2019-07-21   04:47:39
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Vest junior/senior, kortbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag 16.30

Resultat Løb 7 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest JuniorSenior Kortbane    Udskriftsdato  05 oktober 2018   
  Stævne by  Vejle    Udskriftstidspunkt  18:47   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 oktober 2018         
 
 
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 26.39 2014-12-05 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 26.98 2012-03-31 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Cecilie Grøndal  2002    678          29.22   
  Horsens Svømmeklub  29.31                 
Amalie Bach Nielsen  1999    671          29.31   
  Horsens Svømmeklub  29.54                 
Karoline Sørensen  2002    649          29.64   
  Thisted Svømmeklub  29.49                 
Louise Jensen  2003    627          29.99   
  DeltaSwim  30.62                 
Stine Knudsen  1999    623          30.04   
  Vejle Svømmeklub  29.52                 
Line J. V. Hededal  2001    611          30.25   
  Vejle Svømmeklub  29.53                 
Cecilie Lykke Hansen  1999    608          30.30   
  Agfs Svømmeafdeling  30.11                 
Rebecca E. Jacobsen  2003    605          30.35   
  Viborg Svømme Klub  30.23                 
Amalie Nielsen  2003    576          30.85   
  Viborg Svømme Klub  31.39                 
10  Sofie Trekær Klausen  2003    573          30.90   
  Horsens Svømmeklub  30.59                 
11  Caroline Broholm  2003    570          30.95   
  Ringe Svømme Klub  31.63                 
12  Cecilie B. Andersen  2001    568          30.99   
  Vejle Svømmeklub  30.58                 
13  Natascha Alexandra Green  2000    567          31.00   
  Agfs Svømmeafdeling  32.52                 
14  Sofie Møller Sørensen  1998    563          31.08   
  Swim Team Neptun  31.27                 
15  Marlene Reitan  2003    556          31.20   
  Agfs Svømmeafdeling  31.92                 
16  Nikoline Østerberg  2000    555          31.22   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  32.05                 
17  Camilla Ottesen  2000    547          31.38   
  Aalborg Svømmeklub  30.63                 
18  Mille C. Berg  2001    543          31.46   
  Horsens Svømmeklub  31.97                 
19  Jennifer Thorius Bek  2000    542          31.48   
  Horsens Svømmeklub  30.89                 
20  Mia T. Klüver-Kristensen  2004    537          31.57   
  H2Odense  31.82                 
21  Helena V. Elling  2000    531          31.69   
  Silkeborg Svømmeklub  31.45                 
22  Marie Christensen  2002    530          31.71   
  Agfs Svømmeafdeling  31.66                 
23  Mille Kjær Jensen  2004    529          31.73   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  31.59                 
24  Nele Schulze  2004    521          31.89   
  Haderslev Svømme Klub  31.22                 
25  Cecilie Christiansen  2003    521          31.90   
  Holstebro Svømme Club  32.20                 
26  Alberte Skov Forsberg  2003    520          31.91   
  Vejle Svømmeklub  34.12                 
27  Mie L. Bendtsen  2002    518          31.95   
  DeltaSwim  33.06                 
27  Sarah Carugati  2004    518          31.95   
  Agfs Svømmeafdeling  31.26                 
29  Anna Skovmand  2003    516          32.00   
  H2Odense  32.63                 
30  Anne Sofie Nørtoft  2004    505          32.23   
  Kolding SK  32.99                 
31  Anna Toft Petersen  2004    503          32.26   
  Aalborg Svømmeklub  32.09                 
31  Clara Tolderlund  2002    503          32.26   
  Silkeborg Svømmeklub  32.51                 
33  Sofie Amalie J. Bisgaard  2000    499          32.35   
  Horsens Svømmeklub  31.96                 
34  Svava Kj. Gregersen  2004    494          32.47   
  Vejle Svømmeklub  32.97                 
35  Ida S Olesen  2003    492          32.51   
  Aalborg Svømmeklub  32.13                 
36  Caroline Madsen  2004    488          32.59   
  Horsens Svømmeklub  33.58                 
37  Clara Skrydstrup  2004    478          32.83   
  Agfs Svømmeafdeling  33.79                 
38  Mette Bruun-Petersen  2001    477          32.85   
  Nyborg Svømmeklub  31.99                 
39  Pernille Thastrup Hansen  2003    474          32.91   
  Haderslev Svømme Klub  33.22                 
40  Kathrine Weide  2004    472          32.96   
  Esbjerg Svømmeklub  33.02                 
41  Daphne Sander  2003    471          32.99   
  Svømmeklubben Nord  33.33                 
42  Cecilie Hingebjerg  2004    469          33.03   
  Vejle Svømmeklub  33.28                 
42  Sarah Bryld Jensen  2001    469          33.03   
  Esbjerg Svømmeklub  32.23                 
44  Sofie Bach Nielsen  2003    460          33.23   
  Horsens Svømmeklub  32.66                 
45  Alberte Hedevang Petersen  2003    458          33.29   
  Haderslev Svømme Klub  33.87                 
46  Lærke Asmussen  2003    457          33.31   
  Svømmeklubben S 68  32.56                 
47  Elma Gabela  2004    457          33.32   
  Kolding SK  32.51                 
48  Sofia Ingeberg  2002    446          33.59   
  Agfs Svømmeafdeling  32.92                 
49  Kathrine Bech Nielsen  2004    443          33.65   
  Odder Svømmeklub  33.24                 
50  Amalie Holst  2004    440          33.73   
  Skanderborg Svømmeklub  34.56                 
51  Julie Dumstrei  2004    440          33.74   
  Erritsø Gymnastik Og IF  33.66                 
52  Anna Bjerrum Møller  2004    437          33.82   
  Esbjerg Svømmeklub  33.60                 
53  Zophia Henriks  2004    426          34.10   
  Erritsø Gymnastik Og IF  33.91                 
54  Mathilde Wisborg Fog  2003    426          34.11   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  34.06                 
55  Laura Rønn Danielsen  2004    425          34.13   
  Aalborg Svømmeklub  32.26                 
56  Laura Marie Dige  2004    423          34.19   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  34.39                 
57  Julie Kappel Petersen  2002    422          34.22   
  Thisted Svømmeklub  32.88                 
58  Emma Kutsko Jensen  2004    421          34.23   
  Aalborg Svømmeklub  34.06                 
59  Asta Buur Ovesen  2004    418          34.32   
  Herning Svømmeklub  34.83                 
60  Lise Lindemann-Larsen  2002    416          34.36   
  Thisted Svømmeklub  32.20                 
61  Melanie Petersen  2004    414          34.43   
  Kolding SK  34.14                 
62  Victoria Broch  2004    406          34.65   
  Brædstrup Svømmeklub  35.06                 
63  Thilde Rosen Lundsfryd  2004    400          34.82   
  Ringe Svømme Klub  34.44                 
64  Astrid Marie Hassing  2004    388          35.19   
  Aalborg Svømmeklub  34.57                 
65  Amalie Juul Jakobsen  2003    380          35.43   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  33.70                 
66  Kirstine Jørgensen  2004    377          35.53   
  Svømmeklubben S 68  34.08                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 oktober 2018 
Licens til Vejle Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  18:47 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark