Tulokset Øst Junior/Senior, Kortbane
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 34 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst JuniorSenior Kortbane | Udskriftsdato | 07 oktober 2018 | |||
Stævne by | Udskriftstidspunkt | 11:13 | ||||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 oktober 2018 |
Løb 34, 100m Butterfly Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Daniel Steen Andersen (1995) 51.14 2014-04-06 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 52.44 2012-12-02 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rasmus Nickelsen | 2003 | 672 | 25.63 | 55.28 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 54.20 | |||||||||
2 | Sebastian Ovesen | 1994 | 646 | 26.24 | 56.03 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 54.11 | |||||||||
3 | Frederik Rindshøj | 1999 | 645 | 26.79 | 56.05 | |||||
Sigma Swim Allerød | 53.99 | |||||||||
4 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 636 | 26.37 | 56.31 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 53.19 | |||||||||
5 | Kasper Bonnichsen | 2002 | 604 | 27.15 | 57.28 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 57.01 | |||||||||
6 | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | 587 | 26.76 | 57.83 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 56.76 | |||||||||
7 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | 580 | 28.22 | 58.07 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 57.38 | |||||||||
8 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | 578 | 27.13 | 58.15 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 56.86 | |||||||||
9 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | 575 | 27.09 | 58.23 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 56.51 | |||||||||
10 | Villads Bomholt Larsen | 2001 | 573 | 27.24 | 58.30 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 59.07 | |||||||||
11 | Anton Borring Andersen | 1999 | 572 | 27.66 | 58.33 | |||||
Sigma Swim Allerød | 55.22 | |||||||||
11 | Laurits Kenskov | 2001 | 572 | 26.92 | 58.33 | |||||
Herlev Svømning | 55.62 | |||||||||
13 | Matthias Hansen | 2001 | 567 | 27.76 | 58.51 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 58.40 | |||||||||
14 | Frederik Møller | 2002 | 558 | 27.43 | 58.83 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 57.29 | |||||||||
15 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | 557 | 27.59 | 58.84 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 58.01 | |||||||||
16 | Joakim Køhn | 2003 | 554 | 27.02 | 58.97 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 57.03 | |||||||||
17 | Oliver Jacobsen | 1997 | 549 | 27.41 | 59.13 | |||||
Hvidovre Svømmeklub | 57.26 | |||||||||
18 | Gustav Klit Stjernholm | 2002 | 545 | 26.99 | 59.27 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 58.21 | |||||||||
19 | Thomas Bech | 1998 | 539 | 27.84 | 59.50 | |||||
Farum Svømmeklub | 56.49 | |||||||||
20 | Nicolai Wiuff | 2002 | 539 | 27.46 | 59.52 | |||||
JGI Svømning | 1:00.39 | |||||||||
21 | Rasmus Danielsen | 2001 | 536 | 27.82 | 59.61 | Deltager ikke i finalen | ||||
Køge Svømmeklub | 59.41 | |||||||||
22 | Christoffer Weiss | 2002 | 526 | 28.21 | 59.98 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 58.69 | |||||||||
23 | August Ryom | 2002 | 525 | 27.64 | 1:00.03 | Deltager ikke i finalen | ||||
Køge Svømmeklub | 59.35 | |||||||||
24 | Daniel Berg Wenk | 2000 | 524 | 27.90 | 1:00.08 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 57.89 | |||||||||
25 | Magnus Løhr | 2001 | 520 | 27.60 | 1:00.20 | Deltager ikke i finalen | ||||
Herlufsholm Svømmeklub | 59.10 | |||||||||
26 | August Schade Cantby | 2002 | 512 | 28.60 | 1:00.52 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 58.37 | |||||||||
27 | Mads Hauge Sørensen | 1997 | 505 | 28.42 | 1:00.81 | Deltager ikke i finalen | ||||
Køge Svømmeklub | 59.20 | |||||||||
28 | Pierre Høgenhaug | 1999 | 492 | 28.65 | 1:01.32 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 58.56 | |||||||||
29 | Frederik Bornemann | 2001 | 491 | 29.05 | 1:01.36 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:00.28 | |||||||||
30 | Nikolai Pagh Pedersen | 2002 | 486 | 28.72 | 1:01.58 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:02.65 | |||||||||
31 | Leo Badaker | 2002 | 476 | 28.26 | 1:02.02 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:00.23 | |||||||||
32 | Mads Haugård Hansen | 2000 | 475 | 28.16 | 1:02.06 | |||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:02.25 | |||||||||
33 | Mikkel Jørgensen | 2003 | 469 | 28.84 | 1:02.33 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:01.30 | |||||||||
34 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | 468 | 28.37 | 1:02.39 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:01.45 | |||||||||
35 | Alexander Ravn Borch | 2001 | 463 | 28.22 | 1:02.60 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:03.24 | |||||||||
36 | Mikkel Møller-Jensen | 1995 | 462 | 29.17 | 1:02.62 | |||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:00.65 | |||||||||
37 | Christopher H. Brown | 2002 | 462 | 29.74 | 1:02.64 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:01.44 | |||||||||
38 | Alexander Rendlev | 2001 | 458 | 29.86 | 1:02.80 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:00.73 | |||||||||
39 | Theodor L Munch-Jensen | 2002 | 458 | 28.51 | 1:02.82 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:02.68 | |||||||||
40 | Lucas Emil Christensen | 2003 | 456 | 29.03 | 1:02.90 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:02.17 | |||||||||
41 | Asger Væver Hartvig | 2002 | 456 | 29.29 | 1:02.91 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:03.59 | |||||||||
42 | Ole Hovmand | 2003 | 455 | 29.29 | 1:02.94 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:04.31 | |||||||||
43 | Christopher G. Trandum | 2003 | 451 | 29.41 | 1:03.13 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:00.06 | |||||||||
44 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | 451 | 29.69 | 1:03.15 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:03.37 | |||||||||
45 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | 450 | 29.74 | 1:03.18 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:03.34 | |||||||||
46 | Mikkel Gummer | 2002 | 443 | 29.69 | 1:03.50 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:02.29 | |||||||||
47 | Thorvald Bomholt Larsen | 2003 | 442 | 28.95 | 1:03.56 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:02.91 | |||||||||
48 | Malte Egholm Brøns | 2003 | 436 | 29.90 | 1:03.88 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:02.39 | |||||||||
49 | Carl Adelsten Kirchhoff | 2002 | 430 | 29.47 | 1:04.17 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:04.54 | |||||||||
50 | Andreas Hoffmann | 2003 | 427 | 30.14 | 1:04.29 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:03.71 | |||||||||
51 | William Kristensen | 2003 | 422 | 29.18 | 1:04.57 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:03.07 | |||||||||
52 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | 422 | 30.24 | 1:04.58 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:03.31 | |||||||||
53 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | 420 | 29.13 | 1:04.68 | |||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:02.37 | |||||||||
54 | Thomas Høgenhaug | 2003 | 415 | 30.56 | 1:04.93 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:05.15 | |||||||||
55 | Emil Osberg Poulsen | 2003 | 397 | 30.75 | 1:05.87 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:05.34 | |||||||||
56 | Valdemar Ditlev Kragh | 2003 | 379 | 31.24 | 1:06.90 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:05.04 | |||||||||
57 | Magnus Juul Hansen | 2003 | 378 | 30.74 | 1:06.99 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:07.00 | |||||||||
58 | Bror Textor-Broch | 2003 | 342 | 31.59 | 1:09.22 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:09.85 | |||||||||
- | Victor Bendix Beiter | 2001 | DNS | |||||||
Herlev Svømning | 1:01.32 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 07 oktober 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 11:13 |