2020-05-30   16:02:53
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Paisuntakrooloot 2018

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Aamu

Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Paisuntakrooloot 2018    Tulostuspäivämäärä  17 maaliskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Seinäjoki    Tulostusaika  13:49   
  Järjestäjä  Seinäjoen Uimarit -58         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  17 maaliskuu 2018         
 
 
Laji 12, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Veikka Turunen  2008    99          47.06   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Topias Myllykoski  2008    13          1:31.43   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:33.39                 
Lassi Jouppila  2008              DSQ   
  Seinäjoen Uimarit-58  59.02                 
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
 
Laji 12, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lauri Korpi  2006    244          34.85   
  Ilmajoen Kisailijat  35.08                 
Kaapo Laaja  2006    172          39.13   
  Keuruun Toverit  42.46                 
Samu Herronen  2007    137          42.22   
  Kokkolan Uimaseura  43.64                 
Viljo Varsanpää  2006    120          44.19   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  44.16                 
Ville Ikola  2005    114          44.92   
  Kokkolan Uimaseura  44.28                 
Arttu Syrjä  2005    81          50.37   
  Seinäjoen Uimarit-58  50.90                 
Netanel Hong  2007    80          50.52   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  51.19                 
Lauri Jumppanen  2007    69          53.03   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Aaron Qvisén  2007    48          59.82   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
10  Kasper Ikonen  2007    45          1:00.91   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Hannes Strömbäck  2007              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
Luukas Norolampi  2006              DSQ   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
Rene Mäenpää  2007              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
 
Laji 12, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tuukka Pekkanen  2002    359          30.66   
  Keuruun Toverit  32.93                 
Frans Ekstrand  2002    338          31.28   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  30.86                 
Leevi Kortesoja  2003    301          32.52   
  Lapuan Virkiä  32.00                 
Joona Kinnunen  2004    275          33.50   
  Alavuden Urheilijat  33.50                 
Roope Oijennus  2003    248          34.66   
  Seinäjoen Uimarit-58  35.31                 
Eeli Hanka  2003    216          36.33   
  Seinäjoen Uimarit-58  36.14                 
Roni Hägen  2003    177          38.79   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  40.21                 
Iisakki Laihorinne  2003    150          41.00   
  Seinäjoen Uimarit-58  43.14                 
Olli Alanko  2004    129          43.04   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  41.97                 
10  Rasmus Saarimaa  2004    129          43.08   
  Seinäjoen Uimarit-58  43.51                 
11  Totti Laukkala  2004    123          43.80   
  Seinäjoen Uimarit-58  45.43                 
12  Aaro-Oskar Ruuskanen  2004    117          44.49   
  Seinäjoen Uimarit-58  47.54                 
13  Alex Koskela  2004    116          44.68   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
14  Matias Ylipelkonen  2003    104          46.34   
  Seinäjoen Uimarit-58  45.04                 
Johannes Laihorinne  2003              DSQ   
  Seinäjoen Uimarit-58  47.03                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 12, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jere Kekola  2000    435          28.77   
  Seinäjoen Uimarit-58  28.08                 
Juuso Syrjälä  2001    313          32.08   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  31.08                 
Antti Ahola  2001    222          35.96   
  Lapuan Virkiä  35.05                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  17 maaliskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58  Tulostusaika  13:49 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner