2020-09-19   03:45:59
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Kvarken Games 2018

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Sunnuntai

Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Kvarken Games    Tulostuspäivämäärä  15 huhtikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Vaasa    Tulostusaika  13:09   
  Järjestäjä  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsällskap         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  14 huhtikuu 2018         
 
 
Laji 27, 100m SU M, P16, P13, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Miklas Pikkuhuhta  2005    284  37.74        1:18.86   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:19.81                 
                     
Samuel Sainio  2005    283  38.81        1:18.93   
  Uinti Tampere  1:21.93                 
                     
Miko Saukkonen  2006    214  41.68        1:26.64   
  Kemin Uimaseura  1:27.67                 
                     
Joa Metsola  2005    206  43.58        1:27.70   
  Ålands Simförening  1:30.25                 
                     
Ville Ikola  2005    196  44.02        1:29.12   
  Kokkolan Uimaseura  1:29.86                 
                     
Salomo Pihlaja  2005    193  43.55        1:29.71   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:36.29                 
                     
Konsta Joensuu  2005    179  46.03        1:31.91   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:34.67                 
                     
Torsti Saarela  2006    173  45.72        1:32.96   
  Vieskan Uimarit  1:35.00                 
                     
Riku Määttälä  2005    148  48.32        1:37.93   
  Kokkolan Uimaseura  1:34.39                 
                     
10  Werneri Ketonen  2005    143  49.04        1:39.12   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:42.33                 
                     
11  Måns Manelius  2006    137  48.89        1:40.53   
  Ålands Simförening  1:47.57                 
                     
12  Rasmus Kekola  2006    131  51.51        1:42.08   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:46.15                 
                     
13  Roy Nukala  2005    123  51.57        1:43.99   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:49.35                 
                     
14  Oskari Tavast  2007    101  50.89        1:51.06   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:53.04                 
                     
15  Elias Koivuluoma  2006    92  53.99        1:54.67   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:57.43                 
                     
16  Michail Angelos Karagiannis  2009    84  56.35        1:58.31   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
16  Rene Mäenpää  2007    84  57.60        1:58.31   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:10.66                 
                     
18  Axel Asplund  2006    77  1:00.31        2:01.66   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
19  Jasper Jakonen  2006    71  1:03.12        2:05.02   
  Porin Pyrintö  2:16.23                 
                     
20  Toivo Vainio  2006    66  59.96        2:08.07   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
21  Oskar West  2006    59  1:03.66        2:12.87   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
 
Laji 27, 100m SU M, P16, P13, Loppukilpailut 14 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ethan Brady  2002    549  30.67        1:03.29   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:02.90                 
                     
Eemeli Leinonen  2002    487  32.13        1:05.87   
  Uinti Tampere  1:05.03                 
                     
Wäinö Koskinen  2002    483  31.67        1:06.08   
  Uinti Tampere  1:07.69                 
                     
Akseli Hakala  2003    458  32.30        1:07.22   
  Uinti Tampere  1:06.84                 
                     
Simon Ravals  2003    445  32.15        1:07.89   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:12.49                 
                     
Teemu Oksakari  2003    442  33.04        1:08.06   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:07.82                 
                     
Toni Lipponen  2003    438  32.64        1:08.25   
  Kemin Uimaseura  1:08.02                 
                     
Justus Hilaja  2002    428  33.15        1:08.76   
  Pihlava Työväen Urheilijat  1:07.11                 
                     
Konsta Kallio  2004    409  33.34        1:09.81   
  Uinti Tampere  1:10.07                 
                     
10  Lauri-Luukas Jäntti  2002    389  34.12        1:11.02   
  Porin Uimaseura  1:09.41                 
                     
11  Tuukka Pekkanen  2002    365  34.57        1:12.53   
  Keuruun Toverit  1:10.35                 
                     
12  Mikael Nurmela  2002    363  35.78        1:12.66   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:13.04                 
                     
13  Filip Jåfs  2004    362  34.32        1:12.72   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:10.93                 
                     
14  Arttu Niemi  2003    345  36.31        1:13.88   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:17.71                 
                     
15  Riccardo Castagno  2004    344  36.02        1:13.93   
  Uinti Tampere  1:13.13                 
                     
16  Peter Sundström  2002    340  35.30        1:14.25   
  Umeå Simsällskap  1:11.49                 
                     
17  Joona Kortteinen  2003    330  35.12        1:15.01   
  Uinti Tampere  1:14.24                 
                     
18  Oskar Tuominen  2004    330  37.07        1:15.03   
  Uinti Tampere  1:16.12                 
                     
19  Kalle Haavisto  2003    310  37.22        1:16.55   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:17.29                 
                     
20  Valtteri Setälä  2002    306  36.83        1:16.91   
  Swimming Club Rovaniemi  1:16.54                 
                     
21  Akseli Ylikoski  2002    306  37.18        1:16.92   
  Pihlava Työväen Urheilijat  1:16.82                 
                     
22  Ilja Syrjä  2004    302          1:17.21   
  Uinti Tampere  1:16.37                 
                     
23  Elmeri Aho  2004    301  37.66        1:17.36   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:16.52                 
                     
24  Onni Pajumäki  2004    293  37.05        1:18.03   
  Uinti Tampere  1:20.32                 
                     
25  Joona Kinnunen  2004    293  38.11        1:18.04   
  Alavuden Urheilijat  1:20.40                 
                     
26  Vincent Wall  2004    290  37.73        1:18.31   
  Umeå Simsällskap  1:18.83                 
                     
27  Antte Säilä  2004    271  38.23        1:20.04   
  Uinti Tampere  1:18.03                 
                     
28  Miko Vaikkola  2003    265  39.37        1:20.72   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:20.91                 
                     
29  Vilho Verronen  2004    262  38.54        1:20.93   
  Swimming Team Rauma  1:20.65                 
                     
30  Emil Saha  2003    258  39.85        1:21.37   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:17.56                 
                     
31  Atte Nieminen  2004    258  39.74        1:21.43   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:18.60                 
                     
32  Miro Nurmela  2002    252  38.99        1:22.00   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:18.59                 
                     
33  Roni Hägen  2003    237  40.57        1:23.68   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:30.41                 
                     
34  Leevi Jalava  2004    236  39.02        1:23.81   
  Swimming Team Rauma  1:21.40                 
                     
35  Max Nikkari  2004    232  40.90        1:24.29   
  Uinti Tampere  1:29.41                 
                     
36  Pietari Puutio  2004    230  42.72        1:24.58   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:22.49                 
                     
37  Visa Nissinen  2004    228  41.23        1:24.77   
  Kokkolan Uimaseura  1:25.59                 
                     
38  Aarne Eskelinen  2004    228  42.00        1:24.81   
  Uinti Tampere  1:26.88                 
                     
39  Sohneel Mandpe  2004    207  42.89        1:27.53   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:26.96                 
                     
40  Johannes Laihorinne  2003    197  43.86        1:28.96   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:30.33                 
                     
41  Lauri Mäkinen  2004    188  45.06        1:30.46   
  Uinti Tampere  1:32.45                 
                     
42  Iisakki Laihorinne  2003    185  44.95        1:30.94   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:30.26                 
                     
43  Joel Jokiaho  2004    178  43.52        1:32.11   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:43.83                 
                     
44  Iliad Sioofy Khojine  2004    177  46.38        1:32.32   
  Uinti Tampere  1:33.17                 
                     
45  Olli Alanko  2004    163  46.43        1:34.85   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:34.36                 
                     
46  Alex Koskela  2004    163  46.70        1:34.87   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:41.81                 
                     
47  Linus Vuollet  2004    155  47.36        1:36.39   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:38.06                 
                     
48  Jere Keski-Hannula  2004    113  50.60        1:47.17   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:43.66                 
                     
 
Laji 27, 100m SU M, P16, P13, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Leevi Lehti  2000    553  30.43        1:03.16   
  Porin Uimaseura  1:01.91                 
                     
Niklas Valkonen  1997    487  31.16        1:05.87   
  Uinti Tampere                   
                     
Walentin Koskinen  2000    485  31.04        1:05.96   
  Uinti Tampere  1:03.58                 
                     
Hugo Mattola  2001    483  32.00        1:06.04   
  Kokkolan Uimaseura  1:05.64                 
                     
Lauri Törmä  2000    428  33.23        1:08.78   
  Porin Uimaseura  1:09.70                 
                     
Jere Kekola  2000    418  32.85        1:09.31   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:05.46                 
                     
Matias Pennanen  2001    392  33.30        1:10.83   
  Porin Uimaseura  1:07.32                 
                     
Juuso Syrjälä  2001    370  34.80        1:12.19   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:09.70                 
                     
Juuso Mikael Tiensuu  2001    238  39.72        1:23.64   
  Kemin Uimaseura  1:19.06                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  15 huhtikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  Tulostusaika  13:09 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner