2019-10-14   17:38:16
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Regionsmesterskab Region Syd 2018 - lang

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag d.17/03-2018

Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskaber Syd Lang    Udskriftsdato  17 marts 2018   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  12:57   
  Arrangør  H2Odense og Dansk Svømmeunion         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  17 marts 2018         
 
 
Løb 14, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Daniel Damsbo  2003    502  36.96  1:16.53  1:55.80    2:33.16   
  Vejle Svømmeklub  2:29.05                 
                     
Lauritz Baad Ellekjær  2003    491  36.60  1:14.62  1:54.49    2:34.31   
  Vejle Svømmeklub  2:31.81                 
                     
Jonas Pihl  2003    314  41.86  1:27.72  2:14.93    2:59.01   
  Kolding SK                   
                     
 
Løb 14, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mads Juul Henriksen  2004    485  37.54  1:17.01  1:56.31    2:34.89   
  H2Odense  2:41.28                 
                     
Mads Iversen  2004    438  37.21  1:18.11  1:59.10    2:40.28   
  Vejle Svømmeklub  2:38.58                 
                     
Christoffer R.s. Pedersen  2004    341  40.34  1:25.12  2:11.54    2:54.28   
  H2Odense                   
                     
Valdemar Stahl  2004    320  43.23  1:29.53  2:15.03    2:57.88   
  H2Odense  2:50.64                 
                     
 
Løb 14, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Luca Hertzog  2005    359  39.57  1:23.53  2:07.81    2:51.30   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
Kresten Skau Hansen  2005    328  41.63  1:27.97  2:12.67    2:56.51   
  DeltaSwim  3:05.46                 
                     
Max Venborg Kromann  2005    287  43.36  1:30.45  2:19.36    3:04.56   
  Vejle Svømmeklub  3:00.30                 
                     
 
Løb 14, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mikkel Møller Nielsen  2006    348  40.47  1:25.27  2:10.25    2:53.02   
  Ringe Svømme Klub  2:55.29                 
                     
Alexander R. S. Pedersen  2006    230  44.95  1:37.32  2:29.52    3:18.49   
  H2Odense  3:18.53                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  17 marts 2018 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  12:57 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark