2020-05-31   02:07:19
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Fyn Distance2 - 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag d 24/3 - 18

Resultat Løb 1 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Fyn Distance 2 - 2018    Udskriftsdato  24 marts 2018   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  15:24   
  Arrangør  H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  24 marts 2018         
 
 
Løb 1, 800m Frisvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code  500m  600m  700m       











 
Laura Glerup Jensen  1998      1:06.27  2:16.59  3:26.77  4:37.37  9:13.09   
  H2Odense  9:11.81      5:46.44  6:55.94  8:05.00       
                     
Cecilie Baraviec  2000      1:06.82  2:19.60  3:33.32  4:47.19  9:41.02   
  H2Odense  9:37.86      6:00.37  7:14.73  8:28.30       
                     
My Phuong Bui  2003      1:11.14  2:28.36  3:46.12  5:03.55  10:03.39   
  H2Odense  10:04.82      6:19.93  7:36.57  8:51.29       
                     
Maibritt Skjoldborg  2002      1:12.66  2:29.20  3:45.27  5:01.83  10:04.49   
  H2Odense  10:15.94      6:16.95  7:33.90  8:50.17       
                     
Malea Benediktson  2001      1:11.58  2:28.68  3:45.71  5:02.41  10:08.56   
  H2Odense  10:23.79      6:18.62  7:35.38  8:52.38       
                     
Freja Nicholas  2000      1:13.25  2:29.83  3:47.29  5:05.89  10:10.13   
  H2Odense  10:14.30      6:23.31  7:40.91  8:57.10       
                     
Freya Ellehus  2000      1:13.83  2:31.60  3:50.48  5:09.81  10:28.46   
  H2Odense  10:21.34      6:29.22  7:49.82  9:10.16       
                     
Caroline Broholm  2003      1:13.48  2:33.78  3:53.84  5:14.70  10:35.04   
  Ringe Svømme Klub        6:35.75  7:56.78  9:17.32       
                     
Maja Johanne Pedersen  2005      1:15.66  2:40.40  4:05.28  5:30.05  10:52.15   
  Nyborg Svømmeklub  12:17.86      6:51.75  8:13.52  9:34.51       
                     
10  Anna Skovmand Rasmussen  2003      1:18.70  2:43.34  4:08.29  5:31.97  11:08.92   
  H2Odense  11:09.61      6:56.31  8:21.24  9:45.80       
                     
11  Alma Burgaard  2003      1:18.23  2:44.17  4:11.74  5:38.78  11:27.22   
  H2Odense  11:07.36      7:06.01  8:33.73  10:01.75       
                     
12  Freja S. Falkenstrøm  2004      1:19.59  2:46.41  4:13.66  5:41.81  11:28.54   
  Nyborg Svømmeklub  11:32.31      7:08.58  8:37.42  10:04.05       
                     
13  Katrine Brolykke Madsen  2003      1:23.23  2:50.40  4:18.67  5:47.16  11:33.16   
  H2Odense  11:29.92      7:15.21  8:42.29  10:08.60       
                     
14  Trine Johansen  2002      1:19.22  2:49.43  4:20.01  5:50.53  11:46.72   
  Ringe Svømme Klub        7:21.74  8:52.55  10:20.59       
                     
15  Julie Krog Christensen  2001      1:22.26  2:53.66  4:26.15  5:57.90  11:55.19   
  Ringe Svømme Klub        7:30.35  9:00.88  10:29.50       
                     
16  Julie T. Sørensen  2003      1:21.20  2:52.80  4:26.93  6:00.31  12:00.09   
  Ringe Svømme Klub        7:33.31  9:05.79  10:35.11       
                     
17  Katrine Hvistendal Hansen  1997      1:19.58  2:49.89  4:22.44  5:55.47  12:03.34   
  Ringe Svømme Klub  12:37.48      7:27.62  9:00.78  10:33.51       
                     
18  Line Vestergaard Hansen  2003      1:21.25  2:53.35  4:27.06  6:02.11  12:09.96   
  Ringe Svømme Klub        7:37.18  9:11.77  10:42.47       
                     
19  Pernille Juul Jensen  2003      1:26.46  2:58.37  4:31.72  6:05.56  12:13.49   
  H2Odense  12:06.39      7:38.86  9:11.56  10:44.01       
                     
20  Cathrine Høst  2004      1:28.77  3:05.96  4:44.07  6:22.40  12:43.69   
  Nyborg Svømmeklub  14:13.12      7:58.85  9:35.66  11:10.41       
                     
21  Iben Lindal Overgaard  2003      1:28.80  3:04.36  4:40.77  6:18.49  12:48.19   
  H2Odense  12:50.37      7:56.43  9:34.73  11:13.04       
                     
22  Julija Bliucukis  2006      1:37.67  3:24.64  5:18.01  7:11.58  14:37.71   
  H2Odense        9:06.76  10:58.17  12:50.18       
                     
23  Kathrine Hvidberg  2004      1:37.59  3:28.39  5:22.13  7:16.37  14:44.40   
  Ringe Svømme Klub        9:10.20  11:03.04  12:55.85       
                     
Josefine S Jørgensen  2004              DNS   
  H2Odense  12:26.31                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  24 marts 2018 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  15:24 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark