2020-02-22   11:00:36
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Kvarken Games 2018

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Sunnuntai

Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Kvarken Games    Tulostuspäivämäärä  15 huhtikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Vaasa    Tulostusaika  09:50   
  Järjestäjä  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsällskap         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  14 huhtikuu 2018         
 
 
Laji 21, 400m VU M,P16,13,12,11, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Juho Kallio  2007    233  1:23.16  2:54.72  4:27.02    5:57.20   
  Porin Uimaseura  6:05.42                 
                     
Veikka Turunen  2008    206  1:27.76  3:03.16  4:40.44    6:12.44   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Aaron Qvisén  2007    194  1:30.07  3:08.35  4:46.10    6:20.10   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Oskari Tavast  2007    140  1:39.35  3:29.60  5:20.59    7:03.29   
  Seinäjoen Uimarit-58  7:14.81                 
                     
Wili Laiho  2008    70  2:02.53  4:21.70  6:40.83    8:52.51   
  Seinäjoen Uimarit-58  9:04.44                 
                     
 
Laji 21, 400m VU M,P16,13,12,11, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lauri Korpi  2006    268  1:21.46  2:49.77  4:18.34    5:41.11   
  Ilmajoen Kisailijat  6:00.31                 
                     
Torsti Saarela  2006    246  1:21.25  2:51.10  4:22.72    5:50.83   
  Vieskan Uimarit  6:03.88                 
                     
Kaapo Laaja  2006    206  1:30.28  3:09.38  4:45.22    6:12.37   
  Keuruun Toverit                   
                     
Viljo Varsanpää  2006    183  1:33.73  3:14.69  4:52.07    6:27.14   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  6:45.80                 
                     
Tommi Elers  2006    141  1:32.60  3:22.35  5:14.92    7:02.51   
  Porin Pyrintö  7:22.51                 
                     
Aatu Jämsä  2006    116  1:42.88  3:40.62  5:36.62    7:30.23   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
 
Laji 21, 400m VU M,P16,13,12,11, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lucas Lydman  2005    343  1:14.79  2:37.69  3:58.49    5:14.29   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  5:22.55                 
                     
Samuel Sainio  2005    342  1:11.60  2:34.46  3:55.85    5:14.52   
  Uinti Tampere  5:11.67                 
                     
Miklas Pikkuhuhta  2005    325  1:11.37  2:34.39  3:59.39    5:19.98   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  5:27.64                 
                     
Adam Björkstrand  2005    256  1:23.49  2:54.58  4:22.55    5:46.22   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  6:13.50                 
                     
Oliver Aalto-Hardy  2005    207  1:24.79  3:01.21  4:38.25    6:11.74   
  Ålands Simförening  6:15.31                 
                     
Arttu Syrjä  2005    117  1:43.30  3:39.39  5:37.63    7:29.73   
  Seinäjoen Uimarit-58  7:18.24                 
                     
 
Laji 21, 400m VU M,P16,13,12,11, Loppukilpailut 14 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Alex Lydman  2003    613  1:01.68  2:07.55  3:14.22    4:18.98   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  4:16.05                 
                     
Lassi Haimi  2003    606  1:00.76  2:07.78  3:14.75    4:19.93   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Robin Söderholm  2002    546  1:03.77  2:13.18  3:22.93    4:29.10   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  4:33.64                 
                     
Akseli Hakala  2003    537  1:05.35  2:14.68  3:24.42    4:30.64   
  Uinti Tampere  4:29.73                 
                     
Jami Ihalainen  2003    529  1:04.89  2:14.67  3:24.69    4:32.07   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  4:27.94                 
                     
Toni Lipponen  2003    515  1:05.89  2:16.28  3:26.72    4:34.54   
  Kemin Uimaseura  4:40.09                 
                     
Joonas Järvi  2002    476  1:06.88  2:17.54  3:29.68    4:41.69   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  4:41.47                 
                     
