2018-12-10   16:20:36
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för NUSS 2018

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Fredag 6/7 Klockan 16.00.

Resultat Gren 16 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 16 (Finaler) - Med poäng och mellantider 
 
  Tävling  NUSS Äldre och Yngre 50 m 2018    Utskriftsdatum  06 juli 2018   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  18:05   
  Arrangör  LASS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  06 juli 2018         
 
 
Gren 16, 100m Ryggsim Herrar 11o Y, Finaler 
11 år och yngre: Linus Junefeldt (1992) 1:13.17 2003-07-01 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Daniel Nicholas Auestad  2007    288  37.96        1:18.45   
  Stavanger  1:18.33                 
                     
Lex Albringer  2007    237  40.56        1:23.76   
  Karlstads Simsällskap  1:21.28                 
                     
Thomas Wilhelmsen Steen  2007    199  43.79        1:28.81   
  Stavanger  1:25.34                 
                     
Wilmer Jakobsson  2008    183  44.71        1:31.18   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:32.73                 
                     
Benjamin Huasson  2007    178  45.01        1:32.04   
  Ringsjö SK  1:27.63                 
                     
Simķn Perez  2007    168  45.90        1:33.91   
  Linköpings Allmänna SS  1:31.00                 
                     
Arthur Forsfält  2008    167  47.25        1:34.02   
  Motala Simsällskap  1:33.61                 
                     
Milo Forsberg  2007    150  47.63        1:37.38   
  Linköpings Allmänna SS  1:35.63                 
                     
Alexander Albringer  2007    147  46.52        1:38.11   
  Karlstads Simsällskap  1:34.12                 
                     
10  Elias Gustafsson  2007    139  48.48        1:39.97   
  Linköpings Allmänna SS  1:33.48                 
                     
11  Kasper Glawing  2008    137  48.93        1:40.48   
  Finspångs Simklubb  1:43.03                 
                     
12  Alexander Zhang  2007    127  51.57        1:43.10   
  Ringsjö SK  1:37.06                 
                     
13  Adam Straubhaar  2008    119  50.05        1:45.25   
  Hallsberg Kumla Simklubb                   
                     
14  Felix Sandstedt  2007    115  54.33        1:46.38   
  Nässjö SLS  1:40.98                 
                     
Axel Krysén  2007              DSQ   
  Ludvika Simsällskap  1:46.30                 
                     
Eskil Nilsson  2008              DSQ   
  Ludvika Simsällskap  2:05.54                 
                     
Johan Pellfolk  2007              DSQ   
  Karlstads Simsällskap  1:47.84                 
                     
Noah Lagerman  2007              DSQ   
  Linköpings Allmänna SS  1:23.08                 
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  06 juli 2018 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  18:05 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner