Tulokset Øst Junior/Senior, Kortbane
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 27 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Øst JuniorSenior Kortbane | Udskriftsdato | 06 oktober 2018 | |||
Stævne by | Udskriftstidspunkt | 20:02 | ||||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 oktober 2018 |
Løb 27, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Lyngby Damer (1900) 3:38.94 2014-04-06 |
Dansk Rekord Junior: KVIK Kastrup (1900) 3:46.63 2009-12-09 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Sigma Piger A | 0 | Sigma Swim | 3:47.06 | ||||||
Caroline Erichsen | 1998 | 26.90 | 55.77 | 55.77 | ||||||
Mia Steen Duus | 2001 | 27.67 | 57.81 | 1:53.58 | ||||||
Julie K Rose | 2003 | 27.33 | 57.54 | 2:51.12 | ||||||
Marina Heller Hansen | 1994 | 26.61 | 55.94 | 3:47.06 | ||||||
2 | A6 Piger 1 | 1998 | A6 | 3:48.27 | ||||||
Lærke Toft Ruby | 1999 | 27.81 | 58.72 | 58.72 | ||||||
Julie Kepp Jensen | 2000 | 25.51 | 53.74 | 1:52.46 | ||||||
Cecilie Wiuff | 2000 | 27.81 | 58.75 | 2:51.21 | ||||||
Andrea Paaske | 2001 | 27.04 | 57.06 | 3:48.27 | ||||||
3 | Hovedstadens Damer 1 | 1995 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:48.78 | ||||||
Marie Voigt Lauridsen | 1995 | 27.46 | 57.05 | 57.05 | ||||||
Luna Donde Feilberg | 2000 | 27.77 | 57.83 | 1:54.88 | ||||||
Emma Maagøe | 1999 | 27.64 | 58.64 | 2:53.52 | ||||||
Maria Grandt | 1998 | 26.30 | 55.26 | 3:48.78 | ||||||
4 | Kvik Piger 1 | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:52.56 | ||||||
Regitze Gaard | 2001 | 28.07 | 58.48 | 58.48 | ||||||
Sara Sylvest | 2000 | 27.57 | 57.70 | 1:56.18 | ||||||
Sofie Hansen | 2002 | 28.21 | 58.75 | 2:54.93 | ||||||
Julie Krøyer Svendsen | 2002 | 26.88 | 57.63 | 3:52.56 | ||||||
5 | Vat Cph Damer 1 | 1987 | VAT Copenhagen | 3:52.98 | ||||||
Emilia C. R. Olsen | 2004 | 29.00 | 1:00.44 | 1:00.44 | ||||||
Johanna Berthelsen | 2000 | 28.11 | 58.86 | 1:59.30 | ||||||
Sofie Bruun Høvring | 2004 | 28.21 | 59.65 | 2:58.95 | ||||||
Jeanette Ottesen | 1987 | 26.10 | 54.03 | 3:52.98 | ||||||
6 | Gentofte Damer 1 | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 3:54.47 | ||||||
Nina Toft | 2000 | 28.38 | 59.07 | 59.07 | ||||||
Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | 26.81 | 56.34 | 1:55.41 | ||||||
Caroline Hørlykke | 2000 | 28.64 | 59.59 | 2:55.00 | ||||||
Sofie Louise Nimb | 2001 | 28.88 | 59.47 | 3:54.47 | ||||||
7 | Lyngby Damer 1 | 0 | Lyngby Svømmeklub | 3:55.46 | ||||||
Emma Bjørnholdt | 2000 | 29.02 | 1:00.07 | 1:00.07 | ||||||
Jessica Yu Mortensen | 2000 | 28.52 | 59.04 | 1:59.11 | ||||||
Klara Reeh | 1999 | 28.27 | 59.64 | 2:58.75 | ||||||
Anna Brandt Nielsen | 1998 | 27.07 | 56.71 | 3:55.46 | ||||||
8 | Triton Damer 1 | 0 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:55.78 | ||||||
Liva Stjernholm | 2004 | 28.39 | 59.20 | 59.20 | ||||||
Frederikke Echardt | 2002 | 28.21 | 59.05 | 1:58.25 | ||||||
Liva Palmund | 2002 | 27.73 | 58.51 | 2:56.76 | ||||||
Julie Darlem Brandt | 2001 | 28.25 | 59.02 | 3:55.78 | ||||||
9 | Hovedstadens Damer 2 | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:56.39 | ||||||
Johanne Hingebjerg | 2002 | 28.54 | 57.32 | 57.32 | ||||||
Jasmin Philip | 2004 | 28.62 | 59.14 | 1:56.46 | ||||||
Sofie Maagøe | 2003 | 28.20 | 59.37 | 2:55.83 | ||||||
Emilie Krog | 2002 | 29.19 | 1:00.56 | 3:56.39 | ||||||
10 | Gentofte Damer 2 | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 3:57.92 | ||||||
Asta Poulsen Dolan | 2004 | 29.22 | 1:00.30 | 1:00.30 | ||||||
Clara Rybak-Andersen | 2003 | 27.70 | 58.02 | 1:58.32 | ||||||
Alberte V. Bisgaard | 2003 | 28.56 | 59.23 | 2:57.55 | ||||||
Mia Rindshøj | 2003 | 28.45 | 1:00.37 | 3:57.92 | ||||||
11 | Helsingør Damer 1 | 0 | Helsingør Svømmeklub | 3:58.45 | ||||||
Mathilde Maria Thorsen | 2004 | 28.39 | 59.36 | 59.36 | ||||||
Freja Stenbækgård | 2003 | 28.80 | 1:00.07 | 1:59.43 | ||||||
Linnea Hietala | 2004 | 28.48 | 1:00.27 | 2:59.70 | ||||||
Mathilde Menck Nielsen | 2002 | 27.49 | 58.75 | 3:58.45 | ||||||
12 | Kvik Piger 2 | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:58.73 | ||||||
Sarah Sirek Hansen | 2003 | 28.78 | 59.94 | 59.94 | ||||||
Tine Petersen | 2003 | 29.16 | 1:00.70 | 2:00.64 | ||||||
Emilie Meng | 2003 | 28.16 | 58.84 | 2:59.48 | ||||||
Liva Schmid | 2000 | 28.15 | 59.25 | 3:58.73 | ||||||
13 | Holbæk Damer | 0 | Holbæk Svømme Klub | 3:59.42 | ||||||
Amalie Søby Mortensen | 2001 | 28.11 | 57.53 | 57.53 | ||||||
Zara Wendel | 2002 | 29.00 | 1:01.31 | 1:58.84 | ||||||
Ida Maria Nielsen | 2000 | 28.47 | 59.58 | 2:58.42 | ||||||
Mai Andersen | 2000 | 29.34 | 1:01.00 | 3:59.42 | ||||||
14 | Hovedstadens Damer 3 | 1995 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:59.78 | ||||||
Anna Wermuth | 1996 | 28.90 | 59.41 | 59.41 | ||||||
Josefine Strand Nielsen | 2000 | 28.38 | 59.18 | 1:58.59 | ||||||
Mathilde Hager | 2001 | 28.66 | 1:00.33 | 2:58.92 | ||||||
Cæcilie Buchholt Johansen | 2001 | 29.03 | 1:00.86 | 3:59.78 | ||||||
15 | Sigma Piger B | 0 | Sigma Swim | 4:02.52 | ||||||
Julie Stampe | 2002 | 28.85 | 59.95 | 59.95 | ||||||
Therese Sand Frederiksen | 2003 | 28.85 | 1:00.89 | 2:00.84 | ||||||
Caroline Buhl Schrøder | 2003 | 29.30 | 1:01.48 | 3:02.32 | ||||||
Maria Lund | 2003 | 28.60 | 1:00.20 | 4:02.52 | ||||||
16 | Piger Kalundborg | 0 | Kalundborg SK | 4:04.80 | ||||||
Thea Kaiser | 2004 | 29.83 | 1:02.27 | 1:02.27 | ||||||
Frida Bang Stanelt | 2004 | 27.85 | 57.97 | 2:00.24 | ||||||
Caroline Holm | 2004 | 29.48 | 1:02.19 | 3:02.43 | ||||||
Anna Larsen | 2004 | 29.07 | 1:02.37 | 4:04.80 | ||||||
17 | Herlev Damer I | 2002 | Herlev Svømning | 4:05.26 | ||||||
Amalie Kruse Enemærke | 2003 | 29.76 | 1:01.87 | 1:01.87 | ||||||
Nicoline Ingeman-Petersen | 2002 | 28.64 | 1:00.86 | 2:02.73 | ||||||
Anna Wrist-Elkjær | 2003 | 28.31 | 58.99 | 3:01.72 | ||||||
Alberte M Hansen | 2000 | 30.40 | 1:03.54 | 4:05.26 | ||||||
18 | A6 Piger 2 | 0 | A6 | 4:05.76 | ||||||
Anna Aavang Brendstrup | 2000 | 29.11 | 59.76 | 59.76 | ||||||
Mathilda Hyldal Jung | 2004 | 29.42 | 1:02.29 | 2:02.05 | ||||||
Christine Henriksen | 2003 | 29.75 | 1:03.41 | 3:05.46 | ||||||
Katja Korbo Petersson | 2001 | 27.86 | 1:00.30 | 4:05.76 | ||||||
19 | Triton Damer 2 | 0 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:07.24 | ||||||
Line Strandby | 2001 | 29.99 | 1:01.82 | 1:01.82 | ||||||
Kamille Auerbach-Lind | 2001 | 29.09 | 1:00.52 | 2:02.34 | ||||||
Mikala Ravn Borch | 2003 | 30.25 | 1:03.51 | 3:05.85 | ||||||
Helena Berg Wenk | 2000 | 29.19 | 1:01.39 | 4:07.24 | ||||||
20 | Vg17 Damer | 2001 | VG 17 | 4:07.32 | ||||||
Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 29.32 | 1:00.91 | 1:00.91 | ||||||
Emma Mikkelsen | 2001 | 30.79 | 1:04.56 | 2:05.47 | ||||||
Emma Zambrano Thorsen | 2004 | 30.06 | 1:03.06 | 3:08.53 | ||||||
Sarah Missing | 2001 | 28.31 | 58.79 | 4:07.32 | ||||||
21 | Vat Cph Damer 2 | 2001 | VAT Copenhagen | 4:09.02 | ||||||
Lærke Rask Sander | 2002 | 29.08 | 1:00.03 | 1:00.03 | ||||||
Josephine B. U. Danielsen | 2003 | 30.36 | 1:03.00 | 2:03.03 | ||||||
Thippe de Neergaard | 2003 | 29.77 | 1:02.40 | 3:05.43 | ||||||
Liva Søby | 2004 | 30.08 | 1:03.59 | 4:09.02 | ||||||
22 | Lyngby Damer 2 | 0 | Lyngby Svømmeklub | 4:09.41 | ||||||
Fiona Andrea Have | 2004 | 30.39 | 1:02.26 | 1:02.26 | ||||||
Claudia Sperling | 2002 | 30.36 | 1:03.79 | 2:06.05 | ||||||
Laura Borre Jacobsen | 2004 | 29.90 | 1:02.11 | 3:08.16 | ||||||
Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | 28.88 | 1:01.25 | 4:09.41 | ||||||
23 | Farum Damer | 0 | Farum Svømmeklub | 4:10.56 | ||||||
Stine Saaby Schmidt | 2002 | 28.87 | 59.90 | 59.90 | ||||||
Maj Jensen | 2003 | 29.07 | 1:03.55 | 2:03.45 | ||||||
Maya Ehlers Hansen | 2004 | 29.52 | 1:02.20 | 3:05.65 | ||||||
Dagmar Boeck | 2004 | 30.67 | 1:04.91 | 4:10.56 | ||||||
24 | Søllerød Junior | 0 | Søllerød Svømmeklub | 4:12.66 | ||||||
Mikkeline Mailund Clan | 2004 | 30.56 | 1:03.44 | 1:03.44 | ||||||
Anna Nørskov | 2004 | 29.52 | 1:02.82 | 2:06.26 | ||||||
Alba Lyhne Weiner | 2004 | 30.79 | 1:04.14 | 3:10.40 | ||||||
Carla Lyhne Weiner | 2003 | 29.46 | 1:02.26 | 4:12.66 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 06 oktober 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 20:02 |