Ville Korpilähde  2002    450  1:08.73  2:20.76  3:32.91    4:47.12   
  Swimming Club Rovaniemi  4:43.80                 
                     
Filip Jåfs  2004    441  1:07.22  2:21.35  3:35.88    4:49.09   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  4:45.49                 
                     
10  Konsta Kallio  2004    431  1:08.32  2:23.04  3:38.43    4:51.19   
  Uinti Tampere  4:50.41                 
                     
11  Urho Lyytinen  2003    424  1:08.69  2:24.26  3:39.88    4:52.89   
  Uinti Tampere  5:01.20                 
                     
12  Dan Lampinen  2003    394  1:08.20  2:24.97  3:43.63    5:00.04   
  Pihlava Työväen Urheilijat  5:01.66                 
                     
13  Oskar Tuominen  2004    387  1:11.46  2:30.37  3:46.96    5:01.84   
  Uinti Tampere  5:14.65                 
                     
14  Tuukka Pekkanen  2002    386  1:07.67  2:28.72  3:48.23    5:02.10   
  Keuruun Toverit  5:07.52                 
                     
15  Ilja Syrjä  2004    370  1:12.24  2:30.61  3:49.19    5:06.31   
  Uinti Tampere  5:10.94                 
                     
16  Kalle Haavisto  2003    357  1:11.25  2:31.31  3:52.47    5:10.06   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
17  Miko Vaikkola  2003    344  1:12.55  2:34.53  3:55.43    5:13.93   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
18  Samuel Norlin  2002    317  1:13.52  2:36.73  4:01.21    5:22.51   
  Umeå Simsällskap  6:02.88                 
                     
19  Pietari Puutio  2004    294  1:15.72  2:40.50  4:05.93    5:30.89   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  5:19.03                 
                     
20  Arvid Strömbro  2002    293  1:06.78  2:21.11  4:00.49    5:30.98   
  Umeå Simsällskap  4:57.56                 
                     
21  Antte Säilä  2004    288  1:18.24  2:44.07  4:09.58    5:33.10   
  Uinti Tampere  5:37.71                 
                     
22  Max Nikkari  2004    271  1:16.97  2:46.29  4:15.04    5:39.81   
  Uinti Tampere  6:04.05                 
                     
23  Jaakko Karti  2004    253  1:22.91  2:53.57  4:22.64    5:47.91   
  Uinti Tampere  6:11.21                 
                     
24  Aaro-Oskar Ruuskanen  2004    202  1:23.11  3:01.58  4:43.32    6:14.47   
  Seinäjoen Uimarit-58  6:26.08                 
                     
25  Totti Laukkala  2004    146  1:32.64  3:18.88  5:14.13    6:57.17   
  Seinäjoen Uimarit-58  6:29.43                 
                     
 
Laji 21, 400m VU M,P16,13,12,11, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Claes Fjellström  2001    607  1:02.32  2:07.54  3:14.08    4:19.90   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  4:18.81                 
                     
Juho Porkkala  2001    552  1:02.02  2:10.00  3:19.08    4:28.15   
  Seinäjoen Uimarit-58  4:26.68                 
                     
Lauri Törmä  2000    505  1:04.52  2:16.18  3:27.47    4:36.21   
  Porin Uimaseura  4:28.16                 
                     
Jimi Kallio  1993    475  1:06.38  2:18.45  3:32.03    4:41.89   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  4:39.84                 
                     
Antti Ahola  2001    339  1:14.77  2:38.59  3:59.95    5:15.41   
  Lapuan Virkiä  5:30.83                 
                     
Aleksanteri Angelva  2001    285  1:17.70  2:45.42  4:10.66    5:34.19   
  Swimming Club Rovaniemi  5:53.47                 
                     
Juuso Mikael Tiensuu  2001    272  1:16.38  2:44.94  4:15.09    5:39.56   
  Kemin Uimaseura  5:32.31                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  15 huhtikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  Tulostusaika  09:50 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner