Results for Øst Junior/Senior, Kortbane
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 23 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst JuniorSenior Kortbane | Udskriftsdato | 06 oktober 2018 | |||
Stævne by | Udskriftstidspunkt | 13:40 | ||||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 oktober 2018 |
Løb 23, 100m Medley Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.34 2014-10-05 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.97 2011-11-24 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Caroline Erichsen | 1998 | 712 | 29.41 | 1:03.44 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:01.32 | |||||||||
2 | Julie Kepp Jensen | 2000 | 678 | 28.47 | 1:04.48 | |||||
JGI Svømning | 1:02.33 | |||||||||
3 | Maria Grandt | 1998 | 666 | 30.25 | 1:04.88 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:05.23 | |||||||||
4 | Regitze Gaard | 2001 | 661 | 30.49 | 1:05.03 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:03.10 | |||||||||
5 | Marina Heller Hansen | 1994 | 657 | 29.50 | 1:05.16 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:05.16 | |||||||||
6 | Sofie Hansen | 2002 | 651 | 30.12 | 1:05.38 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:03.53 | |||||||||
7 | Victoria Bierre | 2000 | 649 | 28.96 | 1:05.44 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:04.60 | |||||||||
8 | Thea Blomsterberg | 2002 | 642 | 31.11 | 1:05.66 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:06.57 | |||||||||
9 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | 635 | 31.46 | 1:05.90 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:04.03 | |||||||||
10 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | 632 | 29.39 | 1:06.03 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:06.74 | |||||||||
11 | Liva Palmund | 2002 | 624 | 29.64 | 1:06.31 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:05.31 | |||||||||
12 | Anna Wermuth | 1996 | 611 | 32.02 | 1:06.75 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:06.70 | |||||||||
13 | Mia Rindshøj | 2003 | 605 | 30.83 | 1:06.99 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:05.46 | |||||||||
14 | Julie K Rose | 2003 | 601 | 31.63 | 1:07.12 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:08.50 | |||||||||
15 | Emilie Meng | 2003 | 600 | 31.45 | 1:07.17 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:06.76 | |||||||||
16 | Johanne Hingebjerg | 2002 | 599 | 30.95 | 1:07.22 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:04.53 | |||||||||
17 | Emma Bjørnholdt | 2000 | 596 | 32.57 | 1:07.32 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:06.83 | |||||||||
18 | Julie Stampe | 2002 | 595 | 30.39 | 1:07.37 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:08.88 | |||||||||
19 | Liva Schmid | 2000 | 594 | 31.14 | 1:07.39 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:05.76 | |||||||||
20 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | 588 | 30.90 | 1:07.62 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:06.73 | |||||||||
21 | Liva Stjernholm | 2004 | 581 | 31.65 | 1:07.89 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:07.80 | |||||||||
22 | Sofie Nielsen | 2001 | 579 | 31.51 | 1:07.99 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:07.43 | |||||||||
23 | Laura Findahl Andersen | 2001 | 574 | 32.19 | 1:08.18 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:07.79 | |||||||||
24 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | 570 | 32.95 | 1:08.34 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:07.21 | |||||||||
25 | Kristine Mikkelsen | 2000 | 566 | 31.35 | 1:08.50 | |||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:07.71 | |||||||||
26 | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | 564 | 32.52 | 1:08.58 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:08.25 | |||||||||
27 | Naya Modin Thomsen | 2003 | 559 | 32.13 | 1:08.76 | Deltager ikke i finalen | ||||
Køge Svømmeklub | 1:08.27 | |||||||||
28 | Ella Stenholt | 2003 | 555 | 32.24 | 1:08.95 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:10.70 | |||||||||
29 | Johanna Berthelsen | 2000 | 549 | 33.21 | 1:09.19 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:05.70 | |||||||||
30 | Marina Nissen Jakobsen | 2000 | 547 | 32.93 | 1:09.26 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:08.71 | |||||||||
31 | Clara Schade Cantby | 2000 | 546 | 31.06 | 1:09.30 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:07.30 | |||||||||
32 | Maria Lund | 2003 | 542 | 31.66 | 1:09.48 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:11.10 | |||||||||
33 | Melanie Eggertsen | 2002 | 542 | 31.01 | 1:09.49 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:10.36 | |||||||||
34 | Line Strandby | 2001 | 541 | 32.95 | 1:09.53 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:09.25 | |||||||||
35 | Caroline Hørlykke | 2000 | 538 | 32.86 | 1:09.67 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:07.23 | |||||||||
36 | Freja Stenbækgård | 2003 | 537 | 32.87 | 1:09.70 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:11.15 | |||||||||
37 | Katrine Bonefeld | 2004 | 529 | 32.96 | 1:10.05 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:11.18 | |||||||||
37 | Martha Vitus Tversted | 2002 | 529 | 33.47 | 1:10.05 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:08.05 | |||||||||
39 | Lærke Rask Sander | 2002 | 528 | 31.69 | 1:10.09 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:09.15 | |||||||||
40 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 527 | 34.38 | 1:10.13 | |||||
Vest-Brøndby | 1:08.87 | |||||||||
41 | Katja Korbo Petersson | 2001 | 525 | 31.48 | 1:10.23 | |||||
JGI Svømning | 1:07.50 | |||||||||
42 | Matilde Mantzius Mosegård | 2003 | 522 | 31.95 | 1:10.34 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:10.75 | |||||||||
43 | Zara Wendel | 2002 | 521 | 31.69 | 1:10.39 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:09.01 | |||||||||
44 | Jasmin Philip | 2004 | 514 | 32.29 | 1:10.72 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:11.71 | |||||||||
45 | Melanie Degner | 2000 | 514 | 33.55 | 1:10.73 | Deltager ikke i finalen | ||||
Køge Svømmeklub | 1:08.46 | |||||||||
46 | Celia Puggaard | 2003 | 513 | 31.85 | 1:10.77 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:10.64 | |||||||||
47 | Clara Toft | 2004 | 509 | 33.23 | 1:10.97 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:13.61 | |||||||||
48 | Frederikke Falk-List | 2004 | 505 | 32.37 | 1:11.16 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:09.49 | |||||||||
49 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | 504 | 33.63 | 1:11.19 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:13.37 | |||||||||
50 | Signe Krag Andersen | 2004 | 503 | 34.10 | 1:11.24 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:13.11 | |||||||||
51 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | 502 | 32.57 | 1:11.30 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:09.40 | |||||||||
52 | Line Nøhr Petersen | 2003 | 496 | 34.66 | 1:11.59 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:11.91 | |||||||||
52 | Pernille Elm Jensen | 2003 | 496 | 35.88 | 1:11.59 | |||||
JGI Svømning | 1:11.10 | |||||||||
54 | Caroline Brink | 2003 | 489 | 34.63 | 1:11.92 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:08.86 | |||||||||
55 | Thippe de Neergaard | 2003 | 488 | 32.52 | 1:11.97 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:11.42 | |||||||||
56 | Elisabeth Them Jensen | 2004 | 487 | 33.48 | 1:11.99 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:12.46 | |||||||||
57 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | 485 | 33.60 | 1:12.11 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:11.89 | |||||||||
58 | Luna Emilie Olsen | 2003 | 482 | 33.04 | 1:12.24 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:10.03 | |||||||||
59 | Emilie Holst Lange | 2002 | 480 | 32.75 | 1:12.34 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:10.62 | |||||||||
60 | Christine Henriksen | 2003 | 476 | 34.08 | 1:12.55 | |||||
JGI Svømning | 1:11.98 | |||||||||
61 | Emma Stoltz | 2004 | 473 | 34.75 | 1:12.69 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:13.86 | |||||||||
62 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | 472 | 31.67 | 1:12.77 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:10.98 | |||||||||
63 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | 465 | 33.66 | 1:13.14 | |||||
Næstved IF | 1:11.07 | |||||||||
64 | Freja Søndergaard | 2004 | 464 | 34.66 | 1:13.20 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:12.88 | |||||||||
65 | Amalie Schou | 2003 | 457 | 34.06 | 1:13.54 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:15.23 | |||||||||
66 | Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | 456 | 34.04 | 1:13.59 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:13.78 | |||||||||
67 | Viktoria Bæts Kristensen | 2002 | 454 | 34.00 | 1:13.69 | |||||
Næstved IF | 1:10.74 | |||||||||
68 | Liva Søby | 2004 | 443 | 33.51 | 1:14.32 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:13.14 | |||||||||
69 | Ida Zeiler Terkildsen | 2004 | 431 | 35.54 | 1:15.02 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:15.20 | |||||||||
70 | Josefine Krumbak | 2004 | 429 | 35.28 | 1:15.13 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:13.91 | |||||||||
71 | Nønne Christensen | 2004 | 420 | 35.79 | 1:15.63 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:13.37 | |||||||||
72 | Nanna Udby Laugesen | 2004 | 406 | 34.85 | 1:16.49 | |||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:19.32 | |||||||||
73 | Wilma Anker | 2004 | 399 | 35.46 | 1:16.95 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:13.25 | |||||||||
74 | Cornelia Bergqvist | 2003 | 377 | 36.90 | 1:18.44 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:11.54 | |||||||||
- | Mie Ø. Nielsen | 1996 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | 1:01.08 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 06 oktober 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 13:40 |