2020-02-25   16:26:42
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Zoggs-Uinnit 2018

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso 1

Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  ZOGGS-uinnit    Tulostuspäivämäärä  19 toukokuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  22:37   
  Järjestäjä  Uinti Tampere ry         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  19 toukokuu 2018         
 
 
Laji 17, 100m RU M, P14, 12, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sebastian Sojolin  2006    244          1:33.43   
  TaTu Tampere  1:39.11                 
                     
Anton Helén  2006    239          1:34.20   
  Riihimäen Uimaseura  1:39.39                 
                     
Alex Mukkulainen  2006    213  45.85        1:37.77   
  Aurajoen Uinti  1:36.46                 
                     
Pirkka Pyry Pyykkö  2006    185          1:42.43   
  Uinti Tampere  1:43.49                 
                     
Väinö Pitkänen  2006    178          1:43.76   
  Uinti Tampere  1:42.61                 
                     
Ossi Vienamo  2006    178          1:43.83   
  Uinti Tampere  1:42.98                 
                     
Onni Yrjälä  2006    177          1:44.11   
  Rauman Uimaseura  1:42.27                 
                     
Miika Toivonen  2007    144          1:51.38   
  Riihimäen Uimaseura  2:01.01                 
                     
Iiro Räty  2006    141          1:52.15   
  Nokian Pyry  1:45.93                 
                     
10  Tuure Pikkuhuhta  2009    137          1:53.29   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
11  Anton Passoja  2006    134          1:54.07   
  Nokian Pyry  1:52.49                 
                     
12  Kalle Heinonen  2006    134          1:54.19   
  TaTu Tampere                   
                     
12  Luca Ruusila  2006    134          1:54.19   
  Uinti Tampere  2:03.79                 
                     
14  Ferdinand Backman  2006    129          1:55.47   
  TaTu Tampere  2:05.34                 
                     
15  Rasmus Ruotoistenmäki  2006    126          1:56.41   
  Uinti Tampere  1:57.60                 
                     
16  Eetu Nieminen  2006    125          1:56.89   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:57.33                 
                     
17  Tero Soukka  2007    116          1:59.75   
  TaTu Tampere  2:03.17                 
                     
18  Mikael Uitto  2007    115          1:59.94   
  Uinti Tampere  2:07.24                 
                     
19  Niklas Töyrylä  2006    114          2:00.46   
  Uinti Tampere                   
                     
20  Rasmus Piiroinen  2006    113          2:00.71   
  Uinti Tampere  2:04.90                 
                     
21  Tobias Syrjä  2006    112          2:01.18   
  Uinti Tampere  2:00.68                 
                     
22  Elias Tuukkanen  2006    103          2:04.68   
  Riihimäen Uimaseura  1:57.80                 
                     
23  Miska Moisio  2007    90          2:10.26   
  TaTu Tampere  2:14.72                 
                     
Sami Schrader  2006              DNS   
  Uinti Tampere  1:40.68                 
                     
Ilmari Partanen  2006              DSQ   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:43.04                 
  SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen               
                     
Miki Vierre  2006              DSQ   
  TaTu Tampere  2:01.89                 
  SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen               
                     
Severi Roihankorpi  2006              DSQ   
  Uinti Tampere  1:59.68                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Thomas Failer  2007              DSQ   
  Uinti Tampere  2:00.30                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 17, 100m RU M, P14, 12, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Elmeri Aho  2004    386  37.30        1:20.28   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:23.48                 
                     
