07 | |||
Køge Svømmeklub | 2:32.40 | |||||||||
55 | Katja Kjær Nielsen | 2002 | 484 | 32.16 | 1:15.62 | 2:02.55 | 2:35.18 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:32.55 | |||||||||
56 | Mikkeline Mentz | 2001 | 482 | 32.85 | 1:13.11 | 1:59.26 | 2:35.42 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:29.53 | |||||||||
57 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | 480 | 33.27 | 1:13.99 | 2:00.49 | 2:35.54 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:32.62 | |||||||||
58 | Thea F. Johansen | 2003 | 476 | 33.71 | 1:14.59 | 1:59.41 | 2:36.06 | |||
Herlev Svømning | 2:33.37 | |||||||||
59 | Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | 475 | 33.09 | 1:12.23 | 1:59.99 | 2:36.12 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:34.86 | |||||||||
60 | Christine Henriksen | 2003 | 474 | 33.95 | 1:14.42 | 2:00.08 | 2:36.25 | |||
JGI Svømning | 2:35.14 | |||||||||
61 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | 474 | 32.77 | 1:14.31 | 2:00.74 | 2:36.26 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:33.45 | |||||||||
62 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | 472 | 34.44 | 1:13.55 | 2:00.00 | 2:36.50 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:34.86 | |||||||||
62 | Freja Søndergaard | 2004 | 472 | 34.12 | 1:15.48 | 1:58.86 | 2:36.50 | |||
Vordingborg Svømme Klub | 2:36.81 | |||||||||
64 | Luna Fyller Jacobsen | 2003 | 466 | 33.66 | 1:15.77 | 2:00.19 | 2:37.18 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:35.30 | |||||||||
65 | Josefine Krumbak | 2004 | 460 | 33.43 | 1:14.48 | 2:01.14 | 2:37.77 | |||
Køge Svømmeklub | 2:36.93 | |||||||||
66 | Thippe de Neergaard | 2003 | 457 | 32.59 | 1:13.59 | 2:00.48 | 2:38.18 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:34.32 | |||||||||
67 | Rebekka Giessing | 2003 | 456 | 33.64 | 1:14.48 | 2:01.80 | 2:38.25 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:35.59 | |||||||||
68 | Anna Marie Nielsen | 2004 | 451 | 33.80 | 1:15.78 | 2:02.33 | 2:38.87 | |||
Hvidovre Svømmeklub | 2:36.64 | |||||||||
69 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | 446 | 33.47 | 1:14.13 | 2:02.91 | 2:39.41 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:33.79 | |||||||||
70 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | 438 | 34.68 | 1:16.70 | 2:02.66 | 2:40.43 | |||
Næstved IF | 2:31.34 | |||||||||
71 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | 437 | 35.17 | 1:18.88 | 2:04.70 | 2:40.49 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:36.38 | |||||||||
72 | Emma Kjer Rasmussen | 2004 | 420 | 35.20 | 1:18.26 | 2:05.57 | 2:42.62 | |||
Hvidovre Svømmeklub | 2:39.57 | |||||||||
73 | Sofie Hertzberg | 2002 | 419 | 34.43 | 1:17.12 | 2:03.74 | 2:42.82 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:31.33 | |||||||||
74 | Alma Heyn Stage | 2004 | 404 | 33.75 | 1:11.80 | 2:08.30 | 2:44.74 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:37.86 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 07 oktober 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 13:00 |
Resultat Løb 37 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst JuniorSenior Kortbane | Udskriftsdato | 07 oktober 2018 | |||
Stævne by | Udskriftstidspunkt | 18:53 | ||||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 oktober 2018 |
Løb 37, 200m Medley Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:07.08 2009-04-18 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 2:11.33 2011-11-25 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mia Steen Duus | 2001 | 704 | 30.10 | 1:07.13 | 1:46.04 | 2:16.96 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:16.03 | |||||||||
2 | Marina Heller Hansen | 1994 | 700 | 29.65 | 1:03.57 | 1:45.53 | 2:17.18 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:15.60 | |||||||||
3 | Sofie Hansen | 2002 | 661 | 30.28 | 1:05.25 | 1:46.93 | 2:19.86 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:11.95 | |||||||||
4 | Regitze Gaard | 2001 | 621 | 29.98 | 1:07.03 | 1:48.50 | 2:22.77 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:17.56 | |||||||||
5 | Sofie Louise Nimb | 2001 | 615 | 31.32 | 1:07.41 | 1:50.52 | 2:23.22 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:22.00 | |||||||||
6 | Liva Stjernholm | 2004 | 628 | 31.01 | 1:07.70 | 1:49.65 | 2:22.26 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:21.80 | |||||||||
7 | Kristine Mikkelsen | 2000 | 620 | 31.39 | 1:07.51 | 1:49.84 | 2:22.91 | |||
Hvidovre Svømmeklub | 2:20.35 | |||||||||
8 | Liva Schmid | 2000 | 596 | 29.87 | 1:07.77 | 1:50.33 | 2:24.80 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:21.87 | |||||||||
9 | Julie Stampe | 2002 | 595 | 30.67 | 1:06.45 | 1:51.26 | 2:24.88 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:25.97 | |||||||||
10 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | 581 | 31.22 | 1:08.53 | 1:51.12 | 2:26.00 | |||
Herlev Svømning | 2:25.65 | |||||||||
- | Frederikke Echardt | 2002 | DSQ | sw 6.5 afsl p mv | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:19.76 | |||||||||
- | Mia Rindshøj | 2003 | DSQ | sw 7.1 2 flyb v 125m | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:23.02 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 07 oktober 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 18:53 |
Resultat Løb 38 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst JuniorSenior Kortbane | Udskriftsdato | 07 oktober 2018 | |||
Stævne by | Udskriftstidspunkt | 13:20 | ||||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 oktober 2018 |
Løb 38, 100m Medley Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Daniel Skaaning (1993) 53.32 2013-12-14 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 54.39 2010-12-02 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Peter Vangsgaard | 2000 | 674 | 26.94 | 57.77 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 56.98 | |||||||||
2 | Sebastian Tullberg | 2000 | 619 | 26.96 | 59.42 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 56.27 | |||||||||
3 | Gustav Klit Stjernholm | 2002 | 613 | 27.30 | 59.62 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 58.71 | |||||||||
4 | Alexander Eggers | 1999 | 611 | 59.67 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 57.20 | |||||||||
5 | Mikkel S. Hansen | 2000 | 606 | 28.11 | 59.86 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 57.98 | |||||||||
6 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 591 | 27.07 | 1:00.36 | |||||
Herlev Svømning | 58.14 | |||||||||
7 | Niels Ottosen | 1998 | 590 | 28.92 | 1:00.38 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 58.82 | |||||||||
8 | Joakim Brønnum | 1997 | 581 | 28.16 | 1:00.68 | Deltager ikke i finalen | ||||
Sigma Swim Allerød | 58.33 | |||||||||
9 | Tobias Andersen | 1998 | 577 | 28.45 | 1:00.85 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:00.95 | |||||||||
10 | Frederik Møller | 2002 | 564 | 27.56 | 1:01.28 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:00.75 | |||||||||
11 | Rasmus Nickelsen | 2003 | 560 | 26.34 | 1:01.43 | Deltager ikke i finalen | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59.50 | |||||||||
12 | Asger Væver Hartvig | 2002 | 553 | 29.52 | 1:01.69 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:01.34 | |||||||||
13 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | 553 | 29.47 | 1:01.71 | Deltager ikke i finalen | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:01.76 | |||||||||
14 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | 552 | 29.63 | 1:01.72 | Deltager ikke i finalen | ||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:02.01 | |||||||||
15 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | 550 | 28.24 | 1:01.83 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:03.09 | |||||||||
16 | Felix Lund | 2001 | 545 | 28.00 | 1:01.99 | |||||
Herlev Svømning | 1:01.15 | |||||||||
16 | Simon Brixner | 2000 | 545 | 29.43 | 1:01.99 | Deltager ikke i finalen | ||||
Holbæk Svømme Klub | 1:01.41 | |||||||||
18 | Jakob Bjerre Eriksen | 2000 | 538 | 27.72 | 1:02.25 | Deltager ikke i finalen | ||||
Hillerød Svømmeklub | 1:01.45 | |||||||||
19 | Daniel Garne Larsen | 2003 | 536 | 29.85 | 1:02.35 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:05.52 | |||||||||
20 | Ferdinand Wahl | 2000 | 535 | 28.76 | 1:02.37 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:01.18 | |||||||||
21 | Joakim Køhn | 2003 | 535 | 28.52 | 1:02.40 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:02.13 | |||||||||
22 | Marius Rasmussen | 1999 | 533 | 28.98 | 1:02.47 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:02.19 | |||||||||
23 | Mert Kaya | 2001 | 530 | 29.04 | 1:02.59 | Deltager ikke i finalen | ||||
Køge Svømmeklub | 1:02.39 | |||||||||
24 | Markus Bøjsen | 1999 | 528 | 27.84 | 1:02.64 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 59.56 | |||||||||
25 | Alexander Tullberg | 2003 | 521 | 28.48 | 1:02.93 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:03.97 | |||||||||
26 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | 518 | 28.72 | 1:03.04 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:00.71 | |||||||||
27 | Tobias Daniel Larsen | 2001 | 512 | 30.36 | 1:03.32 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:03.18 | |||||||||
28 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | 509 | 29.70 | 1:03.41 | Deltager ikke i finalen | ||||
Køge Svømmeklub | 59.72 | |||||||||
29 | Jonas Hansen | 2001 | 506 | 28.36 | 1:03.55 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:03.64 | |||||||||
30 | Magnus Løhr | 2001 | 505 | 28.65 | 1:03.59 | Deltager ikke i finalen | ||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:03.05 | |||||||||
31 | Christopher H. Brown | 2002 | 503 | 30.67 | 1:03.69 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:04.49 | |||||||||
32 | Mads Toft | 2001 | 502 | 28.95 | 1:03.72 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:02.82 | |||||||||
33 | Theodor L Munch-Jensen | 2002 | 501 | 28.23 | 1:03.76 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:04.70 | |||||||||
34 | Carl Terp Larsen | 2001 | 500 | 29.78 | 1:03.79 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:04.17 | |||||||||
34 | Frederik Junker Neldeberg | 2000 | 500 | 29.10 | 1:03.79 | Deltager ikke i finalen | ||||
Helsinge Svømmeklub | 1:02.80 | |||||||||
36 | Frederik Bornemann | 2001 | 499 | 29.38 | 1:03.85 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:03.07 | |||||||||
37 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | 499 | 30.08 | 1:03.87 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:04.45 | |||||||||
38 | Laurits Kenskov | 2001 | 498 | 29.29 | 1:03.91 | |||||
Herlev Svømning | 1:02.90 | |||||||||
39 | William S. Michaelsen | 2001 | 490 | 30.52 | 1:04.25 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:04.30 | |||||||||
40 | Christoffer Weiss | 2002 | 483 | 29.61 | 1:04.54 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:04.00 | |||||||||
41 | Oscar Cleemann | 2003 | 479 | 28.82 | 1:04.72 | |||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:05.31 | |||||||||
42 | Carl Adelsten Kirchhoff | 2002 | 478 | 29.59 | 1:04.75 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:12.03 | |||||||||
43 | Filip Bruhn | 2003 | 475 | 30.22 | 1:04.92 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:07.34 | |||||||||
44 | Owais Hamid | 2000 | 468 | 29.26 | 1:05.22 | |||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:01.26 | |||||||||
45 | Villads Kruse | 2003 | 462 | 31.52 | 1:05.52 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:08.14 | |||||||||
46 | Carl Heyn Stage | 2003 | 460 | 29.41 | 1:05.59 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:06.72 | |||||||||
47 | Andreas L. Damgård | 2000 | 458 | 31.36 | 1:05.68 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:03.77 | |||||||||
48 | Leo Badaker | 2002 | 458 | 29.30 | 1:05.71 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:01.91 | |||||||||
49 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | 455 | 29.67 | 1:05.83 | |||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:04.46 | |||||||||
50 | Silas Storm Nielsen | 2002 | 454 | 30.39 | 1:05.87 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:05.71 | |||||||||
51 | Malte Egholm Brøns | 2003 | 453 | 30.01 | 1:05.95 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:05.55 | |||||||||
52 | Nicolai Therkelsen | 2003 | 436 | 31.95 | 1:06.76 | |||||
Svømmeklubben Laksen | 1:05.82 | |||||||||
53 | Frederik Pedersen | 2002 | 435 | 30.85 | 1:06.85 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:06.35 | |||||||||
53 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | 435 | 31.93 | 1:06.85 | |||||
Næstved IF | 1:07.46 | |||||||||
55 | Elias Rought | 2003 | 432 | 31.95 | 1:06.97 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:04.95 | |||||||||
56 | August Schade Cantby | 2002 | 432 | 30.05 | 1:06.98 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:05.36 | |||||||||
57 | Alexander Søgaard | 2002 | 431 | 30.90 | 1:07.06 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:03.56 | |||||||||
57 | Christoffer W Frederiksen | 2003 | 431 | 31.93 | 1:07.06 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:05.92 | |||||||||
59 | Christopher G. Trandum | 2003 | 425 | 29.48 | 1:07.35 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:07.10 | |||||||||
60 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | 420 | 31.07 | 1:07.60 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:04.02 | |||||||||
60 | Thorvald Bomholt Larsen | 2003 | 420 | 31.22 | 1:07.60 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:08.46 | |||||||||
62 | Oliver Lystlund | 2003 | 420 | 33.30 | 1:07.64 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:07.49 | |||||||||
63 | Harald Franck | 2003 | 416 | 32.03 | 1:07.84 | |||||
Næstved IF | 1:08.45 | |||||||||
64 | Jonathan Eskildsen | 2003 | 409 | 30.48 | 1:08.21 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:08.08 | |||||||||
65 | Thorbjørn Jari Ikkala | 2002 | 397 | 32.34 | 1:08.92 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:10.26 | |||||||||
66 | Lucas Hagbarth Jørgensen | 2002 | 391 | 30.85 | 1:09.27 | |||||
Roskilde Svømning | 1:06.09 | |||||||||
67 | Jonathan F. K. Jensen | 2002 | 363 | 32.23 | 1:11.00 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:10.00 | |||||||||
- | Victor Bendix Beiter | 2001 | DNS | |||||||
Herlev Svømning | 1:04.26 | |||||||||
- | Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | akut syg | |||||||
Greve Svømmeklub | 1:01.31 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 07 oktober 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 13:20 |
Resultat Løb 38 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst JuniorSenior Kortbane | Udskriftsdato | 07 oktober 2018 | |||
Stævne by | Udskriftstidspunkt | 19:19 | ||||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 oktober 2018 |
Løb 38, 100m Medley Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Daniel Skaaning (1993) 53.32 2013-12-14 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 54.39 2010-12-02 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Peter Vangsgaard | 2000 | 684 | 26.62 | 57.47 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 56.98 | |||||||||
2 | Sebastian Tullberg | 2000 | 645 | 26.85 | 58.62 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 56.27 | |||||||||
3 | Alexander Eggers | 1999 | 639 | 26.96 | 58.79 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 57.20 | |||||||||
4 | Gustav Klit Stjernholm | 2002 | 635 | 26.92 | 58.91 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 58.71 | |||||||||
5 | Mikkel S. Hansen | 2000 | 624 | 27.24 | 59.26 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 57.98 | |||||||||
6 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 579 | 26.84 | 1:00.77 | |||||
Herlev Svømning | 58.14 | |||||||||
7 | Tobias Andersen | 1998 | 631 | 27.44 | 59.06 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:00.95 | |||||||||
8 | Niels Ottosen | 1998 | 626 | 28.53 | 59.22 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 58.82 | |||||||||
9 | Frederik Møller | 2002 | 571 | 27.65 | 1:01.04 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:00.75 | |||||||||
10 | Asger Væver Hartvig | 2002 | 568 | 29.30 | 1:01.16 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:01.34 | |||||||||
11 | Felix Lund | 2001 | 567 | 27.81 | 1:01.20 | |||||
Herlev Svømning | 1:01.15 | |||||||||
12 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | 558 | 27.91 | 1:01.50 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:03.09 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 07 oktober 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 19:19 |
Resultat Løb 39 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst JuniorSenior Kortbane | Udskriftsdato | 07 oktober 2018 | |||
Stævne by | Udskriftstidspunkt | 13:29 | ||||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 oktober 2018 |
Løb 39, 1500m Frisvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 15:28.65 2009-11-28 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 16:22.82 2004-03-26 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Maria Lund | 2003 | 1:07.53 | 2:19.72 | 3:30.94 | 4:42.63 | 18:02.11 | |||
Sigma Swim Birkerød | 18:23.97 | 5:55.61 | 7:09.62 | 8:22.77 | 9:36.22 | |||||
10:49.74 | 12:03.24 | 13:15.39 | 14:27.15 | |||||||
15:39.04 | 16:51.59 | |||||||||
2 | Sarah Aarslew Jensen | 2000 | 1:07.77 | 2:20.36 | 3:32.98 | 4:45.95 | 18:13.54 | |||
Køge Svømmeklub | 18:18.63 | 5:59.72 | 7:12.91 | 8:26.63 | 9:40.11 | |||||
10:53.57 | 12:06.94 | 13:20.62 | 14:34.22 | |||||||
15:48.22 | 17:01.94 | |||||||||
3 | Emilie Meng | 2003 | 1:06.59 | 2:18.54 | 3:30.72 | 4:43.85 | 18:37.56 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 18:23.06 | 5:59.26 | 7:13.82 | 8:29.14 | 9:45.29 | |||||
11:01.59 | 12:18.89 | 13:35.47 | 14:52.11 | |||||||
16:08.57 | 17:24.58 | |||||||||
4 | Isabella Rosenberg | 2003 | 1:11.14 | 2:25.69 | 3:40.69 | 4:55.86 | 18:41.64 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 18:58.72 | 6:11.40 | 7:26.24 | 8:41.52 | 9:57.12 | |||||
11:12.00 | 12:27.60 | 13:42.78 | 14:57.35 | |||||||
16:12.76 | 17:28.40 | |||||||||
5 | Mathilde Nielsen | 2003 | 1:10.62 | 2:25.34 | 3:40.58 | 4:55.75 | 18:42.97 | |||
Holbæk Svømme Klub | 18:38.43 | 6:11.56 | 7:26.93 | 8:41.99 | 9:57.38 | |||||
11:12.59 | 12:28.02 | 13:43.59 | 14:59.22 | |||||||
16:14.34 | 17:29.18 | |||||||||
6 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 1:11.68 | 2:27.47 | 3:42.56 | 4:57.63 | 18:45.30 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 19:16.75 | 6:13.81 | 7:29.19 | 8:45.22 | 10:00.42 | |||||
11:16.40 | 12:33.35 | 13:49.30 | 15:04.02 | |||||||
16:19.03 | 17:32.56 | |||||||||
- | Sofie Hertzberg | 2002 | DNF | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 18:23.41 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 07 oktober 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 13:29 |
Resultat Løb 39 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Øst JuniorSenior Kortbane | Udskriftsdato | 07 oktober 2018 | |||
Stævne by | Udskriftstidspunkt | 19:12 | ||||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 oktober 2018 |
Løb 39, 1500m Frisvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 15:28.65 2009-11-28 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 16:22.82 2004-03-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | JGI Svømning | 1:04.36 | 2:12.47 | 3:21.64 | 4:30.61 | 17:10.47 | ||
5:39.60 | 6:48.63 | 7:58.22 | 9:07.52 | |||||||
10:17.18 | 11:26.26 | 12:35.60 | 13:44.96 | |||||||
14:54.21 | 16:03.12 | |||||||||
2 | Helena Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:07.02 | 2:18.22 | 3:29.91 | 4:41.59 | 17:53.97 | ||
5:53.71 | 7:06.09 | 8:18.61 | 9:30.98 | |||||||
10:43.29 | 11:55.00 | 13:07.07 | 14:18.98 | |||||||
15:30.90 | 16:43.16 | |||||||||
3 | Helena Hvid Hansen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 1:06.85 | 2:17.56 | 3:29.16 | 4:40.79 | 17:59.15 | ||
5:52.52 | 7:04.54 | 8:17.52 | 9:30.05 | |||||||
10:42.66 | 11:55.46 | 13:07.78 | 14:20.76 | |||||||
15:34.12 | 16:47.40 | |||||||||
4 | Lærke Rask Sander | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:06.45 | 2:17.16 | 3:28.78 | 4:40.28 | 18:01.55 | ||
5:51.94 | 7:03.77 | 8:15.95 | 9:28.17 | |||||||
10:41.02 | 11:54.04 | 13:07.23 | 14:20.91 | |||||||
15:34.52 | 16:48.79 | |||||||||
5 | Maria Lund | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:07.53 | 2:19.72 | 3:30.94 | 4:42.63 | 18:02.11 | ||
5:55.61 | 7:09.62 | 8:22.77 | 9:36.22 | |||||||
10:49.74 | 12:03.24 | 13:15.39 | 14:27.15 | |||||||
15:39.04 | 16:51.59 | |||||||||
6 | Sarah Aarslew Jensen | 2000 | Køge Svømmeklub | 1:07.77 | 2:20.36 | 3:32.98 | 4:45.95 | 18:13.54 | ||
5:59.72 | 7:12.91 | 8:26.63 | 9:40.11 | |||||||
10:53.57 | 12:06.94 | 13:20.62 | 14:34.22 | |||||||
15:48.22 | 17:01.94 | |||||||||
7 | Mai Andersen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 1:08.70 | 2:20.74 | 3:33.22 | 4:46.28 | 18:20.06 | ||
5:59.56 | 7:12.72 | 8:27.26 | 9:41.39 | |||||||
10:55.92 | 12:10.92 | 13:25.31 | 14:39.58 | |||||||
15:54.28 | 17:08.20 | |||||||||
8 | Katja Kjær Nielsen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 1:07.47 | 2:18.66 | 3:30.37 | 4:42.28 | 18:37.25 | ||
5:53.93 | 7:06.04 | 8:19.81 | 9:33.20 | |||||||
10:47.14 | 12:04.79 | 13:22.88 | 14:41.77 | |||||||
16:00.73 | 17:19.72 | |||||||||
9 | Emilie Meng | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:06.59 | 2:18.54 | 3:30.72 | 4:43.85 | 18:37.56 | ||
5:59.26 | 7:13.82 | 8:29.14 | 9:45.29 | |||||||
11:01.59 | 12:18.89 | 13:35.47 | 14:52.11 | |||||||
16:08.57 | 17:24.58 | |||||||||
10 | Isabella Rosenberg | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:11.14 | 2:25.69 | 3:40.69 | 4:55.86 | 18:41.64 | ||
6:11.40 | 7:26.24 | 8:41.52 | 9:57.12 | |||||||
11:12.00 | 12:27.60 | 13:42.78 | 14:57.35 | |||||||
16:12.76 | 17:28.40 | |||||||||
11 | Mathilde Nielsen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 1:10.62 | 2:25.34 | 3:40.58 | 4:55.75 | 18:42.97 | ||
6:11.56 | 7:26.93 | 8:41.99 | 9:57.38 | |||||||
11:12.59 | 12:28.02 | 13:43.59 | 14:59.22 | |||||||
16:14.34 | 17:29.18 | |||||||||
12 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:11.68 | 2:27.47 | 3:42.56 | 4:57.63 | 18:45.30 | ||
6:13.81 | 7:29.19 | 8:45.22 | 10:00.42 | |||||||
11:16.40 | 12:33.35 | 13:49.30 | 15:04.02 | |||||||
16:19.03 | 17:32.56 | |||||||||
- | Sofie Hertzberg | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNF | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 07 oktober 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 19:12 |
Resultat Løb 40 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Øst JuniorSenior Kortbane | Udskriftsdato | 07 oktober 2018 | |||
Stævne by | Udskriftstidspunkt | 13:50 | ||||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 oktober 2018 |
Løb 40, 800m Frisvømning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 7:39.45 2009-12-12 |
Dansk Rekord Junior: Mads Glæsner (1988) 7:49.67 2006-10-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Anders Nielsen | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 59.59 | 2:02.37 | 3:05.40 | 4:08.56 | 8:26.59 | ||
5:12.67 | 6:17.25 | 7:22.60 | ||||||||
2 | Christian Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:02.53 | 2:09.96 | 3:17.19 | 4:24.47 | 8:43.04 | ||
5:28.11 | 6:34.34 | 7:39.87 | ||||||||
3 | Alexander Rendlev | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:02.38 | 2:07.79 | 3:13.99 | 4:20.82 | 8:51.03 | ||
5:27.50 | 6:35.16 | 7:43.79 | ||||||||
4 | Valdemar Kristensen | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 1:04.36 | 2:13.01 | 3:20.74 | 4:28.20 | 8:58.90 | ||
5:35.83 | 6:44.21 | 7:52.78 | ||||||||
5 | Valdemar Solok | 2001 | Søllerød Svømmeklub | 1:03.28 | 2:08.86 | 3:15.78 | 4:24.34 | 8:59.19 | ||
5:33.56 | 6:43.00 | 7:52.24 | ||||||||
6 | Mathias Aner | 2001 | Svømmeklubben Syd | 1:04.02 | 2:13.37 | 3:22.00 | 4:31.37 | 9:05.49 | ||
5:39.95 | 6:49.30 | 7:58.23 | ||||||||
7 | Nicolai Wiuff | 2002 | JGI Svømning | 1:03.52 | 2:12.30 | 3:22.11 | 4:33.31 | 9:18.30 | ||
5:44.66 | 6:56.43 | 8:07.80 | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 07 oktober 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 13:50 |
Resultat Løb 40 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst JuniorSenior Kortbane | Udskriftsdato | 07 oktober 2018 | |||
Stævne by | Udskriftstidspunkt | 19:26 | ||||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 oktober 2018 |
Løb 40, 800m Frisvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 7:39.45 2009-12-12 |
Dansk Rekord Junior: Mads Glæsner (1988) 7:49.67 2006-10-26 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | |||||
1 | Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | 796 | 1:01.20 | 2:02.39 | 3:02.30 | 4:03.34 | 7:58.33 | ||
Sigma Swim Birkerød | 7:45.50 | 5:02.23 | 6:02.19 | 7:01.27 | ||||||
2 | Christoffer H. Andersen | 2002 | 755 | 58.31 | 1:59.95 | 3:01.49 | 4:03.34 | 8:06.77 | ||
Søllerød Svømmeklub | 8:13.11 | 5:04.60 | 6:05.87 | 7:07.19 | ||||||
3 | Mads Rishøj | 1999 | 720 | 1:00.70 | 2:03.88 | 3:05.82 | 4:07.50 | 8:14.57 | ||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 8:15.82 | 5:09.81 | 6:12.82 | 7:14.84 | ||||||
4 | Mads Holm | 1998 | 693 | 1:00.55 | 2:04.22 | 3:07.28 | 4:10.50 | 8:20.96 | ||
Nakskov Svømme Klub | 7:59.76 | 5:13.24 | 6:16.51 | 7:19.43 | ||||||
5 | Anders Nielsen | 2001 | 670 | 59.59 | 2:02.37 | 3:05.40 | 4:08.56 | 8:26.59 | ||
Ringsted Svømme Klub | 8:40.38 | 5:12.67 | 6:17.25 | 7:22.60 | ||||||
6 | Frederik Bornemann | 2001 | 614 | 1:01.86 | 2:07.81 | 3:14.26 | 4:20.90 | 8:41.68 | ||
Sigma Swim Allerød | 8:30.41 | 5:27.00 | 6:33.45 | 7:39.35 | ||||||
7 | Christian Boutrup | 2003 | 609 | 1:02.53 | 2:09.96 | 3:17.19 | 4:24.47 | 8:43.04 | ||
Sigma Swim Birkerød | 9:10.03 | 5:28.11 | 6:34.34 | 7:39.87 | ||||||
8 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | 593 | 1:00.84 | 2:05.81 | 3:11.70 | 4:17.86 | 8:47.68 | ||
Køge Svømmeklub | 8:32.79 | 5:25.21 | 6:33.81 | 7:42.46 | ||||||
9 | Alexander Rendlev | 2001 | 582 | 1:02.38 | 2:07.79 | 3:13.99 | 4:20.82 | 8:51.03 | ||
Vallensbæk IF Af 1939 | 8:45.74 | 5:27.50 | 6:35.16 | 7:43.79 | ||||||
10 | Valdemar Kristensen | 2003 | 557 | 1:04.36 | 2:13.01 | 3:20.74 | 4:28.20 | 8:58.90 | ||
Søllerød Svømmeklub | 9:26.45 | 5:35.83 | 6:44.21 | 7:52.78 | ||||||
11 | Valdemar Solok | 2001 | 556 | 1:03.28 | 2:08.86 | 3:15.78 | 4:24.34 | 8:59.19 | ||
Søllerød Svømmeklub | 8:58.86 | 5:33.56 | 6:43.00 | 7:52.24 | ||||||
12 | Mathias Aner | 2001 | 537 | 1:04.02 | 2:13.37 | 3:22.00 | 4:31.37 | 9:05.49 | ||
Svømmeklubben Syd | 8:58.39 | 5:39.95 | 6:49.30 | 7:58.23 | ||||||
13 | Nicolai Wiuff | 2002 | 501 | 1:03.52 | 2:12.30 | 3:22.11 | 4:33.31 | 9:18.30 | ||
JGI Svømning | 9:13.40 | 5:44.66 | 6:56.43 | 8:07.80 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 07 oktober 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 19:26 |
Resultat Løb 41 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Øst JuniorSenior Kortbane | Udskriftsdato | 07 oktober 2018 | |||
Stævne by | Udskriftstidspunkt | 19:58 | ||||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 oktober 2018 |
Løb 41, 4X100m Medley Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Aalborg Damer (1900) 3:59.47 2014-04-05 |
Dansk Rekord Junior: Aalborg Piger (1900) 4:12.10 2011-04-09 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Sigma Piger A | 0 | Sigma Swim | 4:07.15 | ||||||
Katharina Nekhorochko | 2000 | 31.06 | 1:04.39 | 1:04.39 | ||||||
Thea Blomsterberg | 2002 | 31.72 | 1:07.53 | 2:11.92 | ||||||
Caroline Erichsen | 1998 | 27.64 | 59.18 | 3:11.10 | ||||||
Marina Heller Hansen | 1994 | 26.79 | 56.05 | 4:07.15 | ||||||
2 | A6 Piger 1 | 1998 | A6 | 4:08.44 | ||||||
Julie Kepp Jensen | 2000 | 28.57 | 59.50 | 59.50 | ||||||
Mathilda Hyldal Jung | 2004 | 33.54 | 1:11.76 | 2:11.26 | ||||||
Cecilie Wiuff | 2000 | 28.21 | 1:01.38 | 3:12.64 | ||||||
Andrea Paaske | 2001 | 26.73 | 55.80 | 4:08.44 | ||||||
3 | Kvik Piger 1 | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:13.23 | ||||||
Sofie Hansen | 2002 | 30.83 | 1:03.42 | 1:03.42 | ||||||
Laura Findahl Andersen | 2001 | 34.24 | 1:13.05 | 2:16.47 | ||||||
Regitze Gaard | 2001 | 28.23 | 1:00.72 | 3:17.19 | ||||||
Sara Sylvest | 2000 | 26.63 | 56.04 | 4:13.23 | ||||||
4 | Gentofte Damer 1 | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 4:14.77 | ||||||
Nina Toft | 2000 | 30.99 | 1:03.85 | 1:03.85 | ||||||
Clara Rybak-Andersen | 2003 | 32.59 | 1:09.31 | 2:13.16 | ||||||
Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | 28.89 | 1:03.26 | 3:16.42 | ||||||
Alberte V. Bisgaard | 2003 | 27.97 | 58.35 | 4:14.77 | ||||||
5 | Vat Cph Damer 1 | 1999 | VAT Copenhagen | 4:19.04 | ||||||
Lærke Rask Sander | 2002 | 32.87 | 1:08.06 | 1:08.06 | ||||||
Josefine B. Pedersen | 1999 | 32.36 | 1:08.95 | 2:17.01 | ||||||
Sofie Bruun Høvring | 2004 | 29.28 | 1:03.12 | 3:20.13 | ||||||
Johanna Berthelsen | 2000 | 28.15 | 58.91 | 4:19.04 | ||||||
6 | Triton Damer 1 | 0 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:21.94 | ||||||
Liva Palmund | 2002 | 30.66 | 1:03.55 | 1:03.55 | ||||||
Julie Bak | 1997 | 33.64 | 1:12.88 | 2:16.43 | ||||||
Camilla Hougaard | 2002 | 30.22 | 1:06.45 | 3:22.88 | ||||||
Julie Darlem Brandt | 2001 | 28.13 | 59.06 | 4:21.94 | ||||||
7 | Holbæk Damer | 0 | Holbæk Svømme Klub | 4:22.09 | ||||||
Zara Wendel | 2002 | 31.84 | 1:06.54 | 1:06.54 | ||||||
Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | 34.77 | 1:14.60 | 2:21.14 | ||||||
Amalie Søby Mortensen | 2001 | 29.04 | 1:02.07 | 3:23.21 | ||||||
Ida Maria Nielsen | 2000 | 27.84 | 58.88 | 4:22.09 | ||||||
8 | Sigma Piger B | 0 | Sigma Swim | 4:22.50 | ||||||
Katrine Bonefeld | 2004 | 32.07 | 1:06.19 | 1:06.19 | ||||||
Julie K Rose | 2003 | 33.76 | 1:12.67 | 2:18.86 | ||||||
Mia Steen Duus | 2001 | 28.79 | 1:02.81 | 3:21.67 | ||||||
Julie Stampe | 2002 | 28.84 | 1:00.83 | 4:22.50 | ||||||
9 | A6 Piger 2 | 0 | A6 | 4:24.62 | ||||||
Anna Aavang Brendstrup | 2000 | 32.48 | 1:06.19 | 1:06.19 | ||||||
Pernille Elm Jensen | 2003 | 34.92 | 1:13.32 | 2:19.51 | ||||||
Lærke Toft Ruby | 1999 | 30.17 | 1:04.32 | 3:23.83 | ||||||
Katja Korbo Petersson | 2001 | 28.23 | 1:00.79 | 4:24.62 | ||||||
10 | Herlev Damer I | 2002 | Herlev Svømning | 4:24.74 | ||||||
Nicoline Ingeman-Petersen | 2002 | 31.09 | 1:05.68 | 1:05.68 | ||||||
Celine Termark Brock | 2000 | 34.37 | 1:14.86 | 2:20.54 | ||||||
Amalie Kruse Enemærke | 2003 | 30.41 | 1:05.68 | 3:26.22 | ||||||
Anna Wrist-Elkjær | 2003 | 27.66 | 58.52 | 4:24.74 | ||||||
11 | Kvik Piger 2 | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:26.30 | ||||||
Alma Heyn Stage | 2004 | 31.99 | 1:06.30 | 1:06.30 | ||||||
Emilie Meng | 2003 | 35.48 | 1:16.68 | 2:22.98 | ||||||
Liva Schmid | 2000 | 28.58 | 1:03.58 | 3:26.56 | ||||||
Sarah Sirek Hansen | 2003 | 28.25 | 59.74 | 4:26.30 | ||||||
12 | Helsingør Damer 1 | 0 | Helsingør Svømmeklub | 4:26.67 | ||||||
Linnea Hietala | 2004 | 32.41 | 1:07.38 | 1:07.38 | ||||||
Sofie Villum Færch | 2002 | 35.98 | 1:16.80 | 2:24.18 | ||||||
Mathilde Menck Nielsen | 2002 | 29.30 | 1:04.37 | 3:28.55 | ||||||
Mathilde Maria Thorsen | 2004 | 27.10 | 58.12 | 4:26.67 | ||||||
13 | Stv Damer | 0 | Slagelse Svømmeklub | 4:27.32 | ||||||
Matilde Mantzius Mosegård | 2003 | 32.62 | 1:08.14 | 1:08.14 | ||||||
Regitze Gotthard | 2002 | 34.58 | 1:14.96 | 2:23.10 | ||||||
Clara Schade Cantby | 2000 | 29.18 | 1:04.75 | 3:27.85 | ||||||
Sofie Nielsen | 2001 | 28.06 | 59.47 | 4:27.32 | ||||||
14 | Triton Damer 2 | 0 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:30.14 | ||||||
Josephine G. Lauridsen | 2001 | 32.20 | 1:07.46 | 1:07.46 | ||||||
Frederikke Echardt | 2002 | 34.40 | 1:12.91 | 2:20.37 | ||||||
Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 31.95 | 1:10.00 | 3:30.37 | ||||||
Liva Stjernholm | 2004 | 28.39 | 59.77 | 4:30.14 | ||||||
15 | Sigma Piger C | 0 | Sigma Swim | 4:31.30 | ||||||
Caroline Buhl Schrøder | 2003 | 33.12 | 1:07.49 | 1:07.49 | ||||||
Signe Krag Andersen | 2004 | 35.01 | 1:16.80 | 2:24.29 | ||||||
Therese Sand Frederiksen | 2003 | 30.27 | 1:05.62 | 3:29.91 | ||||||
Kajsa G. Christensen | 2004 | 28.89 | 1:01.39 | 4:31.30 | ||||||
16 | Piger Kalundborg | 0 | Kalundborg SK | 4:37.11 | ||||||
Thea Kaiser | 2004 | 34.25 | 1:12.73 | 1:12.73 | ||||||
Caroline Holm | 2004 | 36.26 | 1:17.76 | 2:30.49 | ||||||
Marie Uglebjerg | 2002 | 30.13 | 1:04.29 | 3:34.78 | ||||||
Anna Larsen | 2004 | 29.36 | 1:02.33 | 4:37.11 | ||||||
17 | Vat Cph Damer 2 | 2000 | VAT Copenhagen | 4:37.12 | ||||||
Caroline Mathiesen | 2001 | 32.55 | 1:07.05 | 1:07.05 | ||||||
Lærke Blond | 2003 | 35.44 | 1:16.39 | 2:23.44 | ||||||
Clara Hartvig-Olsen | 2004 | 33.72 | 1:12.30 | 3:35.74 | ||||||
Emilia C. R. Olsen | 2004 | 28.76 | 1:01.38 | 4:37.12 | ||||||
18 | Triton Damer 3 | 0 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:39.42 | ||||||
Mikala Ravn Borch | 2003 | 35.01 | 1:11.23 | 1:11.23 | ||||||
Ida-Marie Frydenlund | 2003 | 36.03 | 1:17.69 | 2:28.92 | ||||||
Kamille Auerbach-Lind | 2001 | 31.67 | 1:09.04 | 3:37.96 | ||||||
Line Strandby | 2001 | 29.67 | 1:01.46 | 4:39.42 | ||||||
19 | Søllerød Junior | 0 | Søllerød Svømmeklub | 4:39.53 | ||||||
Carla Lyhne Weiner | 2003 | 33.72 | 1:09.08 | 1:09.08 | ||||||
Alba Lyhne Weiner | 2004 | 36.42 | 1:17.26 | 2:26.34 | ||||||
Anna Nørskov | 2004 | 31.88 | 1:09.58 | 3:35.92 | ||||||
Mikkeline Mailund Clan | 2004 | 30.16 | 1:03.61 | 4:39.53 | ||||||
20 | Lyngby Damer 1 | 0 | Lyngby Svømmeklub | 4:44.79 | ||||||
Lærke Vinneck Hansen | 2004 | 35.10 | 1:11.56 | 1:11.56 | ||||||
Anna Myhre Rottensten | 2003 | 36.82 | 1:19.14 | 2:30.70 | ||||||
Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | 31.65 | 2:14.09 | 4:44.79 | ||||||
Laura Borre Jacobsen | 2004 | 4:44.79 | ||||||||
21 | Holbæk Damer 2 | 0 | Holbæk Svømme Klub | 4:52.08 | ||||||
Mai Andersen | 2000 | 35.47 | 1:13.63 | 1:13.63 | ||||||
Maja Buck | 2004 | 38.11 | 1:21.42 | 2:35.05 | ||||||
Mikkeline Mentz | 2001 | 32.40 | 1:14.97 | 3:50.02 | ||||||
Mathilde Nielsen | 2003 | 1:02.06 | 1:02.06 | 4:52.08 | ||||||
- | Helsingør Damer 2 | 0 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | sw 4.4 tyvstart | |||||
- | Herlev Damer Ii | 2000 | Herlev Svømning | DSQ | sw 10.11 tyvstart | |||||
Thea F. Johansen | 2003 | 33.18 | 1:07.85 | 1:07.85 | ||||||
Anja Xin Andersen | 2004 | 36.91 | 1:18.73 | 2:26.58 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 07 oktober 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 19:58 |
Resultat Løb 42 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Øst JuniorSenior Kortbane | Udskriftsdato | 07 oktober 2018 | |||
Stævne by | Udskriftstidspunkt | 20:11 | ||||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 oktober 2018 |
Løb 42, 4X100m Medley Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Elite Svøm Esbjerg (1900) 3:33.67 2009-10-25 |
Dansk Rekord Junior: Elite Svøm Esbjerg (1900) 3:41.71 2009-12-19 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Sigma Herrer A | 0 | Sigma Swim | 3:42.30 | ||||||
Gustav Friberg | 1997 | 27.15 | 55.98 | 55.98 | ||||||
Frederik Rindshøj | 1999 | 28.31 | 1:00.83 | 1:56.81 | ||||||
Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 25.28 | 54.76 | 2:51.57 | ||||||
Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | 24.21 | 50.73 | 3:42.30 | ||||||
2 | Kvik Drenge 1 | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:43.01 | ||||||
Jakob Strunge Nissen | 2002 | 28.01 | 58.09 | 58.09 | ||||||
Jacob M. Jørgensen | 1997 | 28.99 | 1:02.30 | 2:00.39 | ||||||
Rasmus Nickelsen | 2003 | 24.41 | 53.45 | 2:53.84 | ||||||
Sebastian Ovesen | 1994 | 23.38 | 49.17 | 3:43.01 | ||||||
3 | Triton Herrer 1 | 0 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:50.26 | ||||||
Gustav Klit Stjernholm | 2002 | 28.32 | 58.38 | 58.38 | ||||||
Frans Johannessen | 1992 | 29.40 | 1:04.34 | 2:02.72 | ||||||
Kasper Bonnichsen | 2002 | 25.22 | 55.52 | 2:58.24 | ||||||
Tobias Andersen | 1998 | 25.31 | 52.02 | 3:50.26 | ||||||
4 | Gentofte Herrer 1 | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 3:50.64 | ||||||
Lucas Bruun Strøbek | 2001 | 28.02 | 57.69 | 57.69 | ||||||
Peter Vangsgaard | 2000 | 29.36 | 1:03.20 | 2:00.89 | ||||||
Tomas Stensballe Larsen | 2000 | 26.18 | 57.50 | 2:58.39 | ||||||
Leo Badaker | 2002 | 25.15 | 52.25 | 3:50.64 | ||||||
5 | Sigma Herrer B | 0 | Sigma Swim | 3:51.33 | ||||||
Sebastian Tullberg | 2000 | 28.15 | 57.61 | 57.61 | ||||||
Joakim Brønnum | 1997 | 30.04 | 1:05.10 | 2:02.71 | ||||||
Anton Borring Andersen | 1999 | 26.63 | 57.03 | 2:59.74 | ||||||
Alexander Eggers | 1999 | 24.58 | 51.59 | 3:51.33 | ||||||
6 | Holbæk Herre | 0 | Holbæk Svømme Klub | 3:56.70 | ||||||
David Arneskov | 2002 | 29.38 | 1:00.47 | 1:00.47 | ||||||
Niels Ottosen | 1998 | 29.12 | 1:03.03 | 2:03.50 | ||||||
Mads Ottosen | 1997 | 27.67 | 1:00.34 | 3:03.84 | ||||||
Simon Brixner | 2000 | 25.06 | 52.86 | 3:56.70 | ||||||
7 | Søllerød Boys | 0 | Søllerød Svømmeklub | 3:59.63 | ||||||
Christoffer H. Andersen | 2002 | 29.65 | 1:01.11 | 1:01.11 | ||||||
Pierre Høgenhaug | 1999 | 30.04 | 1:04.64 | 2:05.75 | ||||||
Christoffer Weiss | 2002 | 27.42 | 1:00.04 | 3:05.79 | ||||||
Jannick Hansen | 2001 | 26.06 | 53.84 | 3:59.63 | ||||||
8 | Stv Herrer | 0 | Slagelse Svømmeklub | 4:01.14 | ||||||
Tobias Daniel Larsen | 2001 | 30.33 | 1:01.77 | 1:01.77 | ||||||
Elias Rought | 2003 | 31.83 | 1:09.37 | 2:11.14 | ||||||
Gustav Jørgensen | 2000 | 26.52 | 57.34 | 3:08.48 | ||||||
Matthias Hansen | 2001 | 24.85 | 52.66 | 4:01.14 | ||||||
9 | Triton Herrer 2 | 0 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:02.35 | ||||||
Daniel Berg Wenk | 2000 | 29.62 | 1:02.44 | 1:02.44 | ||||||
Mikkel S. Hansen | 2000 | 30.74 | 1:06.60 | 2:09.04 | ||||||
Oliver Thor Sørensen | 2000 | 26.78 | 58.53 | 3:07.57 | ||||||
Niels Paulli Sparholt | 2000 | 25.89 | 54.78 | 4:02.35 | ||||||
10 | Kvik Drenge 2 | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:03.52 | ||||||
Joakim Køhn | 2003 | 30.79 | 1:03.42 | 1:03.42 | ||||||
Mads Midtbøll | 1998 | 31.79 | 1:09.36 | 2:12.78 | ||||||
Jonas M. Jørgensen | 2001 | 26.90 | 57.88 | 3:10.66 | ||||||
Roar Andersen | 2001 | 24.76 | 52.86 | 4:03.52 | ||||||
11 | Sigma Herrer C | 0 | Sigma Swim | 4:03.58 | ||||||
Ulrik Blach Petersen | 2001 | 30.03 | 1:01.24 | 1:01.24 | ||||||
Daniel Garne Larsen | 2003 | 32.73 | 1:10.78 | 2:12.02 | ||||||
Frederik Eg Ibsen | 2002 | 27.24 | 58.72 | 3:10.74 | ||||||
Alexander Tullberg | 2003 | 24.78 | 52.84 | 4:03.58 | ||||||
12 | Hs Red Stags | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 4:05.02 | ||||||
Malte Egholm Brøns | 2003 | 30.46 | 1:03.15 | 1:03.15 | ||||||
Asger Væver Hartvig | 2002 | 30.62 | 1:05.91 | 2:09.06 | ||||||
Martin Vennick Haugbølle | 2001 | 27.47 | 1:00.17 | 3:09.23 | ||||||
Filip Bruhn | 2003 | 25.89 | 55.79 | 4:05.02 | ||||||
13 | Holbæk Herre 2 | 0 | Holbæk Svømme Klub | 4:11.79 | ||||||
Frederik Pedersen | 2002 | 31.83 | 1:04.74 | 1:04.74 | ||||||
Oliver Lystlund | 2003 | 34.27 | 1:12.85 | 2:17.59 | ||||||
Christopher H. Brown | 2002 | 28.75 | 1:01.89 | 3:19.48 | ||||||
Mads Toft | 2001 | 24.76 | 52.31 | 4:11.79 | ||||||
14 | Vat Cph Herrer 1 | 1993 | VAT Copenhagen | 4:12.01 | ||||||
Alexander Rendlev | 2001 | 32.36 | 1:05.73 | 1:05.73 | ||||||
Carl Terp Larsen | 2001 | 32.73 | 1:10.16 | 2:15.89 | ||||||
Peter Vinge-Maigaard | 2003 | 27.58 | 1:01.14 | 3:17.03 | ||||||
Mads Ørsted Nielsen | 1999 | 25.52 | 54.98 | 4:12.01 | ||||||
15 | Triton Herrer 3 | 0 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:13.42 | ||||||
Mikkel Hjelm | 2003 | 30.39 | 1:02.89 | 1:02.89 | ||||||
Emil Andersen | 1992 | 32.82 | 1:12.91 | 2:15.80 | ||||||
Alexander Ravn Borch | 2001 | 27.76 | 1:02.09 | 3:17.89 | ||||||
Magnus Aasberg | 2001 | 26.16 | 55.53 | 4:13.42 | ||||||
16 | Lyngby Herrer 1 | 0 | Lyngby Svømmeklub | 4:23.10 | ||||||
Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | 31.06 | 1:04.12 | 1:04.12 | ||||||
Anders Lundin Brockdorff | 2003 | 33.88 | 1:12.42 | 2:16.54 | ||||||
Bror Textor-Broch | 2003 | 31.47 | 1:08.70 | 3:25.24 | ||||||
Valdemar Ditlev Kragh | 2003 | 27.63 | 57.86 | 4:23.10 | ||||||
- | Vat Cph Herrer 2 | 2000 | VAT Copenhagen | DSQ | sw 10.11 tyvstart | |||||
August Hertz Bugge | 2000 | 32.72 | 1:07.20 | 1:07.20 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 07 oktober 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 20:11 |