Tulokset Danske Bank Cup Frederiksberg 2009
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Bank Cup Frederiksberg | Udskriftsdato | 24 oktober 2009 | |||
Stævne by | Frederiksberg | Udskriftstidspunkt | 15:32 | |||
Arrangør | GI-40/Hermes |
Løb 14, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Philip Greve | 1998 | 43.20 | |||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
2 | Carl Lykkebo Larsen | 1998 | 44.24 | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
3 | Victor Kjærsgaard | 1998 | 45.36 | |||||||
A6 | ||||||||||
4 | Giano Grillo | 1998 | 194 | 45.87 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Oliver H. Andersen | 1999 | 45.90 | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
6 | Johannes Øe | 1998 | 46.92 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
7 | Luis Felipe | 1998 | 47.47 | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
8 | Thomas Uttrup Ludwig | 1998 | 47.76 | |||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
9 | Mathias Holdrup | 1999 | 167 | 48.22 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
10 | Bertil Binaú-Vidal | 1998 | 48.48 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
11 | Jesper Christensen | 1998 | 48.99 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
12 | Philip Schiøtz | 1999 | 150 | 50.00 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
13 | Julius Thielst | 2000 | 51.47 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
14 | Malik Tappert | 1998 | 134 | 51.86 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
15 | Lasse Kriegel Skovrup | 1998 | 52.49 | |||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
16 | Anders Engtorp Olesen | 1999 | 122 | 53.54 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
17 | Christopher Riis | 2000 | 113 | 54.94 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
18 | Aske Carl Snel | 2000 | 111 | 55.27 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
19 | Malthe Dam Junget | 1999 | 106 | 56.15 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
20 | Joakim Palmqvist | 1999 | 97 | 57.86 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
21 | Daniel Brylov | 2000 | 84 | 1:00.72 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
22 | Hjalte Tromborg | 2000 | 78 | 1:02.08 | ||||||
Albertslund IF | ||||||||||
23 | Daniel C. Bjørrith | 1999 | 77 | 1:02.32 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
24 | Philip Brenting | 1999 | 64 | 1:06.46 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
25 | Mads Munk Sørensen | 1999 | 50 | 1:12.08 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Sebastian Brøgger-Jensen | 1998 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Dennis Halili | 1998 | DNS | |||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
- | Phillip Riis | 1998 | DSQ | 1 hånd i afslutning | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | André Sebastian Ghaziani | 1999 | DSQ | 2 armt uv ved vend | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
- | Mathias W.b. Christiansen | 1998 | DSQ | Arm b/hofte hele vej | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Anders Søndermann | 1998 | DSQ | 3 hele armt v/start | ||||||
Albertslund IF | ||||||||||
- | Emil Parnel | 1999 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 14, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mathias Parnel | 1996 | 35.79 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Peter Nilsson | 1996 | 36.99 | |||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
3 | Kasper Tvergaard | 1996 | 38.15 | |||||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
4 | Nicholas Lloyd Krasuski | 1996 | 38.71 | |||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
5 | Nikolaj Larsen | 1996 | 39.15 | |||||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
6 | Lasse Brock | 1997 | 40.58 | |||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
7 | Nichlas Fonnesbech | 1996 | 41.27 | |||||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
8 | Johannes E. Mariegaard | 1997 | 42.70 | |||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
9 | Mads Johnbeck | 1997 | 44.56 | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
10 | Jonas Uglebjerg | 1997 | 47.43 | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
11 | Andreas Frost | 1996 | 47.53 | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
12 | Mathias V. Kristiansen | 1997 | 47.96 | |||||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
13 | Frederik Kühn | 1997 | 48.60 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
14 | Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | 127 | 52.85 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Kasper Groesmeyer | 1996 | DNS | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
- | Sebastian Hjeresen | 1997 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Daniel Højme | 1997 | DSQ | Tyvstart | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Frederik Ahm | 1997 | DSQ | Flyben e/vend 25m | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Jesper Frost Thomsen | 1997 | DSQ | Tyvstart | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Løb 14, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Andreas T. Johansen | 1994 | 32.92 | |||||||
Albertslund IF | ||||||||||
2 | Joakim Jakobsen | 1994 | 33.52 | |||||||
Orient Svømning | ||||||||||
3 | Piet Jon Vidkjær | 1995 | 33.89 | |||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
4 | Aksel Bjerregaard | 1994 | 34.06 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Rasmus Birkelund Rahe | 1994 | 34.50 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Thor Giessing | 1994 | 35.11 | |||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
7 | Oliver Hjeresen | 1995 | 37.29 | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
8 | Rasmus Burlev | 1995 | 38.27 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
9 | Nicolai Thomsen | 1994 | 38.37 | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
10 | Joachim Lindkvist | 1995 | 38.85 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
11 | Steffen Poulsen | 1994 | 39.05 | |||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
12 | Mads Østberg Wagner | 1994 | 39.29 | |||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
13 | Rasmus Kaadtmann | 1995 | 41.07 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
14 | Malthe Vestergaard | 1995 | 263 | 41.43 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
15 | Jakob Vismann | 1995 | 41.98 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
16 | Jacob Petersen | 1995 | 46.12 | |||||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
17 | Filip Guldberg | 1995 | 49.59 | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
- | Mourhaf El-Atbi | 1994 | DSQ | Tyvstart | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Løb 14, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mark Halding | 1991 | 32.06 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
2 | Tobias N Sandager | 1993 | 33.19 | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
3 | Rune Kjærulf | 1993 | 33.67 | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
4 | Kristoffer Weber Larsen | 1993 | 35.51 | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Mikkel H. Andersen | 1991 | 35.97 | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til GI-40 Hermes |