Joona Saloniemi  2004    382  38.04        1:20.51   
  TaTu Tampere  1:20.10                 
                     
Jaakko Pihlava  2004    356  38.90        1:22.43   
  Aurajoen Uinti  1:20.95                 
                     
Lenni Lehtonen  2004    333  39.83        1:24.30   
  Uinti Tampere  1:24.57                 
                     
Konsta Kallio  2004    325  40.17        1:25.00   
  Uinti Tampere  1:23.91                 
                     
Tuomas Toppinen  2005    293  40.46        1:27.95   
  Aurajoen Uinti  1:22.36                 
                     
Jimi Kojo  2005    284  41.29        1:28.91   
  Uimaseura Aquila  1:29.60                 
                     
Akseli Liukkonen  2005    268  43.71        1:30.65   
  Uinti Tampere  1:30.03                 
                     
Onni Pajumäki  2004    262  45.06        1:31.29   
  Uinti Tampere  1:30.71                 
                     
10  Aapo Tuhkanen  2005    255  44.52        1:32.07   
  Tuusulan Uimaseura  1:37.40                 
                     
11  Maksim Amosov  2005    247  43.14        1:33.12   
  Aurajoen Uinti  1:37.09                 
                     
12  Daniel Kontula  2005    241  45.14        1:33.88   
  Uinti Tampere  1:34.39                 
                     
13  Markus Koskinen  2005    212          1:37.92   
  TaTu Tampere  1:39.65                 
                     
14  Tuomas Lehtonen  2005    203  46.33        1:39.38   
  Nokian Pyry  1:37.63                 
                     
15  Tuomas Kallio  2005    176          1:44.29   
  Uinti Tampere  1:50.43                 
                     
16  Alex Koskela  2004    175          1:44.34   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:45.69                 
                     
17  Elias Tuominen  2005    90          2:10.13   
  Uinti Tampere  2:18.29                 
                     
Henrik Leinonen  2005              DSQ   
  Uinti Tampere  2:01.59                 
  SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen               
                     
Lassi Walden  2004              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
                     
Leevi Luoma  2005              DSQ   
  Uinti Tampere  1:53.88                 
  SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
                     
Luka Pykälistö  2004              DSQ   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:44.22                 
  SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen               
                     
Timi Louhe  2005              DSQ   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:50.60                 
  SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen               
                     
 
Laji 17, 100m RU M, P14, 12, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kalle Pyykkönen  1996    676  31.38        1:06.61   
  Uinti Tampere  1:04.45                 
                     
Atte Kulmala  1998    611  31.27        1:08.88   
  Uinti Tampere  1:07.10                 
                     
Juha Hyvärinen  1998    511  33.49        1:13.10   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:08.30                 
                     
Wäinö Koskinen  2002    466  34.71        1:15.36   
  Uinti Tampere  1:15.34                 
                     
Juuso Syrjälä  2001    446  35.42        1:16.49   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:15.43                 
                     
Juuso Rahikainen  2003    432  36.89        1:17.30   
  Tuusulan Uimaseura  1:15.77                 
                     
Teemu Oksakari  2003    410  37.15        1:18.66   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:19.51                 
                     
Olli Paukola  2003    399  36.83        1:19.38   
  Riihimäen Uimaseura  1:19.35                 
                     
Perttu Somero  2001    389  36.64        1:20.05   
  Lahden Kaleva  1:19.31                 
                     
10  Lenni Kukkonen  2001    343  40.26        1:23.48   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:21.92                 
                     
11  Eemeli Leinonen  2002    337  37.92        1:23.96   
  Uinti Tampere  1:20.58                 
                     
12  Roni Koskinen  2003    324  39.74        1:25.08   
  Aurajoen Uinti  1:22.29                 
                     
13  Sharo Mamandi  2002    306  42.41        1:26.72   
  Aurajoen Uinti  1:26.17                 
                     
14  Roni Hägen  2003    280  42.14        1:29.28   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:29.19                 
                     
15  Otto Ahvonen  2003    261  41.49        1:31.43   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:24.50                 
                     
16  Valtteri Salmela  2003    257  42.90        1:31.93   
  Uinti Tampere  1:33.17                 
                     
Christofor Pavlidi  2001              DNS   
  Helsingfors Simsällskap  1:20.36                 
                     
Niko Viitala  2003              DNF   
  Aurajoen Uinti  1:24.71                 
                     
Lasse Purmonen  1985              DSQ   
  S.C.Pingviinit                   
  SW 7.5 Jalkaterä sisäänpäin potkussa               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  19 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  22:37 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner